Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura)

#1
Disclamer:Detin decat personajul Kikio din acest fic.Restul de personaje din anime-ul Naruto nu le detin.Acestea au fost creeate de catre Masashi Kishimoto.

O noua zi de scoala , noi prieteni...
Intr-un orasel minmic dar foarte iportant din America ,Konoha, razele soarelui isi faceau aparitia vestid o noua zi.Acestea patrud intr-o camera destul de mare , si ii mangaie fata alba ca spuma laptelui unei fete cu parul roz ca florile de cires abea inflorite.
Dintr-o data un zgomot strident se auzi in toata camera.Era ceasul desteptator care anunta ora 7:00.Ochii ca si cel mai pretios smarald a-i acesteia se deschisera ince incet.Aceasta fata era Sakura Haruno o noua fata in Konoha care in aceasta zi incepea prima zi de liceula noua scoala.
Nevrand sa intarzie :zuppy10:se ridica din pat si mese sa-si faca siesta de dimineata.
Deschise dulapul cu haine si isi cauta ceva mai special pentru ca doar era prima zi de scoala.Isi lua o fusta de blugi scurta , un maieu mov si niste sandale cu bretele in forma de "x" pana la genunchi tot mov.Isi puse o bentita mov pe parul ei moale separand bretonul lng de restul parului ei.
Cobori pentru a lua masa , iar acolo o zari pe sora ei mai mare Kikio , o fata draguta cu parul castaniu sre blond si cu ochii verde-albastrui.Aceasta era in ultimul an de liceu la aceeas scoala cu sora ei.
Dupa ce luara micul de jun cele doua fete plecara spre liceu.Sakura era foarte emotionata si isi facea o multime de ganduri.Oparte mare din drum nici una din cele dua surori nu spuse nimic.Kikoreusi sa o bage in vorba pe sora ei care dupa cum se vedea nu era in apele ei.
-Hei Sakura , ce-i cu tine?Nu ai spus nimic de cand am plecat de acasa.
-Pai stii...mie mi-e putin frica adica...nu stiu daca o sa-mi fac prieteni si...
-Nu-ti face griji!O sa fie bine.Te asigur!isi icuraja srioara mai mica Kikio facandu-i cu ochiul.
Fara sa observa cele doua surori ajunsera in curtea scolii.
-Ei bine eu te las surioara.Plec la prietenele mele.Pa!
-Mda pa!spuse Sakura usor suparata ca ramasese singura.
Aruncandu-si privirea prin curte cazuse intr-o lume a gandurilor.Insa o mana care ii atinse umarul reusi sa o trezeasca din acea lume si sa o si sperie.Sakura tresari.Era o fata cu parul brunet prin in doua coculete si avea ocii caprui.
-Hei buna!Eu sunt TenTen.Tu trebuie sa fii colega cea noua corect?Si scuze ca te-am speriat.
-A...da eu sunt Sakura.
-Ei bine Sakura nu ai vrea sa-ti fac cunostiinta cu noii tai colegi?M-am uitat pe asier si esti cu mine in clasa!
-Super!Deci...hai sa-i cunosc si eu.
TenTen o duse langa doua fete care dscutau langa un copac.Una era blonda cu parul prins in paru cozi si avea ochii albastri , iar ce-a de-a doua avea parul un albastru intens cu o nuanta de negru iar ochii ii avea un gri sters.
-Ei bine Sakura ele sunt Temari si Hinata.Fetelor , ea este colega noastra cea noua Sakura.
Dupa ce se imprieteni si cu celelalte doua fete , TenTen ii mai prezenta si pe ceilalti colegi.Celor doua fete li es alaturara si Temari si Hinata.Sakura isi cunoscuse toti colegii cei noi.Ei bine aproape toti.Aruncandu-si privirea prin curte scolii acesta zarii o fata u parul blond prins intr-o coada care alega spre un baiat brunet cu ochii de onix.Intr-o fractiune de secunda fata cea blonda era de gatul baiatului.Se vedea cu ochiul liber ca acestuia nu-i placea si ca blonda nu se lasa.
-Hei TenTen cine sunt aceeia doi pentru ca nu mi i-aiprezentat.Nu sunt in clasa cu oi sau ce?
-As vrea eu sa nu fie.se auzi vocea putin iritata a lui Temari.
-Ei bine baiatul ala e Sasuke Uchiha.Cel mai perfect baiat din clasa.Nu greseste nici o data si are dreptate mereu.Toate fetele il plac dar nu stiu de ce.Cat veni vorba de fata aia...ea e Ino Yamanaka.Se crede cea mai frumoasa dintre toate si crede ca Sasuke o plece.De aceea se da asa la el.
-Ino Yamanaka?Mi se pare cu...
Dar Sakura nu apuca sa termine propozitia pentru ca Ino veni in fata ei.
-Mai mai...ce avem noi aici.Domnisoara frunte lata cu accentul ei ciudat.Nu credeam ca te voi mai vedea dupa faza din clasa a patra!
-Haide Ino pleca!Nu avem chef de tine acum clar?spuse iritata TenTen.
-Si ce daca?Abea astept s-o aranjez pe frunte lata asta!
-Ino pleaca pana nu te aranjam noi pe tine!spuse Temari nervoasa.
-Ei bine acum plec dara ai grija frunte lata!
-Ciocu' mic si joc de glezne!Haide ca nu te vad.spuse Temari din nou nervoasa.
-Hei Sakura , care faza?inreba Hinata putin timida.
-In clasa a patra...ea era in clasa cu mine la vechea mea scoala si in acel an am organizat un conucrs de miss al clasei pentru ca eram in ulti mul an.Penru ca nici macar pe locul trei nu a fost votata s-a enervat si mi-a spus ca i-am furat locul pe nedrept.De atunci s-a transferat si nici n-am mai auzit de ea pana acum.
-Nu o baga in seama.Nu stie ce zice.o calma Temari pe Sakura.
Sunetul strident al clopotelului care anunta inceputul orelor se auzea.Toti elevii intrara in clase.Norocul tuturor era ca stateau singuri in banca.Bine spe ne-norocul unor baieti care voiau sa stea cu Sakura in banca.
Profesorul isi facu aparitia si o invita pe Sakura sa se prezinte.
-Buna , eu ma numesc Sakura si sunt foarte bucuroasa sa ma aflu in aceasta clasa.Sper sa-mi fac cat mai multi prieteni.Asta e tot.
-Bine domnisoara Sakura sa vedem ce note ai avut in anii anteriori.Mdaa foarte bune.Ei bine poti sa te duci in banca ta.

Cam atat pentru astazi o sa pun continuarea alta data.Sper sa-mi dati comm pa-pabye
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#2
m-am gamdit...haide sa pun s urmatoru capitol...

Sakura afla mai multe despre "Domnul perfectiune"...
Profesorul era defapt dirigintele lor pana la terminarea clasei a doisprezecea.Deoarece Sakura nu cunostea scoala dirigintele i spuse lui Kiba sa ii faca un tur al scolii.Toti ceilalti baieti erau nervosi pe Kiba deoarece Sakura era acum cea mai frumoasa fata din clasa.Toti inafara de Sasuke caruia nu-i pasa de nimeni decat de el.
Turul a durat aproape o ora iar Sakura fusese uimita.Scoala avea doua terenuri de football si doua de basket si inca ate locuri de practicat cateva sporturi.Nu degeaba era cea mai renumita scoala.
Dupa prezentarea colegilor pe care i-o facusera TenTen Temari si Hianta Sakura era putin nedumerita in privinta brunetului cu ochii de onix pe care il vazuse inainte de inceperea orelor.
-Hei Kiba ma scuzi dar a vrea sa te intreb ceva...
Kiba era un baiat dragut cu parul castaniu si cu ochii caprui.Era amuzant si din cate vazuse era prieten cu toti baietii inafara de Sasuke cu care avea o relatie mai slaba.
-Da Sakura , ce s-a intaplat?
-Pai as vrea sa-mi spui si mie mai multe despre Sasuke.
-Oo nu.Nu-mi spune ca si tu te-ai indragostit de el.
-Nu nu e asta dar as vrea sa stiu mai multe adica de la TenTen Temari si Hinata n-am prea inteles nimic despre el.
-Bine o sa-ti spun.Este cu noi din clasa a treia si de cand a venit tuturor ni s-a parut ceva ciudat la el.Bine in afara de fetele care sunt indragostite de el.Nu prea vorbea cu nimeni si avea numai note de 10.Mereu a avut premiul intai.Nu intarzie nici macar o data.Vorbesc cu el nu pot spune ca mi-e dusman dar intoteauna a avut un comportament misterios daca pot spune.
-Pai si cu cine este prieten daca pot spune asa?Doar nu poate sa nu aiba nici un prieten nu?
-Pai singurii cu care vorbeste ca si cu niste prieteni adevarati sunt Neji si Gaara care sunt aproape ca el.
-Mda..cine se aseamana se aduna...
-Acum spune-mi sincer Sakura , iti place sau nu de el?Singurele din clasa care nu-l plac sunt TenTen Temari si Hinata.
-Dupa cum zici tu ca se ca se comporta ar fi prea...perfect.Adica nu stiu sa...Ma rog.Hai sa schimbam subiectul bine?
-Cum spui tu...
-Am auzit ca aveti o echipa de basket a scolii nu-i asa?
-Da ai dreptate.Si eu si alti baeti din clasa facem parte din ea.
-Si cine e capitanul ehipei?
-Sasuke.
-Off...pe unde nu apare tipul asta?
-Nu ti-am spus?El este peste tot.Oare cum o fi fratele lui?spuse Kiba ca si pentru el.
-Are un frate?
-Da.Este clasa a doisrezecea la noi la scoala.
-Care a doisprezecea?
-Pai i se pare ca A.De ce?
-Inseamna ca este in aceeas clasa cu sora mea.
-Cred ca ar trebui sa ne intoarcem.A trecut deja o ora.
Cei doi mersera spre sala de clasa.Cand intrara toti baietii mai putin Sasuke se uita cu putin dispret la Kiba deoarece statuse o ora cu Sakura.Fiecare se intreba cu stupoare ce s-a intamplat in acea ora.
Intr-un colt Sasuke , Neji si cu Gaara discutau:
-Ei bine ce crezi despre fata cea noua?il intreba Neji pe Sasuke.
-Nu prea cred eu ca e diferita cu ceva decat celelalte.raspunse Sasuke cu indiferenta.
-Daca cu asta insinuezi ca este la fel ca Ino si ca iti va cadea la picioare te inseli.i-o intoarse Neji.
-Cumva marele Hyuga s-a indragostit si el?intreba Gaara provocator.
-Off...gata.ii opri Sasuke din cearta.
Oare sa fie Sakura cum a spus Sasuke?Sau Neji sa aiba draptate in privinta ei.Ei bine vom vedea...
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#3
Suuuper povestea imi place foarte mult. Pot sa spun ca este destul de originala. Si mai ales o ador ca sunt la scoala.Pai, desi dialogul este bun pe alocuri mai trebuie putin imbinatatit, in ceea ce priveste descrierea nu ar strica ceva mai multa.Greseli ai foarte putine ceea ce este bine. Sper ca nu te superi pentru ce am spus. Sa stii ca ai o poveste foarte buna. Nu siu daca este primul tau fic, dar te pricepi si imi place.Succes in continuare si te rog continua cat mai repede ca sunt foarte curioasa. Oare Sakura este indragostita de Sasuke si Neji de ea? Apropo draguta ideea cu sora Sakurei si cu peietenii lui sasuke.Tine-o tot asa si te rog continua cat mai repede.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#4
Intalnirea...
Dupa ce Kiba si Sakura s-au intors dirigintele le dadu drumul acasa elevilor nu inainte de a le da orarul.
Sakura pleca spre casa impreuna cu noile ei colege si cu cativa dintre ceilelti colegi a-i ei.Spre dezamagirea ei si Sasuke mergea in aceasi directie asa ca a trebuit sa o asculte pe Ino o puna parte din drum.Timpul trecea asa de greu cat vorbea Ino dandu-se la Sasuke.In sfarsi si Ino ajunse la casa ei si nu numai Sakura ci si ceilalti erau fericiti ca au scapat de ea.Incet incet fiecare se despartea de grup astfel ramanand pe drum doar Sakura Sasuke Narutsfio si Kiba.
Urmatoarea casa era cea a Sakurei.Cand vru sa intre in ea(in casa) simti o mana calda care o prinse pe a ei.Faptasul era Kiba care o intreba cu sfiala:
-Hei Sakura ai vrea sa...sa iti mai prezint orasul?
-Pai cred ca da Kiba.raspunse Sakura afisand un zambet.
-Vorbesti serios?Atunci ne vedem la 16:00.Vin eu.Pa!
-Pa Kiba!
Dupa ce se indepartara de casa Sakurei cearta incepu:
-Hei fraierulr , de ce ai invitat-o tu?spunea Naruto nervos.
-Ce sa-ti fac ratatule?Asta este.Sakura nu te place pe tine.Acum trebuie sa plec.Am o intalnire cu cea mai frumoasa fata astazi.ii spunea Kiba lui Naruto reusind sa-l enerveze la culme.
-Eram sigur ca asa se va intampla.spuse Sasuke calm dupa ce Kiba pleca.
-Wow domnul perfect a deschis gura!
-Hai mai taci o data.Kiba are dreptate.De fapt eu ti-am spus prima oara ca esti ratat.
Discutia nu dura mult deoarece cei doi se despartira.
Timpul trecu destul de repede iar Sakura incepea sa se pregateasca.Isi lua o rochita verde legata la mijloc cu un cordon galben si cu fluturasi alb la baza rochitei.Isi lua niste sandale albe cu un toc mic.
Sakura ajunsese la timp jos deoarece in acel moment venise Kiba.Cand o vazu pe Sakura incremeni.Era asa frumoasa...
Mersera in acea parte de oras si se plimbara cam o ora.Dupa aceasta se oprira la un restaurant unde fiecare a mancat cate o portie de inghetata(profiterol).
Dupa asta Kiba o conduse pe Sakura spre casa.
Inainte de a intra Kiba o intreba pe Sakura:
-Deci ti-a placut?
-Da , foarte mult.Imi pare bine ca am mers.raspunse aceasta vasela.
-Bine atunci ne vedem maine la scoala.
-Bine pa Kiba!
-Pa Sakura!
-Oh Kiba am uitat ceva.Te rog fruos sa nu-l enervezi prea tare pe Naruto.Nu as vrea sa va certati din cauza mea.
-Nu-ti face probleme Sakura.Nu o sa-l enervez...prea tare.
Kiba pleca iar Sakura intra in camera ei si facu un dus apoi se urca in pat si incepu sa se gandeasca a ziua petrecuta.
"Wow ce tare a foat astazi.Mi-am facut o gramada de prieteni.Si Kiba e destul de dragut dar...nu prea mi se pare genul meu.In fine ar trebui sa ma culc"
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#5
Ficul tau este grozav si ai o idee destul de originala.
Ti l-am citit mai demult,dar din anumite motive nu ti-am putut lasa un coment.
Oricum..sper ca neji sa o placa pe rozalie si poate si ea pe el...dar sa apara si sasuke...totusi,sper ca nu vei baga dragostea dintre cei doi prea repede,pentru ca nu ar mai fi interesant ficul.
Spor la treaba si grabeste-te cu continuarea!:zuppy02:

#6
wow ai si pus capitolele nu ma gandeam ca ai sa le pui asa repede.....am citit toate capitolele pana acum si sincer mi-au placut :chuu:.......dialogul este bun,descriere ai dar ar fi mai bine daca ai pune mai multa.Naratiunea e si ea la locul ei......vad ca te-ai mai imbunatatit si asta imi place.......si ideea cu sora Sakurei imi place si poate in viitor:)) sora ei poate o sa fie cu Itachi e pana atunci asteptam8->.....pune continuarea repede ca mor aici :go:....succes si spor la scris:*

Bye Bye :bye:
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#7
poi da ms de comentari uitati si nextul:
Testul , Sasuke observa ca nu numai el este cel ma destept...

Razele soarelui intrau pe fereastra prin perdeaua cu o nuanta de roz din camera Sakurei.Acestea ii mangaiau pielea fina facand-o sa para un inger.Acest lucru nu dura mult deoarece sunetul strident al ceasului rasuna in toata camera trezind-o pe Sakura.
Se scula lenes din pat si merse la baie pentru a-si face obisnita siesta de dimineata.Dupa ce iesi de la baie deschise usile dulapului ei cu haine care era facut din lemn de cires si ra destul de mare.De acolo isi lua o pereche pe pantaloni scurti albi si un maieu roz cu mici fluturasi albi la baza.Se incalta cu niste sandale roz si isi prinse parul , impreuna cu breonul , cu o clama.
Cobori pentru a lua micul de jun apoi pleca impreuna cu sora ei la scoala ca de obicei.Pe drum cele doua vorbeau despre noii colegi a-i Sakrei.
-Ei bine am avut dreptate?intreba Kikio cu un oarecare ton victorios in glas.
-La ce te referi?
-La noii tai colegi.Ieri dimineata ziceai ca ai venit de pe alta pleneta.ii raspunse surioarei sale Kikio chicotind.
-O da ai avut dreptate cuuna sau doua exceptii.
-Care sunt astea?
-Pai cred ca o mai tii minte pe Ino de cand veneai si ma luai de la scoala nu?Ei ine uite marele meu "noroc" ea este in clasa cu mine.
-Poate voiai sa spui "Ce onoare!".
Amandoua incepura sa rada si fara sa observe deja ajunsesera in curtea scolii.Fiecare merse in clasa ei.Sakura se aseza in banca ei dar dintr-o data auzi un "Ceeeeee?!?!?" din spatele clasei.Faptasul era Naruto care atunci cand auzise ca Kiba fusese cu Sakura in oras mai avea putin si turba.
-Ceeeeeeeeeeeeee?!?!?Imposibil ca un ratat ca tine sa mearga cu cea mai frumoasa fata in oras!!!tipa Naruto la Kiba.
Cearta celor doi baieti a fost intrerupta de dirigintele lor care intra in clasa foarte serios.
-Ei bine elevi ora aceasta veti la un test de verificare.Cele mai mari note vor fi trecute in catalog respectiv 8 , 9 si 10.
profesorul impartii foile cu subiectele si ii lasa pe elevi sa le rezolve.Era cate o intrebare din aproape fiecare materie pe care o studiasera.Naruto era hotarat sa ia o nota mare pentru a o impresiona pe Sakura , chiar daca testele scrise nu erau simple pentru el.Nici ceilalti nu se lasau mai prejos.Se vedea pe fetele tuturor ca se gandesc doar la test.Pe fetele tuturor inafara de cea a lui Sasuke care din cate stia acum si Sakura la fiecare test de initiere reusea sa ia 10 deci pentru el nu era ceva greu.
Ora trecu repede iar profesorul aduna lucrarile.Urmatoarea ora era cea de geografie apoi doua ore de lb engleza o ora de lb franceza , iar orarul acelei zile se incheia cu ora de muzica unde Sakura a reusit sa-i uimeasca pe toti cu vocea ei.
Toti au plecat acasa impreuna.Fiecare impartea pareri despre test.Cei care nu participau la discutie erau Sasuke si Gaara.Erau siguri pe ei ca daca nu vor lua zece la lucrare si vor lua noua nimeni din clasa nu va fi mai sus decat opt.
Toti se despartira si se indreptara spre casele lor.Sora Sakurei venea la ora 15 asa ca Sakura era singura acasa deoarece parintii erau la munca.Lua pranzul linistita si se mai uita putin la T.V.Dintr-o data auzi cum ca si o vijelie sora ei itra in casa izbind usa fara sa-si dea seama si cu un zambet larg pe buze.
-Hei ce ai patit?Te simti bine?isi intreba Sakura sora mai mare care statea pe canapea zambind intruna.
-Daca sunt bine?Sunt in al noua-lea cer!ii raspunse aceasta mentinandu-si zambetul pe buze.
-Hei Kikio dar ce s-a intamplat?Nu te-am mai vazut asa niciodata.
-Pai...mi s-a intamplat ceva super astazi!
-Ce?Pentru ca asta vad si eu dupa expresia ta!
-Pai...e o poveste luuunga...
-Taci si scurteaz-o!
-Bine bine...Kikio isi facu curaj si spuse dintr-o singura rasuflare:Itachi Uchiha vrea sa fiu prietena lui!
Skura ramasese incremenita.Nu mai stia ce sa faca.Se bucura pentru sora ei dar totusi Itachi era fratele lui Sasuke.Nici nu stia de ce gandeste si pleca .Pana la urma nici nu vorbise vreodata cu el.Isi scutura capul si merse cu sora ei in camera.
Dupa ce isi termina temele isi deschise laptop-ul si incepu sa asculte muzica.

Noaptea trecu si ea fiind alungata de maretul soare care isi arunca razele cain fiecare dimineata pe fereastra Sakurei.
isi facu siesta , se imbraca , manca si pleca spre scoala.Clopotelul anuntase ineputul orelor.Toti copii erau nerabdatori sa ce note au obtinut la test inafara de cei trei de data aceasta:Neji Gaara si Sasuke.Ei stateau calmi in bancile lor asteptand ca profesorul sa apara.
Nu dura mult si acesta intra in clasa tinand lucrarile in mana.Se aseza la catedra si incepu sa citeasca rezultatele:
-Lucrarile au fost destul de bune dar sa nu o mai lungim si sa va spun rezultatele:Aburame-8 , Akimichi-7,50 , Inuzuka-8,20 , Uzumaki-8,25........................Yamanaka-6 , Gaara-9 , Uchiha-9,25 si Haruno-10!
Nimanui nu-i venea sa creada ca colega cea noua a putut sa-l intreaca pe marele Uchiha.Cel mai uimit era chiar Sasuke care era foarte derutat.Neji zambi usor si ii spuse in soapta lui Sasuke:
-Ti-am spus eu , ea este diferita fata de celelalte.
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#8
Wow...imi place le nebunie ca pui cap asa de repede.
Da...Sakura chiar e speciala.
Presimt ca faptul ca sora ei va fi cu fratele lui sasuke....va avea cateva complicatii ca sa le zic asa.
Oricum...as vrea ca lui neji sa ii placa puzin sakura.
In fine...ti-ar mai trebui puzina descriere,dar fiecare cap al tau e special si asta mai compenseaza....
Spor la scris!:zuppy02:

#9
Petrecerea...

Dupa o plictisitoare ora de istorie doua ore e lb engeza si una de matematica toti elevii au plecat acasa.
Toti mergeau ca de obicei pe drum.Unii de exemplu Ino care tot comenta ca i s-au dat punctele ei Sakurei,erau nemultumiti.Altii ca Sakura erau in culmea fericirii dar in a treia categorie de pareri se integra Sasuke care era tota pe alta planeta.Nu-si putuse imagina pana acum ca cineva putea macar sa-l egaleze , chiar daca Gaara o facea si o mai facea si Neji din cand in cand, de apoi sa-l mai si intreaca.
Fiecare se despartea de grup incet incet si ramasesera doar cele patru fete Sasuke Kiba si Naruto.Inainte de a pleca TenTen le "anunta" pe fete ceva:
-Hei fetelor , ce-ati zice daca ati veni la mine in seara asta pentru o petrecere in pijama?
-Oo buna idee TenTen!Eu vin sigur.ii raspunse Sakura chiar foarte bucuroasa.
-Pai da...cred ca voi veni si eu.spuse Hinata cu jumatate de gura.
-Ei bine daca vine toata lumea cu as putea lipsi eu?ii raspunse tot cu o intrebare Temari lui TenTen.
-Foarte bine fetelor.Veniti voi pe 19:00?
-Desigur! aprobara celelalte trei in cor.
-Ei bine ne vedem atunci!
Cele trei fete isi luara la revedere si isi continuara drumul.Rand pe rand fiecare se despartea de grup ramanand numai Sakura Sasuke Naruto si Kiba.
Inainte cu cativa metri de casa Sakurei auzi pe cineva strigand-o.Toti patru se intoarsera si sakura chiar si Sasuke ramasesera uimiti.Erau Kikio , sora Sakurei , si Itachi , fratele lui Sasuke, care se tineau de mana!
Sakura zambi putin fortat.Sasuke se apropie de ea si o intreba in soapta la urehe:
-Deci asta este sora ta?Itachi mi-a povestit de ea dar acum vad ca a cam exagerat.
Cat timp Sasuke ii spunea aceste lucruri la ureche Sakura simtea ca se inmuiau picioarele.Chiar ii placea sa ii spuna la ureche dar simtea ca u poate spune nimic.Reusi doar sa dea din cap in semn ca "da".Kikio o intreba pe sora ei mai mica de nota de la test insa prima oara Sakura uitase si de test si de tot ce o inconjoara.Brunetul parca ii facuse o vraja si totusi...
Isi scutura capul si incepu sa-i povestesca despre notele de la test.
Itachi isi intreba "fratiorul" ce nota a luat la test deoarece Sakura nu se laudase catusi de putin cu ceea ce realizase.Sasuke spuse cu jumatate de gura "noua".
Dupa ce ajunsera acasa Sakura se duse direct la baie pentru a face un dus racoros si sa-si mai limpezeasca gandurile.Nu-si dadea seama de ce atunci cand brunetul cu ochii de onix ii sptise acele uvinte nu putuse sa faca nimic.
"Oare m-am indragostit de el?O nu!Nu Sakura!Nici macar nu ai vorbit fata in fata cu el!Ce Doamne e in capul meu?Off...ar trebui sa ma apuc de teme.Trebuie sa mi le termin ca sa pot merge la TenTen.
Pe la ora 17 toate temele erau gata.Deoarece mai avea mult imp la dispozitie Sakura puse o meodie lenta , care o calma , si se intise in pat.Se tot gandea de ce nu a putu reactiona de prima oara.De ce simtise ca picioarele i se inmuiau si de ce ii placuse ca brunetul sa-i sopteasca ceva.
Isi scutura capul , se imbarbata si porni spre marele ei dulap cu haine facut din lemn de cires.Isi puse intr-o punga pijamalele ei preferate.Erau un maieu verde cu un fluturas alb pe el si o pereche de pantaloni trei sferturi la fel.Se incalta cu o pereche de adidasi de la Nike isi lua niste blugi trei sferturi si un tricou alb.Isi lua punga si pleca spre casa lui TenTen.Acolo erau deja celelalte doua prietene alei ei.
Hotarara sa se joace un joc inventat de TenTen.Trebuiau sa imite pe cineva iar celelate fete sa ghiceasca pe cine imita si sa-i spuna numele familie inventat de imitator.Hinata nu vru sa joace ci doar privi.Prima fusese Temari care-l imita pe Shikamaru:
-Mda eu sunt cel mai lenes copil din clasa.Nu-mi place sa fac nimic nici macar sa misc un deget.Urasc scoala si tot ceea ce necesita cel mai mic efort.O da si numele meu de familie este Lenea.
Toate fetele incepura sa rada.Urmatoarea era TenTen care incepu sa faca pe Choji:
-Buna numele meu de familie este Mancarici.nu ma pot opri niciodata din mancat si as putea manca oriunde oricu si oricand.[posturi unite]
Cele patru fete incepura sa rada cu pofta.Urmatoarea era Sakura care a imitat-o pe Ino:
-Buna numele meu de familie este Prostanaka.Am 14 ani si totusi cred inca ca totul se invarte in jurul meu.Eu merit totul sunt cea mai frumoasa din lume.Am un cap asa de mare si totusi atat de sec...
Toate fetele incepura sa rada cu pofta.
Au mai ascultat muzica s-au mai jucat cateva jocuri au spus povesti de groaza iar apo s-au culcat.
Sakura nu a putut adormi usor deoarece din mintea ei ot nu putea iesi acea scena.Nu putea sa adoarma.Pana la urma oboseala o rapuse si adormi.
Oare il placea pe Sasuke , sau chiar il iubea?Asta ramane de vazut bye!!

(oo da si scz , am dat adaugare prea repede:D:D)
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#10
-- bunaaaa missy = D
-- tine'te bine >:)
-- am citit ficul tau....~_~""
-- ai atatea greseli ca nici nu stiu cu ce sa incep :P
-- mai intai descriere....poate e pe apa .....
-- naratiune ai ....XD
-- dialogul este bunicel....ar merge si mai bine <3
-- insa exprimarea este totala pe afara ....:\
-- inca odata.....citeste capitolul de 3 ori inainte sa il postezi :3
-- ideea este draguta....:X
-- succes : )



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.445 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  Un adolescent pierdut în emoÅ£ii macabre Mhg 0 1.358 27-12-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Mhg
  Dragoste de adolescent brunetzika_rebela 37 26.258 09-09-2010, 11:29 AM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.785 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 5.871 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.287 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.112 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  Iubire de adolescent shiro 0 6.074 27-10-2009, 12:23 AM
Ultimul răspuns: shiro
  Nebunie de adolescent MaDyY 7 5.083 19-07-2009, 04:36 PM
Ultimul răspuns: Argenta
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 14.693 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)