Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura)

#61
Of...Doamne!
Anim3_girl asta nu este sfarsitul!!!!!!!Ce nu intelegi?Va fi happy ending asa ca ai rabdare!
O noua evolutie...



Timpul trecea.Anii liceului trecusera incetul cu incetul, iar acum venea vremea gloriei.Spun vremea gloriei, deoarece cei mai multi din acea clasa de liceu devenisera celebrii.
Sasuke, care se transferase la o alta scoala pentru a-i fi alaturi fratelui sau, ajunsese cel mai tanar si mai cunoscut om de afaceri, ajuat din cand in cand de tatal sau.
Noua trupa, infiintata in al doilea an de liceu avusese un mare succes pe piata muzicala.Le trebuise doar un examen de dat dupa terminarea liceului si acum erau cea mai adorata trupa din toata America.
Ino devenise o cunoscuta designera de moda din tara si se parea ca ii ajuta pe membrii trupei The kids of rock (trupa Sakurei) cu vestimentatia la concerte si erau buni prieteni.
Despre Neji si Shikamaru se zvonea ca devenisera partenerui ai lui Sasuke, iar Gaara ajunsese un renumit regizor.
Kikio, sora Sakurei dusese afacerea mai departe, si se casatorise cu un an in urma.
Sa revenim insa la prezent.Acum aveau fiecare douazeci de ani.Proprietarul studioului, unde trupa Sakurei facea inregistrari, il vaduse.
Acum rozalia se afla in fata oglinzii.Parintii ei plecasera dupa ce terminase liceul. Mersesera s-o ajute pe Kikio asa ca Sakura ramasese singura in vila parintilor sai.
Isi pieptana parul cantand.Fredona refrenul melodiei cantata si compusa de ea.Dintr-o data, linistea care domina in camera fuse intrerupta de suntetul telefonului Sakurei.Persoana care o apela era Kiba, colegul ei de trupa.
-Alo.Hei, Sakura.Ce zici?Vii cu mine la studio si ii lasam pe ceilalti sa mearga cu Naruto si Hinata?intreba castaniul curios.
-Pai Kiba...cred ca da.raspunse fata punandu-si o clama in parul ei lung.Nu ar fi o idee rea.
-Serios?!Bine.Ajung in cateva minute.spuse baiatul fericit.
El inca o placea pe rozalie, ba chiar o iubea.Se intelegea foarte bine cu ea, si isi dorea foarte mult sa fie cu el, insa...
In cateva minute, asa cum spusese, Kiba ajunsese in fata vilei Sakurei.Masina lui decapotabila, alb metalizata atragea toate privirile.Acel cartier devenise incet, incet unul rezidential.
-Wow!Ce repede ai ajuns!exclama fata uimita.
-Mda.Cand este vorba de tine se poate orice.spuse el afisand un zambet smecher.
In cateva minute cei doi ajunsera la studio.Acolo se aflau ceilalti membrii ai trupei.
-Cam mult v-a luat sa ajungeti!Ce s-a intamplat cu voi?intreba Temari ridicand din spranceana.
-Stii cum sunt eu.Trebuie sa arat bine si imi trebuie timp.spuse Sakura zambind.
-Ei bine, haide sa-l vedem si pe noul proprietar al studioului!spuse Naruto vioi ca intotdeauna.
Intrara ca de obicei prin intrarea din spate, pentru a nu fi surprinsi de cine stie cine .Sakura era in fata grupului mergand si vorbind in acelas timp.
-Va dati seama ca va trebui sa ne apucam de o noua melodie?Eu, de exemplu, ma voi gandi la o tema...mai speciala.continua ea.
Ajungand in pragul usii care permitea intrarea in camera de unde se supravegheau inregistrarile, fata ramase blocata.
In fata ei se infatisa un baitat de varsta ei stand rezemat de perete.Mainile tinute in permanenta in buzunar se pareau un gest familiar.Priviea pierduta in ganduri si ochii negri ca onixul te faceau sa te pierzi intr-un abis de unde cu greu mai puteai iesi.Parul lui de aceeasi culoare era mai intunecos ca cea mai neagra noapte.
Langa el se mai aflau alte doua persoane cunoscute de Sakura.Unul dintre ei avea parul lung si prins la varfuri.Ochii lui lila, de aceeasi culoare cu cei ai Hinatei, il dadeau de gol ca este ruda cu ea.Celalalt personaj statea comod pe scaun.Parea ca nu-l deranjeaza nimic si ca doarme.Parul negru prins intr-o coada si ochii inchisi de "oboseala" poate, il dadeau si pe el de gol.
-A trecut mult timp, nu crezi?intreba primul baiat descris apropiindu-se.
-Sasuke?!spuse Sakura.
"Ce ma fac?Ce ma fac?Ce ma fac?M-am blocat!Of!Unde este fata aia dura care nu a mai avut o relatie pana acum decat una stupida in primii ani de liceu si o alta cu cel mai cunoscut cantaret, insa de mica durata ?Haide, Sakura!Trebuie sa-ti revii!"gandea ea adancita in privirea baiatului.
Temari si TenTen avesesera si ele aceeasi reactie ca si prietena lor.Diferenta era ca blonda il privea cu insistenta pe Shikamaru care parea sa nu aiba nicio treaba, iar TenTen pe Neji.Naruto si Hinata se uitau unul la altul.Erau uimiti de aparitia vechilor colegi.
In ciuda vechilor certuri, Naruto alerga catre Sasuke imbratisandu-l prieteneste:
-De cand nu te-am mai vazut!spuse el bucuros.
-Mda, mda, gata cu chestiile astea.spuse brunetul iritat.
-Deci tu ai cumparat studioul?intreba Sakura mergand catre incaperea unde avea loc inregistrarea.
-Da.Am vrut sa ma conving, in primul rand, daca sunteti asa cum se zvoneste.continua el.
-Adica?!intrebara rozalia, Temari si TenTen simultan.
-Sincer, noi nu credeam ca voi cantati pe bune chiar asa bine.spuse Neji.
-Deci sunteti parteneri?intreba TenTen privindu-l insistent pe brunet.
-Ceva de genul.spuse Shikamaru ridicandu-se de pe sacaun.
-Of!Ati terminat?Avem un program incarcat astazi, asa ca haideti mai repede.Mi-a venit o idee.spuse Sakura.
In cateva ore melodia era gata.Neji si TenTen o ajutasera pe Sakura cu versurile, iar ceilalti se ocupasera de muzica.Doar Sasuke statea la locul lui gandindu-se.
Melodia compusa: http://www.youtube.com/watch?v=6GqV5W6-Z...re=related
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#62
ce bn...\:d/....sunt prima la comentarii:">.....pai pai ji din noi iar pai:D:D:D.........ce tare....imi imaginez ce o sa se intample>:D<....ce bn>:D<.....e tare capitolul >:D<.....nu credeam k sakura va ajunge cantareata....nu putea sa ajunga alceva>?....Okay.....numi mai dau cu parerea:-<//////pai maine ejti ocupata aja ca nu o sa vad continuare decat duminica:(......oricum te ajtept.....Ja Ne ji iti doresc multa inspiratie....cu drag cel mai mare fan al tau>:D<...Ja'

#63
Mamaaaaaaaaaaaaaaaaa!!! Ce fic absolut superb :X :X :X :X Mor !Iti iubesc ficul . La un moment dat mi-au dat lacrimile , park atunci cand Sakura s-a despartit de Sasuke...a durut :( . Iti ofer sincerele mele felicitari, iar parerea mea propie este ca ficul tau este foarte original , si nici decum plagiat .
Cand iti place un fic , greselile de tastare nu mai conteaza , huh?
Astept cu sufletul la gura happy endingul , ok? Vreau sa vad propietatile chimiei ce vor avea loc din nou , intre Sasuke si Sakura , da ? Cei doi vor fii mereu impreuna dapz? Hai ca ce- i mult strica :)) .
De la fana ta nr1 , best regards and congratulations :D
Succes cu finalul si sper sa fie cat mai reusit .
Ai reusit sa ma impresionezi , pe la ultimele 6 capitole.
M-am indragostit si eu de Sasuke ,acum . Sakura a facut o decizie corecta , uitandu-l pe Sasuke si continandu-si viata . Dar acum ca s-a intors , oare cum vor sta lucrurile? Se vor impaca?
Mult noroc si sa mai creezi ficuri de genul acesta . Je adore ficurile tale . :X :X :X :X .
Bye Bye ! Ja ne ! :bye:

#64
Doamnelor si domnilor, useri si usere :)):)):)) tin sa va anunt urmatorul lucru:Un capitol sau doua ne mai desparte de sfarsit.Nu vreau sa obiectati nimic.Il termin pe asta, vad yo ce fac si cu celalalt, si poate mai fac altul:D.Sper sa fie un final cat mai bun, ok?Pana atunci, haideti cu ultimul capitol:
Un happy ending reusit.Ma ierti?


Acasa.Ce bine este sa stai in patul tau si sa te odihnesti dupa o perioada destul de lunga de munca.Insa parca lipsea ceva.Era singura.Cu toate ca avea conditiile necesare, aici vorbim de bani si de celelalte, nu-si putea indeplini dorinta.
Cand se plimba singura prin casa, parca totul era mort in jurul ei.Isi reamintea de clipele petrecute cu sora ei.Si totusi, era iubita de Kiba si stia ca o iubeste sincer, insa nu putea sa faca acest lucru.Parca nu se simtea macar atrasa de el.
Hotari sa ia o gura de aer pentru a se linisti.Mergea cu pasai marunti pe stradutele orasului.Nu stia unde se indrepta.Nu mai avea control asupra membrelor, si nici macar asupra gandurilor.
Ajunsese in parc.Vechiul parc care adapostea amintirile tuturor indragostitilor, inclusiv ale Sakurei.Privea spre locul in care acum mai putin de trei ani si jumatate statuse cu Sasuke.Isi amintea sentimentul cutremuradu-se.
O lacrima ii cazu involuntar pe obrazul fin.Fugi repede spre casa pentru a nu fi vazuta de nimeni.Era totusi toil zilei, si mai era o ora pana trebuia sa plece la sala.
Ajunse in casa.Se uita in oglinda cateva minute.Parca se vedea acum cativa ani langa sora ei, jucandu-se.Telefonul ei intrerupse linistea ce se asternuse in camera.Se indrepta spre obiect si citi cele cateva randuri care erau scrise intr-un mesaj abea primit.
"Vreau sa ne intalnim.As vrea sa stiu ce s-a mai intamplat in tot acest timp, asa ca(,) daca poti si vrei, sa vii astazi la ora 19:00 la nvechiul loc de intalnire.
P.S.Stii tu care."
Mesajul era primit de la Sasuke, care se informase de noul numar de telefon al fetei.Ea avea timp, insa nu stia daca este bine daca ar accepta.Merse la sala si isi petrecu doua ore acolo.Hotarase sa mearga si sa o ia ca si pe o simpla revedere, nici de cum voia brunetul.
Nu se stradui sa se imbrace cu haine fabuloase insa se vedea ca are un ochi facut pentru a asorta hainele.O fusta scurta de blugi, marca Rebelle din colectia de vara a lui Ino, si un maieu roz.Se incalta cu niste sandale roz, isi prinse parul intr-o coada si pleca.
Mergea lent pe strazile intortochiate ale orasului.Nu se intunecase.Putea auzi glasurile copiilor care iesisera la joaca pentru ca se racorise putin.Pasii marunti iti aratau ca vrea sa traga de timp si sa amane momentul intalnirii cat mai mult posibil.
In coltul unui parc era o lumina slaba.Se putea deslusi insa silueta unui baiat.Ochii lui ca onixul straluceau in lumina lunii.Parul lui negru, ca acea noapte, parea un abis interminabil.
Rozalia se oprise.Doar privind se bloca.
"Cum Doamne am putut gandi ca e bine sa vin?Nici nu pot sa ma apropii doar privn, de apoi sa vorbesc cu el."gandea ea.
Sasuke isi intoarse capul spre ea.Intre cei doi era o distanta de numai doi metri.Cand o privi in ochi fata parca se pierdea intr-un gol imens.Cu toate acestea, parea ca ii da si un pic de curaj.
-Deci ai venit.spuse el intorcand privirea spre luna.
-Mda...spuse ea.
-Se pare ca ai ajuns vedeta in tot acest timp.spuse brunetul incercand sa deschida un subiect.
-Mda...nu e foarte usor.spuse ea din nou.
-Deci...se pare ca ai o relatie cu Kiba.psuse el cu tupeu.
Stia cum sa patrunda intr-un subiect mai greu de atins prin replici care nu o suparau pe Sakura.
-Glumesti?!spuse ea pe un ton mai rastit punandu-si mainle in sold.
-Pai asa se pare.spuse el razand.
-Ha!Daca eu as fi cu Kiba...tu nu ai fi avut nicio relatie de cand ai plecat.spuse rozalia plina de tupeu.
-Pai...cam ai dreptate.spuse baiatul privind-o adanc in ochi.
-Poftim?!exclama ea uimita.
-Ai vazut tu prin ziare macar un zvon din asta?intreba el.
-Nu dar...incerca sa obiecteze ea.
-Dar ce?
-Dar tu esti genul de baiat, cel putin asa ai dat impresia, care vrea doar aventuri.Atat.spuse ingamfata Sakura gasindu-si replicile potrivite pentru a-l bloca pe brunet.
-Iar tu esti singurul gen de fata care a obiectat o decizie de a mea sau a rididicat tonul la mine.spuse Sasuke dupa cateva clipe.
-Poate.Insa asta este ceva rau?intreba ea avand un zambet provocator.
-Poate.spuse el incercand sa-i tinga chipul.
-Nu mai sunt fata aia fraiera!spuse ea prinzandu-i mana.
-Am vrut sa te testez.Se pare ca nici tu nu ai mai avut o relatie.
-In fine..spuse rozalia oftand.
Discutara subiecte diferite.Se intelegeau bine, insa brunetul stia ca pot sa se inteleaga si mai bine privind din alt punct de vedere.Sasuke vru sa o conduca acasa, insa ea nu accepta.
-Sasuke, ma voi descurca.spuse ea cu zambetul pe buze.
-Bine, cum spui tu...spuse el putin fortat.
Insa el nu renunta usor.Voia sa se asigure ca fata va fi in siguranta.Se despartira.Ea mergea cu pasi repezi, avand impresia ca cineva o uramreste.
Intradevar.Cineva o uramrea, insa si inca o persoana in afara de brunet.Incateva secunde fu imobilizata.Era prinsa de un necunoscut mascat, care evident voia sa-i faca rau.
-Sa mai vezi tu popularitate acum!spuse agresorul.
-Daca nu vrei un machiaj permanent, da-i drumul imediat!spuse Sasuke aparand din neant.
-Ha!Marele si noul tanar afacerist.Ma faci sa rad.spuse amuzat agresorul.
Brunetul nu mai astepta, ci ii trase un pumn barbatului, trantindu-l.O lua pe rozalie de mana si fugi cu ea pana la casa lui.
Intra cu ea.Stia ca este un motiv bun sa-si indeplineasca visul.O impinse in perete.O privi pret de cateva clipe.Putea citi in ochii ei ca stia ce va urma si ca nu voia sa impiedice acest lucru.
O saruta brusc.Ea isi puse mainile in jurul gatului lui, iar el o lua in brate ducand-o in camera lui.O lasa incet in pat sarutand-o neincetat.El incepuse sa-si plimbe mana pe corpul fetei.Aceasta tremura la fiecare miscare a lui.Simtea placerea.
O noapte fermecatoare se terminase.Soarele rasarea, iar pe malul unui lac stateau doi tineri imbratisati.Se simteau din nou bine impreuna.

Peste un an s-au casatorit.Erau din nou fericiti impreuna.Dupa doi ani, Sakura a dat nastere unei fetite pe nume Haku.
~Acesta este sfarsitul primului meu fic.Sper sa va fi placut si sa imi impartasiti parerile voastre.Multumesc de lectura si comuri:D~
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#65
Pai BleAngel chiar cred ca voi scrie unul.Depinde insa doar de voi daca il vreti.Am publicat un subiect in care am descris putin ce va fi acolo, ca sa-mi ziceti parerea in general si daca vreti sa-l scriu.
So...treci pe acolo si da comm:D:D http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3588[posturi unite]
Oups...mi l-a inchis Aly si acum va trebui sa astept.
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#66
sti,nu cred ca exista user care daca l-ar citi sa nu doreasca o continuare sau alt fic scris de tine.Eu ador fic-ul,este primul pe care l-am citit si mi se pare si cel mai frumos,care nu se compara cu al meu.
Cam atat am avut de spus doar un singr lucru iti mai zic:spor la scris si jaa ne
[Imagine: gfxd.png]


#67
c...cum? :( s...s-a..ssa...s-a terminat? :((((((((( nu imi vine sa creeed!
eh...soarta, viata si destinul :D o data si-o data tot trebuia sa se termine :)
macar ai reusit sa atinci un nivel inalt pe parcursul acestei povesti foarte frumoase.
abia astept noul tau fic. dar tot cu sasusaku? nu stiu...poate incerci si alte cupluri :-" prea mult sasusaku strica ;)) sunt curioasa cum va fi, nu imi pot face o pare numai citind mica descriere care ai pus-o
gambate si spor la...urmatourl fic ;) :-h

#68
Am venit si eu p'aici,este al doilea fic pe care il citesc si pot sa spun ca-mi place.
Mi-ar place sa-ti dau un comm mai mare, dar nu pot pt ca nu am ce sa zic.
Revenind la fic:
Imi place foarte mult finalul, mi-a luat doua ore sa-l citesc, dar pot spune ca a meritat, ai foarte mult talent. Sper sa scri urmatorul fic cat mai repede.
Ja ne



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.447 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  Un adolescent pierdut în emoÅ£ii macabre Mhg 0 1.358 27-12-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Mhg
  Dragoste de adolescent brunetzika_rebela 37 26.283 09-09-2010, 11:29 AM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.785 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 5.871 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.287 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.119 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  Iubire de adolescent shiro 0 6.075 27-10-2009, 12:23 AM
Ultimul răspuns: shiro
  Nebunie de adolescent MaDyY 7 5.085 19-07-2009, 04:36 PM
Ultimul răspuns: Argenta
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 14.693 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)