Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[romance / comedy] Pasii spre inima inima ta

#11
Aww fetelor OwO, va multumesc din suflet pentru comm, sunteti asa de dulcii. :X:X
Chiar nu ama steptam, se pare ca am schimbat din nou numele, insa acesta are sa fie definitiv, ca sa stiti. ;)
Deci din nou un capitol esuat, dar am de gand ca urmatorul sa-l scriu cum se cuvine, nu ca si un copil care a terminat clasa a 5-a. :))
M-am saturat de una semenea limbaj, eu deobicei mai scriu si dupa cum am simt, iar in zilele aceastea .. nu stiu am fost cam aiurita, am avut si multe pe cap [desigur toate legate de scoala.. pai nu se putea.]
Tin sa va anunt, ca acest capitol este corectat partial, nu am reusit sa-l termin de corectat, insa sper ca maine sa revin cu editul, ca acum sunt prea obosita. >o<
Sper sa va palca, dar sa stiti, chiar vreu sa schimb umpic stilul meu de a descrie .
Sper sa va placa. >:D<



Capitolul 5



- Date de pe mine, nebunule ! Am strigat eu cu toata gura, imi simteam obrajii infierbantati, iar el sub nici o forma nu mi-a respectat dorinta. Isi apropiat si mai mult chipul de al meu, chiar nu vedea ca nu suport un asemenea gest. Ce dorea sa demonstreze ? Am incercat sa-l opresc, insa mi-a imobilizat mainile deasupra capului.
Se uita la mine, iar eu la el, ma incruntasem si tipam ca sa-mi dea drumul. Nu doream sa fac un “show”, insa el chiar o cerea. Ma analiza din cap pana in picioare, imi simteam fiecare particica a corpului violata de privirea lui albastra si stralucitoare.
Simteam cum ard, dar nu stiam de ce, nu mi se mai intamplase una ca asta niciodata, in viata mea. Ma miscam in toate partile, numai ca sa ma eliberez, dar nu reuseam.
Deodata i-am simtit respiratia pe gatul meu, m-am speriat, m-am panicat aproape ca imi venea sa plang. Nu doream, nu ceream sa mi se intample una ca asta, dupa cate am indurat cu fostii mei iubiti, mi-a ajuns pana la cap.
- Lasa-ma ! Am strigat eu, simteam ca nu mai pot sa-mi tin lacrimile, dar nu doream sa atrag atentia nimanui caci nu eram genul de persoana care sa se planga din orice, insa el ma facea sa-mi pierd mintile. Inima batea mai rau ca un ceas cu bomba, iar in orice clipa ar fi putut sa explodeze. Te rog, inceteaza.., am spus eu muscandu-mi buza de jos, nu vreu... lasama esti un netrebnic.
Dupa ce am rostit aceste cuvinte pe gura, blondul imediat s-a dat la o parte si mi-a facut loc sa trec. Deja uitasem de cartile care erau insirate pe masa, uitasem de tot, mintea mea era incetosata, ce doream acum era sa ma odihnesc si sa uit de tot ce se petrecuse.
Aveam nevoie de cineva, caruia sa-i impartasesc suferintele, zbuciumele mele sufletesti, iar singura persoana in care puteam avea incredere era Jeniffer.
Insa ceasul indica o ora tarzie cu siguranta dormea saraca fata. Dar chiar si asa am indraznit sa o sun, nu aveam de gand sa vorbesc prea mult cu ea.
Am luat mobilul de pe birou si am format numarul, apoi am apelat si am asteptat pana cand aceasta mi-a raspuns.
- Buna Shizuki, ce faci ? Si stai calma, chiar nu am deranjezi, acum jucam carti cu tata, imi spune ea pe un ton vesel, iar eu ii stric seara cu vocea mea ragusita si trista. Doar cand m-a auzit s-a oprit din orice miscare ca sa ma asculte. I-am povestit totul, iar ea ca prin minune mi-a spus ca totul are sa fie bine si ca nu trebui sa imi stric ziua doar pentru ca blondul acela joaca feste.
Cu adevarat are dreptate, eu nu sunt asa, mereu am trecut singura chiar si prin cele mai grele momente pe care viata mi le-a oferit. Nu trebuia sa ma injosesc in faţa unui baiat, pe care il cunosc doar de doua zile.
Si ce daca arata bine, pe interior e tot un pervers si un insensibil ca toti ceilalti baieti de aici. Nu are mai nimic special faţa de restul baietilor de la scoala.
Era tarziu asa ca nu am mai lungit vorbaria si am inchis repede mobilul, l-am lasat pe noptiera si apoi m-am varat in pat, acoperindu-ma pana la umeri. Ma simteam mult mai bine, datorita lui Jen chiar imi era alaturi si prieteniia noastra evolua in fiecare zi pe care noi o traiam impreuna.
Nu am de ce sa ma tem, cu o asemenea prietena sunt sigura ca am sa trec si muntii si apele de una singura, dar si ajutata de ea.
Am inchis ochii, iar zambetul mi-a reaparut pe chip din nou, ma simteam umpic mai bine, chiar daca gandu-l mi-l fura tot blondul, care acum sigur radea de mine.
**
Ceasul suna a prostul, l-am lovit zdravan cu pumnul si l-am si stricat de tot, din nou trebuia sa dau bani pe un ceas, de parca tineam cont eu de timpul pe care il pierdem. M-am ridicat in fund, mi-am ciufulit parul albastru ce cadea inchalcit pe spate, iar apoi m-am indreptat spre baie, desigur m-am si impiedicat de o foaie de hartie.
Cand am ridicat-o si m-am uitat la ea, aveam tema de la biologie scrisa.
Trebuia sa facem niste hibridari.
- Ce interesant , de parca am eu nevoie de astea la viata mea, am spus eu maraind printre dinti, in timp ce radem in drumul meu spre baie. Dar proasta de mine uita-se ca aceste lucruri sunt esentiale in viata oricarui organism viu, eucariot.
Rutina mea zilnica in baie mi-am terminat-o in graba caci din nou aveam sa intarzii la scoala. Iar dormisem ca nesimtita pe la doua noaptea si iar a trebuit sa asist la concertele pisicilor de pe garduri, de parca jucam in filmele de comedie.
De data acesta mi-am fixat privirea in oglinda din camera mea care era asa de mare, vedeam jumatate din incapere. Mi-am invartit intreg parul in toate partile pana cand m-am hotarat sa mi-l prind partial la spate, dar nu pe tot, pe restul lasandu-l sa cada in jos pe spate.
Vestimentatia era una simpla, afara nu era asa de racoare, deci aveam din ce sa aleg.
O bluza lunga pana la fund asemanatoare unei rochite, galbene cu cateva floricele albe imprimte pe ea,avand manecile trei sperturi, o pereche de blugi albastrii deschisi sumesi umpic la calcaie, iar deasupra mi-am luat un pullover cu gluga deschis la fermoar de culoare albatru amestecat cu mov deschis, nu prea asortat, insa m-am decis sa nu ma fac nici “frumoasa din padurea adormita”. Iar in picioare o pereche de adidasi. Mi-am aruncat cartile in rucsac si am coborat jos, din restaurant am luat de la masa unor clienti o paine , am unso cu gem si apoi am plecat topaind fericita pe drum.
Nici de data aceasta nu aveam de gand sa iau autobuzul scolii, de ce sa ma complic cu toti acei copii. Se auzea de la un kilometru cum tipau si zbierau, saracul sofer sigur lua multe calmante, ce noroc ca nu vreu sa ma fac unul, dar vreu sa-mi iau carnetul de conducere. Din nou ironica cu mine insumi.
Pe drum cand eram in statia din metrou, chiar inainte sa urc am observat o fata care era abuzata de cativa baieti. Nu ii dadeau pace, de cand intrasem eu in aria aceea, numai pe ea o auzeam cum ii ruga sa o lasa in pace, sau pe ei cum ii faceau avansuri.
Eram satula pana in cap de ipocriti ca ei, chiar nu stiau semnificatia cuvantului “nu”, Doamne cautati in dictionar baieti, nu e scumpa intrarea la biblioteca daca acasa nu aveti DEX.
Am renuntat de dragul acelei fete, trebuia sa o scoata cineva din harababura aia si cine era mai potrivit pentru asemenea situatie, normal ca eu. M-am uitat la metrou cum a disparut treptat din faţa ochilor mei, cati oameni era prezenti si cati migrau, dar nimeni nu s-a obosit, macar pentru o clipa sa-i ia la rost pe huliganii aceia.
Cu pasi mari m-am apropiat de ei, l-am lovit pe spate cu degetul pe unul dintre ei, iar cand s-a intors la mine l-am intrebat:
- Esti prost sau faci pe prostul ? Tu nu vezi ca domnisoara nu are ce discuta cu o matahala ca tine, mai ales cu amici tai aerieni si fantezistici.
- Asculta aici pustoaico, avem treaba de rezolvat, nu te baga.., imi spune el incercand sa ma apuce de umar, insa ii barez miscare cu palma si apoi il trantesc la pamant. Ceilalti raman uimiti, insa nu ezita de a-si salva liderul, dar toti se aleg cu o bataie zdravana din partea mea. Dupa ce imi scutur palmele, imi i-au la revedere de la fata si ma grabesc in fuga spre scoala, chiar daca stiam ca am sa intarzii cateva minute.
Cand in sfarsit am ajuns si eu in campus, am fost intampinata de catre “marea printesa a scolii”, Amanda, care se tot lauda de una singura pe acolo. Cand am vrut sa trec si sa intru pe usa in scoala, aceasta s-a pus in faţa mea. Mai rau am intarata, asa ca am calcat-o zdravan pe picior si apoi cand am auzit ca sranceta de durere, mi-am facut aparitia pe hol si am plecat zambind spre etajul unu, unde se afla clasa noastra.
Normal ca ceilalti nu s-au putu abtine de a nu rade de aceea faza. Nici nu m-am asezat bine, iar cand profesoara a intrat in clasa, Amanda a si sarit la ea cu lacrimi de crocodil, spunandu-i ca am calcat-o intentionat pe picior.
Am ripostat, ridicandu-ma in picioare, nici nu mi-a mai trecut prin cap cum m-am adresat profesoare, iar ea mi-a aratat pe unde se alfa iesirea. Amanda zambea ca si o scorpie, dar avea sa mi-o plateasca cu varf si indesat. Nici nu am apucat sa o salut pe Jeniffer, trist dar adevarat.
Nu imi ajunsese seara trecuta,a cum trebuia sa indur toate fasoanele lui Amanda, impreuna si cu ceilalti colegii ai mei, sau cu alte persoane necunoscute din scoala.
Inca o zi in care aveam sa stau afara si sa admir natura cum se transforma, copacii erau desfrunziti, aerul se simtea umpic mai racoros. Nimic nou, inca o zi obisnuita din viata mea, insa niciodata nu stii ce poate sa te loveasca.
O plimbarica mica am facut, m-am invartit in jurul scolii, dar ce mi-a atras atentia cel mai mult a fost ca l-am vazut pe blond impreuna cu gasca lui si se parea ca radeau, mi-am auzit si numele.
Cu siguranta nemernicul le-a povestit de seara trecuta, iar aveam sa ma fac de ras si sa-mi creez o reputatie de toate visele, chiar nu putea si el sa se abtina macar pentru o zi.
Cand m-a observat mi-a zambit strengareste, asa cum face el deobicei si apoi s-a ridicat de pe balustrade si s-a aporpiat de mine, incercand sa ma tinga.
Insa i-am respins gestul, eram suparata asa ca privirea mi-am intors-o in alta parte.
- Esti un nemernic, ipocrit si nesimtit, chiar nu poti tine si tu un secret, trebuie tu sa mergi si sa povestesti la toti ce faci. Am strigat eu la el suparata, insa chiar nu mai gandeam, nervii pusesera stapanire pe mine, trebuia sa ma descarc cumva.
- Stai, spun el oprindu-ma, nu intelegi..., insa nu aapucat sa spuna totul fiindca eu deja ii dadusem un pumn in faţa, iar din cauza emotiilor am fugit.

#12
O sa dau edit maine sau maine seara acum sunt prea obosita.

Dupa cum am promis am revenit pe la tine. Deci nu cred ca te mai opresti din scris femeie. Acest capitol a fost foarte frumos am ras atat de mult. Saraca de ea cred ca face o cunfuzie foarte mare in legatura cu ceea ce le spune ,,baiatul din metrou'' celor din gasca lui. Si nu stiu de ce presimt ca o sa creeze o situatie foarte comica. Asa greseli am vazut cateva, actiunea nu a fost grabita iar descrierea a fost buna. Dialogul nu mi s-a parut sec. Astept nextu. Bye, bye.

#13
Wow, deci tu chiar postezi repede.:-O Capitolul 5...
Imi place de Shizuki ca este o fata dura si nu se da batuta, mai ales cand este vorba de baieti si de onoarea fetelor. Faza din metrou a fost grozava*laughs*.
Of, saracutul blond (apropo, cand ii aflam numele?)... Cine se astepta ca el sa primesca un pumn?:)) Da..chiar ai schimbat numele.. De 3 ori!! Sper ca este definitiv>:) Vreau sa se ajunga la muzica, ca titlul are mare legatura:>
Te pup si adu-ne nextul:*

#14
Nextul prieteni, wow deci chiar nu ma asteptam sa-l pun acum, ma gandeam ca am sa raman fara idei, asa cum fac eu des. Dar se pare ca l-am postat mai devreme, ziceam ca are sa ramana pe weekend sau vinerea aceasta.

Deci cum v-am spus, am incercat sa ma readuc la normal si sa scriu adegvat umpic mai mult, caci modul in care descriam era cam copilaresc. Nu stiu de ce, dar erama sa de entuziasmata de idee, incat am pierdut notiunea firului.

Va multumesc nespus de mult pentru commuri sunteti niste scumpe.
Acest capitol cu siguranta este scurt, deci na..
Enjoy !!




Capitolul 6


Am simtit cum mana lui mi-o trage pe a mea, cu atata forta, insa foarte delicat. Am incercat sa o barez, sau sa ma feresc insa nu stiu cum de a reusit sa ma prinda, de parca eram o marioneta.
I-am auzit glasu, odata, de doua ori, ma striga si tot insista sa ma intorc si sa-l privesc in ochii si sa vad cu adevarat ceea ce el imi spune, doar printr-o privire el credea ca poate sa resolve totul. Pana la urma mi-am distrus incapatanarea care pusese cumplet stapanire pe mine si ma indemna sa nu accept nici un fel de porunca de la persoana care se tot ruga de mina sa nu ma pripesc asupra situatiei.
Mi-am intors chipul, expresia mea era una trista, chiar dezamagita, credeam ca e altfel, insa dupa toate intamplate imi era cam greu sa cred ca are ceva aparte faţa de toti ceilalti baieti din liceul nostru sau faţa de cei ce treceau pe strada.
Insa un soc, un fior mi s-a strecurat printre haine, infingandu-se in trupul meu, ce acum statea nemiscat, iar privirea mea era atitntita la ochii lui, care pareau de o sinceritate absoluta.
Privirea lui parca schita supararea si tristetea, insa cat si sinceritate si respect.
- De ce te uiti asa ? o intrebare complet fara noima, stupida, altceva mai bun nu puteam scoate pe gura afara in acel moment, in care parca vedeam un alt baiat faţa de cel ce imi invadase teritoriu si imi violase intimitatea.
- Nu te mint, a spus el atat de sincer, puteam sa vad asta, puteam sa simt acest lucru. Chiar crezi ca sunt genul de baiat care sa spuna la toti, ce s-a petrecu intre noi in seara trecuta, chiar asta crezi ? ma strange si mai tare de palma si se apropie si mai mult de mine. Ma lasase complet fara cuvinte.
Nici un baiat, in viata lui, cel putin cat a stat cu mine nu mi-a vorbit mai sincer de atat. Am stat si am ascultat tot ce a avut de spus, insa nu am mai continuat afirmatia ci mi-a spus ca, la, sfarsitul orelor sa ne intalnim si sa mergem la o scurta plimbare pentru a lamuri toata aceasta neintelegere.
Raspunsul meu a fost scurt, un “da” am reusit si eu sa scot pe gura.Dupa toata discutia aceasta, parca nu mai imi faceam griji pentru nimic in lume. Ma simteam altfel, mai bine, mai vesela, foarte increzatoare in mine insumi, chiar daca nu prea avea o logica clara, concisa.
Nu mi-a luat mult pana cand am zambit, pur si simplu nu ma puteam abtine, blondul acesta “no name” chiar ma facea sa ma simt altfel, chiar daca cateodata noi doi ne ciondanea si ne luam la bataie.
Cand am ajuns in dreptul usii, am auzit ca cineva m-a striga, mi-am intors corpul cu spatele la usa si am observat ca acesta venea fuga spre mine.
“De data aceasta ce o mai dorii ?”, am marait eu printre dinti, iar cand clopotelul s-a facut auzit si acesta a inceput sa-mi vorbeasca eu am reactionat foarte neconvenabil si foarte rautacios.
- Ce mai vrei ? Si am azvantat din maini, iar cand profesoara care ma dadu-se afara a fost lovita din greaseala de mine cu pumnl, a cazut chiar si pe jos, a fost un moment foarte stanjenitor, dar si unul chiar foarte trist. Mai ales cand aceasta a marait de jos ca sa ma indrept spre biroul directotului, pentru am ispasii pedeapsa, pentru ca am vatamat un profesor.
De data aceasta chiar ca nu mai doream sa merg singura, aveam nevoie de suportul si sprijinul unei amice si cine era mai potrivit pentru asta decat Jeniffer. Am luat-o de brat si apoi am coborat scarile spre parter de unde, directia era, biroul directorului, ce frumos, nu ?
Cand si noi doua, tinere si frumoase, proaspete eleve la un liceu asa de bun am intrat pe usa, imediat am fost intampinate de catre un domn nu prea in varsta cam aproximativ treizeci si opt de ani, care ne-a poftit inauntru si a inceput sa ne tina o lunga si plictisitoare predica.
Nu eram la biserica, dar puteam sa indur una semenea chin, oferit de Dumnezeu. Nu era mare lucru, mi s-a mai intamplat si in generala, chiar in orasul meu natal sa fiu chemata de director in birou, am stat si dupa ore pentru detentie.
Aveam destui ani de experienta, eram veteran, insa se pare ca roata a luat-o din nou la goana pe drum, asa ca v-a trebui sa am grije. Scopul meu nu era sa ajung cat mai repede in detentie, sau sa fiu exmatriculata, din contra eu nu venisem aici sa ii bat pe toti unul dupa altul, ci am venit aici fiindca am avut medie foarte buna si am reusit sa intru in liceul visurilor mele. Pe langa asta am venit si sa invat, nu numai sa ma distrez cu noii colegii din alta tara.
- Domnule director, sa nu va faceti griji ams a am eu grje de tot, promit ca nu se mai repeta un asemenea accident, am spus eu ridicandu-ma in picioare impreuna cu Jeniffer, care imi zambea si se parea ca era mandra de noua mea schimbare de spirit.
- Asa sa fie Shizuki, caci am incredere in tine, spune directorul dand mana cu mine. Era pentru prima data cand il cunosc pe director, nu mi se parea un om rigid, ba din contra parea el mai incruntat la privire, insa era chiar de treaba.
Dupa ce am parasite biroul directorului, la usa ne astepta chiar “Printesa scolii”, Amanda, care era impreuna cu o gasca destul de mare de fete. Am inghitit in sec, insa nu imi era frica.
- Shizuki hai sa ple...
- Tu, tocilaro, taci ! ii porunceste aceasta prietenei mele, insa eu ripostez si o iau la rost.
- Cine te crezi tu aici incat sa ai permisiunea sa ii vorbesti asa prietenei mele buna, hmm ? A ma scuzi am uitat tu esti “Printesa fandositelor”, era ceva normal ca tu sa te crezi frumoasa, insa prefer sa cred ca esti “bestia”, numai ca de data asta “bestia” este chiar urata pe interior.
- Asculta aici Shizuki, esti chiar nesuferita si se pare ca imi cam furi faima printre baieti, dar ce este cel mai important este faptul ca te-ai luat de J.T, incepe ea sa se rasteasca la mine, insa numele nu mi se parea cunoscut, in tot acest timp chiar nu am apucat sa cunosc pe cineva cu acest nume.
- Cine ? Am spus eu chiar foarte derutata, facandu-le pe toate inclusive pea mica mea Jeniffer sa cada pe jos.
- Esti asa proasta, unde ai trait pana acum ? spune ea jignitor.
- Shizuki, baiatul acela cu parul blond si bine facut este J.T, amicul tau din metrou, imi sopteste la ureche Jeni. Chiar ma lasat cu gura cascata, dar macar asa am reusit sa-i retin numele si sa-l si aflu.
- Ma scuzati, eu cred ca se termina orele si trebuie sa ajung undeva, Jeni trebuie sa plec ne mai vedem, ii spun eu repede si imi iau ramas bun de la ea.
Fug repede in clasa si imi i-au toate lucrurile si plec spre poarta scolii, de unde aveam sa ma intalnesc cu J.T, blondul din metrou care avea sa-mi dea niste explicatii acum.
Am iesit intr-o fuga fulgeratoare, de parca uraganul ar fi trecut, si nu un simplu om. Odata ajunsa acolo, acesta si-a facut aparitia si m-a indrumat spre destinatie.
Linistea isi facu-se aparitia, nici un schimb de vorbe, nici macar un simplu salut amarat prin care sa deduce ca inca nu am murit. Deja ma enerva aceasta stape, pa langa ca el a fost focarul care m-a facut pe mine sa imi revin, acum statea ca si mutul si mergea tot inainte.
Eu eram in urma lui, mai exact in spatele lui si ma luam dupa el, intr-un fel ma simteam destul de dezamagita. Dar nu ma indoiam in privinta lui, ci a mea, poate ca exagerasem si eu putin cam mult cu povestea din seara trecuta.
Mi-am ridcat privirea spre el si m-am tot gandit intr-una pe tot parcursul drumului la acei ochii albastrii, care pe langa ca imi furau mintile, descriau sinceritatea, bunatatea si chiar si romantismul. Ma faceu sa inebunesc, era a treia oara cand ma facuse sa ma simt pierduda.
Seara se lasa lin si treptat pe intreg orasul, luminile sclipeau puternic, dand o atmosfera placuta, romantic asupra orasului. In parc erau multe cupluri care se plimbau, puteam simti acea fericire catusi de putin, de care eu nu apucasem vreodata. Nimeni cu adevarat nu-mi oferise iubire adevarata, trebui sa-l cred pe tata atunci cand imi spunea : “Iubirea aceasta nu este una adevarata, cu greu ai sa gasesti un asemenea sentiment in anii acestia de tinerete.”
Insa am fost imediat desprinsa de visare atunci cand i-ama uzit glasul lui J.T.
- Cum te mai simti ?
- Bine, multumita tie, mai bine, spun eu umpic rusinata. El se aseaza frumos pe o banca dar nu inainte de a ma invita pe mine prima sa ma asez. Nu am acceptat, am stat destul pe scaun la director, asa ca preferam sa raman in picioare. Iar el ca un adevarat gentleman, chiar nu ma asteptasem ca el sa ramana in aceiasi pozitie de “drepti” ca mine.
- Tu, poti sa stai jos, nu este necesar, am spus eu rugandu-l sa se aseze, insa nimic.
- prefer sa stau in picioare, nu am de gand s alas o domnisoara sa stea asa singura, ar fi nepoliticos din partea mea, imi spune el aporpiindu-se mai mult de mine. Chiar imi pare rau, insa..
- Nu a fost vina ta, stiu, am spus eu zambindu-i. Eu ar trebui sa-m cer scuze, eu sunt cea tampita, nu tu. J.T a inceput sa rad ape seama mea, insa chiar reusisem sa mi-o fac chiar eu insu-mi, recunoscusem din plin ca eu sunt cea tampita. M-am bosumflat si mi-am pus faţa in palme.
- Esti amuzanta ! afirma el zambindu-mi.
- Nu, iara am fac de ras in faţa ta, spun eu plangandu-ma, insa acesta se apropie de mine imi inlatura palmele de pe faţa si isi lipeste fruntea de a mea.
In momentul acela simteam ca ma dezechilibrez, erama sa de rusinata, de parca eram un cuplu. Simteam cum inima bate in mine, de parca doarea sa iasa si cu siguranta si el o auzea.
Mi-a dat drumul la palme si apoi mi-a cuprins obrajii in palmele lui, mi-a ridicat privirea in sus si a continuat sa ma priveasca in ochii. Baiatul acesta chiar dorea sa ma disperse ?
Iar cu incetul si incetul a inceput sa-si apropie si mai mult chipul de al meu...

#15
Hello dear se pare ca nu mai sunt prima anyway, o sa dau edit diseară.
Edit:
Scuze ca am întârziat atât cu editu dar mi-a fost rău şi cu şcoala asta. Deci, femeie tu scrii mult prea repede, dar m-am obişnuit asa ca încerc sa ţin pasul.
Asa revenind la acest capitol care mi-a plăcut enorm. Nu pot spune decât ca descrierea a fost buna, dialogul nu a fost sec iar acţiunea nici pe departe grăbita.
Greşeli nu am văzut decât una sau două nu ştiu dacă au fost mai multe nu le-am văzut[of raceala asta ea e de vină]. Cam atât bye, bye my dear.

#16
Hi sweety... in primul rand ms ca mai anuntat, iar in al doilea rand cum faci de postezi asa repede?... cat despre capitol m-ia placut mult, dar chiar trebuia sa te opresti in cel mai important moment?:))... nu stiu de ce dar ceva imi spune ca nu o sa mai apuce sa faca ce au inceput si aici ma refer la sarut(sper ca nu va gandeati la altceva:)))... anyway sunt curioasa de la ce vine J.T. adica nu il cheama chiar J.T.... nu?... lasand la o parte aceasta mica si neinsemnata problema... vreau nextu si sa nu uiti sa ma anunti:*:bye:

#17
Gata am revenit cu nextul Deci este foarte scurt lume, nu mai tot imi spuneti ca este lung, am scris 3 pagini si jumate la acest capitol. :))
NU este mult, cel ami mult am cand scriu 5 pagini.. :))
Oricum sper sa va placa si acest capitol, care mi se pare umpic lipsit de idei bune, insa gata o sa inceapa actiunea va promit. O sa vedeti aici la dansuri si cantece si romance din plin. :>
Multumesc fetelor pentru commuri, macar voi trei. >:D<
E foarte , foarte scurt. :))




Capitolul 7



Din nou avea sa faca acel lucru, sa ma sarute. Nu stiam ce aveam, nu ma puteam misca, imi simteam trupul inlemnit. Privirea lui albastra imi analiza ochii, mi patrundea, de parca incerca sa afle ceva, nici eu nu mai gandeam logic. Baiatul acesta, J.T, avea ceva special, ce ma facea sa-mi pierd controlul, ma pierdeam cu sine. Insa sentimentele ce ma cuprindeau atunci cand eram in preajma lui era placute, enervante cateodata.
Inima isi accelera bataiile, simteam cum sangele imi fierbe in intreg corpul, obrajii erau de un rosu aprins, sangeriu. Trebuia sa actionez cumva, trebuia, asa ca nu am mai rezistat si din nou l-am lovit in burta cu piciorul.
S-a vaitat el ce s-a tot vaitat pe acolo de unul singur, iar dupa aceea a schitat un zambet strengaresc, incepand treptat sa rada. Nu prea il deranjea acest lucru, din contra ii placea.
- Nu mai rade, parca esti un prost, spun eu bosumflata.
- Shizuki, esti mult prea amuzanta, e bine sa vad ca ti-ai revenit la normal si ca nu mai esti suparata, imi spune el in timp ce se ridica in picioare si imi zambeste, iar poi se apropie de mine, eu ma dau in spate, el se apropie mai mult de mine, eu tot in spate ma dau. Pana cand ajung intr-o infundatura, am simtit cum am atins stalpul de electricitate, nu mai aveam unde sa ma duc, trebuia sa infrunt aceasta situatie, care ma calca pe nervi.
- Aaa.. ce mai vrei acum ? Intreb eu rusinata si ridicand tonul smiorcaind, el rade si apoi ma trage de palma si ma duce cu el, unde, nu stiu ?
Il mai intre odata unde vrea sa ma duca, insa nu imi raspunde, il mai intreb odata, dar primesc acelasi raspuns, tacerea. Deja ma calca pe nervii, mai aveam putin si il bateam, ce tot ascundea. De parca dorea sa ma duca in paradis. Insa asta chiar era imposibil.
- Vrei sa luam o gustare impreuna ? ma intreaba el in timp ce-si intoarce privirea pentru o secunda la mine, atunci cand ajungeam la trecerea de pietoni.
- Pai..
- Nu fi rea si accepta-mi propunerea, stiu ca iti este foame, spune el.
Insa chiar in momentul in care eu doream sa-i spun ca nu aveam pofta de ceva, stomacul ma tradat si a inceput sa ghiortaie.
- Tu spui una, insa stomacul tau spune alta.
- Bine, bine hai sa mergem sa luam ceva de mancat, esti fericit ? intreb eu in timp ce-mi pun mainile in san.
- Da, foarte. Si imi ranjeste, apoi mergem amandoi sa cumparam ceva dulce, cat si ceva sarat sau cu diferite arome.
Ne-am plimbat cam o ora in parc, iar seara ne cuprinsese complet pe amandoi, lumea misuna pe strazi, numai noi stateam linistiti, nici nu prea vorbeam, decat in momentele in care ne luam la bataie din nou.
Pana la urma ne-am simtit picioarele tremurand, asa ca am decis sa ne asezam pe o banca undeva prin oras, nu intr-un parc. De aici a pornit totul, am inceput sa dicutam, sa ne povestim si sa incercam sa ne cunoaste mai bine.
Dupa cum se vedea J.T, nu era asa de ciudat precum parea, din contra aveam multe lucruri in comun, insa eu incercasem sa ma reduc la anumite lucruri, era mult mai bine daca unele detalii le lasam deoparte.
Nu stiu cum a venit vorba de Amanda, dar deja imi veneau dracii numai cand ii auzeam numele. Era asa o ipocrita, numai de ea ii pasa, ii placea asa de mult sa-si bata joc de altii. Nu m-am putut abtine si pana la urma l-am intrebat daca aceasta era cu adevarat prietena lui.
- E cea mai buna gluma pe care am auzit-o de la tine, s-a prapadit de ras numai la auzul intrebarii, ce ii se parea asa de amuzant incat sa rada, eu una consideram o asemenea intrebare destul de serioasa.
- Te-am vazut sarutandu-te cu ea, asta chiar nu o face iubita ta ? intreb eu uitandu-ma la el cum incepea sa rada mai mult de atat.
Si-a trecut mana printre firele rebele ce-i cadeau pe frunte si, si le-a dat pe spate, iar apoi si-a atintit privirea spre mine si ma privea destul de serios.
- Iti place de mine.
Parca imi dadu-se Dumnezeu cu traznetul in cap, deja intrebarea aceasta ma facu-se sa raman cu gura cascata, pe langa ca deja eram nervoasa, asta nu insemna ca eram si geloasa, ba din contra mai aveam putin si radeam, iar asta am facut. M-am ridicat in picioare si apoi i-am spus clar:
- Mie nu imi va placea de tine niciodata, cat am sa traiesc eu nu am sa dezvolt sentimente puternice pentru tine, cat de proasta as fi sa fac una ca asta, adica tu oricum cred ca lasi orice fata sa te sarute, nici macar nu ripostezi, am inceput eu sa il critic. Chiar nu vezi, eu nu sunt ca celelalte, nu ma las usor, mi-au ajuns tipurile acestea de baieti care se cred cei mai super “cool” si gata cred ca pot sa aiba orice fata. Te inseli amarnic J.T si da ti-am aflat numele.
Dupa aceasta mica conversatie in care eu parca mi-am varsat nervii pe acest baiat, care nici ca mai spunea ceva pe gura, se uita la mine ca la o sperietoare sau nu stiu.
Mi-am luat rucsacul de pe banca si am plecat in susul strazi pentru a ma indrepta spre casa, deja era ora opt si ceva si oricum aveam multe de scris.
- Stai, Shizuki ! Ma striga acesta in timp ce alerga sa ma prinda din urma.
- Nu am de gand sa te astept, nu meriti.. am spus eu marind pasul, asa am inceput sa alerg.
Se parea ca nu inceta, la fel a facut si el pana m-a prins din urma si ma facut sa ma opresc.
- Stai..
- Sss, i-am spus eu, ducand degetul aratator la buze acestuia, a tacut imediat la acest gest si am putut observa cum obrajii i s-au inrosit umpic. Lasa, hai acasa ca oricum tu esti si chirias la noi, deci oricum nu scap de gura ta, mai ales de intentiile tale perverse.
Un moment in care m-a bufnit rasul si pe mine si pe el, chiar daca existau neintelegeri, noi doi ne intelegeam cateodata, iar cateodata nu. Era ceva normal din partea mea ca sa ma cert cu cineva, mai ales cu un baiat ca el.

#18
D-au EDIT cand vin de la scoala ca acuma nu mai am timp...

EDIT
Hi sweety... inca o data ma iei prin surprindere cu rapiditatea cu care postezi, dar nu e un lucru rau asa ca no coment... dar o sa comentez ficul, desigur:))... stiam ca nu o sa se sarute, dar ceea ce a facut Shizuki ma luat total prin surprindere, adica cine s-ar fi asteptat sa il loveasca... anyway la sfarsit ai spus cumva ca s-a inrosit? Nu ca ar fi ceva rau, dar chiar nu pare genu de baiat care roseasca din atata lucru, insa cine isi poate da seama ce se afla in mintea unui baiat:))... bravo nu am vazut greseli in capitolul asta si sper sa fie la fel si pe viitor(acum doua trei greseli minore nu se pun la socoteala :) )... poi c-am atat draga anunta-ma cand pui nextu:*:bye:

#19
:X Capitolul!! Wow, si nu credeam ca J.T. sa se inroseasca de la un gest atat de micut si de inocent, bineinteles, venind din partea lui Shizuki.
Plimbarea dintre cei doi mi s-a parut draguta, adica presupun ca este un pas spre intelegerea lor...:-? Of, si iar ma faci sa-mi schimb parerea despre blond. :))
Acum a fost tipul de treaba, maine va fi cel enervant si poimaine cine stie la ce se ajunga?!
Oricum, adu-ne capitolul, my honey:* Te pup dulce:*

#20
Ello am reveni si eu scuze ca a durat atat dar nu am avut timp sper ca nu te superi prea tare pentru asta. Acum sa revin la ficul tau despre care nu prea mai am ce sa zic. Ca de obicei descriere ai avut, actiunea nu mi s-a parut grabita, iar dialogul nu este sec da cred ca te-am plictisit cu tot acest discurs al meu. Asa poi cam atat spor la scris si multa imaginatie(desi cred ca ai din plin) bye, bye sweet.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Un pas spre fericire Dimasika 7 5.421 11-06-2013, 06:26 AM
Ultimul răspuns: Dimasika
  Inima Diavolului Yami 8 5.454 05-06-2013, 07:46 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Naruto] Drumul spre razbunare(SasuSaku) CiokolataxPortocala 6 4.725 10-08-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: RalucaGabor
  Inima fara speranta Hope 6 3.899 05-08-2012, 03:36 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Muzica pentru inima mea Hope 3 3.430 05-08-2012, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Wild Soul [Romance, Fantasy] Sako-chan 32 17.423 26-02-2012, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sako-chan
  Otrava pentru inima mea Elena. 2 2.467 23-10-2011, 12:20 AM
Ultimul răspuns: kyra_kyralyne
  Crezi că există un portal È™i spre inima ta ? ( +16 *yaoi* ) ×Tα℮♏iᾔ× 21 8.898 02-10-2011, 02:32 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Inimă de ceară LoloMark 7 3.132 06-09-2011, 07:42 PM
Ultimul răspuns: LoloMark
  Femeia Perfectă [Hentai. Romance] hiimera 15 5.480 27-06-2011, 04:21 PM
Ultimul răspuns: Kitsu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)