Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[romance / comedy] Pasii spre inima inima ta

#1
Ok dragii mei, revin in forma cu un nou fic, pe restul le-am sters. Deci am idei bune pentru acest nou fic, chiar o sa combin ceva nou. Stati calmi, nu o sa aveti de aface cu politisti din nou, va promit asta. :))
Am scris mai mult decat credeam la primul cap. , chiar nu am asteptam la acest lucru, mai ales din partea mea. Daca eu scriu primul capitol lung, e clar ca am sa ma tin de pov. si asta inseamna ca am idei bune pentru el. :X
Nu am ami scris genul dar il scriu aici: Romance, Comedy.
Am greseli sigur, dar m-am corectat odata, insa Wordul asta al meu 2010 s-a obisnuit sa ma corecteze gresit, tot din cauza mea. Deci se poate sa fie cate o eroare pe ici pi colo. :D
Don't fear, im here. :))

Am sa il mai corectez eu odata, promit. ;)
So enjoy. Am gasit si o img perfecta cu pers ale mele.Adica cu Shizuki si cu viitorul ei preten :> :)).
Si da stiu mereu cand incep primul capitol, nu iese asa de bun.

* http://honey-san.deviantart.com/gallery/#/d14uqcq *




Capitolu 1




“Nu te mai vreu ! Vreu sa dispari din faţa mea !”
Inca unul s-a dus, la fel ca ceilalti “ex-boyfriends” ai mei.
Pff, americanii, nici un baiat de aici nu-ti poate oferi putina iubire, macar un sarut, o mangaiere. Nu, totul se rezuma la aspectul exterior, la fund si sani. In rest sentimentele sunt pe ultimul loc, ingropate bine de tot in nisip intr-un cufar negru.
Stateam intinsa pe pat, acoperita pana la cap si ma uitam in jur si puteam sa simt caldura soarelui ce strapungea perdeaua mov, transparenta. Plangeam, suspinam pentru ce ? Pentru un tampit, pentru un nimeni care nu invatase nici acum sa respecte cum se cuvine o domnisoara.
Imediat ce-mi dadu-se papuci, am putut sa-l observ cum s-a dus la o alta fata si a si apucat-o de talie si a sarutat-o, insa nu cu dragoste si pasiune, ci cu badjocora, mai mult din placerea de a-si potolii hormonii.
Era un nimeni si pentru acel nimeni aveam sa-mi dau si viata, de cand m-am mutat in America in California, am avut parte numai de baieti care nu stiu sa iubeasca, care ne folosesc ca pe o jucarie si fac ce vor din noi.
Pot spune ca m-am saturat de-a binele de acesti presupusi “American Boys”, pot sa fie si din Rai adusi insa nu ma prea fascineaza, am cazut de cinci ori in plasa lor.
Toata vacanta de vara am suspinat si am tanjit dupa adevarata dragoste. Insa nimeni nu a putut sa mi-o ofere cu adevarat.
Gata, vacanta este istorie, a inceput scoala si aveam de aface din nou cu noi colegii, care cu siguranta au sa ma considere o ciudata chinezoaica venita tocmai din indepartata Asie.
Insa toti se inselau, nimeni nu a indraznit sa ma cunoasca cu adevarat, nici macar nu m-au bagat in seama. Si nu sunt o chinezoaica ci sunt o asiatica si sunt din Japonia, iar numele meu este...
- Shizuki, pregatestete caci nu mai ai decat doua minute pana cand ajunge autobuzul liceului sa te duca, ma striga tata de jos.
- Vin ! ii raspund eu strigand de sus in timp ce ma ridic din pat si imi sterg ochii inlacrimati. Da, ma cheama Shizuki, poate vi se pare ciudat, dar mie una imi place acest nume.
Ma duc spre baie unde imi fac un dus rapid, iar apoi ma imbrac fulgertor intr-o pereche de blugii albastrii cu cativa dragoni imprimatii pe ei, un tricou roz deschis cu cateva dungi negre ca si de tigru, o vesta albastra cu gluga si in picioare niste adidasi cu albastru si roz pe ei.
Parul meu albastru si lung mi-l prind in doua codite impletite si mi le las atarnate in faţa, cam ciudat nu, ca cineva sa aiba parul albastru, insa al meu nu era vopsit ci era natural. Imi mai pun cateva bratari mai finute la mana din argint si plec pe usa din camera si cobor in graba scarile.
Intru in restaurantul lui tata si il sarut pe obraz, ii fac cu ochiul si apoi ies , lasand in urma mii de priviri dezamagite ale tinerilor baieti care se atinteau asupra-mi.
Ma opresc pe trotoar si astept sa vina autobuzul, ma uit la ceas si era trecut de ora normala, iar cand ma uit in dreapta observ autobuzul cum pleaca cu ceilalti elevi.
Am inceput sa alerg insa nu ca sa-l prind, ci ca sa ajung la timp la ore, era si prima mea zi de liceu, in acest oras asa ca trebuia sa fac o impresie buna. Norocul meu era ca de data aceasta nu trebuia sa purtam uniforma, deja ma saturasem de vechiul regulament din orasul meu natal, Kyoto in care toti trebuia sa purtam uniforme.
Aia chiar nu-si dadeau seama ca baietii se uitau numai la fundul nostru, pe langa asta unii aveau tendinta chiar sa ni le ridice. Mie nimeni nu reusea sa-mi ridice fusta, caci aveam o reputatie de invidiat, eram cea mai buna cand venea vorba de bataie si cu usurinta ii bateam pe toti baieti, atunci cand le neglijau pe fete.

**

Dupa ceteva minute bune de alergat, am ajuns si eu in faţa liceului si am ramas profund uimita la cati copii misunau la intrare, iar parintii ii lasau cu masina si le faceu cu mana , urandu-le success. De parca eram la gradinita, in fine, tata nu prea a putut fiindca avea prea multa treaba la restaurant.
Iar eu daca tot incepeam scoala din nou si acum nu mai aveam patru ani ca tata sa vina si sa ma tina de mana, trebuia sa merg de una singura, era regula, cateodata se intampla ca tata sa ma duca sau sa ma aduca acasa cu masina lui, insa nu des, mai rar asa.
Am tras aer in piept, inima imi batea de emotii si speram din tot sufletul ca de data aceasta sa nu imi mai fac o reputatie proasta, ci una mai buna. Mereu se intampla ca la fiecare scoala pe care o schimbasem, aveam de aface cu copii rai si nerespectosi, care radeu de mine.
Insa aveam sa schimb acest lucru. Am intrat increzatoare pe poarta si m-am uitat in jur, imi cautam colegii din clasa. Se parea ca multi tineau in mana o foaie sau o pancarda pe care scria clasa in care se aflu, insa eu ma uitam ca proasta la toti caci nici eu nu stiam in ce clasa ma aflam si cu siguranta nu avea sa vina un print si sa-mi spuna unde imi este locul.
Eram ironica de felul meu, insa nu am incetat din cautare. Multe priviri se atinteau asupra mea, nu stiam de ce dar simteam ca eram urmarita mai din aprofunzime de cineva, insa nu am cuteza sa imi intorc privirea si am continuat sa merg. Cand m-am vazut singura prin curtea scolii, am intrat si eu repede in campus si am cautat biroul directorului, sau cel putin cancelaria ca sa ma pot si eu orienta spre clasa mea.
Dupa cateva cautari, in care am esuat tragic in a gasii biroul directorului mi-am adus aminte care era numarul clase, eram in a noua E.
Am alergat eu in sus pe scari pana la etajul unu si intr-un sfarsit am gasit clasa. Am intrat pe usa ca o maniaca, disperata ca nu cumva sa intarzii chiar in prima zi si toti cand m-au vazut au inceput sa rada de mine, de parca eram vreun clovn sau ceva anume.
Mi-am cerut scuze de la profesor si am pasit in clasa zambind, macar atat puteam face dupa cate mi s-au intamplat.
Profesorul, care dupa cum se parea era chiar dirigintele nostru, m-a poftit sa iau loc in banca undeva prin al doilea rand in a doua banca, nu eram nici aproape dar nici departe, dar de fapt eram foarte aproape.
Cand m-am asezat pe scaun si am incercat sa-mi pun ghiozdanul in banca, hopa am observat un biletel mototolit pe suprafata lucioasa a bancii mele. L-am luat si l-am deschis, iar continutul lui nu ma prea fascina.
Scria asa : “Ce sexy esti, frumoaso, nu cumva vrei sa mergi cu mine la un suc ?” si ce chestie... mai trebuia sa bifez “da” sau “nu”. Normal ca “nu”, nici nu a trebuit sa bifez, mi-am intors pur si simplu capul la baiatul care imi aruncase biletul, si se parea ca mai si radea cu cativa colegii de ai lui de mine si i-am aruncat cu un creion fix in cap. I-am zambit multumita si strengareste apoi m-am intors privirea spre profesorul din faţa mea.

**

Cand clopotelul a sunat de iesire, eu mi-am bagat pixul in ghiozdan, iar apoi m-am ridicat de pe scaun, insa am fost imediat oprita de palma care nimerise suprafata bancii mele, brusc.
Mi-am ridicat privirea in sus sa vad cine a facut acest gest, era o fata, cam impopotanata, sigur se credea deja regina scolii si nu era singura, in spatele ei erau trei fete care se parea ca erau marionetele ei.
Am oftat si apoi am parasit banca nepasatoare de ceea ce facu-se aceasta, mi se parea inutil sa ma iau in gura cu ea. Dar aceasta insistase sa se certe cu mine asa ca nu ii ajunsese doar o palma pe banca ci si nevoia de a ma trage de mana. Am respins usor palma ei cu cotul meu, lasand-o umpic uimita, la fel ca si pe ceilalti care se holbau ca la un film cu Jacky Chan.
- Ce vrei ? o intreb eu direct.
- Cum iti permiti sa arunci in iubitul meu si sa-l ranesti, incepe ea sa dramatizeze.
- Ascultama nu am avut intentia sa il ranesc si Doamne era doar un creion amarat, iar in al doilea rand mai bine ai citi acel bilet, caci el se dadea la mine, ii spun eu in timp ce imi aranjam vesta.
- Ce dragut ! Se pare ca iti place cand baietii se dau la tine, te simti si tu bagata in seama..
- Mai bine inchide-ti gura blondino, caci singura care face acest lucru esti tu.. nu vezi ca tremuri ca toti handralaii astea sa sara pe tine, cu asta i-am si inchis gura si am plecat linistita pe hol.
S-a infuriate foarte tare dupa ce i-am spus, insa nu mi-a pasat, chiar daca era ea frumoasa si slaba cat un bat, asta nu insemna ca era sefa mea. Eu am propriile mele reguli, iar in aceasta jungle nebuna eu trebuie sa-mi fiu stapana asuprami propriilor forte si sa nu las pe nimeni sa ma conduca.
Liceul acesta mi se parea destul de interesant, avea sali de clasa foarte frumoase si curate, holul nici nu se m-ai punea la discutie, totul era in stilul lor propriu in aceasta tara. Asta chiar imi placea.
Dupa inca cateva ore, venise si ora cand trebuia sa mergem la cantina si sa luam masa, ce mai cantina asa de spatioasa si mare, colcaia de elevi.
Insa dupa cate vazusem erau multe grupuri de la : cei mai super tari, pana la cei mai ciudati si tocilari.
M-am uitat in jusr sa vad daca mai este un loc liber si ca prin magie am zarit o masa goala langa geam, era linistita si am decis sa merg acolo. Dar imediat sala a inceput sa bufneasca in ras cand printesa blonda, colega mea din clasa mi-a aruncat din “greseala”, pe scurt intentionat farfuria cu spagete pe tricou.
Ce amuzant, trebuia sa rad cumva, la gluma ei proasta ? Eram nervoasa, iar aceasta nu cred ca dorea sa aiba de aface cu mine cand eram in flacari de nervii. Am inspirat aer in piept si mi-am continuat drumul spre acea masa, de unde m-am asezat si am luat gustarea de una singura.
Iar mai apoi o tanara domnisoara, cu ochelari si cu doua codite prinse in sus a venit si a inceput sa-mi vorbeasca :
- Nu o lasa sa te supere, asa face inca din generala, spune fata in timp ce-si lasa privirea in jos.
- O cunosti ?
- Da a fost in scoala cu mine si era o durere groaznica de cap, pentru toti, se credea cea mai tare si ii placea sa-si bata joc de altii, imi spune ea in timp ce ma priveste in ochii. Vrei sa stii cum o cheama ?
- A, nu, chiar nu-mi pasa.. o sa aflu eu pana la urma, dar pana atunci am de gand sa ma relaxes, spun eu in timp ce rad, provocand-o si pe noua mea amica sa rada.
- Jeniffer, pe tine ? ma intreaba ea in timp ce roseste la obraji.
- Nu ai de ce sa te rusinezi, acum suntem prietene, Shizuki..
- Waa, ce nume...
- Da, stiu ciudat, spun eu razand.
- Nu, chiar imi place, sa stii, esti cumva din Japonia ?
- Esti prima care isi da seama, altii au trebuit sa se uite in atlas ca sa vada cum arata rasa mea..., spun eu razand provocand-o si pe Jeniffer sa rada.
- Pai imi place sa citesc istoria popoarelor asiatice si am invatat multe despre cultura voastra.
- Dragut. Chiar, vrei sa luam o inghetata pe drum acasa, pe unde stai ? incep eu sa o intreb.
- Da ar fi grozav, pai stau..
Am tinut-o tot asa pana la sfarsitul orelor, am descoperit ca Jen era in clasa cu mine, eram chiar fericita ca am cunoscut-o. Parea tipul de fata care isi petrecea aproape tot timpul cu nasul in carti, purta ochelari rotunzi, avea si pistrui pe faţa, insa chiar si asa era foarte scumpa si draguta.
Dupa ce am ajuns in statia de metrou, care nu era subteran, ci era exterior, mi-am luat ramas bun de la ea.
Nu stateam departe de ea, doar cu doua stati mai incolo, am urcat si m-am sprijinit de barile de sus, ca sa nu cumva sa cad.
Nu era prea multa lume, insa chiar si asa am putut admira frumusetea orasului, plin de lumini. Era ca un vis, pacat ca nu avea prieten, ca sigur se lasa cu lucruri amoroase. Din nou ironica cu mine insumi.
Cand mi-am intors privirea in stanga, am observat ca un tanar cu parul blond si ochii albastrii, care purta o bentita pe frunte ca sa-i ridice putin parul in sus, se uita la mine si deodata mi-a zambit atunci cand m-a vazut ca nu-mi iau privirea de la el.
M-am rusinat si mi-am simtit obrajii calzi, m-am uitat din nou pe geamul din metrou ca sa nu cumva sa-i atrag prea mult atentia. Arata chiar traznet si foarte elegant, era insotit de inca cativa baieti, sigur erau prieteni cu el. Tot vorbeau ceva, puteam observa acest lucru numai tragand cu ochiul din cand in cand.
Sa apropiat de mine, simteam cum inebunesc, chiar nu aveam de gand sa-i spun ceva, mai ales ca el sa-mi spuna mie ceva, asa ca am stat dreapta si tot drumul m-am uitat pe geam. Cand metroul a oprit, acestia s-au dat jos, iar cand usile metroului s-au inchis apoi mi-am dat seama ca eu trebuia sa cobor la aceiasi statie cu ei. Baiatul acela mi-a facut cu ochiul si mi-a scos limba, apoi a inceput sa rada de mine cu prietenii lui.
- Netrebnicul, m-a facut sa-mi pierd mintile si ma m-ai si pacalit, am strigat eu tare.

#2
Eu prima dau edit dupa ce termin de citit my dear.
Edit:

In primul rand multumesc ca mai anuntat, la cat te-am batut la cap: - @ era si normal. Titlul imi place foarte mult iar acest capitol a fost reusit si lung. Descrierea a fost buna si in cantitati mari, dialogul nu a fost sec iar actiunea nu mi s-a parut grabita. Greseli am vazut una sau doua nu mai stiu exact pe unde [ nu m-am putut abtine sa nu zic]. Ce am mai ras la faza cu ,,handralaii''.
Oh saraca fata cat de idioti pot fi baietii totusi ma bucur ca ii pune la punct. Cam atat am avut de spus astept nextu cat mai repede si nu uita sa ma anunti ca vreau sa fiu prima[sa stii cand sunt posedata fac urat>:) ]
Bye, bye

#3
Hey, ms ca mi-ai zis de noul fic>:D< La prima vedere, pare reusit, si chiar este lung asa cum ai zis si tu. Sunt sigura ca va fi un succes;)
Pentru inceput, viata lui Shizuki (da, chiar imi place numele) se va complica. Deja si-a facut o rivala X( Va fi terminata>:) Si eu care credeam ca tipu` blond din metrou este de treaba, nu la fel ca ceilalti... Eh, m-am inselat. In fond, nu prea exista baieti de genul asta, atat in fic, cat si in viata reala:|
Oricum, o sa citesc in continuare. M-ai facut curioasa;)

#4
buna buna :-h ideea este foarte foarte buna si destul de originala. unele scene mi se par oarecum cunoscute dar probabil ca seamana cu ceva ce am mai vazut oricum nu are importanta :-j imi place foarte mult numele fetei :x si atitudinea ei. deci faza cu biletelul a fost absolut geniala :)) mi-a placut la nebunie cum a infruntat-o pe blonda si e bine ca si-a facut o prietena. probabil ca o sa se mai "ciocneasca" mult si bine de fata blonda si scena cu baiatul din metrou... foarte tare :-bd
tine-o tot asa si mai bn si anunta-ma cand pui continuarea :*:-h
Atunci cand o sa plangi si o sa-ti para rau... sa-ti amintesti un singur lucru: Tu mai lasat sa plec! Zuppy11

#5
Hello !
yey am revenit cu nextul, fetelor va multumesc foarte mult de comm, momentan nu am sa va raspund in aprofunzime la comm, insa pe parcurs da.
Mi-am permis din nou sa scriu mult, dar nici excesiv, inca nu am intrat in adevarata actiune, dar nu mai este mult.
M-am corectat odata, insa ma ami corectez inca odata acum.
Pai sper sa va placa si acest capitol, care nu este deloc asa de interesant. --"
Promit ca urmatorul capitol am sa-l fac mult mai bine si plin de actiune. >.<


Capitolul 2



Baiatul din metrou, baiatul din metrou numai la asta ma gandeam, adica m-am gandit toata noapte.
L-am vazut in vis, l-am vazut si cand m-am trezit, iar acum sunt in baie si ma uit ca nebuna la mine in oglinda. Dar nu ma vad pe mine cu adevarat, il vad tot pe “baiatul din metrou”, minteam mea nu poate crea si ea o alta iluzie, chiar nu poate ? Mi-am dat o pama peste obraz, ca sa pot sa-mi revin din visare si sa nu-l mai vad pe ala peste tot. Ce naiba, din cauza lui a trebuit sa fac turul orasului cu metroul.
- Dada viitoare nu ma mai las eu pacalita... de nimeni, nici de „baitul din metrou”. Spun eu maraind, in timp ce ma spal pe dinti. M-am uitat la ceas ca sa vad daca mai am timp sa manac, aveam noroc.
De data aceasta m-am trezi mai repede si desigur stiti cu toti din cauza cui, m-am trezit eu asa de repede. Nu mai repet acel nume, ca deja mi s-a acrit.
Baiatul acela sigur avea si el un nume, insa singurul pe care il stiam eu era : „Baiatul din metrou”, m-a bufnit rasul si am scuipat pasta de dinti pe oglinda, deja cred ca repetase-m de prea multe ori acel nume.
Dupa ce mi-am terminat treaba in baie, m-am dus spre dulap de unde mi-am scos: o bluza gri deschisa si pufoasa, care imi venea pana la fund, o pereche de blugi de culoare negru amestecat cu alb si putin taiati la genunghi, o jacheta din peile neagra umpic scurta, venindu-mi pana la talie si o sapca neagra cu multe scrisuri pe ea.
Am luat rucsacul, am aruncat cartile pe care trebuia sa le folosesc la scoala astazi, cateva pixuri, un creion mecanic si o guma, iar apoi am parasit zambind fericita pe usa de la camera. Am coborat scarile si am iesit pe usa ce face legatura cu bucataria, restaurantului. Era destul de mare, se parea ca tata, care era si bucatarul sef, impreuna cu inca un angajat facea preparate traditionale pentru oaspeti. Iar ceilalti chelneri care erau maxim trei, duceau preparatele la clienti pe tavi.
Tata ca de obicei se prostea si ii facea pe toti sa rada, l-am salutat politicos, aplecandu-ma asa cum o facem noi japonezii si m-am repezit la o masa. Asteptam sa fiu servita, aveam destul timp pana cand trebuia sa plec, ce uitasem era sa ma incalt.
Yuji, un chelner foarte de treaba si foarte dragut, a venit si pe langa ca mi-a dat sa manac, mi-a adus si tenesii grii cu stelute negre din dulapul de pantofii.
Inca nu imi pusese farfuria pe masa, iar distanta intre capul meu si tava nu era mare, iar cand am incercat sa ma aplec sa-i multumesc, era sa dau cu faţa in ea si sa iau mancare in cap.
Norocul meu a fost ca acesta m-a atentionat, inainte ca dezastrul sa se intample.
- Shizuki, ma dar neastamparata mai esti, mai bine spus nu esti atenta. Imi spune el mie razand.
- Da stiu, scuze am avut multe pe cap, de ieri pana astazi, ii raspund eu in timp ce apuc furculita si amestec mancarea.
Acesta isi trage un scaun si se aseaza langa mine.
- Ce s-a intamplat, micul meu dragon ?
- Nu ma lua si tu cu alinturi siropoase, il rog eu deja bosumflata.
- Nu te supara, spune el in timp ce-mi da o suvita de par pe spate. Mie stii ca imi poti spune orice, doar suntem prietenii de ceva vreme, nu crezi ? afiseaza un zambet characteristic lui si ma face sa zambesc.
- Da ai dreptate, suntem prieteni buni, pai ieri la ore o nebuna a inceput sa se dea mare si vai ei, superbitatea clasei, iar in metrou, pai era un baiat si..
- Era frumos asa ca nu ai putut sa te concentrezi, am dreptate ? spune el zambind.
- Da ! Dar, ce repede ti-ai dat seama.
- Te cunosc de doi ani Shizuki, ai uitat ca eu eram ala care iti dadea sfaturi cum sa te bagi in vorba cu un baiat, imi spune el in timp ce-mi atinge obrazul stang cu degetele.
- Da tu esti ala..
- Bine lasa, data viitoare sa ai grije, vezi ca nu mai ai timp, dute ! Ma anunta el in timp ce-mi arata autobuzul care pleaca din nou.
De ce eu ? De ce mereu eu ? Oricum decat sa am de aface cu pramatiile acelea, preferam sa merg pe jos, ma mai relaxam si eu, imi eliberam mintea de toate procariile.
Aerul era proaspat, nu era deloc frig, chiar daca era toamna, era placut.
Lumea se parea ca muncea din greu, unii strangeau frunzele, altii maturau trotuarul.
Cartierul in care ma alfam era unul chiar frumos, lumea era prietenoasa, toti ma salutau, chiar daca eu pe ei personal nu-i cunosteam.
Insa tata, se facu-se el cunoscut, reusita lui era restaurantul familiei, de cand mama a murit, totul a devenit mai linistit in familia mea. Tata e singurul pe care il mai am si il iubesc enorm, vreu sa fie fericit.
**
Intr-un final am ajuns si eu la liceu, la fel ca ieri, multa lume. Toti stateau in curte, vorbeau, se distrau, fiecare cu ce il durea.
Am fost intampinat imediat de glasul dulce al lui Jeniffer, care venea alergand si imi facea cu mana. S-a oprit in dreptul meu si si-a tras aer in piept. Apoi m-a luat in brate si ma strans tare de tot, spunandu-mi ca i-a fost dor de mine.
Trecuse doar o zi si deja ii era dor de mine, ce mai figura, am apucat-o de umar si am tras-o langa mine si am pornit-o spre campus.
Desigur toti se uitau la mine, de parca eram o ciudatenie a naturii, insa nu numai eu era.
Ce de parca ai nu au fost creati de Dumnezeu. Altii fluerau, altii injurau, cate si mai cate specimene, avea din ce sa alegi.
Mi-am cautat dulapiorul, unde mi-am asezat cartile, al lui Jen era dupa inca doua dulapioare.
Usa de la intrare s-a deschis fulgerator, iar blondina si-a facut aparitia impreuna cu gasca ei de retardati, ce imi doream sa cada si chiar asa a si facut era sa se impiedice, ce am mai ras. Dar la cat de fandosita si autoritara era, imediat toti si-au inchis pliscul, numai eu radeam si ma auzeam in intreg holul.
- Pss.. Shizuki, vezi ca vine ! striga in soapta la mine Jeniffer, in incercarea de a ma face sa ma opresc pana nu era prea tarziu. Insa chiar era prea tarziu, printesita venise la mine si imi tipase sa nu mai rad si sa-mi inchid pliscul atunci cand vine ea in scoala.
Am incetat din ras, insa era asa de aeriana, chiar nu imi pasa, i-am aruncat vreo doua replici de i-am inchis eu pliscul, nu era ea sefa mea.
- America e o tara libera,asa ca pot face ce doresc, oricand doresc, ii spun eu si o apuc de mana pe Jen si plecam in clasa.
Nici nu m-am uitat in spate, cu siguranta facea acte de dramatizm, ce patetic si spunea de mine.
Am intrat in clasa, m-am asezat in banca, la fel si Jeniffer si am astepta ca profesorul sa-si faca aparitia.
Baitul de ieri, caruia i-am dat cu creionul in cap, s-a apropiat de mine si a lua loc in banca de alaturi in dreapta.
- Imi place cum esti, rebela si foarte isteata, spune el in timp ce-mi face cu ochiu.
- Aha si ce treaba am eu cu tine, de fapt ce doresti ? Nu te duci la blondina aia, ca parca iti era iubita, acum sigur boceste dupa tine, ii aplic eu lovitura de gratie.
- Mrr, esti periculoasa, ca si o feline, incepe el sa se simta bine in prezenta mea. Amanda nu este prietena mea,in nici un caz iubita.
- Foate dragut.. altceva ? il intreb eu indiferenta.
- Pe langa asta, tu esti mult mai potrivita pentru mine, felino, esti traznet, incepe el sa aiba fantezii, tot ce spunea nu avea logica.
- Mrr si tie, roscatule, insa nu sunt disponibila, ma ridic eu si ii spun in faţa, apoi ma indrept spre baie.
Trebuia sa imi trag rasuflarea, astea chiar erau niste matahale scarboase, altceva mai bun nu aveau ce sa faca. Cand am iesit din baie, am fost intampinata de catre diriginte ca mi-a spus clar si la obiect, ca la ora lui nu mai am ce cauta acum, din cauza unui bilet foarte deranjant, trimis de mine. Habar nu aveam ce spunea pe gura, eu nu i-am trimis nici un bilet, cand m-am indreptat spre iesirea din spate, am vazut-o pe Amanda cum radea impreuna cu fetele ei de mine, sigur ea i-a dat biletul dirigintelui, dar mai exact ia la scris si apoi a dat vina pe mine, nemernica, nu scapa ea asa de usor.
Mi-am inghitit saliva ce se stransese in gura, iar apoi am deschis usile si am iesit afara, era cald, placut. O zi perfecta de a chiuli la ore, insa eu nu chiuleam. La iesire am dat nas in nas cu cineva, nu stiam cu cine fiindca eram pe jos cazuta in fund, apoi i-ama uzit glasul :
- Esti bine ?!
- Da sunt, si imi intid mana si il apuc de degete, imi ridic privirea si raman uimita, era chiar baiatul din metrou. M-am ridicat repede in picioare si mi-am cerut scuze de cred ca maxim o suta de ori.
- Dar de ce imi cer eu scuze ? Tu ar trebui sa-ti ceri scuze bai ! Ca ieri m-ai pacalit ca s stau in metrou si sa fac turul orasului, am strigat eu la el.
- A tu esti fata aceea aeriana ce ma priviea in continuu, spun el ranjind.
- Cum ? Nu, tu erai ala care te holbai la mine, tu ai inceput, apoi eu .. ti-am urmat ca proasta exemplul, am strigat din nou.
- Hmm.. esti amuzanta, sper ca o sa ne mai intalnim, imi sopteste la ureche si pleaca spre banca, unde se aseaza si incepe sa asculte muzica la casti.

#6
Eu prima, eu prima dau edit dupa ce citesc desigur.
Edit:
My dear tie ti-a fost frica ca o sa fac urat asa ca mai anuntat nu?! glumesc, glumesc[ mai putin la partea cu facutu urat=)) ]. Femeie da tu scrii nu gluma:-> . Anyway un capitol foarte reusit si foarte lung i like.
So decriere a fost, dialogul nu a fost sec, actiunea nu a fost grabita. Mi-a placut faza de la sfarsit chiar am ras. Greseli nu am vazut decat una mica, cine mai tine cont but per total a fost un capitol foarte bun. Astept nextu si sper sa ma anunti, ca de nu fac urat. Bye, BYe.:x:x

#7
Am revenit mai repede cu nextul de cat am crezut. Pai am scris umpic mai mult de data aceasta. Insa idea acestui capitol este cam .. na proasta. Eu una sper ca sa va placa. O sa revin cu un edit la cap., caci stiu ca am multe greseli, nu prea am fost atat de atenta, iar cum v-am spus wordul meu are obiceiul de a combina anumite cuv.




Capitolul 3




Cand clopotelul a sunat, se auzea pana afara de parca ar fi iesit o turma nebuna de tauri de la corida. Toate fetele, au navalit asupra blondului, care nu facea nimic inafara de a sta linistit pe banca. Si-a ridicat privirea spre toate si le-a zambind, reusind sa le provoace sa scoata tot felul de sunete de fericire si placere pe gura, unele tipau, altele ii tot spuneau ca il iubesc si tot asa mai departe.
Nici macar nu puteam sa-l intreb cum il cheama, daca tot am avut ocazia sa vorbesc cu el, macar atat puteam si eu face. Cand am vrut sa ma apropii o fata m-a impins intentionat pe jos, unde erau florile.
M-am enervat, nu mai suortam, m-am ridicat in picioare si am vrut sa o bocnesc, dar Jeniffer ma tinea de manii si incerca sa ma calmeze, ca daca nu venea ea atunci sigur fata aceea prima o bataie zdravana din partea mea.
Toti se uitau la mine ca la o salbatica, nu-mi pasa dar cu siguranta nici lor nu le-ar fi convenit ca cineva sa ii impinga fara un motiv intemeiat.
Imrepuna cu Jeniffer ne-am indreptat spre intrare, dar am fost oprite imediat de un domn mai in vartsta care se parea ca incerca sa ne spuna ceva, s-a apropiat de mine si mi-a tipat fix in faţa.
- Domnisoara stii cat a durat ca acele flori sa creasca ? striga el la mine nervos.
- Pai, nu stiu.., am raspuns eu cu jumatate din gura, toti acum erau atenti la circul facut de mine sid e acel domn, care era chiar foarte nervos.
- Normal ca nu stii, ca tu nu ai stat ca sa le hranesti sau sa le uzi.
Habar nu aveam cine era babacul, dar am indraznit sa-l intreb caci si eu una aveam problemele mele si eram nervoasa, asa ca am incercat sa nu fi nepoliticoasa.
- Cu cine am ocazia sa discut, am intrebat eu mirata.
- Eu sunt omul de service, fac si gradinarit, nu vezi cat de frumos arata gradina, iar tu ai venit aici ca sa mi-o distrugi, striga el la mine.
- Nu, am tresarit eu nervoasa, uimita de afirmatia acestuia, eu am fost..
- Domnule gradinar, am vazut-o eu cand s-a asezat intentionat pe florile dumneavoastra, ce frumos.. nimeni altcineva nu putea sa spuna o minciuna mai mare decat asta, era chiar blondina, Amanda si se parea ca se razbuna pe mine acum.
- Deci asa este ! Atunci, toata ziua asta ai sa ma ajuti sa plantez alte flori si ai sa usi intreaga gradina.
- Dar, dar..
- Asta se intampla cand te pui cu mine, albastrito, imi sopteste ea.
Gata eram nervoasa si doream asa de mult sa sar si sa bat pe cineva, chiar nu-mi pasa cine era.
Baiatul acela din metrou, de ieri se uita la mine si mi-a zambit, insa nu ma prea ajuta cu nimic, ma facea sa inteleg ca si el este ca toti ceilalti, un ipocrit si un insensibil, aparentele chiar insala.
Mi-am intors privirea inainte si mi-am luat talpasita, i-am facut cu mana lui Jeniffer si apoi l-am urmat pe gradinar spre atelier.
**
Acum trebuia sa fiu si eu la ora de desen, macar puteam si eu sa ma mai relaxez umpic, insa nu eu trebuia sa plantez floricele. Chiar nu-mi displaceau florile, insa stiam ca nu era vina mea, fata aceea era de vina, nu eu. Am oftat lung si mi-am continuat sarcina de a planta flori.
Era cam ciudat sa pun flori in pamant de acum, adica era toamna, copacii nici nu mai erau acoperiti de patura de frunze, totul parea linistit si nostalgic, ma cuprindea si pe mine acest sentiment.
Insa era placut sa mai iau o gura de aer, in ultima vreme numai in casa am stat si am lenevit, ori mi-am plans de mila. L-am ami ajutat pe tata la gatit, sau am avut grije de cateii unor vecini, cu copii nu m-am jucat, la inceput nu am reusit sa-mi fac prietenii, singurul pe care il am este Yuji, iar acum o am si pe Jeniffer. De dusmani nici nu mai discut, dintraia am destui.
Dupa ce am terminat de palntat florii, m-am dus sa iau galeata ca sa o umplu cu apa si sa ma grabesc sa termin de udat florile.
Insa privirea mi-a fost acaparata de o melodie, chiar foarte interesanta era de genul “hip-hop”. M-am strecrat eu prin spatele domnului gradinar si m-am dus spre locul de unde se auzea cantecul. Si ce mai surpriza, era blondul cu inca cativa baieti, unii de culoare alba altii de culoare neagra si se parea ca dansau.
Nu mi-a trecut prin cap nici o secunda ca blondul ala din metrou stia sa se miste asa de bine, eram uimita de ceea ce vedea. Intr-un final am zarit-o si pe Amanda care batea din pame, impreuna cu inca cateva fete si il aclamau pe blond.
Dupa ce totul s-a sfarsit, Amanda s-a agatat de gatul blondului si i-a sarutat buzele, se parea ca pe el nu-l deranjea ce facea “printesa”, din contra ii s-a alaturat imediat. Un moment de dezamagire, chiar credeam ca nu o suporta nici el, dar m-am inselat. Am scapat galeata din mana si am reusit sa le atrag atentia, am fugit cat de repede am putut. Fara sa-mi dau seama imi scapase o bratara de argint de la mana, dar eu nu mi-am dat seama asa ca am continuat sa alerg. Ca nu cumva ca acestia sa-si dea seama ca eu eram acolo si ca ii urmaream.
**
In pauza, dupa ce am scapat de treaba m-am dus sus la etajul unde aveam clas, m-am reintalnit cu Jeniffer si am luat-o in brate. Mi-am lasat intreaga greutate corporala pe ea, eram extenuata.
- Nu mai pot, am murmurat eu printre dinti.
- Te cred, gata lasa ca totul are sa fie bine, imi spune ea zambind.
Deodata incepe sa-mi sune telefonul, il scot din buzunar si ma uit sa vad cine suna, era Yuji.
Duc telefonul mobil la ureche si ascult ce avea acesta sa-mi spuna. Se parea ca tata avea de gand iara sa primeasca oameni in chirie la noi acasa. Nu mentionasem ca noi aveam o casa foarte mare, ziceai ca era bloc, insa avea aspect de casa. Se intampla in anumite perioade ca tata sa lase lumea sa vina in chirie la noi, nu din necesarul de bani ci asa pur si simplu. Pentru companie mai mult, cum zicea el : “Unde’s doi puterea creste”. Dar de data aceasta acest lucru era permanent si chiar eram de acord, nu stirca putina comunicare.
I-am multumit lui Yuji pentru anunt si am inchis mobilul. Apoi am intrat in clasa pentru ca pauza era pe sfarsite. Desigur nu lipseaca roscovanul acela sa-mi faca cu ochiul, sau Amanda sa ma tachineze, totul era perfect.
**
Cand seara s-a lasat pe intreg orasul, iar orele au laut sfarsit, am plecat si eu acasa. Jeniffer nu a puttu veni cu mine de data aceasta, deoarece parintii ei au decis sa o ia cu masina. Asa ama vut oportunitatea sa-i salut. Pareau de treaba si foarte grijulii, chiar imi placeau.
Dupa ce mi-am luat ramas bun de la ea, am luat-o pe strada in sus. Si ia ghicitit cu cine m-am intalnit cu “baiatul din metrou”, care se parea ca se uita la mine din nou.
- La ce te uiti, desteptule, acum vrei sa ma calce si masina din cauza ta ? spun eu pe un ton morocanos.
- Nu.., spune el ranzand. Iis trece mana prin par si si-l da pe spate, insa firele se incapataneaza si ii cad pe frunte.
- Si unde iti e gasca de soldati ? Sau iubita ? intreb eu idiferenta in timp ce-mi bag mainile in buzunar.
- Baietii au luat-o pe alt drum de data aceasta, iar daca te referi la Amanda sa stii ca nu e iubita mea. Tocmai ina cel moment mi-am dat seama ca m-amd at de gol de una singura, baiatul asta avea ceva de te suia doar printr-o privire.
- Gah ! Ce proasta sunt..
- Te-ai dat singura de gol, dulceata, imi atribuie el mie un apelativ enervant si dezgustator. Ma apropii de el si il trantesc de zidul unei cladiri.
- Nu sunt dulceata ta, mai bine vezi-ti de treaba ta, asa sa le spui fandositelor de la scoala, nu mie. Ma rastesc eu la el, lasandu-l cu ochii mari.
- Hmm.. chiar esti cum spune roscovanul, o feline dezlantuita, te iei numai dupa propriile tale regului, imi zambeste el strengareste. Ii dau drumul si imi vad de drum, acum nici ca mai doream sa scot un sunet pe gura, mai bine ma calca o masina, decat sa stau cu el la taclale.
Nu a durat mult si am ajuns la statia de metrou, am urcat si tot ca ieri amandoi ne-am tinut de barile de sus, de data aceasta era mult mai multa lume ca inainte. Eram putin inghesuiti, nu era mult spatiu asa ca a trebuit sa stau lipita de el, catul meu de al lui erau lipiti.
Mi-a propus sa ma intorc cu faţa la el, caci asta era singura solutie prin care puteam sa respiram si noi usurati. In nici un caz nu aveam eu de gand sa imi lipesc peptul si burta de el. Mai bine muream strosita de restul decat sa-i simt trupul aproape de al meu.
**
Mai avem doua stati, nu te teme, iesim de aici. Imi spune el zambind. Dar esti sigura ca nu vrei sa..
- Da sunt sigura, strig eu rusinata, imi simteam obrajii calzi, iar ochii imi straluceu, mi-am lasat privirea in jos ca acesta sa nu observe.
- Cum spui tu, insa idea mea e mult mai buna..
- Nu-mi pasa, daca nu vreu, nu vreu ce trebuie obligatoriu, am strigat eu speriindu-i pe cei din metrou, asa s-a mai facut loc. Uite acum avem loc, insa ceilalti s-au dat in spate din cauza mea.
- Esti tare ! spun el razand.
- Nu, nu sunt.. asa ca taci.
Cand am coborat din metrou, acesta m-a apucat de mana stanga, mi-a ridicat-o si mi-a pus bratara pe care eu o scapasem, atunci cand am alergat. S-a apropiat de mine si a incercat sa ma sarute, insa cand mi-am dat seama ce dorea sa faca, am tresarit si l-am impins, apoi i-am multumit si am fugit spre casa.

#8
O sa dau edit mai tarziu dupa ce o sa citesc acum nu am timp.
Edit:
Doua capitole intr-o zi tu ma aduci in sapa de comm-uri femeie. Asa sa revenim la oile noastre: a fost un capitol bun si amuzant. Descriere a avut, actiunea nu a fost grabita, dialogul a fost si el bun. So ai avut greseli de tastare dar nu o sa stau sa ti le enumar, acum. Astept nextu spor la scris si multa imaginatie. Sunt prima din nou sper ca o sa ma anunti din nou ( altfel fac urat ) sa nu spui ca nu te-am avrtizat. bye, bYe.

#9
Aww fetelor multumes pentru commuri, macar voi sa imi cititi ficul.
Am revenit cu urmatorul. Este mai lung am reusit de data aceasta sa-l lungesc umpic.
Pai sper sa va placa. >u<



Capitolul 4



- Deci e uimitor baiatul acesta, a reusit sa ma scoata din miti de doua ori, cum dracia dracului o face ? E mereu enervant si mereu rade ...
Saracul Yuji, avea de indurat toate povestirile mele, daca eram in locul lui ma impuscam, sau ma spanzuram cu firele de electricitate. Dar nu, el era mereu calm si ma asculta.
- Nu vrei sa nu mai fi asa de fericit, macar tipa si tu odata pe mine, batema, da-mi cu franzela asta in cap, apuc eu o franzela si o zgudui de nu se mai paote apoi o trandesc violent de masa.. fa-mi si tu mie ceva.. Doamne gata, m-am suparat pe tine, nici nu mai vorbesc cu tine, spun eu in timp ce-mi introc intreg corpul pe o parte si ma uit spre usa de la restaurant.
- Aha, vrei ceai, ma intreaba el, iar eu normal ca trebuia sa nu vorbesc cu el, dupa ce i-am spus ca sunt suparata.
- Da, vreu mersii... la naiba am vorbit cu tine, ce tot am ? strig eu in timp ce ma ridic si dau cu palmele in masa si ii sperii pe clienti, care se uitau la mine ca la Bruce Lee.
Imi intorc privirea spre perietenul meu, ce radea in contiinu si il intre eu strambandu-ma de nervii :
- Am eu faţa de “Bruce Lee” ?
Pentru o clipa se asterne tacerea intre mine si Yuji, iar dupa numai o secunda el bufneste in ras si da cu capul de masa, dar inca continua sa rada. Fapt care ma provoaca si pe mine sa rad. Incep eu sa-i ciufulesc parul castaniu si ii spun:
- Mersii ca m-ai facut sa rad.
- Cu placere ! Si sunt suta la suta sigur ca asta e baiatul perfect, adica se vede ca te face sa-ti pierzii mintile, incepe el sa devina ironic.
- Nu glumii, scot eu limba la el si ma retrag de la masa, ii spun lui tata ca ma duc sa imi fac baie si sa ma apuc sa-mi scriu temele si sa-mi invat. Ma descalt frumos de tenesi si ii las pe prima treapta de la scari, urc in graba, deschid usa de la camera, imi arunc rucsacul pe undeva prin colt si apoi ma arunc pe scaun, care cade cu mine jos.
- Mama ta ! injur eu si apoi ma sprijin de fereastra, care se parea ca este deschisa.
- Vreti sa fac pneumonie, ai ? Vre-ti sa scapati de mine asa de repede, strig eu pe geam, in asa fel ca ceilalti sa ma auda, mai ales Yuji si ceilalti chelneri. Apoi rad, impreuna cu vecinii si copii de pe strada, care se jucau tot felul de jocuri, altii ascultau muzica la radio, sau dansau.
Ca tot am pomenit de dans, prin minte au inceput sa mi se deruleze toate acele scene in care blondul dansa, ce mai miscari. Erau traznet, ma intrebam de unde oare stie sa danseze asa de bine, se invartea in cap, ba in maini, sau facea roata sau alte chesti pe care nu stiu cum sa le explic. Deci acea faza ma lasase pe jos cu gura. Mi-am dat o palma peste faţa pentru a-mi revenii. Deja mi-l imaginam in alte ipostaze, cred ca am luat orazna, dar tot din cauza lui.
**
Dupa aproximativ zece minute, m-am hotarat si eu sa intru in baie si sa-mi fac un dus, nu rezistam daca nu ma spala in fiecare seara dupa ce venea de afara, sau de la scoala.
Chiar aveam nevoie de o balaceala mica, dupa cate se intamplasera astazi, trebuia sa ma rasfat si eu putin cu ceva. Cand mi-am dat jos blugii si am observat o pata mare si colorata de verde, am injurat imediat, cu siguranta mi s-a auzit glasul pana in strada.
Yuji a intrat in camera si m-a intrebat ce am patit, iar eu i-am raspuns scurt : “Adu-mi detergentul, in seara asta ma apuc de spalat rufele.”
Am uitat sa mentin ca Yuji, pe langa ca imi era prieten bun statea in chirie la noi, impreuna cu ceilalti doi chelneri, care erau colegii de facultate de a lui.
Normal ca da, Yuji al meu era in primul an de facultate si imi era si prieten bun, chiar daca ne stiam de doi ani, pentru mine era ca un frate mai mare. Mereu ma inveselea si mereu ma invata cate ceva nou, ma proteja de ce e rau.. cateodata ne mai luam si la bataie, insa nu puteam sta prea mult certati.
El a fost primul care m-a invatat sa cant la pian, are un adevarat talent. Mereu imi canta cand eram suparata sau cand eram trista, iar cantecele lui ma inveseleau.
Asa cu timpul am prins drag de acest instrument, pe care mi l-a oferit Yuji, el a fost cel care mi-a destainuit tainele pianului. In timp am reusit sa-i prind spilul si pot spune ca am reusit sa cant la el, chiar bine.
Insa Yuji, este adevaratul artist, eu deobicei il mai acompaniam cu vocea mea, iar el mereu imi spunea ca am voce frumoasa si ca sunt un inger coborat din paradis. Insa mereu ii reprosam si ii spuneam ca am o voce de cioara. El tot insista pe faptul ca eu cantam divin si ca merita sa dau o auditie undeva. Insa la cat de rusinoasa sunt eu, nu am avut de loc curajul, dar nici sansa.
Revenind la subiect, m-am furisat in baie si am dat drumul la apa. Mi-am dat jos hainele ce imi acopereau trupul subtire, i-ar apoi am intrat in cabina de dus, de unde am lasat picaturile de apa sa imi loveasca pielea alba si fina, astfel udand-o.
Mi-am dus palmele la faţa si mi-am frecat-o de cateva ori. In sfarsit eram si eu relaxata, nu ma mai simteam incordata, nimic nu avea sa imi strice buna dispozitie.
Cand am iesit din baie am observat ca Yuji imi lasase detergentul pe pat, am zambit si am luat cutia si am pus-o pe birou.
M-am dus spre dulap ca sa imi caut ceva de casa ca sa ma pot imbraca, ca doar nu aveam de gand sa umblu goala prin casa, mai ales cu atata lume de faţa. Mi-am scos o pereche colanti negrii, mi-am pus sutienul albastru cu dantelute , iar apoi am incercat sa-mi gasesc un tricou ami subtire, era unul alb aproape galben pai si tot nu-l gaseam.
Am ramas asa, doar in colanti, sutien si in papucii mei pufosi si am coborat scarile, nu era mare lucru daca baietii ma vedeau asa, adica m-au mai vazut ei asa, la fel si tata.
Asta se intampla vara cand era canicula dupa lume si toti stateam cu limbile scoase si ne indopam cu cuburi de gheata, cand stateam in camera de langa bucatarie cu usile deschise.
Si ce mai surpiza minunata, adica asa de ingrizitoare incat a trebuit sa-mi acopar partea de sus cu presul de jos, cand l-am observat pe blond ca vorbea cu tata.
Mi-a zambit si apoi mi-a facut cu ochiu, spunandu-mi ca arat bine. Cand l-am auzit am tipat mai tare decat Bocelli la un concert. Toti s-au panicat, de parca venise dracu la noi in casa, e pentru mine, ala venise.
- Perversule, ce faci aici ? tipam eu si in timp ce aruncam cu tot ce apucam in mana in el.
- Nu sunt pervers, a spus el in timp ce se ferea de obiectele pe care le aruncam in el.
- Atunci, ai venit sa ma spionezi, stiam eu ca nu esti de incredere, iesi afara, afara, afara.. ! Si l-am impins din spate si l-am aruncat afara cu tot cu bagajele lui, pe care le adusese in casa.
Dupa cateva secunde a venit tata la mine si mi-a spus ca el o sa fie un nou chiriasi la noi in casa, aproape ca am cazut pe jos si nu m-am oprit numai la acel gest, am si tipat un “nu” mare de tot.
L-am dezbracat pe Yuji de tricou, l-am pus pe mine si apoi am deschis usa, nu am observat cand l-am lovit fix in cap pe colegul meu, dar cand l-am vazut intins am spus: “Aici erai, de ce naiba te tot ascunzi.”
Un moment de ras, pentru cei din jur, adica de pe strada si din casa. Insa pentru “baiatul din metrou”, nu era asa de amuzant, i-am spart capul, cu usa de la iesire.
A trebuit sa-i lipesc un leucoplat de frunte, ca sa nu-i ma curga sange.
Mi-am luat talpasita si am urcat sus spre camera mea, de unde m-am apucat sa-mi caut din nou bluza si ca dupa aceea sa ma apuc de teme. Asa ca i-am lasat pe domnii sa discute ca intre afaceristi.
**
Cand am ajuns in camera si mi-a deschis celularul, am observat ca Jeniffer mi-a trimis un mesaj.
Nu am mai stat pe ganduri si am inceput sa o sun. Am vorbit noi cam aproximativ o juamtate de ora si cand am incheiat, mi-am strans caietele si cartile pentru a ma duce in camera de langa bucatarie, acolo unde usile din lemn erau glisante.
Am trecut pe langa camera blondului, era camera cea mai mare si spatioasa, sigur avea sa ne dea bani grei pentru asta, am chicotit si m-am repezit pe usa. Am deschiso putin de tot, am vrut si eu sa trag cu ochiu, ca si el a tras cu ochiul al mine.
Ochii mi am cascat mai rau ca o borasca, obrajii mi s-au inrosit mai rau ca soarele, am inchis usa brusc si m-am rezemat de ea, am tras aer in piept si am coborat pe scari in jos.
Ce corp bine lucrat avea, adica tocmai iesise din baie, nu era frumos din patea mea, insa nu am putu sa ma abtin, nici nu am apucat sa vad multe. Dar arata traznet, de ce eu ?
In sfarsit ajunsa in camera am reusit sa trag aer proaspat de afara si m-am asezat la masuta mica, unde mi-am insirat caietele si cartile si m-am pus pe lucru.
- A naiba ea de problem, ca nici dupa opt incercari tot nu ma prind de ea, am marait eu in timp ce rodeam guma creionului.
- Daca vrei te ajut, mi-a soptit cineva la ureche, apoi mi-a sarutat pavilionul. Am tresarit atunci cand am simti mii de fiori trecandu-mi prin intreg corpul.
Era blondul, care se parea ca era amuzat de reactia mea, a ras si apoi mi-a zambit, afisant o privire foarte atragator, iar ochii aceia albastrii deschisi ma faceau sa ma las prada lui. Am inghitit in sec pentru am revenii la normal si apoi am strigat.
- Firai tu sa fii ! Nu ma mai speria asa, am strigat eu la urechea lui in timp ce-l trageam de pavilion.
- Au, da-mi drumul, am inteles arata putina mila faţa de noul oaspete, spune el ranjind, dar eu am continuat sa-l trag de pavilion pana intr-un moment cand acesta a inceput sa ma gadile, iar eu nu am putut sa nu ma abtin din ras, am bufnit ca o bomba.
- Ma enervezi, date de pe mine si lasama sa imi termin tema...
- Daca vrei. te ajut, spune el in timp ce se aseaza turceste langa mine si se uita in caietul meu de matematica.
- Nu te mai uita ! Tu de parca nu ai teme, imi iau caietul si mil lipesc de faţa.
- Nu am timp, am reusit sa invat in clasa totul, dar mi-e prea lene sa si scriu, spune el cascand in timp ce-si atinteste privirea la mine, incepand cu incetul sa ma studieze.
- Nu suntem la ora de biologie, nu te mai holba.. oricum ai destule fane, nu cred ca vrei sa le dezamagesti, nu ? spun eu ironica si incep sa rad.
- Am asa este, insa nu ma prea fascineaza, imi place sa le vad asa , sunt chiar muzante.
- Ce frumos se pare ca ma dat din nou peste un ipocrit si un ... am fost imediat oprita, acesta mi-a pus mana la gura, oprindu-ma din vorba, apoi s-a lasat pe mine, imobilizandu-ma pe parchet.

#10
Eu prima dau edit dupa ce citesc sau daca nu maine
Edit.
Asa am revenit aici. Pai a fost un capitol foarte amuzant am ras la unele faze. Descrierea a fost buna nu am ce comenta, dialogul nu a fost sec iar asta ma bucura, actiunea nu mi s-a parut garbita.
Greseli de tastare sa stii ca am vazut cateva, dar oricine le face asa ca nu iti face griji. Anyway, cam atat am avut de spus, astept nextu sper sa ma anunti cand il pui. So spor la scris si multa imaginatie bye, bye.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Un pas spre fericire Dimasika 7 5.429 11-06-2013, 06:26 AM
Ultimul răspuns: Dimasika
  Inima Diavolului Yami 8 5.457 05-06-2013, 07:46 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Naruto] Drumul spre razbunare(SasuSaku) CiokolataxPortocala 6 4.732 10-08-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: RalucaGabor
  Inima fara speranta Hope 6 3.910 05-08-2012, 03:36 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Muzica pentru inima mea Hope 3 3.438 05-08-2012, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Wild Soul [Romance, Fantasy] Sako-chan 32 17.453 26-02-2012, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sako-chan
  Otrava pentru inima mea Elena. 2 2.472 23-10-2011, 12:20 AM
Ultimul răspuns: kyra_kyralyne
  Crezi că există un portal È™i spre inima ta ? ( +16 *yaoi* ) ×Tα℮♏iᾔ× 21 8.922 02-10-2011, 02:32 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Inimă de ceară LoloMark 7 3.134 06-09-2011, 07:42 PM
Ultimul răspuns: LoloMark
  Femeia Perfectă [Hentai. Romance] hiimera 15 5.510 27-06-2011, 04:21 PM
Ultimul răspuns: Kitsu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)