Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

facebook, Twitter etc. Pro sau contra?

#51
Sincer daca ar fi sa aleg intre FB si Twitter ar fi FB. De ce? Pentru ca am avut cont pe Twitter si nu prea m-a impresionat, nu poti sa faci mai nimic pe el, iar daca pui poze >.< pff, nu am chef sa ajung prin Libertatea sau CanCan la ce poze fac eu21. Insa eu cred ca FB este putin mai sigur, nu toti pot sa iti vaadaa pozele, si mai este si amuzant21 Vorba aia: Daca nu ai Facebook nu existi. Am fost tentata sa imi inchid contul din mai multe motive, dar am revenit, Facebookul este o boala de care nu poti scapa nici daca ai vrea21.
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

#52
Profund . Eu mi - am facut cont pe Facebook si dupa doua zile l - am abandonat , nu l - am inchis dar nu mai intru pe el . Mi se pare o tampenie . Si again " Daca nu ai Facebook nu existi ? " , asta ce ar trebuii sa insemne ? Eu existi bine - merci si fara Facebook sau , nu exist pe internet ? Asta - i alta treaba . Ma doare in cot . Exist in viata reala ? Atunci sunt bine , inca nu m - am dezintegrat pentru ca nu stau cu ochii lipiti de monitor sa vad ce poza a mai uploadat respectivul / respectiva sau ce am mai scris nu - stiu - care pe wall .
Hi5 ? Am avut cont pe urma am realizat ca e o mare tampenie . Toata lumea obsedata de comentarii and stuff . Mi se pare mai mult decat o pierdere de vreme . Cel putin Facebook - ul si Hi5 - ul .

Twitter - ul e cute . Il mai folosesc din cand in cand .
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#53
Eu am avut FB, dar am sters contu, adica nu imi place deloc, mare chestie, e doar un site unde poti sa pui poze cu tine si alte chestii. Na, unii vin sa agate fete, altii sa faca misto, iar aia ''mai normali'' isi fac cont pentru jocuri 21
Ehh unele avantaje daca ai FB: cunosti celebritati, afli barfe despre ele, vezi programele tv de pe canalu X si alte chestii, ca de..acuma toti si-au tras FB.
Eu dupa ce am sters contu la inceputu verii, si l-am sters adica nu-l mai am, acuma mi-am facut altul ca imi trebuia pentru un joc 21
Oricum faza cu: Daca n-ai fb nu existi, o tampenie in toata regula
si celalte siteuri de socializare: hi5, twitter,..etc, la fel, niste siteuri superficiale pe care intra mai mult dastia mai piti 21
deci sunt contra 3

#54
Nu sunt deloc fan facebook, dar am (yes i know how it sounds). Am fost obligat de colegi sa-mi fac, mai nou toate activitatile clasei (iesiri, chiuluri etc.) sunt hotarate pe facebook 22.
Mi s-a spus si mie de altii: "frate daca n-ai facebook nu esti om", that's bullshit dus pana la maxim.
Nu-mi place, nu petrec timp pe el, poze nu am... ok defapt am, dar nici nu sunt poze puse de mine, am primit tag (alta prostie) si pozele se pun automat pe profil, thank god you can remove them.
O singura chestie care am vazut ca e folositoare, primesc mereu invitatii la concerte mai underground (care se tin prin cluburi, pub-uri), aflu din timp de ele si pot sa ma duc. E chiar enervant cand te plimbi prin oras, vezi un poster de la un concert, te uiti la data si vezi ca l-ai ratat 21.
De Twitter nu stiu ce sa zic, never used it, dar sunt sigur ca I won't like it anyway.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pro sau contra: cobai matzaplouata 28 16.935 13-06-2015, 04:15 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Animale in casa. Pro sau contra? Ichigo. 17 12.648 09-05-2015, 10:23 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Pro sau contra manele? Kashim 159 72.559 24-04-2015, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Ozymandias
  Muzica din zilele noastre. Pro si Contra Anna 9 5.117 27-08-2014, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Facebook & Cars Kurinkita 9 4.540 15-01-2012, 02:46 PM
Ultimul răspuns: Kurinkita
  Pro sau contra zvonurilor ? Me†al. 30 14.911 17-07-2011, 03:48 PM
Ultimul răspuns: ~Space-Bound


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)