Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

facebook, Twitter etc. Pro sau contra?

#31
Acum depinde de parerile noastre. Daca intrebi o tipa care isi tuguie buzele si isi lasa pieptul inainte doar pentru a-si posta o poza cu ea pe facebook/hi5 sau ce se va mai inventa, ea clar iti va spune ca acest site este minunat sau ce termeni ar putea folosi.
Hi5, corect a fost si asta la moda acum cativa ani, si recunosc am avut si eu si cel mai des vorbeam cu colegii insa atata. Nimic mai mult nu faceam pe contul acela prostesc.
Facebook, dupa parerea mea este o ruda a hi5-ului. Practic ce poti face pe hi5 poti face si pe facebook. Nu este cine stie ce, eu acolo cel mai des mai joc un joc gen cityvill pentru ca ma plictisesc.
Putem spune ca exista anumite persoane care stau doar cateva minute pe facebook sa joace un joc insa nimic mai mult insa urasc persoanele care ar sta cu miile de ore doar pentru a vedea daca li s-a mai comentat o poza sau mai stiu eu ce. Frate, avem si noi viata de care trebuie sa ne bucuram, traieste-o! Nu sta cu ochii intr-un monitor pentru ca nu se va intampla nimic.
Din cauza prostiilor astea eu am renuntat si la adresa de messenger pentru ca in toata lista aveam persoane care imi trimitea mass-uri prostesti gen: "Dati un com. Returnez".
Eu practic sunt contra. Pe aceste site-uri sociale nu sti pe cine poti intalni. Mereu am avut impresia (de fapt mai mult pot spune ca stiu) ca pe aceste site-uri sunt mai multi prefacuti care se dau a fi nu stiu cine doar pentru a deveni populari sau din alte motive. Nu zic ca pe alte site-uri nu este la fel.

#32
Eu nu sunt contra da' personal nu suport retelele de socializare.
E prea mult stres pe nimic.
Toata lumea moare sa aiba cat mai multe poze si like-uri si comentarii . Prefer sa nu .
Am să-mi trag un glonţ în cap
Şi-am să-mi fac o gaură
Ş-am să vad lumea prin ea
Într-o altă aură .

Maybe I was naive, got lost in your eyes, and never really had a chance…

Make you wish you never, wish you...
Wish you never never, wish you never been born

#33
Da... Pai toate astea, adica Facebook, Twitter, Hi5, daca aruncam o privire mai atenta, gasimt muuulte lucruri comune. Asa cum a spus si Where`s my cookye? chiar se "inrudeaza" 39
Personal, eu nu folosesc exagerat FB etc, pt ca n-am ce face, sunt jocuri, intr-adevar, dar cat sa te si joci? Consider ca aceste site`uri sunt o pierdere de vreme. Si ce socializare? Nu cred asta...33

#34
Tuiter, facebuc, haicinci si etc.

Nu am nimic cu ele. Am si eu facebuc, si hai cinci si intru din an in craciun. DEci la capitolul asta is varza. 21 Nu imi plac. SA vezi profilul lu X sa vezi ce a comentat P si etc chestii ridicole. Ma scarbesc pitipoancele de pe retelele astea. Cu capu spart si cu unchiile roz aprins, si cu buzelele lor asa de culoare deschisa la inaintare. : - ? Si copchiloaicele de nu stiu cati ani cu mana pe fund si pe acoperis. De ce oare nus e pozeaza si pe stalp, ar fi mai interesant.

Unele facebucuri sunt interesante, cum ar fi cel al animezup. Sau al oamenilor normali. Nu al 'fotomodelelor'. Imi palce sa ma mai uit din cand in cand pe facebuc. Si sa fac aplicatii si atat. Nu sunt inpotriva lor, pentru ca nimeni nu are dreptul sa zica nu si nu, ca nah, nu suntem buricul pamantului.

FAcebook imi place mai mult decat celelate. Nu vad la ce bun e hai cinciu. Facebook barim e mai normal si majoritatea sa spunem, profesori,prieteni, studenti sunt pe acolo si nu cophii cu juma e creier[vorba lu uber] Mi se pare cat de cat folositor. De multe ori am comunicat prin el cu rude din strainatate. Hai 5 asta nu imi place pentru ca sunt mmulti ciudati, multi cacati cu gura mare si care isi etaleaza tot ceea ce ma scarbeste.

Twitter nu imi palce deloc. O..o am intrat o data, si de atunci niciodata. E plictisitor si nu ai ce face pe el inafara de a te uita si citi scrisul albastru. ori ai ce face si eu nu stiu. eh nu imi pasa. Vorba lu Kazuki. Se blocheaza repede si stai un an sa se dea o pagina a amarata.
copii naivi, care" oo ala si-a facut ia sii eu", au cam umplut hai fifeul, si cred ca de aceea lumea nu prea mai e interesata de aceasta retea.[unii].

Fiecare face ce vrea cu propriul cap. Mie mi se par niste chestii care dau dependenta [cunosc multi in situatia asta]. si e o pierdere de timp in opinia mea. Nu mi-a placut si nu imi va place. Prefer sa scriu pe blog.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#35
Mi se pare cumva lipsit de sens o părere pro sau contra fiind vorba de nişte aplicaţii de "socializare virtuală". Ele există deja, modul în care sunt folosite ţine de fiecare utilizator în parte. Aici ar putea intra în discuţie si aşa zisa dependenţă cauzată, dar sânt prea multe idei pe care le ştiu prea bine şi nu am chef să le dezbat degeaba.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch?

#36
Ieri mi-am amintit parola de la facebook si am putut intra. Am cascat ochii putin si desigur pentru ca habar n-am cum functioneaza " acestea" intrebam pe cineva din minut in minut unde trebuie sa dau ca sa "bla bla bla". Nu prea ma atrage facebookul sau speciile inrudite cu acesta, n-am ce face acolo si nici n-am chef de socializare, care de la un timp e atat de plictisitoare, aproape enervanta. E amuzant cum te intreaba aia p'acolo daca iti place mamaliga 21 . Ah ce am facut eu pe facebook a fost ca am comentat niste poze care nu le puteam lasa in voia sortii.

Sunt pro ca nu ma influienteaza cu nimic 65 .

Edit: Si ce daca se numeste prostie??? Si dupa ma mai faci si mincinoasa... stii tu cum sunt eu. Cat tupeu! Si oricum aici tu nu dezbati prostia mea, asta a fost off. Si te anunt ca vorbesti in necunostinta de cauza.

Ti-am raspuns dar mi-au fost sterse posturile si abia acum am dat edit( azi, 24 martie). Nu sunt obsedata, dar nu ma face sa ma simt tocmai bine ca un necunoscut sa ma faca proasta.
Cata rautate.
Mi-e foameee!!!

#37
Citat:Ieri mi-am amintit parola de la facebook si am putut intra. Am cascat ochii putin si desigur pentru ca habar n-am cum functioneaza " acestea" intrebam pe cineva din minut in minut unde trebuie sa dau ca sa "bla bla bla".

Asta se numeste prostie. Dupa atata timp petrecut pe net ar fi imposibil sa nu stii sa citesti si sa urmezi niste simple instructiuni, cea ce ma face sa cred ca nu spui adevarul.

Meh? Pro si contra, sau mai bine zis nu am nimic impotriva lor. Folosesc facebook-ul, mai mult sau mai putin fata de ceilalti.
Ajuta, atunci cand vrei sa iei legatura cu cineva care nu e in tara, sa vezi cum mai arata si cum o mai duce.
Cat despre twitter, eu il consider mai mult o fitza.
[CENTER]
How terrible it is to love something...
... that death can touch.


[/CENTER]

#38
Şi pro şi contra. Sunt bune într-o anumită măsură, meh. De curând s-au mutat nişte rude în Italia şi, fiindcă e cam scump să-i sun, folosesc facebook-ul pentru a vedea poze & co. Pe Y!M durează prea mult să trimită poze, aşa e mai practic.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#39
Pai nu stiu daca retelele sociale creaza dependenta, la mine nu a mers21.
Tre sa recunosc ca si eu, acum cativa ani, am avut hi5. Si era asa aiurea cand toata lumea zicea "da si mie comm" si te trezeai ca un prieten de-al unui prieten de-al unchiului matusii mamei prietenului varului prietenului tau te baga in lista21. Despre comenturile gen "vai ce frumushik ejtii" nu mai comentez.
Si, mai nou, hi5 s-a cam demodat, si acum a intervenit facebooku. Macar pe facebook sunt si celebritati, artisti and so on. Asa ca slava cerului, ca daca veneau toti romanii pe facebook il faceau mai praf decat hi5-ul. Si acum e cul sa ai multe likeuri la profil sau la o poza,nu?Smile Si eu am cont pe facebook, dar prefer sa am in lista doar persoane pe care le cunosc si sa nu dau comenturi doar de dragul de a da.
In rest, nu stiu cum e cu cei din alte tari, dar daca romanii intervin pe retelele de socializare nu prea e bine xD.
Eu nu sunt nici pro nici contra. Acum depinde de fiecare caz. Oricum, e o prostie sa fi obsedat de asa ceva. Prefer sa fiu obsedata de un joc, sau de zup 21.
xoxo
Cea mai reuşită semnătură.

#40
Sa fiu sincer, nu am niciun cont pe astfel de site-uri, pentru ca nu's genul care sa-si petreaca nu stiu cat timp pe un astfel de site doar ca sa vorbesc cu anumite persoane cand pot sa fac asta si pe mess, la telefon sau si in real lol.
Oricum, nu-s nici pro nici contra, desi mi se pare cam exagerat modul in care se comporta unii. Gen isi fac poze peste tot, in orice pozitie lol, doar ca sa le posteze si sa primeasca commenturi, sa fie cool. Sunt oarecum disperati dupa atentie. 29
[Imagine: baru.png]
We touch I feel a rush, we clutch it isn't much
But it's enough to make me wonder whats in store for us
It's lust, it's torturous, you must be a sorceress
'Cause you just, did the impossible, gained my trust
Don't play games it'll be dangerous if you fu*k me over
'Cause if I get burnt imma show you what it's like to hurt
'Cause I been treated like dirt before you
And love is "evol", spell it backwards I'll show you

Nobody knows me I'm cold walk down this road all alone
It's no one's fault but my own, it's the path I've chosen to go


Don't click! Dangerous!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pro sau contra: cobai matzaplouata 28 17.185 13-06-2015, 04:15 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Animale in casa. Pro sau contra? Ichigo. 17 12.733 09-05-2015, 10:23 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Pro sau contra manele? Kashim 159 73.459 24-04-2015, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Ozymandias
  Muzica din zilele noastre. Pro si Contra Anna 9 5.173 27-08-2014, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Facebook & Cars Kurinkita 9 4.618 15-01-2012, 02:46 PM
Ultimul răspuns: Kurinkita
  Pro sau contra zvonurilor ? Me†al. 30 15.066 17-07-2011, 03:48 PM
Ultimul răspuns: ~Space-Bound


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)