Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Uraste ca iarna, iubeste ca vara.

#31
Buna!..
Cum fac, mai mereu dau cate un ochi sa vad daca mai este ceva nou si iata-ma aici.
Kizo se indreapta spre bine, ii observ si latura blanda nu doar ceea infumurata cu care ne obisnuisem(he he he) cat si latura fricoasa(geniala idea)asa am avut timp sa mai rad.Se prare ca poate sa fie si el mai calm, mai prietenos sa zicem si ma uimeste din cee in ce mai tare.
Ka Nui avem aici o declaratie de ''dragoste'', dar este deocamdata atras de Kizo deci love mai poate astepta.Cu prezenta lui Ka Nui totul are mai mult farmec.:)).
Imi place enorm de mult cand mama lui Kizo l-a sunat sa ii spuna ca cei doi vor fi singuri o noapte intreaga(deja in mintea mea era yaoi)...
Un lucru epic pe care nu cred ca l-as uita prea curand este atunci cand Ka Nui si-a pus masca aceea de demon ..cand i-a speriat pe tipi aia care i-au fugarit atunci.....Epic...
In concluzie imi place mult actiunea deci sa nu te zgarcesti in a scrie cat mai mult ca vreau sa aflu o data ce se va intampla.Sa fim seriosi cei doi sunt tari..:D..
Alte observati ....nimic...imi plac personalitatile lor....sunt draguti amandoi
Ja ne...:P
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#32
So, yeah. In sfarsit am ajuns, nu?
Yep, as vrea sa fiu ingaduitoare, dar nu pot in acest moment. Ce-i cu toate greselile alea, draga mea? Nu imi place sa insir greseli, ca sa stii, insa erau destul de grave ca punerea gresita a i-urilor sau dezacorduri, cred. Te grabisi tu sa aduci nextul; foarte frumos si filantrop din partea ta, dar de ce te-ai grabit sa-l aduci daca nu e definitizat. In opinia mea, celelalte doua sau trei nexturi dinaintea acestuia sunt mult mai bine construite si se vede ca e depusa mai multa munca.
Ideile... As fi vrut sa spun ca sunt originale, insa nici aici nu pot face asta. Stiu ca te-ai inspirat de undeva, am vazut si eu filmul, apropo. Ori, poate ma insel. In fine, actiunea sa zicem ca decurge frumos pana aici, dar... Ai fortat cadrele naturale. Nu erau din peisaj. Cred ca te-ai cam chinuit sa descrii acele peisaje, nu? Nu ma simt in masura sa dau sfaturi, pentru ca sunt sigura ca si tu stii ce ai gresit si ce nu, insa, asa, ca un mic pont sau ca o parere - o poti lua cum vrei -: nu mai scrie dupa cum vor ceilalti. Cand spun "ceilalti" ma refer la mine, bineinteles. Stiu ca ti-am spus ca mie imi place cum descrii natura, insa asta o spuneam tot ca pe un compliment, sau, de ce nu, ca pe un ajutor. Voiam sa spun ca ai talent la asta si ca e bine sa il folosesti. Dar, nu voiam sa bagi descriere musai pentru mine, scumpa. Asta pentru ca si eu am fost tentata sa fac acelasi lucru si iti spun ca atunci cand scrii pentru cititori nu scrii cum simti, deci nu are cum sa iasa perfect. Of course, e bine sa tii seama de ce spun cititorii, insa, pana la urma, tu esti cea care decide asupra continutului fiecarui capitol.
Asa, asta am lamurit. Apoi, de greseli cred ca am spus, insa... Ai niste constructii si expresii cu totul bizare. Inteleg ca incerci sa dai autenticitate textului si sa iti expui o viziune originala; asta e una. Dar ti-am spus, ai niste metafore sau ce-or fi acelea tare stranges.
Sau, sunt constructii fara noima: "Mintea imi era captata de povesti mitologice si inchipuiri religioase, parca acum cateva minute savuram chipul incruntat al brunetului si acum ma pierdeam printre randuri de poezie." What? Deci, in mintea lui se desfasurau povesti si basme ideale, apoi? Ce e cu acel "parca"? De ce e el legat, astfel incat sa aiba logica? Pentru mine nu are. O.O
"Melancolia pusese din nou stapanire si indiferent cate de mult doream sa o scot din trup, ea parea ca isi infingea ghiarele din nou in carne." Ok... Uite una din acele expresii creepy. In primul rand, melancolia aia e undeva in suflet, poate constiinta, ratiune, insa nu in trup, asa cred eu. Si legat de ciudatenia aia cu ghiarele: eu am inteles ce ai vrut sa spui, insa cred ca puteai gasi ceva mult mai elocvent si poetic prin care sa descrii starea baiatului. Stiu ca poti face asta, pentru ca stiu de ce esti in stare. Data viitoare cand mai realizezi astfel de expresii, refa-le, ca am cosmaruri. Eu deja imi imaginam cine stie ce carnagii si suplicii aplica Melancolia asta asupra saracului baiat. :)) Ei, nici chiar asa, dar cred ca ai inteles.
"Imi ridicase-m" - imi ridicasem; asa se conjuga verbul
"- Iti e frica ca te prinde cineva sau te bat cu bulgari? Fi serios, toti avem dreptul sa mergem pe partii...
- Ba da, exista reguli!" - iarasi, fara sens. Eu cred ca replica lui Kizo ar fi trebui sa fie: Ba nu, exista reguli! Ca si cum el ar fi combatut ceea ce zicea Ka nui.
Si mai e o observatie ce e de luat in considerare: acel "fi" al tau e de fapt "fii". Exemplu: "fi barbat", "Fi serios". Si... Ai cateodata parca poticniri de fraze ori, nu stiu... E ceva cu exprimarea si cu topica propozitiilor ce nu da bine.
Ar mai fi chestia cu virgulele. "Si tot iti este frica, hai mai Kizo fi barbat..." - Si tot iti este frica. Hai, mai, Kizo, fii barbat... Cam asa ar fi aratat fraza ta, delimitata corect. Construiesti fraze luuungi, fara inteles bine stabilit si legi prin virgule. De ce? Poti contrui mai multe fraze mai scurte care sa fie bune.
"- Kizo, scumpule eu voi sta la bunica impreuna cu Ayu ceva mai mult, tatal tau de asemenea sta peste noapte, nu stiu cand am sa[...]" Despre asta vorbeam. Dupa "scumpule" mai vine o virgula si dupa prima propozitie, si anume: Kizo, scumpule eu voi sta la bunica impreuna cu Ayu ceva mai mult, mai venea un cuvant de legatura ca si "si" sau "iar". Si ar fi iesit, asa cum o gandesc eu: "Kizo, scumpule, eu voi sta la bunica impreuna cu Ayu ceva mai mult, iar tatal tau, de asemenea, sta peste noapte. Nu stiu cand am sa[...]"
Nu mai pune Caps la replici. E de ajuns sa pui un semnul exclamarii. Pentru ca nu e ca si cum personajul tipa la cititor ca sa aibe vreo importanta daca e mai ingrosat textul sau daca e cu litere mari. Dialogul se poarta intre personaje si il scrii ca si celelalte propozitii. Simplu, cred eu.

Bun, cred ca ar fi fost mai potrivita o corectare pe text, insa nu ai chiar asa multe greseli. Acum sa trecem si la partea admirativa, nu? Nu se poate fara. Pe langa ca de fiecare data reusesti sa ma impresionezi placut, ador faptul ca lucrurile intre cei doi baieti incep sa se mai incalzeasca, sa se mai calmeze; in fine, se vede, in sfarsit, ca sunt amici, nu inamici de razboi. Ka nui a ramas un pervers, iar pentru asta il ador, Kizo e inca inocenta absoluta, iar pentru asta il ador inca si mai mult: minunat pana aici. Doar ca... De ce se incapataneaza Ka nui sa fie el tot timpul cel rebel? :)) Bine, nu ar mai fi amuzament fara el. Sau... Da? :> Am inteles ca si Kizo e un mic dracusor, nu? :> Poate ca, odata si-odata, daca Ka nui il mai enerveaza mult, il va intepa putin cu furca de sa nu-i mai trebuiasca. Ah,~ Abia astept sa vad ce prostioare vor mai face nebunii astia doi. :X

In incheiere, iti spun ca:
- toata critica si vorbaria despre text a fost referitoare doar la acest capitol
- daca te-a suparat ceva, te pot lamuri oricand, insa nu o sa retrag ce am spus
- ceea ce am spus a fost ca sa-ti vin in ajutor la corectarea si perfectionarea ta
- iti multumesc ca ma anunti in legatura cu nextul
- sa nu te mai grabesti asa, inutil, sa aduci nextul (nu sta nimeni cu pistolul la tampla ta si, daca tu ai luat aceasta decizie cum ca vrei sa aduci capitolele mai repede, incearca totusi sa fie si calitativ materialul ce-l postezi)
- corecteaza-ti greselile cu i, pentru ca asta chiar nu e frumos intr-un text asa de superb ca al tau si ar fi pacat sa ii strici imaginea
- spor la scris si multe idei de acum incolo, astfel incat sa nu te paraseasca inspiratia
Si... :-? Ah, kiss-you! *hug* ^_^
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]

#33
Ohayo Nixulet<3. Cum sti si cum ti-am spus aseara, am cam ramas in urma cu ficul tau si acum am reusit sa recuperez. Ce pot sa spun? Deja esti constienta ca ador stitul tau de a descrie, si dialogul pfiuuu -asta e nasterea comediei-. Povestea incepe sa se aprinda incetul cu incetul intre Kizo si Ka Nui -probabil- astia doi sunt atat de adorabili. Kizo imi place el e dracusorul din poveste, si eu ador astfel de personaje<3. Fetita familiei este un ingeras si celalalt pasionat de sportul pe care il practica Ka Nui. Sotii familiei Nenobu -daca am scris bine- sunt cumsecade si iubitori -si apropo, cand ai zis de taica-so lu' blondin ca-i placeau imbratisarile eram pe jos-. Hmmm... Capitolul a fost funny, mai ales ultima faza. Hawaianul e cel mai tare! -mai ales masca aia...- si a ramas nud? Parca il si aud pe Kizo -Perversule, idiotule!- :)). Greselute nu am vazut si nici nu am fost atenta la ele. Oricum... ti-am spus ca astept nextul si scuza-mi intarzierea. Bafta si pupici!! :*
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#34
Ooo, am adus nextul. Chiar a trecut mult timp, dar nu am renuntat la fic, mi-au venit idei noi si fiindca o sa se termine primul semestru o sa pot posta mai des.
Din pacate acest capitol este foarte scurt, este partial scris acum o luna si astazi. xD Minunata sincronizare, am corectat eventualele greseli, dar imi dau seama ca mai sunt, nu ma deranjeaza daca mi se enumera, chiar va multumesc celor care s-ar osteni sa faca asa ceva. *hug*
Nu o sa mai pot raspunde acum la fiecare com in parte, dar va spun "multumesc"! Chiar din suflet o fac.
Edit: fetelor am corectat dupa ce mi-ati insirat greselile, totusi mai sunt doua pe care nu le gasesc, oricum voi trece din nou cu un edit, ceva mai complex. Mersi!! *tighthug*



10.


Respiratiile noastre se aflau la unison, cu aceeasi bataie de inima, cu acelasi ritm, trupurile ne tremurau de frig si de adrenalina. A fost un moment unic pentru amandoi, ne-a luat prins surprindere aceasta mica incaierare, la nici unul nu ne-a trecut prin cap ca ar fi putut sa ne urmareasca. Insa nu aveam dubii, sigur toti tinerii din acest oras stiu unde sta Kizo, cel putin o pondere mica.
M-am apropiat de el cu pasi lenti, acum totul era calm si rece, i-am pus mana pe umar batandu-l de doua ori, astfel incat sa-l trezesc din transa formata, aratandu-i apoi cu degetul casa. Trebuia sa intram, altfel urma sa ne inghita fulgii.
Inainte de a intra pe usa, privirea mea s-a lasat asupra apusului minunat, cu toate ca norii incepeau sa acopere bolta si sa astupe portile pe unde razele mai aveau sansa de a iesi, totul parea desprins din basm, era ceva nou ce nu mai intalnisem si dorul parca ma lasase, acum consideram ca este timpul sa incerc sa ma adaptez. In urma, usa lasase un scartait, inchizand orice mijloc de a face contact cu lumea de afara. Eram doar eu si Kizo, singuri.
Caldura din interior incepea sa patrunda prin stratul inghetat de piele, dandu-mi dureri mari. Credeam ca era ingrozitor atunci cand de prajeai la soare, dar se parea ca durerea cea mai acuta era cand te „decongelai”. Ca tot ma gandeam la frigider, il intrebasem pe Kizo ce vom avea la cina, eram lihnit, de la atata miscare aveam nevoie de vitamine ca sa ma recuperez.
- Nu sunt bucatarul tau, de ce nu te duci sa cauti in frigider. Si mie imi este foame, dar mai intai va trebui sa dau drumul la centrala, asa ca tu ocupa-te de ingredinetele pentru cina. Da? Ridicase in urma o spranceana, de parca credea ca nu am descurc sa fac un lucru asa de simplu, cotrobaitul in frigider era specialitatea mea, mai ales ca aveam un apetit mare. Puteam sa ma consider un adevarat fomist si cu toate acestea nimic nu se punea pe mine, doar muschii pe care ii mai dezvoltasem in urma surfului.
In rest puteam spune ca aratam ca scheletul din laboratorul de biologie. Cat de multe amintiri cu acesta, deja melancolia si dorul pusesera stapanire pe mine, asta cauzand mersul meu asa de lent si privirea dusa peste tot in camere.
Cand am deschis frigiderul am inceput sa fluier la cat de bogat in produse alimentare era. Se mai regaseau si cateva chestii marine, lucru care imi facuse parul sa se ridice. Adoram fructele de mare si mai descoperisem si o punga cu tentacule de caracatita.
Paream un caine mai mult decat un om, Kizo ma privea dubios, de parca mi-ar fi crescut o coada si urechi, care se miscau in voie, ghidandu-se dupa sentimentele puternice ce le simteam.
Cu degetul aratator pe butoanele de la centrala, ma intrebase:
- Vrei caracatita? Sa stii ca as putea sa iti fac, chiar daca nu fac favoruri pentru straini. Insa fiindca suntem singuri si tu esti musafirul, voi face o exceptie.
Doar gandindu-ma ca are sa fie si el dragut in aceasta seara cu mine, pur si simplu sangele imi clocotea in vene. Nu am ezitat sa-l prind pe la spate intr-o imbratisare care oricum avea sa dureze putin, el mereu ripostand in astfel de situatii. Totusi, i-am soptit cat de mult il iubesc cand se comporta frumos cu mine, incat obrajii i s-au rosit puternic.
Am reusit sa-mi strecor palmele pe sub haina lui, totusi am ajuns sa fiu indepartat de cotul sau ascutit, care m-a nimerit fix in abdomen. Cu greu am reusit sa ma pun pe picioare, totusi am continuat sa-i privesc chipul frumos. Cu adevarat era incantator, iar reactiile sale erau atat de explozive si dinamice, ma provocau sa actionez si sa sar pe el si sa-l imbratisez. Era simpatic.
Intr-un timp nu foarte lung, am reusit sa-l cunosc catusi de putin pe acest baiat numit Kizo, Yeti, pentru prieteni, cu toate ca doar partea sa vulganica, pot spune ca temperamentul sau variaza in functie de oamenii din jur. Momentan nu am reusit sa scot din partea lui multumiri sau vorbe bune, doar urlete si maraituri.
- Mi-ar face placere ca in aceasta seara sa incercam sa ne intelegem, ar fi cel mai bine pentru ambii. Ce spui, Kizo?
- Ar fi o idee buna, insa stii ca nu prea am incredere in tine, gay-ule. Iesirile tale ma pun pe ganduri, ma simt de parca as fi vanat de un animal salbatic.
- Bingo, iubire, nu e vina mea ca arati ca o prada delicioasa. I-am facut cu ochiul, in timp ce degetul aratator tintea spre el.
A marait puternic, dar s-a conformat in privinta mea, de parca era ceva obisnuit, totusi credeam cu tarie ca incerca sa fie calm si sa nu strice aceasta seara. Puteam sa o consider noaptea oportunitatilor, caci aveam destul timp sa il cunosc mai bine.
Kizo mi-a facut semn sa urc sus si sa ma imbrac, fiinca mai dura pana ce intreaga casa avea sa se incalzeasca. Dand aprobator din cap, am luat drumul scarilor din lemn si am urcat spre camera, de unde am inceput sa cotrobai dupa haina, dar fiindca deja erau cateva scoase afara pe pat, am decis ca ar fi bine sa iau tricoul acela gri si blugii negri, niste sosete si sa ma pun la masa.
In seara aceasta Kizo gatea, cu toate ca ma simteam putin vinovat, caci toate se intamplasera din vina mea, m-am hotorat ca ar fi bine sa-l ajut cu ceva, asa ca luand hainele ude, ce sedeau impreuna toate pe un calorifer, le-am dus pe hol sus, unde le-am atarnat de o sfoara pe care o gasisem in camera mea.
Montarea lor a fost simpla, fiindca legand sfoara de “ramurile” corpurilor de iluminat de pe hol, am reusit sa fac ceva util si practic, asa hainele aveau destula caldura, totusi cum inca se simtea putina racoare in casa, mi-a trecut prin cap ca un feon nu ar strica, asa aveam sa le termin in cateva minute, pana atunci masa avea sa fie gata.
Noroc ca mama brunetului avea un feon mare si cu mai multe butoane, asa puteam regla aerul cald la o viteza prielnica uscarii materialelor.
Intorcandu-ma, l-am observat pe Kizo cum privea “inventia” din partea cealalata, caci asa hainele formau un fel de bariera intre scari si holul de la etaj.
A intrebat ce e cu toate acestea si cum de le-am pus asa, eu am raspuns incantat vazand ca nu face scandal, ci doar statea cu mainile la solduri, privind.
- E temporar, nu o sa dureze prea mult uscarea lor, tu poti sta linistit. Gateste, gateste! L-am indemnat, in timp ce fluturam mana spre scari in jos.
- Daca spui tu, oricum am pus tentaculele in apa.
- Nu le prajesti? Intrebasem dezamagit. Credeam ca facuse asa cum ma gandisem la inceput.
- Nu, am sa fac ceva si mai bun de atat, deci asteapta doar, o sa vezi ce surpriza iti fac. La colturile gurii i se ridicasera intr-un ranjet inchis si provocator, de diavol mic ce era.
Urcase sus ca sa se schimbe de haine, nu apucase complet sa se dezbrace de ele. Lasandu-ma in urma sa usuc hainele care oricum erau deja uscate si miroseau frumos, a zapada proaspata, daca macar avea logica, a intrat in a sa camera ca sa isi ia ceva mai lejer.
Ma uita la el pe furis, lasasem feonul undeva pe scari sau parca atarnat de lampi. Ii analizam fiecare miscare, fiecare contractie a muschilor. Arata asa de frumos, avea un trup slabut si firab, totusi emana o mireasma fresh care imi deregla simturile. Pleoapele mi se ingreunasera, eram fermecat si atras in totalitate de corpul sau nud. Da, era gol acum, la fel ca mine se udase pana la lenjerie.
Nu ma deranja, din contra cu fiecare pas facut de acesta, eu incepeam sa-mi ling lascib buzele ca sa le umezesc. Ca un leu pandeam prada si asteptam momentul oportun ca sa o prins. Insa nu cutezasem sa fac ceva, as fi stricat seara, trebuia sa ma multumesc cu atat.
Vocea lui ma atentioanse si ascunzandu-ma de dupa perete, am asteptat in liniste sa iasa din camera.
- Acum ma duc sa prepar sosul, hainele sunt uscate? Aruncase vorba in drum spre scari, eu stand nemiscat langa usa camerei.
- Nu mai uscate decat buzele mele care tanjesc dupa sucul tau delicios. O spusesem inconstient, venise din suflet, chiar nu reuseam sa ma controloz. Dusesem palmele la gura din reflex, dar se parea ca el auzise ceva, insa nu in totalitate percepuse corect informatia, astfel lasand un zambet amalil la iveala.
Rasuflasem usurat, prelingandu-ma pe peretele rece. Simteam cum inima o ia la goana, cum de rezistam, il vedeam asa de adorabil, incat orice gand decent era spulberat de caldura nutrita in suflet. Ma infierbantasem, obrajii ii simteam arzand, imaginea din fata incepea sa se incetoseze si respiratia imi era din ce in ce mai greoaie. Iar ma lasasem prada instinctelor.

#35
I'm here....
Da a durat ceva pana ne-ai umplut din nou sufletul cu aceasta minunata poveste de amor..he he he...si bineinteles cu noi surprize.
Ciudat la Ka Nui sa se controleze asa bine la toate actiunile neintentionate ale lui Kizo..hmm o latura noua a lui...si da la Kizo deja ma obisnuisem sa fie vulcanic si sa-l fac gay...o noua schimbare la personaje, bun...si mai multa curiozitate..
Greseli de taste doar pe la sfarsit
"controloz" - controlez
"prerar" - prepar
"amalil" - amabil
Cam asta este ceea ce am observat.
Oricum devine si mai captivant ceea ce va urma si astept cu nerabdare
Spor la scris...
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#36
Aloha!:*. Nu cred ca am mai lasat vreun comment la ficul tau , nu?:-?. In orice caz , l-am citit de la inceput si pot spune ca este unul dintre ficurile mele preferate;). Imi place cum ai "construit" personalitatea personajelor , mai ales a celor principale. Ador ca l-ai facut pe Ka Nui asa de dezinvolt , ca nu-i pasa ce zic ceilalti despre el , face numai ce vrea si ca este sincer(cred ca ma atrage faptul ca eu nu sunt asa de dezinvolta si ca uneori imi pasa ce zic ceilalti) , iar pe Kizo asa de dificil la inceput , ca-i face drumul mai greu blondului si il ambitioneaza. Totusi Kizo exagereaza in unele privinte , se supara ca familia lui incearca sa-l faca pe musafirul lor sa se simta bine in casa lor , iar el l-a respins din prima , nici nu a incercat sa-l cunoasca. Dar am o presimtire ca ne vei explica mai tarziu de ce s-a comportat "Yeti" asa de la inceput:).
Greselile de tastare nu ma intereseaza , dar sunt cu ochii dupa cele gramaticale , iar tu ai avut cateva:
-"cu aceiasi bataie de inima"(aceeasi)-formele pronumelui sunt: aceeasi , acelasi , aceleasi , aceiasi.
-"toti tineri din acest oras"(tinerii)
-"atunci cand de prajai la soare"(te prajeai)
-"asa ca tu ocupate de ingredinetele pentru cina"(ocupa-te)
-"am inceput sa fluer"(fluier)
-"lucru care imi facuse parul sa se ridice in sus"-"sa se ridice in sus" e pleonasm. Nu are cum sa se ridice ceva in jos , deci se subintelege in ce sens se ridica.
-"am reusit sa ma restablizez"(restabilesc)
-"la o viteza prielnica uscari materialelor"(uscarii)
-"Intorcandu-ma inapoi"-si expresia asta este pleonasm. Nu poate sa se intoarca inainte.
-"imaginea din fata incepea sa se incetoseasca"(incetoseze)
In fraza "Insa fiindca suntem singuri si tu esti gazda, voi face o exceptie." cred ca ai vrut sa zici "musafir" in loc de "gazda".
Imi place la nebunie cum scrii si cum descrii sentimentele , mai ales pe ale lui Ka Nui , si ca faci capitolele kilometrice , sa ma satur de citit , plus ca mi se par amuzante multe fraze din capitolele tale. Tine-o tot asa si te astept cu nextu' cat mai repede. Pupici!:*>:D<

#37
Da' cine constiinta Universului a mai fost atenta la greseli? I LOVE YOU~ Zeii ma iubesc~ Stai ca eu inca nu am cuvinte sa-ti spun cat de mult mi-a placut. Si cat de mult as fi vrut ca Ka nui sa sara pe el... :-? Eh, asta intr-un alt capitol. :))
Anyway, anyway~ A fost really superb si simt ca o sa ma apuc de sarit prin casa de fericire - ca de bocit deja bocesc - strigand numele personajelor. Iuuui~ Cat il iubesc pe Kizo~ Nu, nu! Il iubesc mai mlu pe Ka nui~ * incoerenta verbala; nu-i a bine* So, so, so, I can't wait for the next chapter. Cu tot cu greseli, fara greseli, cu intaraziere sau fara, sa-l aduci, pentru ca sufletelul meu moare de curiozitate~ :X
Multaaaaaaa x un infinit de a inspiratie si spor muuuu x un infinit de u lt spor la scris. ^^
Kiss-you~
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]

#38

#39
He-he~ Yaoi pervert mind, right now~ :>
Asta a fost mai mult decat genial. Pe langa ca imi era dor de textele tale si de prezenta ta pe aici, ai mai adus si capitolul asta plin de... sexual tension? Asta e ca un acdou intarziat de ziua mea~ :X
Daaa~ So, Kizo, acum mai ai de comentat in legatura cu pedofilul de Ka nui? :> * I don't think so... la ce reactii avea micutul, cred ca de acum el va fi cel care il va "hartui" pe sufer * Si cum, Zeus iarta-ma, de si lumina s-a oprit si a fost si filmul horror inainte? :)) Destinul, nu? :-"
* prea uimita ca sa mai am cuvinte.... * Ma bucur ca ai revenit si sper sa aduci capitolele mai repede de acum. ^^ Mersi ca m-ai anuntat si spor la scris, dear~ * hug *
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]

#40
Deci, deci, deeeeeeeeeeci! O_____o
Cand am vazut mesajul tau m-am uitat de doua ori ca sa realizez ca ai adus next-ul. L-am asteptat ceva vreme, incercand sa-mi imaginez continuarea... insa, continuarea ta e mult mai buna, mai sweety. Merci.
Capitolul a fost lung si relaxant (asa cum obisnuiesti sa le faci), cu cateva greselute minore de tastat, cu dialog demetial si intamplari kawaaaiii. Uite ce poate face curentul asta din oameni! Na poftim. Sa se mai ia si alta data curentul...
Ka Nui e asa dragut, pana si gandurile lor si cum tanjeste dupa afectiunea micutului si incapatanatului Kizo <333; awawawawawaw.
Pai, draga mea, astept continuarea. Spor la scris si merci ca m-ai anuntat. Kissez!!
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O vara plina de iubire si schimbari *|Dea|* 4 2.743 05-04-2012, 07:17 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  O iubire de-o vară? Ayu.Lore 5 2.174 01-09-2011, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Ayu.Lore
  Vrei sa fii iubit, iubeste! Trioxide chocolate.۩ 11 5.477 05-07-2011, 02:08 PM
Ultimul răspuns: Ellys
  O poveste de iarna [SasuSaku] Mimi. 10 10.275 05-02-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: Harona
  Ploi scurte de vară chrissta 8 3.704 11-12-2010, 01:10 PM
Ultimul răspuns: chrissta
  O vara de vis lary-chan_sakura 4 3.170 15-08-2010, 06:50 PM
Ultimul răspuns: Yun.
  Suspinuri în culori de vară [yaoi] Claribel 5 4.446 28-07-2010, 10:27 PM
Ultimul răspuns: SAYA_ANGEL
  Iubeste-ma violent dar, ucide-ma cu tandrete Elena. 4 5.040 05-01-2010, 04:13 PM
Ultimul răspuns: candy_cane
  Iarna Magica[SasuSaku] xD Wolfx 4 4.307 23-12-2009, 01:18 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Nopti de vara Shadow. 17 14.382 03-08-2009, 05:38 PM
Ultimul răspuns: Alisia-chan*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)