Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iarna Magica[SasuSaku]

#1
ellow^^sunt noua...akm cateva min m'am inscris pe site:D
as vrea sa fak o poveste SasuSaku....nu prea cred k o sa'mi iasa prea bn..nu sunt prea buna la povesti si chestii de genul asta:-S
de aceea vreau sa fak o poveste..k sa'mi spunetzi voi dak sunt buna sau nu:D
dar...dak spunetzi da nu o facetzi doar ptr ca nu vretzi sa ma suparatzi:D
dak nu va place spunetzimi j o sa incerk sa'mi repar greselile:D[/b]

#2
Capitolul1:O zi oarecare

O noua zi a sosit in Konoha,un sat plin de oameni fericiti,care se bucura de vietile lor.
Intr-o casa,de la marginea satului,o fata dormea in patul ei calduros,visand.Fata era precum o zana,avea niste ochi verzi ca smaraldul,un par roz ca florile de cires si o piele catifelata,alba ca spuma laptelui.Ea se numea Sakura Haruno,si avea 15 ani.
Dintr-o data,visele ei au fost spulberate de alarma telefonului ei,care nu o lasa sa doarma,spunandu-i parca:"Sakura,trezeste-te,trebuie sa te pregatesti pentru scoala..."
Intr-un sfarsit,fata se sculase leses din patul calduros,intreptandu-se spre baia care era langa camera ei.Dupa ce isi terminase siesta de dimineata,se intoarse in camera si se intrepta spre dulapul din lemn de tei,pentru asi alege hainele pentru ultima zi de scoala dinaintea vacantei de iarna.
Afara erau -9°C,si nu vroia sa se raceasca,altfel va sta toata vacanta in casa,si nu va iesi afara pentru a se bucura de iarna si de zapada.
Isi alese din dulap o helanca verde inchis,o pereche de blugi negrii,si o pereche de cizme cu putin toc tot negre.
Ea coborase in bucatarie,pentru a lua micul-dejun.Bucataria era spatioasa,cu un dulap maro cu galben deschis,cu o gresie maro,si cu o masa de 6 persoane.
Sakura isi luase ca mic-dejun un mar,apoi pleca spre scoala.
La intrarea in scoala o asteptau 3 prietene de ale ei:Hinata,Temari si TenTen.
Hinata era o fire timida,si prietenoasa.Avea parul lung si violet spre albastrui,niste ochi de un mov sters,si o piele alba.
TenTen era o fata prietenoasa,mereu cu zambetul pe buze.Parul ei era saten,si prins in doua cocuri,iar pielea ei era putin bronzata.
Temari era o fata tupeista,cu parul blond prins in 4 cozi ciufulite,si cu pielea,la fel ca TenTen,putin bronzata.
Fetele au stat putin de vorba,apoi s-au dus in clasa,pentru ca se sunase de intrare.
Dupa o ora de romana,doua de mate,una de franceza,si una de sport,orele s-au terminat,iar toti elevii au plecat acasa,fericiti ca au luat vacanta de iarna.

imi cer scz k la sf am grabito mult....dar...e 4 dimineatza:|:))yo la ora asta pe pc:))
m-am apukat de ea la 1..j nici un capitol nam putut sa'l termin:-L
dah...am vb pe mess:))deci scz:-Snu o sa se mai repete:D

#3
In primul unde este disclaimer'u sau cum se scrie ..daca nu o sa-l pui o sa iti fie inchis ficul...
asa regula este ca un capitol sa aiba minim 40 de randuri...bla bla
descrierea:nu exista ai pus si tu putin acolo..mai mult zici ca'i descriere de clasa 1 -.-
actiunea:sa zicem ca este putin grabita
dialoul:nu exista :-j
titlul:nu ma atras cu nimic mi se pare cam banal
si prima propozitie cu care ai inceput asa-zisul capitol este extrem de seaca si banala
so...astept nextu :P spor la scris

#4
Olaa! Am pikat si eu pe la fikul tau:))
Si vreau sa-ti zik: Angel~of~Dark a zis bine, ai grija daca nu vrei sa ti se inchida ficul pune repede disclaimer-ul si incearca sa faci un capitol decent de minim 40 de randuri :D
Asa.. acum despre fik.. poi mi se pare ca idea e cam fumata, dar in fine...
Nu-mi place absolut deloc ca n-ai descriere.. unde a plecat? :D Ai si cateva greseli de tastare;)
Cam grabita actiunea, descrierea personajelor, seaca rau, iar titlul.. e... ei bine puteai mai mult ;)
Cam atat am avut de zis.. sper sa nu te descurajeze comentariile noastre si sa faci un nest mai bun:*
Astept nextul:X Ja ne:*:-h

#5
WTF is this ? :| Topic inchis :|. Revin-o cand stii sa scrii un capitol decent.



P.S : Sarbatori Fericite !! >:D<
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Uraste ca iarna, iubeste ca vara. hiimera 42 20.482 29-03-2013, 05:52 PM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  O poveste de iarna [SasuSaku] Mimi. 10 10.295 05-02-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: Harona


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)