Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vreau sa te citesc in versuri

#31
Am ajuns ^^. Nu am lăsat mai repede pentru că... ei bine nu ştiu de ce, poate pentru că îmi era puţin puţin lene:D Mda, mai nou nu ştiu ce e cu mine. Oricum, să revenim la fic.

Am mai spus şi o mai spun de câte ori este nevoie. Este un fic foarte drăgut care cuprinde orice are nevoie unul reuşit. Naraţiune în cantităţi bune şi nu e grăbită ca la altele, dar eu sunt la al tău. Descrierea merge, mai ales în ultimele capitole ai avansat faţă de primele. Dialog, ei bine, nu vreau să te supăr, dar e... puţin sec ? Nu ştiu dacă e cuvântul potrivit. Mai degrabă puţin. Ştiu că povesteşti din perspectiva personajelor, însă ai putea să mai adaugi puţin dialog. La ultimul capitol cel puţin ai avut câteva liniuţe. Nu spun să bagi în cantităţi enorme, dar aşa, ici şi colo ar mai merge.

Pot să pun pariu că ăla e Gaara. Nu am nimic cu el, dar în ficul tău e un nesuferit şi jumătate. Of, îl urăsc. Aici, că în alte locuri poate fi adorabil.

Aştept continuarea. Şi sper să nu te fi deranjat comentariul meu. Dacă da, îmi spui pe mess.
:Bye:

#32
Hey buna! Ma bucur mult ca ai adus next-ul^.^...l-am citit cu cateva ore in urma dar abia acum iti dau un comm,eh lenea asta e molipsitoare si nu iarta pe nimeni: ))

Dar sa revenind la scopul initial: D....noul capitol mi-a placut foarte mult, ca tot ficul tau de altfel, (cred ca am spus asta si la celelalte comm-uri date: ))..).Naratiunea e foarte buna si deloc grabita,dupa parerea mea.Imi place cum a evoluat situatia dintre Sasuke si Sakura si ma bucur ca ei s-au impacat.Felul in care descrii sentimenele si gandurile personajelor e minunat parca ma face sa traiesc eu ceea ce li se intampla lor.Dialogul este cam putin dar mie imi place si asa si nu reprezinta o problema(ficul tot super e).
Iar apare Garra?O_O...cu siguranta el e....mereu aduce probleme...sper ca de data asta sa nu mai aduca si sper ca Sasuke sa ii dea o lectie>:)
Poi ce sa mai zic....astept cu nerabdare next-ul....sper sa il pui cat mai curand;;).Multa inspiratie si bafta la next!>: D<..Zbye!:*

#33
Deci.... cu ce sa incep?... imi place la nebunie ficul tau, este unul din preferatele mele!Imi pare rau ca abia acum ti-am dat com.... desi citesc de foarte mult timp ficul tau( de care m-am indragostit).. insa abia azi m-am inregistrat.. si pot spune ca nu mi-a parut rau, deoarece acum imi pot spune parerile despre minunatul tau fic! imi place foarte mult povestea dintre sakura si sasuke, in primul rand pentru ca mi se pare foarte originala .... iar eu ador tot ce este original!!
Astept cu nerabdare continuarea!!! Succes!

#34
Buna Isa ! Dragut ficul. E foarte frumos. Ideea imi place.Este destul de originala. Ai avut unele fraze care mi-au placut mult:"Imediat ce am realizat ce fac m-am intors spre acea persoana , gata sa-i dau o palma spunadu-i sa se indeparteze , insa in momentul cand palma mea avea sa faca contact cu chipul lui , aceasta a devenit o simpla atingerie…o mangaiere fina si plina de iubire. ". La dialog, sincer sunt de acord cu Letty. Ai putin dialog, dar asta nu inseamna ca este sec. Putin dialog in plus n-ar strica; dar nu in exces. In descriere ai evoluat mult. Sunt mult mai bune ultimele capitole decat primul. Nici actiunea nu-i grabita, ceea ce imi place.
Nu stiu ce sa mai zic, asa ca spun ceva despre personaje(nu toate):
Garra: Desi este in " Top 5 baieti din Naruto" (al meu este topul) aici ai reusit sa-l faci un nesuferit. Poate si-l scot din top. ;))
Ino: Ai reusit sa o pui intr-o lumina frumoasa. Desii nu prea o agreez, in ficul tau ai reusit sa o faci, cat decat, simpatica.
Naruto: Se pare ca si in acest fic este un pampalau. Dar tot glumet este. ;))
Restul personajelor o sa le comentez pe parcurs, pentru ca nu prea stiu ce sa zic de ele. Spor la scris . :)
[Imagine: 1page-img1.jpg]
Ciumpy


#35
Uite ca apare si Domnisoara Intarziata ! .. Scuze ca nu am aparut mai repede :]] .. Deci sa incep cu un salut: Heya ! >:D< .. Nu sti cat am asteptat nextu` :X .. Eram sigura ca acela va fi Sas`ke ! Eram sigura! Sigura! Sigura! Muhahaha ! A stiut eu ca el va fi ! :yes: :ha: .. Scuzati dar am fost la o prietena si mi-a pus ceva in apa cred .. de aia sunt asa :]] ..
Acela care l`a lovit pe Sas`ke era Gaara cu siguranta nu ? .. Deci la fic nu prea am ce critica .. ador felul in care descri .. dialogul a fost cam putintel cum a zis si Letty dar a fost asa de romantic .. atat de .. de .. Aww :X Dulce !
Pai cam atat am avut de zis ! Te astept cu nextu` cat mai repede ! Ja` Ne ^^

#36
Capitolul al X-lea

Sasuke’ s P.O.V :


M-am ridicat incet de pe pamantul rece si m-am intors cu fata catre persoana ce inca continua sa rada nestapanit. Imediat ce a vazut ca ma misc a incercat iar sa se izbeasca in mine , insa m-am dat usor la o parte din calea sa chiar in ultimul moment ceea ce a facut ca impactul sau cu suprafata tare sa fie foarte dureros. A scos un mic scancet cand s-a ridicat insa si-a revenit destul de repede si s-a repezit spre mine incepand sa dea cu pumnii si cu picioarele. I-am parat o lovitura cu mana si imediat i-am dat un pumn de sa-l tina minte toata viata . Sangele a inceput sa curga usor printre buzele sale , prelingandu-se pe barbie si continuand in cadere. Roscatul isi sterge dara cu maneca bluzei si incepe sa rada din nou. Ma uitam la el incontinu , nestiind daca sa rad si eu sau sa-l pocnesc. Starea lui de spirit ma enerva si imi era imposibil sa ascund acest lucru. Imi tinea pumnii inclestati fiind pregatit pentru orice avea de cand nimicul din fata mea , insa nu se intampla mare lucru.
Am putut observa cum face cativa pasi spre mine , mentinandu-si inca zambetul acela tembel pe buze . Nervii mei erau deja intinsi la maxim. Cum isi poate permite sa actioneze asa ? Ii curge sangele din gura fara oprire si el rade pana la urechi. Insa am impresia ca nu o face degeaba. Are un plan bine pus la punct daca, desi batut este foarte vesel. Am incercat sa ma calmez si sa ma las putin relaxat. Oricum el nu avea ce sa-mi faca ! Era o persoana de nimic care dorea sa atraga atentie prin fapte ce el le considera “ marete” . Mereu ma enervat acest tip de persoana.
Fara sa-mi dau seama m-am trezit pe pamant cu roscatul peste mine. Acesta a inceput sa ma loveasca puternic cu pumnii , provocandu-mi dureri , insa suportabile. Intr-un moment de neatentie din partea lui Gaara , l-am impins cu picioarele , astfel eu ajungand peste el. I-am impartasit acelasi tratament pana in momentul cand a scos din buzunar un cutit. M-am dat in spate cativa pasi constient de pericolul la care eram supus in acest moment. Idiotul m-a impins intr-un copac , unde am ramas imobilizat si profitand de situatie m-a injunghiat in umarul stang . Durerea ce o simteam era cumplita. Era ca si cum mi-ar fi scos cineva inima din piept eu inca fiind in viata. Am scos un tipat destul de tare, astfel incat s-a auzit prin toata tabara. Imediat ce roscatul si-a retras cutitul , am cazut in genunchi , iar cu mana dreapta am incercat sami opresc sangerarea.
- Data viitoare ai face bine sa nu te mai apropii de Sakura! Retine asta, Sasuke , ea este doar a mea si nimeni nu o sa mi-o ia vreadata! Considera ceea ce tocmai ai patit ca un avertisment.
Am incercat sa-i spun ceva , insa chiar cand eram pregatit am auzit un tipat , urmat de o sumedenie de pasi si un zgomot ca si cum cineva tocmai a cazut de pe propriile picioare. Eu si Gaara ne-am indreptat privirile spre acel loc si l-am vazut pe Adachi , urmat de ceilalti instructori si copii. Langa acestia se afla Sakura, ce statea in genunchi si plangea , nedorind sa se opreasca.
Nu intelegeam acest gest. Ea in loc sa vina langa mine sta acolo si plange? Alo, sunt ranit si plin de sange si tu in loc sa vii aici , stai acolo la trei metri de mine? Bine, poate nu este momentul pentru glume insa asta imi venea sa-i spun. Mi-am indreptat iar privirea spre roscat si am observat ca nu mai avea cutitul in mana, acesta facandu-si salasul in iarba ce a devenit usor patata de sangele meu. Am simtit inca o “intepatura” si atunci mi-am inchis ochii , simtind sa nu mai pot sta treaz . Chiar cand eram pregatit sa fac contact cu pamantul am simtit doua brate inconjurate pe trupul meu . Parul ei imi gadila ochii inca acoperiti de pleoape . As fi vrut sa vad cine era , dar am adormit pur si simplu , uitand de totul.

Sakura’s P.O.V :

Eram langa patul lui si continuam sa plang. Imi era frica sa nu ma paraseasca , desi stiam ca asta nu avea cum sa fie posibil . Ochii iubitului meu stateau inca inchisi , nelasandu-ma sa ma bucur de culoarea lor ce imi aducea mereu liniste.
Gaara a fost luat de doi politisti ce au venit imediat ce au primit telefonul unchiului, iar fratele lui Sasuke a venit si el aici . La prima vedere nu mi-am putut da seama cine era , insa imediat ce am vorbit cu el mi-a impartasit cine este si m-a intrebat de fratele sau. Itachi si Sasuke semanau destul de mult , insa aveau atitudini diferite. Brunetul meu era mereu calm , iar fratele sau isi pierdea unori firea din cate am observat in discutia sa cu unchiul meu. Brusc usa de la camera sa deschis si pe ea si-au facut aparitia Hinata si Naruto.
- Cum se mai simte?
- Nu prea bine. Nu face nici o miscare , parca nici nu vrea sa se treazeasca! ii raspund cu un oftat lung prietenei mele.
- Nu iti face griji! Sasuke se va trezi!
Acesta era Naruto. Mereu stia sa te faca sa zambesti. Acesta privea de fiecare data partea plina a paharului si nu lasa nici un obstacol sa-i puna piedica. Hinata il tinea de mana si ii zambea cu mare drag, aratandu-i iubirea . Se pare ca cei doi sunt impreuna si ma bucur enorm pentru ei.
- Gaara a fost arestat. Unchiul ne-a zis chiar inainte sa intram. Il asteapta un an frumos la inchisoare. Macar asa o sa reflecteze la ceea ce a facut.
- Hinata , nu stiu de ce , dar presimt ca se va intoarce!
Glasul imi era stins si plin de tristete. Ma bucuram sa aud ca am scapat de roscat pentru ceva vreme , insa stiam ca avea sa revina si nu ma va lasa in pace prea curand. Mi-am indreptat , iar ochii spre Sasuke si am vazut cum incepe sa se miste. La aceasta imagine , zambetul meu si-a facut aparitia . Cand brunetul s-a ridicat in sezut i-am sarit in brate si nu am vrut sa-i dau drumul. Ochii mei acum varsau lacrimi de bucurie , ce asteptau de mult sa rasara si sa invinga tristetea ce m-a acaparat.
- Sakura, sunt bine! Vrei sa nu ma mai sufoci? spuse Sasuke incepand sa rada.
- Scuze, nu am vrut. Doar ca mi-a fost frica sa nu ma parasesti!
- Nici n-o sa se intample, my angel!
Si spunand asta m-a luat in brate si m-a sarutat dulce pe frunte. Il iubeam atat de mult si totusi simteam ca ii ofer atat de putin.
In timp ce eu si Sasuke stateam imbratisati in camera a intrat medicul taberei si i-a spus ca acum totul este bine. Brunetul a incercat sa se ridice , insa imediat si-a acoperit umarul cu mana. Avea o durere insuportabila si puteam sa-mi dau seama de acest lucru foarte usor.
I-am spus sa mai asteptam ceva vreme pana sa se ridice , iar el m-a ascultat. Ma bucuram ca era aici, ca l-am intalnit si ca ma iubeste. Era tot ce-mi puteam dori si asa avea sa ramana.
Au trecut doua ore. Timp in care nu m-am despartit de Sasuke. Acesta a adormit intre timp , iar eu am decis sa merg sa iau o gura de aer. Am inchis usa incaperii cu cea mai mare grija si apoi m-am indreptat spre terasa lacului.
Drumul a fost destul de linistitor. Nu prea am dat de nimeni ceea ce era destul de ciudat.In scurt timp am ajuns in fata scarilor de lemn ce le-am urcat cu grija , apoi m-am sprijinit de balustrada privind lacul.
Locul acesta imi aducea atat de multe amintiri. Aici puteam sa am primul sarut cu Sasuke, insa l-am lasat cu ochii in soare. Macar nu s-a suparat. Am inchis ochii si am simtit cum o briza imi mangaie pielea dandu-mi un fior pe intregul corp. Mi-am dus instinctiv bratele in jurul taliei incercand sa ma incalzesc, dar in zadar.
Dupa cateva minute, am simtit cum ceva moale si cald se aseaza pe umerii mei, asa ca m-am intors destul de speriata spre persoana ce se asezase langa mine. La vedere lui m-am mai linistit si l-am privit profund. Avea mici zgarieturi pe brate si o vanataie destul de urata pe unul din obraji. Umarul il avea bandajat insa nu se observa nimic prin tricoul cel purta. M-am acoperit mai bine cu hanoracul lui si i-am mirosit parfumul atragator ce-mi inunda narile. Mi-am pus mana pe obrazul sau si l-am sarutat dulce pe buzele-i rosiatice.
- Te simti bine ? glasul meu arata un ton ingrijorator si protectiv.
- Da, doar simt mici furnicaturi, insa e totul bine! ma asigura el.
- E vina mea…
- Hei, cine a zis ca ma doare ceva? Furnicaturile sunt din alta cauza!
Am inceput sa rad , iar iubitul meu m-a cuprins in brate strangandu-ma puternic.
- Nu o sa pleci niciodata de langa mine, my angel!
Apoi ma saruta apasat, strecurandu-si limba printre buzele mele si inspectandu-mi fiecare coltisor al gurii.
Eram fericita sa-l am langa mine. Mai fericita ca oricand, dar ca de fiecare data , orice moment semnificativ din viata cuiva trebuie intrerupt![attachment=1575]
[Imagine: anime_music.jpg]
I love my sys Hanako-chan , Abigail and ellamanu .Daca va luati de ele ati incurcato!X-(

#37
Heya!^.^....yey sunt prima....cat ma bucur ca in sfarsit ai postat next-ul....l-am asteptat cu sufletul la gura...si nu am asteptat degeaba...noul capitol e super!.

Cat de rau si sadic poate fi GarraO_O sa fii faca asta lui Sasuke (bietul de el)....cand o sa il prind il bat cu mana mea[Imagine: 38.gif].
Ma bucur ca a fost arestat si ca vor trai si ei o perioada fara probleme dar sunt sigura ca el se va intoarce si atunci va fi si mai obsedat si nebun: |....eh dar sper ca ei vor reusi sa ii faca fata.
Partea buna e ca Sasuke si-a revenit....si mi-a placut ceea ce s-a intamplat intre el si Sakura.
Dar..O_O..iar ne lasi in suspans?...ce i-a intrerupt la sfarsit?...ce mai poate fi?...sunt foarte curioasa:-SS.
Sper sa pui next-ul repede!....Multa succes si multa inpiratie in continuare!....Zbye!:*

#38
Gaara.. tu, tu, tu copil tufis ce esti ! Cum iti poti permite sa faci asa ceva ? Te decapitez cand te prind. Te fac felii si te dau la gaini! Cum poti sa-i faci asa ceva ?! Un an nu-i destul ! Vreau sa primeasca mai mult! De ce nu toata viata ? XD . Nici chiar.. pana pe la vreo nouazeci de ani ar fi super ! Macar scapa asa de el pentru toata viata :]]
Bun deci sti ca astept continuarea nu ? Chiar vroiam sa te intreb pe mess cand aduci nextul dar se pare ca imi citesti gandurile :]] Ce tandru e Sasuke. Ce n-as da sa am si eu asa un prieten. Bun hai ca deja delirez :]].
Nu ma pricep la criticat desi nu cred ca ar trebui sa corectez ceva deoarece mi-a placut totul. Greseli nu am vazut.. sicera sa fiu nici nu le-am cautat. Eram prea luata cu valul de actiune ^___^. Deci astept urmatorul capitol cat mai repede. Multa, multa inspiratie si sa apari cu capitolul urmator cat mai repede! Chuu & Gambate! :*

#39
Inainte de toate iti zic un mare si calduros Haaallow!!! :*

Imi place ficul la nebunie ^^.Saracul Sasuke :(. Daca il prind pe Gaara cred ca il fac una ku pamantu :-w. Astuia ii trebuie o bataie buna >.>".Lasa ca se face Sasuke bine si il face praf :)). Presimtirea Sakurie numi place =_=" De ce? Ptr ca nu vreau ca sa evadeze din inkisoare kiar daka si eu presimt ka asta se va intampla =_=. In fine multa inspiratie si hai cu comurile hai fcem maraton de comuri:))
[Imagine: Jun0xCa.png]

#40
Sisuuuu >:D< Incredibil, îmi înving lenea şi las şi eu comm :)).
Well, ficul e foarte, foarte tare. :]. Îmi place cum au evoluat lucrurile. Deşi la un moment dat în capitolul acesta a devenit puţin telenovelă. Stai calmă, nu o zic din răutate, în fond, faniilor SasuSaku aşa le place, dar pentru mine a fost puţin cam siropos. Eh, mă ştii tu pe mine.
Cred ca l-aş lua la pumni pe Gaara ! X( Auzi la el sa-l bage pe Sasuke în spital [ lol era să scriu copac =]] ] Mă bucur că ajuns la răcoare. Poate aşa , analizeaza situaţia la rece. XD
Eh, abia aÅŸtept nextu'! >:D<
Life is not about finding yourself, is about creating yourself!

Blog :]
Nebunie in cuvinte! <3



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vreau doar sa... Lexxu 2 2.349 26-05-2012, 06:27 PM
Ultimul răspuns: Katsu
  ImaginaÅ£ie stocată în versuri. Evvie. 1 1.522 20-02-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: kat2108
  Vreau să fiu EU Ada 28 13.573 04-01-2012, 11:43 AM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Versuri ~Space-Bound 14 14.331 09-09-2011, 01:40 PM
Ultimul răspuns: North
  [split] Vreau să fiu EU brunetzika_rebela 14 3.414 27-08-2011, 04:31 PM
Ultimul răspuns: tamoshiku
  Vreau sa fiu doar om! Sayonara 1 2.279 09-04-2011, 09:55 PM
Ultimul răspuns: Miss Serenity
  Viata in versuri Tweety 6 3.982 23-03-2011, 12:30 AM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Doar niste versuri Nixu 14 8.077 18-03-2011, 08:05 PM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Vreau sa te iubesc! Karinutzzza 7 4.700 08-03-2011, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Karinutzzza
  Iarta-ma,e tot ce vreau! Karinutzzza 5 3.579 08-03-2011, 12:05 AM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)