Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vreau doar sa...

#1
Well, m-am gandit sa fac si eu un fic yuri pentru ca sunt prea putine si pentru ca-mi place mie sa citesc yuri (da tot yaoi-ul e pe primul loc >:). )


Varsta minima: + 18
Gen: Yuri
Limba: Romana
Observatii cu privire la continut: limbaj vulgar!!! ( in unele capitole )
Tipul de comentariu solicitat: Simpla



[center] Vreau doar sa... [/center]



[center] Capitolul 1. [/center]





- Alysa!
- Acum vin, doamna! spusese blondina in timp ce cobora scarile.
Ajunsa in fata stapanei sale, ii afisase zambetul sau cald si dulce precum mierea apoi vorbise.
- Cu ce va pot servi?
Doamna Crista, o luase de mana si o trase dupa ea pana in sufragerie. Se asezase odata cu fata, apoi o privise in ochii.
Alysa se pierduse de mult in marea ciocolatie posedata de femeia invarsta care-i oferise o slujba si un acoperis deasupra capului. Ii era profund indatorata si recunoscatoare. O iubea enorm de mult si nu avea de gand s-o dezamageasca niciodata.
Gandurile fetei ii fusesera intrerupte de femeia bruneta ce statea asezata langa ea.
- Trebuie sa pleci, Alysa. Trebuie sa te dau la scoala. Nu poti trai mereu dintr-un venit asa mic, precum cel castigat de o servitoare. Spuse femeia invarsta.
Blondei nu-i suradea deloc ideea cu scoala. Fusese dezamagita si abandonata de propria familie si ii era greu sa socializeze cu orice fel de oameni. Avea incredere numai si numai in doamna Crista. Si-n plus, nu dorea sa se indeparteze de ea nici macar cateva ore, caci Alysa o insotea pe bruneta pretutindeni.
- Dar, doamna Crista... spusese fata plecandu-si privirea.
Bruneta isi asternuse lin mainile catifelate peste ale fetei. O mangaiase, apoi graise din nou :
- Nu trebuie sa te temi Alysa, doar nu te apropia de nimeni. Asa nu ai cum sa dai de necazuri, iti garantez. Trebuie sa mergi la scoala, caci eu nu o sa fiu aici vesnic, ca sa te ajut. Intelegi?
Blonda se ridicase, brusc. Era imbracata intr-o rochie neagra ce-i ajungea pana la genunchii, iar peste ea purta un sortulet alb precum zapada. In picioare avea o pereche de balerini negri.
Din ochii albastri, cazura doua perle superbe, dar pline de tristete. Alysa nu vroia nici in ruptul capului sa plece la scoala. Avea 10 clase. La ce-i mai trebuiau inca 2 clase si facultatea? Asta se intreba mereu cand Crista ii propunea sa mearga la scoala...
- Bine doamna, Crista. Daca asta este dorinta dumneavoastra, eu o sa vi-o indeplinesc. Spuse pe un ton jos. Scuzati-ma. Spusese si parasise incaperea.
Fugea. Se simtea distrusa. Nu vroia sa se intoarca la situatia pe care-o depasise cu ajutorul stapanei, ei. Nu trebuia sa comunice cu alti oameni, nu mai vroia sa acorde increderea sa cuiva si acel cineva sa o arunce la gunoi precum o carpa.
Daduse drumul la lacrimi. Nu mai putuse sa se abtina. Tristetea o lovise din plin, pe moment, dar avea sa-i treaca. Nici macar ea, nu-si daduse seama inca, cat de puternica devenise alaturi de Crista.
Continuase sa planga o ora, dar ajunsese. Asa isi spusese ea in gand. Se sterse la ochii cu incheieturile mainilor si se ridicase. Observase ca nu este singura. Suspinase.
- Cu c-ce va pot ajuta, domnule Sebastian? spusese pe un ton ragusit.
Baiatul o privise in tot acest timp, insa preferase sa nu intervina, ca de obicei. Era indragostit de Alysa de cand venise in aceasta casa, insa, nu avusese curajul acela de a-i spune ce simte. Preferase sa taca...
- A, cu nimic... Simteam nevoia sa vin pe aici. Te deranjez cumva? intrebase uitanduse altundeva.
- Aaa, nu. Nu deranjati deloc domnule. Spuse blondina apoi se lasase linistea.
Alysa se gandea neincetat cum avea sa fie la liceu din nou. Avea sa cunoasca din nou, cum era sa fii ascultat de profesor. Avea sa-si aduca aminte de primul baiat ce-i atrasese atentia. Avea sa-si duca viata de adolescenta, chiar daca de curand implinise 20 de ani. Se va intoarce la liceu, asa cum ii promisese doamnei Crista.
Tanarul Sebastian, era imbracat intr-o pereche de blugi albastri rupti pe alocuri si sus purta un maieu negru, ce-i expunea muschii. Pielea baiatului, purta un bronz minunat iar ochii lui parca fusesera umplutii cu apa din ocean. Pletele sale zburau libere pe fata sa. Arata splendid si in ochii Alysei. Visul orcarei fete...
- Si, de ce esti trista, Alysa? Se hotarase intr-un final sa vorbeasca. Intre timp isi intoarse privirea inspre ea. Se gandea cum poate fi asa frumoasa...
- Nu sunt trista, domnule Sebastian. Eu doar...
- Te trimite mama la scoala, nu? Si nu-mi mai spune "domnule" suntem de aceeasi varsta. Surase.
- Da asa e... cum doriti.. doresti! spuse, corectandu-se repede.
- Va fi bine, nu-ti face griji. Daca vrei, fac si eu liceul si facultatea odata cu tine. Ce spui? spusese tanarul brunet, cu o licarire ciudata in ochii.
- Cum? Nu! Nu e nevoie de asa ceva...! Nu aveti de ce sa faceti asa ceva. Spusese plecandu-si privirea in pamant.
- Ba da. Oricum i-am spus mamei si a fost de acord. Vom fi in aceeasi clasa! Va fi bine. Spuse tanarul luand-o pe blonda in brate, apoi plecase fara ai spune ce simte. Din nou, nu putuse sa-si exprime sentimentele... din nou ratase o ocazie perfecta...


P.s 1 : e primul meu fic yuri ^^ deci fiti blanzi :)).
P.s 2 : Cam scurt dar ma revansez data viitoare!
P.s 3: sper sa va placaaa ! Ja nee!
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#2
Nici un cititor?:)) Nu sunt fani yuri? :-w. Ei, ei. Pai eu tot o sa continui ficul. Next :





[center]Capitolul 2[/center]






Seara se asternuse pestre intreg orasul, insa galagia nu incetase. Pustanii tot mai hoinareau pe strazi droganduse sau consumand alcool, ori stand la taclale. Asta seara nu se observau stelele din cauza norilor care le acopereau total. Pana si maiastra luna era sub "protectia" norilor, pentru ca ochii pamantenilor sa n-o priveasca...
Alysa sedea pe leaganul din gradina. Cand ceva o deranja mergea in gradina si privea cerul. Asta era singurul lucru ce o linistea sau mai erau atingerile doamnei Crista. Cand era mai mica si neexperimentata pentru munca gresea mereu si dadea frau lacrimilor sa se asterne pe chipul sau angelic, iar doamna Crista o lua in brate si ii mangaia parul. Asa ii facea si mama ei cand avusese 4 anisori. Toate aceste amintiri, o dor, asa ca... Un soldatel aterizase pe fata sa. Incepuse ploaia.
Picurii ce se izbeau violent de sol, produceau zgomote mici ce se intensificau la fiecare atingere.
Blondina cascase, isi inchise ochii, intinzandu-se pe leagan. "Daca in camera nu pot dormi, macar aici sa ma odihnesc!" Isi spusese in gand si adormise imediat.
Parul sau blondin fusese udat asa ca firele s-au lipit de trup, la fel si hainele. Ea nu simtea... Intrase intr-un somn atat de andanc, incat nici daca venea o tornada nu s-ar fi trezit.
Intre timp, pe balcon se afla tanarul Sebastian. Privea in gol, gandinduse intre timp la blondina. Se indragostise de ea si nu mai avea nici o cale de intoarcere. Privirea ei... ii inmuiase fiecare coltisor din inima, facand-o sa isi doreasca, caldura sa. Sa-si doreasca atentia, dragostea ei. Sebastian nu mai pusese niciodata atat de mult suflet pentru o fata, ba mai mult o simpla angajata de-a lui.
Mama sa, Crista, nu ar accepta niciodata o asemenea relatie. El era constient de acest lucru, dar pacat, ce nu stia mama sa era ca unei inimi nu ii poti spune pe cine sa iubeasca si pe cine nu...
Examinase inca odata toata curtea si dorise sa se intoarca inauntru, insa vazuse o silueta in gradina asezata pe-un leagan. Se intoarse pe calcaie si isi luase un halat alb pe el, din matase. Iesise din camera lui grabit, incepand sa alerge pe coridor, insa mai cu bagare de seama ca sa nu o trezeasca pe mama sa.
Nu-si dorea sa mai asculte una din predicile ei despre cum sa faca liniste seara. Le auzise destul cand fusese mic. Intr-un final, ajunsese in gradina, mai exact in fata leaganului.
Ochii sai o vazura pe ea si-n acel moment, inima sa, o luase la goana ca o nebuna. Bataile ii se intensificara cu mult si tot ce se auzea era doar "bum-bum". Pana si sunetul facut de ploaie fusese acoperit de catre sunetele inimii. Baiatul se asezase langa trupul firav dinaintea sa si incepuse a o mangaia pe fata, usor, pentru a n-o trezi.
- Esti asa de frumoasa... rostise intr-un final si fata se miscase pe partea cealalta. Se intoarse cu spatele la Sebastian. El surase.
O prinsese si o ridicase in brate cu mainile sale puternice, indreptandu-se spre dormitorul sau. Tiptil, tiptil, au urcat si scarile. "Pana acum nici urma de inamic" gandise tanarul.
Pasise in camera sa, unde doar albastrul domina, lasand-o pe tanara in patul sau. Se asezase langa ea. Cine i-ar fi vazut, ar fi putut crede multe, deoarece el a cuprins-o intr-o imbratisare calda, ce avea sa dureze... fiindca a fost capturat si el de somn.



[center] *** [/center]




In cealalta parte a orasului, o fata cu parul de culoarea taciunii si ochii de un verzui ca al smaraldelor, sedea pe acoperisul casei sale. Fusese udata in intregime de ploaie, insa nu-i pasa. Ea doar privea cerul si se cufunda din ce in ce mai mult in amintiri. Ea ii lipsea enorm de mult. Inca nu intelegea de ce a permis, adica de ce i-a permis sa plece. Sarah, ii promisese ca se va intoarce.
- Nu toata lumea isi tine promisiunile, nu? Am fost mintita... -isi lasase capul in jos-
O lacrima reusise sa evadeze, insa sfarsise destul de repede. Angel isi promisese ei insusi ca nu va mai avea sa verse nici o lacrima pentru nimeni, dar nu se putuse abtine. E greu sa fi parasit de persoana pe care-o iubesti. Si cel mai rau este ca era prietena ei cea mai buna, crescusera impreuna, iar acum... acum, au mai ramas doar niste poze intr-un album. Sentimente uitate, sperante de sarte, toate acestea s-au risipit in vant. Bruneta se ridicase in picioare si-si sterse ochii cu incheietura mainii.
- De azi o sa ma schimb. A spus pe un ton grav. Nu o sa mai permit nimanui sa-mi intre in inima, nu mai vreau sa fiu dezamagita niciodata...
Facuse doi pasii si ajunsese la marginea acoperisului. Se aruncase in gol fara nici un pic de ezitare. O patrula de seara nu strica niciodata, mai ales ca locuia singura, nu avea de gand sa-si lase garda jos din pricina durerii. Intr-o clipita din spatele tinerei iesise la iveala o pereche de aripi nemaipomenite. Penele de jos erau acoperite cu mov, iar in sus culoarea sau mai bine zis nonculoarea predominanta era negru, desii exista si un pic de alb la varfurile penelor.
Se avantase in vazduh, fara nici o problema. Zbura destul de rapid pentru o pustoaica, care abea invatase sa-si controleze puterile.
Din neatentie se izbise de Emanuel dar isi prelua echilibrul imediat. Se incruntase la blond apoi spuse :
- Ce naiba cauti aici?! se rastise la el.
Baiatul clipi des de cateva ori apoi zambise larg. O prinsese in brate pe bruneta si o eliberase la fel de repede, fiindca nu vroia sa fie ranit. El stia foarte bine ce fire are Angel, si-n plus ea accepta afectiune doar din partea lui Sarah...
- Am venit in vizita. Deranjez cumva? intrebase, facand mutra de catel plouat.
Bruneta isi daduse ochii peste cap si dadu negativ din cap.
- Nu ma deranjezi, doar verificam daca totul e in regula. - se intoarse cu spatele la el- Daca vrei, te invit la o ciocolata calda si asa ai nevoie mare.
Blondul stranutase.
- Mhm, ce bine ma cunosti! Desigur ca accept.
Tineri ajunsesera acasa la bruneta cat ai clipi, mai exact in bucataria tinerei. Aici albul si verdele predominau, iar pentru o bucatarie incaperea era destul de incapatoare.
Fata pregatise doua canii in timp ce Emanuel venea inspre' ea, in mainii tinand un castron cu lichidul mult dorit.
- Este gata. A grait blondul si a turnat o cantitate egala de ciocolata calda in fiecare cana.
Fiecare si-a luat o cana si s-au asezat la masa. Angel si-a aprins o tigara, tragand fumul nociv in piept si eliberandu-l la fel de repede.
- Vrei? Il intrebase intinzand pachetul de tigarii inspre' tanar.
- Da, multumesc. A spus si s-a servit cu o tigara, aprinzand-o.
Amandoi trageau in piept fumul si-l eliberau. Era ca un fel de ritual ce tot continua si continua, pana la final. Si-au terminat tigara si Angel a spart tacerea.
- Deci? De ce ai venit aici? Stim bine amandoi ca nu ai venit doar pentru o ciocolata calda sau sa ma vezi. A zambit ironic. Ce vrei defapt?
Emanuel lasase cana jos si zambise, inchizandusi ochii.
- Defapt, ai mei m-au trimis sa locuiesc, cu tine draga Angel. Stiu nu-ti convine nici mie, dar cam asta e situatia.
Bruneta si-a strans pumnii.
- Care mai e problema si de data asta? Nu am mai ucis pe nimeni. -a facut o pauza- A da, vrei sa ma tii sub observatie, uitasem. Ce dragut din partea ta. Spusese ironic.
- Nu draga mea. Trebuie sa stau aici fiindca nasii nostri m-au trimis. Lordul Vladimir si-a inceput din nou cautarile, iar tu frumoaso, esti tinta lui.
Angel inlemnise. Nu mai putea sa scoata nici un cuvant de spaima. Acel monstru oribil o urmarea? Chiar era adevarat ce spunea dobitocul asta?
- Deci, asa facem. O sa ma instalez in camera de langa tine. Daca ai nevoie de ajutor tipi si o sa fiu acolo. Noapte buna, draga, surioara.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#3
Uuu XD Place fic-ul. Inca n-am reusit sa deslusesc prea bine ideea, dar am o vaga banuiala ca ceva-ceva o sa se infiripe intre Angel, ingerul intunecat si inocenta Alysa. Ah, ce-mi place numele. In fond, sunt singurele fete. Bineee, mai e si Madam Crista, dar o exclud din lista. Si imi mai place si Sebastian. Sincer, as avea nevoie de un baiat ca el. Nu prea sunt fana fic-urilor supranaturale, fie ele orice gen, romance, yaoi sau yuri. Sunt putine care imi atrag atentia, dar al tau imi place.
Astept next-ul si spor la scris!
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Doar un gest ma alina Erina Ozaki 0 2.034 02-08-2012, 06:17 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Vreau să fiu EU Ada 28 13.573 04-01-2012, 11:43 AM
Ultimul răspuns: crazy little red
  [split] Vreau să fiu EU brunetzika_rebela 14 3.414 27-08-2011, 04:31 PM
Ultimul răspuns: tamoshiku
  Vreau sa fiu doar om! Sayonara 1 2.279 09-04-2011, 09:55 PM
Ultimul răspuns: Miss Serenity
  Doar niste versuri Nixu 14 8.077 18-03-2011, 08:05 PM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Vreau sa te iubesc! Karinutzzza 7 4.698 08-03-2011, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Karinutzzza
  Iarta-ma,e tot ce vreau! Karinutzzza 5 3.579 08-03-2011, 12:05 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Doar tu KarinaD 4 3.713 06-03-2011, 02:43 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Doar o umbră .Anne 5 2.797 09-01-2011, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Amélie
  Doar sipmle cuvinte Kmmaiesyk D. 0 1.576 01-01-2011, 10:34 PM
Ultimul răspuns: Kmmaiesyk D.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)