Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata in versuri

#1
Vampir

Linistea adanca a noptii fu perturbata
De un sunet puternic, sfasietor,
Plangea fiinta a carui viata e furata,
De catre un vampir nemuritor.

Nu conta faptul ca plange.
Durerea amara, n-o mai putea suporta,
Dar el dorea si mai mult sange,
Si a ei viata incet se destrama.

Ea cazu pe jos fara putere,
Ochii incet ii inchidea,
Dar el nu simtea a sa durere,
Si nu-i pasa de moartea sa .
~ I'm the girl who is lost in space, the girl who is disappearing always, forever fading away and receding farther and farther into the background. Just like the Cheshire cat, someday I will suddenly leave, but the artificial warmth of my smile, that phony, clownish curve, the kind you see on miserably sad people and villains in Disney movies, will remain behind as an ironic remnant. I am the girl you see in the photograph from some party someplace or some picnic in the park, the one who is in fact soon to be gone. When you look at the picture again, I want to assure you, I will no longer be there. I will be erased from history, like a traitor in the Soviet Union. Because with every day that goes by, I feel myself becoming more and more invisible... ~
Elizabeth Wurtzel


My fic: http://animezup.com/forum/showthread.php...884&page=3


]I love my family :X They are my life
My mom' : KittyKat
Surorile mele dragute : Renesmee, Elvira, Mailin, Sasame, FrogyGirl
My twin sis' : ~ Black Heart ~
Ficele mele mult iubite: Ame si ♪ Ąѕђą ♪
My Grannie : Venus- Roseta
Nepotica mea : Ioanayoana, ßéкi♡
Ma friend: Moxxy
Nora mea: Oxygen
Matusile mele minunate: Contagieuse, Tigroaica
Ma uncle : Danysor


#2
Deci o poezie minunata, nu am ce sa spun... rima..da pot spune ca este perfecta. Mesajul pe care il transmite ..nici nu am cuvinte... dependenta de sange si durerea insuportabila imbibata in indiferenta si obsesia vampirului. Ma bucur ca iti poti pune gandurile in versuri..pot spune ca ai talent..si asta este minunat...eu una sunt prea lenesa ..si de la un timp nu mai am rabdare sa mai fac poezii...dar sa revenim..numele "Vampir" nu prea atrage..gaseste unul mai misterios..si da- edit..parerea mea..Deci eu sunt prima persoana care are onoarea sa iti comenteza creatia..ma bucur foarte mult. Este o minunatie de poezie... Sper sa mai faci alte poezii car de curand.. Eu le voi citi cu mare placere...
Ja ne..si hanii anunta-ma daca apar noutati!

#3
Esti foarte talentata , poezia ta este foarte frumoasa .
Poezia are rima , este foarte expresiva, nu are nici o graseal de tipar.
Dabia astept urmatoarea ta creatie literara.
ficul meu este: -> O VIATA PE MARE : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=28898
[Imagine: 29069.jpg]


#4
Heey, am venit cu o noua poezie. Sper sa va placa. Si mersii de comentarii. :X

Mister sub clar de luna

Soarele isi aduna razele stralucitoare,
Iar cerul albastru indata se innegri
Intreaga natura se pregatea de culcare,
Iar intunericul lumina o fugari.

Numai o singura fiinta n-avea stare,
Caci in timp ce natura dormea,
Ea privea pe fereastra visatoare,
Spre luna ce incet aparea.

Totul era linistit.
Sau cel putin asa parea,
Caci in acei ochi luna s-a oglindit,
Iar misterul puse stapanire pe ea.
~ I'm the girl who is lost in space, the girl who is disappearing always, forever fading away and receding farther and farther into the background. Just like the Cheshire cat, someday I will suddenly leave, but the artificial warmth of my smile, that phony, clownish curve, the kind you see on miserably sad people and villains in Disney movies, will remain behind as an ironic remnant. I am the girl you see in the photograph from some party someplace or some picnic in the park, the one who is in fact soon to be gone. When you look at the picture again, I want to assure you, I will no longer be there. I will be erased from history, like a traitor in the Soviet Union. Because with every day that goes by, I feel myself becoming more and more invisible... ~
Elizabeth Wurtzel


My fic: http://animezup.com/forum/showthread.php...884&page=3


]I love my family :X They are my life
My mom' : KittyKat
Surorile mele dragute : Renesmee, Elvira, Mailin, Sasame, FrogyGirl
My twin sis' : ~ Black Heart ~
Ficele mele mult iubite: Ame si ♪ Ąѕђą ♪
My Grannie : Venus- Roseta
Nepotica mea : Ioanayoana, ßéкi♡
Ma friend: Moxxy
Nora mea: Oxygen
Matusile mele minunate: Contagieuse, Tigroaica
Ma uncle : Danysor


#5
Sal'tare I'm here după cum am promis
Aşa să vedem, prima poezie tema este interesantă, dar am văzut că rima este puţin ,,forţată'' pe alocuri, nu prea foloseşti figuri de stil, pot spune că este o pozie destul de simplă, dar frumoasă şi uiţi să pui semnele de punctuaţie pe unele locuri.

A doua poezie la fel destul de simplă, rima din nou ,,forţată'' pe alocuri. Mesajul pe care ai încercat să îl transmiţi puţin neclar. Nu o să mă mai repet pt că ce am spus la prima aş putea spune şi acum.

1 foloseÅŸte mai multe figuri de stil
2 ai grijă la semne
3 ai putea scrie cu diacritice ar arăta mult mai bine
Cam atât aştep următoarea poezie. Bye, bye.

#6
mie mi-a placut mult poezia ta :chuu:
mi-as dori sa am taletul de a face asemenea creatii literare
Bravo ! si sa nu uiti sa ma anunti cand pui nextul . :zuppy02:
ficul meu este: -> O VIATA PE MARE : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=28898
[Imagine: 29069.jpg]


#7
Hello dear..deci o dat Domnu si am reusit sa-ti citesc poezia..dupa trec si la poveste:)) scuze, dar am un timp foarte plin8-| asa sa revenim. Avand in vedere ca mie poeziiile nu imi ies iti spun ca imi place..cuvintele simple sunt cu o mare importanta aici, ceea ce ok. adica te descurici. si nu cred ca mai stiu ce sa mai spun, decat ca astept urmatoarea poezie si tine-o tot asa. Sper ca ma anunti. Imaginatie bogata si spor la scris:)) Bye>:D<
[Imagine: h8v.gif]
 



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ImaginaÅ£ie stocată în versuri. Evvie. 1 1.495 20-02-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: kat2108
  Versuri ~Space-Bound 14 14.212 09-09-2011, 01:40 PM
Ultimul răspuns: North
  Doar niste versuri Nixu 14 7.981 18-03-2011, 08:05 PM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Vreau sa te citesc in versuri Isa-chan 71 37.204 25-11-2010, 06:07 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)