Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata unei preotese

#61
Mersi ca mi-ai spus.
Pai frumos, ca deobicei. Faza cu cainele chiar a fost amuzanta :]] glumet batran. Descrierea a fost, desi puteai sa sapi mai mult, dialogul e cuminte, iar la greseli au mai fost
Un nou capitol incepe pentru mica preoteasa, cum a spus si Kurai cand se va intoarce va fi mai frumoasa si mai puternica, iar Ayami e o fitoasa..e gen de aia "eu sunt the best" :)) Totusi nu ma asteptam la o plecare si mai ales la un sarut o.o aia doi incep sa se indragosteasca :-? Yuuki ia aratat bine >:)
Spor la scris. Bye>:D<
[Imagine: h8v.gif]
 

#62
sallut (ms de anunt )
Nu am mare lucru de comentat, a fost un capitol reusit :D
actiunea a fost buna si relativ inceata, descrierea in regula, greseli nu exista
Doar o chestie (mereu am ceva de comentat :)))
Atunci cand Kurai a aflat ca ca nu o sa o mai vada pe Yuuki pentru un an, ma asteptam la o reactie mai puternica, nu neaparat exteriorizata dar macar inauntru lui, adica mi se pare ca a acceptat vestea foarte usor si detasat (in fine :), tu decizi, eu doar mi-am dat cu parerea)
cam atat pentru capitolul asta
pe data viitoare atunci :D (sper ca nu o sa ne mai amani atat de mult)
bye bye
4

#63
Hmm... Kiro... Inainte de un adevarat comm, incep sa enumar cateva greselute care s-ua cam repetat. ^^'

dureri , voci - durerii , vocii
d-au - nu ai de ce sa desparti verbul " a da ". Simplu : dau.
# Si cred ca am mai observat, dar nu mi le- mai aduc aminte..


Åžii.. revenind... :X Doamne, ce tare a fost Yuuki cand a inceput sa se certe cu " maestrul ". * laughs * Pff, ce Maestru. :)) Ador atitudinea sa, pare o femeie in toata firea, independenta si matura. Ofc, neluand in seama faza cu cainele. :]] ÃŽhh, nici nu vreau sa imi imaginez asa ceva ! >.<
Cand am vazut sarutul ala... * loveee * si mai ales treaba cu pazitorii diamantelor, mi-am zis ca trebuia sa citesc in continuare ca devine treaba serioasa pe`aici. :-"
IUbitaa, stiu ca am zis ca trec aseara, dar nu am avut timp. :-L Nvm now. Astept nextu`. * hugs *

#64
hi dear... imi pare asa de rau ca nu am putut sa citesc capitolele dar am fost plecata si nu am putut intra....revenind la fic... mi-au placut ambele capitole in special ultimul.... am observat ca ai avut cateva gresela de tastare adica unlele litere le mancai sau le intorceai invers.... descriere ai avut si nu ai abuzat de dialog... asa cu ai si spus au fost capitole lungi insa interesante ^^... pai c-am atat am avut de zis si sper ca o sa ma anunti si pe mine :*... abia astept sa aflu cine este acel baiat :)

bye,bye:bye:

#65
Buna nu credeam ca o sa mai trec si pe aici dar uite ca am reusit. Capitolul a fost putin mai plictisitor sau cel putin asa mi s-a parut mi dar oricum am iesit din monotonie la sfarsit cand Kurai chiar indrazneste sa o sarute pe Yuuki sincer eu nu il lasam sa scape doar cu atat dar din asta se vede ca ea chiar il place putin acolo. Am vazut cateva mai multe greseli de tastare si nu am putut trece cu vederea (erau destul de multe)

Pai cam atat am avut de comentat sa nu uiti sa ma anunti cand pui next-ul ca eu mor de nerabdare sa vad ce se intampla mai departe. Bye Bye
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#66
Sall:*.... m-am hotarat sa aduc odata nextu, desi e unul foarte scurt... trebuie sa-mi cer scuze pentru asta, dar vad cum tot mai multi useri isi pierd interesul fata de ficul meu si asta ma face si pe mine sa-mi pierd interesu fata de el... cred ca ar fi mai bine sa-l inchei cat mai repede... trecand peste asta sper sa nu fiti prea dezamagiti de mine...

Capitolul 10 Casa pentru un an

Yuuki: - Yuuki!? Yuuki ce ai patit? sunt trezita de vocea blondinei care pare ca ma striga de ceva vreme.
- Nu am nimic, pur si simplu nu am mai vazut ceva atat de frumos, ii raspund fetei continuand sa ma holbez la templul ce se ascundea perfect dupa copacii si plantele cataratoare ce ii inveleau pereti.
- Parca de fiecare data cand vin aici totul devine si mai magic, spune femeia cand ajunge in dreptul nostru.
- Alicia ai mai fost de multe ori in locul asta? o intreb.
- Te simti bine scumpo, a parut ca te gatuie cineva? ma intreaba la randul ei femeia.
- Sunt bine, doar ca nu m-am obijnuit inca sa-ti spun pe numele mic, ii raspund alaturi de un zambet chinuit.
- Nu imi place ca cineva sa ma ia cu doamna, nu sunt asa batrana, zice incepand sa rada. Si ca sa-ti raspund la intrebare, da am mai fost aici de cateva ori.

Dupa cateva minute in care nu am facut decat sa ma holbez la templu alaturi de Mya si Fumiko, am intrat in cladire. Totul este asa simplu si asa de atent asezate incat iti transpite o senzatie de perfectiune. Culorile predominante sunt in special maroul, galbenul, albul si in unele locuri se vad si unele '' pete'' de rosu.
Din cauza stari de admiratie pe care o simt acum fata de locul acesta, l-am observat mai greu pe calugarul ce a venit sa ne intampine. Zambetul cald pe care ni-l adreseaza ii face fata palida sa se umple de culoare.
- Bine ati venit, eu sunt Mizuke, cel care are grija de acest templu, ni se adreseaza facand o mica plecaciune.
- Alicia Gal, protectoarea diamantului '' Inima oceanelor'' si supraveghetor in aceasta misiune, imi pare bine sa te revad Mizuke, ii raspunde femeia luand si noi exemplul ei.
- Amaya Yoma, detin '' Flacara dragonului'' si probabil va-ti dat seama deja ca eu sunt cea mai buna, se aude glasul inganfatei aleia.
- Buna, eu sunt Mya Hyugo, am grija de '' Glasul pamantului'' si imi pare bine sa va cunosc domnule Mizuke, ii se adreseaza bruneta cu un zambet cat toate zilele, desi trebuie sa recunosc ca imi place aerul inocent pe care il imprastie.
- Yuuki Fujo, am primit '' Lacrima ingerului'' si sper sa scap cat mai repede de el, ii spun in timp ce fac o plecaciune, iar aceasta este Fumiko, continui aratand sper blondina.
- Buna micut-o, nu ma asteptam sa primesc o asa floare frumoasa in gradina mea, Lou bucatarul o sa te iubesca, adora ochii albastrii, ii zice mangaind-o parinteste parul auriu. Acum o sa va conduc spre casutele in care veti locui.

Ascunse dupa copacii se aflau mai multe locuinte de dimensiuni diferite la distanta de aproximativ zece- douazeci de metri una de alta. Locul asta nu poate fii mai perfect de atat.
- Am uitat sa va spun, mai avem doar trei case libere, restul sunt ocupate sau sunt in reparati, va cer scuze pentru neatentia mea.
- Nu- i nimic Mizuke, nu trebuie decat sa hotaram cum facem, spune femeia incercand sa gaseasca o solutie.
- Alicia pot sa propun ceva? intreba Mya cu un zambet victorios.
- Sigur, la ce te-ai gandit?
- Pai, Yuuki, Fumiko si eu putem sta in casa cea mare, iar tu si Amaya puteti sta in celelalte mai mici.
- Nu e o idee rea si daca nimeni nu are obiecti, atunci de ce nu? veni si aprobarea.
- Ar trebui sa mergeti sa va odihniti, maine incepe antrenamentul, ne sfatuieste Mizuke apoi se retrage.
Drumul pana la cladirea era format dintr-o carare pietruita acompaniata de copaci, tufisuri si de un minunat paraias care curgea in cascade micute pe langa acesta. De cum am intrat am putut vedea bunul gust cu care este asezat fiecare lucru. Pereti sunt pictati in culoarea apusului de soare, paturile asezate unul pe o parte, iar celelalte doua pe cealalta parte a usi sunt invelite in asternuturi albe, iar alaturi de ele sunt puse cate un dulapior micut. Fata in fata cu usa trona un dulap mare, care ocupa jumatate din perete, cealalta parte se afla ascunsa dupa o biblioteca, care nu ducea lipsa de carti.
- Fumiko, tu iei patul de langa biblioteca, eu il iau pe cel de langa usa, iar pe cel de langa geam il lasam Myei, am spus asteptand obiecti, dar se pare ca cele doua sunt multumite de alegerile mele.
Dupa ce despachetez, ma asez pe pat si inchid ochii scufundandu-ma in intunericul nesfarsit.
- Yuuki, ce scrie acolo? ma intreaba Mya.
Ma ridic usor si ma intorc spre locul indicat de ea. Chiar deasupra patului meu se afla agatat un pegament ingalbenit de vreme.
- Tsumibukai karada no junsuina kokoro, citesc cuvintele de pe bucata de material.
- Stii ce inseamna? intreaba de data aceasta blondina.
- Inseamna '' O inima pura intr-un corp pacatos'', stiu ce inseamna pentru ca am mai citit asta intr-o carte a mamei.
- Nu am mai auzit pana acum asa ceva, ma intreb ce semnifica? curiozitatea Myei cu siguranta este mare.
- Nu cred ca e ceva important, asa ca mai bine ne-am culca, le conving pe cele doua.
Inchid din nou ochii si ma adancesc in acea liniste bolnava cu gandul la ziua de maine, care sigur avea sa fie una interesanta.

C-am asta a fost tot... v-am spus ca e scurt, dar o sa incerc sa ma revansez cu alta ocazie. Chiar imi pare rau, dar nu prea am avut chef sa scriu( de aici si dialogu in exces) ... totusi sper ca nu v-am dezamagit prea tare...

#67
sallut my dear
ma bucur ca ai venit in sfarsit cu un nou capitol... chiar zilele astea vroiam sa te intreb cand il postezi
pai, un capitol frumos, nu a fost nu stiu ce actiune dar nici nu avea ce
cum cred ca ti-am mai spus, imi place caracterul si gandirea lui Yuuki, ai facut o treaba buna cand ai creat-o
dialogul, chiar e in exces, ocupa din pacate o mare parte din capitol care oricum mi-ar fi placut sa fie mai lung
oricum sper ca o sa-ti vina inspiratia si cheful de scris si sa ne uimesti cu urmatoarele capitole

merci ca m-ai anuntat de next (sa o faci si data viitoare ;;) )

bye

ps: acuma am citit ce ai scris la inceputul capitolului, inteleg cum ii sa iti pierzi interesul (o patesc si eu) dar nu te lasa de el si nu renunta la ideile pe care le ai pur si simplu, cu siguranta sunt multi care iti citesc fic-ul chiar daca nu lasa comentarii (uneori si mie imi e lene)
sincer, nu sunt dezamagita de tine pentru capitolul asta dar o sa fiu daca renunti la el sau scrii aiurea numa ca sa-l termini cat mai repede :(
4

#68
Hey scumpete, mersi ca mi-ai spus. Pacat ca vrei sa inchei acest fic asa repede, eu zic ca merita.
De lungimea capitolului pot spune si eu ca e destul de micut de cum ne-ai obisnuit, iar in mare parte ai avut dialogul. Chiar si asa a fost ok, adica replicile erau la locul lor si nu erau seci, actiunea a fost ok. As lua acest capitol ca o cunoastere a locului unde se vor antrena. Imi place mult cum conturezi caracterul lui Yuuki, iar pe Amaya eu nu o suport..va rog sa-i dea careva in cap mai repede :]] Hai cu nextu, ca vreau sa vad cum merg antrenamentele si mai ales ce-i cu acel pergament acolo si ce semnificatie are. o alta dilema a aparut rezulta mai multa aventura si suspans.
Te-am pupat:*
[Imagine: h8v.gif]
 

#69
Hey dear!:* Mersi ca m-ai anuntat de next. Mie chiar imi pare rau ca uni isi pierd interesul pentru acest fic minunat si te sfatuiesc ca nici tu sa nu o faci deoarece ai avut o idee foarte buna cand ai scris acest fic. In legatura cu acest capitol, asa cu ai spus, este mai scurt decat celelalte capitole si ai c-am abuzat de dialog, insa nu a fost sec. Am m-ai observat cateva greseli, dar ma fac ca trec peste. C-am atat si astept next-ul (sa ma anunti te rog[-o<).

bye, bye:bye:

P.S. sper sa iti vina interesul pentru scris si idei deoarece ar fi pacat sa termini ficul atat de repede

#70
Buna! am venit si eu pe la ficul tau si vreau sa-ti spun ca e foarte bun. Personajele sunt dragute , iar ideea originala si absolut geniala.
Dar sa stii ca m-ai enervat in momentul cand ai inceput sa te subapreciezi si sa spui ca ficul e plictisitor .Iti spun eu iti ceri scuze pe gegeaba fiindca e fic minunat si merita citit. Si inca ceva daca tu nu itit apreciezi munca nici ceilalati nu o vor face asa ca dai bataie si fa-ma mandra de tine.
Deabia astept continuarea si sper ca nu te-ai suparat pe mine.
Pa!Pa! te pwp dulce.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata unei fete ninja ~~~KiOko kimy~~~ 15 8.936 23-10-2011, 07:45 PM
Ultimul răspuns: FuckEverything
  Viata grea a unei fete ghinioniste Yoko-sama 14 8.433 11-02-2011, 11:59 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  viata unei printese mady_saku 8 6.845 22-04-2010, 01:10 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Viata unei adolescente Summer's 4 5.018 18-03-2010, 09:19 PM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)