Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tristete sau fericire(inspirat din naruto)

#41
poi.....s-a mai spus dar iti zic si yo....bun venit printre noi!:*
pentru ca nimeni nu a inceput cu chestiile astea...descriere...nu stiu ce....incep yo
descrierea este buna .... ma mir....ca esti nou venit....si e un lucru bun ca ai inceput bine:*
dialogul e bun...nu este sec
naratiunea :* e buna
cu ce ai continuat tu....sa zic ca e o idee originala...
cam atat
Chuu & kissu'^^

#42
Sasuke s-a uitat indiferent la mine si a inchis televizorul. Am inceput sa tremur si Kira la fel. M-am dus langa el pe canapea. El in continuare se uita la mine.
-Sti? Cand am venit acasa in seara aia, eram putin ranita. Hinata ma vindecat ca sa nu arat chiar atat de rau. In padure ne-ma luptat cu un vechi ,,prieten" al lui Tsunade, Yosuke. Era intradevar foarte puternic. Am aflat de la el ca a fost trimis de cineva din Akatsuki ca sa ma omoare. Din vina lui a murit Shina in ziua aia.
-Dar credeam ca am distrus Akatsuki pentru totdeauna. mia zis el indiferent.
-Asa credeam si eu, dar ne-am inselat. Eu am stat deoparte cat timp au luptat fetele, Tsunade nu ma lasat sa le ajut decat atunci cand vor cadea toate la pamant. Daca nu ma bagam in fata ei Hinata putea sa moara. Imi pierdusem controlul, semnul de pe spatele meu a inceput sa pulseze.
FLASH BACK
"-Mmmm......Sakura!! Esti bine?
-Hinata eu voi fi bine, tu trebuie sa te odihnesti! Voi termina eu lupta.
-Dar Sakura...mm.....spatele tau...
-Voi fi bine.
Am luat-o pe Hinata si am dus-o langa celelate. Doar ea mai era in stare sa urmareasca lupta.
-Sakura fi atenta......
-Prea tarziu.
Yosuke a aparut in spatele meu si ma prins de par.
-Poate daca ai fi invatat mai mlt, nu erai acum in situatia asta.
-Ce te face sa crezi ca nu pot scapa?
-Ce?"
End flashback
Am scos un kunai de la spate si miam taiat parul. Am disparut din fata lui si am aparut in spatele lui. Se uita la mine speriat, nu stia ce vreau sa fac, am folosit "Petala rosie" ca sa il pot distruge. Asa m-am razbunat sora si am terminat misiunea.
-De ce nu mai spus totul de la inceput?
-P...pentru ca mia fost teama.
-Teama? De ce? Credeai ca o sa fiu suparat pe tine?
-Da!
-De ce as fi? Nu ai facut nimic rau, ca sa zic asa.
-Pai nu ti-am zis ce faceam in misiuni, nu prea mai vorbeam cu tine si....
-Of...Sakura, a zis asta si ma luat in brate, nu trebuia sa te speri de la asta, sti bine ca eu niciodata nu tias face rau.
Am raspuns imbratisarii si am inceput sa plang. Kira era langa mine si vazand ca no ia nimeni in brate si pe ea sa bagat la mijloc. Eu si Sasuke am incput sa radem si Kira dadea fericita din coada. In acea noapte am putut dormi linistita, nu ma mai gandeam la nimic, in sfarsit stiam ca sora mea, Kai si parinti mei pot fi fericiti.

A doua zi a venit cu repeziciune. Razele calde ale soarelui au trezit tot orasul. M-am trezit somnoroasa din pat si m-am dus la baie si am facut dus. Cand m-am intors am deschis larg usile dulapului meu m-am uitat in el. Nu stiam cu ce sa ma imbrac, pana la urma mi-am ales un tricou negru, si o pereche de blugi, m-am incaltat cu niste adidasi negri si am coborat la masa. Kira manca, dar Sasuke nu.
"Oare unde-o fi baiatul asta? hm...poate iara se antreneaza cu...."
<Cu Shina? Of....Sakura, nu o sa treci peste asta usor.>
"Mdeah....stiu."
La cat de patrunsa eram gandurile mele, nu miam dat seama ca, Kira ma musca de picior.
-Au..!!!!Kira ce te-a apucat mamica?
-Tarrr.....Poate nu este acasa/
-Usaa!!!!!
M-am grabit sa deschid usa si m-am impiedicat de o jucarie de-a kirei si m-am lipit ca un afis de usa. Sa auzit un pocnet la impactul meu cu usa de la intrare. Cand am deschis usa, pe fata mea era imprimat modelul usii, la usa era Hinata. A venit sa ma anunte ca Konana are nevoie de mine la biblioteca. Am luat-o pe Kira sine-am indreptat spre biblioteca. Odata ajunse acolo, am vazut o dezordine. Mi-am dat seama imediat cine era vinovatul. Naruto era pe jos si strangea din ele, deci el era cel cu pricina. Konan statea la o masa si cauta ceva prin cartile alea. Sasuke ii tot aducea carti. La un moment dat Sasuke a gasit o carte ca vai de mama ei si i-a dat-o sorasi.
-I-a vezi daca gasesti ceva aici.
-I-a sa vad ce miai adus aici inafara de praf. Cand Konana a deschis cartea aceasta sa facut bucati.
-Ups...nu cred...ca era buna. a zis Sasuke indepartanduse de ea.
Konan se uita nervoasa le ea.
-Uite a aparut Sakura. a zis asta si a fugit.
-Sakura ma bucur ca ai ajuns, il poti ajuta pe Naruo? Din greseala a cazut cu toate rafturile pe jos.
-Nici o problema.
Dupa ce Sasuke a mai cautat o ora prin cartile alea, a gasit o carte frumoasa cu un trandafir rosupe fata si pe spate unu negru. Sa indreptat spre sora lui.
-Cred ca am gasit-o de data asta.
Konan era cu nasu intr-o carte.
-Bine las-o aici.
-Da uitate acum!!
-O sa ma uit, acum am alta carte.
Sasuke i-a luat cartea din fata si a pus-o pe a lui.
-Acum nu mai ai.
Konan a inceput sa o rasfoiasca. A gasit niste chesti pe care nu credea ca le va gasi intr-o carte.
-Lam gasit.





imi pare rau ca nu am mai postat dar nu prea am mai avut timp si am ramas in pana de idei.

#43
Buna eu st defapt Dark Sakura Angel, numai ca mi-am uitat parola si nu stiu cum so aflu iar, asa ca miam facut alt cont:D


-Ce ai gasit???striga toti in cor.
-Acum stiu de ce Orochimaru ti-a distrus familia. a zis Konan
-Ce? Tu cautai date despre trecutul meu? Puteai sa ma intrebi pe mine.
-Da si mi-ai fi spus tot?
-Pai....nu.
-Pai vezi? Asa ca am ales sa ma documentez. Si acum stiu de ce Orochimaru a facut asta.
-Da stiu si eu. A facut asta pentru ca nu am vrut sa-i aratam secretul sharinganului nostru.
-Si nu numai atat. Te vroia pe tine. Tu ai o putere de necontrolat, nu uita tu esti trandafirul familiei. a zis Sasuke.
Toti am ramas cu gura cascata, nu credeam ca Sasuke poate spune ceva atat de frumos. Din cate il stiam eu de mica niciodata nu a fost atat de dragut cu o fata. Dar toate au un inceput. Dupa ce am terminat de povestit despre trecutul meu Lady Tsunade ne-a chemat de urgenta la ea in birou. Ne-am dus repde acasa ca sa ne schimbam si apoi ne-am indrepat spre Tsunade-sama. Tsunade era la geam si se uita la sat. Noi am intrat la ea in birou si neam asezat in pozitia de drepti.
-Trebuie sa aduceti pe cineva in sat, a inceput ea, Naruto te rog sa ai grija cu comportamenul. Acest baiat este o persoana importanta pentru satul nostru, nu vreau probleme. AI INTELES?
-Da domnule..aa...adica da doamna.
-Pe birou sunt datele despre misiune, plecati si aveti grija.
Cum a zis "plecati" am si iesit pe usa. Acest baiat traia in satul ascun intre stanci. Era cam departe de Konoha dar ne descurcam noi. Nu stim prea multe despre el decat ca este la fel ca Sasuke si ca este un print dintrun clan mai vechi si are aceiasi varsta ca noi. Dar de ce trebuie sa vina la noi in sat? Pana am traversat padurea ne-a luat restu zilei, noi pe la miezul noptii traversam marea plina de delfini jucausi. Bineinteles ca Naruto nu sa putut abtine si a inceput sa se joace si el cu ei. Ne-am luat la revedere de la ei si am plecat in continuare. In dreapta noastra se puteau zari zorii zilei. Pana am ajuns la celalat mal sa facut ora 5 dupamiaza, dar nu neam oprit. Afara a inceput sa se intunece usor, noi eram la poalele unei stanci imense si inainte sa ne dam seama am si ajuns in varf. Deobicei la urcare este greu si la coborare esre usor, ei bine la noi a fost altfel. Din cauza unui bolovan imens puteam sfarsi pe acolo, daca Sasuke nu sar fi misca asa repede, puteati sune, "Adio Sakura". Abea ca ne mai puteam tine pe picioare, eram morti de oboseala. Am reusit sa ajungem pana la casa acestuia si sa vorbim cu el. Naruto la cat de obosit era a adormit pe jos. Numele printului era Dark, si chiar semana cu intunericul. Am inceput sa ma uit cam frumos la el si invers si Sasuke a observat si ma lovit usor cu cotu'. Dark nea condus la camerele noastre si a zis sa ne simtim ca acasa. Sasuke la dus pe Naruto in camera lui, iar apoi sa intors la mine.

#44
Super continuarea , dar mi se pare cam mic capitolul acesta. De ce nu l-ai facut mai mare?
Greseli:
ascun-ascuns
dintrun-dintr-un
aceiasi-aceeasi
esre-este
misca-miscat
Am observat ca ai probleme cu ortogramele. Le scrii impreunat cand de fapt ar trebui sa le scrii despartit. De exemplu: ,,Noi am intrat la ea in birou si neam asezat in pozitia de drepti.'' Dar altele le scrii bine.
Naratiunea, descrierea si dialogul sunt Ok, dar ar mai putea fi imbunatatite.
Cam atat. Astept nextu' cat mai repede.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Un pas spre fericire Dimasika 7 5.405 11-06-2013, 06:26 AM
Ultimul răspuns: Dimasika
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.597 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  O nouă È™ansă la fericire Leontina 48 15.306 27-02-2012, 08:11 PM
Ultimul răspuns: Miss M
  Merit fericire Katniss 19 9.033 26-02-2012, 04:41 PM
Ultimul răspuns: Grubbie
  Cheia dragostei[inspirat din Gravitation] starnight 38 24.454 30-08-2010, 10:30 AM
Ultimul răspuns: Bloom.
  Iubirea poate distruge si cea mai mica parte de tristete eLenuSh-cu-chip-de-inger- 4 4.264 08-06-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Fericire si Tristete Bad Blood. 6 4.566 14-06-2009, 01:03 PM
Ultimul răspuns: Bad Blood.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)