Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tristete sau fericire(inspirat din naruto)

#21
Trebuia sa se grabeasca acasa ca sa nu intarzie la mall. Odata ajunse acasa fetele au facut un dus si s-au schimbat. Shina era imbracata cu o rochie neagra pana la genunchi si cu niste cizme negre putin mai jos de genunchi, iar Sakura era imbracata cu o rochie neagra si cu un maieu rosu inchis si in picioare avea tot o pereche de cizme negre. In par si-a pus o pamblica rosie lasand 2 suvite sa ii acopere fata, Shinei i-a placut mult asa ca a rugato pe Sakura sa ii prinda si ei la fel. Dupa ce s-au mai aranjat putin au plecat spre mall. Primele perosane pe care le-au vazut au fost Naruto si Hinata care radeau de Sasuke pentru ca se certa cu o pisica care il zgariase pe fata.
-Salutare tuturor! Ce faceti? intreba Shina care nu mai era asa timida cand ii vedea.
-Buna seara fetelor! Va pot invita inauntru? spune Naruto pe un ton comic.
Fetele au intrat primele apoi si baieti, trebuiau sa fie gentalmeni. S-au indreptat catre o masa unde sa se aseze.Shina se uita in jur dupa chipuri cunoscute. A vazut pe cineva, era un baiat cu parul negru si cu ochi caprui si era destul de dragut. Numele lui era Kai, se cunosteau decand erau mici. Shia la invitat la masa si la prezentata celorlalti. Dupa ceva vreme de discuti si rasete, Kai a spus o prostie care a deranjato pe Shian. Aceasta a fugit la baie suparata, Kai a vrut sa se duca dupa ea dar Sasuke il prinse de umar dezabordand din cap. Ei nu stiau ca tot timpul in care vorbisera ei cineva ii urmarise. O veche prietena a Shinei care ii devenise dusman decand plecase la Sakura. Numele ei era Yori si cea mai buna prietena a ei era Kanon. Acestea s-au dus dupa Shina la baie. Rozalia statea si plangea.
-Buna.....Shina. spune Yori pe un ton rautacios.
-Yori...dar ce cauti tu aici?
-Caut un baiat...un prieten vechi!
-Kai!zice Shina calma.
-Cumde ti-ai dat seama, a poate pentru ca stai cu el la masa?
-Konan, dute.
Cu o viteza uimitoare Konan o prinse pe Shina de par punando la pamant. Yori se apropia de ea cu pasi marunti tinand in mana un kunai. Ca sa scape Shina si-a taiat parul. Fetele speriate au fugit de acolo. Sakura le-a vazut fugind speriate din baie asa ca s-a dus in baie sa vada ce se intampla. Cand a deschis usa de la baie a vazut-o pe Shina pe jos cu parul taiat. A luat-o in brate si a incerac sa o linisteasca. Dupa vreo 10 min. de asteptat Sasuke s-a dus sa vada ce se intampla de nu mai venau. Cand a intrat a vazuto pe Shina cu parul scurt frumos aranjat si pe Sakura care se uita la ea trista. Sasuke s-a dus la Shina si a sarutato pe frunte, iar aceasta adormi in bratele sale. Sakura stia de ce a facut asta asa ca i-a dat mesaj lui Naruto ca sa plece acasa si el si Hinata. Naruto era fericit pentru ca acum avea oportunitatea sa ii arate Hinatei cat de bun poate fi si ori cum vroia sa mai vorbeasca si cu Neji, nu s-au mai vazut de mult timp.
Intre timp acasa la Sakura era o liniste perfecta. Sasuke intrase usor in camera Shinei si o puse in pat. Isi lua un scaun si se aseza langa patul ei privindo. Semana cu un inger, ii amintea de Sakura, de zilele petrecute in copilarie alaturi de ea. Daca nu o cunostea mai bine ar fi putut spune ca este sora ei geamana, doar culoarea ochilor le diferentiau. Sakura era jos in sufragerie si il astepta pe Sasuke sa coboare. Acesta inca statea si o privea pe micuta rozalie, isi aminteste ca si Sakura si-a taiat parul ca sa il salveze de dusmani. Sasuke sa ridicat, a sarutato odata pe frunte si apoi a iesit usor din camera. S-a dus in sufragerie si a vazuto pe Sakura care se uita la cerul plin de sclipiri. In ochi Sakurei se putea citi din nou suferinta, tristetea si singuratatea. Amintirile pusera stapanire pe mintea Sakurei. O atingere calda pe umarul ei o trezi la realitate. Era Sasuke care parea sa fie ingrijorat din pricina Sakurei. Aceasta ii povesti tot ce se intamplase in urama cu 7 ani. Sasuke a stat si a ascultato cu atentie, trecuturile lor semanau. S-au asezat pe canapea si au privit in continuare stelele. Sakura a adus o patura cu care s-au invelit si au adormit pe canapea.

#22
Dimineata veni repede iar razele calde ale soarelui o trezira pe Sakura din somnul ei. Cu greu, se ridica din bratele brunetului si se indrepta spre bucatarie pentru a pregati ceva de mancare.
Intre timp in camera unde dormea Shina era agitatie. Se pare ca micuta rozalie sa sculat si isi cauta ceva cu care sa se imbrace. Pentru ca nu ii placea ce are in dulap se duse la Sakura in camera si isi alesese din dulapul ei vechiul chimono rosu al surori ei. A coborat jos si l-a vazut pe Sasuke cum dormea. Cu pasi marunti s-a indreptat spre el si la sarutat pe frunte. Acesta cu greu se trezi di pe canapea si o privea pe Shina. Cand a vazut-o pe Shina imbracata asa a crezut ca este Sakura dar eu dato de gol ochi:
-Mmm...Shina ce faci?
-Buna dimineata Sasuke! Ai dormit bine? intreaba Shina zambind usor.
-Da, tu te simti bine?
-Da, acum sunt bine.
Sakura privea totul din bucatarie. Se uita la Sasuke si Sakura care se intelegeau de minune. Intr-un final i-a chemat la bucatarie ca sa manance. Dupa ce au terminat de mancat s-au dus la locul de antrenament unde s-au intaalnit cu Naruto care inca il astepta pe Kakashi sa vina. Naruto a fost bucuros sa o revada pe Shina, pentru el si micuta rozalie timpul a trecut foate repede. Sasuke si Sakura au mai discutat si dupa vreo 2 ore a venit si Kakashi.
-PE UNDE AI FOST ATATA TIMP? intreaba nervos Naruto.
-Pai..o pisi. dar replica ia fost taiata de Sasuke.
-Lasa povestile si spune de ce ne-ai chemat aici? intreaba Sasuke calm.
-Tsunade-sama a primit un avertisment. In mai putin de o saptama satul va fi atacat. Toate echipele trebuie sa se antreneze intens pana ating perfectiunea.
-Asta inseamna ca voi putea deveni mai puternica, si voi putea ajuta la salvarea satului. Nu? intreba Shina.
-Cine este ea? intrea Kakashi oarecum surprins.
-Este sora mea vitrega. zice Sakura calma.
-Am inteles. Deci pregatitiva de antrenament. De azi inainte timp de 5 zile antrenamente pana la epuizare. Ati inteles?
-Da. strigara toti.
Kakashi disparu intr-un nor de fum. Copii nu au mai stat pe ganduri si au inceput sa se intreneze. Timp de 5 zile nici un elev care se respecta nu sa lasat de antrenamntele dure la care erau supusi. Pana si Shina a rezistat, desi avea niste rani adanci, cu totii aveau rani adanci dar cu ajutorul Sakurei au puut trece peste ele. Venise si ziua dinaintea razboiului. Toata lumea avea liber, in sfarsit se puteau odihni dula 5 zile lungi de antrenamnt.
Dimieata veni repede peste sat aducand cu ea noi pericole. In fata porti se aflau toti chiunini, jenini si cei de la ambu. Razboiu era pe cale sa inceapa.

#23
In departare se puteau vedea umbrele inamicilor. Cei mai periculosi oameni pe care Konoha ia putut intalni vrerodata. Acestia erau cei din Akatsuki, s-au oprit si au inceput sa isi faca un plan pe care sa il urmeze cu sfintenie.
Intre timp in satul ascuns in frunze era multa agitatie. Oameni sau ascuns in casele lor pana dupa razboi. Eu si Shina eram inca acasa si se pregateam de lupta. Eu desi nu vroiam sa arat eram cam ingrijorata din pricina Shinei, nu credeam ca va putea face fata luptei. In sufragerie ne asteptau toti prieteni nostri. Naruto, Chouji si Shikamaru mancau, bine Shikamaru nu chiar asta facea mai mult era acolo ca sa nu se ia aia doi la bataie. Ino, Hinata, Ten Ten si Temari se uitatu pe reviste. Iar restu erau in gradina cu trandafiri si ii admirau. Dupa ce ne-am salutat am plecat cu totii spre poarta. Am ajuns repede la poarta. Pe drum Sasuke a fost cam tacut ce-a ce ma facut sa imi fac griji din pricina lui.
<Ma enervezi deja cu grijile astea pentru el, lasal domne in pace ca este bine, ce ai cu saracu baiat?>
"E..eu nu am nimic cu el, dar tu nu stiai?"
<Ce sa stiu?>
"Fratele lui i-a omorat parinti si intreg clanul, iar acum este in Akatsuki! Nu stiai?"
<Nu, de unde sa stiu eu?>
"Pai faci parte din mintea mea nu? Este normal sa sti ce stiu si eu!"
<Daca mai lasa sa intru unde nu am voie poate as afla mai multe!!!!!>tipa egoul ei enervat.
"Soarta, acolo sunt lucruri secrete pe care nu le las descoperite de nimeni"
-Sakura...Sakura....SAKURAA!!!! striga disperat Naruto la rozalie.
-A..aaa ... da ce sa intamplat? intreba aceasta nedumerita.
-Neata soare! Esti bine? ma intrebat Kakashi-sensei.
-Da...cred. Kakashi-sensei pot vorbi cu tine putin? Shina ramai aici cu Hinata.
-Bine. Ce sa intamplat?
-Sunt ingrijorata din pricina Shinei...n..nu sunt sigura ca va putea face fata.
-Nu iti face griji din pricina ei. Este pregatita. zice Kakashi sigur pe el, prea sigur.
-Ce vrei sa spui?
-Shia a fost la mine in fiecare zi si sa antrenat, bine eu am antrenato, si acum este pregatita.
-Vreti sa spuneti ca....
-Da.
-ESTI NEBUN CUM AI PUTU FACE ASTA? ESTE INCA PREA MICA!!! am strigat eu nervoasa.
-Ce? Sasuke a invatat chidori pe la varsta ei. zice Kakashi care era lipit de copac de la urletele mele.
-Nu se pune, el este baiat. zic eu nervoasa si ma intorc la prieteni mei.
-PREGATITIVA DE ATAC. CEI DE LA AKATSUKI ESTE APROAPE DE NOI. a strigat Jiraia din turn.
Toti ne-am dus in fata portii am asteptat semnalul. Razboiul a inceput. Printe ei se numara si o fata. Avea parul albastru cu un trandafir alb prins, ochi de un albastru deschis si era imbracata in pelerina de Akatsuki. Era draguta si semana umpic cu Itachi si Sasuke, numele ei era Konan. Ambu sa dat la o parte si a lasat loc adolescentilor sa lupte. Era o sansa unica in viata sa arate satului de ce sunt in stare. Doar cei 2 sanini luptau alaturi de ei si cateodata se mai bagau si lideri echipelor. Eu mereu nimeream sa ma lupt cu Konan. Era puternica si stapanea foarte bine tehnica de apa, poate chiar mai bine decat Kakashi. Intr-un moment de neatentie sabia lui Itachi a intrat in corpul meu. Am scos un tipat de toata lumea practic se oprise din ce-a ce facea si se uita inspre mine. cu greu am scos sabia din mine si am aruncato, cu un ser special am reusit sa ma pun inapoi pe picioare, nu am degand sa renun la acea lupta cand stiu ca pot mai mult de atat. M-am ridicat cu greu de la pamant incercand sa revin la pozitia de atac. Am inceput sa arunt cu kunaiuri si cu shurichen. Shina nu mai era printe noi, era la spital, se pare ca se luptase pentru o scurta perioada cu Itachi si apoi cu Kisame. Ceilalti, ei bine abia se mai puteau tine pe picioare. Multi cei din Akatsuki murisera si printe ei se numara si Itachi. Singurele fete care mai erau in picioare eram eu si Konan. A inceput sa oboseasca si nu prea mai era capabila de ceva. m-am dat in spate cativa pasi si am facut niste semne din maini, in mana mea a inceput sa se adune o chacra roz ,iar semnul de pe pe spate sa iasa la iveala, in ochi mei a apratut sharinganul specific clanului meu si la fel si la Shina.
-Petala rosie!!!
Am strigat eu si cu o singura atingere aceasta a fost distrusa, dar nu de tot.
Dupa acea zi lunga eram cu totii plini de vanatai si taieturi, mai ales eu. Eu impreuna cu prieteni mei am stat in spital mult timp.
Dupa inca un an, totul se schimbase. Am aflat ca Konan era sora mai amre a lui Sasuke, acesta a trecut cu greu peste aceasta intamplare dar a fost bine, eu am devenit o prietena buna de-a ei,. Aceasta a devenit Hokage intrun fel. Mai mult ii tine locul lui Tsunade cand era plecata. Avea o gramada de probleme cu Naruto.

#24
soo incep sa critic >:)...

"Dimineata veni repede iar razele calde ale soarelui o trezira pe Sakura din somnul ei. Cu greu, se ridica din bratele brunetului si se indrepta spre bucatarie pentru a pregati ceva de mancare."


"Eu si Shina eram inca acasa si se pregateam de lupta. Eu desi nu vroiam sa arat eram cam ingrijorata din pricina Shinei, nu credeam ca va putea face fata luptei. In sufragerie ne asteptau toti prieteni nostri."

***
**
*

uitate la aceste 2 texte...ce observi?:-w.....st la persoane diferite:|....asta ma enervat cel mai rau de tot~X(.....:-l....te mananc:-l

aha am mai vazut greseli

iti zic una k mie lene(:|

"aruncato"=aruncat-o

aha .... nu ai mai pus love in el deci concluzie : te mananc:-l

alceva nu mai am ce sati zic....app ai mare grija cu persoanele alea ...sa jti k persoana I ji III st foarte diferite ji sa jti k ma superi:-l

ajtept nextu'....sper k nu teai supy pe mineh eo doar incer sa te ajut^^

ja' ji spor la scris :*

^^
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#25
In camera mea si a Shinei era liniste. Razele calde ale soarelui o trezira pe Shina, dar la mine nu a fost la fel. Ceasul enervant de pe noptiera m-a sculase dintr-un vis frumos, l-am injurat putin si dupaia l-am oprit. Cu greu m-am sculat din patul meu moale si m-am dus sa imi fac un dus si sa ma pregatesc de scoala. Din dulap mi-am ales o pereche de pantaloni negrei trei sferturi si un maieu roz ca si parul meu, in par mi-am prins o funda neagra su o floare de cires prinsa de ea si in picioare mi-am pus o pereche de adidasi de aceiasi culoare cu maieul. Am coborat si am vazut-o pe Shina imbracata aproape lafel ca mine, numai ca ea avea tricoul de alta culoare si avea parul prins cu o pamblica neagra tot cu o floare de cires. Se vedea ca suntem surori. Pregatise micul-dejun, clatite cu fineti si frisca. Dupa ce am mancat ne-am grabit sa ajungem la scoala. Din fericire am ajund m-ai devreme la scoala. Fiecare sa dus la clasa ei, cand am deschis usa sa intru in clasa, o lacrima fierbinte a curs pe obrazul meu rece. Ino era in bratele lui Sasuke si il saruta, am lasat usa deschisa si am fugit in baie unde m-am intalnit cu Hinata. I-am povestit tot ce am vazut si ma ajutat sa trec peste acea situatie. Nu dupa mult timp de la incident Shina mi-a trimis mesaj ca sa vin la ea la clasa repede. Am luato pe Hinata de mana si am fugit la ea la clasa. Cand am ajuns am vazut-o plangand, Hinata sa uitat n clasa si l-a vazut pe Kai cum o saruta pe Yori. A tras capu dezgustata si sa uitat la Shina, nu merita asta, ea este o fetita asa dulce si scumpa incat a luat-o in brate si a incercat sa o linisteasca. Acea zi nu credeam ca se mai sfarseste odata, vroiam sa o iau pe Shina si sa mergem intr-un loc linistit ca sa ne putem reveni din soc. Dar norocu nu era de partea noastra. Imediat dupa ce am iesit Sasuke a vrut sa vorbeasca cu mine. I-am zis Shinei sa se duca la locul nostru si sa ma astepte acolo. Sasuke ma tras de mana paca cand am ajuns in spatele scolii, nu era nimeni acolo. Sakura incerca sa para indiferenta si se uita in alta parte.
-Sakura te rog uitate la mine si ascultama. Nu e ceea ce pare. Ino mi-a facut jocul acela cu pumnu'. mi-a zis Sasuke cu o voce putin tremurata.
Eu nu am mai zis nimik. Vantul ce adia usor sufla petalele de cires din pom si le ducea departe.
-De ce imi spui mie toate astea. Ar trebui sa imi pese de ceea ce faci? am intrebat eu indiferenta.
-Sakura nu te mai preface, am vazut o lacrima cristalina pe chipul tau, stiu ca din cauza mea ai plans.
Am tacut si mi-am intors privirea de la el, nu mai suportam nimik. In acele momente imi doream sa mor. Am intors privirea, puteam sa ii citesc tristetea si suferinta din ochi si la mine la fel. Ochi lui negri ca onixul si ochi mei verzi ca smaraldul faceau o combinatie foarte buna. Am inchis amandoi ochi si buzele noastre s-au unit intrun sarut fierbinte si am disparut intrun nor de fum. Cat despre Shina, si ea patise la fem ca mine.



scz pt capitolul scurt dar nu am ma avut timp
Ja ne!

#26
Dimineata a venit repede. Razele calde ale soarelui mau trezit din somnul meu adanc. M-am asezat in fund si- am inceput sa privesc prin camera, nu eram acasa, asta era sigur. Camera avea o nuanta inchisa de albastru si era luminata de soare. Daca va zic cu ce eram imbracata o sa va ganditi la prosti, purtam un tricou de-al lui Sakuse si eram in chilotei. Pe usa a intrat Sasuke putin adormit si era imbracat intr-o pereche de pantaloni scurti. S-a uitat la mine si mi-a zis:
-Buna dimineata raza mea de soare, ai dormit bine?
<WOW, mai amorezule deja ai ajuns prea departe, saraca fata nu mai stie nici pe ce lume este.>
"Cine te-a bagat pe tine in seama, tu esti eu, asa ca mai bine taci. In plus aceasta floare de cires mi-a topit raceala din inima mea inghetata."
<Si mai rau, nu numai ca esti amorezat de ea dar acum esti si poet? Cine esti si ce ai facut cu Sasuke!?>
"Sunt eu, dar nu ma pot abtine sa nu o alint!"
<Eu vorbesc eu aud, de ce imi mai bat capu cu tine?>
"Nu stiu, mai bine iati o vacanta si te chem eu inapoi cand o fi cazu"
-Bine, dar cum am ajuns aici? intreb eu nedumerita.
<Sasuke tocmai m-ia zis raza de soare? Sasuke? Nu crede-am ca este sensibil. Intodeaune l-am stiut pe Sasuke ca pe o persoana fara sentimente. Tu nu?>

#27
OMG!!! Ok then, mai trec dear pe la capitolul tau sa vad evolutie, de unde. Nu inteleg de ce nu va luati voi o carte de gramatica si o studiat, stii de ce zic asta? Fiindca asa este. Ai niste greseli de gramaticva de te doare creierul, in plus lasa-ma sa zic ceva, nu ai evoluat nici macar un pic de datile trecute. Iar actiunea este fara logica, plus ca gramatica e varza. Iarta-ma ca spun si ca sunt rea, yeah sunt rea, dar vad ca nu mai vrei sa evoluezi si nici macar nu corectezi greseliel de tastare.
Tu macar stii limba romana? Eu nu cred, dupa ce am citit capitolul asta.
Ca sa faci un fic tre` sa stii limba aia romana, dar vad ca nu prea vad asa ceva. >___> I nevoie de gramatica ca in rest oricum nu te descurci la capitolul literatura. La parte de tehnoredactare pur si simplu esti pe langa.
Sfat: i-a o carte si citeste-o rasfoieste-o si romane nu 'scufita rosie' sau ficu lu cea mai buna prietena care si ala e vai de el. Romane bune pune si citeste, ca altfel nu gasesc un sfat mai relativ bun pentru tine in aceste momente, sau poate cartea de romana si invata sa scrii:
mau - m-au
uite una din greseli si scrii pe deasupra si cliseic, chair foarte cliseic. >__>

Citat:"Cine te-a bagat pe tine in seama, tu esti eu, asa ca mai bine taci. In plus aceasta floare de cires mi-a topit raceala din inima mea inghetata."

Bafta, o sa ai nevoie.
-

#28
-Da, totul este pregatit. Invito sa doarma la tine in seara asta, pana maine nu trebuie sa intre in casa la noi, bine?
-Bine dar daca nu va vrea?
-Cum sa nu vrea ea, Sasuke, imi cunosc sora , va sari in bratele tale de fericire daca o inmoi umpic.
-Ce? Cum sa o inmoi? O pun in apa fiarta si o inmoi imediat! Spune Sasuke incepand sa rada.
-Ar fi o id

#29
Dupa o noapte minunata alaturi de prieteni mei, eram acum pregatita de ori ce. Nu vroiam ca acea zi sa fie una rea, ci una minunata. Dar din pacate Kakashi mi-a stricat-o. Treabuia sa mergem din nou la antrenamente, dar nu era asa de rau. Dupa ce treminam de facut antrenamentele speciale trebuia sa mergem la scoala ca sa le predam copiilor diferite lucruri. De exemplu eu ma ocupam de clasa surori mele, eu trebuia sa ii invat cum sa isi controleze mai bine chakra. Era amuzant, cel putin pentru mine, Naruto trebuia sa le tina lectia de istorie, dar nu a satului nostru ci a Satului ascuns in Nisip, iar Sasuke trebuia sa le observe calitatile de chunini.
Am fost la antrenamete pana la ora 2. M-am grabit spre scoala ca nu cumva sa intarzi la ore. Copii ma asteptau cuminti in banci, daca era asa si pe vremea cand eram eu la scoala se inchinau profesori.
-Buna copii.
-Buna Sakura, au spus toti in cor.
-Azi am vesti bune, nu vom mai face teorie si vom trece direct la fapte. S-a vad ce ati inteles din ce v-am spus.
-Ne dai test? a intrebat Kiosuke.
-Nu, dar v-am invatat destula teorie, vreau sa vad cum va descurcati. Haideti afara in curte.
Am iesit in curtea scolii si i-am vazut pe Sasuke care tine-au orele afara.
-Haideti, sa facem 2 grupe, in stanga baieti si in dreapta fetele. O sa fie ca un fel de concurs. Prima etapa ca fi sa daramati un copac cu un singur kunai. Primele vor fi fetele. Trebuie sa va alegeti un lider.
-Am ales deja, va fi Shina. spune Kina.
-Eu? De ce eu?
-Pentru ca esti mai buna decat noi la chesti deastea.
-Mmm...bineee...
Saraca Shina, a fost aleasa fara vor de catre celelate fete, dar daca ii intreb pe baieti cine va fi liderul lor, pun pariu ca o sa zica nu ca o sa strige "Kai". Sa vedem daca Shina isi va da seama ce am vrut sa spun.
-Hai Shina! Tu esti prima.
Oare va reusi? Sau mai bine zis, oare va intelege?
Si-a luat un kunai si a stat putin. Mi-am activat sharinganul, in kunai se vedea un fir ce chakra albastra, si-a deschis ochi si l-a aruncat in pom.
A inteles, copacul a fost daramat.
-Bravo Shina, vad ca ai inteles ce am vrut sa zic. Naruto si Sasuke se uitau mirati la Shina, si nu erau singuri. Baieti este randul vostru. Eu inca mai aveam Sharinganu activat, imi era mai usor sa imi dau seama daca au inteles ce vroiam sa zic. Hai Kai, stiu ca tu esti liderul.
-Mdea...bine.
Ce baiat singuratit....imi aminteste de Sasuke in tineretea noastra. "Tineretea nostra" am zis asta de parca acum meegem in scaun cu rotile, si trebuie sa avem grija sa nu ne cada proteza din gura.
<Babo!!HAHAHAHA, maica imi dai te rog proteza de jos?HAHAHAHA>
"Hahaha, gandul asta ma amuzat, s-au sa il vad pe Sasuke cu basonu in mana si in cealalta cu un kunai incercand sa il arunce in Naruto sau pom."
Pentru ca eram prea bagata in gandurile mele, nu am observat ca, Kai a reusit.
-Felicitari. Acum sa vedem cat de multa greutate puteti suporta pe umeri. Shina si Kai, tot voi veti participa la aceasta confruntare. Yory tu o vei enerva pe Shina, iar pe Kai il va enerva Haruko. Vet tine pe umeri 2 galeti goale, acestea se vor umple cand va enervati foarte tare. Pe locuri, fiti gata, START.
Yory si Haruko au inceput sa zica tot felul de prosti si minciuni, Shina avea galetile pe jumatate pline, iar la Kai erau goale.
-Shina te inseala cu mine!!! Uite si divada.
Haruko i-a aratat lui Kai o poza cu el si Sina cand se sarutau. Asta a umplut paharu, pardon galeata. Baieti au pierdut din nou, iar fetele au castigat.
-Mai, mai, mai, pe cine avem noi aici? Este chiar micuta "Floare de cires a regatului". sa auzit o voce din spatele meu.
Cand m-am intors l-am vazut pe un vechi dusman al tatalui meu. Nu imi venea sa cred ca inca mai traieste. Si-a activat sharinganul si ma lovit cu putere in burta, azvarlindu-ma in copac. In coltul guri mi-a aparut un fir de sange.
-Ce cauti tu aici? De ce te-ai intors?
-M-am intors ca sa o vad pe fica dusmanului meu raposat s sa o distrug, iti voi dovedi ca esti prea slaba ca sa iti aperi familia si regatul.
-Nu sunt atat de slaba a nu pot face asta. Cu o viteza uimitoare am fugit spre el si am incercat sa il lovesc cu pumnul, dar mi-a prins mana si mi-a rasucito pana la spate,apoi ma lovit in ceafa adormindu-ma.

#30
-Tatiii, unde esti? striga o fetita micuta.
-Sakuraa!!! Ia-o pe sora ta si fugi!!! Acum.i-a spus un barbat inalt cu parul rosu de vreo 33 de ani, era tatal ei.
-Dar tu?
-Vin si eu imediat! Hai duteeeee!!!
Fetita a fugit cate de tare a putut dar in fata ei a aparut un barbat, brunet cam la fel cu tatal fetitei. Aceasta a cazut, cu surioara ei mai mica, pe jos.
-Unde crezi ca pleci? "Floare de cires a regatului", nu esti in stare sa iti aperi sora?
-Lasa-ma in pace! Daca nu o sa tip.AAAAAAAAAAA!!!!!
-Crezi ca tipatul tau ma va impiedica sa va omor pe amandoua?
Pamantul a inceput sa se cutremure, vantul a inceput sa bata cu putere iar cerul a fost cuprins de norii negri. Era din vina fetitei, aceasta era doar o parte din marea ei putere. Barbatul a fost azvarlit intr-un copac. Fetita avand cale liera a fugit cat a putut de repede.
O voce ma adus la realitate.
-Sakura....Sakura.......SAKURAAAA!!!!
-Mmmm.....ce sa intamplat? Unde sunt?
-Sakura-chan, esti bine!! mi-a zis Hinata luandu-ma in brate.
-Hinata, vreau sa respir. Stai, unde este Shina? Sasuke si Naruto s-au dus dupa ea. Tipu' ala a luat-o cu el dipa ce te-a doborat.
-Fetelor, ce sa intamplat mai exact dupa ce am lesinat?
Flashback
-Deci, acum ca sora ta nu te mai poate apara, tu vi cu mine!
-Si daca nu vreau ce o sa faci?
-O sa te iau cu forta.
Cu o viteza uimitoare sa dus la Shina cu inentia de a o lua. In fata lui a aparut Kai i-a infipt kunai-ul in stomac. A luato pe Shina si a incecat sa fuga cu ea, dar nu a reusit. Barbatul a aparut in fata lui, cu o singura miscare la impins pe Kai in copac, facund-ul sa se prabuseasca.
-Acum vi cu mine!!
End flashback
-De aici incolo sti. i-a spus Temari.
-De cat timp au plecat? am intrebat eu ingrijorata.
-Pai de vreo ora, cam asa. De ce? m-a intrebat Ino.
-Fetelor, veti zice ca nu sunt sefa voastra, dar trebuie sa ne schimba si sa mergem sa ii ajutam pe baieti, de uni singuri nu vor reusi. Sa ma dus cineva cu ei?
-Pai da, Neji, Lee, Gaara, Shikamaru, Kiba, Kankuro, Chouji, Sai si Shino.a spus Ten Ten.
-Kiba a plecat fara Akamaru? am intrbat eu uimita.
-Tu pe cine crezi ca stai? ma intrbat Hinata chcotind.
Am intors capu' si l-am vazut pe Akamaru, se pare ca tot timpul asta eu am stat cu capul pe el. A fost dragt din partea lui Kiba sa faca asta, dar noi trbuie sa ne grabim.
-Haideti fetelor, trebuie sa plecam.
-Apropo, Sakura, Kiba ma rugat sa iti zic ca tu sa ai grija de Akamaru.
-Bine, nu-i nici o problema.
In cateva minute, toate eram gata de plecare. Eu eram inca slabita de la lovitura. Hinata a incercat sa ma vindece dar nu a fost indeajuns. Akamaru ma tinut in spate tot drumul, cred ca era obisnuit de la Kiba. Cand am juns la locun unde era ascuns Toshiro, noi am stat in copaci, era mult prea riscant sa mergem acolo.Baieti nu se descurcasera atat de bine, stia sa faca niste funi din chakra foarte bune. Nimeni nu a putut scapa de ele, e aproape nimeni. Partea cea rea este ca ei erau legati de niste busteni mari. Nu ii puteam lua peantru ca erau paziti. Shina era in casa, nu prea stiu unde, geamurile erau prea murdare ca sa imi pot da seama. Ne-am facut invizibile si am coborat jos. Kiba mi-a simtit parfumul si a incercat sa vorbeasca, dar i-am pus mana repede la gura. I-am dezlegat usor, apoi Naruto a facut niste clone care sa ii inlocuiasca.
-Sakura ne pare rau, nu am putut face nimic ca sa o ajutam. au spus Naruto si Sasuke.
-Nu-i nimik baieti. Uite cum o sa facem......
Toata lumea ma ascultat cu atentie. Dupa ce am terminat, am plecat. Baieti au reusit sa invinga acele clone, eu impreuna cu fetele am luat-o pe Shina si am fugit spre iesire. Toshiro ne-a iesit in cale, exact ca in plan. Noi am ramas pe loc si ne-am uitat lung la el. Din cate imi amintesc avea o tinta foarte buna. A scos niste kunaiuri si le-a aruncat spre inima noastra. Toate am murit pe loc. Baieti cand au vazut, au ramas fara grai, nu credeau ca vor ajunge la ziua in care noi vom muri. Naruto si Sasuke s-au enervat atat de tare incat demoni din ei au loat stapanire pe corpurile lor. Baieti s-au lutat cu mult curaj, decate ori atacau, parca uitau ce este moarte, nimic nu le mai putea sta in cale. Casa a fost distrusa dar Toshiro, nu inca. Cred ca va intrebati cum mai pot vorbi daca am murit, nu? Ei bine, suntem in viata. Acesta a fost planul nostru, ne-am inscenat propria moarte. Baieti s-au enervat atat de tare incat le-am scos la iveala demonii, si am reusit. Dar cred ca au folosit prea multa putere. Acestia fara sa mai zica nimic au cazut la pamant epuizati. Au facut treaba buna, dar acum, era randu nostru sa le aratam ce putem. Mai intai s-au dus fetele, au vrut ca eu sa fiu pregatita de ori ce si sa nu fiu slabita si fara chakra. Una cate una le vedeam cum cad. Hinata si Temari au rezistat cel mai mult. Nu mai suportam sa le vad cum se sacrifica pentru mine. Le-am adus langa Shina ca sa le poata vindeca.
-In sfarsit lupt cu "Floarea de cires a regatului". Sa te vad, domnita.
Am luptat cu el corp la corp fara jutsuri, doar cu kunaiuri si shurikene. Eram plina de zgarieturi pe tot corpul si el era la fel. Intr-un moment de neatentie s-a teleportat in spatele meu si a aruncat un kunai in spatele meu iar altul doar ma taiat. Durerea era insuportabila, pentru un moment mi-am vazut intreaga viata cu ochi. Mi-am scos kunai-ul din spate ca nu cumva sa fie otravit, il cunosteam pe Toshiro ca un om foarte bun in chesti dinastea. Am avut noroc, kunai-ul nu avea nimic. A scos o moara de vand shuriken, era asemanatoare cu cea folosita in trecut de Sasuke, si a aruncat-o in Shina. Am alergat cu viteza spre Shina. A tipat cat de tare am putut la contactul dintre shuriken si burta mea. Cu totii au intors privirile spre mine. L-am scos cu greu. Hinata sa ridicat de jos cu ajutorl lui Akamaru si a venit la mine. In mana tinea antidotul pentru vindecare in cazuri de urgenta, i-a scos capacu' si mila bagat in picior. Inainte sa lesine a mai putut spune doat "Ai grija". Cu perea ramasa in mine si cu stropul de chakra am putut face "Petala rosie". Am alergat spre el si l-am lovit, impactul a fost atat de puternic incat, Toshiro a fost azvarlit in copac si omorat. Un vultur negru a venit din cer la mine, era al meu, am scris un mesaj prin care o anuntam pe Laidy Tsunade ca suntem in padurea fara sfarsit, la paman. Vulturul meu a zburat repede, iar Tsunade-sama nu a asteptat mult. I-a trimis pe cei de la ANBU dupa noi impreuna cu Konan. Ne-au luat de acolo si ne-au du la spital. Eu am fost in sala de operati si m-am vindecat. Dar nu era cazu', ranile mele se vindecau singure. Dupa 3 zile in care am dormit, m-am sculat din cauza galagiei de pe hol. Nu era nimeni altul decat Naruto care nu mai putea astepta. Akamaru era cu mine in camera, el a fost primul pe care l-am vazut, era tare fericit sa ma vada. A iesit umpic afara, a luat un cosulet si s-a intors la mine si la pus pe pat. M-am ridicat cu o durere groaznica de spate si l-am deschis. Inauntru se afla un catelus micut. Semana cu Akamaru cand era mic, doar ca era negru.
-Multumesc Akamaru, este foarte dragut.
Glasul meu mult iubit a fost auzit de toti. Fetele mi-au zis ca daca ma simt bine pot pleca deja acasa, dar nu mai aveam voie sa fac efort cateva zile. M-am schimbat de hainele de la spital si le-am pus pe ale mele. Baieti au venit si ei la mine, le-am cerut scuze pentru ca i-am pus intr-un pericol atat de mare, iar i m-au iertat. Kiba a mai ramas putin cu mine. Akamaru a latrat putin la mine, iar eu m-am uitat ciudat la Kiba.
-Te-a intrebat ce nume ii vei pune, vrea sa stie ce nume va avea fata lui.
-Adica, ea este....
-Da. Si-a gasit prietena. Deci ce nume ii vei da?
-Pai....stai sa ma gandesc... Gata stiu, te voi numi Rose.
-Frumos nume. Ei, ne vedem maine. Ja ne Sakura-chan.
-Ja ne Kiba-kun, Akamaru.
Dupa ce a iesit Kiba a intrat si Sasuke. Ochi lui emanau o caldura rar intalnita. Ochi mei ca smaraldu se pierdeau in cei ca noaptea. Ne-am apropiat usor unu' de altu, ne puteam simti unu altuia respiratia calda. Mi-am apropiat buzele de ale lui formand un sarut. Dar acela nu a fost un saruto obisnuit, a fost unu' plin de pasiune, dor, dragoste, speranta si vise.
Viata lor a continuat sa fie plina de misiuni si pericole neintalnite pana acum.[posturi unite]
cred ca in urmatorul capitol voi scrie despre cum va fi viata lor in viitor
si in voi termina
de ce?
pentru ca vad ca nu va place fic-ul meu si nu mai are rost sa postez doar pt SaKu_AnGeLs_SaSu
ea este singura care este cu adevarat interesata de cest fic
Ja ne!;)



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Un pas spre fericire Dimasika 7 5.411 11-06-2013, 06:26 AM
Ultimul răspuns: Dimasika
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.597 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  O nouă È™ansă la fericire Leontina 48 15.306 27-02-2012, 08:11 PM
Ultimul răspuns: Miss M
  Merit fericire Katniss 19 9.034 26-02-2012, 04:41 PM
Ultimul răspuns: Grubbie
  Cheia dragostei[inspirat din Gravitation] starnight 38 24.456 30-08-2010, 10:30 AM
Ultimul răspuns: Bloom.
  Iubirea poate distruge si cea mai mica parte de tristete eLenuSh-cu-chip-de-inger- 4 4.264 08-06-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Fericire si Tristete Bad Blood. 6 4.568 14-06-2009, 01:03 PM
Ultimul răspuns: Bad Blood.


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)