Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tristete sau fericire(inspirat din naruto)

#11
Capitolul 2:Singura mereu......
Sakura era la ea in camera ei.Desi era noapte nu putea dormi,se tot gandea la cele intaplate seara trecuta.
"Oare ce se intample cu mine?"
<Se pare ca cineva evolueaza.>
"Ce?Ce ai zis?Sa evoluez?In ce sens?"
<Pai cand ai vrut sa dai ultima lovitura erai controlata de semn,eu am reusit cu greu sa vorbesc cu tine.Se pare ca Trandafirul de pe spatele tau,incepe incet,incet sa creasca pe masura puterilor tale.>
"Am inteles.Dar....cum a reusit Sasuke sa ma readuca la normal?"
<Pe mine ma intrebi?De unde sa stiu?Mai bine culcate si il vei intreba maine,la antrenamente.>
A doua zi ceasul suna la ora 6.Sakura se ridica cu greu din pat,se du-se la baie si sa pregatit de antrenament.Sa dus jos a luat micul-dejun si a plecatcantre padure.Pe drum sa intalnit cu Naruto care era asa de adormit incat uita-se sa ia micul-dejun asa ca si-a luat ramn la pachet.Sakura a ras de Naruto tot drumul.Cand au ajuns in padure,Sasuke era deja acolo,dar nici urma de Kakasi.
-Naruto,ce ai pe tine?intreaba Sasuke uitandu-se la ce-i doi.
-Pai are ramen pe el.In drum incoace sa impiedicat de o creanga cazuta si tot ramenul este acum pe el.zice Sakura chicotind.
-Offfff....se vede rau?intreaba Naruto suparat.
-Da.Putin mai incolo este un rau,mai bine dute si spalate,ori cum pana vine sensei cred ca mai trece cam o ora.zice Sasuke asezandu-se pe iarba.
-Bine.
Naruto fugi spre rau.Ramasi singuri Sakura avea o sansa de al intreba pe Sasuke ceva.
-A...Sasuke te pot intreba ce va?
-Mda....ce e?intreaba Sasuke nepasator.
-Cum ai putu sa ma vindeci inapoi?intreaba Sakura rosind.
-Din antrenamentele mele.Am stat atata timp singur incat am invatat sa imi controlez semnu.La tine a fost mai greu dar am reusit.zice Sasuke calm.
-Offf......nu sunt buna de nimik,degeaba incerc sa il controlez,m-am antrenat din greu,dar fara spernta.Zicand asta o lacrima i-a aparut pe obrazul ei.
Atunci a sosit si Naruto,Sakura si-a sters repede lacrima ca nu cumva sa Naruto sa isi dea seama ca a plans.Dupa inca o ora de asteptat a sosit si Kakasi-sensei.Atunci au inceput antrenamentul,Sakura s-a controlat cat a putut,dar fara prea mari sanse.In timpul antrenamentului a lesinat din cauza presiuni,dar si-a revenit repede.
Dupa antrenamente cu totii au plecat acasa,ei bine aproape toti.Sakura a mai ramas,fara ca ceilalti sa isi de-a seamasa ascuns intr-un copac.Sasuke a fost singurul care a vazut ca Sakura nu mai este ,dar nu a vrut sa trezeasca suspiciuni.Norocul lor ca aveau 2 zile libere.
In fiecare zi Sakura s-a antrenat pana la durede.Era plina de vanatai,dar cele mai afectate erau mainile ei.
<Sakura odihnestete,esti deja plina de vanatai!!!>
"Nu!!Nu pana nu reusesc!"
Sasuke vedea tot cea ce facea Sakura.
-Deci este inca aiki?intreaba Kakasi.
-Da.Se pare ca a dezvolata o putere asemanatoare cu Chidori si Rasengan numai culoarea difera,a ei esre ros,a noastra este albastra.zice Sasuke.
-SI a ei cum se cheama?intreaba Kakasi curios.
-De ce te intereseaza?Ma rog ea o numeste "Petala rosie".zice Sasuke nepasator.
-Tsunade nu are ce face.
-De ce?
-A fost ieda ei sa o invete.Vroia ca Sakura sa aibe si i-a ceva special,asa ca a invatato "Petala rosie" este o tehina asemanatoare cu Chidori numai ca este mai puternica.Tu o urmaresti de mult timp,de cate ori facea asta avea Sharinganul activat?
-Ce?Sakura nu are Sharingan.
-Ba da.Ea face parte din clanul Roses of Night.Acest clan a fost distrus de Orochimaru.Doar Sakura a scapat cu viata.Deci il avea activat sau nu.
-Nu.Paca acum uite.
-Sharingan.Petala rosie...
-Hopa!
O explozie puternica se auzi.Iar piatra sa dezintegrat.
-Uau,nici eu nu am facut asta.
-Si nici sa nu incerci altminteni vei muri.asa ca mai bine nu incerca!
-Nici nu am degand sunt multunit cu ce pot face.Mai bine o i-au si o duc la mine acasa.zice Sasuke luand-o pe Sakura de jos.
A luat-o si a dus-o la el acasa.Sakura sa trezit dupa 2 zile de somn.
-Mmmm.....unde sunt?intreaba Sakura cu o durere groaznica in maini.
-Te-ai trezit.zice Sasuke calm.Cum ai dormit?
-Bine.Multumesc ca mai adus aici,din nou.Sper ca nu te deranjez.
-Nu,nu este nici o problema.
-De ce am manle bandajate?
-Ranile tale au fost adanci.Am chemato pe Hinata sa te vindece,apoi te-a bandajat,eu ti le-am schimbat cand a fost nevoie.Am fost la tine acasa si ti-am adus haine.
-Multumesc Sasuke-kun.
-Eu voi fi jos,pregatesc micul-dejun,te astept cred ca dupa atata timp de dormit tie foame.
-Dar cat am dormit?
-2 zile .zice Sasuke iesind pe usa.
"Cat?2 zile?Auolo."
<Asta este rezultatul incapatanari tale.>
Sakura sa ridicat din pat si sa schimbat apoi a coborat la masa.Dupa ce au manacat au mai stat putin si apoi au plecat spre padure.

#12
Pe drum nici unul nu a scos un cuvant.Dupa vreo 10 min. de mers s-au intalnit cu Naruto care,ca intodeauna manca ramen.Sakura a ras tot drumul de Naruto si Sasuke care se certau din diferite motive.Fara sa isi de-a seama cat de repede a trecut cimpul au si ajuns in padure.Acolo l-au vazut pe Kakashi care isi citea cartea lui preferata.Naruto s-a inecat cand la vazut.
-Naruto esti bine?intreaba Sakura ingrijorata.
-NUUUU!!!Tu nu vezi sensei este aici!!!Deobicei intarzia ore intregi!!!Cred ca am febra au,zicand asta a cazut in fund pe iarba.
-Aici are dreptate,sensei ce este cu tine de vi asa devreme?intreaba Sasuke uimindui pe toti.
-Am avut dreptate?Eu,am avut dreptate?Uau eveniment nou!!Sa notez in calendar.zice Naruto fericit.
-Sa nu crezi ca asa va fi mereu.zice Sasuke parca vorbind cu copaci pentru ca Naruto nu i-a dat atentie.
-Eu ......eu am avut drepate,zice Naruto contnuand asa.
-Gata,zice Kakashi,bun maine trebuie sa plecati intro misiune foarte dificila.
-Ce fel de misiune?intreaba Sakura curioasa.
-Se pare ca in satul ascuns in piatra,in ultima vreme s-au intamplat tot felul de lucruri stranii.Oamenii ies doar ziua afara,dar noaptea le este frica.Practic se baligadeaza in case.Misiunea voastra este sa aflati ce este sau cine este cel ce face toate astea.Voi 3 trebuie ca maine la ora 6 sa parasiti satul.Aici este harta dupa care va veti lua,mult noroc.zice Kakashi.
-Sensei stai!!striga Sakura inainte ca senseiul lor sa dispara intr-un nor de fum.
-Ce sa intamplat Sakura?
-Ati zis 3 dumneavoastra nu mergeti cu noi?intreaba Sakura politicoasa.
-Nu eu am alte treburi de facut,asa ca mult noroc echipa 7 .zise acesta disparand untr-un nor de fum.
Toti au ramas muti,dupa vreo 5 min. de stat nemiscati s-au fotarat sa plece acasa.Au decis ca harta sa ramana la Sakura pentru ca la Naruto se pierdea iar Sasuke nu vroia sa aibe o grija asa ca saraca Sakura a trebuit sa accepte.Primu care a plecat a fost Naruto pentru ca,casa lui era mai aproape.Sakura a ramas singura cu Sasuke.
<Spune ceva!Nu sta pur si simplu!!zise iner sakura>
"Ce?Ai inebunit?"
<Offf...ce ma fac eu cu tine timido!!>
In mintea Sakurei era o nebunie,nici ea nu mai stia ce gandea.
<Ce draguta este fata!Ea este politicuasa cu tine iar tu?Ce faci?zice iner Sasuke>
"Tu acum te trezesti vorbind?Pe unde ai fost atata timp?"
<Eeee si eu pe aici.Tu nu vezi ca fata asta te place?>
"Stiu si cred ca si eu umpic,si ce vrei cu asta?"
<Pai ba prostule,fata te place tu o placi,nu se leaga nimic?>
"Ce nu a fost de ajuns ca am ingrijito?Acum ce vrei sa o si fur?"
<N-ar fi o idee prea rea.>
"Gata taci ca deja imi dai dureri de cap."
Dar Sasuke era atat de ingandurat incat nu a vazut ca se indreapta in copac si "poc" il vezi pe jos cu ditamai cucuiu.Sakura a incercat sa se abtina de la ras dar nu prea autut,a tusit ca sa nu isi de-a seama Sasuke ca rade.Aceasta la ajutat pe Sasuke sa se ridice de pe jos,era umpic ametit din cauza lovituri,nu era de ajuns ca il durea capu acum avea doua motive pentru care sa il doara.Dar nu se ridica bine ca in urmatoatea secunda il vezi iar pe jos dar nu pentru ca intrase in alt copac ci pentru ca cineva a dat peste el intentionat.Nu era nimeni altcineva decat Ino.
-Sasuke ce bine ca te vad!Am auzit ca maine ai o misiune dificila.Mult noroc.
-Ino te poti da jos de pe mine?intreaba Sasuke enervat.
-Sasuke ai un cucui mare,de ce nu vi cu mine acasa ca sa te vindec?intreaba Ino incercad sa o faca pe Sakura geloasa,dar nu reusi.
-Ino,de ce nu pleci tu acasa,deja devi enervanta.zice Sakura calma.
-Cine esti tu sa imi spui ce sa fac?intreaba Ino enervata de Sakura.
-Cred ca ai uitat ce sa inamplat data trecuta!Nu cred ca vrei sa se repete.zice Sakura.
-Nu,nu am uitat.Hai Sasuke sa mergem.zice Ino luandul pe Sasuke de mana.
-Ino da-mi drumul odata.zice Sasuke nervos.Daca nu vrei sa ajungi suspendata in pom lasa in pace o data.
Ino nu mai spuse nimik si pleca nervoasa dar si speriata.Cei doi isi continuara drumul.Sakura a juns acasa si a lasat harat pe noptiera apoi a inceput sa isi pregateasca ghiozdanul cu tot ce avea nevoie dupa acea sa schimbat.Si-a luat o pereche de pantaloni negri trei sferturi si un maieu negru cu spatele gol si in fata era desenat un trandafir rosu frumos asemanator cu cel de pe spatele ei si in picioare isi puse o cereche de sandale ninja tot negre,apoi a iesit iar afara dar nu singura ci urmarita de 2 ochi negri.Sakura sa dus la locul unde obisnui sa se antreneze.Acolo si-a pus cortul si a aprins un foc de tabara,nu vreoia sa doarma acasa asa ca a hotarat sa doarma in padure.Sakura sa antrenat toata seara pana la durere,deja nu mai suporta duredea din corpul eiultimi pasi care i-a putut face au fost cei de a se duce in cort,apoi a adormit.
A doua zi la ora stabilita s-au intalnit cei 3 membi ai echipei 7,si fara sa mai stea pe ganduri au si plecat spre satul ascuns in piatra.au mers o zi si o noapte fara oprire.Cand au ajuns erau extenuati de atata mers asa ca sau dus la un hotel unde puteau stadar din pacate a mai ramas doar doua camere.Sakura a les sa tea singura in camera,Sasuke avea un mare ghinion pentru ca:1 trebuia sa stea cu Naruto in camera si 2 patul era de 2 persoane.Dupa o mica cearta dintre Naruto si Sasuke,s-au instalat in camere au plecat sa caute urme lasate de asazusul monstru.
Primult loc unde au cautat a fost la casa unde a actionat prima oara.Casa era distrusa,nu mai ramasese nimic din ea,doar o parte din acoperis.
-Hei,baieti cred ca am gasit ceva.striga Sakura la cei doi coechipieri ai ei.

#13
Sakura gasise pe podea o substanta albastra.a vrut sa o atinga dar sa miscat,era ca si cum avea viata.Naruto incapatanat cum era a urmarito,Sasuke sa dus dupa ela ca sa nu faca vreo prostie si Sakura a ramas singura.
In timp ce Naruto alerga disperat dupa acea vietate mica ,din neatentie, s-a impiedicat de o scandura si a cazut cu nasu' in ea si dupa el Sasuke dar el a atinso cu mana.O lumina albastra ii inconjura si in urmatoarea secunda nu mai erau ca inainte.Sakura speriata de zgomotul facut de cei doi sa dus dupa ei,dar nu i-a gasit a vazut din nou acea substanta albastra.Crezand ca s-au intors la hotel fara sa ii spuna sa dus si ea.
Sakura a ajuns dupa 5 min la hotel,s-ia facut un dus apoi sa asezat in pat in speranta ca va uita de cele intamplate.Toata noaptea nu a putut dormi,s-a tot gandit la Naruto si Sasuke.A doua zi sa sculat sperand ca cei doi colegi ai ei vor fi in camera lor.Cand a intrat a vazut paturile facute,bagajele nu erau desfacute,s-ia dat seama ca Naruto si Sasuke nu s-au intors.Suparata sa dus inapoi in camera sa ,a facut un dus si sa intors la locul unde a avut loc disparitia.
Odata ajunsa acolo a cautat prin toata casa,ei bine ce a mai ramas din ea.La un moment dat sa oprit in fata unei usi de acolo se puteau auzi niste voci cunoscute,dar inainte de a deschide usa a observat ca hainele prietenilor ei erau pe jos,s-ia luat nima in dinti si a deschis usa.
-Naruto?Sasuke?Dar cum?

#14
Imi place.E cu siguranta mai reusit ca celalalt.Nu este asa sec si Sakura si Sasuke nu sunt din prima impreuna si asta imi place.Inca mai grabesti putin actiunea,dar e bine ca ai inceput sa ai descriere mai multa.Vad ca au fost de folos sfaturile ''zeilor''.
Well.....te sfatuiesc sa faci cap mai lungi si sa ai descriere mai multa.In rest mi-a placut!!Spor la scris si sper sa nu ii strici farmecul de pana acum punandu-i pe cei doi prea repede,impreuna.
Te rog as citesti de la fan fiction misterele intunericului(renee x yoko) si speranta dragostei si sa imi spui cum ti se pare

#15
Odata ajunsa acolo a cautat prin toata casa,ei bine ce a mai ramas din ea.La un moment dat sa oprit in fata unei usi de acolo se puteau auzi niste voci cunoscute,dar inainte de a deschide usa a observat ca hainele prietenilor ei erau pe jos,s-ia luat nima in dinti si a deschis usa.
-Naruto?Sasuke?Dar cum?
Sasuke si Naruto erau pisici.Sasuke una nearga si Naruto una portocalie.
-Baieti ce ati patit?intreba sacura putin speriata.
-Miauuu....desteptu asta de Naruto...miauuuu....sa impiedicat si a cazut cu nasu in...miauuu....,dar nu apuza de terminat ca Naruto in intrerupse.
-Miauuuu...Sakura,era o chestie albastra...miauuu...si am venit cu nasu in ea...miauuu...,si facu o fata de nevinovat.
-Miauuuu...da si eu dupa el...miauuu...dar eu cu mana.si facu si el o fata suparata.
-Offf..baieti cred ca va este frig dupa o noapte petrecuta aici.Ce bine ca am adus o patura cu mine.zicand asta Sakura scoase din gentuta de la spate o paturica neagra pufoasa,numai buna pentru pisoiasi pardon baieti.
Tot drumu spre hotel Sasuke si Naruto ai tors.Drumul nu a fost prea lung asa ca au ajuns repede la hotel.Sakura a urcat scarile si i-a dus pe baieti la ea in camera.I-a pus pe pisoi in pat si i-a lasat sa doarma in continuare,ea intre timp a luat niste mancare si le-a pus in niste farfuri,apoi a luat hainele baietilor si le-a dus la baie ca sa le poata spala.Dupa o jumatate de ora sau sculat si baieti,primu' lucri pe care lau vazut au fost minile Sakurei pentru ca aceasta adormise din cauza oboseli,acestia au luat pauta si au puso si pe ea.Naruto a adormit la capul ei iar Sasuke sa bagat pe sub mana ei adormind cu capul pe pieptul acesteia.
La ora 9 seara echipa 7 sa sculat.Defapt Sakura sa sculat din cauza vibratiilor ce veneau de la capul si pieptul ei,cred ca vati dat seama deja ca erau doar Sasuke si Naruto ce incepusera sa toarca.Sakura a incercat sa se ridice fara sa ii scoale dar nu a reusit,Sasuke a fost primul care sa sculat pentru ca nu a mai simtit mana calda a Sakurei iar Naruto sa sculat pentru ca atunci cand Sakura sa asezat in fund la gadilat parul ei.
Sakura sa dus la baie si si-a facut un dus.Cand a iesit era imbracata in negru,purta niste cizme negre cu toc mic care nu se audea cand paseai,o pereche de colanti negri putin mai sus de genunchi cu o fusta scurta negra si un maieu negru,iar la cap purta o esarfa tot neagra lasand 2 suvite sa ii acopere chipul angelic.Cand au vazut-o baieti au ramas fara cuvinte.
-Biiiiip,biiiiip,biiiiip.suna cuptoru cu microunde.
-Miauuu...ce a fost asta...miauu.intreba Naruto speriat.
-Miauu...cred ca este mancarea voastra gata.zice Sakura pe un ton pisicesc.
-Miauuu.....mancareeee,cof cof cof,tusi si apoi scoase un ghem de blana pe gura.Miauuu...scuze.
-Nu-i nimik Naruto.zicand asta Sakura le duce mancarea.
Acestia au mancat tot,dar din cauza ca au mancat prea repede s-au inecat,norocu lor ca Sakura le-a adus si apa;)).
-Dar Sakura eu sunt..miauuuu...portocaliu.zice Naruto.
-Am pregatit niste pelerie mai mici din niste haine deale mele negre;)).zice Sakura zambind.

#16
"A facut asta din hainele ei!Uauu..."
<Vezi ce buna este cu tine? Si tu o tratezi cu raceala. RAULEEEE!>
"Tu pe unde ai fost atata timp?"
<Am umblat prin tine. Vrei sa sti si pe unde?>
"NUUUU!!!Doar taci"
-Sakura dar nu trebuia...miauuu..... zice Naruto.
-Nu-i nimic si asa nu mai aveam nevoie de ele, stai linistit. Acum sa va ajut sa vi le puneti. Nauto tu primu' hai, vino incoace.
-Miauuu...bine.Heii imi sta bine..chhhh.se preface Naruto fioros dar tot ce a putut face a fost sa cuipe un ghem de blana.
-Sasuke vino si tu.
-Eu nu am...miauu...nevoie sunt deja negru...miauuu.
-Da, dar daca va ploua sa nu dai vina pe mine ca ti se uda blanita.zice Sakura inceracnd sa in convinga pe Sasuke sa si-o puna.
-Miauuu...binee.
Sakura si pisicutele iesira afara sa se plimbe.Au ajuns la o strada pustie, au mers si au mers si iar au mers pana au ajuns la o poarta mare.Sakura a deschis-o, totul semana cu un loc unde a fost un clan,dar se pare ca cineva l-a distrus.Amintirile triste au revenit in mintea brunetului.Acel loc semana cu fosta lui casa. Nu dupa mult timp a inceput sa ploua. Sakura a continuat sa mearga prin ploaie alaturi de ce-i doi baieti. La un moment dat,Naruto a vazut acea substanta albastra. In timp ce Sakura si Sasuke erau cu privirea in alta parte,Naruto a fugit dupa ea.
<Sakura fi atenta ca cineva fuge!>
"Ce vrei sa spui?"
Cand sa uitat sa vada daca Naruto mai era acolo,surprizaa disparuse.
-NARUTOOOO UNDE ESTI? striga Sakura disperata. Sasuke trebuie sa il gasim,neapara.
-Da' de ce? Nu suntem dadacele lui.spune Sasuke cu indiferenta.
-Sasuke cum poti spune asta! Este prietenul nostru si trebuie sa avem grija de prieteni nostri,d...dar tu esti asa rece..nici nu iti pasa de el.spunand asta Sakura fugi dupa Naruto.
Sasuke a ramas in ploaie ganditor.Nu credea ca va auzi acele cuvinte vreodata, nu de la o fata dulce si draguta ca Sakura.
<Asta patesti daca esti rece! Acum esti multumit?>
"Tu taci. Am motivele mele!"
A continuat sa mearga prin ploaie fara vreun raspuns.Pe fholurile lungi ale casei rozalia continua sa funga in speranta ca il va gasi pe Naruto.
<Va trebui sa trimit pe cineva dupa el.Nu il voi gasi de una singura>
Sakura facuse niste semne si in fata ei aparura niste petale de trandafir rosi.
-Ducetiva si gasitil.spune Sakura pe un ton poruncitor.
Imediat petalele s-au raspindit in toata casa. Rozalia continua sa mearga pe holurile lungi ale casei,daca nu stiai ca este o casa o puteai confunda cu un labirind. A pers continu timp de jumatate de ora pana cand,una din petalele trimise sa intors la ea .A conduso pe Sakura la Naruto acesta atatea cu un kunai in gura in pozitia de atac.
-Naruto ce se intampla?intreba Sakura si facu un semn ca petalele sa diapara.
-Sakura-chan mai gasit! fi atenta trebuie sa gasim ceva ca sa ne transformam la loc in oamnei.
Dupa ceva vreme de stat de sub ei se auzi o bubuitura puternica.Fara sa mai stea pe ganduri Sakura dadu un pumn in podea si cazura amandoi intro incapere luminata de torte.Au aterizat intr-o incapere care era luminata de torte.Sasuke era pe jos ranit si plin de sange.
-Sasukeee...miauuuu.striga Naruto in timp ce fugea la el.
Sakura i-a vindecat ranile si il puse la loc.In mijlocul camerei se afla o statuie a unui demon uitat de timp.Intr-o fractiune de secunda Sakura si Naruto au fost inconjurati de multi soldati,dar nu erau oameni ci erau sin apa....

#17
<Nu ii putem invinge!Sunt din apa,nu le putem facenimik!!Ce ne facem acum?>zice iner Sakura iritata.
"Ba da,cu foc."
<Din cate imi amintesc apa stinge focu' nu invers>
"Offff...ce prostuta poti fi!"
-Naruto crezi ca poati iesi de aici?intreba Sakura incercand sa il scoale pe Sasuke si reusise.
-Da,de ce?
-Mmmmm...ce se intampla?intreba Sasuke ametit.
-Sasuke stiu ca abia te-ai sculat dar trebe sa ma ajuti i-a asta,Naruto si tu,fiti atenti chestiile astea vor lua foc,voi va trebuia sa iesiti si sa alergati in sensul opus celuilalt!Ati inteles?
-Da.zisera amandoi.
Naruto a iesit primul iar Sasuke dupa el. Tortele inca nu au luat foc,dar ei alergau,la un moment dat au inceput sa scoata scantei.Incetul cu incetul au luat foc. Dupa 2 ture de alergat soladti au disparut,iar torete s-au stins.
O lumina alba a inconjurat statuia fosrman astfel o perdea de magie.Acea statuie avea un singur scop sa o omoare pe Sakura.
-Dar de ce pe Sakura..miauuu...spune Naruto ingrijorat.
-Pentru ca,si si-a dat jos pelerina,eu fac parte din calnul Roses of Night,cei din clanul meu are cate un obstacol cate viata si putere.Vedeti voi,el incearca sa ma opreasca sa ajung la acea lumina.
-Si ce se intampla daca nu ajungi acolo?intreba Sasuke curios.
-Ei bine...mor. Nu stiu cum sa explic dar daca nu reusesc sa il inving eu ma voi transforma in praf iar voi veti ramane pisici pentru totdeauna.Naruto,Sasuke va trebui sa va folotiti putere contra lui,si Sakura facu 2 clone pentru ai ajuta pe baieti.
-SHARINGAN!!Chidori
-Rasengan.
Cele 2 clone ale Sakurei au luat pisoi si s-au indreptat spre inamic cu putere dar fara sens.Amandoi erau la pamnat,Sakura a reusit sa fuga pana la lunima.Sa pus in picioare in mijlocul cercului si a facut niste semne cu mana.Sakura sa schimbat,parul ia fost prins intr-o coada si a crescut,era imbracata cu o rochie cu maneci albe,cu terminatiile albe iar restu era negru si la mijloc era legata cu o esarfa rosie si purta o pereche de pantaloni scurti negri.Era inconjurata de o chakra roz. Fara sa mai stea pe ganduri Sakura facuse Petala rosie si ataca cu Sharinganul activat.
"Are sharinganul activat:Vroia ca Sakura sa aibe si i-a ceva special,asa ca a invatato "Petala rosie" este o tehina asemanatoare cu Chidori numai ca este mai puternica,sper ca va fi bine.Norocu' meu ca Naruto doarme altfel nu cred ca ias fi putut explica."
O lumina puternica venea dinspre Sakura,acea lumina era defapt jutsul ei care era acum in statuie.Fara sa isi dea seama Sasuke revenise la normal alaturi de Naruto.
"Deci a reusit sa isi invinga rivalul cu acest jutsu.Eate puternica pentru o fata.Mai bine ii duc acasa."
Sakura isi rvenise la loc.Dar din cauza oboseli lesina,Sasuke a fost destul de rapid incat a putut sa o prinda.Kakashi a venit si la luat pe Naruto.Sasuke a stat cu ea in camera iar Kakashi cu Naruto.A dat-o pe maini cu o alifie apoi a bandajat-o.A privito zi si noapte timp de 3 zile,pana cand in a treia zi Sasuke sa trezt in pat.
-Ce caut eu aici?Si....Sakuraaa!!!striga Sasuke.
-DA.saraca Sakura sa impiedicat de scaunt si a cazut in pat peste Sasuke,mai aveau putin si se sarutau.
Sakura sa tras rosie toata.Mai bine se [regateau de plecare,aveau o zi lunga.

#18
Nu vreau sa isc o cearta in urma comentariului meu, sper totusi sa tii cont de critici. ( macar putin >.< )



<Nu ii putem invinge!Sunt din apa,nu le putem facenimik!incearca sa nu mai scrii cu messengeristica!Ce ne facem acum?>zice iner Sakura iritata.Asa mah iner sakura zice. La ce timp lucrezi?
"Ba da,cu foc."ori scrii in ghilimele ori cum?
<Din cate imi amintesc apa stinge focu' nu invers>Wow ce descoperire
"Offff...ce prostuta poti fi!"
-Naruto crezi ca poatipoti iesi de aici?intreba Sakura incercand sa il scoalenu sa-l scoale, ca nu-l scoala de pe toaleta, ci il ridica pe Sasuke si reusise.
-Da,de ce?sec
-Mmmmm...ce se intampla?intreba Sasuke ametit.
-Sasuke stiu ca abia te-ai sculatcuvantul asta ma seaca la creieri sa stii. dar trebetrebuie sa ma ajuti i-a asta,Naruto si tu,fiti atenti chestiile astea vor lua foc,voi va trebuia sa iesiti si sa alergati in sensul opus celuilalt!Ati inteles?Zeci de mii de semne de punctuatie, chestii ne lalocul lor
-Da.zisera amandoi.Ce banal
Naruto a iesit primul[u] o virgula aici iar Sasuke dupa el[/u]ti-ar fi trebuit o virgula ceva sa ne dam si noi seama.. Tortele inca nu au luat foc,dar ei alergau,la un moment dat au inceput sa scoata scantei.Oscilezi intre timpuri, hotaraste-te la care vrei sa narezi.Incetul cu incetul au luat foc. Dupa 2 ture de alergat soladti au disparut,iar [u]torete s-au stins.[/u]dupa douature de alergat, soldatii au disparut, iar tortele s-au stins
O lumina alba a inconjurat statuia fosrmanmi-a trebuit ceva timp sa-mi dau seama ce ai vrut sa spui.formand astfel o perdea de magie.Acea statuie avea un singur scop sa o omoare pe Sakura.nu am inteles ce ai vrut sa spui
-Dar de ce pe Sakura..miauuu...spune Naruto ingrijorat.
-Pentru ca,si si-a dat jos pelerina,eu fac parte din calnul Roses of Night,cei din clanul meu are cate un obstacol cate viata si puteresa nu crezi ca nu stiu aceasta chestie. Poti macar sa scrii ceva original???.Vedeti voi,el incearca sa ma opreasca sa ajung la acea lumina.
-Si ce se intampla daca nu ajungi acolo?intreba Sasuke curios.
-Ei bine...mor. Nu stiu cum sa explic dar daca nu reusesc sa il inving eu ma voi transforma in praf iar voi veti ramane pisici pentru totdeauna.Naruto,Sasuke va trebui sa va folotiti putere contra lui,si Sakura facu 2 clone pentru ai ajuta pe baieti.
-SHARINGAN!!Chidori
-Rasengan.
Cele 2 clone ale Sakurei au luat pisoi si s-au indreptat spre inamic cu putere dar fara sens.Amandoi erau la pamnat,Sakura a reusit sa fuga pana la lunima.Sa pus in picioare in mijlocul cercului si a facut niste semne cu mana.Sakura sa schimbat,parul ia fost prins intr-o coada si a crescut,era imbracata cu o rochie cu maneci albe,cu terminatiile albe iar restu era negru si la mijloc era legata cu o esarfa rosie si purta o pereche de pantaloni scurti negrise mai termina odata.Era inconjurata de o chakra roz. Fara sa mai stea pe ganduri Sakura facuse Petala rosie si ataca cu Sharinganul activat.
"Are sharinganul activat:Vroia ca Sakura sa aibe si i-a ceva special,asa ca a invatato "Petala rosie" este o tehina asemanatoare cu Chidori numai ca este mai puternica,sper ca va fi bine.Norocu' meu ca Naruto doarme altfel nu cred ca ias fi putut explica."
O lumina puternica venea dinspre Sakura,acea lumina era defapt jutsul ei care era acum in statuie.Fara sa isi dea seama Sasuke revenise la normal alaturi de Naruto.
"Deci a reusit sa isi invinga rivalul cu acest jutsu.Eate puternica???? pentru o fata.Mai bine ii duc acasa."
Sakura isi rvenise la loc.Dar din cauza oboseli lesina,Sasuke a fost destul de rapid incat a putut sa o prinda.Kakashi a venit si la luat pe Naruto.Sasuke a stat cu ea in camera iar Kakashi cu Naruto.A dat-o pe maini cu o alifie apoi a bandajat-o.A privito zi si noapte timp de 3 zile,pana cand in a treia zi Sasuke sa trezt in pat.
-Ce caut eu aici?Si....Sakuraaa!!!striga Sasuke.
-DA.saraca Sakura sa impiedicat de scaunt si a cazut in pat peste Sasuke,mai aveau putin si se sarutau.biata sakura s-a impedicat. Bine ca nu s-a dat cu capu de bmobilier
Sakura sa tras rosie toata.Mai bine se [regateau de plecare,aveau o zi lunga.cu exprimarea esti la pamant.

NU-mi spune mie ca "esti incepatoare ca nu stiu ce..." Pe bune, am asteptat o gramada d timp sa vad o evolutie, dar nici macar un pic. Adevarul este ca putin cate putin se mai observa dar vreau sa recunosc ca exprimarea ta lasa de dorit. In primul rand am observa to mie de greseli de dastare plus ca unele fraze nu le piot deslusi.

Cu punctuatia la fel. Nu comentez, mai ales ca nu stii unde exact sa pui o virgula. Le pui dupa cum se inimereste, de astfel trebuie sa mentionez ca nu am vazut vreo evolutie. Altfel spus, estetica m-a gaurit la creier.
-

#19
Timp de o ora au mers prin padure pana cand au ajuns in Satul Konoha. S-au indreptat catre spital pentru asi ingriji ranile mai ales ale Sakurei. Ale ei erau mai adanci,apoi s-au indreptat ficare spre casele lor. Odata ajunsa acasa Sakura sa dus sus si si-a facut un dus apoi isi alesese din dulap niste blugi albastri si un maieu rosu mulat si in picioare purta niste adidasi negri. Niate zgomote se auzeau din camera de oaspeti. Calma aceasta se indrepta spre camera si deschise usa. Acolo se afla o fetita mica cu parul roz lung , cu ochi la fel ca parul. Semana cu un inger. Sakura a ramas fara cuvinte, nu credea ca mai este in viata dupa aceea explozie puternica. Fetita era imbracata intro rochita alba pana la genunchi, parul il purta prins intr-o coada su o pambilca alba si in picioare purta niste pantofiori de aceiasi culoare cu rochita. Sakura se apropia de fetita si se aseza in genunchi in fata ei.
-Ce faci aici Shina? intreba Sakura.
-A..a..am venit la tine. Nu mai vreau sa stau singura. Dupa ce ai plecat m-au gasit niste oamnei si au avut grija de mine pana acum. spunand toate astea fetitei i-a aparut o lacrima in ochi.
-Gata nu mai plange. Imi pare rau ca te-am lasat acolo dar eram prea mica ca sa am grija si de tine. Sakura a luato in brate pe micuta so eu ramas asa ceva vreme.
Sakura avea noroc, avea toata ziua libera. Dar ea vroia sa se antreneze.
-Imi pare rau dar trebe sa plec sa ma antrenez.
-Vreau sa vin si eu. Am invatat sa hac ceva si trebuie sa iti arat si tie.
-Bine dar trbe sa te schimbi. Ma duc sa ma schimb si eu.
Sakura se intoarse la ea in camera isi puse niste pantaloni scurti negri si pe deasupra un accesoriu alb si o pereche de tenesi lungi pana la genunchi. Acoborat jos in sufragerie unde o astepta Shina. Aceasta era imbracata intro rochita scurta nearga cu mici modele roz si niste colanti roz iar in picioare purta o pereche de adidasi de aceiasi culoare cu rochia, parul il avea prins intr-o coada cu o pamblica neagra. Fetita ii intinse mana Sakurei apoi plecara spre locul de antrenament al adolescentei. Odata ajunse acolo Shina sa intreptat pre o piatra mare, a facut niste semne cu mana si cand a suflat a iesit o mingie mare de foc care a transformat stanca in praf si pulbere. Sakura ramase putin pe ganduri , acel jutsu il mai vazuse undeva.
"La Saske! El a mai facut jutsu asta de cateva ori la antenamente , dar de unde stie Shina de el? hmm...."
<Poate la invatat de la el!>
"Nu are cum.." Dar rozalia fu trezita la realitate de strigatul fetitei.
-Sakuraaa ti-a placut?
-Da , dar de unde il sti?
-Pai cand am venit la tine am trecut pe aici si am vazut cum un baiat brunet a facut asta si vroiam si eu asa ca am incerat.
Sakura a ramas fara cuvinte. Nu credea ca poate face asta dar, era fericita ca stia un jutsu cu care se poate apara de inamici in caz ca ea nu este prin preajma. Sakura sa dus putin mai incolo sa se antreneze pentru a nu o lovi pe Shina , intre timp aceasta statea si o privea pe rozalie cum se antrena. Sa ridicat de jos si sa dus la o piatra si a inceput sa de-a cu pumni in ea cat de tare putea. Cand simtea ca nu mai poate a dat cu pumnu atat de tare incat a sparto. Sakura a vazut asta si a fugit repede la ea si a prinso inainte de a se prabusi la pamant. Aceasta adormi in bratele rozaliei. Aceasta a dus-o acasa si a puso la ea in pat. Sakura a coborat jos in sufragerie si a dat drumu la televizor. Nu dupa mult timp cineva a batut la usa. Era Hinata care venise in vizita la Sakura , se plictisise sa stea cu Neji acasa. Intre timp in camera Shinei era o liniste ferfecata pana cand aceasta se scula.
-Mmm....unde sunt? Sunt inapoi acasa dar, unde este Sakura? micuta rozalie sa dat jos din pat , sa schimbat de hainele murade si a coborat jos in sufragerie unde le vazu pe cele doua fete vorbind.
-Sakura..zise Shina timida.
-Shina te-ai trezit! Esti bine? Aceasta este Hinata ce-a mai buna prietena a mea.
-Buna Shina. zice Hinata si ia umpic timida.
-Buna. Sakura ma simt bine, si de duce si se aseza langa Hinata pe canapea.
-Vreti ceva de baut? intreba Sakura politicoasa.
-Da. Eu vreau un suc de portocale.zice Shina.
-Si eu la fel Sakura. zice Hinata zambind.
Sakura sa dus la bucatarie si a pregatit sucurile. Cand s-a intors a vazuto pe Shina ca se juca cu Hinata.
-Aici sunt sucurile.
-Sakura zimi si mie cine este Shina.
-Ei bine...ea este ...sora mea vitrega.zice Sakura lasand capul in jos.
-Ce? Tu glumesti? Nu poate fi sora ta! zice Hinata socata.
-Paii poate. Dupa nasterea mea mama a murit. la varsta de 6 ani tata a gasit pe alta si asa sa nascut Shina dar, a fost o greseala. Tata stia ca armata lui Orochimaru era pe drum , nu i-a pasat de asta el isi dorea sa am o sora. Dupa ce sa nascut a fost prea tarziu , tata mi-a dato mie sa fug cu ea de cand era bebelus dar undeva in padure am scapato fara sa imi dau seama asa ca am alergat in continuare. In spatele meu casa mea si padurea luasera foc in urma exploziei. De atunci nu am mai vazuto niciodata pe Shina pana acum.
-Uau imi pare rau pentru voi doua. Sa fiti despartite atata timp. Dar tot nu inteleg ceva.
-Ce e? intreba Sakura.
-Paiii la nastere am vazuto bine si era singura fata care mirosea a parfum de trandafir. Mi-am dat seama ca este Sakura pentru ca trandafiru este floarea preferata a ei. spune Shina.
-Asta cam asa e. spune Sakura chicotind. Hai mai bine sa iesim afara si sa ne plimbam.
Zis si facut. Fete au iesit afara sa se plimbe. Shina vroia sa se joace asa ca au duso in parc sa se de-a in leagan. In timp ce Shina se juca prin parculet Sakura si Hinata se dadeau in leagan si discutau diferite lucruri. Nu dupa mult timp au aparut si Naruto cu Sasuke. Dar nu se certau , Sakura a ramas fara cuvinte apoi i-a salutat. Acestia la randu lor au facut la fel. Naruto nu sa putut abtine asa ca sa dus sa se joace cu Shina. Toata acea zi a fost placuta mai ales pentru Shina.

#20
Dupa o zi lunga in care Shina si Naruto s-au jucat nu si-au dat seama cat de repede a trecut timpul. Trebuau sa plece acasa. Pe drum Sakura si Hinata vorbeau despre diferite lucruri si unori se mai baga si Sasuke in vorba , cat despre Naruto si Shina eu sau jucat "Cine zice primul au!!" si sa nu va vina sa credeti Shina a castigat. Sakura si Hinata au inceput sa rada de Naruto ca a pierdut in fata micutei rozali , si Sasuke a ras asa putin in coltul guri. Dupa ce au dus-o pe Hnata acasa Naruto si Shina s-au rugat de Sakura sa o lase sa doarma in acea seara la Naruto acasa. Sakura a acceptat cu greu. Ramasa singura cu Sasuke era putin rusinata si ii era umpic frig. Sakura simti o atingere calda pe umeri ei, era Sasuke.
-Sakura,ti-e frig?intreba acesta cu caldura in voce.
-D..da..umpic.
Sasuke si-a jos jacheta de pe el si a pus-o pe Sakura incercand sa o incalzeasca. Sasuke nu mai era asa rece ca deobicei. Acum era schimbat in bine. Se pare ca dupa acea ultima misiune Sasuke a invatat sa iubeasca. Acest sentiment la uitat si nu mai stia nici ce inseamna a iubi. Rozalia a trezit din nou la viata sufletul cald si bland al brunetului. Pentru ca era singura acasa Sasuke a intrebato daca nu cumva vrea sa ii tina de urat pana se intoarce Shina. Sakura nu a stiut ce sa spuna , a inrosit umpic dar intr-un final a acceptat. Sasuke era fericit , a stat cu rozalia pana tarziu. S-au uitat la filme de groaza preferatele Sakurei , s-au jucat dar din cauza Sakurei au ramas fara curent asa ca au aprins niste lumanari. In camera se simtea parfumul trandafirilor , era asa romantic asa ca Sasuke s-a apropiat usor de Sakura si a sarutato cu pasiune. Dupa acest moment Sakura sa asezat in pat langa Sasuke si au adormit.
Dimineata a venit cu repeziciune. Razele calde ale soarelui au trezito pe Sakura dupa o noapte lunga petrecuta cu Sasuke. Aceasta se scula cu greu din pat si sa dus la baie sa isi faca un dus apoi isi alesese niste haine din dulap si sa dus jos sa pregateasca micul dejun. Apoi sa intros in camera ca sa il scoale pe Sasuke, cu un pupic dulce pe frunte Sasuke se scula imediat. Sakura a primit un mesaj de la Naruto ca se vor intalni la mall la restaurant in acea seara. Dupa ce sa sculat si Sasuke sau dus jos sa manance apoi Sakura a vrut sa se antreneze. Cand a ajuns la locul de antrenament iau vazut pe Shina si Naruto antrenanduse. Spre uimirea lui Sasuke, Shina a facut mingia de foc jutsu perfect.Sasuke a ramas cu gura cascata la acea parte dar a trecut cu vederea si a inceput sa se antreneze cu Shina ca sa o invete si alte jutsuri. La inceput Sakuira nu a fost de acord dar dupa ce sa milogit Shina de ea si a mai si pus muzica a acceptat. Naruto nu sa suparat ca Sasuke a luat-o pe Shina el vroia sa se antreneze cu Sakura. Fara sa isi de-a seama cat de repede a trecut timpul deja se inserase. Trebuia sa se grabeasca acasa ca sa nu intarzie la mall.[posturi unite]
stiu ca este scruta capitolul dar nu mai am timp trebuie sa ma pregatesc de scoalaaa.
:-L ce iubesc eu scoala , o iubesc atat de tare incat VREAU SA II DAU FOCC!!! =))=))=)))
Ja ne!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Un pas spre fericire Dimasika 7 5.411 11-06-2013, 06:26 AM
Ultimul răspuns: Dimasika
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.598 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  O nouă È™ansă la fericire Leontina 48 15.306 27-02-2012, 08:11 PM
Ultimul răspuns: Miss M
  Merit fericire Katniss 19 9.034 26-02-2012, 04:41 PM
Ultimul răspuns: Grubbie
  Cheia dragostei[inspirat din Gravitation] starnight 38 24.456 30-08-2010, 10:30 AM
Ultimul răspuns: Bloom.
  Iubirea poate distruge si cea mai mica parte de tristete eLenuSh-cu-chip-de-inger- 4 4.264 08-06-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Fericire si Tristete Bad Blood. 6 4.572 14-06-2009, 01:03 PM
Ultimul răspuns: Bad Blood.


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)