Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubirea poate distruge si cea mai mica parte de tristete

#1
M-am gandit sa scriu si io un fic . Nu dau detali despre ce o sa fie doar sa stiti ca o sa fie sasusaku :x

Disclaimer : Nu deţin nici un personaj (în afară de cele create de mine) ce aparţin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/ manga-ul Naruto şi nu fac profit de pe urma acestor personaje/ întâmplări



Cap 1 : Marea mea distrugere si echipa de cires



Acum sapte ani traiam un vis pe care nimeni nu si-l putea imagina . Era asa frumos . Distractia si rasetele mele faceau pe oricine sa rada . Florile de toate culorile ma linisteau . Stiam ca daca am sa strang un buchet pentru mami meu o facea fericita , dar nu ca a primit buchetul ci pentru ca`l primea de la mine. Ma iubea atat de mult . Eram asa fericita in bratele ei , cand ma strangea sii cand imi zicea ca o sa imi fie mereu alaturi si ca nu ma va abandona niciodata , ca va avea grija de mine precum cea mai mare comoara ai ei . Pana cand intr-o zii , in casa mea s-a asternut linistea si groaza pe care o simteam cand ii vedeam pe acei oameni langa parintii mei . Nu puteam sa tac . Am inceput sa tip sa urlu fara sa ma opresc da nimeni nu ma baga in seama ca eram prea mica sa inteleg . Da nu inteleg de ce ? De ce ei ? De ce o vrut Dumnezeu sa mi ia de langa mine cand eram la varsta aia . De ce o vrut sa ma faca sa sufar asa mult , si de ce m`a abandonat , cand imi promise ca nu ma va lasa niciodata in primejdie , ca va avea grija de mine . Atunci am simtit cum doua lacrimi ce imi mangaia chipul meu fin sii catifelat . Nu puteam sa fac nimic , erau prea puternici pentru mine . Cand am simtit doi pasi venind spre mine mi-am inchis ochii .Speram sa ma omoare si pe mine sa ma intalnesc cu parintii mei in acel loc luminat numit RAI,dar nu stiu cum am facut dar cand am deschis ochii toti erau morti , sange peste tot .Acel cosmar nu`l doream nimanui . Nu puteam sa ma opresc din plans , am cazut in genunchi sii ma rugam sa fie totul un vis dar nu era , pentru ca in momentul ala am auzit`o pe mama zicandumi ``Sakura fugi!! Fugi de aici !! Dute la bunicii tai !! Sa nu uiti niciodata ca te iubesc , fica mea ! Si am sa te pazesc mereu !! `` si atunci ochii mamei s`au inchis pentru totdeauna . Credeam ca voi putea sa o salvez , dar imi veneau in minte numai cuvintele ei . In sufletul meu era un razboi de nedescris , nu stiam ce sa fac , dar mi-am facut curaj si am inceput sa fug prin padure plangand si gandindu-ma la cuvintele mamei mele , vroia numai sa nu mor si io , pentru mine s-a sacrificat , vroia sa uit totul , da nu puteam. Mereu imi venea cosmarul ala in minte si incepeam sa plang fara sa ma opresc .
Dupa atata alergat obosisem da nu ma opream , ca stiam ca daca am sa ma opresc mai mult rau imi faceam , chiar daca aveam 9 ani stiam ce s-a intamplat , sufeream ingrozitor , alergam in padure de una singura fara sa stiu pe unde calc sii peste cine dau , vroiam doar sa scap de acel loc sii de amintirile alea .
Sa lasam deoparte acel cosmar pe care l-am avut , acum sa va povestesc cine sunt . Sunt Sakura Haruno , is o fata inalta cu parul roz mostenit de la mama mea precum florile de cires , cu ochii verzi precum cel mai stralucitor smarald fiind mosteniti de la tatal meu , am 16 ani , impliniti chiar azi , nu ma astept sa-mi urati la multi ani ca stiu ca nu se poate . Sunt o studenta la academie din Konoha in clasa a 11 a B . Stau impreuna cu bunicii mei din acea zi ``fericita`` [ziua cand Sakura si`a pierdut parintii] .Imi doresc sa ajung un mare ninja ca sa imi pot razbuna parintii . Bunicii mei sunt niste persoane foarte bune . Au avut grija de mine , dar nu puteau sa ma faca sa uit ziua aia . Deodata aud vocea bunicii :
- Sakura vino la masa ca trebuie sa mergi la academie . striga bunica facanduma sa tip .
- Vin imediat bunico !! ziceam in timp ce-mi pieptanam parul roz , mi-am prins bretonul intr-o clamuta si mi l-am lasat pe spate . Mi-am luat un kimono precum parul cu niste buline albe un pic mai scurt de la genunchi , imi scotea in evidenta formele bustului , mi-am luat niste sandale ninja , cutiuta cu ``arme`` si am coborat jos .
- Nepoata draga grabestete , ai sa intarzi in prima zi de scoala . zise bunica cam sarcastica.
- Nu-ti fa griji bunico ca nu intarzi mai sunt 20 de min pana se incep orele . Asa ca stai linistita si lasama sa manc .
- Aa si sa nu crezi ca am uitat de ziua ta .La multi ani! Te iubesc foarte mult! Uite ce ti-am luat !!.
In cutiuta pe care mi-a dat-o bunica era un lantisor de aur cu o inimioara care se deschidea . Acolo imi puteam pune doua poze .
- Multumesc bunico ! Si io te iubesc foarte mult si iti multumesc ca ai avut grija de mine ! si atunci am iesit pe usa tinand in mana lantisorul daruit de bunica gandinduma ca acum 9 ani am primit unul de la mama mea , dar il uitasem acolo . Atunci fara sa-mi dau seama am zis ceva cu voce tare:
- Jur ca am sa ma razbun pentru moartea parintilor mei ! fara sa-mi dau seama ca cineva ma urmarea . Cand ma intorc era Tsunade-sama . Directoarea academiei . O femeie blonda cu parul prins in 2 codite , avea 50 de ani , dar arata de vreo 30 de ani
- Sakura fii sigura ca vei avea timp sa-ti razbuni parintii da acum ia asta de la mine precum un cadou de ziua ta ! era o bandana a satului frunza .
- Multumesc mult Tsunade-sama.! si atunci a disparut intr-un nor de fum .
Ajunsesem deja la scoala . Era multa galagie in curtea scolii . Toti se salutau sii isi povesteau vacanta de vara care trecuse sii se plangeau ca a inceput scoala . Fara sa-mi dau seama am dat peste cineva sau invers acea persoana a dat peste mine .
- Ohh!! Scuze . N-am vrut . Doar ca nu eram atent .
Baiatul cu parul blond precum spicele de grau isi ridica ochi lui albastri precum cerul uitanduse in ai mei . Inrosise fara sa-mi dau seama cine era am plecat zicand :
- Mdea bn . Nu-i nimic . De acum uitete pe unde mergi ! .. am zis asta fara un pic de tandrete .
In mintea baiatului <<WOW .. ce frumoasa ii .. si ce ochi are .. trebuie sa ma fac remarcat , si s-o intreb cum o cheama>>
Pe cand eu ma asezasem pe o banca uitandu-ma in jur , cum radeau sii faceau glume , amintindu-mi de trecut . Deodata am auzit o voce blanda zicandu-mi :
- Buna ! Tu trebuie sa fii Sakura Haruno ! Eleva cea noua ! Eu sunt Kakashi si voi fii noul tau profesor de istorie sii dirigintele tau ! Acum sa-ti arat clasa ta , unde vei sta sii colegii !
- Mdea multumesc ! fara sa-mi pese ca-i dirigintele meu !
Am intrat in cladire sii ma uitam in jur . Eram uimita! .Era asa frumos . Ii vedeam pe alti copii cum radeau si se distrau . Da nu le-am dat prea multa importanta , ca sa nu-mi fac prea mult rau .
- Am ajuns Sakura ! Banca ta ii cea de langa catedra in mijloc la a 3 a banca .
- Va multumesc ! Io va las . Ma duc in banca . si atunci se sunase de ora .
Prima ora aveam istorie asa ca numai trebuia sa astept dupa profesori . Peste doua minute se aseaza un baiat cu ochii de onix sii cu parul negru cu tepi . Era asa dragut da nu-mi pasa . Da am observat ceva foarte ciudat la el . Ochii lui exprimau foarte multa tristete si ura , ca ai mei. Se aseaza langa mine uitandu-se la mine ca sa vada daca am vreun defect anume . Da nu cred ca a gasit ceva . Nervoasa ca se holba atata la mine i-am zis fara sa-mi pese cine era defapt . :
- Nu te mai holba atata la mine ! Ca nu-s vedeta! am zis io nervoasa .
- Nu-ti fa griji ca nu-ti fac nimic ! Nu fi proasta! zise el un pic sarcastic .
Se vede ca nu stia cu cine se pune . Ca dupa cuvintele alea a primit o palma de la mine care i-a cam inrosit obrazul drept .
- Hei !! a incercat sa-mi dea o palma inapoi da i-am prins-o zicandu-i :
- Daca mai incerci vreodata sa ridici mana la mine o vei duce foarte rau !
- Ha .. de parca cine ai fi tu ! . n-a mai putut continua ca profesorul a intervenit .
- Incetati amandoi .
Amandoi incetasem fara sa mai scoatem un sunet . Pe usa intra blondul care a dat peste mine zicand ca a intarziat si sa-l lase sa intre . Kakashi il lasa sa intre si io imi pun mana la cap . Blondul venea spre mine rosu tot . S-a asezat langa mine intrebandu-ma cum ma cheama dar atunci a intervenit iar profersorul zicandu-mi sa trec in fata clasei sa ma prezint .
- Buna ! Ma numesc Sakura Haruno si am 16 ani .
- Multumim Sakura poti trece la loc . zicand acestea m-am dus la loc asezandu-ma langa ``aia`` doi . Toti baietii se uitau la mine de parca eram vedeta . Ehh cred ca au cazut si astia in atractia mea . Nu ma prea interesa deoarece eram atenta la trecutul pe care l-am avut si cat am suferit .
Dupa prima ora dirigintele ne-a dat drumul acasa zicandu-ne ca maine vom primi datele despre echipele de ninja . Toate fetele vroiau sa fie in echipa cu acel baiat cu ochii de onix , care am aflat ca-l cheama Sasuke Uchiha . Nu inteleg ce gaseau la el da mno . Treaba lor . Inainte de a iesi din cladire un baiat m-a prins de mana zicand .
- Hei scuze ca te deranjez . Da pot sa te conduc acasa ? spuse blondul din spate ..
- Pai prima data zimi cine esti si mai vorbim .
- Sunt Naruto Uzumaki!
- Aaa cel care a dat peste mine ! Sigur ca ma poti conduce !
Pe drum era asa haios . Uneori ma facea sa zambesc si sa rad cu adevarat , ceea ce nu am mai facut-o de multi ani . Imi placea foarte mult compania lui . Ma facea sa ma simt fericita . Cand am ajuns in fata casei mele , l-am sarutat pe obraz sii i-am facut cu mana si am intrat in casa lasandu-l in lumea viselor .
In mintea lui era un adevarat vis . Isi imagina lucruri care dupa mine nu aveau rost .
Am intrat in casa , am salutat-o pe bunica sii am urcat sus sa ma schimb . Nu-mi venea sa cred ce s-a intamplat , ma uitam in dulap , ce sa iau pe mine . In final mi-am luat pijamalele roze cu ursuleti pe ele sii m-am aruncat in pat gandindu-ma la ziua de azi , pana cand am adormit zambind . Da zambetul mi-a disparut atunci cand am vazut-o pe mama intinsa intr-o balta de sange plangand , in acea balta era tatal meu ce statea nemiscat pe parchet . Am incercat sa ma apropii de ea , dar din pacate era un zid incolor , de sticla si nu puteam sa il sparg , tipam sii urlam ca sa ma auda , dar degeaba . Deodata se apropie o persoana necunoscuta mie , sii o impusca pe mama , vazand acest lucru am cazut in genunchi sii lacrimile au inceput sa curga , plangeam sii nu ma puteam opri , am tipat deodata -->``Maaammmaaa!!!NUuu!!``<-- ... Deodata 2 raze imi apar pe fata mea calda si transpirata , ma trezesc repede incepand sa plang , tipam ca vroiam sa mor odata cu ei sau sa nu ma fi nascut niciodata , sa nu fii trait momentele alea . M-am ridicat din pat , m-am dus sa-mi fac toaleta , am facut un dus sa ma trezesc din cosmarul care l-am visat , apoi m-am dus la oglinda privindu-ma . Nu-mi venea sa cred ce vad , o fata slaba , nu puteam sa trec de acele momente , dorinta mea de razbunare era foarte mare asa ca am decis sa ma schimb .Sa nu mai fiu acea fata slaba , cu chipul meu de inger nevinovat . Mi-am luat machiajurile pe care bunica mea mi le dase acum 2 ani , cu implinirea de 14 ani sii vroia sa devin o frumoasa adolescenta , m-am asezat pe scaunul de la oglinda , am luat rimelul , creionul , sii un fard roz si luciul de buze transparent roz , si am inceput sa ma machiez . Cand am terminat nu-mi venea sa cred ce bine imi statea . M-am dus in dulap mi-am luat niste pantaloni trei-sfert roz cu un dragon rosu pe partea stanga , un maieu cu un decolteu frumusel , mi-am pus bandana pe cap lasandu-mi doua suvite care imi mangaia chipul . Am coborat jos la parter vazand un bilet pe masa lasat de bunica in care scria : ``Sakura io am plekat la cumparaturi .Bunicul tau ii la firma . Sa nu uiti sa manci si sa te duci la scoala . Te iubim mult .`` Mi-am lasat capul in jos si am pus biletul de unde l-am gasit . Am mancat ceva repede , mi-am luat ghiozdanul sii am plecat la scoala . Pe drum simteam ca ma urmareste cineva da nu am bagat de seama . Am mers mai departe si simt ca cineva ma prinde de brat . M-am speriat si cand sa ma intorc cineva imi cuprinde buzele intr-un sarut pasional . Am incercat sa opresc sarutul da nu puteam , era prea puternic pentru mine . Limba lui incerca sa se joace cu a mea , da nu il lasam , vroiam doar sa scap de el , asa ca mi-a venit in minte ceva . Mi-am prins curaj sii l-am lovit intre picioare . Baiatul a cazut jos aparandu-si ``prietenul`` si incepand sa tipe :
- Ce dumnezeu ai !? Prima data imi dai cu palma sii acum imi lovesti ``amicul`` . strigand la mine parca eram surda .
- Pai daca nu sti sa te porti cu o fata sii in plus esti mitocan , insensibil si meriti din plin . Aa si inca ceva daca te mai apropi de mine te transport la spital . Inteles draga ? zise ea cu un glas de badjocura .
- Aha !? Iauzi cine te crezi tu . Se vede ca esti noua . Nici o fata nu a indraznit sa-mi vorbeasca astfel . Toate fetele imi cad la picioare doar facandu`le cu ochiul . Nu-ti fa griji o sa am io grija de tine .
In momentul ala baiatul a prins-o de maine izbind-o intr-un perete sarutand-o violent tinandu`i picioarele ca sa numai aibe acelasi moment de adineauri .Dupa un minut baiatul rupe sarutul tinand-o in continuare de mana afisand pe chipul lui un zambet smecher care ar lasa orice fata fara sa faca vreo miscare din cauza rusinii . Sakura se zbatea sa scape din mainile lui dar degeaba asa ca a inceput sa-i zica :
- Esti un masochist , un nesimtit , un violator !!! .Dami drumull imediatt!!!! .. in acel moment fata inchise ochii gandindu-se la mama ei . Cand ii deschide il vede pe baiat aruncat pe partea cealalta a strazii . Fata usurata incepe sa fuga spre scoala cu intrebarea cine a salvat-o .
Insa in mintea lui gandea <<Ce-i cu fata asta . Ii ciudata intr-un mod seducator . Si cum de are atata putere . Incat sa ma impinga pana aici . Trebuie sa aflu mai multe despre ea neaparat >> .
Fata ajunse in fata scolii si ii vedea pe toti colegii ei pe o banca . Naruto cand a vazut-o s-a inrosit si a fugit catre ea .
- Sakura !!! Ce faci ? Si de ce tremuri in halul asta ? zise baiatul un pic mirat , nu a vazut-o niciodata asa .
Fata cand sa scoata un cuvant din gura il vazu pe Sasuke intrand in curtea scolii zicand :
- N-am patit nimic Naruto . Iti multumesc ca-ti faci griji pentru mine . Hai sa mergem in clasa ca imediat suna de intrare .
- Bine Sakura . Daca zici tu .
In mintea lui Sakura sa intampla ceva ciudat << Ce se intampla cu mine nu inteleg . In preajma acelui nenorocit ma simt intr-un fel mai ciudat . Simt fluturasi in stomac . Oare simt ceva pentru el ? Mai bine imi iau gandul de la asta . Chiar daca saruta bine recunosc . Da totusi ii un baiat care profita de frumusetea unelor fete numai sa se distreze .>>
Orele au trecut repede ajungand la ora de sport care era o ora nasoala deoarece faceau cu ``domnisoara maimutica`` Anko . Aceasta avea o fire foarte aspra , de cand a avut un accident de masina unde iubitul ei a murit .
- Buna viermilor .Cum ii prima ora din saptamana asta asa ca am sa incerc sa nu va obositi prea mult fetitelor . Formati cate o echipa de doi pentru exercitiul urmator . Si mai repede melcilor . Va miscati precum ramele .
In doua minute toti si-au facut cate o echipa si au ramas Sasuke si Sakura ce trebuiau sa lucreze impreuna . La Sasuke ii placea ideea de a lucra cu Sakura , dar nu si invers .
- Gata doamnisoara Anko !! strigara toti in cor ..
- Azi veti trebui sa lucrati in echipa ca sa doborati un arbore . Apoi cu ajutorul chakrei veti face din busteanul acela o sculptura .
Toti s-au pus pe treaba . Pe cand Sasuke si Sakura se certau cine sa doboare busteanul
- Lasama pe mine fetito ca tu nu prea cred ca esti in stare sa dobori un copacel dapai un arbore . zise baiatul cu parul negru in badjocura .
- Aha . Atunci doboara-l tu singur ca io nu ma bag .
- Wow ce desteapta esti .Mersi mult . ; baiatul tot incerca da de unul singur nu prea putea .
- Observ ca nu prea poti . Ma lasi si pe mine sa incerc ? zise rozalia .
- Ia sa vedem ce poate fetita mamei ! ..
Rozalia cand auzi ``fetita mami`` 2 lacrimi i-au coborat din smaralzii ei aparand o urma de razbunare in mintea ei . Apuca arborele cu mainile si a incercat sa traga . Baiatul vazand ca nu poate a intrebat-o :
- Daca vrei te pot ajuta sii vom reusi !! ..
- Nu mersi ! Ii randul meu sa arat ce pot ! .. Fata isi concentreaza toate puterile , isi canalizeaza o chakra roza in maini , sii incepu sa traga in sus de arbore scotandu-l din pamant incetul cu incetul doborandu-l jos . Baiatul ramasese ``cu gura cascata`` . Nu stia de unde are puterea aia . Si de ce inainte i-au aparut doua lacrimi pe obrajii ei fini .
- Wow tu chiar esti puternica ! baiatul se apropie de fata incercand sa o ia in brate , dar fata il respinse si ii zise sa nu se apropie de ea .
Orele au trecut repede sii era momentul de a afla care erau echipele .
Sakura se uita in jur si vroia sa-si faca prieteni , dar nu stia cum . Deodata o fata vine la ea si se prezinta :
- Buna Sakura ! Io sunt Hinata Hyuga ! Ai vrea sa ne cunoastem mai bn sii poate sa fi prietena mea ?
- Sigur ! iar un zambet ii aparu pe fata ei angelica.
Sa va spun ceva despre Hinata . Hinata este o fata foarte timida . Mai ales in preajma lui Naruto . Se inroseste toata sii se balbaie , asta insemnand ca simte ceva aparte pentru el .
Deodata Kakashi aparu dintr-un nor de fum avand in mana niste foi pe care presupun erau scrise echipele care vor fi de`a lungul anului .
- Cum presupuneti aici am echipele care vor fi anul acesta .Ca sa nu mai o lungim atata echipele vor fii formate din : Echipa 8 Kiba Inuzuka impr cu Akamaru , Shino Aburame si Hinata Hyuga antrenati de catre Kurenai Yuhi . Echipa Gai din : Rock Lee , Neji Hyuga si Tenten antrenati de catre Might Gai . Echipa 7 .........
- Sper sa fiu cu Sasuke al meu ! zise enervanta de Ino , o fata blonda , foarte credula sii obsedata de Sasuke.
- Echipa 7 : Sasuke Uchiha , Uzumaki Naruto si Sakura Haruno antrenati de catre mine Kakashi Hatake si ultima echipa Shikamaru Nara , Ino Yamanaka , Choji Akimichi antrenati de catre Asuma Sarutobi . Echipa 7 ne vedem la marginea paduri maine de dimineata la ora 6 . zise senseiul si disparu la fel cu o venit .
Ceee??? O sa fiu cu Sasuke , off , trebuie sa ma obisnuiesc sa-l vad cat mai des .
<<Ce ocazie imi da destinul asta of of , dar totusi ceva imi zice sa nu o mai fac sa sufere dar nu ma pot abtine >> gandea Sasuke ...

#2
buna
am sa zic in mare ce cred despre ficul tau, lasandu-i pe altii sa te critice. imi place foarte mult ideea. este originala si asta e un lucru foarte bun. cei drept am zis ca nu te critic, dar am observat ceva care m-a cam deranjat in ficul tau. tu pui celebrele cuvinte de genul " io" "ii" adica pe mine una ma zgarie pe creier sa citesc ceva de genul(sa iau exemplu din ficul tau, ok?) "- Am ajuns Sakura ! Banca ta ii cea de langa catedra in mijloc la a 3 a banca .
- Va multumesc ! Io va las . Ma duc in banca . si atunci se sunase de ora . " adica puteai foarte frumos sa zici mai simplu si sa nu enerveze pe cineva " ...Banca ta este cea de langa...." sau " -Va multumesc! Eu va las..." sper ca intelegi ce vreau eu sa zic. suna putin cam ciudat. nu am vazut numai acolo. am luat un exemplu din ficul tau la intamplare, ca asa am vazut si cand a citit biletelul de la bunica sa, tot asa parca ai pus "ii". mie imi place cum ai descris, dar merge si mai mult. dialogul e bunicel, naratiunea este buna si actiunea e ok. mai departe las pe altcineva sa critice. eu am zis cate ceva ca sa nu crezi ca nimeni nu ti-a citit ficul. mie mi se pare dragut sincer. sper sa continui, daca te-a deranjat ceva da un pm si se rezolva.
bye bye spor la scris si pupici:*:*:x:*:*
P.S. de obicei nu pun poze sasusaku dar daca tot e fic sasusaku hai sa pun o poza deasta;)
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#3
bun....deci am trecut si eu pe aici....:zuppy02: chiar daca sunt noua stiu si eu cate ceva din criticile pentru ficul meu ..deci sa incepem..cum a spus si anteriorul meu ..chiar nu este frumos...sa scrii ....cu ii sau io ..in fine..si m-a mai deranjat ceva...la cuvantul "si" nu se pun 2 de "i" oriunde am citit era numai "sii"...greseli de tastare
ma=m-a
lasama=lasa-ma
manc=mananc
manci=mananci
wow=ar suna mai bine uau..ptr ca wow este de pe mess
si ai mai scris tu un cuvant..nu stiu care ..in fine..la-i scris cu "k" ca si pe mess...
o perla...pot spune a fost ..fraza "luciul de buze transparent roz ",pai daca era transparent cum putea fi roz..inafara de astea ..icul este super frumos..chiar imi place..si are mari sanse sa devina un fic de succes[/u]

#4
V-am ascultat criticile si am rezolvat tot ce-mi parea gresit ;) ... aja ca sport la citit:X ... si multumesc de sfaturi :D


Cap.2 part.1... Ziua de nastere a bunicii Tsunade si noul razboi intre dragoste si lupta .





Sakura in drum spre casa se gandea la ziua de azi , isi imagina cum va fii urmatoarele zile impreuna cu Naruto si Sasuke , daca se vor intelege , daca brunetul o v-a lasa in pace . Se indoia un pic de gandurile ei , da nu putea sa faca nimic doar sa astepte . Ii reveni in minte acel sarut brutal , primit de la Sasuke , nu-i venea sa creada cat de crud poate fi si incetul cu incetul doua lacrimi incepu sa alunece pe obrajii rozaliei . Aceasta simtind picaturile sarate alunecand pe fata ei a inceput sa alerge din copac in copac lasand siroaiele de lacrimi in urma ei .Pana la urma ajunse la un lac . Se aseaza jos pe iarba pufoasa , isi trage genunchi la piept si isi lasa capul in jos incepand sa urle :
- De ce eu ? De ce nu pot sa fiu normala ? Sa nu fi patit nimic din toate astea , sa nu fi avut atata ura in mine si sa pot fi fericita , de ce Dumnezeu mi i-a luat pe cei mai dragi mie . De ce!! fata nu se mai putea abtine , plangea in hohote fara sa stie ca cineva o asculta si il facea sa se simta foarte rau ca s-a purtat asa de egoist cu ea .
Iesind afara din locul unde o spiona pe fata a prins-o in brate zicandu-i :
- Sakura ce-ai patit . Stai linistita si calmeazate te rog , nu-mi place sa te vad asa ! . cu o voce pe care niciodata nu a folosit-o de multa vreme , mai exact din ziua cand i-a murit parintii .
In momentul acela fata ii sari in brate trantindu-l la pamant . Statea pe pieptul lui plangand fara sa-i pese ca-i uda tricoul lui negru . Se simtea protejata , iubita . La strans foarte tare in brate, simtea ca numai vrea sa-i dea drumul , dar oare de ce . Intr-un colt de inima chiar simtea ceva pentru brunet ? Nici ea nu stia ce se intampla cu ea , dar ii placea sa stea langa el .
Baiatul o privea cu o dragoste pe care nici el nu si-o putea imagina ca va purta asa ceva pentru o fata . Isi dadea seama ca nu era o simpla fata , plina de figuri si arii de vedeta . Era asa de fericit ca o tine in brate , il linistea , ii mangaia parul ei catifelat , o privea cum incet incet ochii i se sting , se gandea ca in sfarsit fata iubita si-a gasit linistea . O mangaia pe chipul ei fin , stergandu-i lacrimile si zicand in soapta ``Nu stiu ce mi-ai facut dar simt nevoia sa-ti pun ca te iubesc ``. A luat-o in brate si a inceput sa alerge , fara sa stie unde mai exact . Pasii lui il conduceau , pana cand a ajuns la o casa roza . Pe o placuta scria Casa Haruno ! . Nu intelegea cum de pasii lui au ajuns pana acolo . Dar totusi ceea ce conta era ca fata era bine si era mai linistita . A batut la usa da nu raspundea nimeni , asa ca s-a indreptat spre casa lui . Nu era prea departe , dar totusi trebuia sa ajunga cat mai repede ca numai rezista prea mult cu ea in brate . Ajunsi in casa lui , baiatul urca sus in camera la el , lasand-o pe patul lui moale , sa doarma . Stia ca era obosita asa ca era mult mai bine sa doarma pe patul lui . Pentru o ora , brunetul o privea asa insistent analizand-o din cap pana in picioare , vedea cat de frumoasa poate fi , doua suvite ii alunecau pe chipul ei fin gadiland-o si chiar nu vroia sa o trezeasca si sa observe ca statea si o privea , asa ca s-a asezat pe canapeaua de alaturi , avand grija sa nu pateasca nimic .
Razele soarelui se jucau pe cerul albastru , pasarelele cantau la geamul celor doi ciripandu-le sa se trezeasca . Brunetul era deja in picioare , in bucatarie pregatind micul de jun deoarece stia ca trebuie sa mearga la antrenament . Rozalia se trezi cand doua raze jucause luminau pe chipul ei catifelat . Se uita in jur , nu stia unde se afla , s-a asezat in ``fund`` , analizand toata camera . Deodata usa se deschide si inauntru intra baiatul cu o tava in mana zicand :
- Buna dimineata somnoroaso ! Ai dormit bine ? Grabestete ca trebuie sa mergem la antrenamente .
- Pai cum !! De ce sunt la tine acasa . Si nu am timp sa manc ma duc acasa sa ma schimb si sa ma pregatesc de antrenamente .
- Stai linistita ca ti-am adus io niste haine .
- Imi poti explica si mie de ce faci toate astea pentru mine , de ce ai avut grija de mine ieri , de ce m-ai adus la tine acasa si cel mai mult de ce te-ai strofocat sa ma consolezi ieri si mi-ai mai adus si haine ?! De ce !! ??
- Mai usor cu intrebarile . Sa iti raspund pe rand . Nici eu nu inteleg de ce am facut toate astea pentru tine , doar simt ca am nevoie sa te protejez sii cu pretul vietii mele . Si hainele ti le-am adus ca sa nu intarzii la antrenamente ca stiu cat le ia fetelor sa se imbrace .
- Aa , mersi pentru tot ce ai facut pentru mine ! Acum scuzama dar ma duc la baie , sa ma pregatesc .
- Aaa da sigur ! spune baiatul rosu la fata din cauza situatiei .
Dupa zece minute , cei doi au plecat la locul unde trebuiau sa se intalneasca cu ceilalti , dar cand au ajuns au observat ca nu era nimeni asa ca s-au hotarat sa astepte pana ajung si ceilalti . Fata isi amintea de trecutul ei trist , cand culegea flori pentru mama ei , incepand ca doua lacrimi sa-i curga incet incet udand iarba pufoasa pe care era asezata . La doi pasi era un camp frumos , plin de flori de toate culorile , aerul era proaspat sii imbibat cu mirosul florilor ce asteptau sa le culeaga cineva . Rozalia se ridica in picioare si merse sa culeaga cateva flori . In timp ce culegea , doi ochi negri stralucitori o priveau cum ``sarea`` din floare in floare apucand de tulpinitele lor. O privea de parca era ultima data . Stralucirea pe care o avea brunetul in ochi nu se compara cu nimeni altcineva . O privea parca fermecat si nu-i venea sa creada ca se intampla asa ceva . Chiar el , Sasuke Uchiha sa se fii indragostit . Deodata se apropie Naruto incepand sa tipe :
- Ce bine !! Credeam ca am intarziat . Ceau Sakura ! zise blondul catre floarea de cires.
- Ohh, buna Naruto ! zise rozalia cu un zambet larg pe fata . Si vezi ca si Sasuke este pe aici.!Sa nu uiti , sunteam o echipa si trebuie sa ne intelegem. spuse fata un pic suparata ca cei doi nu se prea inteleg.
- Scuze Sakura ,dar cum domnul figurant mai mereu ii cu capul in nori si nu-i pasa doar de el insusi , m-am gandit sa nu-l trezesc din visele lui .
- Hai ma lasi ! zise Sasuke un pic enervat de cuvintele spuse de catre blond .
Dupa vreo doua ore de asteptat . In acest timp , Naruto statea rezemat de un copac si dormea linistit , fara nici o grija , Sasuke statea in varful unui copac uitandu-se ba la mine ba daca vine Kakashi si io stateam si culegeam in continuare flori si faceam buchete , nu stiu de ce le faceam sau pentru cine dar ceva stiu sigur , acest lucru ma linistea si ma facea fericita , chiar daca imi amintea de ziua in care mi-au murit parintii , imi amintea de copilaria mea fericita . Cand saream in sus si ma jucam cu mama , cand imi facea coronite din flori roze , precum parul meu , eram o copila inocenta , slaba , frumoasa , aveam prieteni , mereu aveam zambetul pe buze fara sa-mi pese daca radea cineva de mine sau il faceam sa rada pana inceteam si io . Intr-un final a ajuns Kakashi cu intarziere de trei ore , primul care a sarit la el a fost Naruto care inca un pic si-l lua la bataie . Era foarte amuzant sa vad cat caz face Naruto . Dar totusi dupa o ora , Kakashi ne-a zis sa ne pregatim pentru o mica petrecere de ziua marelui hokage, Tsunade . Sa venim eleganti impreuna cu un cadou si nu putem lipsi ca vom fi dati afara din academie , chiar daca nu aveam sa lipsesc . Tsunade imi era ca o a doua bunica . Dupa ce ne-a zis aceasta veste ne-a poruncit sa mergem acasa si sa ne pregatim ca petrecerea va fi chiar azi in sala de sport de la academie si in acel moment a disparut intr-un nor de fum , precum Naruto si Sasuke .
- Vad ca trebuie sa ma intorc acasa singura .! spun eu dezamagita ca am ramas singura incepand sa merg in piata din mijlocul satului .
Ma plimbam prin piata minunandu-ma de toate lucrurile ce erau prin magazine si prin tarabe , amintindu-mi ca trebuie sa-mi cumpar si o rochie pentru marea seara .Am umblat in toate magazinele uitanduma ce cadou sa iau si ce rochie sa-mi iau,dar nu gaseam nimic pentru genul meu . Ba o rochie era prea scurta , ba prea lunga , ba prea impodobita sii multe alte lucruri , dar totusi am gasit un cadou minunat pentru ``bunicuta``mea , o carte de dragoste , ca stiam ca-i plac foarte mult chiar daca nu vroia sa arate acest lucru .
Mergeam pe strazile Konohai trista ca nu mi-am gasit nici o rochita potrivita pentru mine si fara sa-mi dau seama am dat peste cineva cerandu-mi iertare in toate modurile .
- Imi pare foarte rau domnule , chiar nu am vrut sa dau peste dumneavoastra !! exclama rozalia suparata pe ea insasi .
- Nu-i nimic scumpete , se mai intampla uneori !.spuse misteriosul om cu un glas dulce .
Cand imi ridic capul il vad pe Sasuke si la geamul unui magazin o rochie superba ce mi-a atras atentie si am fugit catre magazin lasandu-l pe baiat fara nici o explicatie sau ceva de genu . Am intrat in magazin repede ca sa nu-mi ieie alcineva rochia .Cand am vazut-o , eram incantata parca eram un copil mic ce vroia ciocolata de la mamica . I-am cerut vanzatoarei sa-mi arate rochia . Cand am vazut-o de aproape m-am dus repede sa o probez si-mi venea perfect ,parca eram o printesa . Am cumparat-o si m-am grabit acasa ca trecuse deja 3 ore de cand ma plimbam dupa rochia potrivita . Alerg spre casa repede , deschid usa , o salut pe bunica si ma duc in camera . Ma uit cat este ceasul , 18:25 asa ca mai aveam inca o ora jumate pana sa merg la asa zisa petrecere . M-am asezat pe pat ca sa ma odihnesc un pic dupa marea plimbare in cautarea imbracamintei potrivite . Am intrat in lumea viselor . Visam la o viata fericita , plina de bucurii , cand aud o voce care vine din spate zicandu-mi :
- Sakura iubirea mea , cat de mare te-ai facut .
- Mama !! si in acel moment m-am dus sa o imbratisez . Mi-a raspuns imbratisari in timp ce-mi mai zicea unele chesti .
- Fiica mea fii fericita , nu te mai gandi la momentul acela , noi suntem bine aici si avem grija de tine . Bucurate de viata printesa mea , fati o viata normala , plina de rasete , prieteni multi si chiar iubit . imi zice mamica mea cu un ton asa dulce pe care nu l-am mai auzit de mult timp .
Atunci cand am vrut sa-i spun ca nu voi putea m-am trezit din acel somn tipand ``MAAMAA`` , dar nu un tipat de frica sau de tristete cii un tipat de fericire ca pentru prima data femeia care mi-a dat viata mi-a mai adresat un cuvant din ziua aceea in care imi zicea sa fug departe . Ma uit cat este ceasul si vad ca este 19:30 , mai am 30 de minute si incepe petrecerea asa ca ar fi mai bine sa ma grabesc . Mi-am luat rochita din plasuta , mi-am luat cutiuta cu farduri , rimeluri , creioane etc . Mi-am luat o pereche de boxeri negri cu fluturasi albi si rochita peste . Rochita era neagra,despicata intr-o parte aratand picioarele mele fine si catifelate si la piept era strans ce imi arata formele corpului meu , cu decolteu, dar nici exagerat . Mi-am luat rimerul , mi-am ondulat genele usor , creionul de ochi , m-am dat cu fard roz si mi-am lasat parul alunecand pe spate lasandu-mi doua suvite ondulate coborand in jos spre sanii mei . Mi-am luat un colier de aur cu litera S , o bratara tot de aur . Mi-am luat niste pantofi cu toc pe care ii pastram pentru vreo ocazie speciala , negri si cred ca asta era o ocazie foarte speciala .
Deodata incepe bunica sa ma strige :
- Sakura coboara ca a venit cineva la tine .!
- Vin imediat bunico ! zise printesa uimita ca de ceva vreme nimeni nu o vizitase inafara de postas .
Rozalia se uita pentru ultima data in oglinda si iesi din camera , cand sa coboare scarile doi baieti o priveau uimiti de frumusetea acesteia . Cobora scarile cu multa gratie . Rochia ii venea perfect , umbla dupa bunul ei plac . Cand termina de cobor le zise la cei doi baieti :
- Uau !! Nu ma asteptam sa veniti dupa mine . Si va rog sa nu va mai uitati atata la mine .! Ca nu-s printesa sau ce stiu io . zise fata un pic uimita de reactia pe care chiar si Sasuke o avea .
- Bine zis uau , arati superb Sakura ! zise Naruto un pic balbait.
- In sfarsit ai zis ceva rational, Naruto ! zise Sasuke calm uitandu-se inca la micuta printesa.
- No ma mai complimentati atata sau plecam ? Ca mai sunt cateva minute si incepe petrecerea .Cred ca deja au venit invitatii si numai noi lipsim . Asa ca hai sa ne grabim .
Am urcat intr-o masina pe care Sasuke o primise acum doua luni , neagra precum parul lui , un BMW . Exact pe gustul meu . Pe drum Naruto statea in fata , Sasuke la volan si io singurica in spate ceea ce imi convenea . Stateam cu mainile pe geam uitanduma ce frumos reflectau stelele si luna pe strazile Konohai . Fara sa-mi dau seama am ajuns la locul petrecerii , observand ca invitata nu a ajuns inca . Urcam si coboram scarile de la sala cu multa gratie , cum am mai zis ca o printesa , toata lumea se uita ce bine eram asortata si draguta cu suvitele carliontate lasate sa alunece pe sanii mei. M-am asezat la o masa, savurand lichidul rosu ,fiind vinul ,si alunecandu-mi pe gat incet .Deodata aud niste voci , mai exact vocea doamnei Tsunade tipand la Kakashi ca am uitat de ziua ei.Kakashi incercand sa o calmeze si cerandu-i sa-l urmeze a primit o palma peste fata , dar cand au intrat amandoi , Tsunade-sama a ramas uimita cate persoane erau in acea sala si ce frumoasa era decorata .
-Ohh! Scuze Kakashi,daca stiam nu te palmuiam sau nu-ti ziceam nimic , imi pare foarte foarte rau .! exclama sarbatorita un pic trista de cele intamplate .
-Am sa incerc sa trec cu vederea , dar de acum incolo , daca dai ,dai un pic mai incet , au la dracu ca doare .!! zise Kakashi amuzat de situatie si un pic plangacios de palma primita .
Intre timp ma indrept spre ``bunicuta``mea pentru ai zice la multi ani .M-a imbratisat asa cum ma imbratisa mama mea cand eram mica , cu multa iubire .In a cea imbratisare am simtit de parca ea era mama mea , imi oferea multa dragoste,fiind doar o ``necunoscuta``, dar ma simteam fericita ca macar ea stie cum sa ma faca sa ma simt bine , asa credeam eu .
Dupa vreo doua ore ,de dansat cu Lee , Neji si mai multi , Naruto se indreapta spre mine cu un pahar de vin rosu si se impiedica de covorul rosu pe care calca mandru,si varsa paharul pe mine . M-am enervat foarte tare si am inceput sa tip .
-Naruto , idiotule ,cum poti fii asa de cascat,uite ce-ai facut !!am zis io cu o fata nervoasa
-Scuze Sakura , chiar n-am vrut , numai ca m-am impiedicat .Lasama sa te ajut ! atunci se impiedica iar si cade peste mine inrosinduse . Ma simteam strivita de un urias .
-Naruto date de pe Sakura ca o strivesti , prostule! incepe Sasuke sa tipe la el ,iar blondul se ridica repede de peste mine si imi cere o mie de scuze pentru cele intamplate .
Mi-am cerut scuze sa pot pleca , sa ma curat .Am ajuns la baie si acolo ma plangeam de ce mi se intampla mie toate astea , fara sa-mi dau seama ca cineva a intrat in baie . Mi-a pus mana pe umar , si cand ma intorc am simtit niste buze calde si moi , contactandu-se cu ale mele intr-un sarut nevinovat si neintentionat . Ne-am sarutat pentru doua minute fara sa ne oprim din acest magnific lucru .Simteam ca plutesc in aer , dar am rupt sarutul dandu-i o palma persoanei care a indraznit sa-mi atinga buzele intr-un sarut dulce si totodata nevinovat . Acea persoana eraa .....



ma bucur ca cnv il citeste :x ... chiar dak nu l`ati citi io tot as scrie :)) ... dar fara sa-l pun aici ;)) ... ByE` ne vedem la urmatoarea parte >:D<

#5
buna
draga mea ma bucur ca ai pus nextu ca asa te pot critica iar >:) bine ca de data asta nu voi fi o scorpie pentru ca a iesit mult mai bine, insa perfect nu putea, dar ai evoluat foarte mult de la ultimul capitol, adica primul ;))(ironia sortii)
scumpa mea, iar ai pus acolo io si am mai vazut undeva .... ca era ieie, atunci cand nu vroia ca cineva sa-i cumpere rochia. voi da copy-paste acolo sa iti arat ... " Am intrat in magazin repede ca sa nu-mi ieie alcineva rochia ." si partea cu io ... am gasita de vreo cinci ori deci nu iti mai dau copy-paste sa iti arat. vei gasi singura. descrierea mi se pare mai buna, decat la capitolul precedent. dialogul este ok, adica nu mi se pare sec bravo din partea mea. naratiunea este buna, nu vad ce nu ar fi bine la ea, dar ma rog ....la Dumnezeu (metafora ... dar asta nu inseamna ca nu sunt credincioasa, nu interpretati gresit:D) actiunea nu mai e grabita. deci tot ce m-a deranjat in acest capitol au fost acele cuvinte, nu le mai repet ca ma doare capul ...
dar draga mea macar tu ai inteles ca trebuie sa ai peste 40 de randuri, aici te felicit si ai respectul meu. ceilalti nu inteleg, si din cate vad ai citit si regulamentu brevo cu felicitari.
so te astept cu nextul
bye bye , pupici si spor la scris :*:*:*:*:*:*
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Unde dragostea nu poate exista... THE LAST UCHIHA 16 10.300 14-01-2014, 06:53 PM
Ultimul răspuns: SabrynaMe
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.597 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  Cealalta parte Phoenix 1 2.064 11-11-2011, 06:28 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Cand Dragostea Distruge(18+) Crissu'Blacker 4 3.051 14-10-2011, 12:36 PM
Ultimul răspuns: Crissu'Blacker
  Cine-i el? ..Poate n-ar trebui sa stiu.. pandora96 26 13.397 27-06-2011, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Ada
  Dragostea poate fi inselatoare! Debb.' 93 71.889 27-05-2011, 01:35 PM
Ultimul răspuns: ciupaciup
  Ura poate duce la moarte Sayonara 12 7.338 03-04-2011, 09:13 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Totul se poate spulbera in orice clipa Debb.' 18 10.945 05-03-2011, 12:07 AM
Ultimul răspuns: anyame1
  Tot ce poate fi bun ...e rau ! - [+18] Grubbie 9 5.282 11-01-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Zambetul tău poate ucide Kyung.Oppa 2 2.785 19-11-2010, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kyung.Oppa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)