Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tristete sau fericire(inspirat din naruto)

#31
o yeah....my:>
pai da...mie imi place foarte mult acest fic
de ce?..pt k ai schimbat personalitatile celor doi, sakura are o sora mai mica ji inca alte multe chestii
imi place descrierea , naratiunea, dialogul...practic ideea in sine ji felul tau de a scrie
pai ajtept nextu' ji te rog sa nul termini aja repede in fond nai pus mai nmk hentai:D
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#32
Poftim?
Fato nici sa nu te gandesti ca sa renunti la acest fic.
Doamne cred ca te omor cu mana mea.
Auzi la ea? poate ca doar SaKu_AnGeL_SaSu iti da comm.Ansta nu inseamna ca nu este citit.Am citit de cand ai inceput cu primul capitol si am ramas impresionata....da acum probabil te gandesti ca daca mie imi place asa de mult ficul de ce nu am pus replyuri.
Raspunsul la intrebare este ca eu nu ma omor cu replyurile.Sincer doar la cativa am lasat comm.Doar acolo unde credeam ca pot sa imi exprim ideile si nemultumirile.
Deci te implor nu sfarsi acest fic deoarece este grozav.
TE IMPLOR :crying:
:sad:

#33
bine, bine voi continuia....


Era o seara calduroasa de vara. Eu ma plimbam alaturi de Rose pe strazile prafuite ale Konohai. Sasuke era acasa, tocmai se intorsese dintr-o misiune, iar Shina era plecata cu Kai. Din tufisuri se auzea un zgomot destul de enrvant, cand m-am dus sa vad cine era, un kunai se invartea in jurul meu legandu-ma cu o ata. nu era nimeni altul decat Toshiro.
-C..ce? C...c..cum se poate ca tu sa fi in viata? am inceput eu sa ma balbai.
-Ceea ce ai lovit tu a fost doar o clona, eu m-am ales doar cu cateva zgarieturi si cu aceasta cicatrice.
-Nu-i nimic voi termina acum ce am inceput. si imi scot un kunai si imi tai ata.
-Stai linistita, nu am venit aici ca sa ma plipt cu tine, esti prea slaba. Esti prea slaba si de aceea nu vei fi niciodata in stare sa ma omori. Iubirea te face slab si fara putere. Daca vrei sa ai mai multa putere sti unde sa te duci.
Spunand astea a disprut intrun nor de fum. Incepusem sa cred ca are dreptate. Rose se uita la mine speriata, am luat-o in brate si ne-am intors acasa. Cand am ajuns Sasuke dormea, am inceput sa imi inpachetez din lucruri. Din greseala scapasem peria Rosei pe jos, cand m-am uitat la Sasuke acesta inca dormea sau asa credeam eu. Am coborat scarile si m-am indreptat spre usa.
-Adio, sa ai grija de tine Sasuke.
Cand am vrut sa deschid usa, in fata mea a aparut Sasuke. Avea sharinganul activat, ca sa nu cad sub vraja lui mi l-am activat si eu. Era destul de suparat si stiam bine de ce.
-Nu te voi lasa sa faci aceiasi greseala pe care am facut-o si eu. Eu te pot antrena.
-Sasuke nu este vorba despre asta” Esti prea slaba si de aceea nu vei fi niciodata in stare sa ma omori. Iubirea te face slab si fara putere”. Toshiro nu a murit, este inca in viata, chiar daca voi ramane tu nu ma poti antrena indeajuns de bine. Sasuke lasa-ma sa trec.
-NU, a tipat Sasuke la mine, nu te voi lasa sa faci asta! Saura tu nu mai esti singura, ai multi prieteni si ma ai pe mine si mai ales o ai pe sora ta.
-Imi pare rau Sasuke.
L-am sarutat scurt pe buze apoi am facut un semn cu mana si l-am adormit. M-am indreptat spre iesirea din sat. Toata noaptea am fugit alaturi de Rose. La un moment dat aceasta a oboist sa tot alerge asa ca am pus-o in hanorac. Imi era foarte usor sa ma misc fara sa fac zgomot si partea ceea buna niki nu ma prea putea vedea nimeni. Eram imbracata intro rochie neagra cu bretele, lunga putin mai sus de genunchi, purtam o pereche de colanti tot negri pana la genunchi si eram incaltata cu niste balerini tot negri. Pentru ca era cam racoare afata mi-am pus un pullover rosu inchis. Rose a adormit imediat. Intr-un final am ajuns, era ora 11. Am ciocanit la usa si mia raspuns un baiat inalt.
-Se pare ca ai ajuns intr-un final. Te asteptam. Intra.
Intre timp in cealalta parte a padurii. Naruto si Hinata vroiau sa ne scoata afara. Au observant usa deschisa si s-au speriat. Credeau ca am patit ceva cand l-au vazut pe Sasuke pe jos. Dupa vreo jumatate de ora sa sculat si el. Acesta a vazut-o pe Hinata langa el si a luat-o de mana.
-Naruto, vino repede!!!! S-a trezit!!striga Hinata.
-Da? Sasuke, esti bine? Ce sa intamplat si mai ales unde sunt Sakura, Shina si Rose?
-Mmmm……Naruto, Hinata, promitetimi ca nu spuneti la nimeni. Sakura….a…plecat….la…..adilescentul a fost intrupt de Naruto.
-Omule nu ne mai tine in suspans si zi dracu odata, incep sa fac crize.
-La Orochimau.

#34
what?! la orochimaru?! dar sper ca nu ca sa filtreze cu el....
astept nextul si sa nu cumva sa te prind ca inchizi ficul ca imi pun chibi-ul sa te bata.
sunt multi useri care il citesc dar daca nu iti lasa comm mare branza.
chu si gambate!
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#35
Ohayo...am trecut si eu pe aici...Imi place foarte mult ficul tau, dar nu pot sa cred ca s-a ajuns la asta..Sakura sa plece la Orochimaru?!...Interesant:-?Oricum....amvazut cateva greseli,dar nu le mentionez pentru ca banuiesc ca le stii, descriere ai avut....dialogul nu a fost sec si naratiunea a fost la locul ei.
Abea astept sa vad ce turnura mai ia povestea..chu si gambate [Imagine: wduvyffhjbqhma4rnw7flroyb1.gif]
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]

#36
-UNDEEEE?????? Omule tu glumesti? Cred ca te-ai lovita prea tare la cap, cand ai cazut.a zis Naruto nervos.
-Nu glumesc cu chesti dinastea Naruto!!! A tipat Sasuke nervos
-Gata, incetati sa va mai certati, Naruto nu vrei sa iesi afara sa te aerisesti? Vad ca te-ai incins umpic. A zis Hinata scoasa din sarite.
-Bine, bine, a zis Naruto nervos.
-Gata, spunemi ce sa intamplat? La intrebat Hinata
Sasuke a inceput sa ii povesteasca Hinatei ce se intamplase cu o seara inainte. Nu credea ca se va ajunge vreodata la asta. Eu am trecut prin multe si Hinata stie prin cate. I-am povestit toata viata mea.
-Dar nu are logica, Orochimaru a fost cel care i-a distrus familia. De c ear vrea sa se duca la el acum? A intrbat Hinata.
-Pentru simplul motiv, pentru care a plecat si Sasuke, vrea mai multa putere, a zis Naruto intrand in casa.
-Poate ai dreptate, trebuie sa ii anuntam si pe ceilalti. a zis Sasuke
-Ii vom chema pe toti in curtea academiei. A zis Hinata horatata
-Bine.
Intre timp in cealalta pare a padurii, eu discutam cu Orochimaru.
-Te voi ierta pentru ca mi-ai distrus familia, in shimbul puterii, am zis eu serioasa.
-HA HA HA, crezi ca trebuie sa fiu iertat de o pustoaica nesimnicativa? Iti voi da putere doar pentru ca ai tupeu. Kabuto duo in camera ei si dai haine.
-Daca nu te superi mi le-am adus pe ale mele.
-Nu ma supar, deocamdata vei sta in camera ta, maine vei vedea ce inseamna cu adevarat puterea. Mi-a zis Orochimaru. Din hanoracul meu si-a scos capul Kira si a inceput sa il maraie pe Orochimaru.
-Ea este Kira, este un cadou de la Akamaru. Va sta si ea cu mine.
-Akamaru zici a? Cum a putut face asta? Sa isi dea propria fiica uneia ca tine.
-Ia vezi cum vorbesti!! Sau….
-Sau ce? Daca vei pleca nu vei fi o mare pierdere.
Am tacut si am plecat dupa Kabuto. Intr-un fel era speriat de mine, si mai ales era ingrijorat din pricina “stapanului” sau. La felu cum vobisem eu cu el, avea si motive. Ma condus pana la o camera micuta, era luminata slab de niste lumanari, avea un pat, o masa si un scaun.
-Eu sunt singura “eleva”?
-Da, nu mai este nimeni, mai bine te-ai odihni maine incepi antrenamentele si te avertizez, cum i-a facut lui Sasuke asa iti va face si tie. Noapte buna.
“Noapte buna? Dar este abia 12, asta a ramas in urma cu ceasu sau ce?”
<Intreabal, ia vezi ce zice?>
“Ce chestier ai invatat sa bagi si tu lumea in seama, pe unde ai fost?”
<Paii….in vacant.He he, ai avut nevoie de mine?>
“Nu chiar, doar am intrebat.”
-Off…..Kira, am ajuns sa ii cer ajutorul lui Orochimaru. Mai bine as manca ceva, mi sa facut foame de la atat mers, tie nu?
-Ham.
Intre timp in satul ascuns in Frunze, in curtea academiei era multa lume. Toti satenii erau acolo genini, chunini, jounini si chiar si cei de la ANBU. In fata multimii pe un podium se aflau Lady Tsunade, Lord Kazekage, Hinata, Naruto si Sasuke.
-Il voi lasa pe Sasuke sa vorbeasca mai intai, a zis Lady Tsunade.
-Iar eu la randu meu il voi lasa pe Naruto.
-Multumesc Sasuke, stiu ca vam convocat atat de repede si vam anuntat intr-un timp atat de scurt, dupa cum bine stiti decand eram mic cu totii ma ignorau, pentru ca stiau ca inauntru meu este un demon. La academie viata mea sa schimbat, nimeni nu stia de secretul meu si toata lumea vorbea cu mine, dar nu si fat ape care o placeam, Sakura. Am incercat sa fac tot felul de lucruri trasnite doar ca sa ii atrag atenbtia si ca sa dovedesc ca sunt mai bun decat Sasuke. Dupa ce am avut o echipa, am inteles cxa nu sunt singur, dupa lupta mea cu Gaara am realizat ca nu sunt singurul care a fost singur, dupa toate misiunile mele alaturi de Kakashi-sensei, Sakura si Sasuke am realizat ca am prieteni care ma sustin. Dar acum un prieten bun a plecat dintre noi.
La auzul acestor cuvinte cu totii au tresarit, se gandeau la ce e mai rau, ca am murit. Naruto a plecat si i-a facut loc Hinatei.
-Nu va faceti griji, inca traieste.
-Atunci zi mai repede ce a patit prietena noastra!!! A strigat nervos Konohamaru.
-Ei bine, Sakura a plecat la …. Orochimaru. Spune Hinata plecand capul.
La auzul acestor cuvinte cu totii au tresarit. Toata lumea a lasat capul in jos suparati. Pana si cei de la ANBU au fost socati de aceasta veste. Akamaru a inceput sa latre nervos.
-Seara trecuta a plecat, Sasuke a incercat sa o opreasca dar nu a reusit. Nu-l invinuiti pe Sasuke de plecarea ei!!! Am aflat de la niste surse ca vinovat de plecarea ei este Toshiro, in padure cu totii am crezut ca l-am omorat dar a fost contrar a ceea ce am crezut noi. A zis Hinata indrazneata.
Nimeni nu a mai zis nimik, cu totii se uitau murati la Hinata. Se schimbase, nu mai era aceea fata naiva ca in odinioara.
-Sakura a luptat pentru acest sat, ca sa il apere. Si-a riscat viata doar ca voi sa fiti in siguranta. Uni dintre voi ii veti spune tradatoare pentru ca a plecat la Orochimaru, dar nu este asa!!!! A strigat hinata, 2 lacrimi au aparut pe chipul ei cald. Amintitiva anul trecut aceea lupta cu cei din Akatsuki, si-a riscat viata, a trebuit sa ne atace pe noi ca sa ne indeparteze de ea ca sa nu patim ceva, cei care au fost acolo stiu ce a facut, sa luptat cu Konan pana a ramas fara chakra, si voi cum o rasplatiti??!!!!! Spunandui tradatoare??? A strigat Hinata nervoasa.
-Are drepate, sa lupatat ca sa va apere pe voi!!! A strigat Naruto. Cu totii trebuie sa ii fim recunascatori pentru ce a facut pentru satul nostrum. Acum veti spune ca ea nu era singura si ca si ceilalti au lupatat, este adevarat nu a fost singura care a luptat….a fost intrerup Naruto
-…..dar a fost singura care a rezistat pana la sfarsit. A continuat Hinata.
Shina era si ea acolo, si a auzit tot ce au spus prieteni ei. S-a ridicat de pe scaun sis a indrepat spre podium. Toti cei de pe podium se uitau la ea, aceasta plangea, Sasuke sa indreptat spre scari si a luat-o de mana zambindui. Naruto si Hinata i-au facut loc la pupitru.
-Au dreptate, o cunosc pe Sakura decand m-am nascut, nu sunteti singurii de care a avut grija. Cu mult timp in urma Sakura era prea mica ca sa isi apere Regatul, tatal nostrum a murit ca se ne apere pe noi, iar Sakura, ei bine Sakura m-a aparat si pe mine, dar ma pierdut undeva in padure cand incerca sa fuga, ea credea ca am murit in explozie, daca nu fugea putea fi ea ce-a care moare. Amandoua am scapat, am venit in acest sat, mi-am revazut sora, am fost antrenata de cei mai buni, am luptat alaturi de cei mai buni ninja din acest sat si mai ales alaturi de ea si prietenii mei. Vreau ca Sakura sa fie vazuta ca un erou, nu ca pe un dusman. Pentru ca ea este adevaratul sens al cuvantului ninja, si cu asta am incheiat.
Spunand astea cu totii s-au ridicat si au inceput sa ii apalude. Shina a inceput sa planga si Hinata a incercat sa o linisteasca. A fugit la Sasuke si la luat in brate, acesta la randul lui a imbratisat-o. Akamaru a inceput sa urle din cauza celor spuse de copii. Shina sa smucit din bratele lui Sasuke si a fugit in padure. Sasuke a vrut sa fuga dupa ea dar Naruto la prins de mana dezabordand din cap.
-Sasuke las-o, are nevoie de timp. I-a zis Hinata
Aceea noapte a trecut greu pentru toti. Mai ales pentru Sasuke si Shina. Acea veste a fost un soc pentru toti.. Dimineata a venit cu pasi repezi peste Konoha. La mine in camera era déjà agitatie, nu sti-am cu ce sa ma imbrac. Mi-am ales tinuta mea de lupta. Am luat-o pe Kira in brate, dar aceasta sa pus pe capul rozaliei. Am iesit din camera si am incercat sa gaseasc iesirea, mi-a fost usor, Kira m-a ghidat prin “labirind”. La iesire l-am vazut pe Orochimaru care ma astepta pe mine. Ma legat la ochi si a inceput sa ma atace, eu ma feream destul de usor, dar nu indeajuns iar daca, cadeam ma lasau acolo.
2 ani plini de antrenamente pentru mine si pentru cei din Satul Konoha au fost 2 ani de tristete. Acum eu impreuna cu Kira eram foarte puternice. Orochimaru ma lasat sa plec acasa pentru ca nu mai avea ce sa ma invete. Am plecat in cautarea lui Toshiro l-am gasit, si l-am omrat. Intr-un fel imi era frica sa ma intorc inapoi, nu stiam cum vor reactiona. M-am imbracat cu aceleasi haine cu care am plecat din sat, mi-am lasat parul pe spate, iar ca Kira sa nu fie descoperita am facut-o neagra. Kira sa asezat pe capul meu si mi-am pus o pelerine neagra pe mine. Practic si eu mi-am schimbat infatisarea. Acum aveam ochi negri si aveam parul negru cu niste suvite roz. Am intart pe poarta si m-am indreptat spre academie. Acolo era din nou acea adunare de acum 2 ani. Eu eram in al doilea rand, am asezat-o pe Kira la mine in brate. In fata pupitrului a aparut Hinata.
-Iata ca suntem azi aici din nou ca sa ne amintim de Sakura. Acum 2 ani am zis ca a salvat acest sat si va mai repet odata. Anu asta am auzit tot felu de vorbe urate ca este o tradatoare si m-am enervate. Ea nu este o tradatoare doar pentru ca a plecat la Orochimaru nu este o tradatoare! Anu trecut nu a fost nevoie sa va zic asta dar anu asta am fost nevoita. A zis Hinata trista.
-Hinata, imi permiti? A intrbat Shina. Au trecut 2 ani de la plecarea surori mele, cu totii am crescut, acum am si eu echipa mea, si am invatat lucru in echipa. Vreau doar sa ii zic ca imi este tare dor de ea si ca imi doresc sa se intoarca, cu totii ne dorim asta.
Ceremonia a tinut pana la ora 2, pentru ca nu vrioam sa fiu descoperita am mai stat asa. A 2 zi la scoala m-am imbracat ca o rockarita. Imi statea bine cei drept, iam prins Kirei o fundita rosie si am plecat spre scoala. Am ajuns repede la scoala, acolo mi-am revazut toti prietenii mei. M-am indreptata spre Hinata si am salutat-o.
-Buna eu sunt Myra si ea este Saya, sunt noua pe aici!
-Buna eu sunt Hinata iar ele sunt Ten Ten, Temari si Ino.
-Buna fetelor, eu sunt Myra iar ea este Saya, catelusa mea.
-Buna, au spus fete in cor.
-Esti cumva rockarita? Ma intrebat Temari.
-Da, de ce? Si tu esti?
-Da, ce coincidenta. Vrei sa tii prezint sip e ceilalti?
-Miar placea, am zis cu un zambet dulce pe fata.
-Baieti vreau sa vo prezint pe Myra iar aceasta este catelusa ei Saya.
-Buna Myra. Eu sunt Naruto si intr-o buna zi o sa devin Hokage, credema.
“Off…..Naruto nu te-ai schimbat deloc.”
Dupa ce s-au prezentat si restu gastii a mai ramas doar Sasuke. Kiba a inceput sa ma miroase la fel a facut si Akamaru cu Kira.
-Aaa…ce faci? L-am intrebat eu speriata.
-Te miros si ai acelasi miros ca al Sakurei, Akamaru tu ce zici?
-Ham!
La auzul acelor cuvinte Sasuke sa uitat la mine. M-am speriat in ochi mi-a aparut sharinganul usor dar lam retras repede nimeni nu l-a vazut doar Sasuke. Clopotelu suna de intrare la ore. Acea zi a trecut greu, dupa ore ma plimbam de una singura pe strazile din Konoha, m-am oprit la casa unde am stat eu cu Sasuke.
-Vrei sa intri? Ma intrebat o voce din spate, era Sasuke.
-Aaa…nu vreau sa deranjez. Am zis eu putin tremurand.
-Nu deranjezi pe nimeni, sunt singur. Hai intra.
Am intrat si m-am asezat pe canapé. Sasuke a facut un semn cu mana si a zis incet”relase”. Fara sa imi dau seama imi revenisem la normal. Kira a inceput sa latre la mine, cand am vazut-o din nou alba am inceput sa tremur.



aceasta melodia a inceput sa cante cand Hinata a inceput sa vorbeasca prima oara despre Sakura http://www.youtube.com/watch?v=LQvnDNfvJOc

#37
Am avut noroc ca aveam gluga in cap si am putut sa pun la loc forma si nu a vazut-o pe Kira alba pentru ca era dupa canapea.
-S-a intamplat ceva? L-am intrebat eu rece.
-Sti? Imi dauci aminte de o fata. Mi-a zis acesta la fel de rece.
M-am intors si m-am uitat in ochi lui, raceala din ochi nostril sa intalnit. M-am schimbat, nu mai eram acea fata scumpa si dulce acum eram rece, fara prieteni si singuratica. Dar ceva din vechea Sakura a mai ramas inca in mine.
-Vrei sa spui, Sakura?l-am intrebat eu intorcanduma cu fata la balcon.
-Da, dar de unde o cunosti? Ma intrabat acesta asezanduse langa mine.
-M-am intalnit cu ea in padure cand veneam aici, nu stiu unde pleca dar cred ca se antrena la Orochimaru. Am zis eu in continuae rece.
-Da, a plecat acum 2 ani. Toata lumea a suferit dupa plecarea ei, mai ales eu, o iubeam si inca o mai iubesc. A zis Sasuke indreptanduse spre balcon.
-Si daca sar intoarce, ce ati face?
-As lua-o in brate si as saruta-o.
-Dar cm ar reactiona ceilalti cand ar vedea-o? Nu crezi ca ii vor spune ca este tradatoare?
-Nu, din cate le-a zis Hinata nu vor face asta te asigur.
-Bine ei bine trebuie sa plec in seara asta trebe sa ajung in alt sat, adio. Spunand asta am iesit pe usa.
Sasuke si-a luat la revedere de la mine si sa dus in camera lui. Eu m-am grabit sa ies din sat si sa imi i-au lucrurile. Eu stateam intr-o oestera in spatele unei cascade, m-am schimbat si m-am culcat.
A doua zi a venit repede, toata noaptea m-am gandit ca ar trebuyi sa ma intorc in sat si chiar asta voi face. M-am imbracat cu hainele mele de lupta doat ca accesoriul acela alb acum era negru, mi-am pus o pelerina neagra pe mine si am plecat de acolo. Era 3 dupamiaza si era liniste cel putin asa credeam eu. Dintr-o data am inceput sa aud niste explozii si se pare ca veneau de la poarta de intrare in Sataul ascuns intre Frunze. M-am grabit sa aflu ce se intaplat, cand am ajuns l-am vazut pe Orochimaru cu Kabuto atacand orasul. Cel care lupta impotriva lore u cei de la ANBU, oare unde sunt prieteni mei?
-Vai Kakashi ai decazut mult, esti foarte slab. Cred ca te pot bate si cu o mana legata la spate. I-a zis Kabuto increzator.
-Chiar crezi? Am strigat eu aruncand 2 kunaiuri in spatele lui. Se pare ca lui Kabuto al nostru ii este frica. I-am spus ceva Kirei iar aceasta sa dus in sat. Eu am ramas afara sa ma lupt cu fostu meu profesor.
-Ma bucur sa te revad, Sakura!
-Kakashi-sensei de unde stiati ca sunt eu?
-Cine mai are parul roz scurt si ochi verzi?
-Unde sunt ceilalti?
-Pai…intoarcete si ii vei vedea.
Cand m-am intors i-am vazut pe toti plini de sange. Sasuke se uita la mine si eu la el. Mi-am intors privirea catre Orochimaru si am strans din pumni.
-Mai, mai, mai, micuta mea eleva crede ca ma poate invinge, ce pacat ca nu va reusi.a zis Orochimaru cu zambetu pe buze.
-Nu mai sunt o simpla fata! Cred ca ai uitat ca Lady Tsunade ma intrenat, nu?
-Ha ha ha ha, nu ma face sa rad. Tsunade nici nu stie prin cate ai trecut antrenandute cu mine. Eu te-am invatat mult mai multe decat ar putea ea sa te invete pe tine, sunt mai puternic decat ea.
-Nu prea cred. Se auzi o voce din spatele lui. Acea persoana era Tsunade-sama, i-a dat un picior in spate de la azvarlit intr-un copac din fata lui.
-Sharingan, am strigat eu apoi am facut niste semen cu mana si in juru meu se vedea o chakra roz. Aceasta a inceput sa ia forma unei mingii de foc, care s-au indrepat sper kabuto.
Am inceput sa ma bat cu Kabuto, acesta tot vroia sa ajunga la prietenii mei si sa ii omoare dar nu a reusit. Kakashi-sensei ma ajutat s-a il omor, acum mai ramanea doar Orochimaru. Lady Tsunade era déjà la manant fara chakra, cand Orochimaru a vrut sa de-a ultima lovitura am luato repede de acolo si am aduso langa ceilalti.
-Nu are si el vreo slabiciune? am intrbat-o eu curioasa.
-Nu stiu, cand eram copii nu mi sap area ca avea ceva, dar…
-Daca il vei imoboliza cu jutsul “Spini noptii” nu se va putea misca. a continuat Jiraya.
-De ce? Ce are atat de special acest jutsu, si cel mai importat nu il stiu. Acest jutsu a fost intrezis de familia mea ca s ail folosesc, spuneau ca riscurile sunt prea mari si nu vroiau ca eu sa patesc ceva.
-Este adevarat, riscurile sunt mult prea mari, ori nu vei reusi s ail faci, ori vei muri.
-CE? Au intrebat cu totii in acelasi timp cu mine.
-Semnul de pe spatele tau este foarte puternic, decate ori faci u jutsu el incearca sa iasa la iveala, dar nu poate pentru ca jutsurile sunt prea mici. A zis Tsunade.
-Dar “Petala rosie”? Este un jutsu foarte puternic, nu? A intrebat Shina luandu-ma in brate.
-Da este unu foarte puternic dar ai invatat sa controlezi reactiile lui.
-Nu chiar. Acum cativa ani, Ino ma provocat la lupta, putea muri daca Sasuke nu venea sa ma opreasca. Atunci stiam de ce sunt in stare sa ii fac, dar in crezut ca il pot tine in frau, se pare ca m-am inselat.
-Atunci nu erai pregatita sa controlezi acea putere, erai prea mica, dar acum esti mare si poti face ascest jutsu. Haide te voi ajuta si nu uita ai o singura incercare. Mi-a zis serioasa Tsunade.
-Bine.
Ma luat de mana si ne-am dus in fata sarpelui, mi-a spus ce semen sa fac cu mana si le-am facut. Pamantul a inceput sa se cutremure si am strigat ”Spini nopitii” , in jurul lui Orochimaru au inceput sa apara niste trandafiri negrii care l-au prins fara problem. Am facut niste semen cu mana si in mana dreapta a parut “Petala rosie”, cu o viteza uimitoare m-am indreptat spre el administrandui pastila. Orochimaru a fost invins, din cauza cantitati prea mari de chakra folostita am lesinat. Sasuke sa grabit si ma prins in brate, apoi sa grabit sa ma duca la spital. Am fost in stare de coma 3 zile, toti prietenii mei isi revenisera doar eu eram cea care trebuia sa se trezeasca. Nu au vrut sa plece de la mine din salon, au vrut sa fie acolo cand ma scol. Akamaru staea langa Kira, aceasta tremura, ii era frica de ceva.
-Kiba, sti ce are Kira? A intrabat in soapta Hinata.
-Nu stiu, parca sar teme de ceva sau cineva!
Usor, usor am inceput sa deschid ochi. Langa mine era Sasuke care ma tinea de mana si in partea cealalta erau Shina, Hinata si Naruto.
-Sakura te-ai trezit! A strigat Shina luandu-ma in brate. Toata lumea a inceput sa ma salute sis a ma ia in brate. Sasuke sa apropiat usor de mine si ma sarutat. Limba lui a inceput sa explorege fiecare coltisor al gurii mele. Toata lumea se uita la noi si a inceput sa ne aplaude. Dup ace ne-am despratit usor unu de altu i-am rugat pe bieti sa ma lase sa ma schimb. In acea zi puteau sa ma externeze. Eram imbracata intrun trening negru si niste adidasi rosi inchis, apoi am pornit cu totii spre parc.

#38
Toata ziua am alegrat unu dupa altu, noi fete ne-am dat in leagan si baieti se uitau la noi. Ne-a venit idea sa ne despartim, fiecare o lua intr-o directive diferita. Eu am alergat pana am ajuns la un lac si din greseala am dat peste cineva.
-Imi cer scuze promit ca data viitoare voi fi mai atenta.
-Sakura, se aude o vice de femei cunoscuta.
-Mama.
-Sakura, se auzi o vice de barbat.
-Tata, dar cum? Ah..trebe sa fi cazut sis a visez.
-Micuta mea floare de cires, nu visezi, suntem aici cu tine.
In fata mea era o femeie de 24 de ani cu parul rosu si cu ochi de aceiasi culoare cu ai mei, era mama mea, numele ei era Rosseta. Langa ea statea un barbat de vreo 27 de ani cu parul negru si ochi de aceiasi culoare, era tatal meu, numele lui era Zaku.
-Draga mea nu trebuie sa iti fie frica de noi, nu suntem aici cu adevarat dar sa sti ca noi vom fi mereu in sufeltul tau. Mi-a zis mama.
-Sakura sa ai grija de Shina si de prieteni tai, ne te vom uita niciodata.
-Nici eu pe voi.
Parintii mei au plecat, si eu fara sa imi dau seama pluteam, in tot timpul in care am vorbit cu ei eu pluteam. Am inceput usor sa cobor, cand am simtit pamantul sub genunchi mei 2 lacrimi ca de cristal eu aparut pe obrazul meu fin. Sasuke tocmai ajunse la mine, de la spate se vedea de parca ma uitam la luna, dare u defapt ma uitam dupa parintii mei. Sasuke mi-a sters lacrimile de pe fata, si-a apropiat usir buzele de ale mele unindule intrun sarut romantic, limba lui era intr-o continua batalie cu a mea. Aceea a fost cea mai frumoasa zi din viata mea. Ziua trecuse repede...chiar imi era dor de prietenii mei, in acei doi ani ma inchisesem in mine uitand de dragostea prieteneasca, uitand de iubire...iubire pe care mi-o daruise Sasuke si pe care inca mi-o daruia...In acea noapte am hotarat sa dorm la el deoarece Shina era cu prietenul ei, Kai, chiar nu vroiam sa ii deranjez.Dupa un film de groaza vizionat impreuna cu Sasuke si dupa multe amintiri depanate ,el a inceput sa ma sarute...chiar imi lipseau acele momente in care ma saruta...buzele lui mi le acaparau pe ale mele, iar din cand in cand si le mai despartea luand aer apoi continua...fiind chiar in dormitor acesta ma intinse pe pat punandu-se peste mine continuand sa ma sarute pe gat...imi indeparta tricoul de pe mine sarutandu-ma in continuare...dupa cateva minute acesta ma dezbraca complet facand acelesi lucru si cu el.Ma saruta in continuare intrebandu-ma daca vreau sa continui, am dat din cap afirmativ timp in care el ma strapunse...ma simteam in al 9-lea cer cu toate ca ma durea...din gura mea mai iesea cate-un geamat fara vlaga...in noaptea aceia mia sopitit de nenumarate ori ca ma iubeste...mangaindu-mi fata fina si alba cu mana lui ma simteam asa bine incat nu puteam exprima in cuvinte.Ma pus sa jur ca nu il voi mai parasi niciodata, ca il voi iubi o eternitate, ca nimic nu ne va despartii cea ce am si facut...am jurat ca nu ne va despartii nimeni si nimic, ca nu il voi parasi niciodata si ca il voi iubi mai mult decat viata mea.
Am adormit tarziu a doua zi fiind duminica puteam dormii cat vrem. Eu eram in bratele micutului meu ingeras iar el dormea linistit. Amandoi eram ca doi ingeri asa draguti eram cand dormeam, sa imi dea cineva o palma déjà ma laud. Somnul nostru a fost interrupt de o explozie puternica se sa auzit de afara. Amandoia am tresarit la auzul ei, ne-am grabit spre balcon sa vedem de unde se auzise, cu stupoare am aflta ca sa auzit de la casa mea. Ne-am schimbat amandoi de pijamale si ne-am pus costumele de la ANBU. Ne-am grabit la mine acasa ca sa vedem ce sa intamplat, cand am ajuns acolo casa ardea toata, Kira tremura, mult mai rau, a inceput sa urle de parca era luna pe cer, Akamaru impreuna cu Kiba au aparut in spatele meu. Akamaru incerca sa o potoleasca pe Kira si Kiba il ajuta cum putea. Naruto impreuna cu Sasuke au intrat inauntru in spernata ca ii vor gasi vi…pe…..Shina si Kai. Kakaschi a stins focu, Naruto si cu Nejii au scos din casa 2 saci negri. Imi venea sa plang, sa urlu din cauza dureri pe care o simteam, dar nu puteam face asta. Cea mai importanta regula, sa nu iti arati niciodata sentimentele intr-o misiune indifferent de circumstante. Sasuke a venit la mine si ma luat in brate, nu puteam sa ii vad pe cei doi morti. Mai intai parinti mei acum sora mea? De ce trebuie ca toti cei pe care ii iubesc sa moara? In acea zi i-am inmormantat, mormintele lor erau pline de trandafiri albi. Imi va fi tare dor de cei doi, dar imi voi aminti de ei cu dragoste. Copii va rog sa aveti grija de voi acolo sus si ,Shina salutai pe parintii nostril din partea mea. Acum mai trebuia sa aflu doar cine a provocat explozia si cine vrea sa ma vada moarta, este clar ca nu pe Shina o cauta.
-Firar, am dat gresi, fata inca traieste……stai linistita rozalio vine si randul tau. A zis o joce mistetioasa.

#39
este super...imi place la nebunieeeeeeeeeeeee!!!n-am cuvinte ca sa-mi exprim .... bucuria...in sfarsit am gasit un fic bun.....bine..am maiu vazut ficuri bune dar si al tau se enumara...imi place ce este o idee originala....imi place pentru ca are si drama...imi place pentru contine si romantism....imi place ca acest fic contine tot ce trebuie....greselile:-S...dar au fost spuse de doamna de mai sus...descrierea este superba....naratiunea la fel...dialogul:X:X:X este bun chiar foarte bun si nu este sec....intr-un cuvant:SUPERB...
capitolele sunt lungi...cu expentia ultimului...dar se mai intampla..te crde...n-oi fi avut timp...cam atat am avut de spus
Chuu & Kissu
P.S.nici nu stiu cum sa-mi exprim fericirea care o am...dsatorita ficului tau..are tot ce mie imi place..si cred ca si altor persoane..

#40
Dupa moartea surori mele am devenit foarte sadica, practic nu-mi mai pasa de nimeni si nimic. M-am inchis in mine, lui Sasuke nu ii mai zice-am ce fac prin misiuni, nu ii mai raspunde-am la telefon si nici prietenilor mei.
Imi era dor de sora mea si de Kai, chiar daca nu il cunoste-am de prea mult timp, sinte-am ca face parte din familie, imi lipseau mult. Sasuke a fost pentru Kai un frate mai mare, se intelegeau bine.
In misiunile pe care le-am mai avut trebuia s-a omoram niste asasini ai Lordului Hokage.Chiar daca nu conduceam eu trupele, mi-am doborat inamicii cu sange rece. Parca nu mai aveam inima, nu imi pasa pe cine omor, eu vroi-am s-a duc la bun sfarsit misiunea, sangele lor ramanea pe mainle mele albe. Pana cand intr-o seara, ma intorce-am dintr-o misiune si Sasuke era acasa. Am intrat usor in casa in sufragerie nu era, in bucatarie nu era, in baie nu era.
“Sunt atat de dusa incat am ajuns sa-l caut si in baie, poate saracu’ om are si el nevoile lui si intru eu mot peste el.”
M-am dus in dormitor, era bezna, nu puteai vedea nimic. Un singur fir dintr-o raza a luni putea intra in camera. De dupa dulap se puteau vedea 2 ochi rosii ce ma urmareau. Pe stapele meu , in maini si in picioare se puteau vedea niste sclipiri cand ma miscam prin raza. Mi-am rupt hainlele de pe mine ramanand in sutienul negru si in boxeri de aceiasi culoare. M-am dus in baie si m-am uitat in oglinda. Pe jos se putea vedea sangele meu rosu. Am inceput sa imi scot din maini si picioare kunaiurile, la spate nu pute-am era cam greu. Sasuke se uita la mine si la sangele de pe corpul meu alb.
-Ce ti sa intamplat. A zis el rece.
-Am fost intr-o misiune, scuze daca te-am trezit. Am zis eu calma.
-Nu dormeam.Cand bate miesul noptii eu sunt inca treaz. Lasa-ma sa tea jut.
Sa apropiat de mine cu pasi marunti si a inceput sa imi scoata kunaiurile din sapte. De la spate credeai ca am parul in fata, dar nu era asa, in timpul lupteai am fost nevoita s-a mi-l tai. Trandafirul rosu de pe spatele meu imi dadea dureri insuportabile. De cate ori Sasuke mai scotea un kunai trandafirul incerca sa puna stapanire pe mine. Eu si Sasuke state-am intr-o balta de sange, de la mine desigur. Ma luat in brate ca pe o mireasa si ma dus in pat, a inceput sa ma dea cu o crema speciala si sa ma bandajeze. Din cauza mirosului de la crema eu am adormit, mi-a pus camasa mea de nuoapte si ma invelit usor.
Soarele a venit si in satul ascun intre Frunze. Razele sale calde imi mangaiau fata mea alba. Sasuke sa trezit inaintea mea si a inceput sa se uite la mine cum dorm.
“Sakura ce imi ascunzi ?” si-a zis Sasuke in gand.
Sasuke sa apropiat usor de obrazul meu, si la pupat, incercand sa ma trezeasca. Ochi mei de culoarea smaraldului se deschideau usor incercand sa combata lumina soarelui. Sasuke mi-a urat “Buna dimineata” sarutandu-ma. In acea zi nu prea aveam chef sa fac ceva. Norocul meu era ca aveam liber. M-am ridicat somnoroasa din pat si m-am dus la baie sa imi fac un dus, dupa aceea m-am dus la dulap si l-am deschis. Ma uitam la hainele din el ca la felu 14, aveam multe haine si nu stiam cu care sa ma imbrac. Mi-am ales o fusta scurta neagra, un maieu rosu inchis si o pereche de balerini tot negri. M-am dat cu putin negru la ochi si miam pus o suvita in partea dreapta lasand sa imi acopere ochiul. Aratam ca un emo, da ma rog, daca asta este moda acum.
<Cica.>
Am coborat la micul dejun si l-am vazut pe Sasuke cum era imbracat, parca se ducea la gagici nu la o plimbare in parc. Purta o camasa alba incheiata doat la 2 nasturi lasand sa I se vada pieptul, o pereche de pantaloni negri si o bratara rosie la mana stanga. Se uita asa provocator la mine, parca astepta ceva anume. La un moment dat mi se facuse frica sa mai iau micul dejun cu el. Ma convins intr-un final sa stau jos la masa si sa mananc. Dupa ce am luat asa zisul mic dejun am plecat spre parc. Pe drum ne-am intalnit cu cele cinci cupluri ale satului. Baieti s-au dus cu Sasuke sa rezolve nu stiu ce probleme iar eu am ramas singura cu fetele. Am inceput sa ne plimbam pe stradutele pusti ale orasului.
-Sakura, ce i-ai zis lui Sasuke cand te-a vazut cu toate kunaiurile in tine? A intrebat Ino.
-Nimic, nici nu ma intrebat cum am patit asta!
-Dar despre parul tau? A intrebat Hinata.
-Nici de asta nu ma intrebat, si ma mira chestia asta. Mai bine ii zic eu decat sa ma intrebe el. Nu credeti?
-Da, mai bine mai devreme decat mai tarziu. A zis Temari.
La cat ne-am plimbat prin parc, ne-am povestit nu ne-am dat seama cat de repede a trecut timpul. Deja se inserase si trebuia sa plecam fiecare la casale noastre. Era lumina in sufragerie deci Sasuke sa intors déjà acasa. L-am vazut stand pe canapea si uitanduse la televizor. Eu m-am apropiat usor de el si m-am asezat langa el. Acesta a inchis televizorul si sa uitat la mine.
-Sasuke vreau sa iti spun ce sa intamplat in misiune.



Salut pe mine ma cheama Cleo si am 13 ani. Sunt noa pe acest forum si de acum incolo eu voi fi cea care srie la ficurile lui Sakura in the night. Ea este verisoara mea si a zis ca nu mai vrea s aintre pe acest site.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Un pas spre fericire Dimasika 7 5.411 11-06-2013, 06:26 AM
Ultimul răspuns: Dimasika
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.597 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  O nouă È™ansă la fericire Leontina 48 15.306 27-02-2012, 08:11 PM
Ultimul răspuns: Miss M
  Merit fericire Katniss 19 9.034 26-02-2012, 04:41 PM
Ultimul răspuns: Grubbie
  Cheia dragostei[inspirat din Gravitation] starnight 38 24.456 30-08-2010, 10:30 AM
Ultimul răspuns: Bloom.
  Iubirea poate distruge si cea mai mica parte de tristete eLenuSh-cu-chip-de-inger- 4 4.264 08-06-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Fericire si Tristete Bad Blood. 6 4.568 14-06-2009, 01:03 PM
Ultimul răspuns: Bad Blood.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)