Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Trandafirul albastru

#1
La sfaturile unei prietene de-ale mele foarte intelepte, atunci cand am fost ,,la rascruce de vanturi", am profitat de asta, de inspiratie si am scris ceva. Nu stiu cat de bune sunt, de aceea le pun aici, ca sa vad si parerile altora. Vreau sa va anunt ca primeia nu i-am dat nume. Poate ma ajutati voi... Sper sa le intelegeti, deoarece, chiar si eu abia le-am descifrat...

Nu mai lupt contra curentului. Nu mai pot. Gata. Totul s-a terminat.Niciodata nu voi putea invinge acest curent invincibil. Apa ma acopera intr-o fractiune de secunda. Nu pot respira. Imi invadeaza toata gura, scurgandu-se inceeet spre interior. Ma las purtata de val... Asta e, a castigat. Incetul cu incetul imi pierd constiinta si devin una cu apa. Ma stapaneste complet. Sunt complet o alta persoana. Nu stiu daca e bine sau rau ceea ce am facut, dar... cred ca sunt multumita. Ma schimb radical, deci voi soca. Cu alte cuvinte, sunt fericita. Sunt o noua EU.

Abis

Ti-ai imaginat vreodata cum ar fi daca, o singura si simpla veste sa-ti schimbe total viitorul? Sa nu stii pe unde s-o apuci... Sa te pierzi prin labirintul incarligat... Sa incerci sa lupti, totusi...sa pierzi lupta.
Eu traiesc asta pe pielea mea. Inainte, cand ma uitam spre viitor, vedeam numai stele...stralucitoare. Stiam ca se putea intampla asta, dar numai cu ajutorul unei persoane. Fara ea, totul se destrama ca un sirag de perle argintii...
Acum, cand privesc in fata, cand incerc sa descifrez acele coduri incrucisate, nu vad decat un abis intunecat si o usa alba care nu vrea sa se deschida. Trag de ea cu putere, insa...parca o tine cineva...Mai mult de cateva centrimetri nu o pot deschide. Totusi, e de-ajuns. E deajuns sa vad acea persoana draga mie, care nu vrea sa-mi deschida. Spre mirarea mea, pune fericirea ei, mai presus de a mea.
Si asa plutesc in abisul meu intunecat si fara fund...O usoara adiere imi mangaie parul, iar eu...Traiesc. Respir. Viisez.


Sper sa va placa...
Hope si-a lasat urma pe-aici...71
,,Lucrurile nu sunt bune sau rele în sine, gândirea noastră le face să fie astfel."- William Shakespeare
[Imagine: 6ru0k7.jpg]
Mai genial nici ca se putea. Multumesc muult mult de tot, Abyhug

#2
Buna, inainte de a incepe sa comentez cele doua povestioare ( ca sa le pun un nume fiindca acum nu-mi trece niciunul prin minte) vroiam sa-ti spun ca imi place foarte mult titlul care l-ai pus si cred ca asta m-a facut sa intru pe pagina asta sa citesc ^_^...So...povestioarele:
Ei bine,in primul rand, propunerea mea de titlu ar fii... ¨Curentul unui firicel de viata¨ ( curentul de la curent de apa) sper sa-ti placa... Asa, revenind... vroiam sa-ti spun ca atunci cand am citit ambele povesti mi s-au parut un pic seci, adica actiunea se petrece repede( si asta nu se poate spune ca este o parte rea, depinde de cer fir vrei sa-i dai povestii) si descrierea e putina, dar mi-au trezit amintiri.... amintiri pe care le tineam destul de ascunse pentru a nu-mi aduce aminte de ele...in special a doua poveste... si eu am avut o prietena foarte buna, ca o sora, inca mai pastrez legatura cu ea dar nu mai este la fel, si a trebuit sa ne despartim cand eu am venit in Spania....oricum, mai bine revin la povestioare...
Cand spun ca descrierea e seaca, e un fapt bun cand se petrece o actiune foarte repede dar atunci cand vrei sa descrii ceva ce simti sau ma rog, ce simte personajul e bine sa imbogatesti putin. Greseli de tastare nu am vazut chiar deloc.
Eu una sper ca o sa mai pui si alte povestioare si sper ca o sa am timp sa le citesc. Imi cer scuze daca te-am ofensat cu ceva dar nu asta a fost intentia mea fiindca ideeile sunt destul de interesante si povestile de asemenea. eu iti urez Gambate si Ja ne! ^_^
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24539 O dorinta....oare se poate indeplini? ( one-shot)
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22963 Te iubesc, te doresc, doar incerc sa te amagesc!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13236 - vampiri? atunci ai venit la locul cu crini





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 43 23.742 06-07-2013, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Loli Ari
  Albastru appuru 16 6.624 11-05-2013, 11:00 PM
Ultimul răspuns: appuru
  Trandafirul inecat in spini[terminat] Kimera 66 32.867 12-07-2012, 02:03 AM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  Astrul Trandafirului Albastru BloodyInnocence 61 38.489 26-12-2011, 03:31 PM
Ultimul răspuns: Lucifer
  Trandafirul destinului *Black~~Heart* 7 5.783 01-07-2011, 08:13 AM
Ultimul răspuns: Maria
  Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 1 2.447 21-03-2011, 09:30 PM
Ultimul răspuns: PervyTeoYaoi_Shinee
  [ Twilight ] - Un trandafir albastru robsten 8 6.164 06-03-2011, 11:42 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Trandafirul. Elixirul vietii Maybe. 0 1.919 09-10-2010, 01:04 AM
Ultimul răspuns: Maybe.
  Rasarit patat cu sange albastru [yaoi by Akadella & BL Forever] akadella 4 3.538 30-08-2010, 02:23 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Trandafirul Mortii What's my NaMe?? 3 3.959 12-03-2010, 04:55 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)