Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Albastru

#1

#2
Hi! Pentru ca nu prea ma pricep la critici am sa pun doar ce e bun :)):d, oricum o sa fie altii care iti vor da niste pareri mai bune, eu doar iti las o opinie ca sa nu crezi ca ai scris degeaba xD. In primul rand am intrat pentru ca am vazut "Albastruu" xD,o culoare rece, deci ma gandeam ca ar trebui sa fie ceva mai sumbru pacolo >.>. Imi place sirul povestii e destul de interesant, imi plac dramele si abia astept mai multa actiune. Modul in care descrii este placut seamana foarte bine cu un jurnal ^^ si e bine nu mi se pare nici prea lunga nici prea scurta, aproape perfect deci sa o lasi asa :)):d. Cred ca Emily e tipul ala de adolescenta "rebela" nu? Cat despre Frank pare cam animal sa zic asa :)) chiar sunt curioasa cum o vei continua, astept cu nerabdare! bye >:D<

#3
Soo, sa iincepem^^. Motivul pentru care sunt aici este culoarea albastru, hmm, ador culoarea asta la fel de mult cum urasc rozul, he, he, he. Actiunea, treci de la un plan la altul si cam irita imaginatia, in unele parti.Probabil daca ar fi fost spus de la inceput ca este de fapt un jurnal, ar fi fost totul clar.Nu supara pe nimeni pentru ca mereu continutul conteaza si este foarte ''consistent'' (mda, deja visez mancare, nu o lua in nume de rau ghilimele:))...)Imi place ideea oricum,spor si pentru next, da?
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#4

#5
"I like the dreams of the future better than the history of the past."

Thomas Jefferson

#6
Hmm, ma gandeam sa las, sa nu las, hai din partea casei un cadou:)). Un comentariu ziceam. In fine, acum sa vina treaba capitolul care contine multa povestire, ajungi sa te saturi, iar dialogul, nu ajuta deloc. Totul este pe sarite si cred ca in loc de multa vorbaraie era nevoie de un asptect simplu al scolii si sentimentele.Obesrv ca totul este descris pe o perioada mai lunga de timp si uneori de induce in eroare. Daca este gresit?Nu, nici vorba, dar totul este in graba si se trece de la o idee la alta.Totul trebuie luat cu calm si usor, mai pe clar ideea trebuie sustinuta, atat cu un dialog care sa ateste ideea, in unele parti si povestirea cum este ultimul fragment care apropo mi s-a parut dragut^^.
Descrierea este buna, nu am ce sa spun, citesti si cam sti ce trebuie facut, bravo.
Imi place de Em la fel de mult cum Gab i-a devenit prieten, dar lucrul care ma face cu adevarat curioasa este prima dragoste^^...Spor la scris ca vreau sa stiu urgent:))
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#7

#8
Woow deja urmatorul capitol ?o.o te-ai pus pe treaba :)). Ce pot sa zic...capitolul asta mi-a placut mai mult decat primul a fost mai interesant, desi nu vreau sa repet ce au spus ceilalti chiar e prea multa descriere de vreo 3 ori a trebuit sa reiau fraza sa inteleg de unde vine... dar nu-i nimic avand in vedere ca tu vrei sa te perfectionezi.Am observat ca nu prea descrii sentimentele incearca, pe viitor sa le accentuezi ca sa devina un capitol cat mai emotionant pentru ca ai ales "drama". Okay, in alta ordine de idei, mi-a facut placere sa citesc. Imi place de Em, cum ii catalogheaza ea pe toti "afemeiati, ciudati, toti seamana intre ei" seamana cu mine :)). Amuzant e ca la sfarsit cand citeam mica "povestioara" legata de "first love" chiar ma gandeam la Gab ^.^ acum depinde de tine daca va fi ceva intre ea si Gab sau poooate ceva intre ea si Josh :> Asteptam nextul, sa curga cu inspiratie ! :D

#9

#10
un capitol nou^^, yay si mi-a placut. A fost mai multa palavrageala din partea vecinei de la trei :))..Sincer as fi vrut sa comenteze si Em, chiar daca le gandea. M-am pierdut un pic la partea aceea, iar personajul principal nu a avut nici o linie de dialog sau a avut, dar nu am observat (scuzele mele atunci). Actiunea a decurs bine, povestita, nepovestita, mi-a placut. Am ramas surprinsa ca de fapt lui Gab ii placea de Erin, chiar am ras cand am citit. Apoi sa sta in banca cu Josh, cred ca a fost chireasa de pe tort:))...glumesc.
Da, vad o evolutie, ai incercat si se vede.Un pic acolo, dar nu poti schimba dintr-o data totul.Ma bucur ca a venit cu capitolul 2, il asteptam si mult spor la inpiratie si la scris. :*
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Astrul Trandafirului Albastru BloodyInnocence 61 38.469 26-12-2011, 03:31 PM
Ultimul răspuns: Lucifer
  [ Twilight ] - Un trandafir albastru robsten 8 6.150 06-03-2011, 11:42 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Trandafirul albastru Hope:) 1 2.142 02-01-2011, 02:49 AM
Ultimul răspuns: Akie
  Rasarit patat cu sange albastru [yaoi by Akadella & BL Forever] akadella 4 3.538 30-08-2010, 02:23 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Ocean albastru .mefistofelica.nihil. 2 3.354 26-01-2009, 09:42 PM
Ultimul răspuns: .mefistofelica.nihil.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)