Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cum vi se pare ficul meu?
Imi place, e super!
100.00%
1 100.00%
Mhhh da, merge!
0%
0 0%
Naspa!
0%
0 0%
Total 1 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Yaoi] Ingerul Negru si Trandafirul Mortii

#41
Mmm, simt yaoiul, e pe aproape! Stiu sigur ca Alex nu-l va refuza pe Ariki, dar mai curioasa m-ai facut cu acea discutie pe care trebuie sa o poarte cu Daniel cand se va intoarce.
Acum, ca ingerul si Daniel nu mai sunt unul si acelasi, Victor, gardianul ingerului va mai aparea in viata micutului? Eu cred c-ar avea mare nevoie de un sprijin din partea gardianului dupa ce va afla povestea de la Alex. Sau cel mai bine cred ca ar fi sa o afle direct de la el, nu cred ca Alex s-ar descurca sa-i explice asa bine, plus ca se enerveaza repede..
Ceea ce ma enerveaza la culme este ca nu-si da seama ca, de fapt, il iubeste pe Daniel, nu ingerul ce a fost in el.banuiesc ca acum, 'dragostea' lor nu va mai fi interzisa de 'legile' ingerilor negrii si ca vor putea sa fie impreuna, asta daca zebzecu' ala isi va da seama la timp ca il iubeste.
Si ca tot veni vorba de iubire, tocmai mi-am amintit ca si Victor il iubea pe baiat. Acum ca ingerul a disparut, el va fi liber sa-si incerce sansa cu el, nu? Doar daca nu va interveni Alex..
Multa bafta in continuare si anuntama cand postezi nextul, te rog!

#42
Hei, dragilor! :)
Nu am mai trecut de ceva timp pe aici. Nici eu nu stiu exact care este motivul, insa nu are importanta. Acum sunt aici! E posibil ca multi sa ma priveasca ca pe o nou venita pentru ca nu ma cunosc sau nu ma mai cunosc. Dar cine va fi interesat ma va cunoaste pe parcurs.
Ei in ultimul, m-am tot gandit la Zup asa ca mi-am zis: Am o treaba neterminata acolo si mie nu imi place sa las lucrurile facute pe jumatete. Insa e o mica problema. Eu mi-am pierdut fisierele din calculator cu capitolele urmatoare si sincer nici eu nu imi mai cunosc povestea asa bine. A trecut un an totusi. :))
Asadar, am gasit o solutie. Avand in vedere ca pe Zup s-au schimbat multe am decis sa imi recitesc fic-ul de aici si in acelasi timp sa retusez si capitolele, dar si sa aplic regulile si ghidul incepatorului.
Cam atata! Am sa incerc sa lucrez cat mai mult ca sa pot sa scriu si nextul! Ne aduzim mai incolo! :*
Ma plimb pe strada intunecoasa. Vantul rece navaleste printre copacii uscati. Luna domina totul lasand linistea noptii friguroase sa sclipeasca in lumina ei. Intunericul abisal atrage totul in el. Frica ii domina pe toti, iar umbrele incep ritualele lor de a dansa in lumina luni. Sunete de disperare se aude de pretutindeni. Dar eu nu aud nimic. Il caut pe el ,dar nu-l vad nicaieri, nu mai e aici. Acum nici eu nu mai sunt.

http://3.bp.blogspot.com/-Bisu3ZFnrFk/Te...1%2529.jpg


#43
Ma plimb pe strada intunecoasa. Vantul rece navaleste printre copacii uscati. Luna domina totul lasand linistea noptii friguroase sa sclipeasca in lumina ei. Intunericul abisal atrage totul in el. Frica ii domina pe toti, iar umbrele incep ritualele lor de a dansa in lumina luni. Sunete de disperare se aude de pretutindeni. Dar eu nu aud nimic. Il caut pe el ,dar nu-l vad nicaieri, nu mai e aici. Acum nici eu nu mai sunt.

http://3.bp.blogspot.com/-Bisu3ZFnrFk/Te...1%2529.jpg


#44
Nu-i corect! Acum cand devenea interesant, te-ai oprit! De ce, de ce, de ce? :((
Ti-am citit povestea de mai de mult, dar nu am vrut sa-mi fac un cont (lenea), pana am mai dat de cateva povesti si nu am mai rezistat. Ce pot sa spun? Pai, ultimul capitol a fost savuros, chiar daca e scurt. Pe de-o parte sunt fericita ca am parte de yaoi, dar pe de alta parte Alex il inseala pe Daniel (din nou), deci ma cam enerveaza. Sper ca nu o sa ma lasi in ceata asa cum ai facut si cand Alex si Victor au avut acea partida. :-w
Oricum, am ales ficul asta din doua motive: 1. E yaoi (logic) si 2. E cu demoni si ingeri, iar mie cum imi plac de obicei genul asta de anime-uri m-a atras instant. :D
Sper sa aduci contiunarea cat mai curand! Gambate! :*
Let's do it now!


[Imagine: Katekyo-yaoi-18501512-700-1040.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Impresarul mortii Lexxu 46 26.788 09-04-2013, 06:30 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Naruto] Ingerul intunecat al vieti mele (sasusaku) natynaty 2 2.998 11-08-2012, 01:56 AM
Ultimul răspuns: pink.Ang3ll
  Trandafirul inecat in spini[terminat] Kimera 66 32.245 12-07-2012, 02:03 AM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  Atingerea mortii... Lussya 4 3.674 30-11-2011, 04:33 PM
Ultimul răspuns: Lussya
  Elena ÅŸi Ordinul Negru Ayu.Lore 4 2.667 08-11-2011, 12:40 AM
Ultimul răspuns: Morèna
  Trandafirul destinului *Black~~Heart* 7 5.720 01-07-2011, 08:13 AM
Ultimul răspuns: Maria
  Ingerul negru ( Sakura ) O@n@ 82 135.073 09-05-2011, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Sayonara
  Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 1 2.423 21-03-2011, 09:30 PM
Ultimul răspuns: PervyTeoYaoi_Shinee
  Aur Negru Eby 0 2.018 15-03-2011, 09:01 PM
Ultimul răspuns: Eby
  Taramul Mortii [+16] Little Star 0 1.981 24-02-2011, 10:45 PM
Ultimul răspuns: Little Star


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)