Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tradarea iubirii

#1
Buna! Ce mai faceti? Cred ca va intrebati "Cate ficuri isi mai deschide si asta?". Sa fiu sincera, nici eu nu stiu. In ultimile zile am ascultat o groaza de melodii si din fiecare mi-am cules cate o idee pentru un nou fic. Va fi tot un Sasusaku insa nu din zilele noastre. Tot cum sunt ei ninja. Pai si asa, tot va fi ceva diferit insa nu voi spune mai multe. Okay, cred totusi ca ar trebui sa renunt la acest gen de idei. Nu ma faceti obsedata va rog si nu va intrebati ce muzica am ascultat pentru ca nimic nu a fost iesit din comun. Acesta va fi mai mult o drama. Si cred ca ar trebui sa ma opresc din a mai scrie o groaza de ficuri si sa ma pun pe cele pe care le am momentan. Pai ianafar celor spuse, lectura placuta.

Edit: Iarasi am uitat de discalimer. Ar trebui sa mi-l lipesc de frunte.
Disclaimer: Nu detin nici un personaj ce ii apartine lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/întamplari.


Tradarea iubirii

Capitolul 1
Ne-am reintalnit si ce ai facut?


Simt picaturi de apa cum imi ating in intregime corpul deja obosit. Nu, nu este cuvantul cautat de mine. Imi este sila de propriul meu corp. Ma simt murdara, folosita. Exact cum am fost. Incerc sa ma ridic insa durerea pe care o simt este mult prea mare. Cate au mai patit ca mine? Nu stiu insa cred ca sunt singura care a fost violata de el. Cate nu si-ar dori sa ajunga macar sa-l sarute? Dar sa treaca la pasul urmator? Nu stiu. Nu le pot numara. Insa eu nu ma aflu in aceasta categorie. L-am iubit. As fi facut orice pentru el. Mi-am dorit sa se intoarca in sat. L-am cautat timp de patru ani.

Ma tarasc pana la cel mai apropriat copac. Macar sa nu mai fiu udata. Deja nu mai suport prorpiul corp. Imi strang picoarele la piept usor si imi inchid ochii incet. Poate mor. Vreau sa mor.Trebuie sa mor. Nu mai vreau sa stau pe acest pamant infect. Nu merit sa traiesc. Lacrimile imi inunda chipul. Cum a putut? Credeam ca am devenit mai puternica. Poate insa nici el nu a stat locului. Nu ma pot compara cu el. Insa de ce tocmai mie mi-a facut acest lucru? De ce? Ce rau i-am putut face? L-a deranjat cu ceva faptul ca l-am iubit? Incerc sa alung aceste ganduri si adorm usor.

-Sai, eu ma duc pana in sat sa iau niste medicamente pentru orice eventualitate, ii spun coechipierului meu pe un ton autoritar.
Da din cap in semn ca da dupa care continui.
-Ne vedem tot aici pente cateva ore. Daca se intampla ceva trimite o pasare sa ma anunte, continui dupa care parasesc locul.

Alerg destul de repede pentru a ajunge in sat pentru a lua cele necesare. Suntem plecati in aceasta misiune de mai bine de doua saptamani si nici macar nu am reusit sa facem ceva bun. De Naruto nu am mai auzit nimic. Oare a patit ceva? Inchid ochii pentru a alunga orice gand dupa care imi continui drumul. In cinci minute ma aflu la intrarea in sat. Pasesc fara sfiala si imi arat ecusonul pe care mi l-a dat Tsunade-sama. Privesc in toate partile si observ o farmacie, probabil unica din acest sat. Alerg spre cladirea micuta, aproape darapanata si intru pentru a cumparat plantele necesare. La tejghea o femeie in jur de treizeci de ani, cu parul negru ce are tente spre albastru ma intreaba ce dores. Ii dau lista scrisa de mine si astept. In vreo douazeci de minute primesc o punguta cu toate cele necesare. Platesc dupa care ies grabita din farmacie.

Parul roz care pana acum doua minute a fost prinsa intr-o codita mica se destrama usor. Ma opresc si-mi iau elasticul insa nu mai stau sa-l prind la loc. Ochii verzi privesc toate magazinele si restaurantele din acest satulet. Un miros placut ma opreste si privesc catre cladirea de unde provine. A trecut ceva timp de cand nu am mai mancat ceva bun asa ca de ce sa nu cumpar doua portii de ramen? Intru in local si privesc in jur. Ma aproprii de tejghea si comand doua portii mici la pachet. Barbatul ma examineaza iar in colt ii apare un zambet enervant dupa care pleaca. Cat de nesimtit pot fi unii? Oftez si ma asez pe scaun. Punguta cu plante o tin in poala si inchid ochii. De ce spunea Tsunade-sama ca aceasta misiune va fi dificila? Nu pare cine stie ce? Poate se referea la faptul ca ne vom petrece saptamani departe de satul natal.

Gandurile imi sunt intrerupte de vocea barbatului care ma anunta ca mancarea este gata. Ii platesc dupa care ies in graba din cladire. Alerg insa ma opresc brusc. Nu acesta este drumul pe care am venit? Cred ca m-am ratacit. Grovzav! Mai bine de atat nici ca se putea. Oftez si ma intorc dupa care alerg din ce in ce mai repede. Datorita neatentiei mele dau peste cineva si ma trezesc in mai putin de un minute la pamant. Incep sa-mi cer scuze insa simt cum privirea persoanei peste care am dat ma soarbe. Inghit in sec usor astfel incat sa nu fiu vazuta dupa care ma uit si raman socata.

Simt um frica si fericirea pun stapanire pe mine. Este posibil sa simt doua sentimente total diferite in acelasi timp? Se pare ca da. Nu reusesc sa scot nici un cuvant deoarece acestea nu doresc sa-si faca aparitia. Persoana din fata mea ma trage de mana brutal ceea ce ma obliga sa ma ridic. Ma priveste cu ura. Nimic nu este schimbat la el. Ochii sai negri ma sorb ceea ce ma face sa ma simt ciudat insa imi pun si un semn de intrebare. Sangele ajunge in obrajii mei si in cateva secunde devin rosie. Exact ca acum patru ani ma pierd in ochii sai.

Destinul? Acesta a pus la cale intalnirea noastra? Fara a-mi adresa un cuvant ma trage de brat si ma pune sa-l urmez intr-un loc complet necunoscut mie. Lucrurile cumparte raman in urma insa nici nu ma intereseaza de acestea. Raman uimita de comportamentul baiatului din fata mea. Dupa ce mergem asa timp de vreo zece minute in care nici unul nu a scos nici un cuvant, imi trag bratul din stransoare si ma dau cativa pasi mai inapoi, destul in caz ca doreste sa ma atace.
-Sasuke, ce vrei de la mine? Ce vrei? Macar spune-mi! Nu te comporta asa! ma rastesc la el destul de nervoasa.

De unde am eu acest curaj? Ce s-a intamplat cu mine? Poate nu ar fi trebuit sa intreb deoarece linistea care a pus stapanire pe noi si felul in care ma priveste imi inmoaie genunchii. Nu cred ca voi mai rezista prea mult. Mi-am dorit sa-l revad insa nu asa. Pe chip ii apare un zambet care nu-l caracterizeaza. Acelasi zambet care mi l-a adresat barbatul de la care am cumparat ramenul. Il privesc cum se aproprie de mine. Simt cum frica pune stapanire pe mine iar eu ma dau cativa pasi inapoi pana ajung la un perete. Brunetul din fata mea continua sa vina spre mine pana imi prinde ambele maini deasuprea capului.
-Sakura, Sakura. La fel de enervanta ca inainte. Nici o schimbare, imi spune cu acelasi zambet pe fata. Ce ar fi sa vedem cum te-ai scumbat tu?

Incremenesc cand aud aceasta intrebare. Ce vrea sa spuna cu asta? Se aproprie de mine cu incetinitorul si fix cand se afla la cativa milimetri de fata mea disparem amandoi intr-un nor de fum. Ajungem intr-o camera cu un pat de doua persoane, cred. Fiind in aceasi pozitie in care eram inainte cadem in pat iar acesta isi uneste buzele cu ale mele. Parca ar fi un vis. Sasuke ma saruta? Isi plimba usor limba prin gura mea, explorand-o. Nu, nu este bine ceea ce fac. Stiu ca mi-am dorit mereu acest lucru sa se intample insa nu in acest fel. Isi plimba mana usor pe sub bluza mea pana ajunge la sutien. Cand incepe sa ma pipaie imi dau seama ceea ce doreste sa faca si incep sa ma zbat insa fara folos.

Fara mult efor ma scapa de hainele mele si ale sale. Inchid ochii de frica deoarece stiu ce va urma. Voi fi violata de cel la care am tinut si inca tin. Nu doresc asa ceva. Se aproprie de mine si imi sopteste.
-Ar fi bine sa am pe cineva in sat care sa aibe grija de clanul meu.

Incremenesc. Nu, nu vreau. Ma zbat insa din nou fara folos. Incep sa dau din maini insa acesta mi le prinde si le leaga cu bluza. In ochi mici cristale isi fac aparitia si-l implor sa nu faca asta insa tot ce aud este cum cel care imi detine inima rade. Incghit in sec si imi tin ochii inchisi. Chiar asa se va termina?

Ma trezesc si incerc sa ma ridic insa o durere de cat nu ma lasa. Simt cum mana mea dreapta este tinuta de cineva. Il privesc pe cel care se afla in incapere si ma priveste. Naruto. Singurul nume care imi vine in minte. Cand observa ca m-am trezit ma imbratiseaza. Oare am visat? Oare nu s-a intamplat asa ceva? Ar fi fost bine sa fie doar un vis insa bondul imi spune ca am fost gasita in ploaie, la trunchiul unui copac si m-au adus la cel mai apropiat dpital. Deci nu am visat. Chiar si-a batut joc de mine.


____________________________________

Pai cam atat. Sper ca va placut.

#2
Minunat! Nici nu am cuvinte. E o idee geniala, cu adevarat geniala, iar titlu, ah, titlul este superb. Inca nu imi vine sa cred ca sasuke a facut asta. Off... e asa lipsit de sentimente... imi place:X
Nu ma asteptam la asa ceva. Deci... crede-ma ca nu am cuvinte. Greseli de tastare nu am vazut niciuna, iar capitolul mi-a placut si lungimea acestuia:>
trrebuie sa spun ca iti vin niste idei geniale. Pur si simplu geniale!
Nici nu stiu ce as mai putea spune pentru ca eu nu detectez nicio greseala. Totul e perfect.

Pa-pa draga mea si spor la scris si imaginatie:X:*
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#3
Fic nou a la Cookie :> Deci imaginatia nu te lasa balta Ce as vrea sa patesc si eu la fel . So, revenim la fic. Descrierea, ca intotdeauna este buna si imi place Actiunea nu este grabita, iar dialogul nu este sec. Si naratiunea este foarte buna de asemenea. Ideea imi place pana acum . Deci chiar nu mai am ce sa zic. So, astept nextu` si nu uita sa ma anunti >:D<.
[Imagine: EnvYQ.png]

#4
Salutare Cookye .

Vad ca ai inceput un nou fic si sunt mandra sa comentez :)) . Deci :


Naratiune : Ai siimi place .

Dialog : Foarte bine .

Descriere : uite ca nu am ce sa reprosez . Imi place .

Greseli gramaticale : Chiar nu am vazut nici una .

Lungimea capitolului : Mi se pare lung si frumos . Tine - o tot asa cu lungimea .

Estetica : O ador . Imi place foarte mult .

Ideea : Este originala , adica la cate ficuri ` ` Sasuke + Sasuke = Love ` `sunt aici nimic nu mai este original dar pe parcurs sunt sigura ca va fi .


Cam atat am avut de zis fursecu ` meu de ciocolata >:D< . Mult succes , bafta , imaginatie , crativitate , timp si spor pentru urmatoru ` capitol . Ne vedem data viitoare .
[Imagine: Jun0xCa.png]

#5
Ma bucur ca v-a placut si am adus nextul. Sper sa va placa si acest capitol.


Capitolul 2
Cum a putut?


Mana blondului o strange pe a mea de parca nu ar dori sa ma piarda. Ma priveste uimit si speriat in acelasi timp. M-am invatat cu acest amalgam de sentimente pe care le poate avea o persoana. Oftez si privesc geamul. Ma musc usor de buza cand aud gemetele produse de brunet in timpul actului. Cum de a devenit asa? Cum de si-a batut joc de mine in acest hal? Cum de l-am lasat? Sunt slaba. Am incercat. De ce sa nu recunosc? Insa nu indeajuns de mult.

Cateva lacrimi isi fac aparitia in ochii mei iar suspinele nu intarzie. Blondul de langa mine ma priveste uimit si ma intreaba ce am patit. Imi intorc privirea catre el si-l imbratisez fara a mai spune ceva. Nu ii voi spune ce s-a intamplat. Nu pot. Asta ramane doar intre mine si Sasuke care mi-o va plati cu varf si indesat. Dupa ce ma indepartez de Nauto imi sterg lacrimile amare usor dupa care ii zambesc. El nu mai spune nimic si face la fel desi dupa privirea sa pare ca nu stie ce este cu mine si asta este bine.

Dupa ore petrecute impreuna in spital, o asistenta ma anunta ca peste doua zile voi putea fi externata dupa care il anunta pe blond ca ora de vizita s-a incheiat. Naruto pleaca destul de trist dupa care ma anunta ca va veni si maine. Ii zambesc si-mi iau la revedere de la el dupa care aud cum inchide usa in urma sa. Dupa ce asistenta, o femeie in jur de douazeci de ani cu parul mov, scurt pana la umeri si ochii albastri precum oceanele nesfarsite, isi da seama ca blondul a plecat se intoarce spre mine cu o fata serioasa ceea ce-mi da de inteles ca ceva nu este bine.
-Domnisoara Haruno, din cate am inteles sunteti medic ninja, imi spune destul de iritata ceea ce ma enerveaza.

O privesc ciudat si dau din cap in semn ca da. Ofteaza de parca as fi facut nu stiu ce prostie dupa care isi priveste fisele.
-Aveti cateva rani usoare. Insa nu inteleg de ce va simtit asa de rau.

O privesc ciudat din nou. Ce vrea sa spune cu asta? Daca ar sti ce mi s-a intamplat cu adevarat atunci si-ar tine gura. Ii arunc o privire furioasa dupa care tanara paraeste incaperea destul de iritata. Ma intind obosita si incerc sa adorm insa prin minte imi raman imaginile acelea oribile. Catat durere mi-a putut provoca? Nu i-a pasat decat de propria placere. Nu i-a pasat de cat rau a putut sa-mi faca. Inchid ochii si cateva lacrimi isi fac aparitia pe obrajii mei. Incetul cu incetul adorm.


-Sakura-chan!

Ma intorc spre persoana care m-a strigat si il vad pe blond cum alearga spre mine. Ma opresc si-l astept sa ma ajunga din urma. In cateva minute se afla in fata mea. Zambesc in timp ce blondul trage aer in plamani. Naruto mi-a fost alaturi in aceste doua luni. Atat a trecut de cand Sasuke mi-a folosit corpul pentru propria placere. Se ridica si ma priveste lung, putin mirat insa nu-l inteleg.
-Sakura-chan. Nu vreau sa te superi pe mine insa te-ai ingrasat putin, imi spune acesta inca holbandu-se la trupul meu.

Ma enervez insa imi dau seama ca are dreptate. Am inceput sa mananc mai mult ca inainte. Am tot felul de pofte ceea ce este ciudat. Nu-mi prea sta in fire. Oftez dupa care il intreb ce doreste. Acesta imi spune ca Tsunade-sama ne-a chemat in biroul sau de urgenta. Il urmez insa ma opresc brusc. Naruto nu observa si continua la alerge pana cand trece de colt si-l pierd din raza vizuala. Bine, deja incepe sa fie mult prea ciudat. Ce este cu mine? De ce ma simt atat de rau? Oare am mancat ceva stricat? Nu, nu are cum. Nu sunt Naruto in nici un caz.

Oftez dupa care alerg pana ajung in fata biroului doamnei Tsunade. Mi-a luat vreo zece minute ceea ce este cat de cat ciudat. De obicei ajung in mai putin de cinci minute. Recunosc, in ultima vreme nu m-am simtit chiar foarte bine. Felul in care mananc, m-am ingrasat putin, nu tare insa tot nu-mi place si imi este rau destul de des. Bat la usa iar o voce autoritara imi spune sa intru iar eu fac intocmai cum mi s-a spus. Pasesc in incapere si observ ca inauntru se afla deja Naruto printre care si Neji si Shikamaru. O privesc ciudat de blonda care se afla la biroul din fata mea.
-Stiu ca este greu insa trebuie sa va trimit in aceasta misiune, incepe doamna hokage in timp ce in ochii ei se poate citi o urma de tristete.

Ne anunta ca Sasuke se afla in satul de langa noi. La auzul numelui sau deja incep sa transpir. Inghit in sec si o ascult pe blonda. Ne spune ca el are o legatura cu adevaratul lider Akatsuki si noi trebuie sa-l prindem. De ce noi? Adica de ce tocmai eu trebuie sa merg cu ei? Nu putea lua pe altcineva? Imi este frica. Nu vreau sa se repete incidentul de acum doua luni. Mai aflam ca ne vom intalni maine dimineata la iesirea din sat la ora cinci. Destul de devreme insa nu am ce face.

Parasesc incaperea prima in viteza si ma indrept spre spital. Trebuie sa aflu de ce mi-a fost asa de rau. Ma grabesc si o caut pe Shizune-san. Intreb jos o asistenta care ma anunta ca se afla la primul etaj. Ii multumesc si fug spre locul indicat de bruneta. Pe scari ma intalnesc cu ea care ma examineaza si inainte sa-mi spuna ca m-am ingrasat o trag de mana si ii spun cum ma simt in ultima vreme. Ma priveste ciudat dupa care o liniste apasatoare se asterne.
-Sakura-chan, te-ai culcat cu cineva? ma intreaba destul de incet pentru a nu fi auzita de altcineva.

O privesc ciudat dupa care inima mea bate din ce in ce mai tare. Inghit in sec si dau din cap usor in semn ca da. Ma priveste uimita dupa care ma trage de mana intr-un salon unde nu se afla nimeni. Imi spune sa ma asez pe un scaun in timp ce se plimba prin incapere ingrijorata. Ce s-a intamplat? Oare faptul ca nu mai sunt fecioara o mira? Ma rog, ea stie ca eu... Nu Sakura, nu accepta asa ceva. Tea-a folosit. Te-a facut sa suferi. Nu merita sa-l iubesti. Nu merita nimic. Cateva lacrimi fierbinti isi fac aparitia pe chipul meu.
-Shizune-shan, ii pronunt numele printre suspine. Eu, am fost...violata, ii spun ultimul cuvant cat pot de incet.

Ramane socata. Ma priveste socata si cu parere de rau. Lacrimile imi inunda chipul dupa care imi amintesc finalul actului. Tin minte ca brunetul s-a oprit dintr-o data dupa care la scurt timp o durere ingrozitoare m-a invatad. Acum mi-am dat seama. El, el...m-a lasat insarcinata. Nu exista nici un dubiu. Felul in care m-am simtit un ultima vreme esti din cauza faptului ca in interiorul meu un suflet creste. Port in pantec copilul celui pe care l-am iubit. Imi ridic privirea catre bruneta care nu stie ce sa spuna. O intreb daca este adevarat iar ea nu intelege la ce ma refer. Cel putin pana o intreb daca chiar am ramas insarcinata.

La auzul acestei intrebari bruneta evita sa ma priveasca. Evita pana si raspunsul pe care deja il stiu. Atunci de ce intre? Foarte simplu. Vreau doar sa ma amagesc. Vreau doar sa-mi spuna cineva ca este doar o simpla coincidenta si ca eu nu voi da nastere unui copil de la aceasta varsta frageda dupa parerea mea insa nu. Nu acesta este raspunsul. Dupa ce bruneta imi spune un simplt "Da" ragusit ma ridic si parasesc incaperea. Sasuke mi-a distrus toata viata.

Un sentiment ciudat pune stapanire pe mine. Daca acum ceva timp nu doream sa merg in aceasta misiune acum imi doresc mai mult ca orice.Sasuke, iti va parea rau pentru tot ceea ce mi-ai facut. Mi-o vei plati cu varf si indesat. Insa am o alta intrebare. Cum ii voi anunta pe restul? In o luna sau doua isi vor da seama.


_______________________________

Pai cam atat. Este necorectat deci ma astept sa am destule greseli.

#6
Greseli? N-am vazut asa ceva. SO, revenim Descierea este ft buna la fel si dialogul, actiunea si naratiunea. Chiar de cand ai zis ca se simte rau am inceput sa imi dau seama motivu . Ma intreb ce va zice Sasuke? AHhh vreau nextu` cat mai repde. Scuze de commul meu asa mic dar mi'e lene sa scriu :)) Edit: Scuze de spam dar am mai sters din emoticoane ca erau prea multe.
[Imagine: EnvYQ.png]

#7
Wow! Genial! E absolut minunat. Nu ma asteptam ca aceasta sa ramana insarcinata. Uh, cred ca Sasuke a facut asta intentionat... insa abea astept sa aflu motivul. Sunt atat de curioasa! Mi-e mila de Sakura. Oare ce vor spune ceilalti cand vor afla? Oh, deci e clar: Ficul asta e genial si foarte original.

Ai avut o greseala de tastare si...
-Aveti cateva rani usoare. Insa nu inteleg de ce nu va simtit asa de rau. ->> Cred ca vroiai sa spui ca de ce se simte asa rau, caci altfel nu prea ar avea logica.

Cam atat. Despre figurile de stil nu mai mentionez pentru ca, la fe ca intotdeauna sunt perfecte!
Pa-pa si spor la scris!:*
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#8
Destul de repede stiu insa am avut idei si m-am gandit sa postez si acest capitol ceva mai repede deoarece va trebui sa-l traduc si in engleza ceea ce-mi va lua ani! Pai cam atat. Lectura placuta!


Capitolul 3
Stiai deja?


Sunetul strident al alarmei rasuna prin incapere. Caut ceasul dupa care nu mai stau pe ganduri si-l arunc facand contact cu zidul. Ma ridic lenesa din pat dupa care imi ating usor pantecul in care se afla un suflet nevinovat. Nu-mi doresc un copil insa nici nu vreau sa-l omor. Practic este un suflet nevinovat.Oricat m-ar durea sa am un copil la aceasta varsta, nu pot sa scap de el. Nu a facut nimic rau. Singurul vinovat este tatal sau care mai mult ca sigur nu va accepta acest lucru. Oftez dupa care ma ridic si imi caut niste haine cu care sa ma imbrac. Renunt la tinuta mea normala deoarece se poate observa burta pe care o am si nu doresc acest lucru.

Imi aleg o pereche de iegari negri, putin mai sus de genunchi si imi iau un tricou visiniu larg. Bine ca sunt insarcinata doar in a doua luna asa ca nu trebuie sa fac cine stie ce pentru a ascunde sarcina. Arunc hainele pe pat dupa care ma duc la baie pentru a-mi face asa numita siesta de dimineata. In zece minute ma aflu din nou in incapere si-mi iau hainele. Privesc ceasul care ma mir ca nu l-am spart si arata ora patru jumatate.Imi dau ochii peste cap si-mi iau intr-o geanta o pereche de pijamale si inca doua bluze largi de culori diferite. Imi mai pun o pereche de pantaloni scurti si ies din camera si cobor scarile usor.

Ma indrept spre bucatarie si ma mir de faptul ca mama si tata inca nu s-au trezit. Iau un pahar de lapte si-l dau pe gat dupa care observ un bilet scris de mama in care ma anunta ca au plecat intr-o misiune si nu stiu cand vor ajunge. Imi dau ochii peste cap si parasesc locuinta. Cat urac asta. De ce fac parte din Ambu? Este si asa destul de periculos. Nu ar putea sta si ei locului? Ce sa zic, tata da insa mama nu ar putea sta si ea in casa?

Incep sa grabesc pasul cand imi dau seama ca sunt in intarziere. In cinci minute ma aflu la locul de intalnire si-i vad pe Shikamaru si Neji care au ajuns deja. Ii salut dupa care imi lipesc spatele de zid. Simt cum privirea lui Neji este atintita spre mine ceea ce ma face sa ma simt ciudat. Inghit in sec si ma uit la el. Priveste un anumit punct sau mai bine zis loc si anume burta mea. Inghit in sec si incep sa transpir. Nu vreau sa afle asa ca-l intreb ce a patit. Imi spune ca nu este nimic dupa care se aproprie de mine si isi lipeste spatele de zid. Rasuflu usurata. N-a observat, norocul meu.
-Al cui este copilul? ma intreaba Neji in soapte vizibil iritat.

Il privesc mirata insa inghit in sec. Si-a dat seama. Ma priveste nervos, asteptand un raspuns. Ce-l intereseaza atat de mult? Incerc sa pronunt numele tatalui insa de fiecare data cand deschid gura cuvintele nu-si fac aparitia. Cand reusesc sa spun ceva aud vocea lui Naruto care isi cere scuze pentru intarziere. Imi intorc privirea repede dupa care ma indrept spre blond si-i spun sa ne grabim. Am pierdut deja o jumatate de ora ceea ce nu este bine. Satul acela este la doua ore distanta ceea ce nu este chiar mult insa datorita greutatii in plus mie imi va fi greu sa tin pasul cu cei trei.

Drumul a durat trei ore. De ce? Foarte simplu. Nu am reusit sa tin pasul cu ei asa cum credeam. Naruto ma intreba mereu de ce nu pot insa nu reuseam sa gasesc o scuza plauzibila. Norocul meu a fost ca Neji, spre surprinderea mea cauta scuze pentru mine. Ii raman datoare ca nu a spus adevaratul motiv insa astazi s-a purtat mai ciudat ca de obicei. Intram in sat si vrem sa ne despratim pentru a ne fi mai usor sa-l gasim pe brunet. Totul a fost bine, asta pana cand Neji a spus ca nu este bine ca o fata, facand aluzie la mine, sa umble prin acest sat singura, deoarece sunt cam multi betivi.

Ii arunc o privire nervoasa dupa care pornim amandoi spre centru satului. Priveam in toate partile in timp ce privirea coechipierului meu era atintita spre mine. Sincer, ce naiba are acum? De ce se comporta in acest fel? Oftez si incerc sa nu bag in seama comportamentul sau ciudat insa nu mai rezist. Nervii mei sunt intinsi la maxim. Ma intorc spre el si-l privesc nervoasa.
-Imi poti spune si mie ce ai? il intreb si-mi ridic o spranceana.

Ofteaza dupa care tot ce-mi spune este ca nu e bine sa umble o femeie insarcinata singura intr-un sat unde barbatii sunt nouazeci la suta beti. Femeie! Cum isi permite? Poate ca sunt eu insarcinata insa nu vreau sa mi se spuna femeie! Din cauza nervilor pe care mi i-a provocat ma rosesc repede si o iau inaintea lui. Auzi la el, femeie! De fapt, nu poti numi o adolescenta ce poarta un copil in pantec, fata. Am depasit acest stadiu? Nu, nu vreau. Imi doresc copilaria inapoi. Nu vreau sa cresc un copil. Ma musc de buza cand imi dau seama de inca un obstacol peste care nu stiu cum voi trece si anume mama si tata. Ce vor spune cand vor afla ca sunt insarcinata? Si ce vor spune cand vor afla ca acest copil este produsul unui viol?

Incerc sa alung acest gand si simt mana lui Neji cum ma opreste. Il privesc ciudat si-l intreb ce s-a intamplat. Acesta imi spune ca Naruto l-a gasit pe Sasuke si ne-a chemat. Incepem sa fugim. Oricat de greu imi este va trebui sa-l gasesc si sa-i cer o explicatie. In zece minute ajungem in fata unui motel si urcam pe scari fara a intreba la receptie. Ajungem la primul etaj si-l vad pe Shikamaru cum sta in fata unei usi strangand din pumni nervos. Fug catre el si intru in incapere unde il vad pe Naruto cum il priveste nervos pe Sasuke.

Dupa ce mi-am facut aparitia in incapere i-am atras atentia brunetului care acum ma priveste sau mai bine zis imi priveste burta dupa care schiteaza un zambet de invingator. Naruto il priveste ciudat, la fel facand si coechipierii sai pe care tocmai acum i-am observat. Brunetul se ridica usor de pe pat si se indreapta spre mine.
-Observ ca ai ramas insarcinata, imi spune cand se afla la distanta de vreo cinci centimetri de mine.

La auzul acestui lucru Naruto, precum si Shikamaru si coechipierii lui Sasuke se uita la mine uimiti. Pana si Neji care stia de faptul ca sunt insarcinata. Corect, lui nu i-am spus cine este tatal asa ca si pentru el este ceva ciudat. Simt mana brunetului cum imi mangaie chipul dupa care o pune pe pantecul meu. Imi musc buza nervoasa dupa care ii indepartez mana si ma dau cativa pasi inapoi si-l privesc cu ura. Ramane uimit de reactia mea insa nu pentru mult timp deoarece ma trage langa el si ma strange cate de tare poate.

Naruto se enerveaza, la fel si roscata care se afla pe un scaun in spatele brunetului. Blondul se indreapta spre noi insa disparem intr-un nor de fum si ajungem intr-o alta incapere unde brunetul imi da drumul. Cand simt ca nu ma mai aflu in stransoarea lui ma indepartez din ce in ce mai tare de el pana cand spatele meu face cunostinta cu unul din peretii incaperii in care ma aflu. Fiindca suntem doar noi doi teama a pus din nou stapanire pe mine.
-Te comporti prosteste, imi spune dupa care se aseaza pe patul din camera si inchide ochii. Practic imi apartii deci orice ai incerca sa faci nu-ti va merge, imi spune pe un toc rece care in acelasi timp este plictisit.

Ii apartin? Raman cu gura cascata la cele auzite insa imi revin imediat. Il intreb de ce mi-a facut asta in nici un rapuns. Practic nu pare a fi afectat de situatie. Nu-l deranjeaza faptul ca eu ii port copilul. Nu-l intereseaza. Parca vad ca imi va spune ca este vina mea ca nu am luat pastile in ziua urmatoare.
-Stiam ca vei fi insarcinata. Te-am lasat intentionat insa motivul il vei afla mai tarziu, mai adauga dupa care pune punct discutiei noastre.


____________________________________________

Pai, din nou este necorectat. Nu stiu cand voi mai pune nextul insa sper sa va placa si acest capitol.

#9
Ieeeeeeeeeeeeeeeeeeee Prajitura mea =P~ Ce capitol minunat Ai niste greseli de tastare dar nu sunt grave. Descrierea este buna, la fel si dialogu cu naratiunea. Si bine inteles ca actiunea nu este grabita. Neji s-a cam indragostit de Saku sau mi se pare mie? Vai cat mi'a placut capitolul asta. Sunt foarte curioasa sa vad dc a lasat-o insarcinata Dar asta o sa aflu in capitolul urmator pe kre sper k il vei posta cat de repede. So, astept nextu si spor la scris!

Edit:Prima \:D/
[Imagine: EnvYQ.png]

#10
Am comentat si pe anime empire.[Whisper]
Sasuke e un JEG.Il urasc,adica ce naiba cum sa il doara fix in spate de Sakura si de copil.Mama sper sa se accidenteze Sakura si sa scape de copil,pentru ca idiotul de Sasuke nu il merita de loc. * jackass *.Da cum sa faci un copil la comanda,mi se pare pur si simplu...pacatos.
I know,m-am aprins prea tare.Da un singur lucru nu inteleg,de ce a ales-o pe Sakura si nu pe Karin care era mai aprope?Si de ce asa dintr-o data,cum a vazut-o pe strada si gata i-a trecut prin cap ideea sa faca un copil:|?Si ce varsta au,16?Nu crede ca e prea mic?

Astept next,si sper sa imi raspunzi la intrebari ;;)



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Tradarea Miranda. 9 5.703 04-02-2011, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Reveuse
  Tradarea doare dar o poti uita! akadella 5 3.972 24-08-2010, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Paradox 。◕‿◕。


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)