Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tradarea doare dar o poti uita!

#1
Capitolul 1:inceputul cosmarului.


Alta zi,alte ore pe care le petrec in dormitorul meu,uitandu-ma in oglinda mirandu-ma de ruina pe care o am in fata ochilor si care am ajuns.Uneori ma mai uit pe strada la fetele care se distreaza alaturi de prietenii lor sau care merg la plaja sau in cluburi,dar din cauza prostiei mele eu nu pot face lucrurile pe care le face orce adolescenta de 16 ani.Mi-am distrus viata fara sa imi dau seama ca tot ce faceam imi distrugea viitorul pe care mi-l puteam face cu usurinta.Acum viata fuge din fata ochilor mei,fuge de mine,sau mai bine spus de cine am ajuns in cateva luni.Imi este sete dar nu fac nici un efort pentru a ma ridica din pat sa beau lichidul incolor atat de necesar vietii.Parul meu negru este ravasit pe perna,stralucirea pe care o avea odata acum este doar o amintire placuta,pielea care candva era fina la atingere acum este aspra si alba ca a unui mort.Ochii verzi ce acum privesc in jur cu distret era odata oglinda sufletului meu vesel.In ultima saptamana am trait numai cu pizza,ceaiuri de coca si cateva grame de heroina,nu am nevoie de mancare atata timp cat exista ceaiu de coca si drogurile.Nimeni nu a reusit sa citesca mai adanc in ochii mei dacat o facea el.Fara sa vreau am creeat un zid care ma desparte de restul lumii,ma fereste ce cei ce vor sa imi descopere trecutul si ce gandesc eu.Mintea mea bolnava ma facut sa nu pot zambi,sa nu pot iubi,de obicei iubirea vine mai greu la mine.Multi ma privesc dar nu toti observa cu ce dispret si ura ii privesc eu pe ei,dar fiecare are dreptul sa se uite unde vrea.Unii baieti au incercat sa ma bage in patul lor dar nu au reusit,isi doresc ce nu pot avea si asta ii poate distruge asa cum l-au distrus pe el.Poate cel mai mare pacat al meu a fost ca l-am omorat,cel pe care il iubeam.Dar ce sa fac daca ma tradat?Sa ii felicit ca ma dat in gat la tata?Nu eu nu pot face asta...si sti cum se spune tradarea e cea mai buna scuza pentru a face o crima.Si acum ii vad acei ochii negri ce implorau iertarea,ma implora sa nu il impusc dar prea tarziu caci raul este deja facut si nu mai e cale de intoarcere.De problemele pe care le-am avut la scoala a aflat si tata dar pe acesta nu la interesat de mine caci pentru el sunt mai importante afacerile cu mafia rusa decat eu,momentan ma aflu pe locul secund in viata sa.Parinti nu pot spune ca am caci mama a murit in urma cu cinci ani si tata e mai mereu ocupat cu treburile si curvele sale,el crede ca fericirea mea se cumpara cu niste excursii si bani de buzunar,acesta sa recasotarit cu o femeie in varsta de douazecisisapte de ani,foarte frumoasa care are o fetita in varsta de cinci ani si cateva luni.Casie fetita ei este rodul unui viol pe care ea mi l-a povestit cu lux de amanunte.Ii sunt recunoscatoare ca mi-a spus motivul pentru care sa casatorit cu tata...pentru a ii face un viitor lui Casie.Gandurile imi sunt intrerupte de un ciocanit in usa dormitorului meu si tata intra fara sa ii dau eu voie.Pe chipul sau se poate citi cu usurinta dezamagirea.
-Tanya...a facut o pauza de cateva secunde apoi a continuat,nu vreau sa fac asta dar sunt nevoit.Te duc la un centru de dezintoxicare pentru sase luni de zile.
Raman prostita cand aud ce ii debiteaza mintea aia de om prost.
Incep sa protestez dar o palma din partea lui ma aduce cu picioarele pe pamant.Ma prins de mana si ma tras dupa el pana in living.Acolo Liza si Casie se jucau pe canapea.Liza cand a vazut ce face tata sa ridicat repede de pe canapea si a venit in dreptul nostru.
-Darian!Unde o duci?A intrebat acesta incercand sa isi stapaneasca lacrimile sa nu curga.Casie a venit langa noi si eu m-am aplecat in jos si i-am sters lacrimile care ii invadau obrajii.Acesta il implora pe tata sa ma lase sa ma joc cu ea si sa o duc in parc,sau sa o iau si pe ea cu mine.
-Casie ma intorc!Nu plec departe si orcum o sa poti veni in vizita la mine,bine?Acum nu mai plage sa fetitele mari nu plang.
M-am ridicat si am iesit din casa.In urma mea o auzeam pe Casie cum plangea si imi striga numele.

ast critici cat mai dure[-o<

#2
Hei buna am trecut si eu pe aici din intamplare si m-a atras titlul. Chiar e dragut. Dar mi se pare scurt. Am numarat si ai 43 de randuri parca:-? sau oricum 40 si ceva. Mi se pare interasanta povestea sincer. Ar mai merge bagata descriere, pe acolo sa dea mai bine. Dialogul este putin dar dupa marmea capitolului este bine cat este. Important este ca nu e sec. Foarte dragut. Actiunea ar fi putin grabita, insa poti remedia acest lucru. Naratiunea este ok, nu am de obiectat. Greseli parca, am spus parca am vazut cateva, dar sunt de tastare.
Pai nu mai stiu ce sa zic. Decat ca este fain si astept nextul >:D<
Capu Chuu'
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#3
Capitolul 2:

Ma aflu cu tata in masina si privesc asfaltul ud.Tata e la fel,ochii lui nu exprima nici un sentiment,nimic care sa il de-a de gol,nici nu cred ca ma va vizita la acel centru.Acum zgarie norii mi se par niste marionete manuite de un papusar diabolic care vrea sa ma innebuneasca si sa ma induca in eroare.Pumnii ii tin stransi de parca cineva incearca sa ma loveasca si eu vreau sa ripostez,aratandu-mi foarta care in acest moment lipseste cu desavarsire.Cu mana dreapta tata incepe sa imi mangaie parul negru ce si-a pierdut orce stralucire.Vreau sa vorbesc dar cuvintele nu vor sa iasa din gura mea,nu pot spune nimic.Ridic mana la nivelul gurii si musc o portiune de piele pana cand simt ca nu mai pot strange cu dintii,demonul de langa mine a vazut gestul si a preferat sa inceapa el o conversatie.
-Tanya nu mai fa pe isterica!De parca nu ai sti ca ceea ce fac eu acum este spre binele tau.
Rad in sinea mea cand ii aud discursul si incep sa ma joc cu parul care imi cade pe umeri.
-Daca tot vrei sa te imbeti din vise...fate manga nene!
Se uita urat la mine ceea ce inseamna ca nu a inteles ce tocmai i-am spus.
De odata in minte imi revin imagini cu el.Acum regret ceea ce am facut,regret ca i-am luat viata fiintei ce intodeauna mi-a luat apararea.Nebunul de langa mine pune o frana brusca si eu imi dau cu capul de bord.E clar trebuie sa ii spun niste cuvinte de "dulce".
-Tu ani minte in capul acela de centaur?Ah nu am uitat,tu ai mintea in pantaloni caci daca o aveai ca tot omu' in cutia craniana nu ma aduceai aici.Tip ca o apucata si ies din masina.Surpriza nu ma adus la un centru de dezintoxicare,ma aduc la inchisoare.O cladire cu patru etaje mi se afiseaza in fata,cu gratii la geamuri si gardul inalt vopsit in negru nu ii lasa pe curiosi sa se uite unde nu le fierbe oala.Centrul are culoare sangelui ceea ce ii da un aspect mai mult decat sumbru si mai are un bonus:se afla in zona "rea" a orasului.S-a dat si tata jos din masina si a venit langa mine.
-Asta va fi noua ta casa! Mi-a spus in batjocura.
-Mda si eu sunt regina Frantei dar pacat ca Franta nu are regina! Aproape uitasem, tu de ce m-ai adus aici?
Nu mi-a raspuns dar a preferat sa ranjeasca.Doamne oare unde este omul acela care facea totul numai ca eu sa fiu fericita?
Langa noi si-a facut prezenta un barbat de vreo treizecisicinci de ani,cu aspect neingrijit,imbracat cu un halat alb si niste pantaloni albastri.
-Domnisoara Tanya ma bucur sa va cunosc!
-As spune acelas lucru dar asta ar insemna ca as minti!
Barbatul sa strambat la mine si mi-a facut semn sa intram in curte, a pasit inantea mea si eu l-am urmat.Am mers in curte si costat cu stupoare ca majoritatea celor ce sunt internati aici sunt mai mici la varsta decat mine.Un grup de trei fete si doi baieti au venit langa noi si au inceput sa rada cand au vazut ca sunt imbracata in pajamale.
-Domnu' cine este nebuna asta?
-Tanu las-o in pace ca nu ti-a facut nimic asa ca nu o jicnii.Sa auzit o voce ce venea din spatele meu si eu m-am intorc brusc si vad un baiat de vreo saptesprezece ani,imbracat tot in alb cu cercel in buza si unul in spranceana, ochii sai verzi ma priveau de parca ar fi vrut sa ma dezbrace din priviri
-Baieti terminati!Tanya nu este subiectul vostru de cearta si Calipso sper ca nu o vei teroriza asa cum faci cu celalalte fete!S-a rastit barbatul de langa mine la ei apoi a plecat lasandu-ma cu nebunii astia.
Dupa ce barbatul a intrat in cladire baiatul acela in alb sa apropiat de mine si mi-a prins barbia intre degetele sale.Il priveam in ochi si el imi zambea usor.Sa mai uitat putin la mine apoi mi-a dat drumul si sa indepartat.
M-am asezat pe o banca si langa mine a venit o fata brunetica la fata si cu parul roscat,sub acei ochi negrii avea niste cearcane adanci rezultate din cauza nesomnului.
-Pleaca de aici!Am tipat eu la ea si acesta a inceput sa faca un joc ciudat cu degetele.
-Tradare!
A spus fetita uitandu-se in ochii mei,a inceput sa repete acest cuvant timp de cateva minute apoi a spus toata propozitia pe care o avea in minte.
-M-ai tradat si te omor!Era aceias propozitie pe care i-am spus-o eu lui.

#4
Deci...imi place enorm povestea...pare mai mult decat interesanta...mai incurcat putin la partea cu inchisoarea...caci era anormal sa o duca la inchisoare de la 16 ani...dar banuiesc ca ai facut referire la un institut de corectie sau ceva de genul acesta.
Ai cateva greseli de tastare...si ar fi bine sa incerci sa scapi de ele caci este pacat...povestea este foarte frumoasa.
De asemenea incearca sa lasi un spatiu dupa semnele de punctuatie...pentru cursivitate...se va citi mult mai usor.
Mi-ai trezit interesul...dar nu scapa din vedere anumite aspecte...copilul ala a ucis pe cineva...politia nu a aflat sau nu face nimic...totul a fost musamalizat sau cum? Astept mai multe detalii despre partea cu crima...sau poate ca acestea vor aparea pe viitor iar eu doar ma grabesc aiurea...dar ce sa-i faci...curiozitatea omoara :)
Astept sa vad ce urmeaza...succes!

#5
Woow.. Ce pot spune.. Am ramas socata. Ce ideei ai. E chiar.. originala dupa parerea mea. Ce tata mai e si ala care isi due fica la inchisoare... ? :die: .. de eram eu acolo ii crapam capu` ala sec si dupa aceea in bateam pana in bagam in spital .. !! Nu`i drept ceea ce face ... ! [ [-( ] .. Acum .. sa trecem la ceva critica.. nu prea ma pricep dar am vazut ca de multe ori unde trebuia ca " sa " sa fie despartit l`ai lasat asa.. de ex.: Sa mai uitat ... cred ca ar fi trebuit sa arate cam asa: S-a mai uitat.. Am vazut ca uneori mai pui cratima intre ele .. si totusi cred ca ar arata mai bine daca ai pune space dupa semnele de punctuatie.. Adica mie mi se pare ca arata mai bine [ :D ] ..
pai cam atat .. :-) .. sper ca nu te`am suparat cu comentul meu..
Te astept cu nextu` :bye:

#6
Actiunea nu mi se pare grabita deocamdata. Dialogul nu este sec, ai descriere, ideea este buna si originala, deci nu am ce sa comentez. Am vazut mici greseli de tastare, dar asta se rezolva. Astept sa vad si next-ul pentru ca ar fi pacat sa abandonezi o poveste asa de buna.:* pupic
[Imagine: 4030611123_ba7807d59b.jpg]

Mintea îmi spunea: "dormi". Dar şi mai profund, îmi spunea: "visează".
Mintea, am putea spune ca este o dictatoare tirana vesnic in razboi cu sufletul.
True blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24778



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Nu-mi poti lua si ultima suflare [SF & Mystery] IceCat 33 20.176 11-09-2011, 05:43 AM
Ultimul răspuns: Dark Blue
  Acum poti privi prin mine +Rin+ 8 3.669 21-07-2011, 03:59 PM
Ultimul răspuns: +Rin+
  Nu zâmbi, doare . Lust. 17 7.019 12-03-2011, 11:35 AM
Ultimul răspuns: Addeh
  Tradarea iubirii Cookiesor 92 50.211 06-03-2011, 07:48 PM
Ultimul răspuns: Marina.
  Uita de tot si aventureaza-te cu mine Zăpă 47 23.999 10-02-2011, 07:57 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Tradarea Miranda. 9 5.703 04-02-2011, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Reveuse
  DACA VREI, POTI!!! oV!K!o 5 4.037 13-11-2010, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Jasmine
  Un zambet ce nu se uita niciodata ¿ Misterious Girl ¿ 11 9.033 12-09-2010, 08:30 PM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  Imi place felul in care doare hellismine 2 2.550 09-08-2010, 05:32 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Dragostea Doare[SasuSaku Fic] Alexiis 3 4.654 08-07-2010, 04:25 PM
Ultimul răspuns: Elena.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)