Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tradarea iubirii

#41
Yee, sunt prima!! :)) So:

Superb capitol! Desi cred ca ar fi trebuit ceva mai multa descriere >.<" Naratiunea este super ok, dupa parerea mea, la fel si actiunea care nu e grabita. Ma uimeste pe zi ce trece rozalia asta! Azi e curajoasa, maine e sensibila. Marog, este puterea ta de a hotari ce se intampla cupersonajele, deci mult succes in urmatorul capitol! Bye :-h
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^

#42
Cookisor Cred ca ai postat nextu` datorita mie Ca te-am rugat sa pui un next De unde ai stiut ca fix nextu` asta il vreau? Te iubesc femeie So, hai sa vedem

Prima parte:Vaaai ce nesimtit e Sasuke Cum naiba a putut sa faca asta? Adica o violeaza pe saraca Saku si dupa ii zice ca se intoarce in sat si ca a facut-o ca sa nu fie pedepsit? O.o nesimtitu Si i'a mai dat si iluzii proaste Descrierea a fost foarte buna Ca de obicei. la fel si naratiunea. Dialogul nu a fost sec, iar actiunea cel putin mie nu mi s'a parut grabita. Am vazut o greseala de tastare dar nu e asa de grava.

A doua parte:Yeeee \:D/ Stiam ca Neji si Saku vor forma un cuplu Descrierea la fel ca la prima parte e buna, dialogul nu e sec, naratiunea e si ea buna, iar actiunea nu este grabita ceea ce imi place Am vazut vreo doua greseli de tastare dar nu sunt grave. Probabil te-ai grabit :P

So, ambele parti mi'au placut extrem de mult Astept nextu` si nu uita sa ma anunti Si multumesc inca o data ca mi'ai respectat dorinta si mi'ai adus nextu

Ps:Scuze ca am venit asa tarziu da` mi'a fost lene sa comentez mai devreme Sorry :*
[Imagine: EnvYQ.png]

#43
Am trecut si eu pe aici cam tarziu, nu? Oricum, mersi ca m-ai anuntat. Revenind la fic
Partea I: Sasuke ii chiar foarte nesimtit. Cum sa ii faca asa ceva dupa care ii cere copilul sa il creasca cu Karin X(. Si toate astea doar pentru a se intoarce in sat fara sa i se faca nimic. Il urasc! Descrierea si naratiunea sunt excelente ( ca intodeauna ), dialogul nu imi pare a fi sec, actiunea nu e grabita. Ai avut cateva greseli de tastare, dar nu este nimic grav.
Partea II: Saku si Neji un cuplu? 8-> Se potrivesc asa un pic. Chiar ma bucur ca dupa tot ce s-a intamplat a gasit si ea pe cineva care sa ii arate ca o iubeste. Descrierea si naratiunea sunt exact ca in prima parte, dialogul nu este sec, iar actiunea nu este grabita. Am vazut doar o singura gresala de tastare.
So, imi plac la nebunie ultimele doua capitole. Astept nextu si te rog nu uita sa ma anunti [-o<. Succes cu inspiratia!
:bye:
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#44
Mersi ca mai anuntat xD . NejiSaku ... ohh...chiar x_x ... asta da surpriza =)) Dar sa revenim :) cu picioarele pe pamant :)) . Doamne ... nu pot sa cred ca Sakura este cu Neji , mi-ar fi placut ca el sa fie cu Tenten, ata ete :d , tot imi place :x . Siiii .... numai stiu ce sa zic ... tot ce imi vine in minte este ... esti un geniu :))) . Tee rog :x , pune next`ul 8-> !






Kiss !

Pam-pam-pam ... Intelegi ?!


#45
Foarte interesant cum ai aranjat "piesele",stiam cu toti ca Sasuke asteapta mult acest copilul,dar nu ma gandeam ca pentru ceva asa de josnic...totusi sper ca se mai poate face ceva pentru Sasusaku...cuplul Nejisaku nu ma prea incanta(dar nu parerea mea conteaza aici,ci a ta) ...Neji mi sa parut intotdeauna mai potrivit pentru Tenten,care saraca nici nu a aparut in acest fic,cel putin nu inca.

Nu mai spun decat:next,next,next!!!!!!!!!

#46
Am adus nextul! Nu prea m-am simtit bine asa ca fiti atenti la greseli. A da fiti atenti pe la sfarsit.


Capitolul 8
O surpriza placuta

-Sakura, cand un baiat iti spune ca iti va face o surpriza, mai ales noaptea asta inseamna un singur lucru.

Privesc ceea ce m-a pus Ino sa-mi cumpar. Ce minte perversa are si blonda asta. Oftez si pun lenjeria intima de culoare rosie cu dantela inapoi in punga dupa care ma intind in pat. Inchid ochii si ajung in lumea viselor insa nu pentru mult timp deoarece usa de la camera este trantita brutal. Sar ca arsa din pat si o vad pe Ino uitandu-se la mine putin cam nervoasa. O intreb ce s-a intamplat si cum a intrat in casa iar aceasta imi spune ca aveam usa descuiata. Ce cretina sunt.

Se aproprie de mine si ia in mana punguta cu lenjeria dupa care imi spune ca mai este o ora pana vine Neji deci trebuie sa ma pregatesc. Imi dau ochii peste cap dupa care iau nervoasa punguta si ma duc la baie. In zece minute ajung inapoi in camera care acum este goala. Ma duc la oglinda si ma privesc. Daca acum un an nu prea aveam ce sa arat acum pot spune ca am forme care ma pun in evidenta. Insa nu este genul meu sa port asa ceva.

Ino isi face din nou aparitia in camera cu o rochita neagra si ma pune sa ma imbrac cu ea. Fac cum mi-a spus blonda si din nou, raman uimita de felul in care arat. Rochita are niste bretele subtiri cu un decolteu, nu prea generos si este deasupra genunchilor cu vreo doua, trei degete. Ma mai aranjez putin iar parul mi-l prind intr-un coc si las cateva suvite sa-mi alinte chipul. Dupa ce ma analizeaza pentru a descoperi vreo greseala, blonda imi spune ca mi-a lasat niste sandalute negre la intrare dupa care pleaca. O salut dupa care privesc ceasul care arata deja ora opt fara cinci minute. Cobor si ma incalt si chiar atunci soneria usii ma anunta ca Neji a sosit.

Deschid usa, sfioasa si cand baiatul ma vede ramane uimit si sangele ii ajunge la obraji. Zambesc dupa care il sarut si-l invit in casa insa acesta imi spune ca trebuie sa mergem. Dau din cap in semn ca am inteles si iesim impreuna insa nu plecam pana nu incui usa si ma asigur. Ma ia de mana si mergem impreuna pe alee. Cat de bine ma pot simti in preaja lui? Simt ca sunt in al noualea cer. Se pare ca pentru mine Sasuke a fost doar un capriciu, nimic mai mult. Altfel cum s-ar explica faptul ca l-am uimat asa de repede? Il privesc pe Neji si abia acum imi dau seama cu ce este imbracat. Poarta o pereche de pantaloni negri, o bluza gri si o jacheta de aceasi culoare cu pantalonii.

Dintre noi doi doar eu sunt imbracata mai sofisticat si asta datorita lui Ino. Ma bucur ca nu m-a pus sa ma si machiez pentru ca nu sunt genu si nici nu cred ca voi mai fi vazuta imbracata asa vreodata. Imi indrept privirea catre cerul care capata diferita nuante semn ca apune soarele si zambesc prosteste. Nu, nu zambesc prosteste. Am un motiv intemeiat.


Plang. De ce plang? Oricat de puternica as incerca sa fiu nu reusesc. Cum a putut sa-mi spuna acele vorbe? Doar s-a jucat cu mine. Niciodata nu a tinut la mine. Cat de proasta pot fi? Am crezut ca totusi tine la mine. M-am simtit asa de bine cand i-am simtit buzele jucandu-se cu ale mele. Cand i-am simtit mana plimbandu-se pe corpul meu dandu-mi fiori. I-am persim acest lucru. A fost diferit fata de cum s-a purtat prima oara. Nu inteleg. De naiba i-am facut? Aceasta intrebare mi-am pus-o mereu si inca mi-o pun. Vreau si eu sa stiu. De ce tocmai eu? Nu sunt singura fata din Konoha pe care o stie si totusi mie mi-a distrus viata. Altele de aici ar fi acceptat cu usurinta sa-i dea viata copilului sau.
-Sakura!

Imi ridic privirea si-l vad pe Neji cum vine spre mine. Imi sterg lacrimile insa el tot isi da seama ca am plans si mai ales stie si motivul. De parca ar fi greu de ghicit. Se aseaza pe banca si priveste cerul. Stam asa, fara a spune ceva mai bine de zece minute insa intr-un final il intreb ce doreste. Nu spune nimic. Doar sta asa deparca nici nu ar fi auzit intrebarea mea. Oftez. Ma simt ciudat asa. De parca nici nu as exista. Cand dau sa ma ridic acesta ma prinde de incheietura mainii si ma priveste in ochi.
-Sakura, stiu prin ce ai trecut insa...nu ai vrea sa iesim impruna undeva? ma intreaba acesta, in ochii sai citindu-se speranta.

Stam asa pret de cateva clipe care mie mi s-au parut a fi o infinitate dupa care oftez si-i spun ca da dupa care zambesc. Acesta ramane uimit de intebarea mea, de parca s-ar fi asteptat sa-i spun un "Nu". Zambeste dupa care imi da drumul la mana si ma imbratiseaza iar eu ii raspund.


Primele doua intalniri nu mi-au placut dintr-un singur motiv si anume ca orice as fi facut imi aduceam aminte de Sasuke insa la vreo trei sptamani m-am obisnuit cu idea si chiar am inceput sa dezvolt sentimente pentru Neji care mereu erau adresat altcuiva. Acum tin mult prea mult la Neji. Nu mi-as dori sa-l pierd pentru nimic in lume. Cred ca intr-un final am gasit si eu pe cineva care sa tina la mine neconditionat asa cum am tinut si eu la brunet.

Fara sa-mi dau seama ajungem in fata unui apartament. Il privesc pe Neji dupa care ma indrept spre balustrada si imi dau seama ca aceasta este cladirea de langa Hinata. Cand am urcat noi patru etaje? Sincera sa fiu nu tin minte. Eram prinsa in toate acesta ganduri incat nu mi-am dat seama. Ma intorc spre Neji care a descuiat usa si ma lasa pe mine sa intru prima in apartament. Pasesc sfioasa si raman placut uimita de frumusetea incaperii in care ma aflu desi este doar un hol. Peretii sunt mov iar in dreapta mea se afla un cuier micut din lemn de nuc. In fata mea la distanta destul de mare se afla o camera iar in partea dreapta un alt hol care duce la mai mult camere. Pe pereti sunt tablouri cu peisaje din imprejurul satului.

Neji ma prinde de talie si me intreaba daca imi place iar eu ii raspund doar cu un sarut. Acesta zambeste dupa care ma trage de mana si ma duce intr-o camera destul de mate care pare a fi un dormitor. In mijlocul acestuia se afla un pat de doua persoane cu lenjerie albastra, peretii sunt de aceasi culoare cu lenjeria doar putin mai deschisi. In fiecare parte a patului se afla cate o noptiera iar in fata acestuia un dulap marisor.
-Iti place noua ta locuinta? ma intreaba acesta in timp ce inchide usa.

Il privesc ciudat. Noua mea locuinta. Baiatul rade fiind amuzat de felul in care il privesc. Imi spune ca in acest partament vom locui amandoi, bine inteles daca vreau si eu asta. Zambesc si-i sar in brate dupa care ii spun ca vreau mai mult ca orice pe lume dupa care il sarut. Neji ma in in brate insa fara a rupe sarutul si merge cu mine spre pat. Ma asaza usor dupa care se urca pe mine. Isi plimba mainile pe corpul meu iar eu imi impletesc mainile prin parul sau lung.

In cateva minute raman in lenjerie iar el roseste cand imi vede formele, acum bine definite. Incep sa rad amuzata de situatie dupa care il trag mai aproape de mine si-l sarut. Acesta imi raspunde in timp ce imi atinge sanii. Ne despartim pentru cateva secunde deoarece am ramas fara aer dupa care isi da jos hainele de pe el intr-un timp scurt si ramane doar in boxeri.

Dupa mai multe saruturi ma patrunde usor, lenjeria mea rosie fiind aruncata undeva prin camera. Incepe sa se miste usor in mine la inceput provocandu-mi durere insa pe parcurs incep sa ma simt mult mai bine. In incapere rasune gemetele mele provocate de placere. In jumatate de ora termina si cade extenuat langa mine dupa care ma saruta si adormim asa.

____________________________________

Pai cam atat. Sper ca va placut.

#47
Am vazut! Haa!! Capitol nou! :grr: Revin cu un edit :D :))

Edit:
Te uraaasc!! :(( De ce? De ce? De ce ai grabit actiunea asa> :((:(( :yada:
In rest nu am vazut greseli de tastare sau de exprimare. Naratiunea si descrierea, cred ca tocmai cand totul era cel mai bine, atunci ai dat-o in bara >.<" . Dar hai sa fim optimisti si sa zicem ca urmatorul capitol va fi mai frumos, da? :o3
Mult succes la scris! Poop :*
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^

#48
Glumesti,e super, incluzand scena putin hentai :chuu:.Cand continui? Sper ca repede pentru ca nu stiu cat mai pot astepta(asta insemnand foarte putin) iar despre greseli nu as putea sa vorbesc. Vreau next:yes:,pls[-o<
NO PROBLEM if you make a mistake.
Keep going,life can be beautifull.victorie
I think so...:pfiu:

Pe la noi prin Romania,
Te apuca nebunia
Nu e fata sau baiat,
Sa nu fie sclerozat. crazy
(fara suparare):302:







#49
Cookisor :X Ai adus nextu` Ce imi place Descriere ai dar ar mai merge dar avand in vedere ca nu te-ai simtit bine esti iertata Ai grabit putin actiunea da` cum am mai zis te iert Dialogu nu e sec Ceea ce e bine Hentai =P~ Doamne te iubesc femeie Deci asadar si prin urmare vreau nextu` Sa ma anunti :D
Edit:Scuze spamu dar iar am sters niste emoticoane
[Imagine: EnvYQ.png]

#50
bravooooooooo..imi place la nebunuie..sunt cateva greseli,dar eu nu le iau in considerare...feiclitari
Imi place modul cum descrii actiunea,naratiunea e bine pusa si imbinata frumos cu descrierea si dialogul. Acum alt punct de vedere: SASUKE,MAMA,EU TE OMOR NU SAKURA SAU NEJI...Daca il prind pe mana mea nu iese viu.Bun deci cam atata ar fi si iti zic scuze in legatura cu stii,comul de la profilul meu:((,nu stiam.SCUZE:D:*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Tradarea Miranda. 9 5.742 04-02-2011, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Reveuse
  Tradarea doare dar o poti uita! akadella 5 3.990 24-08-2010, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Paradox 。◕‿◕。


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)