Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tradarea iubirii

#21
Am adus nextul, inspiratia nu m-a lasat (si tin sa va spun ca eram la scoala) asa ca am mai scris cate ceva in orele de religie si tehno. Pai sper sa va placa.


Capitolul 6
Ziua cea mare


Sakura-chan, ne-a chemat bunicuta Tsunade asa ca trebuie sa ne grabim! ma anunta Naruto care a inceput sa alerge de ceva vreme.

Il urmez insa merg cu pasi lenti, nu am chef de zerturile pe care le am in ultima vreme cu ea. Imi indrept privirea catre cerul albastru fara nori. Zambesc insa nu stiu de ce. Ce se intampla cu mine? Oftez si ma indrept la fel de lent ca inainte spre biroul hokagelui. Daca stau bine sa calculez in aceasta luna ar fi trebui sa nasc. Au trecut noua luni de atunci. Inca nu-mi vine sa cred. Parca toate acelel cosmaruri s-au petrecut intr-o singura noapte.

Intr-un final ajung in biroul blondei care imi arunca niste priviri taioase. Cred ca am cam enervat-o insa nu-mi pasa sa fiu sincera. Ofteaza dupa care se uita pe niste documente din teancul de pe biroul din lemn de nuc. Linistea apasatoare s-a asternut peste incapere ceea ce ma cam enerveaza insa nu stiu de ce. In ultima vreme am preferat mai mult aceasta liniste decat zgomotele produse din cauza diferitelor emotii ale oamenilor. Veselie, tristete. Aceste cuvinte ma cam descriu pe mine. Nu, gresesc doar tristetea ma descrie atat de bine. Acest sentiment a psu stapanire pe mine de noua luni incoace.

-Sakura, am niste vesti pentru tine care nu cred ca iti vor placea insa crede-ma ca nu am ce face. Nici mie nu-mi place ceea ce-ti voi spune acum.

Vorbele doamnei Tsunade au rasunat in incapere dupa care linistea a pus din nou stapanire pe noi. Ce vrea sa spuna cu asta? A incercat sa para sigura pe ea insa in acelasi timp in privirea ei s-a putut citi tristetea alegerii facute. Ce alegere? Ce se intampla? Ce mi se va intampla mie mai bine zis. Inghit in sec iar Naruto se aproprie de mine si isi pune mana pe umarul meu. Nu pare a sti despre ce vorbeste Tsunade-sama insa incearca sa imi fie alaturi si ii multumesc.

Imi indrept privirea catre blonda, dupa care oftez insa sper sa nu fi observat cineva. Thsunade-sama imi intinde o foaie pe care imi spune s-o citesc acasa insa sa fiu singura. La auzul acestei propozitii Naruto incepe sa faca urat insa ii spun ca este in regula si ii zambesc. Impaturesc hartia dupa care mi-o pun in buzunar si plecam fara a mai spune ceva. Drumul nostru, unul relativ scurt, nimeni nu a scos o vorba. De fapt ce drum? Nici nu stiu unde mergs. Picioarele ma duc undeva insa habar n-am unde. Il privesc pe blond care pare ingrijorat dupa care un mic zambet siret imi apare pe chip.

Il iau de mana pe blond si incepem sa fugim impreuna precum niste copii mici. Eu il ghidez pe blond care nu stie ce se petrece cu mine. Cat de copilaroasa sunt. Insa ce ma intereseaza?Pana la urma nu asta am vrut? Sa-mi regasesc copilaria? Sa ma distrez cat timp mai pot? Fugim asa vreme de zece minute pana ajungem in fata unei cladiri cu cinci etaje. Intram si urcam pana la al treilea eta si ne indreptam spre unul dintre apartamente. Ne oprim si ne tragem respiratia dupa care bat la usa in timp ce blondul ma intreaba din priviri unde suntem. Nu-i raspund si cineva ne deschide usa. O rpivesc pe cea care ne-a dat drumul care ramane uimita cand ne vede.

Hinata, imbracata intr-o bluza verde llunga prin care i se pot vedea formele pe care pot spune sincer ca sunt putin invidioasa si niste pantaloni negri trei sferturi. Parul sau il are prin intr-o coada la spate si doar bretonul se mai afla pe fata ei. Ii zambesc si intru cu Naruto de mana in apartament fara a fi invitati. Ne oprim in hol iar Hinata inchide usa si ne priveste. Cand imi dau seama ca fara sa vreau inca il mai tin de mana pe blond ii dau drumul repede. Adolescenta ne invita inauntru si ne serveste cu ceai dupa care ne intreaba ce cautam aici. Sorb din lichid fara a spune ceva.
-Pai, Hinata-chan, stii eu am o misiune in aceasta seara si i-am promis lui Naruto ca vom merge la ramen dar ma gandeam ca poate ai dori tu sa-l insotesti, ii spun dupa care sorb pentru a nu observa zambetul ce mi-a aparut pe chip.

Doamne, ce mincinoasa pot fi! Insa este vremea ca cineva sa faca ceva. M-am saturat sa-l vad pe Naruto care ma place si Hinata sa astepte atat de mult. prefer sa-i ajut eu decat sa-i vad asa tot restul vietii. La cat de tantalau este Naruto cred ca isi va da seama de sentimentele pe care i le poarta Hinata abia peste vreo douazaeci de ani cel putin. Fata inroseste si era cat pe ce sa cada daca blondul nu ar fi prins-o de talie. Oftez si-mi inchid ochii. Tipic Hinatei. Nimic nu ma mai mira in acest moment. Ma ridic si-i spun lui Naruto s-o aseze pe bruneta in pat si sa stea cu ea pana se va trezi si sa mearga la ramen impreuna. Pentru a fi sigura ca asa va face ii arunc o privire mortala dupa care plec fara a mai spune ceva.

Merg ingandurata pe strazile Konohai. Ce o fi in acea hartie de trebuie sa citesc singura? Datorita faptului ca devin din ce in ce mai nerabdatoare incep sa alerg pana acasa. In cinci minute ma flu la intrare si descui usa fara a o mai incuia. Ma asez pe scaunul din bucatarie dupa care scot foaia si citesc fiecare rand pe care il vad. Inghit in sec de fiecare data cand o propozitie se termina si cand termin de citit tot textul scap foaia din mana si imi infig unghiile in palme. De ce trebuie sa ma duc singura pana la el? Imi trantesc capul pe masa si imi inchid ochii. Nu m-a deranjat impactul chiar deloc. Pana la miezul noptii trebuie sa ma intalnesc cu el in acelasi motel in care l-am gasit cand am fost in misiune. Cred ca glumesti.

Ma ridic si ma uit la ceasul agatat de perete care indica ora opt. Cum naiba s-a facut atat de tarziu? Imi dau ochii peste cap si ma duc la etaj dupa care intru in camera mea. Imi iau o bluza neagra larga si o pereche de pantaloni scurti de aceasi culoare. Inca mai port doliu deci nu voi fi vazuta prea curand imbracata in haine colorate. Parul care acum trece de umeri cu vreo zece centimetri sau mai mult mi-l las desprins. Imi iau saculetul cu shurikenuri si kunaiuri dupa care mai adaug un pergament exploziv pentru orice siguranta.

La parter ma incalt cu cizmele ninja negre dupa care parasesc locuinta nu inainte de a inchuia usa. Alerg spre iesirea din sat iar pazinii ma observa insa nu spun nimic. Cand ma aflu in padure incep sa sar dintr-un copac intraltul cu o viteza relativ buna. Datorita intunericului nu pot prinde prea multa viteza deoarece nu stiu ce mi-ar putea iesi in cale. Tot ce mai lumineaza este semiluna care se afla pe cerul instelat.

In trei ore si ceva ajung in sat. Bine, deci mai am vreo jumatate de ora pana la miezul noptii asa ca nu am intarzia. Caut acel motel insa nu reusesc prea usor din cauza multimii de oameni. Parinti cu copii sau cupluri. Acest sat este renumit pentru hotelurile sale si restaurantele bune. Aici vin doar indragostitii sau familiile cu copii lor in scurte vacante. Intr-un final gasesc restaurantul care se afla fata in fata cu motelul. Imi indrept privirea catre partea cealalta si intru in cladire si ma idnrept spre o femeie de vreo douazeci si ceva de ani. O masor putin dupa care o intreb la ce camera se afla Sasuke Uchiha. Aceasta imi spune ca este la etajul al doilea a sasea camera. Ii multumesc dupa care ma indrept spre locul respectiv. Ajung destul de repede dupa care intru in incapere fara a bate la usa care nu era incuiata. Observ patul deja pregatit insa nici urma de brunet.

M indrept spre balcon si privesc cerul. Oare ce vrea? Oftez dupa care simt doua maini ca ma trag inapoi in camera. Faptasul nu este nimeni altul decat Sasuke care ma impinge pe pat. Ma analizeaza dupa care zambeste.
-Cand ai nascut?

Il privesc la fel ca inainte. El habar nu are prin ce am trecut insa imi este frica de felul in care va reactiona daca va fla ca am pierdut sarcina. Ce sa-i spun? Adevarul sau minciuna? Daca il minte atunci mai mult ca sigur va vrea sa-i vada copilul insa daca ii spun adevarul cel mai probabil va incerca sa ma lase din nou insarcinata. Imi indrept privirea catre pdea si inghit in sec. Ii simt privirea care este atintita spre mine. Cat urasc acest lucru. Ma musc de buza in timp ce ma gandesl ce i-as putea spune.
-Eu...
_________________________________

Pai

#22
Primaa :x
Deci mai lasat in suspans, oare ce o sa spuna Sakura si cum o sa reactioneze Sasuke? Tu stii :D Descriere, naratiune de toate ai, dialogul e la locul lui, ceea ce e bine, sunt doar cateva greseli de tastarea dar nu sunt grave. Ttrebuie sa recunosc ca ai mult talent, iar acest fic e unul din preferatele mele. Astept nextul cat mai curand posibil, sa ai inspiratie din plin si sa ma anunti in continuare cand il pui :x

#23
De ce esti rea?( Vreau sa stiu mai departe Reao Nu te mai iubesc Glumesc desigur Poi ce as putea zice despre capitolul asta? Poi imi place foarte mult Descrierea este ca de obicei buna, la fel si dialogu, cu actiunea si naratiunea. Suuspansul este in toi Si eu vreau sa aflu mai repede ce s-a intamplat Deci vreau nextu si sa ma anunti knd il pui
[Imagine: EnvYQ.png]

#24
Am trecut si eu pe aici, cam tarziu da no niste probleme cu netu. Revenind la fic chiar imi place ideea, este super. Descrierea ca intodeauna este foarte buna, dialogul nu este sec, naratiune este. Am omis ceva? Nu stiu. Sunt incredibil de curioasa ce o sa spuna Sakura. M-ai lasat total in suspans. Astept nextu si te rog anunta-ma si pe mine cand il pui.
:bye:
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#25
ce o sa ii spuna Sakura lui Sasuke ? :( Mama ce mai incurcatura...mi-e mila de Sakura :((
Sasuke e un jeg ! :| Sper ca nu o sa faca o faza de genu: "ai pierdut copilu, treci si fa unu! " O__O Pune mai repede nextu ca mor aici de nerabdare :(( si sa ma anunti si pe mine , te rog.

Sunt curioasa ce o sa se mai intample si in continuare. Deabia astept nextu'.

Succes si in continuare ! ^_^

#26
Buna! mama, da` cate capitole am ratat:| Eh, asa am avut mai mult de citit si, ca intotdeauna, te-ai oprit la momentul culminant. Oh, Doamne, Doamne... oare ce-i va spuneee? Uh, deci sunt foooarte curioasa si te rog, te implor chiar daca stiu, sau cel putin banuiesc, ca nu ai timp, sa faci un efort pentru a pune continuarea daca nu vrei sa ma ai pe constiinta. Pai... nu mai spun de figurile de stil pentru ca sunt perfecte. Nu stiu, chiar n-am idee daca am mai spus,dar ador atitudinea lui sasuke. E absolut geniala! Eu sper ca sakura sa-i spuna adevarul. Uh, oare cum va reactiona Sasu? Cate intrebari, insa, sper ca le voi gasi raspunsul in urmatorul capitol, draga mea!

Gambate! >:D<
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#27
Suspans ! Mereu ne lasi in suspans =)) sa numai pot dormi eu noaptea =)) . Interesant ... chiar super interesant,ce sa zic ...Ahh da =)) .... o chestie ... iti era fomica cand ai postat :> ... M indrept... :)) m - ma . E ... greseste lumea , nimeni nu-i perfect sau ma rog cel putin eu nu`s =)) . Sa ma anunti cand pui next-ul !

Kiss !

Pam-pam-pam ... Intelegi ?!


#28
Hello... vai de capul meu! Cu sila mea, nici n- am bagat de seama ficul asta, si multe altele de altfel... Ce sa iti spun? Dupa ce ti- am citit ficul starea mea se poate descrie cam asa : " O Doamne, Domane!! Ce tare :X :X ! Ficul asta ma innebuneste! " Si nu glumesc deloc.. imi place la nebunie... inceputul, care a fost extraordinar, original, dramatic, trist, frumos, tot ce vrei tu, urmatoarele capitole atat de altfel, sincer.. am privit- o pe Sakura ca o mama trista, slaba si singura, biata de ea, am intrat in stare de soc cand am aflat ca a pierdut sarcina. Apropo de asta, ai spus cam brusc pierderea sarcinei, avand in vedere ca parintii ei murisera exact in aceeasi zi ( ehh.. a dormit doua zile dar.. cred ca intelegi) . Iar Sasuke, zau ca nu il inteleg. De ce a ales- o pe Sakura, mult mai usor ar fi fost sa o aleaga pe Karin.. in fine. Ma bucur ca a ales- o pe Sakura :X. Oare ce ii va spune acum rozalia lui Sasuke? Ahh, bine ar fi sa ii spuna ca a pierdut sarcina si dupa sa fuga.. adica n- ar fi prea greu sa- l loveasca " acolo" dupa sa- i mai dea una si sa plece:)) . Stiu, stiu.. Sakura s- a dus la Sasuke cu un scop.. ma intreb care e acela?
E un fic grozav... si vad ca aduci continuarile foarte repede... :) ! Bravo! Si poate ne faci onoarea cu un next...
Stiu ca ti se pare ciudat, dar te iubesc :X :X :X ! ( =)) )
Mi-e foameee!!!

#29
Edit

Este pur si simplu superb, minunat,. Imi palce foarte mult . Nu mai am cuvinte . Sunt foarte curioasa sa vad ce se intampla in continuare . Ce pot sa spun esti grozava imi plce foarte mult cum descrii. Greseli de tastare sau de exprimare nu am vazut si nici nu am stat sa le caut. Cam atat am avut de spus. Spor la scris si multa imaginatie . Bye , Bye.


P.S.Sa ma anunti si pe mine cand pui next-ul.

#30
Un nou capitol. Sa vedem. Nu mai zic nimic de descrierea, dialog sau actiunea. Toate sunt perfecte. Putine greseli de tastare, nu sunt grave. Totul e perfect. Oare Sakura ii va zike adevarul lui Sasuke? Daca da, ma intreb cum va reactiona Sasuke. Abea astept urmatorul capitol. Spor la scris! P.S. : Urmatorul sa fie la fel de tare!;). Bafta!
[Imagine: 5fcff5ef.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Tradarea Miranda. 9 5.703 04-02-2011, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Reveuse
  Tradarea doare dar o poti uita! akadella 5 3.972 24-08-2010, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Paradox 。◕‿◕。


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)