Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tradarea iubirii

#11
Buna! Inca un capitol superb! Deci... sunt foarte curioasa care e motivul lui Sasuke. Tu, tuuu, copil rau! Pune mai repede continuarea daca nu vreai sa ma ai pe constiinta:(( Acest fic e... e, nici nu am cuvinte. E asa... nu stiu. Mi se pare ciudat ca Sakura sa fie insarcinata de la varsta asta. Inca nu ma pot obisnui cu asta. Este un fic foarte frumos, n-am ce spune. Pai, spui ca este necorectat? mie nu mi se pare. N-am vazut nicio greseala. In mod oficial, am devenit o fana a ficului tau, defapt, a tuturor ficurilor tale:X Abea astept continuarea pe care sper ca o vei pune cat de curand.
Gambate!:*
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#12
PUNE MAI REPED URMATORUL CAPITOL:grr::go::cry::bye:

#13
Fic'urile tale ma omoara:)). Geniale. Revenind, descrierea dialogul si actiunea nu am ce comenta despre ele, sunt mai mult decat bune. Greseli nu am vazut niciuna. Sasuke e un profitor:|. Chiar sunt curioasa care este motivul lui Sasuke:>. Abea astept urmatorul capitol. Spor la scris!;). PS: Sa fie repede:)).
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#14
Pai, am adus nextul.L-am terminat de aseara insa m-am gandit ca este prea mult sa postez doua capitole in aceasi zi. Urmatorul capitol nu stiu cand il voi posta.

Capitolul 4
Vestile rele nu s-au terminat


-Stiam ca vei fi insarcinata. Te-am lasat intentionat insa motivul il vei afla mai tarziu.

Ce vroia sa spuna? Imi adances capul in perna moale. Din cauza mea misiunea a fost amanata. Eu, ca o proasta ce sunt, o fricoasa l-am lasat sa scape. Cum de am putut fi atat de fraiera? Sarcina mea deja este vizibila fiind deja spre luna a patra. Corect, atunci a fost ultima data cand l-am vazut. Acum aproape doua luni de zile. Incerc sa adorm norocul nu este de partea mea. Ma ridic lenesa din pat si privesc ceasul care indica ora unsprezece. Oftez si-mi trec mana prin parul incalcit. Cat scandal am avut atat cu Tsunade cat si cu Ino in legatura cu copilul acesta si cu violul. Imi iau o bluza cu maneca lunga, larga de culoare neagra si o pereche de pantaloni lungi de aceasi culoare. Parul mi-l prind intr-o coada si parasesc locuinta.

Parintii nici acum nu s-au intors din misiune si devine din ce in ce mai greu sa le spun. Acum doua luni ar fi fost usor sa le spun pentru ca nu si-ar fi dat seama insa acum este cu totul si cu totul altceva. Nu-mi fac griji in privinta cu durata misiunii lor. Au fost plecati si opt, noua luni intr-o misiune si n-au patit nimic. M-am obisnuit cu aceasta idee si stiu ca sunt puternici deci nu vor pati nimic.

Merg incet spre iesirea din sat si ma sez pe aceasi bacna pe care m-a lasat atunci cand a parasit satul. Chiar daca mi-a distrus viata eu tot il iubesc. Cum pot iubi un astfel de mosntru? De ce trebuie sa mi se intample numai mie asa ceva? In momentul de fata sunt geloasa pe Ino. Ea l-a uitat si acum place pe altcineva. Corect, ea nu l-a iubit. Ea a fost doar o fana in schimb eu l-am iubit cu adevarat.

Imi ridic privirea catre cerul instelat si oftez, cum m-am invata sa fac in ultima vreme. Ma musc de buza cand simt un parfum cunoscut care imi provoaca placere. Ma ridic rapid in picioare si ies din sat fiind neobservata de paznicii care dorm. Daca ar afla Tsunade ar face foarte urat insa nu am chef de prostiile ei. Incep sa fug insa ma opresc deoarece greutatea pe care o am ma impiedica sa mai fac un pas. Privesc in toate partile si dau sa plec insa cineva ma prinde de mana. Ma intorc cu pumnul pregatit pentru persoana respectiva insa ma opresc cand vad cine este.

Il privesc in ochi fara a spune ceva. Tot ce face el este sa-mi priveasca pantecul care este mult mai mare decat ultima data cand l-a vazut. Pe chip ii apare un zambet siret si ma trage in bratele sale. Raman asa fara a spune ceva. De ce sunt mereu asa de slaba? De ce nu pot face nimic atunci cand el este in preajma mea? Ma strange din ce in ce mai tare. Incep sa ma zbat i cand observa efortul pe care il depun ma elibereaza din stransoare si ma rpiveste.
-Cum te simti cand stii ca vei da nastere copilului meu? ma intraba cu un zambet tipic lui.

Deci asta era? Crede ca acest copil ar fi un trofeu? Crede ca daca sunt insarcinata cu copilul lui ma simt bine dupa tot ceea ce mi-a facut? Ma musc de buza pana simt gustul sara al sangelul si ii dau o palma peste fata unde ii ramane urma. Nu mai stau mult si o iau la fuga. Un copil este un trofeu sau ce? El nu se gandeste ca eu nu mi-am dorit niciodata sa am un copil? Cel putin nu de la aceasta varsta.

Ajung in sat unde ma opresc. Se pare ca i-am trezit pe paznici care acum ma intreaba ce am patit. Tot ce le spun este sa aibe grija la intrusi dupa care privesc un copac de unde doua cristale rosii ma examineaza. Ma intorc cu spatele si ma indrept spre biroul doamnei Tsunade. Intr-un sfert de ora ajung acolo si vreau sa bat la usa insa aud ceva legat de familia mea, mai exact mama si tata asa ca imi lipesc urechea de usa pentru a auzi mai bine. Raman precum o stana de piatra cand aud ca cei care mi-au dat viata au fost asasinati in timpul misiunii de un alt membru al trupelor Ambu.

Apas pe clanta si las usa sa se deschida. Inauntru, Kakashi si Tsunade vorbeau despre acest lucru. Blonda se ridica de pe scaun cand ma observa iar sensei ramane in aceasi pozitite doar ca-si indreapta privirea catre sol. Simt cum lacrimile se preling pe chip dupa care tot ce vad este un abis intunecat.

Imi aud numele si deschid fortat ochii. Privesc in jur si ma aflu intr-un salon din spital. In jurul patului pe care ma aflu sunt prietenii mei care ma privesc tristi. Ma ridic in sezut si las frau liber cristalelor sa se scruga pe chipul meu palid. Imi indrept privirea catre geamul deschis care lasa aerul sa intre in incapere. Inghit in sec sa-mi simt mana stransa de cineva. Ma intorc spre persoana cu pricina si-l vad pe Neji care ma priveste intr-un mod trist insa in acelasi timp pare putin feirict, ma rog cat ar putea fi el de feircit.

Il privesc intrebatoare insa nu spun nimic. Ma uit spre restul prietenilor mei pe care ii vad vorbind ceva cu Ino. Blonda il ia pe Neji si-l da afara din salon, cum face si cu ceilalti baieti de altfel. In incapere mai raman doar ea si Hinata care par a fi destul de triste. Blonda tuseste putin ceea ce ma face sa o privesc.
-Sakura, incepe cu o voce joasa. Nu stiu daca tu ai fi vrut sa pastre copilul insa din cauza socului ai pierdut sarcina.

Fac ochii mari si o privesc in continuare. Este adevarat? Parca imi pare rau de bietul copil insa in acelasi timp simt cum mi s-a luat o piatra de pe inima. Le intreb cat timp am dormit, daca poate fi numit acesta somn iar ele imi spun ca doua zile intregi. Dau din cap in semn ca am inteles si le mai intreb cand va fi inmormantarea parintilor. Hinata imi spune ca peste trei zile deoarece inca nu le-au adus trupurile in sat.

Dupa o jumatate de ora in care nu am mai zis nimic cele doua pleaca si ma lasa sa ma mai odihnesc. Imi ichid usor ochii si adorm din nou. Oftez cand imi dau seama ca inmormantarea lor va fi chiar de ziua mea.
__________________________________________
Este necorectat mi-a fost prea lene. Si nu prea pot spune ca sunt mandra de acest capitol.

#15
Cookisor Ce te iubesc eu pe tine Stiai asta nu? Ce capitol minunat Chiar nu ma asteptam sa piarda sarcina Se pare ca Neji se cam indragosteste de Saku sau mi se pare mie? Ce'mi place atitudinea lui Sasu`Ce'mi pare rau de Saku La capitolul descriere, dialog, actiune si naratiune nu mai comentez ca nu are rost. Greseli de tastare am vazut dar nu sunt grave So, astept nextu` si sa nu uiti sa ma anunti :X
[Imagine: EnvYQ.png]

#16
Buna.....akum am ajuns si eu(e ora 1 noaptea :))),ku skoala asta ce sa faci ?
OMG.....E asa tare...Deci imi place asa mult...abea astept continuarea.....Se pare ca Neji incepe sa simpta ceva pentru Sakura......Si Naruto...e singur ?
Te rog kand pui continuarea anuntama,sa-ti mai las un comm :D
1.LOVE 2.LIFE 3.DO THAT TOGETHER

#17
Die Sasuke! DIEEE! * hysterical *
Ce ma bucur ca a pierdut copilul si sincer imi pare rau de parintii Sakurei dar e mai bine asa.Sper ca nu o sa vina Sasuke cu o fata gen :WTF!!!I wanted that children!I want to make again sex,NOW!
De greseli , descriere si alte chestii nu mai spun,ca nu are rost.
Sper ca ne vei lamuri repede de a ales-o pe Sakura ca mama a copilului sau?

#18
Am adus nextul care dupa parerea mea este destul de repede fiind si scoala care nu ma lasa in pace.


Capitolul 5
A sosit ziua


Soarele isi face aparitia in incaperea roz in care ma aflu. Sunt treaza de ceva vreme. De fapt nu pot spune ca am dormit in aceste nopti. Cum sa dorm cand stiu ca astazi este inmormantarea parintilor mei? Oftez si-mi prind parul rozaliu intr-o coada la spate lasand cateva suvite sa se joace cu chipul meu. Ma asez pe pat usor si-mi amintesc toate momentele petrecute cu ei. De ce a trebuit sa-i pierd asa? Las frau liber perlelor sa se scurga pe chipul meu trist insa sunt trezita din acea transa de un zgomot provenit de pe balcon.

Ma indrept spre acel loc si-l vad pe Naruto cum arunca mici pietricele in geam pentru a ma face sa cobor. Nici nu-mi pasa daca a spart ceva. De ce mi-ar pasa? Este doar un obiect pe care il voi putea inlocui insa pe mama si tata nu-i voi putea inlocui niciodata. Cobor scarile si ies cat pot de incet. Prefer sa incetinesc ritmul. Nu doresc sa-i vad indreptandu-se spre somnul vesnic. Sunt parintii mei. Ce ar trebui sa fac?

Ma indrept spre blond dupa ce incui usa iar acesta ma ia de mana si-mi zambeste. Ce m-as face fara el? Incer sa-i raspund la zambet insa nu reusesc. Ceva ma impiedica. Mergem cu pasi lenti spre locul inmormantarii fara a privi cerul ce obtine nuante cenusii. Oare va ploua? Din cate tin minte ca am auzit pe la batrani se spune ca daca la o inmormantare ploua atunci si cerului ii pare rau de pierderea pe care o sufera pamantul. A plouat si cand a fost inmormantat al treilea hokage. Pe atunci eram toti trei. Eu, Naruto si el.

Ajungem in cimitir si spre mine vine blonda care imi spune ca eu trebuie sa spun ceva despre ei fiind unicul lor copil. Inghit in sec dupa care o urmez catre un loc unde se afla pozele lor si multe flori albe. In fata se afla un fel de scena pe care va trebui sa ma urc si sa spun doua, trei cuvinte. Privesc multimea de oameni ce par a fi indurerati. Nu credeam ca vor veni atatia. Peisajul se inchide la culuare nu datorita oamenilor ce poarta haine negre ci datorita cerului ce acum este cenusiu.

Dupa ce toti oamenii au depus florile pe mormanturilor parintilor mei sunt trimisa de Tsunade-sama sa incep asa numitul discurs. Ce voi spune? Oftez dupa care ma urc si priviesc multimea de oameni ce stau si ma analizeaza. Inchid ochii si mi-i imaginez pe mama si tata dupa care deschid gura pentru a spune ceva insa fara rost. Cuvintele parca s-au blocat undeva sau parca nici nu ar fi fost gandite. Dupa mii de incercari esuate micile cristale isi fac aparitia. Plang? Nu, nu dic cauza faptului ca ma fac de rusine ci din simplul motiv ca nu-i voi mai avea alaturi. Ma musc de buza dupa care parasesc scena in fuga. Trec pe langa Tsunade, Naruto si restul prietenilor si ma indrept spre locul meu de pace si anume locul in care am fost parasita de cel iubit.

Ce mai loc mi-am gasit si eu. Insa nu am ce face. Acolo imi pot gasi linistea. Ajung intr-un timp relativ scurt si ma asez pe banca dupa care dau drumul lacrimilor sa se plimbe pe chipul meu. Plang in hohote. Este un cosmar! Naruto, Ino, Hinata, cineva, spuneti-mi ca este doar un cosmar din care ma voi trezi cat de curand. Spuneti-mi ca nu am fost niciodata violata, nu am purat niciodata un copil in pantec si mai ales spuneti-mi ca mama si tata sunt in viata. Va rog! Cineva, oricine!

Simt o mana care se afla pe umarul meu si-l vad pe blond privindu-ma trist. Ma intreaba daca poate lua loc iar eu dau din cap in semn ca da. Se aseaza usor dupa care linistea pune stapanire pe noi. Niciunul nu mai scoate vreun cuvant. Si oricum, de ce am face-o? Doar pentru a fi amagita? Doar atat? Nu, eu vreau mai mult. Vreau ca tot ce se intampla sa nu fie real. Vreau sa nu ma fi nascut. Totul este intors impotriva mea. Cineva ma uraste intratat de tare incat doreste sa sufar intreaga mea viata care este si asa destul de scurta fiin un ninja.
-Sakura-chan, imi dau seama ca iti este greu insa nu avem ce face. Asta este viata. Cruda sau nu nu avem cum sa ne impotrivim, imi spune blondul in timp ce priveste in fata.

Raman stana de piatra la auzul acestor cuvinte. Daca le-ar fi spus Kakashi-sensei sau Iruka-sensei atunci reactia mea nu ar fi fost aceasta insa din partea lui Naruto nu ma steptam chiar deloc. Raman asa mult timp dupa care ma dezmeticesc si-l imbratisez pe blond. Acesta ezita prima data insa dupa imi raspunde. Dupa ce stam asa cateva minute ii spun un simplu "Multumesc" dupa care ma ridic de pe banca. Ii intind mana pentru a-l ajuta sa se ridice si imi zambeste.

Ne ducem inapoi la inmormantare. Cerul deja presare picaturile reci de apa pe noi insa nu ma deranjeaza. In aceste patru luni Naruto mi-a fost alaturi. Nu am ce spune. Este un prieten foarte bun si ma bucur ca l-am cunoscut. Imi apare un zambet pe chip cand ma gandesc ca acum cativa ani nimeni nu-l placea, ma refer ca prieten. Fetele erau toate printre care ma pot numara si eu, in limba dupa Sasuke. Insa acum totul este diferit. De cand a avut lupta la examenul chunin cu Neji este vazut altfel nu numai de fete ci si de restul satului. Nu mai spun ca el este eroul satului. Nu credeam niciodata ca Naruto ar putea fi asa insa ma bucur. Ma bucur ca imi este alaturi.


Dupa mai bine de trei ore petrecute in fata mormantului ma indrept trista spre casa cu pasi marunti. Nu ma intereseaza cand voi ajunge avand in vedere ca nimeni nu ma mai asteapta. Ceilalti au plecat de mult folosind nu stiu ce pretexte. Recunosc, s-au purtat cam ciudat insa nu pot face legatura cu nimic. Oare ma evita? Nu cred. Adica, ce le-am facut?

Ajung intr-un final in fata locuintei. Caut cheia si dupa minute intregi am gasit-o. Zambesc prosteste si descui usa dupa care intru in casa. Lumina este stinsa asa ca o deschid insa o mare surpriza ma astepta si anume prietenii mei care au intrat prin nefractie in casa pentru a o decora de... ziua mea? Cum am putut uita? Doar stiam ca inmormantarea va fi de ziua mea insa fiind prea incalcita in gandurile mele au si uitat.

Ino imi sare la gat si ma darama cu greutatea ei. Bine, poate nu chiar greutate insa m-a dezechilibrat si am facut amandoua contac cu podeaua. Imi ureaza "La multi ani!" dupa care ma strange mai tare de gat. Incerc sa o dau de pe mine deoarece nu mai lasa oxigenul sa intre in plamani. Dupa lupte intregi cu blonda ma ridic si-mi privesc prietenii care vin la mine si ma saruta pe obraji urandu-mi la fel precum blondina.

Le zambesc dupa care le multumesc iar acestia imi spun ca desi astzai nu ar fi chiar o zi buna de petrecut datorita celor intamplate nu avem de ales. Zambetul imi piere de pe buze rapid iar Hinata isi da seama ca cei care au spus acest lucru si anume Kiba si Choji ma ia de acolo si ma urca la etaj. Intram in camera mea unde vad u punga mare, de fapt mai multe pungi insa cea care mi-a atras atentia este chiar gigantica si de culuare roz. Satena ma pune sa o deschid iar eu fac exast cum mi-a spus. Raman uimita cand vad o rochita fara bretele de culuare gri cu panglici rozalii. O rpivesc uimita si imi zambeste. Nu mai spun nimic si ii sar in brate si ii multumesc pentru cadou dupa care imi spune ca ma va ajuta sa ma imbrac cu ea.

Cred ca pana la urma aceasta zi nu se va termina chiar asa de rau precum a inceput.
_____________________________________

Pai cam atat, hai ca ma duc la somnic deoarece m-am trezit de dimineata in aceste zile si imi este somn. Noapte buna si este necorectat fiind scris abia acum.

#19
Yeeee Mersi ca m'ai anuntat dear Ce pot sa spun despre acest capitol minunat inafara ca imi place? Descriere cu caru Ceea ce imi place si mai mult Actiunea nu este grabita si e chiar frumoasa. Naratiunea e ft buna si ea, iar dialogul nu e sec. Inca un punct ptr Cookisor a mea . Greseli de tastare eu nu imi aduc aminte sa fi vazut. So nu prea mai am ce spune asa ca draga mea, vreau nextu` cat mai repede si, ca de obicei, sa ma anunti :*
[Imagine: EnvYQ.png]

#20
Edit:
Pai, ce pot spune, il iubesc :x
Este unul dintre cele mai reusite ficuri de pe acest site, ceea ce ma incanta :x. Pana acum ideea e una interesanta, cum a putut Sasuke sa-i faca asa ceva Sakurei? E lipsit de scrupule, oricum ai naratiune, descriere toate bune si frumoase iar dialogul nu-i in ecces, nu e sec. Actiunea nu e grabita. Cum am mai spus e un fic excelent! :D



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Tradarea Miranda. 9 5.703 04-02-2011, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Reveuse
  Tradarea doare dar o poti uita! akadella 5 3.972 24-08-2010, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Paradox 。◕‿◕。


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)