Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The life of a male prostitute (yaoi,shounen ai and normal couples)

#11
Well... am aterizat si eu, e interesanta ideea, dar e o problema.. sunt ametita rau, in cap imi suna numa' Roro, Hideki, Hiroki... cred ca ai adus prea multe personaje deodata. Puteai sa le introduci macar pe rand...
In schimb mi-a placut exprimarea...
Ai avut unele greseli de tastare, dar si dimensiunile au fost pe masura.
Eu sper sa te concentrezi mai mult asupra personajelor principale si sa mai adaugi pe parcurs altele, ca suntem si asa bagati in ceata...:))
Gambate si ja!

:bye:
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes







#12
Hallo!

Un nou capitol...L-ai pus destul de repede sper ca si pe urmatoarele sa le postezi la fel de repede:ha:
Ai cateva greseli de tastare mai mult atentie in privinta asta.
Cred ca ar fi trebuit sa insisti mai mult asupra cauzei care a determinat plecarea lui Hiroki de acasa etc.
Pe mine una...nu ma incurca faptul ca sunt multe persoanje si cred ca daca o sa ai grija va fi imposibil sa fie incurcate.
Anyway....
Asa si descrierea e destul de buna...dar cred ca se poate mai bine, nu?
Spor la scris. Abia astept continuarea!
Chuu!

#13
Super! Nu mai am cuvinte de lauda la adresa ta! Singurul lucru care ma supara este ca de la ultimul meu coment ai mai postat un singur capitol!
Imi place cum evolueaza lucrurile! Hide e simpatic rau de tot...si imi pare bine ca Hiro e special(fiind cred ca singurl care il face sa zambeasca din inima)
Ce nu pricep eu este cum a ajuns Hide in grupul lor! E un lucru dubios la mijloc!
Auzi? Nu cumva am avut dreptat in postul anterior? Nu cumva Hide si Hiro...impreuna...ar fi super tare! Daca ar fi...
Critici:
ai mancat cateva virgule si un cuvant(cred ca un "dezbraca-te) l-ai scris ceva de genul: "dezbaracate-"...adik ai pus cratima dupa cuvant nu in interiorul lui.
Atat am avut de zis...in rest: ador si acest fic al tau!
Gambate la scris and kissu! Ja'!
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]

#14
inca mai am greseli de tastare si probabil si de exprimare...
sper sa le rezolv....incet incetisor...dar sigur.

hm..... cum zice si la sfarsit: aparentele sunt inselatoare.
intradevar...Hiroki s-a indragostit de Hideki....insa ...Hideki...
well..in time u will see...


Third dilemma: Who are they?


Tomo statea pe veranda si privea nemultumit in jurul sau. Noul venit prima o multime de atentie in timp ce el ,rasfatatul tuturor ,era aproape ignorat. Singurul care isi petrecea timpul liber era Hideki si chiar si atunci nu vorbeau prea mult ci mai degraba se culcau impreuna.
Ziua X cum o numeau ei se apropia rapid si Hideki revenea la atitudinea lui de mormant si numai vorbea cu absolut nimeni , nici macar cu Roro.
Hiroki petrecea majoritatea timpului sau cu blondul pentru ca acesta avea de obicei unul sau maxim patru clienti pe zi. Fiind iubitul lui Kanon, era cateodata fulgerat de priviri furioase din partea brunetului si ordonat sa ramana inauntru. Kanon mereu aduna cifre, facea comenzi , aranja intalniri in timp ce restul doar primeau datele despre loc si ora si executau.
- Uhm...Hideki...pot sa te rog ceva? Se apropie tacut micul blond de el prinzandu-l exact ca un copil mic de materialul bluzei.
- Ce e, Tomo? Nu te simti bine?
- Hide...vreau si eu sa imi vopsesc parul... vorbi micutul pe un ton alintat dar in acelasi timp trist si lipsit de energie. Argintiul il privi surprins dupa care il lua cu grija in brate si incepu sa il sarute incercand sa il linisteasca. Il ridica in brate si l-a dus pana la un magazin de chimicale pentru ca sa isi poata alege nuanta pentru par.
Micul Tomo era acum mai mult decat fericit si de indata ce parul lui a capatat o nuanta de blond cenusiu incepu sa isi caute niste haine prin sifonier.
Hideki se aseza pe scaunul din camera acum a baiatului cu par cenusiu si il privi curios pentru a vedea ce pune la cale.
Movaliul il cauta pe Tomo pentru a incerca un nou joc insa ii descoperi pe amandoi imbratisati si dori sa plece.
- Hiro!!! Iti place nuanta mea de par? Hide m-a vopsit si pe mine! Stai jos! Sa vad ce haine gasesc. Sa imi zici daca iti place... zambi misterios baiatul continuand sa arunce cu hainele din sifonier pe pat si pe podea sau chiar si pe scaun. Hideki se ridica de pe scaun si incepu sa ii stranga hainele si sa le impatureasca dupa care le aseza in ordine pe pat fara a le boti.
Tomo se dezbraca de haine si incepu sa probeze mai multe pana cand se hotara sa ramana cu o pereche de pantaloni negrii si o bluza verzulie cu dungi negre orizontale.
Argintiul zambi din nou dupa care il lasa pe baiat sa se aseze in bratele lui si sa il inconjoare cu bratele.
- Se pare ca nu va puteti juca acum. Poate mai tarziu, isi aminti in cele din urma de propunerea lui Hiroki. Acesta se simtea usor izgonit si un intrus in toata regula insa nu putea comenta.
Movaliul observa doua lucruri importante in relatiile lui Hideki cu cei din jur. Singurii cu care parea sa se inteleaga erau Roro si Tomo. Blondului ii acorda mereu cate un zambet plin de caldura si sinceritate si il asculta intocmai fara a comenta macar in timp ce dezvolta o relatie sexuala cu baiatul cu par cenusiu.
Pe Kanon il evita pe cat posibil si desi vorbeau , conversatiile lor erau mereu scurte si lipsite de lucruri importante , de parca amandoi faceau eforturi mari sa nu se imprieteneasca prea tare.
La sfarsit de saptamana, din pura coincidenta sau nu, cei cinci se aflau mereu adunati jos la bar si chiar daca nu interactionau unii cu ceilalti , totul aducea a o atmosfera intima si de nepatruns.
In acea sambata ,candva aproape de pranz, usa de la cladire s-a deschis si inauntru a intrat un baiat cam de varsta lui Roro cu parul blond si suvite negre sau poate invers , iar pe alocuri cateva suvite roscate si violete. Era foarte frumos imbracat insa privea in jurul sau cu superioritate.
- Kero...iar pe aici? intreba Kanon usor plictisit incercand sa il ignore desi stia ca asta nu e posibil.
- In fiecare luna, sambata din a doua saptamana, numai pentru Hideki al meu, zambi noul venit intinzandu-si mana pentru a o atinge pe cea a argintiului care se afla intinsa pe masa. Ii prinse mana si incepu sa o mangaie dupa care a intors-o si incepu sa isi plimbe unghiile pe palma lui.
Hideki privea nepasator dar nu respingea atingerea. Baiatul cu parul multicolor isi indrepta atentia spre Tomo si ii facu cu mana dupa care il privi ironic pe Roro ca si cum ii facea in ciuda.
- Cat ma bucur ca ai sfarsitul de saptamana liber, Hide-chan! Accentua acesta cuvantul Chan sperand sa primeasca macar o privire rautacioasa de la cel a carui mana o capturase insa Hideki nu se misca si nici nu isi schimba expresia de pe fata.
Roro incepu sa se uite usor speriat la argintiu facandu-l in acelasi timp si pe Hiroki sa se sperie.
- Un prieten? Interveni Hiro in cele din urma sperand sa sparga atmosfera rece din incapere insa esua in mod dramatic.
- Ah...unul nou. Daca Hide-chan nu ma primeste azi, poate am sa il iau pe el o tura, zambi Kero eliberandu-l pe Hideki , ridicandu-se de pe scaun pentru a se indrepta spre figura nefamiliara ce ii atrase atentia.
In momentul in care Kero era aproape sa il prinda de mana pe Hiroki, mana argintiului se lipi de pieptul barbatului si cu cealalta ii intoarse chipul spre el. Privirea lui era aceeasi insa il facea pe Roro sa il caute cu privirea pe Kanon si sa se ingrijoreze.
- Ce e asta? Hideki apara pe cineva?
- Nu fi stupid, Kerori. Nu e de al nostru. E doar un musafir.
In secunda urmatoare mana argintiului a fost intoarsa la spate si cea a barbatului strecurata in pantalonii destul de stramti pe care ii purta Hideki.
- Trebuia sa imi dau seama. Cand ai lua tu apararea cuiva cand nu esti nimic altceva decat un gunoi?
- Kero , e suficient! E zi libera si..
- Dispari! Tipa acesta la Roro care incerca intr-una sa ii indeparteze pe cei doi. Kanon tresari brusc si ii arunca o privire intrebatoare lui Hideki insa acesta nu spunea nimic , doar statea nemiscat asteptand sa afle ce avea sa se intample in continuare.
Kero il elibera si apoi parasi incaperea trantind usa dupa el. Inauntru continua sa fie liniste si movaliul nu se putea opri din a se intreba ce se intampla. Cine era acel barbat si ce dorea de la Hideki? Parea sa ii cunoasca bine pe toti si in ranjetul de pe chipul lui numai lucruri bune nu se citeau.
Tomo era si el speriat si asta era intradevar ceva rar.
Roro a fost primul care a urcat la etaj dupa care a plecat si Kanon. Tomo a inceput sa vorbeasca cu un baiat roscat ce lucra si el acolo si incet incet Hiroki a ramas singur cu Hideki.
- Stii..haha...numele noastre seamana intre ele... incerca Hiro sa ii distraga atentia insa primi numai o privire curioasa si atat. Hi-ro-ki...Hi-de-ki, incep cu Hi si se termina in Ki, explica in continuare incercand sa poarte o conversatie destul de normala.
- Da, se scriu la fel. Ai dreptate.
- Esti bine, Hideki? Stiu ca nu e problema mea insa aparitia acelui om a cauzat destule probleme.
- Nu iti face probleme.
- Dar , Hideki...pana si Roro era ingrijorat.
Hiro inlemni cand vazu privirea directa si impunatoare a argintiului. Il privea serios si furios transmitandu-i clar mesajul ca ar trebui sa taca din gura si sa isi vada de ale lui.
- Nu crezi ca e timpul sa te intorci acasa?
- Ce? Huh...? Nu! Tipa movaliul tresarind brusc ca muscat de un sarpe. Inca de cand ajunse acolo nu s-a mai gandit nici macar o clipa la familia lui sau la posibilitatea ca acestia sa il caute ingrijorati. Adevarul era ca nu dorea sa se gandeasca la asta pentru ca il apucau remuscarile dar credea cu adevarat ca e mai bine sa stea departe de ei.
- Parintii mei...de fapt parintii mei adoptivi nu prea ma privesc ca pe fiul lor ca sa zic asa. Imi e mai bine aici. Dar parintii tai? Ce si unde sunt parintii tai?
O singura intrebare a fost suficienta pentru a il face pe Hideki sa se uite cu o privire salbatica la Hiro si sa il sperie de moarte Expresia de pe chipul lui era intunecata si buza de jos ii tremura jos. Isi inclesta pumnul si se abtinea sa nu reactioneze. Lovi cu putere in tablia de la bar dupa care il impinse pe baiat la o parte si iesi pe usa lovind si trantind.
Hiro privea speriat in urma argintiului si nu intelegea ce anume s-a intamplat. De la privirea calma si indiferenta trecuse atat de rapid la una de furie si violenta.
Blondul auzi lovitura si cobora rapid ins ail gasi numai pe oaspetele lor , gata sa planga din cauza durerii si tristetii din inima lui.
- Hiro...ce s-a intamplat?
- Hideki. Hideki s-a suparat pe mine.
- Eh? Nu se poate. Nu il vezi mereu cat de nepasator e?
- L-am intrebat de parintii lui.
Roro ingheta timp de cateva secunde dupa care il privi serios pe Hiro si ofta adanc. Il sfatui sa numai intrebe niciodata de parintii lui Hideki pentru ca altfel risca sa fie si batut de baiatul cu par argintiul.
Un alt lucru il facea insa pe Hiroki sa se simta ciudat si anume vestea ca cei doi pareau sa se inteleaga bine din moment ce nu a fost lovit.
- Ce vrei sa spui? De unde pana unde ne intelegem bine? Tocmai s-a uitat la mine de parca dorea sa ma manance cu tot cu fulgi.
- Priveste lucrurile asa. Pe majoritatea ii ignora in primul rand pentru ca nu vrea sa se imprieteneasca si sa lege legaturi cu ei. Ii ignora pentru ca sunt nimic pentru el Cu cei cu care se imprieteneste pastreaza atitudinea lui de detasare insa daca nu te-ar agrea deloc , crede-ma, pana acum erai deja batut mar chit ca Kanon avea sa ii tina o predica de zile mari.
- Adica, daca nu i-ar place de mine, acum aveam ditamai vanataia pe obraz?
- Exact!
- Roro...eu vreau sa fiu prietenul vostru. As vrea sa stiu mai multe despre voi. Nu stiu...sa va inteleg...cum sa ma explic.... E...
- E in regula , Hiroki. Iti pot povesti despre noi. Insa , nu sunt niste povesti frumoase ci mai degraba povesti de groaza.
A fost odata ca niciodata intr-o casuta mai parasita de la marginea orasului Tokyo, un baietel de 7 anisori si tatal lui. Tatal ramase somer insa din putinii bani ce ii avea se ocupa de satisfacerea nevoiii sale de bautura. Zi de zi baietelul era batut si trimis la cersit insa nu conta daca se intorcea cu bani sau nu pentru ca oricum ramanea nemancat. Era batut de dimineata, izgonit de acasa , ignorat si trimis la cersit in fiecare zi iar pe timpul week-end-ului inchis in casa si lasat acolo fara pic de mancare.
Satul de chipul copilului si de asemanarea cu femeia care l-a parasit, barbatul a violat acel baiat pentru a se razbuna. L-a violat cu brutalitate, l-a batut dupa care l-a izgonit fara niste haine calduroase sau mancare. Pierdut in marele oras, baiatul s-a pierdut si a fost gasit de un mafiot care l-a facut jucaria lui preferata si l-a violat la randul lui de multiple ori dupa care l-a vandut unui peste ce detinea un club de baieti . De la 11 ani ,Tomo se afla alaturi de Kanon acolo cunoscand in cele din urma o mancare calda si haine si chiar si scoala.
- Nu mi-as imagina cum e sa traiesti asa....Tomo chiar a trecut prin asta?
- Da...probabil acum e fericit insa nu prea reusesc sa imi dau seama.
- Si...Hideki? Hiroki se simtea jenat si stia ca nu prea avea dreptul de a intreba despre viata personala a argintiului insa era curios. Puse o intrebare banala si reactia lui a fost inspaimantatoare. Dorea sa il inteleaga pentru a putea fi alaturi de el.
- Pe Hideki il stiu de cand era mai mic. O perioada am lucrat part-time cu parintii lui si am ajuns sa il cunosc. Treptat a devenit tacut si mult prea retras. Cand a trebuit sa plec, si apoi sa ma apuc de asta, a fost distrus. El m-a rugat sa il iau cu mine. E singurul ...
- Stai asa! Stai! Vrei sa zici ca Hideki a vrut sa faca asta??? De ce ar vrea cineva sa faca lucrurile astea?
Movaliul statea nemiscat si incerca sa inteleaga de cineva ar alege de bunavoie o viata ca asta. Daca nu avea probleme financiare si nici nu facea asta de mult timp, de ce ar alege asa ceva? De ce si-ar parasi viata de zi cu zi , in care avea orice isi dorea, pentru o lume in care era fortat sa fie la cheremul altora?
Despre Kanon, nici Roro nu stia sa ii spuna prea multe. Se ocupa de afacerea asta pentru ca avea de platit o datorie a tatalui sau.
Povestea blondului era insa cea mai romantica si il facea pe Hiroki sa se imbujoreze si sa doreasca sa planga.
Roro reusise sa isi gaseasca o slujba si sa se sustina singur insa in cele din urma a ramas fara ea. Pe cand se plimba prin baruri si se distra cu prietenii lui , l-a cunoscut intr-o seara pe Kanon si s-au imprietenit.
Saptamanile au trecut si cei doi au ajuns buni prieteni insa Roro s-a indragostit de el. Nu avea curajul sa isi marturiseasca sentimentele insa cand a ramas fara bani si locuinta, a fost primit sub aripa protectoare a brunetului. Acesta il refuza chiar daca aflase ca e iubit si in cele din urma i-a dezvaluit cu ce se ocupa.
Roro a continuat sa insiste si sa il iubeasca si in cele din urma cei doi s-au culcat impreuna. In cele din urma Kanon a acceptat ca blondul sa intre in afacere sub conditia ca nu accepta pe oricine. Clientii lui trebuiau sa fie putini si mereu aceeasi iar in primul moment cand avea sa nu-l mai iubeasca, sa il anunte. Roro a jurat ca nu se va lasa prins in afacere si ca il va iubi mereu si de atunci cei doi au fost impreuna mereu.
Intr-un fel, pe Hiroki il bucura asta. Roro parea sa fie singurul care nu suferea si care avea toate sansele de a isi trai viata fericit alaturi de cel iubit.
Hideki continua sa accepte unii dintre clientii lui Roro asa ca blondul nu avea mai nimic de facut pe parcursul zilei. Cateodata gatea, alteori se juca impreuna cu Tomo si Hiroki iar seara o petrecea cu Kanon.
Ritmul alert si lipsit de griji a vietii argintiului il ingrijorau pe movaliu.
Chiar daca dorise sa faca asta, tot nu avea sens.
Era inutil sa continue sa incerce insa macar acum stia ce subiecte sa evite. De fiecare data cand Hideki se intorcea in camera lui , movaliul incerca sa vorbeasca cu el si sa se imprieteneasca cu el.
- Hideki, vreau sa imi cer scuze.
- Pentru ce?
- Pentru ca m-am bagat in treburile tale si..
- Inceteaza. Stiu de ce faci asta. Nu e vorba de faptul ca iti e rusine ca ai intrebat sau ca nu intentionai sa ma ranesti, adevarul este ca curiozitatea te omoara si vrei sa aflii cat mai multe lucruri despre mine. Nu inteleg de ce vrei asta...insa e problema ta, ii spuse in cele din urma baiatul cu parul argintiul , bruscandu-l pe Hiroki. Il impinse in perete si apoi lovi cu pumnul insa se opri exact la timp si parasi incaperea lasandu-l pe baiat singur , tremurand.
Hideki avea dreptate si chiar asta era ceea ce incerca sa faca. Cobora rapid la parter dupa el insa ii gasira pe Roro si Kanon.
- Ce se intampla?
- Hideki are alta programare si..
- Stai asa! Era liber pe ziua de azi si..
- A luat un client de-al lui Roro.
Brunetul era serios si parea sa nu ii pese de ce anume se intampla. In mintea lui Hiroki se aduna furie si incet incet , corpul ii tremura si mintea i se intuneca.
- Sunteti o pereche de egoisti. Pentru ca voi sa fiti impreuna si fericiti, il lasati pe Hideki sa isi distruga sanatatea si sa se oboseasca in mod prostesc. Inteleg ca nu vrei sa il imparti pe Roro cu nimeni dar de ce Hideki trebuie sa il inlocuiasca?
Realiza mult prea tarziu ca tocmai tipase la brunet si reusi , fara sa vrea, sa atraga atentia mai multor baieti de acolo inclusiv a lui Tomo. Roro isi cobora privirea in semn ca stia si el ca ceea ce face nu este cinstit insa nu avea de ales.
- Hiroki, nu pot si sincer...nu vreau sa il opresc, marturisi blondul adunandu-si tot curajul de care dispunea.
- Ce???
- Hideki vrea sa faca asta si se ofera, iar eu nu vreau sa fiu cu nimeni altul decat cu Kanon. Nu...
- Nu pot sa cred cat esti de egoist! Striga din nou Hiroki lovind cu pumnii in masa.
- Tipetele se aud de afara, se auzi vocea argintiului venind dinspre usa. Acesta statea proptit de usa si asculta tipetele movaliului insa era mult mai atent la expresiile blondului si privirea brunetului.
Kanon privea enervat in jurul sau. Pentru prima oara arata sentimentele sale adevarate pentru Hideki.
Brunetul il privea mereu cu antipatie si nesiguranta pe argintiu in timp ce acesta parea ca nu il agreaza de nicio culoare pe brunet.
- Hideki... murmura Roro incercand sa impiedice o cearta intre Kanon si restul.
- Stai linistit, Kanon. Voi continua sa fac asta pentru ca ii sunt dator si tu stii asta. Nu ma deranjeaza. Hiroki, urca sus.
- Dar, Hideki..
- Am zis sa urci , rosti acesta incet trecand pe langa movaliu , punandu-si mana pe umarul lui si zambind usor.
Cei doi au urcat in camera insa niciunul nu spunea nimic. Hideki s-a asezat in pat in timp ce Hiroki s-a dus tocmai pe fotoliul de langa minibar. Ochii lui il cautau pe argintiu insa acesta nu dadea niciun semn ca ar vrea sa vorbeasca sau sa faca ceva.
- Legat de..
- Nu te mai lua de Roro, il intrerupse brusc Hideki aruncandu-i o privire furioasa.
- Dar nu e cinstit. Lasa pe altul sa faca treaba lui..tu..
- Eu vreau sa o fac. De ce? Pentru ca nici eu nu vreau ca Roro sa se culce cu orice tampit.
- Da...dar asta..nu ai timp liber si...
- Daca vrei sa imi ia cineva locul...fa-o tu. Culca-te tu cu clientii lui.
Ultima fraza il surprinse pe movaliu insa in acelasi timp il lovi cu putere. Isi simtea inima grea si nu putea accepta asa ceva. Desi stia ca e vina lui ca s-a bagat in seama ca si nu ar fi trebuit sa comenteze, nu putea sa nu faca asta. Tinea prea mult la Hideki pentru a sta pur si simplu deoparte.
- Nu vreau sa fiu instruit de Kanon si transformat intr-o...
- Spune-o. Chiar asta sunt. Daca vrei te instruiesc eu. Sau Tomo , chiar si el te-ar putea invata.
- Tu vorbesti serios? Chiar ai vrea sa fac asta?
- Nu imi pasa ce faci. E viata ta, nu a mea!
Hiroki inlemni si numai spuse nimic. Hideki avea dreptate din nou. Pentru el, era numai un necunoscut, un nimeni asa ca ce importanta putea avea? Ceea ce facea sau spunea nu il interesa si era liber sa faca orice. Incerca sa nu izbucneasca in plans insa in cele din urma se resemna.
Argintiul ridica dintr-o sprinceana dupa care se ridica de pe pat si se aseza in pozitia de aplecat , in fata fotoliului. Isi ridica mana pana la chipul movaliului dupa care, fara sa il anunte, isi strecura limba in gura lui si incepu sa il sarute. Il prinse de incheieturi si desi Hiroki se impotrivea, nu avea cum sa il opreasca.
Limba lui era linsa si supta de limba si buzele argintiului insa intreaga lui gura era cuprinsa de un gust dulce amarui pe care nu il putea defini.
- Hide...Hideki...
- Pot sa te invat. E suficient sa imi spui ce vrei de la mine si eu iti pot oferi. Grandeste-te. Asa poti castiga si tu un ban...
- Nu vreau bani!!! Eu...
- Tu? Ce vrei tu?
- Eu vreau sa te fac pe tine sa ma iubesti!!!
In camera se facu liniste si argintiul il privea uimit si in acelasi timp ironic. Zambetul lui deveni acel ranjet malefic pe care il revela cand era singur iar intreaga lui atitudine se schimba radical.
S-a asezat pe pat, picior peste picior si incepu sa il priveasca pe Hiroki exact cum un stapan isi priveste sclavul sau un magician mica marioneta.
Incepu sa chicoteasca ca un copil mic si sa rada fara a se controla insa dupa ceva timp isi reveni la atitudinea din totdeauna. Isi indrepta privirea spre fereastra si oarecum trist ii puse movaliului o ultima intrebare dupa care pleca.

[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#15
Papusa de portelan...hm...prompt punct de vedere...
Raspunsul la intrebarea total prosteasca a lui Hide: Oricine poate iubi! Chiar si cea mi inghetata inima, chiar si cea mai pietrifica statuie vie...oricine poate sa simta si sa iubeasca atata timp cat este cineva care le arata ca ii iubeste neconditionat, indiferent de ce s-ar intampla!
Aha...deci Hide tine la Roro...am dreptate? Sau iar deraiez(delirez)? Si Hiro chiar o s-o faca de dragul lui Hide? Ma cam indoiesc...
Deci daca Hide nu-si deschide inima mai repede o sa aiba un sfarsit prematur, chit ca Tomo si Hiro...poate chiar si Roro m-ar omori dupa aceea!
Deci daca Tomo nu se da la o parte din calea lui Hiro catre inima lui Hide il iau de par si-l invart prin toata curtea scolii mele(25 pe 75 de metrii) pana ii iese din cap Hide! Deci Tomo si cu Hide nu au ce cauta impreuna!
Deci(stiind ca a devenit deja un tic verbal sa incep prop cu "deci") daca nu il faci pe Hide sa se indragosteasca de Hiro(oricat ar dura asta) ma supal(supar) lau(rau) de tot si nu mai volbesc(vorbesc) cu tine :zuppy09: !(fac si yo precum copiii aia de 3 ani)
Critici:
O singura intrebare a fost suficienta pentru a il face pe Hideki sa se uite cu o privire salbatica la Hiro si sa il sperie de moarte Expresia(...)- ai uitat de punct...de vreo doua ori...
ai inversat sau mancat cuvinte in unele locuri...ai mai pierdut si niste virgule...
promit ca la urmatorul capitol voi pune toate greselile pe care le voi observa...promit!!! imi pare rau ca nu am facut asta mai devreme si ca nu o fac nici akm...scuze!!!
Gambate and Kissu! Astept nextu! Ja'!
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]

#16
Hallo!

Un nou capitol! M-ai lasat fara cuvinte :zuppy04: Minunat!!!
Greseli de tastare nu stiu daca ai...e prea fain continutul ca sa ma mai uit si la asta.
Anyway... Sunt foarte foare foarte curioasa ce se va mai intampla.
Spor la scris, sper sa postezi cat mai repede noul capitol(sa sti ca nu te grabesc:)) Abia astept continuarea.
Chuu

#17
Imi place problema pusa. Totusi ai grija cum te joci cu personalitatea tipului. M-ar deranja, sincer, sa ia o intorsatura prea brusca, iar papusa de portelan sa invete asa usor a iubi.
In rest...nu ai greseli evidente. Inca m-ai ametit cu amalgamul de personaje, dar e ceva mai clara acum situatia. Ai reusit sa mai risipesti ceata, bravo!
Mai departe... mult succes si ai grija sa nu dai in atmosfera de telenovela, caci situatia e aleasa in asa fel incat esti predispusa la asta!
Dar eu am incredere ca te descurci cu asta!

Ja si succes in continuare!:bye:

And Merry Christmas mina!
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes







#18
Ce-mi place ficul. Mi se pare foarte interesant iar personajele de asemenea. Se pare k am avut dreptate si Hiroki chiar in iubeste pe Hideki, insa pacat ca sentimentul nu e reciproc. Pentru Hideki acel sarut nu a insemnst nimik:(...aproape ca-mi vine sa plang. Dar cred k pana la urma Hiro va reusi sa-l faca sa il iubeasca pentru ca oricine poate iubi daca gaseste persoana potrivita pentru care sa simta acest lucru..sau cel putin asa cred. Sper sa fie Hiroki acea persoana si abia astept sa vad ce se va intampla. Sa pui repede continuarea plz k mor aici de curiozitate.
pwwwp :*
bye:-h
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#19
Hi hi imi place muult :X:X.
Nu stiu ce as mai putea sa zic...dor ca pentru mine e un fic de nota 10 :P.
Abia astept sa vad ce o sa se intample cu ei...sper ca Hiro sa reuseasca sa il faca pe Hide sa il ubeasca:X:X.
Astept continuarea poop :*:*

#20
guys..va rog sa imi scoate-ti in evidenta greselile ca sa le pot repara!!
sper ca ficul asta sa il poata inlocui pe More Than Brotherly Love in inimile voastre sau macar sa va faca sa il iubiti aproape la fel de mult.
MTBL va fi gone in curand..insa sper ca asta sa va placa la fel de mult.

now.... nu am exagerat la sfarsit..stiu eu despre ce vb...u just wait and read:D


Fourth dilemma: Will he love?

Inca de cand Hideki i-a pus aceea intrebare baiatului cu par mov, atmosfera s-a schimbat complet. Hiroki devenea din ce in ce mai constient de prezenta lui si tresarea de fiecare data cand, din intamplare, degetele sau pielea lor faceau contact.
Desi isi dorea din toata inima sa il faca sa simta iubire pentru el , nu era usor. Hideki parea sa se comporta la fel ca intotdeauna, nu dadea importanta la nimic din jurul lui, timpul liber si-l petrecea in compania lui Tomo fie sarutandu-se cu el fie culcandu-se cu el. Roro observase inca de la inceput schimbarea din atitudinea lui Hiroki insa prefera sa taca din gura pentru ca Kanon sa nu afle.
Era adevarat, Kanon si Hideki nu se intelegeau absolut de loc , se urau si daca ar fi avut ocazia niciunul nu ar fi ratat sansa de a scapa de celalalt.
Singurele clipe in care Hiroki putea sta singur cu argintiul era atunci cand se facea tarziu si amandoi se urcau in camera. Desi nu avea motive pentru a se apropia de el si ura ideea de a se prostitua, era singura scuza pe care o putea folosi pentru ca Hideki sa il atinga.
- Hideki...m-am gandit la ce mi-ai spus...
- Legat de ce anume?
- De...stii tu... sa accepti eu clientii lui Roro.
Hiroki vorbea incet si ii era rusine sa spuna toate astea insa nu prea avea de ales. Argintiul isi indrepta privirea spre el dupa care se aseza pe pat si se sprijini in maini. Lumina lunii intra pe fereastra si ii lumina chipul, parul argintiu ii stralucea cu putere si hainele lui il faceau mult mai atragator decat parea ziua. Hideki prefera camesile in locul maieurilor si pantalonii negri de blug in locul celor clasici,albastri. Purta mai mereu camesi deschise la culoare pentru ca asa era si mai puternic scos in evidenta argintiul parului sau, in timp ce pantalonii negrii pareau sa fie meniti pentru a scoate in evidenta negrul profund al ochilor sai.
Hiroki nu putea sa nu se uita la baza gatului argintiului si sa ii admire portiunea de abdomen ce nu era acoperita de camasa, ochii lui erau pur si simplu atrasi de corpul baiatului.
Hideki il privea intrebator si usor sarcastic insa era hotarat sa nu il opreasca de la nimic pe movaliu. Trecuse destul de mult timp de cand a fost ultima oara interesat de ceva si de atunci toate cele din jurul sau au fost foarte plictisitoare. Baiatul asta ii oferea insa o distractie si il facea sa simta interes pentru prima oara de cand sosise la
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Moments of Life - kame.'s Yaoi OneShots kame. 1 2.088 13-04-2013, 02:46 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Invata-ma sa fiu normal [yaoi +16] Liar 1 2.272 03-09-2011, 10:32 PM
Ultimul răspuns: Liar
  The best damn thing [shounen-ai/yaoi] Michyio 2 2.916 09-07-2010, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Alixa
  Seven Lights ~Shounen-ai/Yaoi~ Yaku-chin 33 16.464 26-05-2010, 11:36 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  My life is a huge disaster [yaoi] Yaku-chin 33 20.818 18-12-2009, 01:13 AM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Flames of passion [+16] [shounen-ai / yaoi] Hetalia 3 3.483 04-11-2009, 01:08 AM
Ultimul răspuns: Sukisyo
  Sweet Satisfaction [yaoi-shounen-ai] Aliss_anime 22 13.018 31-10-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Fructul interzis [+18] [ shounen-ai / yaoi ] Lithium-Angel 44 22.810 05-08-2009, 10:57 AM
Ultimul răspuns: I hate maths.
  Once upon a time- Gravitation [Yaoi and normal couples] aoixtenshi 36 23.364 24-07-2009, 06:39 PM
Ultimul răspuns: love_anime
  Iubire cumparata [shounen-ai / yaoi] Ice_angel_234 32 25.580 23-07-2009, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)