Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The life of a male prostitute (yaoi,shounen ai and normal couples)

#21
Hehe... Your new story is great! ^^
Ce sa zic?

#22
Hallo!

Frumos capitol(nu te mai plictisesc cu aceleasi laude care sunt deja evidente).
Greseli nu cred ca ai avut poate cateva(can't remember that).
Mi se pare ca ai grabit putin actiunea dar e ok...
Cam atata...
Spor la scris. Abia astept continuarea.
Chuu

#23
Ok, let's see. O sa incep cu titlul. E bine ales, dar ce pana mea cauta acel '(ghiciti cu ce:P)' dupa titlu? Bine, probabil nu e nici o problema, dar mie [si e parerea mea personala] mi se pare de-a dreptul suparator. Parca a stricat tot farmecul. Eventual puteai pune in paranteza avertismente gen 'yaoi', 'shounen' sau '18+' [si aici trebuie sa ai grija, pentru ca, desi granita dintre yaoi si shounen e uneori insesizabila pentru foarte multi, yaoi e una si shounen e alta].

Nu o sa iti analizez fiecare greseala, mi-ar lua prea mult. Nu spun ca ai multe greseli, dar nu esti atenta, nu recitesti textul inainte sa-l postezi, mananci litere, uneori adauga Word-ul litere de la sine... si lista poate continua.
Deci o sa iau cate un exemplu pentru o greseala, nu o sa caut toate greselile de genul ala.

Citat:Se insera deja
Ar fi mai corect sa spui 'se inserase deja'. Iar, problema cu timpurile verbale.

Citat:Hideki multumesc
Corect e 'Hideki, multumesc'. Am observat ca si cu virgulele ai o problema, cauta pe net intrebuintarea virgulei, pentru ca de multe ori o folosesti intre subiect si predicat [total gresit!] si de si mai multe ori nu o pui deloc, desi e necesara. De exemplu, in cazul de fata, substantivul in vocativ se desparte intotdeauna prin virgula de restul propozitiei. Si, apropo, inca o greseala destul de frecventa - nu pune niciodata spatiu inainte de virguta [sau un semn de punctuatie, in general], ci numai dupa.

Citat:[...] si desi nu dura decat o secunda Hiro observa [...]
'[...] si, desi nu dura decat o secunda, Hiro observa [...]' - aceeasi problema ca mai sus. Virgulele.

Citat:[...] era minunat si sincer insa in mod ciudat asta [...]
Same. Corect era: '[...] era minunat si sincer, insa, intr-un mod ciudat, asta [...]'

Citat:Iarta-ma, Roro.
Isi ceru scuze brunetul realizand ca i-a ranit sentimentele iubitului sau cand il indeparta.
Problema pe care mi-ai spus ca o are Word-ul tau. Deci, in loc sa pui virgula si apoi 'isi ceru scuze [...]', ai luat-o de la capat. Si chestia e ca asta nu e iremediabila. Tot ce trebuie sa faci e sa citesti textul inainte de a-l posta. Plus ca asa iti mai vin idei si poti sa elimini repetitiile.

Mdah, copiii din prima parte sunt... multi. Bine, am reusit sa retin cat de cat. Doar ca uneori spui 'blondul' sau 'brunetul' si, daca bine imi amintesc, sunt doi bruneti - Hiroki si Kanon - si doi blonzi - Tomo si Roro. Deci i-am cam incurcat.

A doua parte... Hm. Pai, pozele sunt dragute. Mi-a placut enorm Kanon. Si Roro e... chiut. Hiroki e cum mi l-am imaginat. In schimb, Hideki [personajul m-a atras de prima data] mi se pare... mult prea diferit de ceilalti. Adica, celelalte poze sunt ceva mai sterse. Dunno. Si Tomo... Well, nu mi-a placut personajul [prea e fitsos si miorlait] si poza nu m-a facut sa-mi schimb parerea. Pur si simplu nu-mi place.

Citat:Doar o atingere,Kanon.
Asta mi s-a parut foarte pur.
[btw. dupa virgula se lasa un spatiu. de altfel, dupa aproape toate semnele de punctuatie, in general. asta tine de redactare.]

Citat:de fericire ci nu doar de satisfactie
Nu-mi place acel 'ci'. Nu suna bine. Poate daca era '[...] nu doar de satisfactie, ci si de fericire.' Din nou, parere personala.

Citat:Hiroki s-a intors de la liceu si si-a auzit parintii vorbind si de abia atunci a descoperit ca a fost adoptat insa asta nu a fost tot. Era scarbos sa ii auda spunand ca e frumos si ca are pielea fina, ca ar fi un amant bun si ca probabil va fi bun in pat.
Puteam continua cu citatul, dar ma opresc aici. O sa las la o parte repetitia sacaitoare a lui 'si', chiar si faptul ca fraza e usor ilogica. Ai folosit perfectul compus. Sincer, cand am citit am avut impresia ca toate astea s-au intamplat in momentul ala si era cat pe ce sa-ti spun ca te-ai grabit cu actiunea. Pe bune, parca m-ai teleportat, brusc, din camera in care era cu Hideki in liceul la care Hiroki invata si apoi, mult prea repede, in casa parintilor lui cand, de fapt, tu incercai sa relatezi o actiune trecuta. Perfectul compus da senzatia de prezent, nu de trecut. Deci ai grija cand il folosesti. Inca o data, iti sugerez sa citesti textul inainte de a-l posta, e posibil sa-ti dai seama ca nu suna bine.

Citat:era la cunostiinta cu ultimele tendinte
Mai bine 'era la curent cu ultimele tendinte'. Parerea mea. Plus ca niciodata 'cunostinta' nu se scrie cu doi 'i'.

Citat:bluzii
E 'bluzei'. Ai grija la genitiv, am observat ca mai ai cateva greseli asemanatoare.

Citat:Ritmul alert si lipsit de griji a vietii
Asta e un dezacord mare mare mare. Again, ai grija la genitiv.

Citat:dar desi incerca din rasputeri sa nu isi lase intreg corpul analizat de Hideki.
Pe asta ai lasat-o in aer. Normal, acel 'dar' introduce o alta propozitie. Care aici nu exista.

Citat:Isi ascundea chipul in perna si acoperea capul cu o alta pentru ca argintiul sa nu il vada in conditia aia.
Nu reusesc sa inteleg de ce ai folosit imperfectul.

Acum o chestie pur personala - incerci sa eviti repetitia numelor prin cuvinte gen 'argintiul' sau 'movaliul', care mie nu-mi plac de nici o culoare. Asta nu inseamna ca e gresit. Pur si simplu nu imi place mie cum suna, e ca si cum ar fi in intregime argintii sau mov. Cand spui 'brunetul' si 'blondul' e ok, dar pur si simplu nu-mi suna mie bine.

Inca ceva. Ar trebui, pe cat posibil, sa incerci sa eviti cacofoniile de orice fel. Nu stiu daca mai nou sunt permise sau nu, dar, te asigur, nu dau bine. Un mod prin care poti sa eviti asa ceva e prin inversarea termenilor in propozitie [ai grija totusi ca propozitia sa nu devina ilogica]. Sau poti incerca sa folosesti sinonime in locul unor anumite cuvinte.

Am observat ca ai structurat ficul in capitole sau wtv, cum vrei sa le numesti, numite fiecare 'Dilemma'. Nu mi se pare un titlu potrivit, not even at all, pentru ca nu sunt cu adevarat dileme. Poate e doar o impresie.

Citat:descrierea camerei v-a lasat rece, nu? nu prea eram inspirata =)))

In primul rand, nu mi se pare ceva amuzant. Apoi, daca nu erai inspirata, de ce pana mea ai postat asa? Daca nu te multumeste ceea ce ai scris, daca nu iti place, cum e posibil sa le placa altora? Daca tu insati nu te simti satisfacuta de rezultatul muncii tale, cum sa fie altii?
Si, daca nu ai inspiratie, nu te apuca de scris. Mai bine gaseste altceva de facut. Uite, sa-ti dau un exemplu. Eu am inspiratie noaptea. Sunt o nocturna. In timpul noptii functionez la capacitate maxima, daca intelegi ce vreau sa spun. Si, tot in timpul noptii, sentimentele, emotiile, gandurile, trairile mele sunt mult mai intense. Incearca sa gasesti momentul zilei in care poti sa scrii bine.
Inspiratia e influentata si de mediul inconjurator. Te asigur ca nivelul la care gandesti si lucrezi scade drastic daca lucrezi pe fondul tipetelor mamei tale, a impuscaturilor dintr-un film sau ceva gen.
Eu lucrez mult mai bine pe muzica rock [punk, metal, in general tot ce tine de rock] la maxim decat fara, dar e posibil ca tu sa nu fii asa [eu oricum sunt obsedata si dependenta de muzica, nimeni nu ma vede fara casti in urechi mai tot timpul]. Deci incearca sa lucrezi in timp ce in jurul tau e zgomot si apoi in timp ce in jurul tau e o liniste totala. O sa se observe diferenta.

In materie de continut ai cam lasat de dorit la inceput, in special in ceea ce priveste descrierea si modul de exprimare. Si, peste toate astea, atat de multe personaje pe care foarte usor ne-ai facut sa le confundam. Dar ultimul capitol a fost foarte bun, si spun asta fara sa exagerez.

Trebuie sa marturisesc ca sunt *in love* cu Hideki. Scenele dintre el si Hiroki au fost absolut superbe, foarte bine scrise. Si replicile pe care i le-a dat Hideki atunci cand copilu' incerca sa se impotriveasca au fost penale. Pur si simplu am pufnit in ras.

'Declin mintal' - astea mi se par niste cuvinte mult prea dure, desi sunt convinsa ca ai dreptate. Oricum, sper ca Hideki n-o sa inceapa brusc sa iubesca. In MTBL, tipu' rau s-a indragostit mult prea brusc de tipu' bun. De fratele lui. Ar fi dragut ca Hideki sa se indragosteasca treptat de copilu' ala [nu stiu daca asta ai in minte, dar asa sper eu, fiindca Tomo ma enerveaza la culme] si sa ii descrii mai pe larg sentimentele si uimirea cand isi da seama de asta, dar, in acelasi timp, sa se poarte nepasator si mai urat cu Hiroki [mdah. iar sunt sadica.]. Si, pana [si daca] tipu' rau se indragosteste de Hiroki, scenele de sex sa fie totusi prezente [adica 'initierea' lui Hiroki] si Hideki sa fie in continuare [sau macar sa se prefaca] rece si indiferent. Poate chiar brutal [8->]. Ar fi interesant un viol, apoi Hiroki sa nu mai vrea sa-l vada si Hideki sa-l impace cu niste saruturi si atingeri [si tot tacamu'] calme si pline de caldura. [poate chiar de iubire] Si apoi sa redevina vechiul tip rau.
[iar delirez]
Anyway. Sunt doar sugestii. Idei... or wtv else d'ya want.

Inca o marturisire... mica, mica.
Don't kill me, ok? So... Imi place [mult][destul de mult][prea mult] Kerori. Actually, il ador.

Well.
Cam atat.
Sper ca n-am scris iar romane.

...& gn8.


P.S. - Edit de 6 dimineata: Daca ce am scris mai sus e lipsit de noima, e din cauza vinului rosu si a lipsei de mancare, precum si din cauza unei alte nopti nedormite.

#24
Cu siguranta ca scri la fel de bine si ficul asta si cred ca in curand ii v-a lua locul lui MTBL. Oricum pentru mine devine din ce in ce mai interesant. M-a surprins faptul ca Hiroki a ales sa invete de la Hideki cum sa se culce cu un baiat, dar nu cred ca astfel o sa-l faca pe argintiu sa-l iubeasca. De fapt nu prea vad cum ar putea si nu cred ca are sanse. Insa avand in vedere ca ei sunt personajele principale poate ca vor fi impreuna, mai sti? Ma intreb cum ar putea face asta Hiro. Trecutul lui Hideki ma face sa ma cutremur , iar situatia in care se afla in momentul de fata la fel. Ma gandesc ca a trecut prina atatea incat nici nu mai conteaza pentru el cine e persoana de langa el, chiar si daca e fratele sau. Sunt atat de curioasa si abia astept sa citesc continuarea.
pwp si ja:-h
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#25
Bun...deci am promis si ma tin de cuvant...desi nu voi critica toate capitolele precum Abyiah, il voi critica pe acest...si voi incerca sa nu omit nimic...
[quote='Lithium-angel' pid='37875' dateline='1230307361']

Fourth dilemma: Will he love?

Inca de cand Hideki i-a pus aceea(acea, aceea e originea lui "aia"... si desemneaza o persoana aflata la distanta) intrebare baiatului cu par mov, atmosfera s-a schimbat complet. Hiroki devenea din ce in ce mai constient de prezenta lui si tresarea de fiecare data cand, din intamplare, degetele sau pielea lor faceau contact.
Desi isi dorea din toata inima sa il faca sa simta iubire pentru el , nu era usor. Hideki parea sa se comporta la fel ca intotdeauna, nu dadea importanta la nimic din jurul lui(cred ca ar fi sunat mai bine "Nu acorda nicio importanta lucrurilor din jurul lui"), timpul liber si-l petrecea in compania lui Tomo fie sarutandu-se cu el fie culcandu-se cu el(dupa parerea mea cred ca mergea si asa: "fie sarutandu-se, fie culcandu-se cu el" si in felul asta scapai si de repetitie). Roro observase inca de la inceput schimbarea din atitudinea lui Hiroki insa prefera sa taca din gura pentru ca Kanon sa nu afle("prefera sa taca din gura ca sa nu afle Kanon/pentru a nu-i da de banuit lui Kanon").
Era adevarat, Kanon si Hideki nu se intelegeau absolut de loc , se urau si daca ar fi avut ocazia niciunul nu ar fi ratat sansa de a scapa de celalalt.
Singurele clipe in care Hiroki putea sta singur cu argintiul erau (deoarece clipele era[b]u nu era)[/b] atunci cand se facea tarziu si amandoi se urcau in camera. Desi nu avea motive pentru a se apropia de el si ura ideea de a se prostitua, era singura scuza pe care o putea folosi pentru ca Hideki sa il atinga.
- Hideki...m-am gandit la ce mi-ai spus...
- Legat de ce anume?
- De...stii tu... sa accepti("accepti" e la pers a-II-a...poate "accept") eu clientii lui Roro.
Hiroki vorbea incet si ii era rusine sa spuna toate astea insa nu prea avea de ales. Argintiul isi indrepta privirea spre el dupa care se aseza pe pat si se sprijini in maini. Lumina lunii intra pe fereastra si ii lumina chipul,(cred ca mergea un punct) parul argintiu ii stralucea cu putere si hainele lui il faceau mult mai atragator decat parea ziua. Hideki prefera camesile("camasile"...camesa e arhaism lexical dincate imi amintesc...dar se poate si sa gresesc) in locul maieurilor si pantalonii negri de blug in locul celor clasici,albastri. Purta mai mereu camesi( camasi) deschise la culoare pentru ca asa era si mai puternic scos in evidenta argintiul parului sau("purta doar camasi deschise la culoare pentru ca, in acest fel, culoarea parului ii era mai puternic scoasa in evidenta), in timp ce pantalonii negrii pareau sa fie meniti pentru a scoate in evidenta negrul profund al ochilor sai.
Hiroki nu putea sa nu se uita la baza gatului argintiului si sa nu ii admire(nu se putea abtine din a se uita la baza gatului lui si din a-i admira[...]) portiunea de abdomen ce nu era acoperita de camasa, ochii lui erau pur si simplu atrasi de corpul baiatului.
Hideki il privea intrebator si usor sarcastic insa era hotarat sa nu il opreasca de la nimic pe movaliu. Trecuse destul de mult timp de cand a fost ultima oara interesat de ceva([...],iar[...]) si de atunci toate cele din jurul sau au fost foarte plictisitoare. Baiatul asta ii oferea, insa, o distractie si il facea sa simta interes pentru prima oara de cand sosise la
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]

#26
Va multumesc din suflet.
Abiyah...am sa incerc sa numai scriu la 12 noapte in timp ce ascult muzika pentru ca e evident ca nu imi face deloc bine.
va sunt sincer recunoscatoare pentru criticile voastre...chiar aveam nevoie de ele. sper sa reusesc sa invat din greselile mele si sa mi le repar. ceva ceva ce iti doresti tu pentru personaje se cam intampla..insa intr-o ordine total diferita.
nu gasesc scenele de sex grabite...vorbim de niste persoane care au ca ocupatie asta...pentru ei sexul e ca bautul apei.
da...Adyna-chan...Kerori e fratele bun al lui Hideki. familia lui Hideki e...ei bine, nu se poate numi familie.
nu e depresie ci declin mintal. like the crazy people...a crazy person... ca nu sufera de un declin mintal of course:P insa ...nu puteam sa repet asta..sau da??



sper ca asta sa fie ceva mai bine. ....astept comentariile voastre sincere. no mercy...just sincerity.



Fifth dilemma: Only sex?


In ultima vreme Hiroki nu facea nimic altceva inafara de a se gandi. Ce anume ii placea la Hideki si de ce se indragostise de el?
Inca de mic a fost atras de lucrurile frumoase si speciale, probabil era la fel si acum. Argintiul era ca nimeni altcineva , se comporta diferit , avea o viata diferita, poate asta il facea atragator. Oricum ar fi fost , simtea nevoie de a il saruta si de a il simti aproape.
Trecusera deja trei zile de cand l-a vazand culcandu-se cu Kerori si nu se putea abtine din a nu dori acelasi lucru. Inima ii batea mai tare, respiratia i se intretaia si isi putea simti pulsul crescand de fiecare data cand se afla in preajma lui Hideki. Deja numai conta daca il putea iubi sau daca il vedea ca un prieten.
Hideki se afla , ca de obicei, in camera lui privind pe geam. Mansetele de la camasa lui erau intoarse si la mana lui stanga se putea vedea foarte clar banderola pe care o purta in permanenta.
Hiroki se apropie incet de el si il imbratisa usor sarutandu-l pe obraz. Argintiul nu reactiona subit, isi intoarse doar privirea spre movaliu si il saruta pe gat .
- Hideki, azi vreau sa ma inveti ce inseamna sa te culci cu un baiat.
- Stii deja ce inseamna.
- Da, dar vreau sa simt pe pielea mea.
Hideki il lua in brate si il saruta in continuare pe gat. Avea nasul in parul movaliului si putea simti din nou acel miros de trandafiri specific lui Hiroki. Isi cobora limba pe pieptul lui si incepu sa il atinga cu delicatete pe intreg corpul. Pe Hiroki nu il surprindea deloc neostilitatea argintiului. Era sex fara obligatie, o modalitate distractiva de a isi omora timpul si nu il costa nimic.
A fost intins pe pat dupa care Hideki s-a urcat deasupra lui. Saruturile primite nu erau fortate si nici atingerile grabite.
Cu trupul dezbracat si un baiat ce il saruta peste tot, Hiroki simtea numai placere.
Trupul sau era asaltat de senzatii placute. Vocea ii era ragusita, chipul sau capatase o nuanta rosiatica, picaturi de transpiratie incepeau sa curga pe trupul sau. Argintiul se dezbraca de tot si isi potrivi
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#27
N-o sa comentez acum capitolul. [in primul rand, n-am inspiratie, plus ca nici nu prea am timp]

Un lucru pe care vreau sa ti-l spun e ca nu e bine sa spui de dinainte ce se va intampla.

Citat:am preferat ca cei doi sa se culce prima oara acum ...pentru a cauza un conflict interior pe care il pastrez pentru ceva mai tarziu.

Deci asta nu e bine deloc. Nu era mai furmos daca ne lasai pe noi sa citim? Asa stim la ce sa ne asteptam si nu mai are farmec. Got it?

[atat pentru acum. kinda gtg.]
[revin mai tarziu]

#28
Heya! Super capitolul ca de obicei. O oarecare asemanare cu manga-ul Cut :D dar doar o asemanare.Ma refer doar la injunghiere si la bandana, si la zgarierea taiturilor. oricum se vede ca ai mai evoluat. Vroiam sa -ti zic cu semnele de punctuatie.
Citat:- Nimic???
sau
Citat:- Kanon!!!
Nu e nevoie sa la repeti.
cu un foarfec-o foarfeca
Mai ai cateva greseli de tastare, dar alea le face oricine. So nu-ti fa probleme. De abia astept sa citesc nextul. pentru critici...desi nu prea e de criticat... mi-e cam lene sa scriu l ora asta. :))
Incearca sa te axezi mai mult p descriere. Ai, dar mai poti adauga pe aici pe colo. Dialogul e ok. Nu e sec si nici excesiv. felicitari pentru capitolele lungi. Cum poti scrie atat de mult o_O Mie imi ia cel putin o luna sa pun un capitol. :))
Kisu and a lot oh hugs>:D<

#29
Trecand peste observatia lui Abiyah, pe care o sustin, am sa incep cu criticile de aceasta data. Tin sa te anunt ca ce voi critica eu va fi strict gramatical, deoarece nu ma pricep la sentimentalisme, sau la continutul ficurilor. Modurile de expunere nefiind punctul meu forte, voi critica ce stapanesc si eu, pentru a nu exista sanse foarte mari sa gresesc. Desigur ca pot gresi si din punct de vedere gramatical si de punctuatie, recunosc ca nu sunt perfecta. Daca cineva observa greseli in criticile mele sa mi le raporteze, mai ales tu, autoareo!
Deci, critica:
de a isi omora timpul- din cate imi amintesc eu ca am invatat la gramatica, la inceputul si sfarsitul cuvantului se scrie cu
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]

#30
Citat:a fost atras
Mai bine 'fusese atras' sau 'era atras'.

Citat:altcineva , se
Repet, inaintea virgulei [si a altor semne de punctuatie] nu pui spatiu. Numai dupa.

Citat:l-a vazand
In primul rand, suna... ilogic. Si e incorect din punct de vedere gramatical. Daca voiai sa folosesti perfectul compus... Mi se pare mult mai corect 'il vazuse'. Sau ceva gen.

Citat:[...]ca un prieten[...]
Din asta reiese ca e posibil ca Hiroki sa il vada pe tipu' cu parul argintiu ca pe pun prieten. Si nu cred ca asta ai vrut sa spui. [plus, iti lipseste un 'pe' acolo.]

Citat:Isi linse buzele [aici trebuia o virgula] dupa care se apleca usor deasupra movaliului si isi lipi trupul de al lui. Isi ridica rapid intreg trupul si isi misca soldurile cu forta.
[repetitie]
Ma intreb continuu de ce imi place asa rau cand Hideki isi trece limba peste buze [:X].

E posibil sa fie doar o parere, dar eu cred ca scena de sex dintre Hiroki si Hideki nu a fost descrisa destul. [or maybe I'm just too perv]
Plus ca, atunci cand Hideki i-a 'bagat-o' de tot, puteai sa descrii mult mai mult sentimentele, in cazul amandurora.

Intrebare: Hideki e cumva masochist? [poate chiar sado-masochist :-/]

La faza cu favoarea m-am simtit extraordinar de bine:).
[mi-a amintit de o faza pe care am trait-o si eu. destul de recent. am cunoscut un tip acu' ceva timp, I kinda fell in love with him, um... mi-a trecut intre timp, fiindca are prietena si o iubeste enorm <si sincer>, el e genu' de tip foarte rece si distant <nici macar pe prietenii cei mai buni nu ii suna sa-i intrebe ce fac decat daca au trecut saptamani bune de cand nu s-au vazut>, i-am facut, la scurt timp dupa ce ne-am cunoscut, o faza... destul de urata, i-am demonstrat <neintentionat> ca nu poate avea incredere in mine <si faptul ca avusese putina incredere in mine e ceva remarcabil, mai ales ca ma stia de foarte putin timp, avand in vedere ca el nu are incredere nici macar in propria familie>. then... ne-am certat, am fost la pamant doua zile <timp in care s-a bagat in seama, nelasandu-ma sa-l uit>, mi-a trecut, ne-am impacat, ulterior ne-am mai certat destul de rau si apoi ne-am impacat. not a big deal. si, desi, cum spuneam, e cea mai rece persoana pe care am cunoscut-o vreodata, in cateva saptamani am reusit sa-l fac sa tina la mine, fara sa-mi dau seama, chiar daca ma gandeam: 'bai, pe asta nu-l atinge nimic! si n-o sa pot niciodata sa fiu ceva mai aproape de el. probabil ca il doare in cot de mine, in fond, probabil ca nu sunt mai presus de colegele lui.'
si tine la mine.]
Deci intamplarea cu Hideki m-a facut sa zambesc:).
Citat:am devenit obsedat dupa tine
Asta a sunat incredibil de... delicios [sorry, n-am alt cuvant in minte], mai ales spus de Kerori. [bai, il ador! =P~]

Deci lui Hideki a inceput sa-i pese... Foarte, foarte chiut.

Ca sa fiu si putin sadica, o sa-ti spun ca, desi te-am atentionat in legatura cu virgulele, continui sa faci aceleasi greseli. Wtv.
Si, repet, ai mari probleme cu timpurile gramaticale.
Cat despre continut, n-am ce comenta. Imi place. Singurul defect mi se pare, like I said, scena de sex dintre cei doi. Prea scurta, nu ai descris destul. Sau probabil e doar o parere si... Voiam prea mult.
That's all.

[maybe it's short. yea, kill me. dar ma simt al dracu' de rau. ma mir ca am reusit sa scriu ceva. so i'm out.]

gn8.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Moments of Life - kame.'s Yaoi OneShots kame. 1 2.078 13-04-2013, 02:46 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Invata-ma sa fiu normal [yaoi +16] Liar 1 2.265 03-09-2011, 10:32 PM
Ultimul răspuns: Liar
  The best damn thing [shounen-ai/yaoi] Michyio 2 2.913 09-07-2010, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Alixa
  Seven Lights ~Shounen-ai/Yaoi~ Yaku-chin 33 16.442 26-05-2010, 11:36 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  My life is a huge disaster [yaoi] Yaku-chin 33 20.799 18-12-2009, 01:13 AM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Flames of passion [+16] [shounen-ai / yaoi] Hetalia 3 3.474 04-11-2009, 01:08 AM
Ultimul răspuns: Sukisyo
  Sweet Satisfaction [yaoi-shounen-ai] Aliss_anime 22 12.972 31-10-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Fructul interzis [+18] [ shounen-ai / yaoi ] Lithium-Angel 44 22.774 05-08-2009, 10:57 AM
Ultimul răspuns: I hate maths.
  Once upon a time- Gravitation [Yaoi and normal couples] aoixtenshi 36 23.315 24-07-2009, 06:39 PM
Ultimul răspuns: love_anime
  Iubire cumparata [shounen-ai / yaoi] Ice_angel_234 32 25.550 23-07-2009, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)