Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The life of a male prostitute (yaoi,shounen ai and normal couples)

#91
Wow!!!Imi place ficul tau.Trebuie sa spun ca de cand am dat de el, nu m-am lasat pana nu l-am citit pe tot.Mi-a luat cam vreo 2-3 ore de citit continuu *fara sa ma ridic din fata PC-ului*.Este pur si simplu grozav!!!
Felul in care descrii sentimentele...ma lasa cu sufletul la gura dupa fiecare capitol.Imi pare sincer rau ca s-a terminat.Vroiam sa continuie.Dar asta e.Voi citi si celalalt fic si ma astept sa fie la fel sau mai bun decat acesta.Ja ne!

#92
Hiya ^_^
Imi pare rau ca s-a terminat dar bine ca a fost un final fericit! Ador happy ending-urile ^_^
Ma bucur ca toti au reusit sa-si depaseasca problemele, sa lase trecutul in urma si sa dea importanta la ceea ce va urma, dar cel mai important este ca se iubesc enorm!

Ficul a fost minunat!Te felicit pentru ce poveste frumoasa ai scris!

Succes cu urmatorul fic pe care cu siguranta il voi citi :*
Bye!Bye!

#93
Salut. Scuze, sunt foarte lenesa si din ce in ce mai obosita. Poate cand da buzna vacanta peste mine o sa fiu mai activa pe aici. Promit ca am sa-mi las parerea si la celalalt fic al tau.:)

Cuuuum?! S-a terminat?! Nu se poate, char nu se poate! Imposibil! De ceeeee?! Cum poti fi asa de cruda? De ce e soarta asa de rea?!

Acum, ca am terminat sa ma lamentez, sa trec la lucruri serioase:

[center]Genial![/center]

Am urmarit povestea ta cu sufletul la gura, vanand defectele si gasind, in majoritate, doar dintr-acelea gen virgule sau greseli de tastare. Eu inteleg ca nu dai importanta virgulelor, dar, odata pentru totdeauna, o singura regula te rog sa tii mine, fie ca iti pasa sau nu de virgule: virgula nu se pune intre subiect si predicat. Atat si nimic mai mult. Nu-mi pasa, sincer, daca pui sau nu virgula inainte de gerunziu sau daca legi doua propozitii total aiurea prin virgula, acum ca am inteles care este parerea ta despre perfectionismul asta al meu. Stiu ca te streseaza obsesia mea pentru virgule, asa ca te slabesc cu asta, dara fara virgula intre subiect si predicat deoarece pe mine ma deruteaza chestia asta. Si, pentru ca era sa uit, nu te astepta sa nu le corectez cand fac o critica. Poti sa nu le iei in seama, dar eu tot o sa le scriu acolo.

O chestie mi se pare oarecum stramba la unele dintre personajele tale (ca de exemplu Hideki): Au o trecere prea abrupta de la o atitudine la alta. Greseala asta se intalneste de obicei la unele ficuri cu Naruto (dintre cele mai reusite, caci de la majoritatea nu prea poti avea mari pretentii) la personajul Sasuke care trece intr-un singur capitol de la rece si distant la iubitor si sufocant si intr-un alt capitol inapoi. Inteleg ca ai incercat s-o lungesti, dar trebuie sa marturisesc ca nu ti-a prea iesit. Povestea ta este, in mare masura, narativa. Fara suparare, dar nu te prea pricepi sa exprimi sentimentele in cuvinte dintr-alea evoluate. Am si eu o prietena care gandeste cam cum descri tu: eu o intreb: "Cum ai descrie tu literar coama leului?", iar ea imi raspunde: "As zice ca e mare si galbena." Voua va plac descrierile sumare si inteleg, dar fa un mic efort si incearca ceva mai amplu. (PM pt orice nelamurire la faza asta)

In rest nu mai am nimic de comentat. Mi-a placut povestea, ca si cealalta, de altfel, si, desi as vrea sa mai continui, recunosc ca nu ar mai avea farmec de acum.

De-abea astept sa vad ce idei nastrusnice iti mai vin pentru "In familie" si "Contract cu dragostea", iar pe acesta din urma sper sa il continui, deoarece mi-a placut.

Kissu and Ja'! Ne mai vedem!

P.S. Da-mi PM pt orice te-a deranjat din postul meu si sterg imediat.
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Moments of Life - kame.'s Yaoi OneShots kame. 1 2.078 13-04-2013, 02:46 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Invata-ma sa fiu normal [yaoi +16] Liar 1 2.265 03-09-2011, 10:32 PM
Ultimul răspuns: Liar
  The best damn thing [shounen-ai/yaoi] Michyio 2 2.913 09-07-2010, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Alixa
  Seven Lights ~Shounen-ai/Yaoi~ Yaku-chin 33 16.440 26-05-2010, 11:36 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  My life is a huge disaster [yaoi] Yaku-chin 33 20.799 18-12-2009, 01:13 AM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Flames of passion [+16] [shounen-ai / yaoi] Hetalia 3 3.474 04-11-2009, 01:08 AM
Ultimul răspuns: Sukisyo
  Sweet Satisfaction [yaoi-shounen-ai] Aliss_anime 22 12.972 31-10-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Fructul interzis [+18] [ shounen-ai / yaoi ] Lithium-Angel 44 22.774 05-08-2009, 10:57 AM
Ultimul răspuns: I hate maths.
  Once upon a time- Gravitation [Yaoi and normal couples] aoixtenshi 36 23.315 24-07-2009, 06:39 PM
Ultimul răspuns: love_anime
  Iubire cumparata [shounen-ai / yaoi] Ice_angel_234 32 25.550 23-07-2009, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)