Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Once upon a time- Gravitation [Yaoi and normal couples]

#31
mhoamaaaaa sis e super tare insa...hmm cam trist adica a ramas cu sechele:)) sarauctzu sakuma:( ...oo si ce idee super tare hmm deci au avut o relatie cand erau mici faina ideea, insa ? sunt curioasa dupa ce sa intamplat, sau distantat, sau apropiat, cand a intrat mika in viata lor? asta dak a mai intrat:)) hmm sunt foarte curioasa sa aflu nexu insa trebuie sa astept dar asta voi face
SUcces si multa bafta si spor la multa inspiratie:X:) pa pa :D:X kisu
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#32
Hey, Anne! Eli is back :> Si, ca sa ma intorc mai repede la Winter Cicada, trec la treaba:


De cand am inceput liceul au trecut douazeci de ani dar amintirea acelei zile de septembrie este inca vie pentru mine. -> De cand am inceput liceul au trecut douazeci de ani, dar amintirea acelei zile de septembrie este inca vie pentru mine.

am fost sculat de glasul mieros al mamei mele -> stii, nu e nevoie de "mele"

Imi amintesc cum am fost sculat de glasul mieros al mamei mele si apoi cum am imbracat uniforma cea noua pe atunci si cum am plecat ca de obicei cu parul meu saten, ciufulit si menit sa-mi blocheze vederea, deoarece atunci nu era nici un hair-stylist interesat sa ma aranjeze cum este acum. -> Asta e o totala invalmaseala de cuv @_@ Try this: "Imi amintesc cum am fost sculat de glasul mieros al mamei, apoi cum am imbracat uniforma, noua pe atunci, si cum am plecat, ca de obicei, cu parul meu saten ciufulit, menit sa-mi blocheze vederea, deoarece atunci nu era niciun hair-stylist interesat sa ma aranjeze, cum este acum."

Am coborat scarile in fuga impideicandu-ma aproape de pantalonii mult prea lungi. -> Exprimarea nu e tocmai ok xD Try "Am coborat scarile in fuga, aproape impiedicandu-ma de pantalonii mult prea lungi."

Tot drumul a fost de altfel parcurs in ritm alert deoarece nu doream sa intarzii chiar din prima zi si in plus eu eram tot timpul panicat si agitat fara motiv.... si acest lucru nu prea s-a schimbat nici cand am crescut deoarece energia este inca atuul mea numarul unu. -> Alta invalmaseala @_@ "Tot drumul a fost, de altfel, parcurs in ritm alert, deoarece nu doream sa intarzii chiar din prima zi. In plus, eu eram tot timpul panicat si agitat fara motiv... iar acest lucru nu s-a schimbat nici cand am crescut, deoarece energia este inca atu-ul meu numarul unu."

Ajuns in curtea liceului m-am intalnit cu cea mai buna prietena a mea de atunci si poate si de acum, pe nume Noriko. -> Ajuns in curtea liceului, m-am intalnit cu cea mai buna prietena a mea de atunci, si poate si de acum, pe nume Noriko.

Ea era doar un copil, deoarece avea doisprezece ani dar pe mine nu ma interesa pentru ca acel copil de pe-atunci avea sa devina aliatul meu cel mai bun cand va creste. -> Ea era doar un copil, deoarece avea doisprezece ani, dar pe mine nu ma interesa, pentru ca acel copil de pe-atunci avea sa devina aliatul meu cel mai bun cand urma sa fie mai mare. [stiu ca aici exprimarea e cam... ugh... dar nu mi-a venit altceva in minte -__-]

Dar spre surprinderea mea, insotitorul pe care-l primisem arata chiar bine... poate prea bine... dar asta ramane un mic secret deoarece daca el m-ar auzi acum ca inca am aceasta parere probabil imi va trage una instant. -> Dar, spre surprinderea mea, insotitorul pe care-l primisem arata chiar bine... poate prea bine... dar asta ramane un mic secret, deoarece daca el m-ar auzi acum ca inca am aceasta parere, probabil mi-ar trage una instant.

doar sti -> doar stii

Ei bine vom vedea -> Ei bine, vom vedea

nu asi fi descoperit -> Hai? o_o "nu as fi descoperit"

Imi amintesc insa ... Imi amintesc cum - mai e nevoie sa comentez ceva?

Primul meu concert a fost un succes total si toate cu ajutorul -> Primul meu concert a fost un succes total si totul cu ajutorul

Dar toata prietenia noastra si toate momentele petrecute unul alaturi de celalalt cat si dragostea frateasca pe care ne-o purtam unul altuia la acea vreme, au disparut -> virgula intre subiect si predicat, huh?

ce a fost defapt -> ce a fost de fapt

La auzul scancetelor mele, usa s-a deschis si eu, cu ochii inlacrimati, l-am privit pe amicul, prietenul si "fratele" meu, Tohma care statea in prag, plangand la fel de rau ca si mine, lacrimile scurgandu-i-se de pe cipul angelic pe gat si apoi pe bustul lui perfect, parca scluptat ce era gol, el fiind pe jumatate dezbracat. -> La auzul scancetelor mele, usa s-a deschis si eu, cu ochii inlacrimati, l-am privit pe amicul, prietenul si "fratele" meu, Tohma, care statea in prag, plangand la fel de rau ca si mine, lacrimile scurgandu-i-se de pe chipul angelic pe gat si apoi pe bustul lui perfect, parca scluptat, ce era gol, el fiind pe jumatate dezbracat.

nu v-a mai fi -> nu va mai fi

ei bine am inceput sa ma comport ciudat, facand orice lucru ce imi aducea placere. -> ei bine, am inceput sa ma comport ciudat, facand orice lucru imi aducea placere.

insfarsit -> in sfarsit


Gata, my dear, that was all ^_^ Sper ca esti inca in viata ^^' And great song :x U rock, Anne!

Gambatte & Kissu

:bye:
[Imagine: thekillers.png]

#33
Off topic: Thx de comm sysele si multzumesc ca mi-ai aratat greselile, Elishor... it really is helpfull sa am un editor si un comentator asa ca tine! Si de la restul... mersi ca suntetzi sweet sa comentatzi! :-*
By the way... uitatzi si nextul [in Ryuichi's style]:

Cap. 1- Definitia dragostei

Daca nu ar fi fost vorba de un mare eveniment precum nunta lui Shuichi-chan nu cred ca asi fi reusit sa ma remontez asa rapid dupa plecarea lui Tohma... Doamne cat de indepartata poate fi America! Si oare de ce acum il inteleg pe Yuki care statea toata ziua pe capul nostru cand era despartit de Shu? Ei bine poate pentru ca acum si eu sunt departe de Tohma al meu...
Dar oare il pot numi asa? El apatine familiei Uesagi acum... a facut asta pentru trupa noastra, ca sa avem un studio si pentru Yuki ce era doar un copil pe atunci si avea nevoie de o mana barbateasca in viata lui care sa il duca pe drumul cel bun. Imi amintesc cand a spus ca asa e mai bne si cand era bucuros sa aiba un studio pentru formatia noastra.
Imi amintesc la fel de bine cum imi amintesc si zilele de liceu cand stateam pe hol alaturide colegii mei ce se mandreau a fi norocosi ca sensei a lor este o domnisoara deosebit de frumoasa si eu... ei bine, nu il pierdeam nici o clipa pe Tohma din vedere si ii urmaream toate miscarile cu pretextul de a invata... ce patetic puteam fi! Dar pot spuneca prima dragoste devine ca un drog ce te face sa actionezi altfel decat ai actiona in mod normal.
Si chiar asi mai fi reflectat la aceste aspecte interesante ale adolescentei mele daca nu asi fi auzit cheia din incuietoarea usii de la intrare si apoi usa deschizandu-se.
"Nu poate fi el!" am gandit atunci dar apoi mi-am dat seama ca inafara de mine si Tohma nimeni nu mai avea chei de la apartamentul meu.
-Ry...., dar nu a putut spune mai multe deoarece fara sa ma gandesc l-am imbratisat asa de tare incat l-am daramat cu tot cu bagaje.
Tohma a inceput sa rada bland si cristalin dupa care mi-a mangait obrazul si apoi parul.
-Mi-era dor sa ma primeasca cineva cu atata caldura! mi-a spus zambind sincer dupa care mi-a sarutat fruntea si buzele si cred ca fiecare centimetru de piele pentru ca nu mai imi amintesc nimic clar inafara corpul lui presat peste al meu si tote atingerile ce imi dadeau foc.
***
Trecusera deja doua saptamani de la venirea lui Tohma in Tokyo si totul decurgea normal inafara faptului ca el nu statea la hotel cum stia Yuki care era mult prea ocupat cu nunta lor pentru a mai fi ingrijorat de acoperisul lui Tohma.
-Nee-chan,e greu sa fiu iubitul tau! i-am spus intr-o dup-amiaza in timp ce stateam imbratisati pe canapea.
-Si de ce ar fi asa greu? ma intreba amuzat.
-Pentru ca esti casatorit cu ea si pentru ca imediat ce ea va veni de la New York...
Dar nu m-a lasat sa-mi termin propozitia si mi-a cuprins buzele intr-un sarut dulce si atat de calmant pentru mine... precum "drogul" despre care povesteam mai devreme.
-Cand ea va veni de la New York o sa divortam. Asta-i viata... Sti bine ca nu am iubit-o niciodata pe Mika.
-Cunosc....
-Ei bine...., incepu sa schimbe subiectul. Cred ca ar fi bine sa mergem in dormitor daca vrem sa ne trezim maine pentru nunta alora...
-Dar e abia sase dup-amiaza! Doar nu vrei sa ne culcam de la ora asta! am obiectat eu.
-Dar dragul meu, nimeni nu a spus ca vom dormi..., imi sopti usor dupa care imi saruta obrazul.
Cat urasc cand ma domina sentimental! Dar la urma urmei, asa este dragostea, precum ciocolata umpluta cu stacojia coaja de portocala. Acela este un desert dulce dar si amar, precum povestea noastra de dragoste.
***

#34
"Imi amintesc la fel de bine cum imi amintesc si zilele de liceu .." ok deci aici ai repeteat, puteai spune "Imi amintesc la fel de bine ca si zilele de la liceu sau altfel dar suna cam uratel
alaturide- alaturi de
spuneca- spune ca
asi -mi se pare ca se scrie a-si ...
tote- toate
inafara- in afara..cred:))
dup-amiaza- dupa amiaza
Si ai mai avut prea multe "...." si in unele cazuri nefolositoare, puteai inlocuii cu simplul punct sau cu simpla virgula

Te-am luat un pic mai dur, sper sa nu te superi insa eu stiu ca greselutele astea le faci doar din pura neatentie ...cine stie poate animeurile yaoi la care te-ai uitat:)) te-au bulversat=)))
Era o gluma(stiai dar in fine):)))
Ast nexu...:* si sper k nu te-ai suparat:D
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#35
OFF TOPIC: Desi mi-am cam iesit din mana, m-a pocnit inspiratia asa de-odata. Ce face dragostea din mn! :))

ON TOPIC:

Cap. 2- Destine [partea I]

Atingeri indraznete, saruturi fierbinti si mangaieri tandre, toate ca un val de placere peste corpul meu ce ma facu sa adorm linistit in bratele lui protectoare.
Tineam capul pe pieptul blondinului si ma intrebam cum de in ultima saptamana viata imi facuse numai surprize placute. Astfel am zambit in timp ce luna imi lumina ochii albastri inlacrimati pentru prima data dupa mult timp cu lacrimi de fericire.
"Te iubesc mult. Esti totul pentru mine." am gandit in timp ce mangaiam cu recunostinta parul matasos al lui Tohma.
-Ryu-chan, de ce nu dormi? ma intreba el in timp ce imi lua mana in a sa si o saruta tandru.
-Eu... Ei bine...
Dar nu m-a lasat sa termin, intrerupandu-ma cu un sarut bland. M-a asezat din nou pe pieptul sau si a inceput sa imi fredoneze in soapta refrenul cantecului pe care mi l-a scris in liceu. Respiratia lui calda combinata cu versurile nostalgice ma facura sa ma adancesc in lumea viselor pana a doua zi cand Tohma ma scula cu un sarut scurt pe buze.
-E timpul sa te trezesti, iubitul meu. Nu uita ca Shindou-san te-a pus cavalerul sau de onoare la nunta de azi.
Mi-am deschis usor ochii si l-am privit timid. Ma inroseam vazandu-l astfel: pe jumatate dezbracat, apa ramasa de la dusul sau de dimineata scurgandu-i-se pe corpul parca scluptat in portelan.
-Neata si tie, Tohma! i-am raspuns zambind precum o adolescenta indragostita.
El rase bland si ma saruta din nou, de data asta ceva mai pasional, adaugand apoi cu un oftat lung:
-Ce ma fac eu cu tine? se amuza. In fine... Vorbim mai tarziu. Acum trebuie sa plec la aeroport... Cum s-ar spune.. sa reglez ultimele conturi cu Mika.
Si astfel pleca grabit sarutandu-ma scurt pe obraz inainte sa tranteasca usa cum ii sta in obicei si sa ma lase singur.
Am oftat si eu dar din cauza stresului, mi-am ciufulit parul si apoi am inceput sa ma pregates pentru a pleca la nunta lui Shuichi.
Totul mergea bine in afara faptului ca eram putin prea afundat in ganduri si la cum sunt de obicei, Shu-chan va fii fericit ca acum am puterea sa si zambesc in momentele mele de contemplare.
Prin mintea mea treceau ganduri felurite, de la obisnuitele macinari interioare pana la interpretari ale viitorului meu alaturi de Tohma si chiar daca majoritatea gandurilor mele ar fii numite de mai sus mentionatul Tohma Seguchi doar niste "Nascociri ale fortei interioare", eu nu mi le pot scoate din minte.
Si astfel tot gandind si visand cu ochii deschisi, nu am observat cand am ajuns in fata vilei lui Shuichi.
Am oprit masina cu o frana puternica si mi-am sprijinit capul de volan oftand din nou.
Am coborat elegant din masina mea moderna de culoare neagra si am intrat pe poarta deschisa.
Odata ce am batut la usa am auzit pasi grabiti din interior, iar Shuichi se arata numai decat zambind cu gura pana la urechi.
-Buna Ryuichi! spuse el cu un glas visator. Intra te rog! continua in timp ce se indrepta spre dormitorul sau.
-Hei, Shuichi... Ai emotii? l-am intrebat in timp ce il priveam cum isi aranja cravata.
Shuichi se inrosi continuand sa zambeasca. Emotiile erau stapane pe el si in mod evident si pe Yuki.
Cand au ajuns in fata altarului si-au jurat credinta eterna, toata sala aplauda in timp ce Yuki isi saruta sotul.
Sampanie, muzica si un restaurant scump, toate au facut receptia de nunta a celor doi indragostiti un lucru deosebit.
Yuki si Shuichi erau fericiti, iar Mika parea intr-o dispozitie buna asa ca Tohma o lua de-o parte sa ii vorbeasca si eu i-am urmarit in tacere precum o umbra, manat de curiozitate.
-Mika, nu mai vreau sa o lungesc: S-a terminat! spuse Tohma pe un ton hotarat. Cred ca pur si simplu nu mai merge si ar fi mai bine sa luam legatura cu avocatii nostrii imediat ce Shuichi-san si Eiri vor pleca in luna de miere.
-Vad ca deja ai hotarat! spuse ea furioasa. Tohma Seguchi, eram sigura ca asa se va intampla. Am visat la tine inca de cand eram o copila si ascultam melodiile formatiei tale. Insa stiam mereu ca nu te vei dedica niciodata mie cum te dedici muncii tale.
-Mika, iarta-ma! spuse el cand vazu lacrimile izvorand din ochii Mikai. Iarta-ma ca pentru faptul ca te-am ranit deoarece trebuie sa mergi mai departe asa cum voi face si eu.
Astfel, Tohma incheie si eu am suspinat incet in timp ce o lacrima de bucurie imi curgea pe obraz, odata cu lacrimile de amaraciune ce curgeau din ochii Mikai.

#36
Ok....hmm ce pot spune....e bine, dar putea fi si mai bine....Adica stiu foarte bine cum scrii tu si imi place, dar ai grabit actiunea foarte mult. Stiu ca nu ai vrut sa mai povestesti nunta lui Sho cu Yuki(:X:X asa frumos) pentru ca ai facuto in alt capitol. Dar restul putea fi descris mult mai bine, trebuia sa mai adaugi cateva fraze. Mai ales cand a terminat-o cu Mika, din cate stiu eu si din cate as putea spune personajul Mika e o femeie puternica ce nu se lasa cu una cu doua, adica fara nicio palma? Fara niciun tipat, ai zis ca era furioasa trebuia sa explici cum isi maifesta furia, cum se exprima, dak tremura de nervi, dak era incruntat si tot asa.
E bine, dar stiu ca poti si mai bine. Si stiu cum e sa scrii dupa o perioada de timp in care nu ai mai exersat. Sunt sigura ca o sa iti revi.
Succes in continuare si nu te rezuma numai la o propozitie simpla, cele dezvoltate sunt bune:)))
Kissu:*
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#37
Sper ca in capitolul viitor sa mai descrii reactiile lor ca pare cam suspendat, dar eu tot ador acest fic. E singurul fic cu Gravitation care imi place si ti-am mai spus de ce: imi plac descrierile tale si esti SINGURA de pe acest site si de pe mai inca doua site-uri pe care citesc fic-uri desi nu prea citesc in care apare o relatie intre Tohma si Ryu. Felicitari, dupa o asa absenta in opinia mea acest capitol e minunat si celelalte vor fi divine asa cum ne-ai obisnuit.
Nu ma leg de greseli ca vad ca yaku-chin a mentionat mai sus ce am vrut si eu sa spun si sunt sigura ca vom avea parte de isteriile Mikai in viitorul capitol. ADOR FICUL TAU SI ADOR CUM SCRII:x:x:x ti-am mai spus si iti voi mai spune de 100000000000000000000 de ori. Pupici pana la capitolul viitor



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Invata-ma sa fiu normal [yaoi +16] Liar 1 2.268 03-09-2011, 10:32 PM
Ultimul răspuns: Liar
  BOOM XD(old time) Aiumy 2 2.953 25-07-2010, 05:49 PM
Ultimul răspuns: Kent nanotek^^
  Blank pages of time [+16] ringingBells 5 5.774 31-10-2009, 04:44 PM
Ultimul răspuns: ringingBells
  [Sailor Moon]Never Say Goodbye - Is Time To Believe Little Star 1 3.133 29-09-2009, 08:13 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  The life of a male prostitute (yaoi,shounen ai and normal couples) Lithium-Angel 92 45.367 09-06-2009, 10:32 PM
Ultimul răspuns: adyna_45
  Gravitation-fik Flash 7 6.564 26-12-2008, 12:29 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Once upon a time... Kiubi 2 3.277 05-10-2008, 03:27 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Gravitation $w33ty 5 5.778 09-03-2008, 03:13 PM
Ultimul răspuns: $w33ty
  Gravitation Fiction EvilManiac 1 8.776 08-02-2008, 09:19 PM
Ultimul răspuns: EvilManiac


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)