Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tattoos and pierces

#1
Deci ce parere aveti despre oamenii care se tatueaza sau care is fac pierce-uri ?
Va-ti gandit sa va tatuati sau sa va puneti pierce-uri ? Aveti asa ceva?

Mie imi plac aceste persoane care se tatueaza si au pierceuri si nu mi se par deloc ciudate, cum le considera majoritatea oamenilor, plus ca la 18 ani am degand sa imi fac un tatuaj, si sper sa imi fac curaj pt un pierce in barbie. Totusi mi se pare o prostie sa imi faci un tatuaj care nu semnifica nimic, iar tatuajul pe care mi-l voi face o sa fie foarte mult gandit.
voi ce parere aveti?....
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#2
Ador aceasta arta. Sa ai piercing'uri, sau sa ai tatuaj mi se pare ceva foarte interesant.
Eu personal, am 4 piercing'uri in ureche. Mi le'am dat singura cu cercelul sau un ac. Nu a durut. Conteaza foarte mult sa folosesti un cercel de argint atunci cand pui prima data cercelul in gaura proaspat data shi de asemenea conteaza foarte mult sa ii dezinfectezi regulat. Am avut 5, dar o gaura mi s'a infectat shi a trebuit sa o las sa se inchida, dar o sa'mi dau altul in curand^_^ Vreau sa am urechile, cum le are Pein(Naruto)...mi se pare foarte tare. Locul meu favorit de piercing, este buza. Am avut o tentativa, dar era in perioada cu bacul shi am zis sa nu fiu defavorizata din cauza asta. Sunt persoane care se iau dupa asta shi t catalogheaza drept o paria a societatzii, doar ptr ca ai piercing. Mi se pare aiurea, genul asta d superficialitate, but e o mentalitate des intalnita.
In legatura cu tatuajele, as dori sa'mi dau unul pe bratz, unul ca al lui Soubi(Loveless), ptr ca mi se pare genial8. Imi plac tatuajele de pe corpul lui Angelina Jolie, dar nu e stilul meu de placere, un corp total acoperit de tatuaje. Consider ca unul, sau cateva discrete, plasate intr'un loc senzual(incheietura mainii, sub buric in partea stanga, pe gamba) dau un rafinament superb. Dar asta depinde de personalitatea fiecaruia. Nu vezi bine, un motociclist solid,aratand agresiv, cu un ursuletz cu inimioare pe umar. Deja toata agresivitatea aia s'a dus in zambetul ursuletzului o.O Imi place foarte mult, tehnica veche de tatuare, pe care o foloseau maeshtrii japonezi. Mi se pare interesanta shi chiar mi'ar place sa ma tatuez in felul ala, folosind o perie din milioane de ace micutze. Presupun ca o sa iasa un tatuaj dragutz, dar shi durerea o sa fie pe masura.
[center][Imagine: SOTW2-House.png][/center]
[center]~only God doesn't believe in...God~[/center]


[center][Imagine: 1241698538_scrubs-party.gif][/center]
[center]Trolebuuuuuuuuuuuzzzzzzzzz[/center]


[center]Do you know a woman who hates herself enough to date me?[/center]

[center][Imagine: chibi_2605.gif]
Pompertziu Fulangesh, chibi-ul lui YamaMina
[/center]


#3
Mereu m'au incantat aceste lucruri. Cu siguranta imi voi face un tatuaj pe bratul stang <3 [mai am de asteptat cativa ani] Ofc, nu aiurea, insa inainte de a'l face voi sta mult, mult timp sa ma gandesc. [i hate thiz part] Durerea e suportabila anyway.
Pierce'urile..am purtat unul, desigur fals, as indrazni sa'mi fac o gaura in goltul gurii insa nu a venit momentul. Am purtat unul timp de o saptamana si mi'a placut senzatia. Singurele idei care mi se par deplasate sunt pierce'urile asezate in limba. I mean..care e senzatia atunci cand saruti acea persoana? ._." ...Nu placuta, presupun 21
Mama nu a comentat, dimpotriva ii place ideea cu tatuajul o.o. dar daca o aude si pe cealalta o sa dorm pe covor .. 21
Still i wuv them!
[Imagine: mi08ow.jpg][Imagine: eujbj7.jpg]
J-ROCK Power!
----------------------------------------------------

#4
Tatuajele mie mi se pare o adevarata arta. Smile Cu ajutorul lor te poti exprima cum vrei, permanent, si pe "panza" ta unica. Smile Bine, conteaza si sa alegi ceva care sa te reprezinte, cu care sa fii fericit si sa nu-ti fie rusine nici la 70 de ani cand, va dati seama, pielea ta osa arate ca... .
Piercing-uri... am citit o carte cu chestii de genu, Sarpe si cercel de Hitomi Kanehara. E violenta, brutala, dar asta ma face sa-mi doresc si mai mult sa-mi fac un piercing. Cel mai probabil o sa-mi fac in spranceana si in buza.
Si da, sunt constienta de "pericole", ca sa le spun asa.

#5
Vin si eu mai pesimista in thread-ul acesta.
Mie personal pirecing-urile nu-mi plac. Poate e din cauza ca am oarecum o fobie pentru ace si nu suport gandul sa fiu intepata. Tin minte cand eram mica am tot zapacit-o pe mama ca vreau si eu cercei, abia asteptam si cand am ajuns acolo si stateam pe scaun asteptand sa-mi faca gauri in urechi imi pierise tot avantul cu care venisem la realizarea ca trebuie sa-mi faca gaurile cu acul 21.
Tatuajele in schimb imi plac. Dar si acelea nu trebuie sa fie 100 pe corpul cuiva doar ca sa arate el "cool". Parerea mea e ca un tatuaj e o forma de arta si cand iti faci un tatuaj sa te gandesti la ce-ai vrea sa reprezinte acesta.
Oricum, eu personal piercing stiu ca n-o sa-mi fac niciodata, ma multumesc cu cerceii pe care-i am si tatuaj orice-i opsibil, dar trebuie sa ma gandesc muuuuuuuuult inainte sa iau o decizie clara (si cum eu am tendinta sa ma razgandesc usor...)
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#6
Tatoos: Pai ma uit la Laink insa sa ma tatuez nu ar fi una dintre alegerile mele , sincer oameni cu tatuaje nu sunt prea bine vazuti .
Imi palce arta si ele semnifica o parte din ele ..insa ...nu cred ca un tatuaj va aparea pe corpul meu .
Pierces:
hmm ..poate in ureche inca doi cercei ...sau in buza ..poate ...
dar cand vad cate un aurolac care are si in nas ,buza si spranceana ...scuza-ma dar atunci chiar ar trebui sa se duca cu parinti la un psiholog 65..
Imi plac ..intradevar insa ...nu mi-as face nicodata un tatuaj sau cercei prin limba sau mai stiu eu unde ...
Oricum nu am nimic cu persoanele tatuate sau cu pirces..[sau cum se scrie]
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#7
Da si nu...
Si mie mi se par interesanti cei ce au tatuaje sau pierce. Nu ma intereseaza ce cred ceilalti despre ei, mie mi se pare ca ei sunt singurii ce au ceva personalitate si vor sa arate ceva. Iubesc arta de a te tatua, nu tatuajele pe care le fac cocalarii pentru ca e la moda sau pierce-urile pe care si le pun manelistele in burice.
Corpul uman este prea frumos pentru a-l strica doar pentru ca asa e la moda , cu tatuaje ce nu semnifica nimic. Dar, odata ce sti ceea ce vrei sa exprimi si creezi o arta prin ceea ce faci, esti un om foarte bine vazut de catre mine.

Am deja un ac de siguranta in ureche 21 si mi-am perforat si buza intr-o zi , la o prietena acasa, pentru a vedea daca doare sau nu (si nu doare prea tare) , dar nu mi-am pus nimic pentru ca nu ma lasa ai mei si am lasat gaura sa se inchida (nu va ganditi la prostii ). Apoi, in vacanta de iarna, mi-am facut pierce in limba, dar l-am dat jos in mai putin de o luna pentru ca ma ranea. Am tatuat pe spate initialele mamei, pt a pastra mereu vie iubirea pe care i-o port in unele momente si legatura noastra.

Mie-mi plac punkerii (sau aurolacii, cum spune ~Sunako-chan~ ) caci ei e xprima ceva prin pierce-urile in buza, limba , nas , spranceana si mai stiu eu ce...
Nu-mi plac pirceurile in nas, cerceii aia micuti si stralucitori, ce te fac sa arati ca o ta**a (parerea mea), ci , mai degraba, belciugele alea uriase.

#8
Eu am un pierce in ureche ... In afara de cele doua gauri de cand eram bebelus [ cele pe care le au toate fetele ], mai am unul ... Adica, a 3-a gaura. Este in urechea stanga.
Mi l-am facut la o bijuterie, unde se fac si piercing-uri in ureche. Nu a durut deloc. Mie mi-ar place si unul in buza, dar ... Parintii nu ma lasa.
Cat despre tatuaje ... Imi plac mult. Daca nu pot sa-mi fac unul adevarat, eu imi fac cu pixul. Mi-ar place mult sa ma fac tatoo artista !!!

#9
Eu una ador tatuajele si pierce-urile... la baieti cel putin, iubesc tatuajele pe spate,piept, brate, sau gat 71 Mie, ca fata, mi-ar placea unul in spate, pe umar, sau pe gamba. Dar nimic exagerat...
Cunosc persoane cu tatuaje, si chiar imi plac, si mai ales imi plac cele tribale.

Pierce-uri... Imi plac baietii cu pierce in buza sau limba inca de cand aveam 13 ani ^.^ eu am unul in limba facut de acum 6 saptamani si ai mei nu stiu de el 21 si mai am inca unul in ureche, pe langa cele 2 facute de cand eram mica.
Mi-ar placea sa am mai multe gauri in ureche, dar m-ar demola parintii, asadar m-am rezumat la unul singur 21
Ce nu-mi place e cand vad o persoana care a exagerat prea mult cu gaurirea corpului sau cu tatuarea... nu stiu, dar imi inspira repugna sa vad pe unu/una cu 3 pierce-uri in buza inferioara, altu in cea superioara, apoi cine stie cate altele in urechi si in alte parti ale fetei...Si cu tatuajele la fel...
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#10
Kyaaaaaaaa ! 8 Eu le ador 65 pe ambele. Imi plac baietii care au tatuaje [ nu exagerate 22 ] si pierces 8 mai ales in spranceana. :X Sunt o fana a tatuajelor pe omoplat si pe brat. As vrea sa-mi fac si eu cateva 65 intr-o zi cu soare , en fin cand voi fi pe cont propiu. In legatura cu pierceurile, eu nu am, cu un an in urma mi se pareau de idioti, dar acum nu-mi pasa, mie-mi trebuie unul in buza. 21 Trebuie sa vorbesc cu mama si sa o iau usor, poate, candva, cand voi avea 60 de ani ma v-a lasa sa-mi fac. 21 Glumesc. Am planuit sa mi-l fac si pe acela cand voi pe pe cont propiu.
Chiar azi am vazut-o pe SoShy [ daca stiti cine e ] intr-un videoclip si are un tatuaj pe bratul stang [ de la incheietura mainii ] pana pe umar, cred, nu l-am vazut tot. E super smexi 8 il ador.
Totusi, pe alta parte cei cu catralioane de tatuaje si pierceuri mi se par dezgustatori 22
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End
















Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)