Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tattoos and pierces

#21
Pro pierce-uri, pro tatuaje !

Piercing-urile ... Eu am in urechea stanga si imi place. Dupa mine, mi-as mai face dar ... Nu pot ... Pierce-urile sunt interesante, imi plac. Arata bine. Dar au o limita, bineinteles. Fiecare are o parere, iar parerea mea este ca nu nu arata bine pierce-urile exagerate. Dar fiecare are parerea lui ...

Tatuajele ... Well, imi plac mult ! Ma uit pe travel living, la L.A ink si Miami ink. Sunt multi artisti tatuatori care se pricep. Ma atrage aceasta cariera, de tatoo artist. Cat despre tatuaje, cum am mai spus imi plac. Sunt pro tatuaje !
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#22
Eu sunt pro pierce cât şi pro tatuaje. Îmi plac.

Sunt o mulţime de oameni care spun acelaşi lucru. Pentru că asta îi fac diferiţi or so whatever. Pe de altă parte eu cred că atât piercingu' cât şi tatuajele sunt artă <3. Şi trebuie valorată. Eu spre exemplu nu am pierce. Am doar două găurele în urechi * lol cum a sunat asta * , you know as every girl. Dar nu port cercei [ obişnuiam but , heh long story ] . Dar îmi plac şi dacă aş avea ocazia şi permisiunea părinţilor mi-aş pune un pierce în sprâncean sau nas. Mereu m-au pasionat , şi mi s-au părut interensate. E adevărat că pentru o perioadă am zis că sunt doar pentru a te scoate în evidenţă, dar acum sunt o mulţime de oameni care au aşa ceva şi nu cred că acum toţi or să iasă în evidenţă din cauza asta. Bine or să o facă, dar cu ce scop? Dacă majoritatea au, lol. Cu asta nu sunt de acord. Să fie exploatată arta asta de nişte oameni, adolescenţi sau adulţi, care vor doar să se distingă sau ceva asemănător şi după ce au trecut de criza asta de identitate, pur şi simplu să arunce pierce-ul să îşi şteargă tatuajul >.< lol. Asta înseamnă că nu au valorat niciodată arta respectivă. Desigur că oamenii îşi schimbă părerile, sunt de acord şi cu acest lucru. Doar că ... Heh, depinde de fiecare situaţie.

Mă uitam acum câteva săptămâni la o emisiune în care se făceau tatuaje * so cool * And I got in love . Şi eu aş vrea să am unul. Nu mare ca să iasă în evidenţă. Să nu fie atât de vizibil , micuţ şi drăguţ .Asta pentru că apreciez asta o artă şi nu cred că îţi ' denigrezi ' trupul dacă faci asta. Dacă îţi găureşti urechile, sprânceana, limba, sau eu mai ştiu ce asta nu înseamnă că ai călcat cine ştie ce morală sau lege în picioare. Mie nu mi se pare aşa. Chiar dacă îţi tatuezi pielea, e a ta poţi să îi faci ce vrei. Plus că arta este atât de frumoasă şi diversificată, cum să n-o iubeşti?
Eu sincer nu îmi imaginez cum pot fi unii chiar contra acestor lucruri. Dar părerile sunt împărţite şi nu o să mă iau de aceştia. Doar dacă aş fi în cazul unuia aş realiza şi eu ce înseamnă pentru ei aceste lucruri. Şi nu bag mâna în foc că nu îmi voi schimba părerea, dar momentan mi se par super.

Despre oamenii care se tatuează sau îşi fac piercinguri, sunt total de acord cu ei. Deşi cu aceia care le fac doar de dragul de a arăta lu x-ulescul că nu ştiu ce şi din cauza unor motive stupide, ca de ex. să arate că au şi ei curaj sau din cauza anturajului [ frivolităţi lol ] atunci... oamenii aceia sunt chiar aiurea. Aiurea, da ce cuvânt. Şi totuşi să fi lăsat să faci un asemenea lucru doar din cauza unor banalităţi? Ştiu că nu toată lumea apreciază arta asta. Şi unora poate chiar nu le place dar fac asta că e la modă sau că eu mai ştiu ce. Heh, nu prind rostul.
Mie mi-au plăcut dintotdeauna pierce-urile şi tatuajele. Am dezvoltat o oarecare obsesie pentru tatuaje * lol * şi orice băiat care poartă pierce mi se pare drăguţ * laugh* prea mare generalizarea tough. În fine mi se par oameni ok. Dar nu poţi lua un om după faptul că poartă pierce sau tatuaj, nu ? Asta depinde de personalitatea fiecăruia. Şi dacă întrebarea este : ţi se par periculoase persoanele cu tatuaje multe şi piercinguri? Atunci şi răspunsul meu este : da. Acesta este adevărul.
Nu judeca o carte după copertă.
Ştiu că aşa este. Dar asta e prima impresie pe care mi-o dau persoanele de genul. Dar nu mă comport cu ele diferit or smth, doar că mă pot speria uşor în astfel de cazuri. Şi cred că este destul de normal . Heh. Dar să nu ne abatem prea tare. Depinde de fiecare persoană în parte dacă să ai o părere bună sau nu despre aceasta, cu sau fără pierce / tatuaj. You know. Dar de obicei genul acesta de persoane dau o impresie frightening, de fac să crezi că sunt persoane periculoase or smth. Nu o să o neg, şi eu am aceaşi impresie. I know its not good to criticize people like that, but one needs to be carefull.

M-am gândit de multe ori să îmi fac pierce, şi să mă şi tatuez. Dar cred că nu o să o fac , poate o să îmi treacă pasiunea asta odată cu trecere timpului . Momentan părinţii nu îmi dau voie * lol * să fac aşa ceva. Nu sunt de acord cu lucrurile de geul acesta. Hei ei probabil nu cred că e o artă * laughs* I do though. Enfin, plănuiesc să îmi fac un tatuaj, de pierce mi-a cam trecut. Îl apreciez and stuff dar nu cred că o să îmi fac vreodată, dat fiind că nu port nici cercei nu cred că m-aş ţine nici de pierce. Dar să am un tatuaj 105ceva care să mă reprezinte, I always wished for smth. like that. Timpul va decide though .

#23
Pierce si tatuaje :3
Ce dragutz, de mica urmaresc emisiunile de acest gen sau alte chestii.
Nu am tatuaje, sau alte chestii..cel putin nu inca. Imi doresc din tot sufletul sa am un tatuaj mic, dragut, nu prea mare, ceva care sa ma caracterizeze. Nu am inca o imagine exacta, insa asta e visul meu.
Parintii mei nu sunt mari fanii stilului asta, si chiar ma bat la cap sa nu-mi stric trupul, si etc..insa consider ca fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu corpul lui 4.
Pierce, si ele sunt foarte nice, cand nu sunt puse in exes, apoi o sa ajungi sa arati ca o perinuta ptr ace. Nasol.
Toate trebuie puse sub o anumita cantitate, prea mult strica uneori, insa imi plac 4
Oricum, e o arta frumoasa 4
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#24
Păi in ceea ce priveste pircing-urile , sunt pro . Am tot stat şi m-am gandit şi chiar mi-ar placea sa am unul , nu stiu exact unde , dar chiar imi plac . Sunt destul de nice , dar cred că părinţii mei n-ar fi de acord never ever ( de asta există totuşi conceptul de a fi major , nu ? 24 ) .
Tatuajele îmi plac , mai ales cele ce au câte o poveste la mijoc , mi se par foarte tari . Mai mereu încep să strig în sus şi-n jos că sunt kawai şi sugoi şi super tari , dar nu mi-aş face unul decât dacă aş avea un motiv întemeiat . Mi-am făcut în vară unul care nu era permanet , cu model tribal ( parcă , nu am idee cum se numea , nu prea înţelegeam engleza fetelor din Bulgaria ) . Dacă ar fi să îmi fac unul , l-aş face cu un anume motiv , nu pentru că aşa mi-a venit sau ceva de genu’ . Nu cred că e de glumit cu genu’ ăsta de lucruri , în plus mai târziu poţi regreta , deci cred că trebuie gândit înainte .
Îmi aduc aminte de emisiunea de pe Discovery Chanel , îmi plăcea mult dar de vreun an nu m-am mai uitat .
Îmi plăcea modul cum lucrau cei de-acolo , de la Miami Ink . Făceau nişte adevărate opere de artă , pur şi simplu sunt nişte artişti extreeem de talentaţi .
Şi ce dacă ei nu pictează pe hârtie or something like that ? Sunt super amazing pentru că pot să lucreze şi în acest fel şi fac o trebă grozavă 8 . So , şi în ceea ce priveşte tatuajele sunt pro . Şi pe durata copilăriei , cât încă depind de părinţi şi cred că nici morţi nu m-ar lasă , voi încerca tatuajele care se pot îndepărta : )) .
So , sunt pro piercinguri ÅŸi pro tatuaje 8 .

#25
Hello.
I like tattoos and specially on my shoulders.
I like to put message tattoos which give some message to life.
I do not like piercing.

#26
Tatoos:tatuajele imi plac,chiar ma gandeam dupa 18 ani sa-mi fac un tatuaj pe spate,ceva micsi simbolic.Nu imi plac tatuajele acelea mari si colorate pe toata mana sau pe tot spatele.Stiu ca deobicei persoanale tatuate nu sunt vazute prea bine,dar eu nu am nimic cu oamenii tatuati sincer,chiar imi plac,si poti intalni oameni de treaba.In plus daca mi-as face un tatuaj nu m-ar interesa ce ar zice lumea.Vorbele se duc si vin,nu bag de seama,in plus eu sunt putin si mai non-comformista,nu imi pasa ce zice lumea.Poate sa zica mie nu-mi pasa.

Pierces:pai aici este mai dificil,pierces-urile nu prea imi plac chiar asa de mult,nu ma atrag cam...cam deloc.Mi se pare o prostie sa stai sa te gauresti pe tot corpul,dar nu am nimic cu cei care au,este treaba lor ce fac,insa pe mine nu prea ma incanta aceste...gauri...sa zic asa.4
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#27
Pierce-ul si tatuajele sunt okay dupa mine, dar prea mult strica. Fiind un tip modern, nu am nimic cu persoanele care au pierce-uri sau tatuaje (exceptand tatuajele pe cap, fata, degete si pierce-urile in nas intre nari care arata ca un belciug de porc). Nu am nimic fata de ei, dar daca vad pe unu' cu 2 pierce-uri in nas, cate 2 pe fiecare spranceaza, 2 in buze, in barbie, prin urechi s.a.m.d cel mai probabil o sa incep sa'l iau la misto.
Tatuajele se pot scoate ( nu cred ca la noi in tara) cu laser, dar doare prea tare pentru unele zone sensibile si costa destul de multicel.

=D
Ask for it

~aDitZa Girl: do you wanna marry me?
Arken: Zup! i mean Yup!

#28
Mie una imi plac pierces-urile, dar nu in exces... adik in ziua de azi toti pustanii isi face o mie de pierces-uri in nas, in sprancea,in limba , peste tot... mi se pare exagerat. Cei drapt imi place un baiat cu pierces in spranceana, dar nu mai mult. Eu personal am trei in urechea stanga si doua in dreapta. Cele in ureche si in spranceana chiar imi plac, dar nu exces.
Tatuajele de asemenea imi plac intr-o anumita masura. Nu sunt de acord cu cele permanente si cu cele ridicol de mari si exagerate, fara nici o valoare. E stupid sa-ti faci ditamai tatuajul permanent pe spate, cu un craniu de mort... e absurd... nu simbolizeaza nimic, si la 80 de ani arati ca naiba... Personal imi plac cele in stil japonez si cele simbolice, cu o anumita semnificatie...
Eu una cred ca pierces-urile si tatuajele te ajuta sa arati cine esti ( si la modul pozitiv si la cel negativ) si pe unii chiar reprezinta, chiar n-am nimik impotriva lor XD
[Imagine: 6idws8.png]
Pour l'éternité ...


[Imagine: 6yds1e.png]

Merci măh Lynnuşor hug

#29
PRO!
Pierce nu am ,dar in schimb am un tatuaj, o pasare phoenix pe umarul stang,il am din martie , si care ma caracterizeza ,ma ridic mereu din propria cenusa,asta dupa ce la inceputul lui 2010 am avut un accident de masina din care am iesit cam sifonata(da ,femeile sunt soferi a naibii de prosti).Anyway planuiesc sa-mi mai fac unul ,dar inca nu-s decisa in privinta modelului si a locatiei.dar o sa fie marisor ,nu-mi plac tatuajele mici.

edit: pt. cei care spun ca ar fi aiurea ca o baba de 90 de ani sa aiba un tatuaj,ganditi-va ca sunt sanse sa nu traiti atat si pana la urma la varsta aia esti o stafida oricum ,deci ce mai conteaza dragonul de pe partea dorsala. 10
"I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best." Marylin Monroe

#30
Parerea mea? Arta pura !
Dar nici exagerat. Tot ce vreau e o stea mare pe mana stanga si un pierce in buza pe partea dreapta.
Am vazut pe un site.. uhm.. "Gandul" sau "Libertatea" , asa ceva, stiu ca era ceva ziar si avea site.
Si era top cele mai ciudate tatuaje si piercing-uri . Si era un tip gras cu putin par pe care l-a ridicat in sus si avea in nas si in urechi cercei cat un lantisor de gat, si pe toata fata avea cercei mai mici, chiar si in obraji.
[Imagine: Green_eyes-Anime.jpg]
A lot of people ask me " What do you wanna become? "
I say " An actress. "
And they're like.. " Oh, so that's why you're so though. "

"The winners never give up, and those who give up never win. So go there, walk proud and show them what you can do." Cathy Hopkins




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)