Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tattoos and pierces

#31
(23-06-2009, 09:41 PM)white angel A scris: Deci ce parere aveti despre oamenii care se tatueaza sau care is fac pierce-uri ?
Depinde de oameni, doar pentru ca isi fac un tatuaj asta nu inseamna ca deja incep sa am anumite pareri despre ei. Unii au niste designe-uri geniale, in timp ce altele ...nu.
(23-06-2009, 09:41 PM)white angel A scris: Va-ti gandit sa va tatuati sau sa va puneti pierce-uri ?
De fapt da, intentionez sa-mi fac un tatuaj, cat despre pierce-uri, nu stiu daca as mai vrea altele suplimentare.
(23-06-2009, 09:41 PM)white angel A scris: Aveti asa ceva?
1 in pierce in helix iar altul in...aa mai jos, langa cel din copilarie (ambele in urechea dreapta). Also, am mai avut pentru o scurta perioada de timp pierce in limba.
Do not speak unless you can improve the silence.

#32
Sincera sa fiu pierce-urile nu imi plac de nici-o culoare.Desigur,cand eram mica,admiram si imi doream sa am si eu,dar acum nu mi se mai pare nimic special in a-ti face pierce.Deci nu.
Ei bine la tatuaje e altceva.Multi care si le aplica pe piele o fac cu un scop:evenimente speciale,pierderi,intamplari...Si mi se pare fascinant imbinarea acestora cu desene si inscriptii semnificative.Chiar intentionez sa fac si eu asta insa sunt prea multe bariere :99:
[Imagine: 15s6jdk.jpg]
~However long the night, the dawn will break.~

#33
Eu sunt pro amandoua, desi imi plac mai mult tatuajele. Bine, ce-i prea mult strica, e adevarat. 21 Dar mi-as dori un tatuaj, pe care o sa mi-l si fac candva. Cum a mai zis cineva pe-aici, mi se pare aiurea sa iti faci un tatuaj fara nicio semnificatie, pana la urma va fi permanent.
Cat despre pierce-uri, mi se par ok. Il poti da jos cand vrei, daca te-ai saturat de el gaura se acopera, and so on. Dar nu ma vad pe mine cu asa ceva. Poate doar inca o gaura-doua in una dintre urechi, asta mi-ar placea la nebunie. 65 71
Nu am nimic cu cei care au tatuaje sau pierce-uri (sau amandoua), nu mi se pare corect sa judeci dupa aspectul asta. Dar, cum am mai zis, ce-i prea mult strica.
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#34
Tatuajele si pierce-urile sunt super, nu cred ca e nimic anormal, eu am 3 gauri in fiecare ureche si ma gandeam sa-mi mai fac inca doua sus unde e zgarciul ala. Si stiu ca doare de te c*ci pe tine dar merita Smile . M-am gandit sa imi fac pierce in limba dar ma razgandisem pentru ca ma expuneam la multe riscuri asa ca doua in buza ar fi ok dar mai incolo pentru ca deocamdata nu ma lasa cu pierce-uri pe fata. In schimb tatuaj da, imi voi face in vara si abia astept. Vroiam sa ma apuc si eu de tatuat dar nu am gasit pe cineva care sa ma invete asa ca am renuntat. Singurul tatuaj care-l am e un punct pe mana 21 .
Este frumos sa vezi o persoana care are multe tatuaje frumoase si colorate, nu stiu, imi place mult. Sunt o mare fana Kat von D.
[Imagine: Untitled-3-6.png]

#35
Pierce-urile imi plac,vreau sa-mi fac si eu vreo 8 in nas ca Pein 4.
Tatuajele imi plac si ele,momentan am un dragon pe bratul stang(asta) si pe bratul drept vreau sa-mi fac tatuajul lui Natsu din Fairy Tail.

Pentru cei care vreti sa va faceti tatuaje va recomand sa mergeti la un salon autorizat,mie mi l-a facut un prieten cu un aparat de tatuat home made dar totusi l-am dezinfectat inainte de folosire si cerneala era speciala pentru tatuaje.
Am sa fac rau de dragul de'a nu face bine
Stiind ca daca fac lucruri rele o sa ma simt bine.
http://myanimelist.net/animelist/bolomaniac

[Imagine: 2448.gif]

#36
@bolomaniac, din cate stiu eu, Pain are sase in nas. Trei pe o parte si trei pe alta. De restul nici nu mai vorbesc.

Odata ce fac 18 ani, imi fac tatuaj fara doar sau poate. Si poate alte pierce-uri in urechi, de asta sunt sigura. Din cate stiu eu sunt unele slujbe care nu iti permit nici macar un pierc sau ce sa mai vorbesc de tatuaje. De obicei cele in care interactionezi cu oamenii. Nu as vrea sa exagerez, dar un mic tatuaj, ascuns sau nu arata dragut. Cat timp nu il am tatuat pe tot piciorul pe Orochiamaru, ca tot venii vorba de asta. Probabil un mic fluturas, am o slabiciune pentru ei sau poate o sa imi schimb parerea pana atunci.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#37
Pierce-urile le ador.Tatuajele nu prea. Toata lumea stie de Kat si tatuajele ei, cu toate astea, foarte rar m-ar putea auzi cineva ca imi place un tatuaj. In schimb, nu am absolut nimic cu cei care le au, cu o conditie: sa nu fie acoperiti din cap pana in picioare 22 . Mi se pare total aiurea,pana la urma tot te saturi de el.

In ceea ce priveste "gauritul" 21 e chiar ok. Nu am nici un pierce pt ca abia am cerceii din ureche si nici nu mi-ar sta bine cu cercei extra prin ureche sau buza. In schimb, vad ca tot mai multi se orienteaza catre pierce in limba. Stiti ca doare si e al naibii de problematic, nu? *heheh* mie imi plac mai mult pierce-urile decat tatuajele.
[Imagine: 9r3myo.jpg]
Thank you VeVe :3

#38
Pentru mine un tatuaj inseamna o amintire, ceva la care tin, ceva de care nu as vrea sa uit, ceva extrem de important. Deja am doua tatuaje permanente si am de gand sa-mi mai fac. Imi plac foarte mult si tin la ele, iar de firea mea sunt nepasatoare - nu m-am gandit niciodata ca m-as putea plictisi de ele. Daca vreau - fac.

http://xmages.net/storage/10/1/0/7/6/upl...1a5e44.jpg
Acesta e mai micut, simbol 30 Seconds to Mars. Aceasta e trupa mea preferata, pe care o ador cu intreaga mea fiinta. E un tatuaj ce intareste pozitia mea in Echelon. Asa imi arat recunostinta fata de Jared, Shannon, Tomo si de tot ce fac ei pentru noi.

http://xmages.net/storage/10/1/0/a/7/upl...f20d64.jpg
Marea mea pasiune - lumea Harry Potter - nu a putut sa nu lase urme. Smile Traiesc de ani de zile in lumea asta magica si asa va fi mereu. HP m-a schimbat si a adus ceva frumos in viata mea.

#39
Mie personal imi plac mai mult tatuajele. Mi se par geniale atunci cand isi au rostul. Cat despre pierce-uri...sor'mea are unu' in limba. Imi place cand se joaca cu el doar ca sa o enerveze pe mama si s-o scarbeasca 21. N-am nimic cu cei care au pierce-uri, din contra, mi se par interesanti, acum depinde si de persoana, insa eu nu mi-as pune, poate doar in ureche, cartilaj, eu nici nu-l consider pierce acolo. In privinta tatuajului...ma mai gandesc. La un moment dat vroiam sa-mi fac unul cu serpi si sabii...dar mai tre' sa astept 10
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#40
Sunt pro pierce ÅŸi pro tatuaje.

Le ador. Pierce-uri am 3 in ureachea stanga si mai am unul in limba. Pe toate mi le-am la un salon autorizat, mi-era frica sa nu patesc cine stie ce daca ma las pe mana amatorilor. Imi plac tipii cu pierce mi se par sexeh <3. Am avut pierce si in buza dar mi l-am scos luna trecuta.Tatuajele imi plac, deasemnea. Mi se por o prostie tatuajele cu trupa/filmul preferat/a . De unde stii ca peste cinci o sa-ti mai placa si nu o sa regreti mai tarziu ? Dar mai absurd mi se pare sa-ti tatuezi numele iubite. Nu ai de unde sa stii daca vei mai fi si dupa cine stie, te vei chinui sa-l acoperi. Ador tatuajele care semnifica ceva pentru persoana respectiva. Daca tot vrei sa ai un tatuaj stupid mai bine iti faci unul care sa tina doar 3 luni. Decat sa regreti la patruzeci de ani ca ti-ai facut un mar pe mana. [lol-am o prietena care vrea sa-si tatueze un mar.]
[Imagine: tumblr_lmvc2mI9Fg1qcr1eb.gif]
Ohana means family. Family means nobody gets left behind, or forgotten.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)