Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tattoos and pierces

#51
(23-06-2009, 09:41 PM)white angel A scris: Deci ce parere aveti despre oamenii care se tatueaza sau care is fac pierce-uri ?
Am o parere absolut normala. Daca un om se tatueaza sau are pirce-uri, nu inseamna ca e neaparat extraordinar sau iesit din normal. Este absolut ok in ochii mei si fara si cu, atata timp cat ma inteleg cu persoana respectiva, iar daca vad pe strada un tip/o tipa tatuat/tatuata si-mi place spun doar "super tare" si atat.

(23-06-2009, 09:41 PM)white angel A scris: Va-ti gandit sa va tatuati sau sa va puneti pierce-uri ? Aveti asa ceva?
Da m-am gandit de multe ori sa ma tatuez si chiar o sa-mi fac cateva tatuaje. Eu personal am avut 5 pirce-uri. Unul in limba, trei in buza si unul in buric. Am ramas doar cu unul in buza pentru ca aratam prea de tot cu trei in buza si cel din limba l-am scos dar il voi pune inapoi saptamanile aceste, cat despre cel din buric mi s-a infectat si nu ma gandesc sa mi-l pun iar.
Tatuaje cum am spus o sa-mi fac. Un craniu pe gat, aripi de inger pe spate si o sa-mi mai fac pe incheieturi cu numele prietenilor mei cei mai buni (Hori si Lidi).
(23-06-2009, 09:41 PM)white angel A scris: Mie imi plac aceste persoane care se tatueaza si au pierceuri si nu mi se
par deloc ciudate, cum le considera majoritatea oamenilor,
Si mie imi plac. Oameni care ii fac, ciudati si fosti puscariasi (cum zic unii, ca, daca ai un tatoo asta inseamna ca ai fost la puscarie) asta e gandire de pe vremea lui Ceausescu. Si sincer pe mine nu ma afecteaza ca si mie mi s-a spus ca sunt ciudata din cauza pirce-urilor.

(23-06-2009, 09:41 PM)white angel A scris: si sper sa imi fac curaj pt un pierce in barbie.

Nu doare deloc, cel din barbie. Simti doar cand intra branula, atat. 4

(23-06-2009, 09:41 PM)white angel A scris: Totusi mi se pare o prostie sa imi faci un tatuaj care nu semnifica nimic, iar tatuajul pe care mi-l voi face o sa fie foarte mult gandit.
Si prietenul mamei mele are un tatuaj si nu semnifica nimic. Mi-a spus ca si l-a facut pentru ca i-a placut cum arata. 4

^^
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#52
Pana la urma mi-am luat inima in dinti si mi-am refacut tatuajul de pe spate pe 5 Decembrie 2011 si sunt foarte multumita de el. A durut ca dracu' si au fost implicate doua ore de munca si prietena mea cea mai buna langa mine. M-a costat doar 150 de euro pentru ca l-am facut mai mic fata de ce vroiam initial, dar asta a fost cadoul meu de 20 de ani si sunt fericita cu el. A fost putin... err, sore cateva zile, dar acum ma gandesc sa mai imi fac unul.

It's an addictive pain.

Si asta e tatuajul meu, nu, nu am o poza mai putin pitzi

O sa revin cu o poza mai en detail. Asta e facuta la vreo doua zile dupa. A trecut anul aproape.
Mai vreau unul acum cand reusesc sa imi tonifiez abdomenul. Vreau un manta ray in combinatie cu un tigru. Nu stiu exact cum va iesi modelul, dar abia astept.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#53
'' Humankind cannot gain anything without first giving something
in return. To obtain, something of equal value must be lost. ''

[Imagine: Automail_sig_450x150_zps188a256a.png]

#54
Tattoo? FKYA ART!

Planuiesc sa imi fac unu, micut de inceput, ~desigur cu o semnificatie pentru mine, m-am gandit la un Octopus + cateva chestioare pe langa el. Este ce mi-am dorit mereu, si reprezinta ceva enorm pentru mine in viata.
Iar pierces? cateva in urechi : doua in lob, unu snug, unu in buza ( desi nu il mai port de 2ani ) si maybe ivi voi face si unu industrial.
[Imagine: kateavatar_zpsf122dc5b.gif]

#55
Personal sunt pro ideii "you do whatever you want with your body" asa ca, implicit sunt pro tatuaje si piercinguri. Am doar o usoara reticenta cand vine vorba insa de tatuaje lipsite de semnificatie, nu neaparat pentru ca sunt impotriva rol, ci pur si simplu deoarece nu le inteleg. Nu inteleg de ce te-ai face un tatuaj care nu inseamna nimic pentru tine doar pentru ca e "dragut" (and believe me, I know a person like that). Da, sunt o arta si da sunt frumoase din punct de vedere estetic dar cumva cumva le apreciez mai mult pe cele care au o anume poveste in spate, o anume semnificatie pentru cel care le poarta.

Momentan nu am nici piercinguri, nici tatuaje (doar cele doua gauri obisnuite din urechi care nu se pot numi tocmai piercinguri imo). Mi-ar placea totusi sa mai imi fac cateva gauri in urechi, e o dorinta pe care o am de multa vreme si am fost oprita de la o indeplini de diversi factori - cum ar fi parintii care imi dadusera ultimatumul de "dupa 18 ani cand pleci de acasa", de faptul ca imi pierd cerceii repede si probabil as si uita de ele, my carelessness etc. Nu se stie niciodata insa cand ma va apuca cheful.

Cat despre tatuaje, mi-ar placea tare mult unul. Problema e ca sunt extrem de schimbatoare in ceea ce priveste lucrurile care imi plac cel mai mult. Pot sa fiu indragostita de ceva acum si sa imi pierd interesul dupa jumatate de an, sa vreau ceva cu ardoare acum dar sa imi dispara cheful de acel lucru peste cateva luni. Nu sunt statornica si complet hotarata in privinta asta, that's it. Cred ca ideal pentru mine ar fi un tatuaj care sa dispara intr-un an, doar ca ma indoiesc ca exista asa ceva (din cate am investigat eu cel putin ^^''). Avand in vedere firea mea care se plictiseste usor, mi-am facut un sistem propriu de alegere a tatuajelor: de fiecare data cand am o idee de un posibil tatuaj, imi stapanesc entuziasmul si o tin bine minte, spunandu-mi ca, daca inca o mai am peste cel putin doi ani, atunci il voi face pentru ca inseamna ca mi-l doresc cu adevarat si nu ma voi putea plictisi de el. Pana acum am renuntat la doua idei de tatuaje folosind tehnica asta (la unul cu pasari si la unul cu versurile celor de la Robin and the Backstabbers "si n-ai orbit, e doar o pana de curent"). Momentan ma tot gandesc sa imi fac unul cu "I tramp a perpetual journey" sau "I go to seek a Great Perhaps"... dar mai astept, mai astept sa vad daca mai vreau in ceva vreme.
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)