Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tattoos and pierces

#41
Sunt singura contra de aici?!

Okay, let's begin the story. Tatuajele mi se par artă. Îmi plac, dar doar ca desen, nu aplicat pe piele. Şi să zicem că nu ar fi problemă un tatuaj, două. Dar să nu se exagereze. Tatuajele pot produce infecţii şi boli grave, se poate ajunge chiar şi la cancer de piele. Deci când te hotărăşti să îţi faci un tatuaj permanent, trebuie să te gândeşti de două ori. Şi nu neapărat la tatuaj, ci unde îl faci. Chiar dacă ai ales să îl faci al un salon autorizat, nu se ştie.
Când vine vorba de pierces, nu le sufăr decât pe cele din ureche. Şi numai la fete sau rockeri/metalişti. Adică, când vezi un şmecheraş cu un cercel care se vede strălucind din capătul străzii, ţi se face rău. Pentru bărbaţii cu un singur cercel am două posibilităţi: ori sunt gay, ori piraţi. Şi nu cum nu văd prea des vapoare parcate la marginea străzii...mda.

That wus my asweum opinion. Take care.

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#42
Sunt absolut pentru tatuaje si pierce'uri.
Pierce'uri: nu am multe. Am doar inca patru gauri intr-o ureche si doua in cealalta. Dar vreau sa imi mai fac. Mama mi-a promis ca daca ies prima din clasa intr-a opta, ma lasa sa-mi fac cate gauri vreau. Tin sa mentionez ca toate gaurile Eu mi le-am facut. M-am mirat si eu cand am vazut ca nu s-a infectat nici macar una <.<". Chiar nu a durut cand mi le-am facut pentru ca am folosit cercei cu cu chestia aia subtire si a intrat imediat. Nu sunt insa deacord cu pierce'urile in limba, in sfarcuri [scuzati 21] sau in alte parti de genu'. Cele in spranceana si in ureche mi se par chiar Oke.
Tatuaje: mi se par absolut geniale! O adevarata arta. Le iubesc. Maicamea e impotriva lor si a spus ca atunci cand ma voi hotari sa-mi fac unul, voi fi la casa mea :]]. Mi-ar placea sa-mi fac un fel de aripi pe spate. Deja mi-am ales modelul ^^". M-a inspirat cartea Melissei Marr "Obsesie" din seria "Fascinatie". Vi le recomand. Sunt absolut geniale si chiar le ador.
Sunt deacord cu Jess cand a spus ca tatuajele cu numele iubitei/iubitului sunt absolut tampite pentru ca e posibil sa te desparti de persoana respectiva. Nasol oricum.
In mare sunt deacord cu ambele categorii si chiar le iubesc si le admir.
Hugs! pupichug
Ştiai că cea mai puternică bombă atomică detonată vreodată a avut o forţă explozivă de 50 megatone de TNT (trinitrotoluen), de 2.500 de ori mai mare decât bomba de la Nagasaki?

[Imagine: aintallthat.gif]
Yeah... You Know.

#43
Dupa cum se poate vedea in avataru' meu tatuaj am. E primul facut; zic primul pentru ca vreau si o sa imi mai fac. L-am facut acum anul trecut prin martie, dupa ce a murit cineva foarte drag mie. E o ambigrama si reprezinta mult pentru mine. La fel si urmatoarele modele ce vor fi facute. De fapt asta e cel mai important cand faci un tatuaj... sa insemne ceva pentru tine. Daca vrei neaparat un unicorn in tanga facand surfing pe o pizza cu un joint in dinti...(ma chinuie imaginatia)...poti sa-l faci in henna sau semipermanent (intre 6luni si 5ani)

Piercing am avut in spranceana...dar nu a fost facut perfect. Nu se vindecase niciodata cum trebuie si pentru ca am un fel anume de a dormi...ca sa nu intru in detalii...mereu apareau probleme. Oricum vroiam si eu sa ma angajez undeva mai profesional si nu "dadea bine" un pierce.

Nu mi-as mai face pierce, dar tatuaje da...
Cat despre durere, nu e atat de simplu. Depinde unde il faci pe corp si de marime si complexitate si daca are foarte mult negru (sau alta culoare) si deci trebuie sa "insiste" in aceeasi locatie pe piele pana iese perfect.

Dar dupa mine conteaza starea ta de spirit cand il faci (+cat de bun e artistu - e ca la doctor...unu bun iti face injectia fara sa simti).
...
Nu stiu daca a mai scris cineva asta dar n-am avut chef sa citesc atatea pagini...gen sunt la munca eu...si cica ar trebuie sa muncesc...dar ramane secretu' nostru 4
You can't have AWESO__, without ME!
:bv:
..................................
Say hello to my little friends!
[Imagine: chibi_10499.gif]
Leinad and Wolfspark

#44
N-am probleme cu tatuajele sau piercinguri. Fiecare sa-si faca si in gat daca vor, dar daca e sa pateasca ceva, ei o sa sufere.
Amica mea (adica... Mini - ea ma facuse sa vrea sa-mi iau chitara acum patru ani *ea si j-rock-ul ei) si-a facut doua in urechea dreapta, vrea si in stanga sa-si faca. Chiar n-am nicio problema, mi-a starnit si mie sa-mi fac. Tatuaje, am vazut persoane cu tatuje (ex: Tata - cel mai bun exemplu, imi place piramida de pe piept-, frati-su, Bogdan, a lui Mini - scorpion, rawr-, tipul ala dragut care a incercat sa-mi faca bicicleta chiar daca nu ma cunostea si mi-a luat "parte" cand prietenii lui faceau misto pe seama mea si a bicicletei etc). Daca ar fi sa-mi fac, desii eu cu distrugerea corpului nu sunt pro, as vrea sa fac ceva simbolic... Adica, ceva ce sa o reprezinte pe mama si puterea ei cu care a luptat. Desii o sa pastrez in inima, adanc... bla-bla-bla. Oricum, sa se inteleaga ca sunt pro piercersurilor.
[...] Daca ar fii sa-mi fac piercinguri - ureche, clar. Desii in urma cu ceva timp (acum cativa ani), doream unul in buza cu lant pana la un piercing din ureche cum vazusem in NANA (a avut influenta anime-ul asupra mea).
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#45
de acord cu piercurile,chiar scriu si un fic bazat pe personajele din naruto21,anyway,tatuajele si piercurile reprezinta cate ceva,si daca ar fi vreodata sa-mi fac un tatuaj,as face ceva ce ma reprezinta,ori ceva important,ce reprezinta o amintitre pretioasa.
Ca sa adaug,sunt fan mare L.A Ink si Miami Ink,si nu as considera ciudat sa ai tatuaje ori piercuri,deoarece e o tara libera si fiecare face ce vrea4
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

#46
M`am gandit o data, si inca ma gandesc. Nup, nu la un pierce, nu ca nu mi`ar placea, dar prefer sa nu`mi penetrez pielea 10 Mi`ar placea insea un tatuaj cu `Miky` undeva pe umar, cu un scris din acela mistocar. Asta, sau poate undeva pe la incheietura mainii stangi (sau drepte, depinde de starea mea pe moment :p). Faza este ca imi doresc tare mult unul 4 Stiu ca nu il voi regreta. Chiar si peste ani cand n`o sa mai aibe cine sa`mi spuna Miky, si sotul si copchiii si toata satra de amanti (no? 21 ) n`am sa regret. O sa `l pastrez ca amintire 4 Pacat doar ca nu mi`l pot face de pe acum
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#47
[ am senzaţia că am mai postat aici ] Vreau un pierce pe undeva pe la lobul urechii sau în buză, deşi am posibilitatea, şcoala mă împiedică să îmi fac în buză fiindcă e la vedere, dar nah pot să-l port în vacanţe. Cât despre durere...i don't care. Am trecut prin multe chestii care ar fi putut să doară şi nu au făcut-o, so...
-

#48
Pierce-uri...Mie special imi plac cele din sparceana dar totusi nu o sa-mi pun asa ceva(nu e genu' meu).
La tatuaj mam gandit o perioada dar nu la unul permanent...mai bine fac unu' tine 4 ani si gata(si nici nu ma costa asa mult).
Deci pot zice pro
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#49
Azazel, te referi la cel cu henna?

Anyway, I have the feeling I've said it before. Am un tatuaj, de anul trecut din Iulie, dar regret nu ca l-am facut, ci ca tipul care mi l-a facut e un idiot. Nu a iesit cum am vrut, nu mi l-a terminat si e mai mic decat trebuia sa fie. E localizat pe spate, jos, mijloc si ar trebui sa fie un copac al vietii cu trunchiul silueta de femeie. Eh.

Dar nu-i bai, il voi acoperi cand reusesc sa am bani, cred ca va fi un tigru. Tiger, just like I call my canadian baby.

Pierce nu vreau, am o teama de a-mi face gauri prin corp.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#50
Piercing-urile nu-mi plac; mă refer la cele care se fac în buză/nas/limbă :]. Nu mi-aș face niciodată așa ceva; cât despre cele în ureche, eh.. pe astea le "suport" ca să zic așa și am de gând să-mi fac. :3
Iar tatuajele le ador. Probabil îmi plac așa de tare pentru că tata are cam multe, printre care și unul cu mine <3. Și am văzut și la unchiul meu numele soției sale cu un trandafir încolăcit în jurul său. ( ăsta era superb : x ) Și dacă mă lasă, când voi crește - 18 sau 19 ani - îmi voi face, chiar dacă ar fi o problemă.. Să nu fiu alergică *sper că nu* și îmi este și frică de ace. ( ar fi drăguț să scap de ea, deși nu cred. : )) )
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)