Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tattoos and pierces

#11
Ei bine, tatuajele sunt foarte interesante dupa parerea mea. Prin ele poti transmite un mesaj anume, fara sa fie nevoie sa vorbesti. Dar exista si aspecte neplacute dupa parerea mea:
1. Ca sa iti faci un tatuaj trebuie sa suporti durerea care cred ca este destul de mare.

2. Te poti plictisi usor de tatuajul tau, dar fiind permanent, vei recurge la o operatie, care si aceasta este destul de neplacuta.
Piercingurile nu imi plac. Prin ele nu transmiti niciun mesaj anume. Persoanele care isi pun piercinguri in limba... sincer, nu imi este in putinta sa le inteleg.
Nu am purtat, dar imi dau seama ca si tatuajele si piercingurile necesita anduranta (sa fi gaurit sau intepat este, cum am mai spus, dureros) iar daca nu exprima ceva (problema se pune la tatuaje) degeaba au fost facute.
Cine spune ca n-a avut parte de tristete este un mincinos.
Violenta este ultimul refugiu al incompetentei.
Optimistul e un prost fericit. Desigur, pesimistul e doar prost.
Nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare clipa!

#12
Deci sunt innebunita dupa piercinguri si tatuaje. Imi plac la nebunie tatuajele facute de Kat von D, dar le prefer totusi pe cele color.
Am cinci gauri in urechea dreapta si mi le-am dat singura. Am vazut ca cineva a zis ceva despre cercei de argint este totalmente gresit. Pentru a-ti da gaura singura/singur trebuie sa te duci la bijutier si sa ceri cercei medicinali, acestia sunt din aur( bine ca are si aur alb) nu costa mai mult de 30 ron si sunt sigilati si speciali pentru asa ceva. Daca nu suportati aurul atunci puteti incerca cu argintul depinde de fiecare.
Mai am un pierce in spranceana pe care tot singura mi l-am facut cu branula. Nu ma durut deloc cand am facut gaura dar m-a durut ingrozitor cand mi-am pus cercelul. Oricum nu am avut nici o problema cu nici un pierce.
Cat despre tatuaj astept sa ajung la anul la facultate in bucuresti sa mi-l fac. Am un prieten care cunoaste un salon acreditat si ma duc acolo sa imi fac tatuajul. Eu mi-l fac pe mijloc, jos. Am inteles ca se numeste stampila t****i dar asa se zicea si inainte ca daca ai piercinguri in urechea dreapta esti yuri si alte chestii de genul acesta.
Eu mi le-am facut pentru mine, pentru ca mi-a placut si imi sta bine si imi place la nebunie sa sochez si sa le demonstrez tuturor ca aparentele insala.

#13
Denny... tatuajul lui Soshy se întinde până pe picior.... Ţi se pare... smexy atunci când îl vezi pe ea. Dar pun pariu că daca l-ai avea tu, după o anumită perioadă... nu ţi s-ar mai părea aşa tare. My oppinion39
http://media.photobucket.com/image/soshy...HY.jpg?o=3
Revenind la subiect... nu sunt nici pro... dar nici contra. Pirce-uri... am 3 într-una dintre urechi. În rest... nu mă intereseaza să-mi "ataşez" alte pirce-uri... sau să fac artă pe piele. Sunt unele tatuaje care îmi plac. Sunt frumoase cănd eşti tânăr şi pielea ste întinsă. Dar... doamne fereşte să ai un tatuaj uriaş pe spate la 80 de ani. Va trebui să întinzi pielea cu făcăleţu să îţi dai seama ce vrea să însemne. Urât... foarte urât.
Acum... în ziua de azi... toată puştimea e ahtiată după tatuaje şi chestii de genul ăsta... doar din dorinţa să iasă din anonimat. Să fie văzut cu alţi ochi de societate. Mda... asta au ei în cap.
Asta este părerea mea. Cine nu este de acord cu ea... asta e.

#14
Sunt pro pierce-uri ÅŸi pro tatuaje.
Acum câţiva ani mi se părea nebunie curată să-ţi faci tatuaj. Pentru ce ? Nu-i găseam motiv. Dar am început să mă uit pe Travel and Living [as soon as I got it] şi am văzut emisiunile despre tatuaje. La ce lucruri strâmbe văzusem pe la mare, în oraş - deşi mai rar, Galaţiul a început să poarte tatuaje dă fiţă abia de anul ăsta, s-au făcut în vară saloane şi găseşti toate piţipoancele că vor să-şi facă o coroniţă pe fund, sau cocalarii cu "ţigan" pe burtă [şi nu glumesc, chiar am văzut pe unul cu tatuaj din ăsta şi nu era făcut la mişto] - sau prin alte ţări, când am dat de Miami Ink mi s-a părut incredibil, deşi nu m-au convins să vreau să am şi eu unul. Erau într-adevăr, frumoase, dar mai bine le vedeam pe pielea altcuiva decât a mea. Apoi am văzut LA Ink. Ei bine ... dacă vreodată o să am îndeajuns de mulţi bani cât să-i sparg pe un tatuaj şi un dus-întors [sau poate doar dus, cine ştie ? :] ] până în LA, ei bine atunci chiar aş vrea să-mi fac unul. Dar nu unul tribal, ce naiba, un desen! Nu ca să ies din anonimat, ci pur şi simplu pentru că îmi plac.
Oricum, depinde de om până la urmă. Mi se par cele mai tâmpite cele cu text sau cele cu motiv tip "aaa, mi-am tras gagiu nou, îmi fac un tatuaj cu iniţialele noastre" :/ Cele mai scârboase mi se par cele pe gât, iar cele care mă deranjează sunt cele cu portrete. Sunt frumoase, într-adevăr, dar e aiurea să ai faţa unui alt om pe corp :/ Nu mă deranjează deloc cei cu tot corpul plin de tatuaje, btw, iar atunci n-am nimic cu omul dacă are şi pe gât.
Apoi pierce-uri ... de ce nu ? Până la urmă e cel mai uşor de făcut, vine unu', îţi găureşte buza/urechea/ce-oi vrea şi te-ai scos. Sincer aş vrea unul, dar momentan vreau să trec ultimul an de gimnaziu fără să - mai - ţipe vreaun prof la mine că de ce nu am ţinută corespunzătoare. Şi cred că mai degrabă s-ar enerva la un cercel în buză decât la nişte pantaloni cu multe buzunare :/

#15
Pierce-urile intotdeauna mi-au placut.De mica tot am avut boala asta "a gauritului" dar m-am rezumat doar la urechi (am 5).De vreo cateva zile insa mi-a intrat in cap ideea de a-mi da in limba 21.99% din persoanele carora le-am spus ( nu prea multe de altfel) s-au uitat l-a mine ciudat si mi-au spus ca nu sunt sanatoasa.Pana la urma, daca vreau cu adevarat sa-mi fac, imi voi face indiferent de parerile altora.Faza tare e ca mi-e al naibii de frica de ace 21.Adica n-am nimic cu ele, daca nu ma perforeaza.Dar presupun ca daca ma voi hotari, voi strange din dinti si voi suporta... Pana una alta caut o persoana care sa-mi dea cateva informatii despre cat de rau doare si cam cat trebuie sa mananc cu paiu' pana se vindeca 21. De spus alor mei nici nu ma gandesc...adica le voi arata, dar dupa ce mi-am dat gaura ca sa nu mai aiba ce sa-mi faca...
Tatuajele...hmm aici nu prea sunt incantata.Niciodata nu mi-au placut in mod special.Si asta doar din simplul fapt ca sunt permanente.Te vei plictisi cu siguranta la un moment dat si apoi ce faci? Si totusi mi se pare funny sa vezi o bunicuta pe strada cu ditamai tatuaju pe brat 21.Stiu pe cineva care vrea sa-si faca unul la incheietura mainii dar nu stiu daca sa o incurajez sau nu...
Cele mai oribile mi se par acelea de deasupra fundului, citez : "muci de rinocer". Oribile..sau cerceii in buric..De asemenea, nu-mi plac tatuajele colorate sau cele in exces..dar in fine, atat timp cat n-am de gand sa-mi fac, nu prea ma agit 4
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#16
Si eu le ador. 8 Am un pirce in ureche suuuuuuus. Am avut pana luna trecuta unul in nas, dar s-a infectat si am fost nevoita sa il dau jos. De atunci am zis sa nu imi mai pun pirce in nas, mai ales pentru ca si acum se vad semne 17 . Vreau doar unul in buza sau spranceana(stiu ca ti se poate lasa spranceana daca iti pui pirce in ea 2 ).. Trebuie sa o conving pe mama acum sa ma mai lase sa imi pun 65

#17
Si eu sunt pro pierce-uri si pro tatuaje !
Si eu am un pierce in ureche ... Arata bine, dar nu trebuie sa exageram ... In mod exagerat nu arata foarte bine, dar bineinteles, fiecare are parerile lui.
Tatuajele sunt frumoase, dar si la ele exista o limita, dupa parerea mea ... Nu arata foarte bine in exces ...

#18
Nu îmi plac tatuajele, tot timpul nu mi-au plăcut şi nici nu cred că îmi vor plăcea. Nu ştiu de am cu ele, dar mi se pare inutil să mă tatuez şi apoi, dacă mă voi plictisi de el nu îl voi putea şterge.
Piercingurile sunt altă problemă 65 . Îmi plac foarte mult, mult mai mult decât tatuajele. Am unul în buză şi...cam atât 4 . La piercinguri e mai diferit că, dacă te saturi de el, ţi-l scoţi şi gaura ţi se astupă. Sau aşa s-a întâmplat cu primul piercing care îl făcusem acum un an şi ceva. După ce s-a astupat gaura nu m-am lăsat şi am făcut altu 21 Avantajul la piercinguri este că, dacă ţi-l scoţi, gaura este foarte puţin vizibilă. Doar de la apropiere se vede, de la depărtare neah..

Cum am citit într-un post, mi s pare o prostie să îţi faci tatuaje în exces sau piercinguri. Ai arăta ca un obsedat/ă. 21
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#19
nolazy nu te sfatuiesc sa iti faci pierce in limba, dar e a ta si tu hotarasti.
1.este foarte periculos sa iti dai pierce in limba si TREBUIE neaparat sa te duci la cineva autorizat pentru ca daca iti faci pierce-ul intr-un loc gresit ajungi la spital. Sangerarea nu se opreste, ma rog, nu poti tu sau cel care a dat gaura sa o opreasca.
2.daca ai trecut de faza asta si ai acum in gura un cercel atunci vreo 3-4 saptamani trebuie sa mananci cu paiul.
3. trebuie sa ti-l invarti pentru a nu se astupa gaura cu tot cu cercel, pt ca din nou ajungi la spital ca nu vei putea sa scoti cercelul.
4. nu ai voie sa scoti cercelul decat dupa minim o luna, din nou un pierce in limba este periculos, gaura nu se astupa asa de repede si trebuie sa ai grija
5.am uitat sa iti spun ca sunt destul de mari sansele sa ti se umfle limba si sa nu poti vorbi cateva zile.
6.nu le spune parintilor tai pentru ca s-ar putea sa te oblige sa ti-l scoti si din nou e periculos pentru ca te infectezi.
A, si nu stiu daca ai vreo manie, de ex: in ore sa iti rozi pix-ul, aceste mici tic-uri pe care le ai sau nu trebuie sa inceteze.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
PS: nu vreau sa te sperii, dar eu stiu lucrurile astea de la tipul la care am fost sa imi dea pierce in limba dar m-am razgandit dupa ce mi-a spus el.

#20
So... Mor după piercing`uri. :X Am trei în urechea stângă, dar pentru mine sunt de ajuns [momentan]. Am o prietenă care are pierce în limbă, iar deobicei este un ochi. 21 În plus, ador băieţii care au piercing`uri, mi se pare foarte sekushi. ^^
Cât despre tatuaje... mi se par prosteşti. Cele permanente, cel puţin. Pe bază de hena am avut şi eu vara trecută, era un şarpe care mi se încolăcea pe picior. 21 Pot spune că îmi place tatuajul Rihannei, steluţele alea de pe spate. Dar totuşi mi se pare o prostie, pentru că la 90 de ani când o să umbli în baston cum va fi să ai un tatuaj, spre exemplu, cu cap de mort în partea dorsală? >.<
ÃŽn concluzie sunt pro - piercing`uri, dar sunt anti - tatuajele permanente.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)