Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Suflet rebel [ Yaoi ]

#31
Multumesc tuturor de comentarii va multumesc...asa pai dupa cum am prosmis partea aceasta va fi mai marre:D.....si acum incepe problema....si saracu de tanaka el nu are nicio vina el e tipu bun dar si rau dar nu rau cu rein sa intelegeti si voi k mam saturat sa va legatzi de el:X dc nu va legati de....ehh vedetzi voi....


Partea a treia


*
O buna parte din viata mea s-a risipit in mirajele tristetii.Suferinta e un lucru ce vine foarte usor , dar care se vindeca foarte greu. Abisul amintirilor te marcheaza chiar daca vrei sa uiti, chiar daca spui ca ai sa uiti, chiar daca crezi ca ai uitat nu este adevarat. Cum poti sa uiti ceva ce te-am marcat? Ceva ce ti-a placut sau nu odata ce s-a petrecut?
Cum poti spune ca iubesti, daca in acelasi timp ai si sentimente opuse fata de celelalte persoane?
Sa simti ca iubesti este frumos, sa o spui de asemenea ,insa atunci cand arunci in vant cuvinte nesimnificante cum ar fi un "Te iubesc" la orisicine si tot timpul, aceste cuvinte isi pierd farmecul . Un "Te iubesc" pur si adevarat trebuie sa vina din adancul sufletul ca sa fie special.
Sa spui ca urasti este usor, insa oare intotdeauna este adevarat?
Multe intrebari a caror raspunsuri fiecare om o sa le afle odata in viata. Poate pentru unii o sa fie o adevarata aventura aflarea misterului, una frumoasa sau poate alti nu o sa se bucure de ea deoarece nu intotdeauna viata ne da lucruri frumoase, nu intotdeauna ne face fericiti si bucurosi ci si tristi .
*
-Eu plec acasa, ti-am zis, nu mai stau aici nici un moment.
Hotarat m-am ridicat de la masa, vedeam ca Tanaka era surprins de decizia luata. Ma indreptam sper iesire , speram sa nu ma vada dar eu si norocul nu ne impacam.
-Heeeeiii Reeeiiiinnnnn!
Ciudat vocea nu era a lui Ryu, nici nu o cunosteam. M-am intors si mare mi-a fost mirarea.
-Rein, tu esti colegul lui Ryuuki, de ce nu vi sa stai cu noi la masa?
-Nu multumesc, am venit aici cu un prieten si nu vreau sa...
-Poti sa il chemi si pe prietenul tau, nu e nicio problema.
Unchiul lui Ryuuki era un pic mahmur si am dat vina pe alcool, in spatele lui se afla Tanaka care era un pic nervos si avea o privirea foarte rece,o privire ce nu o vazusem pana atunci.
-Si unde e prietenul tau?
-Pai....oricum voiam sa plecam si nu...
-Nici sa nu te aud, uite Ryu sunt sigur ca ar fi incatat sa te vada, acum e un pic ocupat insa cred ca l-ai inveseli daca te-ar vedea.
-Multumesc dar....
-Offf copile cheama-l odata pe prietenul tau si vino la masa cu noi.
Nu stiam ce sa fac, dar spre surprinderea mea Tanaka a intervenit:
-Eu sunt prietenul lui Rein, ii spuse Tanaka unchiului lui Ryu.
Unchiul lui Ryu se intoare cu fata la Tanaka si a fost socat de prezenta lui .
-James sunt incantat sa te vad.
O flacara de ura parca se aprinse in ochii lui Tanaka, ura , furia si dezgustul se putea vedea pe fata sa.
-Ce imi da Dumnezeu sa vad, ce irionie a sortii nu-i asa ?
Se parea ca pe unchiul lui Ryu il cheama James si Tanaka si cu el se cunosteau. Insa de ce se comportau asa? Si de ce era mirat sa il vada James pe Tanaka? De cand se cunosetau?
-Nu nu cred ca e ironia vieti, cred ca viata imi da sansa de a ma razbuna pe tine.
-Stii bine Tanaka ca nu ti-am facut nimic cu vointa.
-Nu ma aburii cu deastea James, stii ca...
Insa Tanaka nu si-a continuat vorbele deoarece in acel moment a aparut si Ryuuki langa noi.
-Rein ce faci tu aici?
-Buna si tie...si nimic ma duceam acasa. Distractie placuta.
Nu stiam ce se intampla cu mine, atatea lucruri se petreceau. Eram aproape de iesirea din club cand doua brate puternice m-au oprit sa ies.
-Nu pleca, te rog mult.
Era James, ce se tot petrece? Ce voia?
-Ce sa intamplat?
-Sa nu ai incredere in Tanaka, e un mincinos, nu te merita ca prieten. Uite asculta-ma, iti pot dovedi dar trebuie sa faci ceva pentru mine.
-Ce anume?
De ce acceptam? De ce aveam banuieli impotriva lui Tanaka? De ce il credeam pe el si nu pe Tanaka?
-Pai ca sa iti demonstrez asta, tu si Tanaka veti venii cu mine si cu Ryu la Osaca. Acolo eu luna asta o sa imi sarbatoresc logodna . Si am sa iti demostrez ca ceea ce zic este adevrat.
-Si de ce vrei sa faci asta? Ce motive ai avea?
-O sa iti raspund la toate intrebarile acolo, ai sa vezi.
-Ok si cand plecam?
-Tu si cu Ryu in seara asta.Eu si cu Tanaka o sa vin peste 5 zile.
-Si eu de ce sa stau cu Ryu atata acolo? Si de ce plecam singuri?
-Vrei sa afli adevaru?
-DA.
-Atunci nu mai pune atatea intrebari.Haide sa mergem inauntru.
Aveam banauieli,era adevarat nu il credeam pe Tanaka dar nici pe el. Era ceva la misloc care nu imi placea insa am sperat sa ma insel. Am discutat cu Ryuuki , el era foarte incantat.
-O sa ne distram foarte tare acolo, ai sa vezi ce frumoasa e vila unde o sa stam.
-Aha.
-Rein daca nu vrei sa mergi spune-mi ca nu este nici o problema, stii ca nu imi place sa te vad trist ca ma intristez si eu.
-Nu sunt trist si o sa merg stai linistit.
-Bine...haide sa mergem sa ne facem bagajele.
Nu am apucat sa vorbesc mai multe cu Tanaka deoarece era tacut. Cand am plecat sper casa sa imi fac bagajele niciunul nu a scos o vorba. Acasa tacerea persista intre noi.
-Tanaka de ce ai acceptat sa mergi peste 5 zile la Osaca?
Am intrerupt tacerea fiindca ma rodea aceasta intrebare.
-Pai doar nu era sa il las pe James sa te treaca de partea sa nu ? E un ticalos, dar stiu cum poate manevra persoanele si Rein acum serios tu esti o persoana de manevrat usor.
-Multumesc de compliment desteptule, tu te crezi superior tuturor.
-Rein nu am vrut sa zic asta intelege.
-In fine nu mai conteaza trebuie sa plec pentru ca ma asteapta Rein sa plecam.
-Ai grija te rog.
Inainte sa plec m-a imbratisat atat de strans incat nu mai puteam respira dar nu m-a deranjat.In fata blocului Ryu ma astepta cu un zambet pe fata, ciudat era ca avea masina si carnet la varsta de 17 ani, normal ilegale dar de unde era sa stiu eu ca erau ilegale.
Pe drum totul a decurs linistit. Am stat si am privit imprejurimiele. Ma simteam ciudat deoarece mai tot timpul Ryu ma analiza din cap pana in picioare, ma simteam foarte jenat. Dupa mult timp am ajuns in sfarsit in fata unei vile superbe. Era o casa minunata, realizai caldura din interior inca inainte de a intra. Culoarea piersicii, ferestrele mari, perdelele ce se iveau de dinauntru....Totul imbinat perfect. Iar pe dinauntru toate nuantele de galben se insirau in diferite camere. Era o casa foarte eleganta si cu stil oriental decorata.Am intrat in living si ne-am asezat pe canapeau tot de culoare galbena.
-Ce zici sa bem si noi ceva odata ce am ajuns?
-Ok Ryu, dar eu nu te car pana in camera ta daca intreci masura cu alcolul.
-Ehhh...lasa ca nu am sa o intrec, nu eu.
-Hmmm?
-Nimic nimic, adu te rog paharele de acolo te rog.
Nu stiam ce planuia Ryuuki insa cand am aflat nu imi venea sa cred. Speram ca acea excurisie sa fie totusi una placuta, dar s-a transformat intr-un dezastruoasa.



Asa deci dc nu va legatzi de ryuuki? k e o sa faca probleme :P.....deci :P speer sa va placa:D
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#32
Waaah..iar ceata :)) Iar m-ai lasat in pom :))
Cred ca nu mai e nevoie sa-ti spun ca deja ma stresez cu ce o avea de gand Ryu sa faca, nu ? Asa deci..o sa existe probleme..ma intreb ce fel de probleme..Si de ce or fi mers inainte cu 5 zile?Ah..de ce la lasat Tanaka sa plece inaintea lui huh??
Ooo da..am o groaza de intrebari, asta pentru ca sunt foarte derutata in acest moment :)). Mie sincer imi placea de Tanaka de la inceput..Mai ales pentru ca e roscat :P . Si acum poate sa fie si personajul negativ ca tot preferatu meu ramane :D :)))
Spor la scris si astept un nou capitol care sa ma mai lamureasca si pe mine cat de cat :))
bye bye :bye:
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#33
Ok deci in 5 zile se pot intampla multe lucruri(bune rele o sa vedem).Deja imi fac o idee despre ce ar putea Ryu sa-i faca lui Rein(nu stiu daca e asta....o sa ma conving cand pui continuare)Inca nu ma leg de Ryu poate doar dupa ce o sa vad ce pune la cale.Sa pui repede continuarea!Ja-ne si spor la scris!
I'm Kira.

#34
Ma bucur ca am ajuns si eu

#35
Am reusit sa recuperez cele doua capitole necititte si pot sa spun ca au fost foarte interesante. Nici acum nu am inteles de ce trebuia sa mearga cei doi, insa banuiesc ca voi afla curand. Ultima parte din capitolul recent postat m-a pus pe ganduri: ce avea de gand Ryu? Doar nu voia sa-l imbete si apoi sa se culce cu el? Eu nu as avea nimic imporiva ba chiar mi-ar placea sa citesc:)). Oricum ar fi, presimt ca ceva tot se va intampla. Capitolul a fost lung, asa cum imi place si sper sa continui sa le faci la fel si pe celelalte.
Acum trebuie sa vin si cu cateva critici. In primul rand observ ca nu-ti prea plac virgulele, sau ma insel? Am gasit multe replici din care lipseau semnele de punctuatie cum ar fi "Rein, daca nu vrei sa mergi, spune-mi ca nu este nici o problema" , deci ai mai multa grija aici. In rest mi-a placut capitolul, astept nextu' ja :*:-h
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#36
Multumesc mult pentru comenturi:X......sincer ma bucur ca cititi si comentati...acum sa va las partea ficului yaoi...adik una din parti ca vor fi mai multe:D:X:)))

Capitolul V
Dorinte indeplinite




*
Mereu am crezut in iubirea adevarata. Cand eram mic, de multe ori imi doream sa cunosc dragostea adevarata, pe atunci nu stiam prea multe.
Visam cum viseaza fiecare tanar la varsta aceea si, din pacate, inca o fac chiar daca stiu cum e cruda realitate. Inca mai sper ca voi intanli si eu persoana potrivita pentru mine, persoana ce ma va face fericit si eu de asemenea o voi face.
Imi doresc o viata frumoasa, imi doresc sa uit, sa trec peste toate, insa nu pot . Ura ce o am in suflet pentru toti pur si simplu ma devoreaza. Nu ma lasa sa fac ce trebuie, desi stiu ca faptele pe care doresc sa le fac sunt necugetate, sunt din cauza sufletului meu ranit, din cauza inimii mele care cere razbunare. De ce ? Pentru ca nu am stiu sa fiu apreciat la timp, pentru ca am fost mintit, tradat, umilit, injosit si pentru ce ?Pentru ca ei sa se bucure de satisfacerea dorintelor sale, imi spunea ca le pare rau dupa ce m-au distrus, dupa ce m-au secatuit. Nu ii pot ierta desi as vrea atat de mult. Acum stiu ca e adevarat ca regreta fiecare, insa nu mai pot face nimic, nu pot sa ma opresc la mijlocul drumului. Nu acum. Il iubeam dar el habar nu avea. Il doream dar el nici macar nu observa. A calcat in picioare tot ce as fi putut sa ii ofer. A distrus tot...de ce ? Pentru ca nu stia....sau pentru ca nu voia sa stie ? Pentru ca era un dobitoc si inca este.
*
I-am adus paharele care mi le-a cerut, a turnat in ambele o cantitate destul de mare de vin si mi-a intins paharul. Nu eram obisnuit cu alcoolul, insa in seara aceasta nu stiu de ce am baut. Am inceput prin a bea numai un pahar, apoi doua, apoi trei desi la al patrulea era ametit nu m-am lasat deoarece indemnele lui Ryu ma oboseau , imi dedeau dureri de cap, poate era si din cauza alcolului, dar, fiindca el vorbea asa mult, am acceptat sa beau si sa beau pana am terminat impreuna cu el patru sticle de vin.
Eram inca constient, l-am vazut pe Ryu ca a pus intr-un pahar ceva insa nu am observat ce...a pus un lichid apoi peste un praf sau ceva asemanator nu stiam concret ce era, mi l-a inmanat si m-a indemnat sa beau. La inceput nu am vrut deoarece nu mai voiam sa beau nimic insa a insistat prea mult si pana la urma am baut tot lichidul din pahar. Nestiind, mi-am semnat sentinta la distrugere.
Tot in jurul meu se invartea, eu nu mai vedeam clar , o senzatie ciudata punea stapanire pe mine, iar eu nu intelegeam ce se intampla. Nu imi mai puteam controla corpul, nu ma mai puteam misca, nu mai rezistam mult stiam asta si nici macar sa vorbesc nu puteam. Eram gata sa cad din picioare insa atunci am simtit doua brate puternice incolacindu-se in jurul meu. Era el, m-a intins pe canapea cu grija , nevrand sa ma raneasca, crezand ca atingerile lui imi cauzeaza rani mortale. Ma privea intr-un mod ciudat cu acei ochii ce erau atintiti asupra mea, insa nu mai stiam ce se intampla cu mine. O oboseala cumplita punea stapanire pe corpul meu, posedandu-ma , nu am rezistat mult timp si mi-am inchis ochii.
Eram inconstient, am cazut intr-un somn adanc si profund din care nu stiam cand ma voi trezii. M-a dus la etaj, in camera sa. M-a intins cu grija pe patul din mislocul camerei. Ma privea atat de senzual, parca era fermecat de imaginea mea. S-a apropiat de mine, s-a asezat langa corpul meu care nu schita nici o miscare, eram precum un mort, insa el era fermecat de mine. Eram imbracat intr-un hanorac bej si pe dedesubt o bluza alba ce imi contura musculatura destul de dezvoltata. Purtam o preche de boxeri negrii cu o banda alba si peste, blugi albastrii inchisi ce dedeau mai mult spre negru. Mi-a deschis fermoarul incet nevrand parca sa ma trezeasca, mi l-a dat jos, asa a facut si cu bluza si cu pantalonii mei. S-a dezbracat si el, ramanand fara nici un articol vestimentar. A inceput sa imi sarute buzele, coborand senzual spre gat, apoi spre abdoment ajungand intr-un fina la singurul obiect vestimentar dupa mine. A tras incet cu dintii de boxerii mei pana ce am ramas fara ei, ma privea fascinat . Voia sa devoreze fiecare bucatica din trupul meu. A inceput prin a ma sarauta din ce in ce mai violent, imi cuprindea buzele intr-un joc foarte dur si apasat, vrand parca sa mi le sfasie. Limba sa se plimba pe tot corpul meu, ajungand intr-un final intre picioarele mele. A inceput sa se joace cu limba sa prin fiecare coltule al corpului meu. Era satisfacut, desi el practica acel "sport". Si-a trecut limba peste sfarcurile mele deja intarite.Desi eram inconstient trupul meu reactiona la atingerile sale.Si-a urcat buzele catifelate sper ale mele cuprinzandu-le intra-un sarut pasional. Buzele sale erau ocupate cu ale mele, iar mainile sale imi masau zona sensibila . Insa asta nu pentru mult timp, printre atatea saruturi si mangaieli la un moment dat m-a pentrat incet, dar a marit viteza de fiecare data cand intra in mine. Era satisfacut, desi eu nu participasem intr-un fel la aceasta joaca a sa. Eram paralizat si nici nu stiam ce se intampla in jurul meu. Sarauturile sale imi invadau truplu, ma lingea, ma magaia, ma masa imi oferea senzati de care, cred ca s-ar fi bucurat si el insa a preferat sa faca el lucrurile acestea. Cand in sfarsit finalul a venit, a cazut epuizat peste mine si a soptit mai mult pentru sine:
-Te-am dorit asa mult, si te-am avut. Desi a fost intr-un mod gresit si am fost las nu imi pare rau de nimic. Iarta-ma!
Oare toti stiau sa zica numai "Iarta-ma" si nimic mai mult. Credeau ca niste scuze rezolva totul.
A adormit instantaneu dupa ce a zis acele cuvinte. Iar eu am ramas acolo, asemeni unei statui.
Somnul acela profund ce ma stapanea nu avea de gand sa se lase pagubas. Nu stiam cand o sa ma trezesc, nu aveam idee de cat timp eram inconstient, de cat timp eram acolo. Nu stiam nimic.....dar nu cred ca as fi fost incantat sa aflu ceva.



HMmm saracutzu meu rein:(......asa sper sa va placa:D
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#37
:-w in primul rand capitolul e cam scurt :( wel cat despre actiune....acum chiar imi vine sa-l omor pe Ryu.nu pentru ce i-a facut lui rein ci pentru ca i-a pus chestia aia in pahar iar el n-a putut face nimic:-p .Pai....ca sa zic....spor la scris si pune repede noul capitol.JA-NE!:-h
I'm Kira.

#38
In primul rand felicitari pentru capitol si spun asta pentru ca stiu cat te-ai chinuit la el, dar sa sti ca data viitoare va fi mai usor asa ca nu-ti face probleme. Initial am vrut sa spun numai de bine cu privire la capitol, insa mi-am dat seama, in cele din urma, ca laudele nu te vor ajuta asa ca o sa-ti dau si cateva sfaturi pe care e bine sa le urmezi:
"mislocul camerei"- atentie mare! e mijlocul camerei
"intr-un final"
"obiect vestimentar dupa mine" - aici ar suna mai bine prepozitie "de pe" - "obiect vestimentar de pe mine"
Si-a urcat buzele catifelate sper ( cred k ai vrut sa zici "spre") ale mele cuprinzandu-le intra-un sarut pasional."
"Buzele sale erau ocupate cu ale mele, iar mainile sale imi masau zona sensibila ." nu ti se pare ca ai repetat adjectivul pronominal posesiv "sale" prea mult in aceeasi fraza? Suna destul de urat, iti sugerez "Buzele sale erau ocupate cu ale mele, iar mainile lui imi masau zona sensibila ."
"m-a penetrat incet"
"..ma masa, imi oferea senzati de care ( fara virgula) cred ca s-ar fi bucurat si el, insa a preferat sa faca el lucrurile acestea.- ai grija la virgule, unele nu sunt puse, altfele sunt puse gresit
"-Te-am dorit asa mult ( fara virgula) si te-am avut."- inainte de "si" se pune vigula doar in cazuri exceptionale, dar de cele mai multe ori nu se pune
In rest e foarte dragut capitolul, sa nu te superi pentru critici, dar erau necesare. Eu astept alte capitole ce sa contina yaoi si fi sigura ca vei evolua in bine curand >:D< :* :bye:
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#39
Se pare ca de data asta am ajus dupa miwako, care vad ca a spus cam tot ce era de zis despre greseli :D
Iar in legatura cu Ryu..este chiar un nenorocit.Cum a putut sa-i faca asta? Desi stiam ce ii va face ( :D ), tot ma socheaza...Adica ma enerveaza.Ce mi-ar placea sa vina Tanaka sa ii dea o mama de bataie :))
Abia astept sa vad ce se va mai intapmla cu ei si sa apara si Tanaka in peisaj 8-> :))
Spor la scris si grabeste-te cu nextul (si la celelalte ficuri,da? )
bye bye :* :bye:
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#40
Sis, eu ti-l ucid pe Ryu ala daca ti-l prind, sti nu?
Eh, daca sti ma bucurr pentru ca a fost chiar nesimtit sa-i faca asa ceva saracului baiat si eu nu permit sa se apropie cineva de personajele dragalase si extrem de blande dar dramatice precum Rein asta al tau, deci te rog sa nu-l mai faci sa sufere in capitolul urmator, ok?
Bine, asta a fost tot si acum gambate cu nextu', da?



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Rebel cu Sange Regal Zuzy Is Angell 4 4.187 23-06-2012, 10:05 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  Un suflet abatut in ploaie.. Kyandi. 1 1.830 01-04-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: Kyandi.
  Bucati de suflet... Diabla 7 3.595 17-03-2012, 12:05 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Suflet gol [16+]. Niska 19 8.806 17-01-2012, 10:23 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Un suflet Singur pe o Mare din Lacrimi Sincere RouXiss Đx 42 17.098 10-09-2011, 05:37 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Un suflet ratacit.... Hanna2300 0 1.951 18-12-2010, 11:43 PM
Ultimul răspuns: Hanna2300
  Suflet nemuritor ce eÈ™ti! Whisky 3 1.999 13-12-2010, 08:59 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  Suflet pustiu.... Inevitable Obsession 37 18.234 22-11-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: Moon princess
  Suflet de sticlă - Cimitirul vampirilor - Little Star 7 3.257 04-09-2010, 01:51 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Suflet mort Monoxid 5 4.226 23-08-2010, 03:28 AM
Ultimul răspuns: Miss Serenity


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)