Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Suflet rebel [ Yaoi ]

#21
Buna...nu am mai trecut de mult pe aici.....:D sry dar imi trebuia mai multa fortza pshihica:)) cam asa ceva....nu stiu cat de bine mi-a iesit capitolul..insa eu sper sa va placa....si scuze pt greseli

Capitolul IV Adevarul sau minciuna este tot una....

Prima parte


Sufletul imi este acoperit de o umbra de tristete, un sentiment ce nu poate fi descris prin cuvine, dar simtit de catre inima mea . Asa este iubirea? O dragoste mai presus de toate, de orice? Un sentiment ce ne duce pe culmile fericirii, ce se face asteptat , desi nu dureaza prea mult, odata prins in mirajele ei este dureros sa te desparti, insa si foarte usor. O iluzie ce iti baga numai prostii in cap si te acopera cu un val care te face sa vezi lumea in roz, dar odata valul dat la o parte o sa ai marea surpiza sa vezi cruda realitate.
O dragoste mai presus de prietenie? Asa simt eu…insa acum nu mai sunt sigur pentru cine? Pentru care? Oare asa am sa patesc cu fiecare persoana care se apropie de mine? Cu fiecare fiinta ce-mi vorbeste? Ce se intampla cu mine?
Doi ani ….atata timp, nici macar nu stiu ce am facut in acest timp. Singurul eveniment ce m-a marcat a fost el …Ryuuki, dar parca acum cu aparitia lui Tanaka nu mai stiu ce simt , sentimentele mele s-au incurcat. Pentru Tanaka simt ceva special, ceva ce cred ca pentru nimeni o sa simt, dar nu cred ca asta e dragoste….este iubire…
Dar care este diferenta dintre dragoste si iubire? Dragostea este atunci cand simti pentru o persoana sentimente ce te coplesesc, emotii ce nu iti dau pace, dorinte ce izvorasc pe moment, tentatii ce te provoaca, sentiment de protectie, de darnicie, de iubire, de pasiune , dragostea…un cuvant foarte greu de inteles. Odata prins in mirajele ei greu poti scapi neafectat, are puterea de a te marca, de a provoca rani ucigatoare , de a te distruge si totusi de a iti oferi cea mai mare frumoasa oportunitate, aceea de a cunoaste-o. Iar iubirea este un cuvat atat de complicat, poti iubii o persoana, un animal, un peisaj, un obiect…depinde insa, exista mai multe genuri de iubire. Iubesti un amic mai putin decat iubesti un prieten, iubesti un prieten mai putin decat iti iubesti familia, iti iubesti familia mai putin sau tot atat de mult pe cat iubesti persoana de care esti indragostit, persoana ce a avut curajul sa iti fure sufletul si sa il inchida in al sau, persoana ce te face sa iubesti dar si sa urasti in acelasi timp.
Iubirea mea pentru Tanaka este speciala, pe el il iubesc ca un frate sau poate si mai mult, el face parte din viata mea , a facut si va face in continuare.
In dupa-amaiaza cand l-am revazut , mi-am jurat ca de acum in colo sa traiesc in prezent, sa nu mai stau alaturi de fantomele trecutului si sa nu mai cred in iluziile viitorului, sa traiesc in prezent. Sa invat sa uit, sa apreciez, sa fiu recunoscator, sa ofer iubire si sa nu astept nimic in schimb, insa oare e posibil sa fac asa ceva?
Fericirea din acel moment era permanenta, sau asa speram eu sa fie….Ma bucurasem enorm de mult ca a decis sa locuiasca cu mine. Ieri am stat pana tarziu povestind diferite lucruri, reamintindu-ne de ani ce i-am petrecut impreuna, de prostioarele pe care le faceam si mai ales cum eram fericitii, amandoi impreuna…asa a fost si va fi mereu.Am adormit in sufragerie, pe canapea amadoi cam pe la oara trei dimineata.
Am dormit pana in jurul orei pranzului, cand m-am trezit am observat peretii de un verde spre galben al camerei ce era la fel de spatioasa ca sufrageria insa nu eram acolo ci mai exact in camera mea.M-am ridicat din pat si m-am indreptat alene spre baia din camera, ca sa imi fac obisnuitul dus de dimineata. Am intrat in baia, cularea predominanta din baie fiind rosie ma orbea pur si simplu, eram asa obosit, ma trezisem cu o stare de nervozitate si eram foarte prost dispus, desi nu prea aveam motive. Am intrat in cabina de dus si am dat drumul la apa, picaturile calde de apa imi loveau trupul fara nici o retinere vrand parca sa ma curete de orice gand, de orice intrebare, de orice eram eu….dar asa ceva era imposibil. Dupa jumatate de ora am iesit din baie cu un prosop infasurat in jurul taliei. Am mers sper sifonier sa imi aleg imbracamintea ce aveam sa o port in acea zi, cu greu mi-am ales o pereche de blugi negrii cu diferite modele si un tricou alb cu negru. MI-am pus si nelipsitele mele accesorii, desi nu le purtam intotdeauna mai ales la scola insa azi era duminica, mi-am pus un lant de argint la gat cu un pandantiv asemenea unui dragon, si trei bratari tot din acelasi set cu lantul , mi-am pus cercelul in ureche pe care aproape tot timpul il purtam , mai putin noaptea, m-am parfumat si am iesit din camera. Ma indreptam spre bucatarie cand am auzit un telefon, nu era al meu deoarece eu nu aveam acea melodie, m-am apropiat de camera lui Tanaka, acesta vorbea la telefon, stiam ca nu era politicos sa asculti conversatia altuia insa curiozitatea punea stapanire pe mine. Am stat lipit de perete fiindca usa era deschisa si nu voiam sa ma vada…din tonul vocii lui Tanaka am observat ca era hm…si nervos dar si speriat totusi….din discutie nu prea intelegeam ceva dar ma straduiam totusi:
- Nu pot sa cred ce cauti in Japonia? Parca spuneai ca stai in Anglia….
Era foarte revoltat dar oare cu cine vorbea…. De ce se panica asa tare?
-Nu poti sa imi faci una ca asta…ti-am spus ca nu ma mai bag in nici o prostie de a ta….serios acum stii ca nu te poti pune cu mine! De ce nu recunoasteti ca va e frica de noi? V-am distrus o data deci putem sa o facem din nou…
„Noi” despre cine vorbea ….pe cine a distrus…si ce va face? Nu intelegeam din cate il stiam eu pe Tanaka era un tip calm, dar se schimbase si inca mult…in timp ce eu ma gandeam la lucrurile pe care le auzeam ….Tanaka a incepu sa rada si sa spuna:
-Serios acum…hai sa ne intanlim, sa iti fac pe plac daca asa mult vrei tu …singuri…pai in parcul din centru orasului, ne vedem acolo la ora 3 jumatate.
Si dupa aceasta conversatie in care eu am ramas cu multe intrebari in cap , discutia s-a incheiat si Tanaka a inchis telefonul.
Am plecat repede sper camera mea ca sa nu ma observe…..Am mai stat vreo zece minute apoi am plecat sper bucatarie si l-am intanlit pe el…stand pe un scaun, fumand linistit si cu un zambet foarte larg pe buze mi-a zis:
-Neata somnorici! Am crezut ca nu te mai scoli….
-Neata…..ehh m-am trezit intr-un final, ce faci?
-Nimic interesant…..
Voiam sa aflu mai multe si nu cred ca voia sa imi spuna singur asa ca am decis sa ii impiedic planurile de a ajunge la acea intanlire…
-Deci azi ne vom petrece ziua impreuna nu-i asa? Doar avem de gand sa recuperam timpul pierdut…doar nu vrei sa faci altceva nu?
Eram sigur ca avea sa imi spuna ca are planuri si era obligat sa imi spuna ce fel de planuri si cu cine insa :
-Normal Rein….si ce facem?
Am incercat sa imi pastrez zambetul de pe buze insa eram uimit de raspunsul pe care l-am primit , ma mintea? Nu stia ca eu nu sufar una ca asta…nu avea cum dar…orice e posibil. Cum naiba sa ma minta? Nu nu avea motive, poate ca asa va fi ne vom petrece ziua impreuna…sper.



Asa....pai....Tanaka asta deja creaza probleme deja ma scoate din sarite:)) dar e baiat ...(si buna si rau) :)) ....ok...sa spunem k ideeile la acest fic is mai perversi, mai rele...si zic perversi pt k se vor intampla multe dar vreau sa se mai acomodeze si rein cu toate astea...saracutzu....:*..SI ce credeti ca are de gand tanaka? Multe...va spun eu k multe..dar acum depinde bune sau rele..o sa vedem :*
Sper ca va placut....
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#22
Să vedem, ai pus continuarea. O să încep prin a mentiona greşelile pe care le-am observat în decursul acestui capitol, sper că nu te supară.

amaiaza - amiaza.

enorm de mult - asta nu sună prea bine..

sper - spre -- am vazut greşeala asta de multe ori. Ai grijă la ea.

MI - Mi

scola - scoala

intanlit - intalnit

intanlire - intalnire

zambetul de pe buze - sună mai bine zâmbetul pe buze, de pe buze pare ... hmm I don't know dar nu sună prea bine

Hmm, aşa.. Gata cu asta. Eu doar pe acestea le-am întâlnit, nu ştiu dacă au mai fost şi altele dar ştiu că ai mai avut şi greşeli de exprimare pe ici colo şi virgule ratate, ceva mai multe. Dar este OK.
Îmi place cum pui problema şi cât de confuz este Rein, nici el nu ştie ce simte. Acest Tanaka presupun că planuieşte ceva, hmm probabil destul de grav. Apare în viata lui ca şi cum nimic nu s-ar fi întâmplat, intră în viata lui, în apartamentul lui.. Locuinta sa, vine peste el apoi îl şi minte. Cine este şi ce vrea? Sunt curioasă ce planuieşte să facă.
Poate vrea să îi facă rau lui Rein.. sau îl iubeşte atât de tare că îl vrea pentru el? Chiar vreau să vad la ce te-ai gândit.
Mintea şi sentimentele lui Rein sunt întortocheate, se împiedică singur de ele. Îmi place asta, pentru că totul devine complicat.
Am adorat începutul, chiar mi-ai captat atentia. Am vazut o îmbunatăţire şi la greşelile pe care obişnuiai să le faci, şi la exprimare.. Hmm pur şi simplu a fost foarte interesant capitolul deşi puteai lucra ceva mai mult la final pentru că nu a avut o estetică prea placută. Compensează însă începutul.
Succes la scris, şi aştept urmatorul capitol pentru a vedea ce se mai întâmplă.

:bye:

#23
Here I am:)) Am reusit si eu sa citesc capitolul si vreau sa-ti spun ca evoluezi din ce in ce mai bine si ca se vede o schimbare fata de modul in care scriai la inceput. In primul rand nu mai ai asa multe greseli insa am observat una pe care o faci foarte des: "nici o" se scrie intr-un cuvant "nicio" dupa ultimele rectificari ale gramaticii. In rest nu te mai bat la cap cu greseli pentru ca imi place actiunea. Ma intreb despre ce era vorba la telefon atunci cand vorbea Tanaka cu...acel cineva:)). Si oare de ce a stabilit sa se intalneasca daca avea de gand sa petreaca timpul cu Rein?..Hm...chiar ca ma ti in suspans, dar cel mai mult astept sa vad in ce fel va fi Tanaka un pervers >:):))
Cam atat am avut sa spun in rest iti zic mult succes si sa postezi cat mai repede nextu':-h
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#24
Hai ca pana la urma am reusit sa-ti las si un reply...am mai incercat si azi de dimineata, dar pana la urma ma apucasem de altceva.
Perversi? Hmm...suna bine :d . Pur si simplu ador cuvantul asta, si ce exprima el, normal :))
Tot incerc sa-mi dau seama ce se va intampla in urmatorul capitol, dar cu cat ma gandesc mai mult, cu atat sunt mai derutata.Si mai ales din cauza a ce ai spus la sfarsit. Cum adica Tanaka are de gand multe? Si ce porbleme va mai face? Oricum sunt multe intrebari la care docamdata nu stiu raspunsul si asta ma streseaza :))
Abia astept next-ul.Sper sa nu dureze mult pana il vei posta...plzz
Spor la scris :* :bye:
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#25
Multumes tuturor ca ati citot si comentat,Sakuma_Lettuce_Mira ms k citesti asa e ca am facut o incurcatura:)) ehh dak te refereai ca ciudatul fiind Tanaka ei bine il va marca:)) mama zic prea multe:))Ninno ms molt si nu era acela sfarsitul capitolului ci doar a parti iti promit ca va fi un sfarsit sangeros::))) glumeam sau poate nu...sweetangel_miwako ms k citesti si comentezi ai sa vezi u cum e tanaka stii cum se spune in spatele unui fiare se afla un inger si in spatele unui inger se afla o fiara deci ce e tanaka inger sau fiara:?:))) moama raceala e de vina scuze... nolazy multumesc de asemenea ca citesti si comentezi ehhh tanaka da probleme...love_anime multumesc mult ca citesti si comentezi sper sa mai treceti pe aici:))....Apropo va fost dor de Ryu?:)) mie nu insa...nah....nu il sufar pe baiat:))).....HAidetzi sa vedem....si scz k e asa scurt:D

Partea a II a


*
La un momendat in viata, cred ca fiecare om isi doreste sa cunoasca adevarata iubire indiferent de consecintele ce ar urma dupa ce ar cunoaste-o, indiferent ce ar trebui sa dea ca sa o primeasca, ar face orice ca sa se simta iubit. Dar oare aceasta dorinta merita asa mult incat sa incercam din rasputeri sa o aveam? Inainte si eu credeam astefel, o doream asa mult, as fi facut orice sa o am, insa acum mi se pare ceva repugnant, ceva ce nu merita.
La varsta de 16 ani nu stiam prea multe, habar nu aveam ce era cu adevarat realitate, nu stiam ca tot ce ma inconjuara era fals..Pe atunci aveam o alta opinie despre viata, despre iubire si dragoste, despre ura si ranchiuna, despre tot.
Schimbul echivalent ….credeam ca e ceva adevarat. „Iubeste si la randul tau vei fi iubit. Uraste si la randul tau vei fi urat.”
Era o teorema ce ma fascina, pur si simplu credeam in ea si hotarasem sa iubesc chiar daca nu voi fi iubit de persoana ce o doream,insa ma bazam ca poate voi fi si eu iubit candva.
Acum insa sunt mort pentru ei, pentru fiecare, dar cand ma voi scula din morti o sa isi doreasca sa nu ma fi cunoscut niciodata. Dar poate ca el, poate ca Darien avea dreptate, poate ca nu am ajuns sa cunosc dragostea si astfel toate parerile mele erau doar false, erau doar niste supozitii. Insa acum imi doresc doar un singur lucru,numai asta imi sta in cap insa voi mai astepta.
*
In acea duminica nu s-a intamplat nimic imprevizibil, ne-am plimbat prin tot Tokio. Am vizitat diferite localuri, cluburi, parcuri, voia sa se familiarizeze din nou cu totul. Am sfarsit prin a ne hotara ca inainte sa mergem acasa sa vizitam noul club aparut in centrul metropolei si astfel au inceput necazurile noastre, dar mai ales ale mele.
Noul club numit "Hot nights" era o cladire superaba. Culoarea imprimata pe exterior era asemeni cerului in timpul unei crancene furtuni, un albastru tulburator de inchis . Oferea o senzatie de frica si totusi te ispitea intratat incat nu iti puteai lua ochii de pe splendoarea sa. Geamurile erau asemeni cristalurilor, aveau forme geometrice diferite. Era ceva foarte frumos pe dinafara, insa pe dinauntru oare era asa cum pare? Un frumos palat, dar inauntru o adevarata inchisoare?
Ne indreptam sper intrare nu stiu de ce insa cand m-am uitat la Tanaka era foarte agitat, borbonele de transpiratie isi faceau aparitia pe fruntea sa. Cand am intrat am fost socat, nu imi venea sa cred, iar Tanaka era din ce in ce mai nervos . Astepta sa se intample ceva sau sa apara cineva….
Ne indreptam sper o masa mai retrasa de langa o fereastra. El era foarte agitat iar eu de asemenea. Nu puteam sa cred, era acolo si nu singur, era acompaniat de o fata. Era imbracat cu o camasa alba ce ii punea in evidenta musculatura si cu o pereche de blugi albastrii inchisi, avea la gat un lant cu un pandantiv in forma de inima si inauntru un " R". Am banuit ca ea ii l-a daruit. Nervi, gelozia, si furia puneau stapanire pe mine insa bietul Tanaka era atat de agitat incat in cateva minute a fumat 10 tigari, nu indrazneam sa il intreb ce a patit deorece presimteam ca nu e ceva de bine. Tacerea persista intre noi eu eram ocupat sa il urmaresc pe el, insa nu stiam ce se intampla cu Tanaka. Vazundu-l pe Ryu cu acea fata ma simteam oribil , o lacrima mi-a strabatut obrazul . Voiam sa ii intrerup drumul si sa sterg urma lasata de ea astfel incat Tanaka sa nu o vad insa o vazuse . Mana mea a fost asaltata de ale lui . Nu stiam daca el stia ce se petrece cu mina , am vrut sa ii spun ceva insa ...
-Ma scuzati, doriti sa comandati ceva?
Chelnerita ne-a zambit ciudat si a asteptat raspunsul nostru.
- Am dori doua cafele.
Dupa ce Tanaka a comandat doua cafele, care pana la urma le-a baut singur mi-am facut curaj si l-am intrebat.
-Si cu tine ce e? Nu iti place localul, ce ai patit?
-Rein, Rein , Rein ....eu nu am patit nimic deocamdata, dar voi patit. Am observat ca te uitai la tipul acela brunet, il cunosti asa e?
-Hmm..da dar de ce?
-Dragutul meu iti voi raspunde in curand insa acum nu pot sa fac asta. Iarta-ma!
-Sa mergeam acasa.
-Poftim? Dar de…
-Tanaka am zis sa mergem acasa acum si daca nu vrei voi pleca singur.


MAi e o ultima parte unde rein al meu va va va:))) ehhh vedetzi voi....si inca ceva hmmm tanakae asa ca e simpatic:X
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#26
Well în sfârşit ai pus urmatoarea parte.. care iar nu este completă? :)) Se pare că voi aştepta pentru urmatoare, se merită, presupun. Asta doar pentru că îmi plac foarte mult ideile tale.
Revenind la această parte.. Well, ai grabit actiunea, ia-o ceva mai uşor. Am vazut pe ici colo, câte o micuţă greşeală de exprimare, şi ai greşit de două ori scriind " sper " în loc de " spre " , ai grijă să nu mai inversezi locul literelor ;;) . But you know.. it's okay.
Alte greşeli nu vreau să mentionez în acest post, nu prea am chef să le reiau de această dată, dar îţi spun să fii mai atentă.

Hmm cât despre ce s-a întâmplat.. este ciudat, aş vrea să ştiu ce s-a întâmplat cu Tanaka, ce facea Ryu cu acea tipă şi ce planuieşte Rein. Cum adică problemele? M-ai facut tare curioasă. Planuieşti să ne ţii în suspans, pai să ştii că ai reuşit, cel putin în cazul meu.
Aştept cu multă ardoare să vad ce se va mai întâmpla în partea urmatoare, cum vor reactiona şi ce rol important are Ryu în această şcenă, presupun că are.
Poate asta e meseria lui, să umble cu domnişoare pentru bani [ laughing ]. Chiar sunt curioasă să vad ce ne pregateşti, la ce oare se gândeşte mintea ta?
Vom afla data viitoare, poate va fi o parte mai lungă.
Ganbatte kudasai.

:bye:

#27
WOW! Partea asta este splendida si tu ce-mi spuneai pe mess, sa te strang de gat acum? Cum poti sa ai atat de mult talent?Nemernicul de Ryu cum indrazneste x(. Sper ca vei posta rapid urmatoarea parte ca ma ucide suspansul. Vreau sa vad ce se intampla, iar tu esti fantastica:x. Tine-o tot asa! Spor la scris si nu ne ucide cu suspansul asta si app nu ai multe greseli.

#28
Ooo frumos frumos :X
Deci pana la urma Ryu e rau? Sau Tanaka? Si ce legatura au cei doi?
Ahhh iar m-ai lasat in ceata :-L .Nu deci gata :)). Acum chiar sunt pe langa..probabil o sa-mi dau seama pe parcurs dar deocamdata nu am nici o idee despre ce poate fi in mintea ta :)).
"va va va" ce??? Ce-ti place sa ne ti in suspans...Vreau sa citesc cat mai repede continuarea..mai ales ca acest capitol a fost fooarte scurt.In fine...as citi si pana maine la fic-ul asta si tot as zice ca e scurt :))
Sa te grabesti cu nextu' :*
:bye:
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#29
in sfarsit am aterizat aici...
In primul rand observ ca sportul tau preferat e sa ne tii in suspans.....:-l nu'mi convine...
In al doilea rand...:X :X...ti'ai schimbat stilul..scrii mai profund:X...8->...meriti laude muulte muulte...:*
eu nu stiu de ce aveam impresia ca Tanaka e un criminal in serie :-?..sper doar sa nu fie asa cu inima lui Rein...nu te voi ierta pt asta...niciodata:|...
Si in ultimul rand, sa nu te mai aud ca vrei sa'ti inchizi ficul[pe al nostru da...oricum nu prea are succes], dar daca te atingi cu vreun deget de ficul asta...[-x vei avea de'a face cu mine...>:)... si nu numai eu, cred ca mai sunt persoane pe aici care mi se vor alia>:)

:* hug'z si succes in continuare...asteptam next :X

#30
Am reusit si eu sa citesc capitolul.Si pot sa spun ca a fost incredibil!Ma cam enerveaza Tanaka asta.Oare de ce am impresia ca se va baga intre Rein si Ryu?In fine sper sa nu faca asta.Astept continuarea si sper sa o pui repese.Ja-ne si Kiss!
I'm Kira.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Rebel cu Sange Regal Zuzy Is Angell 4 4.187 23-06-2012, 10:05 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  Un suflet abatut in ploaie.. Kyandi. 1 1.831 01-04-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: Kyandi.
  Bucati de suflet... Diabla 7 3.600 17-03-2012, 12:05 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Suflet gol [16+]. Niska 19 8.812 17-01-2012, 10:23 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Un suflet Singur pe o Mare din Lacrimi Sincere RouXiss Đx 42 17.100 10-09-2011, 05:37 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Un suflet ratacit.... Hanna2300 0 1.951 18-12-2010, 11:43 PM
Ultimul răspuns: Hanna2300
  Suflet nemuritor ce eÈ™ti! Whisky 3 2.005 13-12-2010, 08:59 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  Suflet pustiu.... Inevitable Obsession 37 18.247 22-11-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: Moon princess
  Suflet de sticlă - Cimitirul vampirilor - Little Star 7 3.257 04-09-2010, 01:51 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Suflet mort Monoxid 5 4.227 23-08-2010, 03:28 AM
Ultimul răspuns: Miss Serenity


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)