Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Suflet rebel [ Yaoi ]

#11
Superb. Chiar aseara am zis ca nu mai stiu sa scriu un comentariu, insa inima nu ma lasa ma abandonez. Iubesc. Ador. IN SFARSIT! ( a se observa ca am scris cu caps lock). Adica, in sfarsit un fic fain:) Un fic tare, care ma face sa simt fluturi in stomac. Asta ar trebui sa simt, neh? Deci vreau sa zic ca e uluitor. Nu stiu ce as mai putea spune altceva.... ah, da.... sa ma leg de gramatica si exprimare. Esti buna. Nu am vazut vro greseala, nici de una, nici de alta.
Asa ca fa bine si posteaza odata capitolul, pana nu uit cum sa respir:D Ganbate kudasai!!!
[Imagine: sig3a.jpg]



#12
Uitatzi-ma din nou pe aici...imi cer scuze ca nu am postat mai devreme dar nu am avut starea spirituala necesara si cu timpul stau un pic cam prostutz....am sa postez acest capitol datorita unor insistente de a le unei prietene:x love la ea(o sa se cunoasca sper):)) capitolul acesta nu are prea mult dialog nu stiu de ce dar nu am vrut sa bag deocamdata dar din partea a doua a capitolului o sa fie mai mult.Sper sa va placa ...


Capitolul 3 Parte intai: Vizitatorul

*
Mergeam pe strazile orasului Tokyo atat de aglomerate.Nu stiam unde ,dar nu-mi mai pasa.Hotarasem sa nu ma mai intereseze nimic,insa oare puteam face asta?Oare ce puteam face acum?Trebuia sa ma gandesc la o explicatie ce i-as putea-o spune lui Ryu,desi el a zis acelasi lucru,eu nu vreau sa afle ce simt pentru el,nu vreau sa stie nimic.Hotarasem sa incerc sa fiu mai indiferent fata de el,dar imi trebuia ajutor,iar eu nu stiam de unde as gasi eu ajutor,dar cine mi l-ar oferi?Trebuia sa fiu mai sociabil,iar sociabilitate nu e punctul meu forte.Halal viata!Poate ca deastea m-am indragostit de el...pentru ca sunt mai retras si nu cunosc multi oameni.El este singurul cu care vorbesc,cu care ies in oras....iar asta e de mirare.Nu pot sa spun ca sunt un baiat urat pentru ca nu sunt!
Corpul meu e dezvoltat pentru ca sunt foarte bun la sport si ochii mei verzi sunt destul de placuti,iar parul meu blond e destul de frumos,desi uneori ma inerveaza ca nu sta cum vreau eu.
Ryu,Ryu....daca ai stii cat de mult sunt indragostit de tine,oare cum ai reactiona,te-ai supara,te-ai simti jignit,cum te-ai mai purta cu mine?Atatea intrebari ....care nu stiu ce respuns au.M-am indragostit oare asa mult si tocmai de un baiat,nu ca m-ar interesa sexul,dar pe altii ii intereseaza,nu toti gandim la fel.Nu pot sa accept ca sunt indragostit de tine,nu e bine si nu trebuie, desi este adevarat.
Am hotarat sa nu ma mai las purtat de ganduri si sa-mi continui asa zisa mea plimbare.
Dupa o zi atat de stresanta,dupa atatea temeri si sentimente de nedescris,dupa atatea intrebari ce-mi invadau capul ajusesem acasa,cam pe la miezul noptii.Eram complet dezorientat.De ce?De ce trebuie eu sa intampin atatea dificultati?Intrebari ce inca nu le gasesc raspuns.
*
Dimineata si-a facut repede aparitia. Razele soarelui strapungeau camera intunecata a baiatului. Umbra de intuneric a disparut repede fara sa se observe.Lumina isi prelingea razele calduroase si fine pe fata palida a lui Rein.Cu ochii intredeschisi isi trase patura peste fata,fara sa-si dea seama ca este ora unu dupa-amiaza.
-Cat o fi ceasul?Sper ca nu am dormit prea mult.Ooo…!Dumnezeul este deja unu.Ce bine ca este sambata…nu aveam chef de scoala…
S-a ridicat repede..In timp ce isi cauta hainele i se impanzeau in minte numai vorbe si amintiri pe care le-a trait cu cel mai profun curcubeu de sentimente.
-De ce oare l-am intanlit?De ce dracului?Incep sa devin mai temperamental din cauza lui oare?spuse Rein in fata oglinzi.
Suspinurile se insirau si ele fara incetare pe inima lui Rein.Telefonul suna…dar baiatul nu observa,era prea ocupat sa isi analizeze viata si sentimentele pe care cu greu le putea stapani .Telefonul nu se opreste din sunat,totusi nimeni nu raspunde.
Micul dejun se lasa asteptat de mult timp…lumea lui Rein pare sa fie departe,foarte departe…
Acum alte lucruri erau importante.Dupa ceva timp Rein se trezeste la realitate si observa telofonul cum suna.
<Tocmai a sunat telefonul sau doar mi s-a parut?>intreab Rein….dar oare cine i-ar putea raspune?
<Fir-ar chiar sunase dar cum nu mi-am dat seama ,dar oare cine ma poate suna cu numar privat si de 27 de ori..mama ce insistenta…..
Un numar privat,cine ar putea fi?Mda…cred ca o fi vreo persoana ce nu are ce face.O plimbare ar prinde bine acum,m-as mai linisti si eu un pic.>
Mie de intrebari ii invadau mintea,ce putea oare face saracul baiat??
<Viata….Ce este viata?Unii spun ca e usoara si frumoasa,altii ca e grea,inselatoare si cruda.Care varianta o fi buna?In cazul meu niciuna.Nu e frumoasa,pentru ca pe mine nu ma intereseaza „frumusetea”si nici nu am cunoscut-o in totalitate,iar usoara nu e ca daca ar fi, nu as mai trece prin atatea.Cea de-a doua varianta hmm…nici ea nu e..deoarece greutati intodeauna exista ,iar eu m-am obisnuit cu ele si acum mi se par ceva normal.Cruda..pai daca viata e cruda,noi,oameni cum suntem?Noi o cream asa,deci in concluzie e din vina noastra,iar inselatoare….Tot in lume e inselator.>
In inima lui Rein se purta o lupta crancena,insa nu se stia cine va castiga…ratiunea,inima,adevaratele sentimente,cine?
*
Stand pe ganduri,Rein nici nu a observat soneria usii.Cine ar putea fi?Este sambata dupa-amiaza ,deci in concluzie nu sunt prea multe persoane care l-ar putea deranja . Singura persoana care ar fi este...Ryuuki.
Bataile de la usa il trezise pe Rein la realitate.In drum sper usa baiatul se gandea cine ar fi putut fi,gandul ca Ryu ar fi acea persoana insistenta care bbate la usa il agita.Ce avea sa faca?
-Nu poate fi el!spuse Rein convins de vorbele sale.
Aflat in dreptul usii isi facu curaj si o deschise.

Pozele cu personajele le voi pune in partea a doua a capitolului ...asa si acum as vrea si eu dak se poate sa imi spune-ti cine credeti voi k e acest vizitator:)) dupa parerea voastra.Imi cer scuze pentru greseli unele cred k le-am vazut si am sarit peste ele din greseala ....:*
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#13
Ok... lets see... un capitol foarte bun, nu prea am vayut greseli, pozele sper sa le pui curand pentru ca nu ai prea descris personajele.
Si unica greseala pe care ai facut-o a fos descrierea lui Rein. Daca o persoana gandeste asa de bine dspre sine insasi... dar trec cu vederea.
Cat despre vizitator, eu sper sa fie Ryu.

#14
Well well ai pus capitolul 3. Sa vedem ce avem de comentat la acest capitol.
Am observat intr-acesta ceva greseli de scriere,si de asemenea de exprimare. Probabil nu ai fost prea atenta,nici eu nu sunt. Toti au greseli de tastare...exprimare. En fin,poate nu toti dar oricum.
Mi-a placut capitolul si modul in care gandeste Rein imi pare interesant. Filosofeaza in propria sa minte fara macar sa isi dea seama de acest lucru
Hmm tipul asta este interesant. Ai avut multe fraze faine in capitolul acesta. Mi-au placut scenele ce s-au petrecut in el. Ai si tu descrierea ta in fic si imi place,destul de mult.
M-au secat unele cuvinte scrise gresit,voi da doar un exemplu : " inervant " - > "enervat "
In rest voi lasa pe altcineva sa comenteze despre ele....
Hmmm inca odata ai grija la exprimare. Pentru ca ador ideea ta,mi se pare minunata si gandurile pe care Rein se presupune ca le are sunt de asemenea captivante.
In mintea ta probabil sunt milioane de ideei si desi multi au nu toti le pot asterne pe o hartie ( in cazul asta pe " calculator " -> intelegi tu ). Si acesta este un lucru bun, de a putea sa scrii ceea ce iti vine in minte,sa lasi imaginatia sa curga. Asa ca felicitarile mele pentru acest fic. Cu toate greselile mici existente ( nu ca la mine nu ar fi cu miile ) pot spune ca ador ficul. Ideea este foarte faina, in concluzie astept cu nerabdare continuarea. Ganbatte kudasai !!
Cat despre cine va fi la usa,cine il viziteaza pe Rein nu as putea ghici. In principal poate as spune ca este Ryuuki, dar nu pot fi atat de sigura. De ce? Adica..tocmai se gandea la el si ar fi ceva total obijnuit ca acolo sa apara Ryu. Eu ma astept la un personaj nou, la ceva captivant care sa ne uimeasca, pe noi care iti citim ficul. Hmm...Oare va fi Ryuuki? Sau vom fi chiar noi uimiit?
Ma roade curiozitatea ! Abia astept sa aflu !!!
Spor la scris :bye:

#15
Yey!!! In sfarsit citesc si eu capitolele. Gomene pentru ca nu am mai comentat dar am avut probleme cu calculatorul (baka ce e:(). Legat de ficul tau cred ca incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult. Imi place ca actiunea se imbina foarte bine cu descrierea, iar dialogul nu e deloc sec.
In legatura cu "persoana care era la usa" sunt cam 80% sigura ca e Ryuuki pentru ca altcineva nu are cine sa fie. Desigur, tu ai putea sa pui pe oricine doar ca eu vreu sa fie Ryuu asa ca pana la urmatorul capitol asta voi crede;;). In plus...daca ar fi Ryuu ar fi mai interesanta continuarea...de fapt ar fi oricum si tu sti cel mai bine ce se va intampla. Eu una nu pot de cat sa ma bucur pentru ca cei doi s-au indragostit reciproc si abia astept sa aiba o relatie:X
Acum, cateva critici nu cred ca ar stica:
Capitolul 2
cuvintele "date" si "culcate" se scriu "da-te" si "culca-te" pentru ca "da" si "culca" sunt verbe, iar "te" este forma neaccentuata a pronumelui care se leaga de verb prin cratima
"vre-o" se scrie de fapt fara cratima: "vreo"
Capitolul 3
"deasta" se scrie in doua cuvinte "de asta"...cred ca aici de fapt ai uitat sa bati space-ul dar oricum e mai bine sa-ti spun pentru a nu repeta grasala.
Cam atat cu criticile...oricum, pe ansamblu, ficul e foarte dragut si abia astept continuarea. Gambate si ja ne:*:bye:
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#16
Buna...am venit si yo oleak pe aici sa va las si eu ceva:))...Si multumesc molt Mitsukai Yoru ca mai ajutat fara tine eram deja dusa...saraca de tine..mereu ma ajuti merci molt:X:X ..... Fire_Candy_Mira:merci molt ca ai citit si stiu ca l-am facut un pic narcisist pe Rein :))) nici eu nu mai stiu ce fac cu el insa... asemeni mie el isi schimba dispozitia imediat si gandurile de asemenea in fine am planuri mari cu el:)) cat despre vizitator vei vedea cine e in ce-a de-a doua parte a capitolului trei:D ;Ninno:merci molt ca ai trecu pe aici...cu exprimarea nu o duc prea bine:)) cat despre vizitator dap mi se pare tipica ideea sa fie chiar ryu la usa e prea...serios si eu acu ma gandesc la cel mai cool tip din scola si imi bate cineva la usa si cand deschid usa tocmai el hello:)))) dap e banal:)) asa mi s-a parut si mie....cat despre personajul nou..nu e tocmai nou..ai sa vezi tu:d :* ; sweetangel_miwako:din pacat nu e ryuu desi poate as fi vrut sa il bag si pe el in aceasta parte nu pot,saracul el va fi si el bagat..dar din capitolele urmatoare incepe adevarata actiune:D multumesc pentru corectura voi incera sa am grija :D :D
Pai sa pun pozele nu ei bine eu sper sa se vada adik dak fac vre-o prostie :))) scuze:)) mie imi sa in fire :
http://i427.photobucket.com/albums/pp360...an/ryu.jpg PAi asta e ryuuki :X:X
http://i427.photobucket.com/albums/pp360...n/14-4.jpg si Rein:X:X iubire:)))))
http://img513.imageshack.us/my.php?image=4hj1qv4.jpg Si vizitatorul o sa ii aflati numele :))
Partea a doua:
De ce nu pot sa fiu eu insumi?De ce nu pot sa accept realitatea?De ce nu pot accepta ca m-am indragostit?De ce noi,oameni nu punteam fi noi insine?De ce ne ascundem in spatele unei masti?De ce ?
O intrebare atat de tipica si totusi atat de ciudata,de ce ciudata?Aici am un raspuns...Pentru ca multe intrebari incep cu “de ce” si foarte putine au un raspun,dar nu intodeauna si unul corect.
De ce a aparut tocmai acum?Poate pentru ca aveam nevoie de cineva si Dumnezeu s-a gandit si la mine sau e doar o simpla coincidenta?Coincidenta ...nu prea imi place cum suna acest cuvant,nu-mi plac coincidentele petru ca din cauza lor se pot intampla multe lucruri,vrute si nevreute,placute si neplacute,vesele si triste.
In cazul meu daca este o concidenta,este una placuta .Mi-era asa dor de el,insa nu credeam ca il voi mai vedea.El.....cel care mi-a fost aproape in multe momente placute si neplacute din viata mea ,si totusi este el...cel care m-a tradat... degeaba,nu avea de ce sa o faca,dar a facut-o.Insa acum vreau sa uit ca ma tradat,trebuie sa uit pentru ca acum am nevoie de ajutor si numai el ma poate ajuta.Imi este dator in multe feluri. Trebuie sa stiu de ce a actionat asa?Vreau o explicatie,dar mie frica sa aflu.
De ce dupa atat timp?Nu inteleg....Defapt eu nu inteleg multe.Sau poate nu vreau sa le inteleg....Nici eu nu stiu....sau nu vrea sa stiu....
Prima oara cand l-am vazut am ramas uimit. Nu l-am recunoscut, singura trasatura care ii mai contura vechea imagine erau ochii verzi, cu tente de gri. Am ramas privindu-i chipul schimbat de trecearea timpului. Aceeasi fata ovala, delimitata de barbia ascutita , aceleasi sprancene subtiri cu tente rosiatice.
Nestiind cine era in acel moment in fata usi stateam si ma uitam la el,parca il cunosteam dar nu aveam de unde,era diferit fata de cum era ..odata.
L-am analizat din cap pana-n picioare incercand sa cuprind cu privirea fiecare detaliu din infatisarea sa. Am observat ca si-a schimbat stilul vestimentar. A trecut de la pantaloni negri si camasa alba, la o tinuta mult mai rebela. Arata mult mai bine asa, nu puteam sa nu observ cum blugii ii creionau liniile picioarelor si se incheiau in apropierea buricului, cu o curea neagra . Pot spune ca prima oara nu i-am vazut chipul, deoarece era acoperit de gluga de blugi a hanoracului. M-am uitata putin la el, iar privirea mi-a ramas atintita la cele doua bagaje aseazte de o parte si de alta a picioarelor sale.
Pe moment nu eram sigur ca era el,dar trebuia sa aflu.
Baiatul din fata lui Rein intra in casa practic, neinvitate si se duse direct sper living.Acolo culoarea crem domnea pe peretii camerei,covorul si canapeaua de un galben pal se asortau minunat.Baiatul se facu comod pe canapea si se uita insistent la Rein.
Nervos blondul se duse langa el si zise pe un ton rece si destul de nervos:
-Cine dracului esti?Si ce cauti in casa mea?Astept o explicatie si dupa aceea te cari de aici!
Baiatul iritat de vorbele lui Rein il tranti pe caneapea si se sui peste el.Cei doi baieti erau practic lipiti unul de celalalt ,aceasra situatie il panica pe Rein.Vizitatorul Isi plimba degelte lungi si suptiri pe pietul lui blondului,speriandu-l.Observandu-i respiratia accelerata un ranjet aparu pe buzele strainului . Blondul se zbatea si nu ii venea sa creada ce se petrecea in propia sa casa.
“Cine o mai fi auzit de hartuire sexual in propria casa si tocmai de un necunoscut,si eu l-am mai si lasat sa intre.”
Gluga strainului cazu lasand la inveala parul rebel si roscat a acestuia.Roscatul ii prinse capul in ambele maini si se uita direct in ochii de smarald a lui Rein.
Blondul nu intelegea nimic si incerca in continuare sa scape din mainile roscatului,incercand se evite privirea fixa a baiatului ce era deasupra sa.
-Nu te-ai schimvat prea mult!spuse roscatul...In schimb eu da,nici macar nu ma recunosti si te inteleg.
Dupa cateva secunde in care amadoi se uitau unu la celalalt,rosacatul intrerupese tacerea zicand:
-Iarta-ma!
-Ce prosti indrugi omule si da-te de pe mine! Ufff... esti ciudat rau! Si pentru ce sa te iert?Rein era confuz nu mai intelegea nimic din ce se petrecea,cine era acest tip...?In fine eu astept niste explicatii pe care sper ca mi le vei da si dupa aceea te cari de aici!
Roscatul incepu sa rada.
-Bine fratioare, gandeste-te cine as putea fi.Sigur iti sta o persoana in gand si nu cred ca poti sa crezi ca sunt eu aceea,am observat cum m-ai analizat de la intrare,te citesc ca pe o carte,ca in copilarie.
-Nu se poate,nu poti fi.....Adica nu pot sa cred!Esti ...schimbat,si in plus de ce acum?
O tristete puse stapanire pe glasul sau.
-Am incercat sa dau de tine,am incercat sa te sun,ti-am trimis atatea scrisori,la care nu am primit nici un raspuns.In fiecare zi ma gandeam la tine si tu nici macar nu te straduiai sa imi raspunzi la o amarata de scrisoare.Am suferit mult pentru asta pana cand.....directoare orfelinatului mi-a zis ca nu vrei sa mai stii nimic de trecutul tau,ca vrei sa-l lasi in urma si sa uiti de tot si de toti cei care au facut parte din el.De ce ? De ce acum?Imi poti spune?Stii cat am plans?Nu stii, ca pe tine nu te durea undeva de suferinta mea, nu am plans asa mult la inmormantarea parintilor mei,a matusi mele si am plans dupa tine,zile intrregi si nopti de asemenea.Pentru?Pentru ca tu mai tradat.Mai tii minte....cand ziceai ca tu nu ma vei parasi, ca nu si tu,ca pentru nimic in lume nu ai face-o,dar ai facut-o!Iar acum te intorci ca si cum nu sa intamplat nimic si vrei sa imi si mai amintesc de tine.Acum,acum cand viata mea devine din ce in ce mai complicata ai mai aparut si tu,de ce?
Rein spuse o parte din oful de pe inima,o lacrima cristalina i sa prelins pe obrazul drept,dar rapit baiatul a sterso nelasand-o sa isi continue drumul.Nu vroia sa planga,desi inima lui urla de durere,planngea cu lacrimi de sange,nu mai suporta, trebuia sa se descarca,dar nu putea,isi jurase in noptile acelea,in care plangea incontinu din cauza lui sa nu mai planga orice s-ar intampla si nu avea de gand sa isi incalce jurmatnul nu acum, nu dupa aproape doi ani .
-De ce ai venit acum,de ce acum?De ce nu mi-ai raspuns la nici macar o singura scrisoare sa imi spui tu, ca nu vrei sa vorbesti cu mine ca vrei sa uiti,poate te intelegeam,poate nu mai sufeream atat,poate ca daca auzeam de la tine ca vrei sa uiti totul nu mai sufeream atat,nu pot sa cred cum ai putut fii asa las incat sa nu imi spui mie,sa transmiti prin alta persoana,e atat de josnic.Cat am vrut sa te urasc,imi impuneam sa o fac dar...nu am reusit,mi-am facut mult mai rau singur.Existau atatea moduri in care puteai lua legatura cu mine si nu ai facut-o.
-Iarta-ma...dar nu am putut,parinti mei nu m-au lasat.
<Ce scuza penibila puteam inventa,iarta-ma Rein,iarta-ma,dar nu ti-am raspuns pentru ca directoarea orfelinatului nu m-a lasat sa o fac, a zis sa te las in pace, sa incerc sa uit de tine pentru ca si tu vrei sa uiti de mine,a zis ca tu ai un viitor inainte si eu puteam sa ti-l stric,cum? nu a vrut sa imi spuna, dar a fost foarte calara cand a zis sa nu iau legatura cu tine si in plus ca o sa ma uiti repede,ca o sa iti faci alti prieteni si o sa ajungi cineva in viata,nu stiam cat ai suferit.Imi pare asa rau ca te-am tradat,ca nu mi-am respecat promisiunea,iarta-ma,dar acum sunt aici,si iti jur pe viata mea ca nu te voi mai paresii orice s-ar intampla,poate sa cada si ceru ca eu de langa tine nu ma voi mai desparti fie ca accepti sau nu,eu voi fi aici si te voi sustine in toate, in orice,voi fi umbra ta,si nu voi lasa pe nimeni sa te raneasca sau sa te faca sa suferi.Iarta-ma!>
Pacat ca acele ganduri ale lui Tanaka nu le-a auzit si Rein,iar fi facut o placere imensa,ar fi uitat de toata tristetea...sau ...sau poate nu....poate s-ar fi cufundat si mai mult in abisurile ei....
-Mi-au zis ca e mai bine pentru amandoi sa incercam sa ne uitam,unu pe celalalt.Parintii mei adoptivi ziceau ca ti-as face mai mult rau daca as tine legatura cu tine,cel mai bine era sa ma uiti,spuse roscatul,desi vorbele sale aveau logice nu erau adevarate,se ura ca il minte,stia cat de mult uraste blondul sa fie mintit.
-Atunci daca credeai asa de ce ai venit acum?De ce acum?De ce dracu acum?De ce nu mai lasat sa te uit?Nu intelegi nu? Timp de un an am invatat,am tocit ca un fraier numai sa uit de tine,de viata mea, sa uit de toate,nu aveam pe nimeni aproape eram un nimeni si asta din cauza ta.Eu te credeam,tu erai ...erai...
Dar Rein nu a mai continuat fiindca lacrimiile isi faceau drum pe obrajii lui,icnerca sa se abtina,dar nu reusea.
De ce acum?De ce plang acum?Ce mai vrea si el ?Nu mai vreau sa stiu nimic,nu mai pot rezista,sunt atat de slab,ma urasc.Trbuie sa ma schimb, nu trebuie sa imi arat slabiciunile!
-Nu mai inteleg nimic Tanaka,eram cei mai buni priteni,era cei mai buni frati,aveam cea mai mare incredere in tine,te.... tineam mult la tine si tu ce ai facut,practic ai arucat acele sentimente la gunoi,ai rupt o pritenie ce pare indistructibila,dar m-am inselat.
-Intelege ca nu am putut,de ce nu vrei sa intelegi Rein,crezi ca eu nu am suferit,crezi ca mie imi parea bine ca nu te voi mai vedea,ca nu voi mai putea vorbi cu tine,cum poti crede asa ceva.
-Cum pot crede...e usor...Faptele tale ma fac sa cred asta.
-Intelegema,nu aveam cum sa iau legatura cu tine.
Tanaka se ridica dupa canapeaua cea galbena,ajutandu-l si pe Rein sa faca acelasi lucru.
-Si de ce acum?
-Pai ....nu pot sa ii spun adevaru si nu mai pot nici sa il mint...Am decis sa ma mut din nou in Japonia si parinti mei au fost de acord,sa spunem ca am acut si inca ma ceva conflicte in Anglia.
-Aha...deci nici macar nu poti sa imi spui.In fine nu sunt nimeni ca sa imi spui mie tot ce se intampla cu tine.
-Nu este adevarat,mereu ai fost,esti si vei fi o persoana importanta pentru mine,doar ca nu pot acum sa iti spun.
-Sa inteleg ca daca nu aveai aceasta problemita nu mai veneai in Japonia nu-i asa?Spuse Rein scarbit aproape de tot ce auze.
-Desteptule ma puteam duce oriunde,oriunde lumea e mare,dar am venit aici,iti sunt dator cu niste explicati si in plus vroiam sa te vad,sa vorbesc cu tine.E asa greu sa ma ierti?Stiu ca am gresit,dar nu a fost cu vointa.Iarta-ma.Putem sa o luam de la capat sa fim iar...
Dar Tanaka nu a putut sa continue fraza ce o avea de spus fiindca fusese surprins de Rein care il imbratisase.
-Mi-a fost dor de tine!Jura-mi ca nu ma vei mai trada niciodata,ca nu ma vei mai abandona,ca nu si tu ...
-Prostutule normal ca iti jur,iti promit,te asigur....ca nu te voi mai trada.
Ma simt asa bine in bratele lui,exact ca atunci cand eram impreuna la orfelinat,cand eram cei mai buni prieteni.Desi mereu eu eram suparacios,ma suparam din orice el niciodata nu se supara pe mine,cu un zambet de al lui eu ma simteam bine mereu,cu o singura vorba de al lui ma simteam in siguranta in oferea o pace interioara...Ma comportam ca o fata si inca o fac...dar nu imi mai pasa,imi place sa fiu sub protectia sa,imi place sa ii simt caldura corpului,sa il simt doar pentru mine,da stiu ca sunt egoist,dar el stie ce simt stie de ce m-a afectat asa tare plecarea pentru ca nu am last pe nimeni altcineva sa se apropie de mine ,pentru ca nimeni nu imi oferea ce imi ofera el,mereu a avut acest efect asupra mea.Imi amintesc ca uneori chiar eram gelos ca mi se parea ca vorbeste prea mult sau se apropie prea mult de ceilalti copii de la orfelinat,dar mereu ma sigura ca eu sunt cel mai bun prieten al lui si sa nu imi fac griji ca asa va ramne mere.Desi amandoi aveam aceeasi varsta mereu am avut inpresia ca el e mai mare ca mine,mereu incerca sa ma apere de toate si mereu ma facea sa privesc lumea altfel,poate de asta m-a durut cel mai tare ca ma parasit ca nu vroiam sa accept ca el m-a parasit,dar acum nu imi mai pasa acum e din nou aici,si nu o sa il mai las sa plece.Deja iar am inceput sa ma comport ca o fata care nu-si lasa iubitul in pace,dar nu ma pot abtine ma simt prea bine cu el,cu fratele meu cu adevaratul meu frate,care nu ma va mai parasii niciodata si nu ma va mai trada.

Oare asa e Rein nu te va mai trada?Chiar?Ce credul esti dar macar esti baiat bun nu?:))) .Esti atat de slab,sa depinzi de o persoana.Dar si cand roata se intoarce greu va fi si pentru ceilalti,nu ai vazut viata intradevar si nu ai vazut nici realitatea sau duritatea...dar ai sa o vezi .
Oks asta a fost o parere persoanala de mai sus pai cred k am greseli desi l-am corectat dar s-ar putea sa fi trecut peste cateva imi cer scuze...sper sa va placa...si de acum incepe adevarata actiune...:P sper sa va placa...:):xOricum eu nu am vrut sa il fac pampalau pe Rein dar am vreut sa va arat ca tipu chiar e sensibil:))))))Adik tinea mult la tanaka si boul a dat cu picioru:))))))))) sau ceva asemanator:D sry tanaka :D
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#17
Incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult fic-ul tau.Am venit cam tarziu cu comnetariul dar capitolul asta m-a impresionat foarte mult.
Am ramas surprinsa cand am citit ca Tanaka era vizitatorul :D. Asta inseamna ca lucrurile se vor complica.Daca zici ca e indragostit de Ryu si vad ca nici roscatul nu ii e chiar indiferent,asta ma face sa-mi dau seama in ce incurcatura e saracul Rein.Ah abia astept sa vad ce se mai intampla.Daca introducerea a fost asa interesanta, imi imaginez cum o sa fie "adevarata actiune" cum spui tu :))
Ahh...sa nu uit...ai grija la greseli.La cele de tastare ma refer.Poate ca l-ai corectat o data insa ti-au scapat destule.Nu ca m-ar deranja in mod special, dar sunt cam multe.Alte greseli care nu tin de tehnoredactare sunt "intelegema" unde ai uitat cratima, si "inpresia" care se scrie cu "m". La cea cu cratima nu-mi fac griji deoarece am vazut ca nu stai rau cu ortografia..asta inseamna neatentie..ca si la celelalte greseli de altfel.
In fine..asta am spus-o ca sa fie spus..nu ma intereseaza scaparile astea cat timp actiunea este buna.
Si nu-ti face griji de poze:D merg foarte bine si sunt foarte draguti baietii :X
Astept cotinuarea :bye:
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#18
Am citit deja capitolul si vad ca devine interesant, Aysha (pot sa-ti spun asa, nu? mi-e mai usor sa-ti zic "Aysha")
Cat despre tipul ala Tanaka... apare cam brusc in viata bietului Rein si ii cam micsoreaza sperantele lui Ryu la vreo' poveste de dragoste.... :D
Dar, vedem ce mai scri si mai comentam.
So, see ya' and gambate, girl!

#19
Phh...iar ajung pe ultima suta de metrii:(...dar macar am reusit sa comentez capitolul inainte ca tu sa-l postezi pe urmatorul. Pot sa spun ca imi place din ce in ce mai mult ficul tau si mor de nerabdare sa citesc mai departe ce se va petrece. Ai spus "actiune" hm...sper ca te referi la genul de actiune care-mi place mie la un fic yaoi:)) asa ca abia astept. Chiar daca vad ca m-am inselat in privinta lui Ryuu, continuarea a fost foarte interesanta asa cum ma si steptam sa fie. Deci vizitatorul era Tanaka pana la urma...la asta chiar nu ma gandisem:D.
Am vazut si pozele si pot sa spun ca toate personajele sunt dragute in special Rein care e de-a drepul superb:X...cred k am "alergie" la blonzi:))...De greseli nu ma mai leg pentru ca ma cam doare capul si nu am rabdare sa le caut :(..oricum nu erau decat cateva cratime si cam atat...nimic "grav", in plus actiunea nici nu m-a lasat sa ma concentrez pe greseli:D. Imi place si felul in care ai descris sentimentele si...ce mai...ador ficul:X. Sa pui repede nextu' gambate :bye:
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#20
Hmm cum de sunt eu ultima la comentat? Nu contează, să comentez acum.
Mă bucur că cel ce a venit era prietenul sau din copilarie, a fost ceva neașteptat ceea ce mi-a placut tare mult. Ce nu mi-a placut însă este faptul că nu ai lasat spațiu după virgulă și după punct, încearcă te rog să faci asta. Da?
Ok, acțiunea a fost interesantă și trebuie să recunosc că ideea narațiunii la persoana I este fascinantă, și te descurci de minune. Descrierea sentimentelor lui Rein a fost captivantă, te-ai descurcat tare bine la asta. Așa că felicitari pentru acest lucru.
Ai avut iar ceva scapari la exprimare și greșeli de exprimare,și greșeli de tastare care au fost ceva mai multe dar uite pe cele care am decis eu să le menționez :

raspun - raspuns

nevreute - nevrute

petru - pentru

uitata - uitat

pritenie - prietenie.

aseazte - așezate

neinvitate- neinvitat

sper - spre

schimvat - schimbat

lui blondului - aici nu am înțeles, blondului.. sau lui?

mie - mi-e, când spui ” îmi e ” apoi mie - pronume.

paresii - parasii

calara - clară

icnera - încerca

ma sigura - mă asigura.

last - lasa

ramne - ramâne

mere - mereu

Mda, știi că acele greșeli de exprimare nu doresc să le menționez, dar să mai lucrezi la ele. Fii mai atentă când tastezi. Sper să nu te deranjeze comentariile și sfaturile mele, pentru că nu le fac cu rea intenție.
Ador ideea ficului, îmi pare destul de interesantă. God, chiar el a recunoscut că se simte ca o fată, este și asta ceva. Chiar tare, iar acest nou tip este interesant, chiar mă gîndesc îl va mai trada ? Asta tu știi, cred că este atît de sensibil și personalitatea lui este captivantă. Această sosire a tipului este destul de suspicioasă, și cred că rein îi acordă prea multă încredere, este atât de credul și sensibil...
Aștept să vad ce se mai întâmplă, succes la scris.
Ganbatte kudasai.

:bye:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Rebel cu Sange Regal Zuzy Is Angell 4 4.194 23-06-2012, 10:05 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  Un suflet abatut in ploaie.. Kyandi. 1 1.835 01-04-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: Kyandi.
  Bucati de suflet... Diabla 7 3.626 17-03-2012, 12:05 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Suflet gol [16+]. Niska 19 8.822 17-01-2012, 10:23 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Un suflet Singur pe o Mare din Lacrimi Sincere RouXiss Đx 42 17.122 10-09-2011, 05:37 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Un suflet ratacit.... Hanna2300 0 1.954 18-12-2010, 11:43 PM
Ultimul răspuns: Hanna2300
  Suflet nemuritor ce eÈ™ti! Whisky 3 2.013 13-12-2010, 08:59 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  Suflet pustiu.... Inevitable Obsession 37 18.310 22-11-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: Moon princess
  Suflet de sticlă - Cimitirul vampirilor - Little Star 7 3.267 04-09-2010, 01:51 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Suflet mort Monoxid 5 4.229 23-08-2010, 03:28 AM
Ultimul răspuns: Miss Serenity


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)