Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Suflet nemuritor ce ești!

#1
Pai,inspiratia vine cand te astepti mai putin.Acesta este noul meu fic,sper sa va placa.Este inspirat din anime-ul Vampire Knight.Mai multe informatii nu dau.Ii multumesc lui Moon Princess pentru ca m-a ajutat sa aleg titlul.

Nu detin nici un personaj din manga/anime-ul Vampire Knight si nu fac profit de pe urma lor.

Suflet nemuritor ce ești!

Stelele stau aliniate una dupa alta,necutezand a spune ceva.Linistea ce domina incaperea intunecata este intrerupta de scartaitul patului.Pe el,acoperita cu o patura visinie stau eu.Somnul nu ma cuprinde,am prea multe intrebari la care El nu imi poate raspunde.De ce m-a parasit?De ce m-a lasat singura intr-o lume atat de cruda in care pericolul pandeste la fiecare colt ?Oare nu am insemnat nimic pentru el?Era singura persoana in care aveam incredere,era prietenul meu cel mai bun,era numai al meu!Dar a plecat,m-a lasat cu inima sfarmata in mii de bucatele.Cateva raze ale lunii intra in incaperea pe care intunericul o stapaneste,alungandu-l.De sub patura se zaresc ochii meu mari,caprui si parul bogat,lung de culoarea castanului care sta ravasit pe materialul visiniu.Lacrimile isi fac aparitia dar mi le sterg repede.Nu mai mai vreau sa plang,nu mai vreau sa fiu slaba.M-am schimbat total,nu mai sunt acea fata zambareata si draguta care face pe plac oricui,acea fata prostuta pe care o poti pacali cu usurinta si de care iti poti bate joc.Nu,m-am schimbat radical!Nu mai sunt jucaria nimanui.Am devenit inchisa in mine,retrasa si iti pot inspira chiar teama.Sunt ca o papusa de portelan;chip de inger si suflet pustiu.Imi doresc sa fiu mai puternica,sa nu trebuiasca nimeni sa ma apere.Dar eu nu sunt vampire nici alta creatura puternica,sunt un simplu om.Nu imi amintesc nimic despre trecutul meu,doar ca intr-o zi de iarna ma plimbam fara o directie anume si dintr-o data un vampir s-a napustit asupra mea incercand sa imi suga sangele.Norocul meu a fost ca a aparut un alt vampir care m-a salvat.Tin foarte bine minte cuvintele lui:’’Esti o rusine pentru vampiri’’.Dupa acea m-a adus la aceasta academie,Academia Cross.Il respect foarte mult,datorita lui sunt acum in viata si continu sa traiesc in aceasta mizerie.Dar ma intreb ce rost mai am eu pe lume.Singurul meu prieten m-a abandonat,nu stiu nici cum ii cheama pe parintii mei adevarati si nici macar daca mai traiesc.Directorul academiei,Kaien Cross m-a adoptat.Hm…directorul,asa de copilaros pentru varsta lui si atat de intelegator.Marele lui vis este ca vampirii si oameni sa convietuiasca impreuna.Prietenul meu…de fapt fostul meu prieten credea ca este o prostie si ca niciodata nu se va intampla asa ceva.Totusi,in aceasta institutie oamenii convietuiesc impreuna cu vampirii,dar fara ca oamenii sa stie de existenta lor.Dar sunt despartiti,vampirii mergand noaptea la scoala iar oamenii ziua.Academia Cross este un fel de campus,scoala aflandu-se in mijloc iar pe de o parte si de alta cele doua dormitoare:a vampirilor care se numeste Dormitorul Moon iar a oamenilor care se numeste Dormitorul Sun.Cele doua clase se intalnesc doar cand se face schimbul,adica dimineata studentii nocturni ies de la ore si intra studentii diurni;si seara cand noi iesim iar ei intra.Poate ca suna ciudat,dar numai asa putem evita intalnirea dintre cele doua rase si dezvaluirea identitatii vampirilor.Pentru a evita aceste intalniri s-au numit in functie prefecti.Rolul lor este de a supraveghea atat vampirii cat si oamenii,prefectii stiind de existent vampirilor.In scoala noasta sunt doi,sau au fost…Eu si Zero,dar cum el a plecat am ramas doar eu.Oftez zgomotos spargand linistea din incapere.Inca o noapte nedormita,si pentru ce?Macar daca mi-ar fi spus motivul pentru care pleaca,poate as fi inteles,poate….Nu o sa mai revad niciodata acei ochi lila,acel par gri,acea privire care te facea sa te dai doi pasi mai in spate.Dar stai,de ce sufar ca o proasta cand stiu ca nu ajung nicaieri.Nu pot da timpul inapoi oricat de mult imi doresc.Nimeni si nimic nu imi poate alina aceasta suferinta.Nu imi pot sterge amintirile cu buretele,nu il pot uita pe el.Dar viata merge mai departe,chiar daca imi vine sa iau un cutit si sa renunt la tot.Dar asta ar fi un gest de lasitate din partea mea,ar fi prea usor.Zorii zilei isi fac aparitia incetul cu incetul,luna lasand cale libera magnificului soare,luminand peisajul monoton de iarna.Curand toti elevii vor fi treziti din lacasul lor secret,in care nimeni nu poate patrunde.Singurul loc la care nimeni nu are acces,singurul loc in care ei sunt stapani.


[Imagine: bloody62.jpg]

#2
Bunaaa! Deci acest capitol m-a lasat fara cuvinte. Te pricepi foarte bine sa descrii sentimentele fetei. E genial! IMi place la nebunie.
Naratiunea... doamne, dumnezeule...superba..adica...tot capitolul e numai naratiune si descriere. te ador, stiai?
Descrierea...superba, cu adevarat minunata!
Ai avut cateva greseli de tastare, dar cneimportante, insa eu ti le spun pentru a le putea corecta:
vampire=vampir
continu=continui
existent=existenta

Cam astea ar fi. Doamne... deci Zero a plecat...cine stie unde[ah...e pers. meu masculin preferat din anime...ma rog...eu am citit doar managa, mi se pare mai buna decat animeul]
Ah..si cu estetica stai destul de bine, insa... dupa semnele de punctuatie, ar fi mai estetic daca ai lasa spatiu. Si... inca ceva... sa mai faci si alineate. Sa o mai iei si de la capat ca asa sari de la o idee la alta, dar nu-ti prea dai seama.

Abea astept continuarea pe care sper din tot sufletul ca o vei posta cat de curand si sper ca nu te-a suparat comentariul meu.
Te pup:*:*:*
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#3
Yupiii! Asta da fic frumos! am dat peste o comoara.
chiar mai lasat fara cuvinte ...am plans o data cu fata indurerata. imi place cum iti exprimi sentimentele in scris. Esti un adevarat magician!
Deci, descriere si naratiune sunt cu galeata. exact cum imi place mie!
Dialogul nu-si avea rostul aici..deci foarte bine ca n-ai pus .ar fi stricat tot farmecul, crede-ma.
Greseli de tastare n-am vazut ,bravo.
deci...cu mult entuziasm iti urez bafta in urmatoarele capitole... :*
astept nextuu...


:Bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#4
exista cateva mici greseli de tastare dar le stiu mult prea bine mai ales ca acele greseli sunt de fapt corectii facute de word...deh daca ai word-ul in engleza..in ce limba sa corecteze si el;)) imi place si este interesant.
te-as sfatui sa lasi spatii dupa semnele de punctuatie si sa mai faci din cand in cand cate un nou paragraf pentru a nu arata ceea ce postezi tu chiar asa de inghesuit, doar nu faci economie de spatiu nu?
Oricum este c-am putin pentru a-si spune ceva foarte clar. este doar inceputul, astept cu nerabdare continuarea sa vad ce se va intampla si cum vei scrie.;)
Bafta



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Un suflet abatut in ploaie.. Kyandi. 1 1.835 01-04-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: Kyandi.
  Bucati de suflet... Diabla 7 3.625 17-03-2012, 12:05 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Suflet gol [16+]. Niska 19 8.820 17-01-2012, 10:23 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Un suflet Singur pe o Mare din Lacrimi Sincere RouXiss Đx 42 17.119 10-09-2011, 05:37 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Un suflet ratacit.... Hanna2300 0 1.953 18-12-2010, 11:43 PM
Ultimul răspuns: Hanna2300
  Suflet pustiu.... Inevitable Obsession 37 18.308 22-11-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: Moon princess
  Suflet de sticlă - Cimitirul vampirilor - Little Star 7 3.262 04-09-2010, 01:51 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Suflet mort Monoxid 5 4.229 23-08-2010, 03:28 AM
Ultimul răspuns: Miss Serenity
  Suflet rebel [ Yaoi ] Yaku-chin 68 33.352 05-08-2009, 11:04 AM
Ultimul răspuns: I hate maths.
  Un suflet ratacit lary anime 2 2.970 23-05-2009, 11:14 PM
Ultimul răspuns: myuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)