Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Suflet rebel [ Yaoi ]

#61
oh da totusi trebuia sa pui si u macar o poza mica cu leon sa il vedem si noi...sper sa pui totusi

o si incepe sa imi placa de James...ii super tare tipul si acum sunt curioasa de ce vrea sa joace adevar sau provocare cu ceilalti...oare ce adevaruri vor iesi la iveala dupa acest joc...sper doar ca Rein sa nu sufere apoi
mi-a placut faza cand Tanaka la privit pe Rein dupa ce si-a dat seama ca a fumat...si interesant ii de ce James i-a dat pachetul de tigari si bricheta lui Rein

ne spor la scris si sper sa pui mai repede capitolul urmator ca mor de curiozitate
spor la scris si kiss ya
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#62
ooo...dar eu chiar as vrea sa fie cu James frumosul meu:x:X...macar ca sa i faca pe Tanaka si Ryu gelosi...daa>:)
nu stiu de ce dar cred ca nu o sa aduca nimic bun jocul care urmeaza....si cred ca cei 2 ascund ceva si ca o sa l faca iar sa sufere[-(>:P
saracutul:-s numai el sufera pt ca e prea credul si inocent ...offf...dar lasa ca or sa vada si ei o data si o data:-s...

abia astept sa vad ce o sa se afle....multa bafta in continuare....si te rog sa fii putin mai blanda cu frumosul meu:-s...sufera prea mult saracul:-<

pupici multi:X:* Ja' ne!>:D<

#63
buna ti-am citit ficul si imi place
acitiunea a inceput sa se incinga destul de mult prin zona sper ca jocul sa produca putina actiune banuiesc ca sti la ce ma refer
mult succes in continuare si te rog sa postez capitolul mai repede

#64
Buna, m-am bagat si eu la comenturi
Ti-am citit ficul si mi se pare super, imi place mult cum ai combinat personajele.
Spune-mi ca va fi ceva intre Rein si Leon :pls:. Leon mi se pare un tip super de treaba si chiar ar fi super combinatia dintre el si Rein, dar oricum tu hotarasti :D

Greseli sunt mai mult de tastare. Cu toate ca nu prea ma pricep la critici, imi place foarte mult cum descrii totul.
Mereu ne lasi in suspans... :((

Succes in continuare si sper sa pui cat mai repede continuarea
:bye:
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#65
O..vin si eu in sfarsit cu continuare. Mii de multumiri tuturor ca ati citit si comentat si sper ca va placut si sper sa va placa in continuare. Ii multumesc mult lui Apple Sweetheart ca m-a ajutat sa corectez capitolul, mii de multumiri kissu:* Acum nou cap
Capitolul 11 : Imi placi!


Atmosfera tensionata dintre noi deja ma speria. James ranjea satisfacut de ideea sa, iar prietenii mei se uitau agitati unul la altul. Deci James chiar dorea sa dezvaluie ceva legat de cei doi din fata mea.
Tanaka care se ridica in picioare urmat mai apoi de Ryuuki. Se uitau urat la James care ranjea . Am deschis gura sa spun ceva, insa nu stiam ce, ce mai puteam zice acum? Stateam si ma uitam la fiecare. Tanaka era enervat la culme, insa oare din cauza jocului, a lui James sau a amandurora? Apoi Ryuuki era furios si intr-un fel speriat, insa de ce? Ce il facea sa se comporte asa? Se fastaceau intruna. James era relaxat si zambea. Era o
atmosfera foarte ciudata ce nu o puteam intelege prea bine.
-A...era sa uit, inainte sa incepem jocul, mai bine aducem ceva de baut si mancat, ce ziceti de floricele? Rein vino sa ma ajuti, te rog! spuse James zambind sper mine.
Era atat de fermecator.!
-James dar...incerca Tanaka sa spuna ceva inainte ca el sa plece, insa noi deja ieseam pe usa balconului.
I-am putut vedea pe cei doi prieteni ai mei uitandu-se dupa noi, apoi au inceput sa vorbeasca despre ceva. Ceva ce eu nu puteam auzi deoarece deja ajunsesem la scarile ce duceau spre parter.
James nu se mai uita la mine, mergea inaintea mea. Cand am ajuns in bucatarie a luat tot ce avea nevoie, apoi a ezitat sa ma priveasca . S-a intors spre mine si mi-a zis:
-Nu stiu daca ce voi face, va fi corect . Nu vreau sa suferi, fiindca tin la tine, dar nici nu vreau sa fi mintit intruna. Chiar nu stiu ce sa fac...Nu stiu daca am acest drept, pana la urma eu nu trebuie sa ma amestec in viata ta, dar ceva ma intarata sa iti spun. Of!
Vocea lui inspira durere. Era trist. Chiar era trist, se preocupa pentru mine. Insa nu stiam cat de grev urma sa fie acel adevar pe care urma sa il aflu. Nu stiam cum voi reactiona, daca chiar era asa important ca eu sa aflu. Daca chiar o sa ma doara asa de tare incat sa fiu distrus. Nu stiam. Nu voiam sa fac o scena acolo in balcon, cu ei de fata. Nu voiam sa par asa de slab. Pentru ca ceva imi spunea ca ce voi afla ma va durerea. Nu stiam nici care erau adevaratele intenti ale lui James.
De ce voia sa imi spuna, de ce ma ajuta, de ce? Fiindca tinea la mine? Nu stiam...eram confuz. Insa mai bine aflam de la James adevarul si apoi puteam sa ii confrunt pe cei doi de sus.
-Uite, i-am spus eu . Nu stiu cat de grav poate fi ce voi afla, dar prefer sa imi spui tu, acum totul. Nu vreau sa merg acolo, sus si sa fac o scena cu ei doi. Nu vreau...Prefer sa stiu dinainte .
M-am uitat la el, nu era chiar asa de acord cu asta, sau poate ca nu stia daca are dreptul sa imi spuna. Era si el confuz. Dar preferam sa aflu acum, ceva in mine ma afacea sa fiu curios, foarte curios si ma simteam ciudat . De ce ma simteam asa de speriat?
-Pai...nu stiu. Sigur vrei sa iti spun eu ?
-Uite...parca tot tu voiai sa aflu adevarul, nu? Ce mai astepti? Zi odata! Doar nu o sa mor, ca m-au mintit aia doi. Zi! i-am ordonat eu.
-Pai cu ce sa incep? Ma privea asa de trist incat ma facea sa cred ca mai are putin si plange. Ce se intampla, ce urma sa aflu ?
-Cu inceputul. Spun eu sarcastic.
-Pai....ei bine. Sper sa nu reactionezi asa urat. Eu ...lucrez ca – ezita sa imi spuna- ca...traficant de droguri – cred ca expresia fetei mele era stupefiata , deoarece se uita la mine vrand sa ii dau aprobarea sa continuie, mi-am revenit , am clipit si el a continua sa vorbeasca- si in plus fac trafic de carne vie , adica sunt proxenenet.
Am ramas uimit. M-a uitam la el si nu imi venea sa cred. Nu stiam ce sa ii zic. Dar totusi ce legatura avea aceasta confesiune cu mine? Am vrut sa ii pun aceasta intrebare, insa mi-a facut semn cu mana sa tac, pentru ca stia ce voiam sa intreb. A inspirat si m-a privit. Voia sa caute in privirea mea ceva, ceva ce nu stiam exact. Nu aveam nimic cu el, insa eram socat de ceea ce imi spusese. Privirea sa era atat de trista inca credeam ca mai are putin si plange. Ma durea! Si nu stiam de ce. Voiam sa il i-au in brate, insa nu indrazneam . Voiam sa ii spun ca nu ma intereseaza cu ce se ocupa, dar nu puteam. Nu stiam de ce voiam sa fac toate acele lucruri. De ce ma durea ? Imi era simpatic, mai mult decat simpatic. A tras aer in piept si a continuat. Dar nu ma privea, se uita in alta parte, iar asta facea situatia mai dureroasa.
-Ryuuki stie. E bagat si el in chestiile astea....El lucreaza mai mult cu traficul de carne vie, selecteaza persoane pentru a le putea prostitua in alte tari ....Si el te-a ales pe tine ca noua lui victima.
Am facut ochii mari. Ce? Nu pute fii adevarat! Am inceput sa rad isteric. Incercand astfel sa ma calmez, dar ma enervam si mai rau. Imi venea sa plang. Eu pentru Ryuuki nu contam. Eram doar un produs pe care urma sa il foloseasca. Ma durea! Ma durea al naibii de tare. Apoi m-am uitat la el pentru ca aveam senzatia ca nu terminase de vorbit. Iar el a continuat sa vorbeasca.
-Cand ati plecat, nu stiam exact ce voia sa faca, dar stiu ca in acea zi mi-a cerut un drog, inofenisv oricum, care te facea inconstient. Oricum stiu ca l-a folosit pe tine. Si iti spun toate astea, fiindca imi placi, fiindca nu mai vreau sa ai incredere in el, fiindca nu stiu ce are de gand. Habar nu am ce vrea sa faca. Insa iti spun ca aceste afaceri nu depind numai de mine, adica nu sunt numai eu implicat sunt atatia traficanti si vreau sa te indepartezi de Ryu. Stiu ca e nepotul meu,dar nu vreau sa ajungi pe mana unor nenorociti. Si nu vreau sa suferi mai mult decat o faci acum.
Oare soarta avea sa ma mai loveasca mult? Cu ce gresisem? Ma uitam la James, eram distrus. Ma durea fiindca eu chiar credeam ca Ryu ma iubea, macar putin, macar precum un coleg, macar precum un prieten. Prietenia noastra fusese doar o farsa!
Gandurile mele au fost intrerupte de vorbele lui James.
Ryuuki a facut intr-un fel o obsesie pentru tine ... Nu te iubeste oricum , insa nu este atat de inuman incat sa te dea pe mana traficatilor de carne vie. Deci, intr-un fel a renuntat la ideea lui, la ideea de a te transforma intr-o....
Am continuat eu in locul sau, deducand ce avea sa spuna.
-Intr-o tarfa.
A aprobat din cap. Defapt ce ma mai putea mira in lumea asta? Totul era posibil. Absolut totul. M-am calmat. Nu mai puteam schimbat nimic.
-Iar Tanaka? Ce se intampla cu el? De el nu ai nimic sa imi spui? De ce nu te sufera? Ce s-a intamplat sau ce se intampla intre voi doi ? Ce se intampla intre Tanaka si Ryuuki? Si ce vrei tu defapt de la mine ? Ce vreti cu toti de la mine? Ce v-am facut? Ce? Pot sa stiu si eu ce? Cu ce am gresit? Chiar nu inteleg , nu inteleg nimic. Credeam ca imi sunt prieteni, credeam ca suntem prieteni.
-Pai....ei bine, sa spunem ca Tanaka a fost un vechi prieten de-al meu . Insa sa spunem ca relatia nu a durat. Apoi Tanaka s-a bagat in cateva probleme tot cu cativa traficanti care ei bine, nu erau nici prieteni cu mine si fiindca il vedeau cam des cu mine credeau ca e ceva legat intre noi si el a preferat sa se reintoarca in Japonia, decat sa aiba acolo mai multe probleme si cum acele persoane. El nu cred ca ti-a facut nimic. Nu stiu...
-Ok...si care e lagatura dintre Ryu si el? am intrebat eu deja plictisit de toate.
Nu ma mai interesa nimic. Ce mai conta? Ce mai conta sa traiesc, sa aflu, sa sper, sa visez....sa iubesc si sa urasc? Ce mai conta?
-Pai...nu stiu, mi se pare ca Tanaka a aflat de ce te afli aici- m-am uitat la el uimit- dar nu sunt sigur de asta, ori au vorbit cu acele persoane. Vezi tu, eu cu Ryuuki nu ne simpatizam asa de tare . Adica mie nu imi place ca el sa fie amestecat in afacerea asta si el e bagat in asta pana in gat, dar nu lucureaza pentru mine. Adica noi , proxenetii, suntem impartiti in mai multe grupuri, grupuri care nu se inteleg foarte bine. E o poveste lunga oricum, o sa ti-o spun...candva. Ce vreau eu sa intelegi tu este ca daca Ryuuki te-ar fi bagat in chestia asta eu nu eram implicat, deci tu nu ai fi ajuns sa lucrezi pentru mine. Oricum tu pentru Ryuuki nu esti decat o obsesie. Te vrea pentru el si numai pentru el. Si eu ti-am spus toate astea pentru ca si eu incep sa te plac, si inca mult.
Am aprobat din cap, insa nu stiu exact ce. Erau prea multe informatii . M-am asezat jos pe parchet, in pozitie turceasca. Mi-am ridicat privirea spre James. Si i-am zis.
-Si eu ce ar trebui sa fac acum? E stupid rau de tot. Adica nu stiu.....cum pot sa ma duc eu acolo sus si sa nu ii sparg fata? Defapt stiu ce trebuie sa fac.
M-am ridicat de jos vrand sa ies pe usa insa James ma prinse de brat tragandu-ma spre el. Toata sticlele din mainele lui cazusera pe jos.
-Ce ai de gand sa faci? Glasul lui atat de calm ma enerva in acel moment, nu mai voiam sa ma uit la el pentru ca simteam cum lacrimile imi invadau ochii.
-Am sa plec de aici, nu am sa mai stau nicio secunda.
- Nici sa nu indraznesti sa faci asa ceva. Ai vrut sa afli adevarul si nu conta care era acel adevar, nu? Mi-ai ordonat sa ti-l spun si ti l-am spus, nu? Acum suporta consecintele si nu fugi ca un las. Nu vreau sa regret ce ti-am spus asa ca suporta totul. Si daca te doare atat de tare de ce nu il faci si pe Ryu sa il doara? Nu sa ii spui ca ai afla, insa ai putea sa il torturezi. Ai multe avantaje.
-Nu fi stupid! Ce avantaje? Il intreb eu. Nu ma mai intereseaza nimic, acum chiar stiu cum e lumea.
-Esti prost, si inca mult! Nu ti-am spus ca Ryuuki te doreste? Tu nu te uiti in oglinda niciodata? Esti atat de ...
-Vrei sa termini cu insultele?
- Of....o sa mergem acolo sus si o sa ii chinui pe acei prieteni ai tai cum se poate mai bine. O sa pari fericit, o sa razi, o sa zambesti, o sa faci tot ce iti zic eu ! imi spuse el pe un ton hotarat.
-Dar cine te crezi si tu ? Auzi, eu nu ...
Dar nu am apucat sa termin fiindca ma sarutase. Ce naiba? De ce facea asta? Era evident . Dorea acelasi lucru ca Ryuuki, sa se culce cu mine. Ii simteam mana care urca pe spatele meu. Am vrut sa il opresc dar am auzit o voce in spatele meu.
-A....Am crezut ca aveti nevoie de ajutor, dar observ ca sunteti ocupati cu altceva. Imi puteti explica ce se intampla aici? Vreau o explicatie cat de clara. In caz ca nu stiti nu sunteam numai noi in casa asta, sunt atatea menajere, sunt parintii lui Tanaka si in plus sunt eu si...
-Nu ma intereseaza cine e in casa asta, daca nu ai uitat cumva e casa mea , deci....poti sa ne astepti sus pana terminam? te rog fi un nepot bun si cara-te de aici!
-Rein! Ce dracu crezi ca faci ? E....
Deja ma enervam cum adica ce dracu fac? Asa se vorbeste? Domne ajuta-ma sa ma abtin sa nu il iau la bataie. Respira Rein, nu uita sa respiri!
-Ryuu...chiar am treaba, revin peste un moment, da? Spun eu afisand cel mai fals zambet, eram prins in bratele lui James chiar ma simteam bine. Plecase, am auzit usa trantindu-se in urma lui.
-Deci cred ca stii ce ai putea face sa il scotii din mintii, nu?
-Sa spunem ca am inteles, insa nu am chef de asta . Nu vreau sa ma sarut cu tine toata seara.
-Dar nimeni nu ti-a spus ca trebuie neaprat sa te saruti cu mine, de exemplu cred ca daca nu ai mai purta acei pantaloni ai fi foarte sexy si i-ai scoate pe toti din minti.
-Si ce sugerezi ca eu sa fac?
-Pai...asta depinde pana unde vrei sa ajungi.
Nu m-ar fi deranjat sa il enervez un pic pe Ryuuki pentru tot ce mi-a facut, si cred ca mi-ar fi placut sa ii vad expresia lui Tanaka cand as face cateva gesturi nu tocmai decente. Dar, nu stiam. Eram nehotarat. Merita sa fac toate astea? Merita sa ma razbun pe Ryuuki? Chiar merita. Nu stiam de ce dar nu i-am dat drumul lui James, il tineam strans de mana care imi inconjura spatele tinandu-ma astfel intr-o imbratisare.
-De ce eu ?
James zambi cald la mine si imi spusese.
-Crede-ma ca viata e doar o tarfa si ca sa nu suferi din cauza ei trebuie sa o seduci sa o ai in maini si sa stii sa o manevrezi dupa bunul plac.
-Si eu cum sa fac asta?
-Voi avea eu grija sa stii cum sa o faci, acum sa mergem.
Va avea el grija? Ce tot imi spunea? Domne, nu mai suport! Ce se intampla cu viata mea? Totul ia o intorsatura ciudata. Nu era de ajuns ca m-am culcat cu Ryuuki, dar m-am mai si sarutat cu James. Acum cine mai urmeaza la rand? M-am satura!
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#66
Kawaii, imi place la nebunie capitolul asta. James chiar il place pe Rain?, chiar sunt curioasa... :chuu:
Greselile nu le iau in seama ca nu prea ma intereseaza jobul asta.
Ma bucur ca in sfarsit saracu Rein a aflat adevarul, chiar merita, desi sufera din cauza asta. :s:
Sa pui repede nextu!
Succes?:thumbup:
Bye:bye:
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#67
Il ador pe james este asa dulce si senzual,imi place mult acest capitol pacat ca este cam scurt,vruiam mai mult chiar nu m-as satura sa tot citesc la el.La greseli de ortografie chiar nu am fost atenta si oricum nu ma prea intereseaza.Ce mai pot spune se vede ca ai imaginatie si sti sa o folosesti.Grabeste-te cu nextu plss.
INGERII SUNT SPIRITE INARIPATE,PRIETENI CU SPIRITUL TAU INARIPAT! :X:X:X My love GRAVITATION... 


DeeJay David feat Dony-Temptation [Mix by DeeJay Aliss] http://www.youtube.com/watch?v=gCif6BTxEfg BIG thx for subscribe and comment this song pupic

#68
ahh:X=p~ Jamess>:) perversul meu:X:))
off...rein:(....imi pare rau ca sufera dar trebuia sa afle adevarul,sa afle ce prieteni falsi are si ma bucur ca James i a deschis ochii...si ar fi marfa sa fie cu James...dar...dar...nu stiu de ce am o presimtire rea...adica am impresia ca si James o sa i faca ceva care o sa l faca pe rein sa sufera...nu cred ca gata il enerveaza Rein pe Ryuuki si Tanaka si pe urma traieste cu James fericit pana la adanci si batraneti...blablabla...nu cred...sigur ii face james ceva..adica totusi e proxenet..si stiu ca tu o sa l mai faci sa sufere pe rein:-S:-<...saracutul..dar bine asta face ficul mai interesant...cand rein crede ca este fericit trebuie sa se intample ceva:|

oricum sper sa fie fericit pana la urma:X dar asta vom afla mai tarziu:))...si desigur cu cine va ramane:))

off...daca ai pune si u mai repede nextulll:-s..pentru ca sunt foarte curioasaa>.<...darr astept astept:))) ^.^

pupici:*

#69
Din cauza netului meu tampit, nu sunt prima:-w Nu conteaza asa mult:-j

Il ador pe James:x:x E asa hot.Si chiar tine la Rein(sper)Nu ca Ryu.In situatia de fata imi vine sa il imping pe Ryu de pe un bloc cu 16 etaje(daca exista) apoi sa il transez:| Stiu, stiu asta nu se va intampla, deoarece nu pot, si nu am cum da in mintea se petrec multe, inclusiv o partida intre James si Rein.Acum daca Tanaka stia se dovedeste faptul ca e un nenorocit, asa cum il numeam io pe la inceput.
Si sunt sigura ca e.Pentru ca daca a aflat si nu face nimic sa il ajute pe Rein logic ca nu ii pasa, si ca in tot acest timp a mintit ca un porc.
Abia astept sa vad ce se va intampla cand rEin il va tortura pe Ryu^.^
"Nu ma intereseaza cine e in casa asta, daca nu ai uitat cumva e casa mea , deci....poti sa ne astepti sus pana terminam? te rog fi un nepot bun si cara-te de aici!"=> ador replica asta:)) Ryu clar e un nepot bun:-p

Cam atat.Nu o mai lungesc.Spor la scris si sa vii repede cu nextu.Ja-ne:bye:
I'm Kira.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Rebel cu Sange Regal Zuzy Is Angell 4 4.194 23-06-2012, 10:05 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  Un suflet abatut in ploaie.. Kyandi. 1 1.835 01-04-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: Kyandi.
  Bucati de suflet... Diabla 7 3.626 17-03-2012, 12:05 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Suflet gol [16+]. Niska 19 8.822 17-01-2012, 10:23 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Un suflet Singur pe o Mare din Lacrimi Sincere RouXiss Đx 42 17.121 10-09-2011, 05:37 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Un suflet ratacit.... Hanna2300 0 1.953 18-12-2010, 11:43 PM
Ultimul răspuns: Hanna2300
  Suflet nemuritor ce eÈ™ti! Whisky 3 2.013 13-12-2010, 08:59 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  Suflet pustiu.... Inevitable Obsession 37 18.309 22-11-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: Moon princess
  Suflet de sticlă - Cimitirul vampirilor - Little Star 7 3.267 04-09-2010, 01:51 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Suflet mort Monoxid 5 4.229 23-08-2010, 03:28 AM
Ultimul răspuns: Miss Serenity


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)