Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Suflet pustiu....

#31
soo mi-a placut prea mult capitolul asta! Sasuke se duce la Domnisoara Sakura cu un simplu scop acela fiind de-ai spune ca mai are de asteptat pana va afla adevarul,si a sfarsit prin a omora pe cineva..cred ca acel cineva e nimeni altul decat Sai(banuiesc).doar ca e prea devreme sa moara ,nu?:)) oricum ai un fic super,descriere,naratiune,dialog,...ai tot ce trebuie.:yes: stii ce lipseste? mai moolte randuri..parca-i prea scurt..oricum ma multumesc si cu atat.esenta se tine in sticlute mici,nu?nu insticle de 2 litri :)) ma bucur ca ma-i anunatat sii..astept nextu.:*


:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#32
Buna!:) Iti urmaresc fic-ul dinainte sa imi fac cont si pot spune ca il ador:X Dialogul , descrierea si naratiunea sunt perfecte:X Ma cam lasa in ceata fiecare capitol pe care il scrii dar sper ca atunci cand o sa il termini o sa vine si la mine primavara si nu o sa mai fie ceata:)) Spor la scris si sa ai parte de muuulllttaa imaginatzie:)) Bye!>:D<:bye:

#33
Hei :D Multumesc mult pentru comentari, si ca sa intelegi toti, omul care a fost impuscat nu e Sai, e un trimis de'a lui ...Dar nu va spun mai multe ! Aflati doar daca o sa citit ;)
@Assyra, merci de sfat ^^

Chapter six

A fost o data, si nu se va mai repeta greseala facuta in trecut ...

Sakura POV

Ma imbratisase asa cald in seara aceea, in care omorase pentru prima data in fata mea un om . Imi fusese frica, si el , o inlaturase...O facuse doar pentru mine, in acel moment ii simtiem inima batand din cauza sentimentului placut pe care-l aveam totusi, sper ca, impreuna .

Privesc fila jurnalului atenta, schitand un zambet mic si plin de caldura . Primele randuri erau despre acest Sasuke, despre adevaratul brunet. E adevarat ca incepusem sa am sentimente pentru el, si incercam prin tot posibilul sa le inlatur , pentru ca stiam si nu vroiam sa ma amagesc ca el ma va privi o data cu aceea iubire in ochii, cu acea grija pe care i-o porti celui la care ti .
Clatin din cap, ridicandu-ma din patul moale si trag jaluzelele , lasand razele soarelui sa-mi umple camera de lumina lor induisotoare . Imi rezem coatele de pervazul ferestrei, inchizand ochii si lasand vantul usor de primavara sa-mi mangaie fata albicioasa . Din aceea seara nu il mai vazusem absolut deloc pe Sasuke, puteam sa spun ca disparure, sa isi stersese orice urma de pe pamant, pentru ca nici la telefon nu mai raspundea . Trecuse craciunul asa de repede cum venise, nu ma interesase de el...
Fusese ca o oricare zi petrecuta singura in micul meu apartament .

Sasuke POV

Privesc absent peretele din camera mea , intunecata . Arunc paharul pe care-l tineam in mana de perete, acesta spargandu-se in zeci de cioburi . Imi ciufulesc parul, ridicandu-ma din fotoliu si rezemandu-mi palemele de perete, lasandu-mi capul in jos, la fel si privirea .
Dau cu piciorul in fotografia aruncata pe jos, fotografia Clarei.....si las lacrimile usturatoare sa-mi cada pe obraji palizi .
Lovesc puternic peretele cu pumnul, injurand din tot ranunchii si blestemandu-mi inima care incepuse sa simta din nou, sa tina la cineva ! La cine ?
Tocmai la acea faptura cu parul roz, cu ochii ei verzi ca valurile spumoase ale mari si pielea ei putin alba, dar totusi fina la atingere . Ce faceam ? O descriam, nu era bine, nu era...
Incep sa lovesc si mai tare peretele, intr-un sfarsit reusind sa-mi fac pumnul sa sangereze . Ma incrunt, iesind din camera grabit, apoi intru in baia, dand drumul la apa rece . Aud un zgomot in surdina, ce parea a fi telefonul fix . Ies din baie si ridic receptorul cu mana care nu era ranita, murmurand un "alo" rece .
-Sasuke, sunt eu .....Se opreste, nu-i mai aud glasul melodios, doar inspiratia si expiratia .
-Spune ce e, am treaba ! Spun pe un ton cat mai nepasator si rigid posibil .
-Vreau..vreau sa ne vedem ! Spune incet, apoi inchide brusc telefonul, facandu-ma sa privesc confuz si total nedumerit in jurul meu .

O amintire a Clarei ....
Am pasit incet pe drumul prafuit, nestiind incotro ma duceau picioarele, apoi m-am oprit brusc, privind o rochie de un rosu aprins ce era prezentata intr-o vitrina . Mi-ar sta bine cu ea...Si lui Sasuke i-ar placea, sunt sigura de asra ! Mi-am spus in gand, apoi am dat sa intru in magazin, dar am simtit doua brate incojurandu-mi talia supla, si o durere ingrozitoare in stomac . Cu privirea tulbura si plina de teama, am reusit sa vad un chip...Palid, cu ochii negri si par brunet, dar scurt ! Am inghitit in sec, trupul fara viata cazand pe asfaltul rece ....
Tot ce vad e decadere:
Arta = o boala; Dragostea = o iluzie
Religia = un substitut la moda pentru credinta

Căci toţi ucidem ce ni-i drag
Şi-ntindem morţii prada,
Unii ucid cu desmierdări,
Mulţi cu priviri de-otravă,
Cei laşi ucid cu sărutări
Iar cei viteji cu spada.


[Imagine: Girl123.jpg]


#34
Omg...deci Sai a ucis-o pe Clara...nenorocitu`....Dar, daca stau mai bn sa ma gandesc e bn asa ca acum Sasuke se indragosteste de Sakura:X
Ma bucur ca ai postat asa de repede capitolul. Te ador, stiai?:>
Ma bucur ca Sasuke incepe sa se indragosteasca de Sakura.
Dupa cum am spus si m-am tot repetat, ficul devine din ce in ce mai interesant.
Figurile e stil sunt perfecte, nici nu mai trebuie a mentionez de ele.
Abea astept urmatorul capitol.
Ficul asta cuprinde atat mister. Ahh...imi place:>:))
So... bye and spor la scris si la postat continuarea:>:>:>
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#35
Vad ca aduci continuarile foarte repede, bravo!
Sa trecem la capitolul asta. Deci mie chiar mi- a placut. Ma bucur ca Sakura are un jurnal, nu stiu de ce, dar ma face sa intru mai adanc in actiune, ma ajuta sa interpretez mai bine trairile ei. Nu conteaza ca ai capitolele putin mai mici, conteaza ce sunt in acele capitole.
Si barbatii plang cateodata, asa cum si Sasuke a plans. Imi place ca l- ai facut putin mai sensibil, macar in acest capitol.
Mai am multe de spus, dar trebuie sa plec..
Astept next- ul :*
Mi-e foameee!!!

#36
Ah cat de dragut... am si eu o mica problema...De ce sunt capitolele asa de mici?? :((

Oricum descrii fabulos si folosesti frumos multe figuri de stil si imagini artistice, chiar imi plac ficurile structurate astfel, fiecare capitol este invelit intr-un mister continuu si ador asta.
Esti foarte talentata... ma bucur ca incep sa gasesc atatea ficuri uimitoare si originale.

Ti-am spus ca iti iubesc ficul?? Nu, cred ca nu... Deci iti mega, super, giga iubesc ficull :X:X:X!!!

So succes in continuare si multa inspiratie!
Pupiceii!
Chu`! :*

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#37
Ai pus nextul mult mai repede decat m`am asteptat>:D<
Cred ca te`ai plictisit sa tot auzi de la mine de descriere, dialog si actiune care oricum sunt foarte bune si imi plac si figurile de stil si imaginile artistice, iar greseli de tastare sau de ortografie nu am vazut.Se pare ca Sasuke incepe sa simta ceva pentru Sakura, ia ea la fel:> Ce frumos e ca isi impartasesc sentimente:xSa stii ca ma bucur ca ai scris in capitol din ambele perspective, am putut afla ce gandesc personajele.
Spor la scris si astept nextul!

#38
sal! Am trecut si eu pe aici! Daca tu imi comentezi ficul, ei bine asa voi face si eu. Imi place ficul tau, e chiar plin de iubire si dramatism. :love: nici nu stii cat ador eu ficul asta! descrierea,naratiunea,dialogul,...toate sunt asa perfecte....vreau si eu un pic din indemanarea ta! :yada: dar ma voi perfectiona si eu! sunt sigura.
ma bucur ca ai scris din perspectiva amandurora..pentru ca astfel vedem cum gandesc ambii dupa aceleasi momente petrecute impreuna.(sper c-ai inteles ce-am vrut sa spun)
ei, cam atat am avut de spus asa ca ... spor la scris sii...astept nextuu... :>


:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Un suflet abatut in ploaie.. Kyandi. 1 1.830 01-04-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: Kyandi.
  Bucati de suflet... Diabla 7 3.599 17-03-2012, 12:05 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Suflet gol [16+]. Niska 19 8.810 17-01-2012, 10:23 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Un suflet Singur pe o Mare din Lacrimi Sincere RouXiss Đx 42 17.100 10-09-2011, 05:37 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Un suflet ratacit.... Hanna2300 0 1.951 18-12-2010, 11:43 PM
Ultimul răspuns: Hanna2300
  Suflet nemuritor ce eÈ™ti! Whisky 3 2.001 13-12-2010, 08:59 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  Suflet de sticlă - Cimitirul vampirilor - Little Star 7 3.257 04-09-2010, 01:51 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Suflet mort Monoxid 5 4.227 23-08-2010, 03:28 AM
Ultimul răspuns: Miss Serenity
  Suflet rebel [ Yaoi ] Yaku-chin 68 33.270 05-08-2009, 11:04 AM
Ultimul răspuns: I hate maths.
  Un suflet ratacit lary anime 2 2.963 23-05-2009, 11:14 PM
Ultimul răspuns: myuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)