Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Suflet pustiu....

#21
Heyyy :) ! Scuze pentru intarziere.
Hai sa incepem cu o specie inrudita cu criticile.. caci cum le spun eu.. numai critici nu sunt :)). Ai spus pe indeva " ore ore", cred ca ai vrut sa spui patru ore. Ai mai avut greseli de tastare din neatentie.. si mai pe la inceput o secventa pe care eu nu o mai gasesc, dar care ma zgarie pe urechi.
Asa, cam atat cu criticile :)).
Capitolul mi- a placut :*. Imi mai place ca scrii si din perspectiva lui Sasuke. Bravo, chiar nu aveam nici o idee ca Sai era cel care s- a dat drept Sasuke... la inceput in mintea mea era o furtuna totala, dar acum m- ai lamurit. Ideea mi se pare originala? da.. cred ca este :P. E un inceput de fic frumos, nu stiu daca ti- am mai spus dar ti- o mai spun. Sper ca ai sa- l faci sasusaku.. dar ce tot vorbesc e logic ca asa ai sa- l faci, avand in vedere ca scrii din perspectivele lor. Cel putin asa cred.. si sper.
Astept continuare.. si succes !!
:-H !
Mi-e foameee!!!

#22
sal!am trecut si pe aici....soo,ai un cap fenomenal...chiar imi place cum descrii sentimentele ,
trairile personejelor,:bv: ...sincer ma bucur ca Sasuke nu e asa precum pare si ca are sentimente
...amandoi au trecut prin experiente dureroase ,deci cred ca se vor intelege...sper sa fie impreuna...nenorocitul ala de Sai!..le-a facut mult rau..da-l pedepsesti tu,nu-i asa:yes:?asa credeam si eu..hihi chiar imi place pov ta.:love:..de fapt mie-mi plac toate..dar a ta are tot ce-i trebuie...deci astept nextuu....spor la scris!:yes::*



:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#23
Buna! Merci ca m-ai anuntat.
Ca de obicei , acest capitol e grozav , he , he , he . Ma bucur ca e scris din perspectiva lui Sasuke[mai , dar chiar ti - am ghicit gandurile , ne ?:))]
Descrierea -Imi place foarte mult . Nici nu se putea altfel , nu ? Sigur ca nu :))
Naratiunea: Ce as mai putea spune decat un singur cuvant: Grozava!
Dialogul - Nu este sec. Nci nu ar avea cum sa fie , avand in vedere ca nu exista in acest capitol :X:X:X

Crede- ma ca habar n-am ce sa mai spun. Ficul devine din ce in ce mai interesant. Abea astept sa pui continuarea sa vad ce-ti mai trece prin cap.
:bye: si sa ma anunti si pe mn cand pui nextu` ;;)
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#24
Un nou capitol, merci ca mi-ai spus.
Cu ce sa incep? Da, primul aspect, ma bucur ca ai scris din perspectiva lui Sasuke [ sa o faci mai des;;) ] , sa vedem ce gandeste si el, nu numai Sakura:>Trecand peste asta si mergand mai departe, descrierea chiar imi place, despre dialog ce pot spune avand in vesere faptul ca nu a fost nici o replica, dar nu spun ca a fost un lucru rau, iar actiunea decurge lin si linistit. Nu m-am uitat dupa greseli de tastare, dar cred ca am mai vazut pe undeva.
Sa nu uiti sa pui nextul si sa ma anunti!

#25
Heei :] Va rog sa ma iertati ca nu am mai postat, dar am avut treaba cu scoala si nici cu inspiratia n`am stat mai bine -.-" Daar, a venit timpul sa ma revansez fata de voi cu un no capitol . :D


Chapter five

Pentru ca doar tu m-ai facut fericit...Doar tu ai stiut sa-mi spui ceea ce vroiam sa aud, dar acum cineva iti va lua locul...

Sasuke POV


Am pasit in blocul de zece etaje, deschizandu-mi calm sacoul negru . Dupa cateva minute de urcat cu liftul si injurat -cand se blocase- am ajuns la usa apartamentului Sakurei Haruno . Am batut de cateva ori, privind plictisit in jurul meu, si cand usa s-a deschis, greu m-am abtinut sa nu casc gura .
Sakura era imbracata intr-o rochie scurta, neagra, aceasta dezvaluindu-i formele bine formate . Avea parul lasat liber pe spate, acesta acoperindu-i umeri albiciosi . A zambit stins , murmurand un "buna" , apoi m-a invitat inauntru .
I-am zambit nepasator, cu toate ca privirile mele fugeau din cand in cand catre decolteul ei .
-Domnisioara Haruno, adica...Am inghitit in sec, uitasem ca nu-i placea sa-i spun asa . Aceasta ma privi calma, asezandu-se picior peste picior intr-un fotoliu ciocolatiu inchis .
-Sakura, de fapt ! Ma retifica ea, fixandu-ma cu ochii aceia verzi ca smaraldul pur .
Am aprobat-o scurt , printr-un semn de mana, apoi am reluat propozitia pe un ton cat mai calm posibil .
-Acest Sasuke, cum ii spui tu, se numeste Sai , intelegi ? Nu pot sa-ti spun de unde stiu, este strict confidential .
O privesc atent, fata imi face semn sa ma asez .
-I-a un loc , sau crezi ca te musca canapeaua ? Spune ironica, privindu-ma in ochii , foarte concentrata la vorbele mele . Inteleg, acum continua .
Imi dau ochii peste cap, de cand imi spunea ce sa fac o simpla femeie ? Ma asez pe canapea, rezemnadu-ma de spatarul acesteia , apoi reiau :
-Cum spuneam, vei afla la un moment potrivit, mai e mult pana atunci, dar vei afla . Schitez un zambet rece, privind-o .
-De asta ai venit ? Sa-mi spui lucruri pe care nici macar nu vrei sa mi le pui complet ? Spune usor tare, dandu-si parul rozaliu de pe umeri . Imi mut privirea de la ea, fixand fereastra . Deja se intunecase...Ma incrunt, ciufulindu-mi parul, apoi ma ridic brusc de pe canapea .
-Mai vorbi noi, la revedere ! Spun repede si ies din locuinta aproape in fuga . Privesc atennt fiecare miscare a frunzelor din copaci, fiecare masina, apoi ii aud glasul melodios la spatele meu .
-De ce faci asta, Sasuke ? De ce pleci asa repede ? Murmura rozalia , privindu-ma cu ochii mari .
Raman mut, ce sa-i spun ? Mai venise afara si asa, in rochia asta . Tac si o privesc atent, dar indrept pistolul catre cel de pe cladire . Ranjesc, tragand si corpul cade in gol, Sakura acoperindu-si gura incat sa nu tipe, apoi fuge catre mine, bagandu-si capul in pieptul meu .
-E bine, gata, Sakura, gata, totul e in regula...Ii soptesc la ureche, cuprinzand-o cu bratele .
- A murit ? Murmuta ea incet, ridicandu-si privirea inocenta catre mine .
-Da, a murit... Spun calma, privind-o direct in ochii . Nu era bine ceea ce faceam, nu era ! Nu asa trebuia sa ma comport cu ea, dar simteam o caldura in inima cand faceam asta, pe care nu o mai simtisem de mult timp ...
Tot ce vad e decadere:
Arta = o boala; Dragostea = o iluzie
Religia = un substitut la moda pentru credinta

Căci toţi ucidem ce ni-i drag
Şi-ntindem morţii prada,
Unii ucid cu desmierdări,
Mulţi cu priviri de-otravă,
Cei laşi ucid cu sărutări
Iar cei viteji cu spada.


[Imagine: Girl123.jpg]


#26
Buna din nou:> Imi place acest capitol:X
Deci... cine a murit, Sai sau cine. Off, Doamne! Capitolul asta m-a lasat intr-o ceata totala:))
Devine din ce in ce mai intereant... insa.. nu cred ca Sai este acela care a murit, nu...adica, ar fi prea usor. Ala ar trebuii sa incerce sa le faca rau , Mwuhahahaha:))
Descrierea, dialogul si naratiunea mi s-au parut perfecte. Defapt, chiar au fost perfecte.
Greseli de tastare nu ai, dar singurul lucru care nu-mi place e ca acest capitol a fost miccc:(( De ce imi faci asa? Eu vreau sa citesc muuuuultt!
Abea astept continuarea pe care sper ca o vei posta cat de curand... sper:))
Pa-pa si spor la scris:*
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#27
Merci beaucoup ca m-ai anuntat.Am ramas masca la capitolul asta .Se pare ca Sakurei deja i-a fugit gandul de la Sai si se uita la Sasuke...Ttt,rusinica ai uitat de "iubirea vietii tale"?Iti adoooor ficul.Este grozav si deja astept nextul.Succes in continuare si ...scriitoare sa te faci mamica.
"Nimic bun nu se poate naste din ura" RomeoxJuliet

#28
Cum de mi-a scapat ficul tau pana acum nu am nici o idee. Este superb din foarte multe puncte de vedere si iata cateva:
-idee originala , in sfarsit si desi este sasuxsaku ~again :| ~ imi place;
-actiunea captivanta are un curs lent subliniind fiecare detaliu, esti foarte priceputa la asta
-descrierea este incredibila
-naratiunea uimitoare
-dialogul perfect
-toate cele trei moduri de expunere sunt imbinate intr-un joc formidabil de figuri de stil facand povestea usor de inteles
-si titlul... asta ma roade... de ce nu l-am observat :-??
Ar mai fi si altele dar probabil le observa toti cum ar inexistenta greselilor de punctuatie, exprimare ortografie... asezarea in pagina si toate astea.
Si mai imi plac foarte mult randurile de la inceputul capitolelor... sunt misterioase cu intelesuri in continutul capitolelor... e un plus pentru tine! Be happy! ;))

Cam doua nelamuriri am si eu? De unde a aparut tipul pe cladire, sunt confuza si la partea cu blocul vreau sa zic cand naiba a coborat Sakura atat de repede daca Sasuke a luat liftul? in fine probabil se vor clarifica ele.

Acestea fiind spuse te astept cu next-ul (nu m-as supara sa ma anunti cand il pui...;)) ) si mult succes si o tona de inspiratie in continuare!>:D<

Pupiceiii!
Chu! :*

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#29
Stii doar ca mi-a placut si acest capitol, nu?
Dialogul e la locul lui si nu e sec, ai avut descriere care mi-a placut, actiunea a decurs linistit si nu mi s-a paru grabita, greseli de tastare nu am vazut, dar probabil ca as cauta degeaba.
Chiar vroiam sa te intreb, pe cine a omorat Sasuke? Un simplu om care se afla pe cladire, daca da atunci ce cauta acolo si de ce a tras cu pistolul Sasuke?
Spor la scris si sper sa pui nextul cat mai curand!

#30
Heiii!! Dupa cum ti- am promis am venit cu un comentariu. Start! ^.^
Multi se intreaba cine era acea persoana de pe cladire, ca si ei si eu ma intreb asta. Imi place mult misterul pe care l- ai creat si nu numai in legatura cu acea persoana necunoscuta, ci pentru ca pur si simplu ficul tau imi inspira un sentiment ciudat de enigma. Desi faci capitolele mai micute, fiecare capitol are esenta sa. Cu fiecare rand citit doresc sa aflu mai mult, iar atunci cand gustasem din actiune, capitolul se terminase >.< .
Nu vreau sa ma mai repet in legatura cu naratiunea descrierea si dialogul , oricum sa stii ca imi plac foarte mult, si iar ma repet >.> .
Ah si as mai avea ceva de spus... mi se pare ca nu se leaga fraza: " Tac si o privesc atent, dar indrept pistolul catre cel de pe cladire." Daca o privea atent, nu se mai putea concentra si asupra cladirii. Puteai spune asa " Tac si o privesc, dar atentia mea catre rozalie fusese intrerupta de persoana ce se afla deasupra cladirii" ( vezi tu).
Si nu stiu ori a fost greseala de tastare, ori esti fata si esti invatata sa scrii la feminin ( afirm ca esti fata :)) ) , dar la sfarsitul capitolului ai spus " spun calma" , cred ca ai vrut sa zici " spun calm" .
Aceste observatii ale mele sunt minore si nici nu se compara cu cat de mult mi- a placut capitolul.
Nu mai am ce comenta. Cred ca ti- ai format o idee despre ce cred eu despre fic ^.^ .
Sa ma anunti cand aduci next- ul *.* :* :*
Mi-e foameee!!!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Un suflet abatut in ploaie.. Kyandi. 1 1.835 01-04-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: Kyandi.
  Bucati de suflet... Diabla 7 3.628 17-03-2012, 12:05 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Suflet gol [16+]. Niska 19 8.823 17-01-2012, 10:23 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Un suflet Singur pe o Mare din Lacrimi Sincere RouXiss Đx 42 17.127 10-09-2011, 05:37 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Un suflet ratacit.... Hanna2300 0 1.954 18-12-2010, 11:43 PM
Ultimul răspuns: Hanna2300
  Suflet nemuritor ce eÈ™ti! Whisky 3 2.013 13-12-2010, 08:59 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  Suflet de sticlă - Cimitirul vampirilor - Little Star 7 3.268 04-09-2010, 01:51 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Suflet mort Monoxid 5 4.229 23-08-2010, 03:28 AM
Ultimul răspuns: Miss Serenity
  Suflet rebel [ Yaoi ] Yaku-chin 68 33.369 05-08-2009, 11:04 AM
Ultimul răspuns: I hate maths.
  Un suflet ratacit lary anime 2 2.971 23-05-2009, 11:14 PM
Ultimul răspuns: myuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)