Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Speranta dragostei

#1
[attachment=772]Chiar daca la postat s-ar putea sa apara numai numele meu,ficul a fost facut de mine,starnight si de prietena mea kiuri_chan.Speram sa va placa si pentru ca e primul nostru fic impreuna asteptam comenturi.:zuppy11:



I.Prietenie

Razele diminetii patrunsera cu putere,in camera unei fete blonde care tocmai se dezmeticea din somn.Ea deschise ochii usor de parca se temea sa vada in fata ziua cea noua.Somnoroasa se duse la dulapiorul cu haine, si de acolo isi alese uniforma scolii care era compusa dintr-o fusta albastra si o bluza alba.
Fata sta ca pe ace gandindu-se la noaptea trecuta.In inima ii incolteste un sentiment,usor,de neliniste.Incet,isi aduse aminte evenimentele din noaptea precedenta:

Flashback

Era o seara placuta de vara,o seara de mijloc al lui iunie. Din internat ie?ea un baiat de 18 ani,cu parul albastru,cu ochii reci si calculati.Acesta merse

#2
a venit si nextu
sper sa va placa :d

Prima lectie
Dimineata sosi ca de obicei prea repede. Alexis se trezi morocanoasa. Isi facu toaleta si se imbraca in nelipsita ei uniforma. In graba manca ceva pentru a nu merge cu stomacul gol la ore.
Rectorul ii chemase in sala, pe toti pentru a le da o veste.Fata banuia despre ce e vorba. Cand iesi din camera se intalni cu prietenele ei Milly si Diana.Acestea erau curioase despre ce vroia rectorul sa le spuna, dar blonda nu le zise nimic.
In sala erau toti elevii Academiei .Cu totii susoteau curioasi,pana cand, isi facu aparitia rectorul insotit de Zane.Toata lumea era mirata.Rectorul vorbi primul:
-Dupa cum stiti,Zane este un elev model al acestei Academii si m-a rugat sa il pastrez aici ca si profesor. De-acum inainte el va va preda mai multe materii,deoarece profesorul Banner nu mai este. Cu acestea fiind spuse,va puteti intoarce la ore.
Elevii plecara spre salile lor susotind necontenit. Alexis si prietenele ei mersera in sala 20.Spre surprinderea si incantarea lor,aveau prima ora cu Zane
Odata intrate in clasa, il vazura pe Zane la catedra, rasfoind catalogul, acesta vazand ca toti sunt prezenti incepu sa vorbeasca:
-Ma bucur sa va predau si sper ca orele mele sa fie interesante.Vreau sa imi spuneti pe nume pentru ca nu ma pot obijnui cu apelative de profesor.
Apoi incepu lectia de teorie a cartilor.Era o ora la care, de obicei adormeau multi totusi, de aceasta data nimeni nu mai dormea, pana si Jaden asculta lectia.
Zane stia cum sa faca ora mai interesanta.Cu totii il ascultau.La sfarsit Alexis ii spuse:
- Ai fost minunat! Meseria de profesor ti-se potriveste foarte bine.
- Merci, nici nu ma asateptam.
-Vrei sa ne plimbam?
- Sigur.
- Cei doi se plimbara o jumatate de ora, apoi,fiecare pleca in camera lui. Alexis se apuca sa isi faca temele, iar apoi Milly si Diana intrara incantate, peste ea, in camera:
-Ce tare a fost lectia lui Zane! Asa-i ca ai stiut ca va ramane profesor? Spune tot Alexis! Stim ca esti ce mai buna prietena a lui!
-Sa zicem. L-am rugat as ramana.
-Si a ramas pentru tine! Ce romantic!
-Milly! Intre mine si Zane nu este decat o simpla prietenie.
-Poate acum, dar mai tarziu....
-Gata,ajunge! Acum, va rog sa ma scuzati da imi e somn. Cred ca ma culc .Noapte buna
-Alexis, nu te supara asa de usor!
Fetele plecara la ele in camera lasand-o pe fata sa doarma, cu toate ca nega ca ar avea o relatie mai mult decat de prietenie cu Zane, in sufletul ei vroia sa fie mai mult de atat.
Fata puse capul pe perna, pleoapele ii cadeau greu. Inchise ochii si se lasa rapita de somn.
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#3
III.Un vechi ''prieten''
Dimineata se asternu peste mica insula unde era una dintre cele mai prestigioase academi de duelisti. O fata blonda deschise cu gesturi mici fereastra admirand soarele care ii mangaia obrajii cu razele sale fine.
Fata parasi camera iesind sa ia o gura de aer proaspat, vantul se juca in parul ei rasfirand-ui firele,care mai apoi cadeau ii fata. Sunetul clopotelului se facu auzit, anuntand inceputul unei noi ore. Directorul intra in clasa, urmat de un elev ce nu parea sa aiba mai mult de 18 ani, parul sau blond ii acoperea fruntea. Puteai privii infinitul in ochii sai de chilimbar. Nu era imbracat in uniforma scolara, purta o pereche de pantaloni negri, insotiti de o camasa deschisa la primii doi nasturi. Lui Alexis ii se parea cunoscut dar credeaa ca e
Lui Alexis ii se parea cunoscut dar credeaa ca e doar o simpla coincidenta. Toate fetele erau deja indragostite de misteriosul baiat. Totii chicoteau si vorbeau in soapta.
Directorul batu cu pumnul in catreda,cu scopul de a se face auzit
- Copii acesta este Josh Lire si este gazda noastra de onoare pentru cateva zile. As vrea sa v-a purtati frumos cu el pentru ca este un vizitator cu totul special. Alexis auzindu-i numele nu mai avea nici o indoiala, acesta era vechiul ei prieten din copilarie Josh.
- Eu trebiue sa ma retrag , spuse directorul, iesind zgomotos pe usa.Aveti restul zilei liber.
Blondul se indrepta spre banca feteii, careia inca nu-i venea sa creada
: Tu esti Alexis? Alexis Rhoodes ?
- Da, eu sunt. Josh de cand nu te-am mai vazut. Aceasta il imbratisa calduros pe baiat.
-Micuta ma Alexis ce dor mi-a fost de tine, ce ar fii daca ma merge la un suc sa mai depanam amintiri. Cei doi parasira clasa sub privirile furioase ale fetelor ce o priveau pe Alexis cu invidie.La iesirea din localul unde se afla clasa, fata il vazu pe Zane.
- Zane!Baiatul isi ridica privirea parca deranjat de intreruperea cartii pe care tocmai o citea la umbra unui copac. Brunetul se indrepta spre adolescenti, avand o suspiciune asupra baiatului care o tinea de mana .
- Vreau sa v-a fac cunostinta. Zane el e Josh un vechi prieten din copilarie.Josh el e Zane, baiatul care m-a ajutat cel mai mult pe parcursul anilor in care am stat la acandemie. Il consider fratele meu mai mare.
- Imi pare bine spusera cei doi in cor.
- Acum trebuie sa plecam spuse aceasta luand-ul pe blond de mana.
Zane nu il vedea pe Josh cu ochii buni. Nu-i placea sa o vada pe blondina in compania lui, ii se parea suspect acel baiat, poate era doar gelozia sau poate instinctele sale se inselau si blondul era doar un preieten din trecutul fetei.



Nush daca o sa mai punem conti avand in vedere ca nu primim nici un coment si nu stim ce trebuie sa imbunatatim.
Asteptam comenturi si v-am ruga daca ne-ati da macar unu la fiecare cap!!:zuppy02:

#4
Adevarata fata a lui Josh
Cei doi tineri mergeu spre restaurant, nestingheriti, dar brusc Alexis si-a adus aminte de ceva.
- Trebuie sa ma duc sa ma schimb, asteapta-ma aici, spune fata avand un zambet pe chip. Blondul incuviinta din cap, si Alexis urca scarile ce duceau spre camera ei. Deschise usa incet, pasii inauntru si o voce se auzii din sufragerie. Fata se duse,crezand ca e vorba de Miss Kate, pentru ca era singura care avea cheiile. Deschise usa la incapere si inauntruil vazu pe Zane care se uita ganditor pe fereastra.
- Ce cauti aici?
- Am venit sa te avertizez, nu imi place de Josh, are un caracter destul de suspicios. Orice ai face, te rog, nu te duce cu el, dupa parerea mea nu are intentii bune cu tine.
- Zane... nu fii gelos, Josh e doar un prieten din copilarie, sa stii ca am incredere in el.
- Eu te-am avertizat!Depinde de tine daca ma asculti, spuse acesta parasind incapera vijelios.
Alexis ramansese mirata de reactia brunetului, dar nu baga in seama. Se indrepta spre dulapul ei care era captusit de haine, isi aleasa de acolo o rochie rosie , despicata pe un picior, pantofi ,cercei,bratari de aceeasi culoare. Parul si-l lasa liber, revarsandui-se pe umerii ei albi ca spuma laptelui.
Cand blondul o zari, ramase stupefiat de cat de frumoasa era fata. Se maturizase foarte mult fizic si mental, nu mai era aceasi copila pe care obijunuia sa o insoteasca in jocuri si distractii.
- Arati minunat! haide, sa mergem, spuse acesta luand-o pe fata de brat.
Odata ajunsi la resturant toate privriile erau atintiite spre blonda. O melodie lenta incepu, numai buna pentru un vals. Cei doi incepura un frumos dans.La final toata sala incepu sa-i aplaude. Fata se inrosii la fata intorcandu-se la masa lor.
-Dansezi minunat! Spune blondul privind adanc in ochii fetei.
- Nici tu nu esti mai prejos.
Dupa o seara placuta Josh o conduse pana acasa pe Alexis. Fata se trantii in pat, luand perna in brate, gandindu-se la frumosul Josh,care se dovedeise a fii un adevarat gentelman.Blondina isi lasa capul alene si imediat somnul o fura.
Soarele unei noi dimineti se ivii, trezind-o pe fata din somn.Era sambata, elevii aveau zii libera, de care se puteau bucura din plin. Se duse la dulap si de acolo lua o fusta alba scurta si un tricou rosu, cu spatele gol, parul si-l prinse into coada, lasand doua suvite sa-i cada pe chip.
Fata se indrepta spre biroul lui Zane pentru a discuta cu acesta despre seara trecuta.Ii parea rau ca se comportase asa cu el.
Pe drum,se intalni cu Josh care ii zise:
-Il cauti pe Zane??E plecat cu niste treburi pentru cateva zile.
-Pacat..aveam sa discut ceva cu el.spuse fata plecandu-si ochii
-Nu fi trista!!Haide,vreau as discut ceva cu tine.
Fata il urma pe blond pana pe un coridor intunecat din apropierea birolului lui Zane.
Acolo,acesta o tranti de perete si o saruta tandru,impingandu-si limba pe dintii inclestati ai fetei
-Te iubesc.Vei fi a mea.
Apoi o saruta pe gat si ii mangaie usor piciorul.Fata se zbatea,dar baiatul era prea puternic
Dintr-o data,in spatele lui Josh aparu Zane care il lovi pe baiat in spate.
Alexis fugi repede in spatele lui Zane,iar acesta o imbratisa.Josh nu mai putea de nervi si pleca spunandu-i fetei:
-Data viitoare vei fi a mea!!
Fata il imbratisa pe Zane mai tare si acesta ii spuse:
-Nu iti fa griji,totul va fi bine!!
-Cum de te-ai intors??
-Pai...mi-am uitat ceva acte si v-am vazut pe voi doi.Nu iti fa griji,de acum inainte voi fi langa tine
Apoi,cei 2 plecara sa se plimbe si mai tarziu se dusera la culacere.Sentimentele lor se amplificau cu fiecare zi.

Sper ca v-a placut si asteptam cat mai multe comenturi:zuppy10::zuppy10:
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#5
la capitolul I- nu prea am nimic de comentant...
capitolul II- ar fi trebuit sa descrii mai mult plimbarea dintre cei doi, si poate chiar ora lui Zane, daca tot spun toti ca a fost atat de tare...
capitolul III-
Fata parasi camera iesind sa ia o gura de aer proaspat, vantul se juca in parul ei rasfirand-ui firele,care mai apoi cadeau ii fata.

rasfirandui*
care mai apoi ii cadeau pe fata*

Capitolul IV- trebuia sa descrii mult mai mult atmosfera de petrecere, puteai introduce si cateva personaje episodice. Si din nou trebuia sa descrii plimbarea lor, ce credea Alexis despre sarutul lui Josh, sentimentele lui Zane cand i-a vazut pe cei doi sarutandu-se... puteai spune toate acestea in plimbarea lor...
si mi se pare ca actiunea se petrece mult prea repede in ultima parte. O saruta, apoi Zane ii da un pumn si pleaca cu Alexis la o plimbare, apoi brusc vine noaptea si toti dorm...
putin mai multa descriere...

in rest fic-ul chiar imi place:yes:... nu am mai citit un fic cu Zane si Alexis...
foarte originala ideea...
succes la scris:bye:





#6
IV.Petrecere de Craciun- Partea |


Zane a stat la Academie cateva zile pentru a avea grija de Alexis. Cand sosi week-endul cei doi plecara intr-un oras pentru a preda actele, care trebuise sa le predea Zane,acum cateva zile.
Baiatul a stat incontinuu cu blonda si renuntase la calatorie pentru a se asigura ca Josh nu mai incerca nimic cu fata. Blondul statea departe de ei,chiar daca din cand in cand ,mai privea invidios dintr-un colt.Zilele la Academie treceau repede si placut.
Veni si inceputul lui decembrie,iar peste o saptamana si jumatate studentii vor lua vacanta.Intr-una din zile ,rectorul ii anunta pe studenti:
-Sambata asta se va tine un banchet de Craciun,incepand cu ora 20 pana la miezul noptii. Obligatoriu, va trebui sa veniti cu parteneri sau partenere
Cand fetele auzisera asta, se inrosira, iar baietii devenira agitati. Alexis era cea mai draguta fata din scoala, iar Zane cel mai dragut baiat dar nimeni nu prea a vea curajul sa ii invite de frica unui refuz.
Dupa ce se termina ora de teorie a cartilor,Zane o prinse pe Alexis de mana si ii spuse:
-Stai putin.Nu ai vrea sa vii cu mine la banchet?
-Da,desigur, spuse Alexis zambind
Zane ii intoarse zambetul si plecara amandoi pana la docuri.
Niciunul nu observa ca ii urmarea Josh care era gelos pe Zane.Cei doi discutara multe lucruri, dar Zane trebui sa plece pana la rector.
Blonda mai ramase cateva clipe si simti cum cineva o prinse de mana:
-Vrei sa mergi cu mine la banchet?
-Josh,nici nu ma gandesc. Merg deja cu Zane si oricum dupa ce mi-ai facut...
Alexis pleca furioasa in camera ei, in timp ce Josh o privea furios.Fata se napusti in camera si se hotari sa isi aleaga cu ce rochie sa mearga.
Deschise incet dulapul si incepu sa incerce toate rochiile ,dar niciuna nu ii placea.Totusi,observa una perfecta si se hotari as mearga cu aceea.
Ziua de vineri veni repede si toti erau agitati in privinta banchetului. Unii nu aveau partenera, sau fetele nu stiau cu ce sa se imbrace. Toata ziua fusese un haos total, astfel incat, profesorii le dadura liber, deoarece nu se puteau concentra la ore
Alexis discuta cu fetele in camera ei:
-De ce nu vrei sa ne arati rochia?
-Vreau as fie o surpriza
-Esti rea!
-Poate,zise Alexis zambind
-Oricum esti norocoasa ca mergi cu Zane.Voi doi simtiti ceva unul pentru celalalt,dar nu recunoasteti.
-Nu e acdevarat!
-Cum zici tu...
Si Zane discuta cu prietenii lui care il felicitau ca mergea cu Alexis:
-Crede-ma, imi doresc sa merg cu ea de o viata, iar tu esti partenerul cu ea asa de usor.
-Pai...asta e, zise Zane amuzat
-Oricum...Felicitari!Nu oricine poate merge cu ea.
-Da...asa e, Alexis e o fata mai speciala.
Daca avineri fusese un haos, sambata era sfarsitul lumii. Totusi, Alexis nu era agitata. Pe la ora 16, fata facu o baie lunga, de o ora.
Astazi voi merge cu Zane la banchet.Simt ca zbor,gandi ea scufundandu-se in spuma moale. Apoi,se imbraca in rochie.Era o rochie roz,ca de printesa,fara bretele,cu trena lunga,cu flori de aceasi culoare pe ea.Parul si-l lasa desprins,doar doua suvite isi prinse la spate.Ca bijuterii,isi lua o bratara,niste cercei si un inel de de culoarea argintiu,cu un model de flori,dar din pacate,colier nu avea.
Isi lua poseta argintie si voalul de roz.In picioare avea niste sandale frumoase cu toc.Pe scurt,arata fabulos.Apoi,cobori scarile in hol unde il vazu pe Zane
Acesta ii zambi si ramase stupefiat de frumusetea ei.Ii puse la gat un colier care se potrivea la fix cu rochia si ii intinse bratul galant,indreptandu-se amandoi spre sala de bal.


Asteptam comenturi:zuppy02:

#7
A venit si nextul, cu toate ca nu am avut nici un comm :(

V. Petrecere de Craciun- Partea II

Zane m-a cuprins de talie si dansand pe ritmul melodiei care tocmai incepuse, privirile noastre se intalneau si obraji mi s-au inrosit instantaneu, ma simteam privita de fetele din sala, in sufletul carora incoltea un sentiment de invidie. Capul meu mi-a alunecat pe umarul brunetului si m-am lasat dusa de val. La sfarsitul dansului, am fost surprinsi de o ploaie de aplauze, care se pare ca erau destinate noua. Am privit mirata spre multimea de oameni de acolo si am zambit frumos.
Dupa dans, am mers la una din mesele aflate acolo. Totul era arnjat in stil modern, sala era mare si bine luminata. In centrul ei se afla un brad de craciun urias, impodobit cu globulete rosii asortate cu beteaua de culoare aurie. Totul contribuia la creearea acelei atmosfere de vis. Ma simteam regina balului si Zane era printul meu mult dorit. Oare o sa isi da seama ca il consider mai mult decat un prieten foarte bun...il iubesc, dar imi e frica sa-i marturisesc, asta ar putea fi finalul prieteniei noastre, nu puteam sa risc sa fac asa ceva, poate el nu simtea acelas lucru. Dintr-un colt mai intunecat al salii se afla Josh, Zane a observat asta, si ii s-a parut ciudat felul in care eram privita.
- Ma duc sa iau o gura de aer, spun eu, ridicandu-ma de la masa, afara iarna isi facea simtita prezenta, cu toate ca in tinutul nostru iernile nu erau asa de friguroase si total lipside de zapada. Am simtit cum cineva imi pune mainile la ochi, ma intorc si ii vad chipul brunetului meu care ascundea ceva la spate
- Inchide ochii si sa nu trisezi imi spuse acesta in timp ce imi aseza salul pe umeri, peste cateva secunde mi-a zis ca pot sa-i deschi acum. In mana lui se afla un cosulet acoperit cu o paturica alba, am dat-o la oparte si de acolo si-au facut aparitia un ghemotoc de blana de culoare alba, cu ochii negri si patrunzatori, era un bichon adorabil.
- Zane, iti multumesc, este adorabil... dar nu se-va supara Miss Kate? Nu prea e o fana mare a animalutelor de companie spun eu zambind
- Nu iti face griji, am aranjat totul, mi-a dat cosul, de acolo a iesit micutul ghemotoc, i-am pus lesa ce se afla in cosulet si am intrat inapoi impreuna cu el. Se facuse tarziu asa ca am decis sa merg acasa, Zane m-a urmat. Afara se facuse frig asa ca el mi-a dat sacoul sau care era mult mai calduros, tot drumul am mers aproape imbratisati, poate cine stie... chiar simtea ceva pentru mine, si faptul ca mi-a facut un cadou asa de special, insemna mult pentru mine. La despartire i-am dat un pupic pe obraz, si el s-a inrosit, i-am zis un ''Noapte buna'' si am urcat sus in camera mea. M-am indreptat direct spre baie aruncand neglijent rochia, bijuteriile erau incomode noaptea asa ca le-am pus in cutia in care le tineam eu de obicei, si am intrat in cabina de dus , catelusul se acomodase deja in pat, si era adormit. Am lasat apa sa-mi purifice trupul, eram in sfarsit fericita, reusisem sa trec cu bine peste drama suferita si am gasit fericirea in baiatul care imi era mereu alaturi, chipul lui imi venea in minte de fiecare data cand ma gandeam la lucruri frumoase. Am iesit din baie invelindu-mi trupul intr-un halat moale si m-am pus in pat langa ghemotocul meu mic de blana, era asa de dulce, am deci sa-i spun Cookie. Am inchis ochii lasandu-ma rapita de lumea viselor.

COOKIE (catelusul): [Imagine: 0d0a289676de68653c202683c7fdd7611.jpg]
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#8
So intr-un final m-am hotarat sa mai trec si eu pe la fic-ul vostru...
Capitolul IV
Citat:a preda actele, care trebuise[ deci presupun ca e un verb la m.m.c.p., well nu suna bine in contextul asta. suna mult mai bine: "[b]care trebuiau predate de Zane..." sa le predea Zane,acum cateva zile.[/b]
doua mici greseli de tastare:
a vea - avea
avineri - vineri
as - sa
Alexis pleca furioasa in camera ei, in timp ce Josh o privea furios. [am inteles ca amandoi erau furiosi, insa ai grija la repetitii, puteai intrdocuce niste sinonime cum ar fi manios] Fata se napusti in camera si se hotari sa isi aleaga cu ce rochie sa mearga.[din nou atentie la exprimare]
Citat:Crede-ma, imi doresc sa merg cu ea de o viata, iar tu esti partenerul cu ea asa de usor.
exprimarea din nou..."esti partener cu ea atat de usor", nici asta nu suna bine, daca ar fi fost vorba de o greseala de tastare... chiar daca as incerca sa reproduc ceea ce ai scris tu, ar trebui sa schimb contextul intr-un mod drastic
Citat:"Astazi voi merge cu Zane la banchet.Simt ca zbor",gandi ea
am observat ca ai specificat ca acestea erau gandurile ei, insa e mult mai bine daca le pui cu ghilimele
"cu un model de flori,dar din pacate,colier nu avea. [ dar colier nu avea, sau mai bine era sa nu mai spui nimic de ceea ce purta sau nu la gat, mai ales ca nu suna bine in contextul pe care l-ai folosit]"

Harukichi:
V. Petrecere de Craciun- Partea II - starnight a scris la capitolul anterior IV - partea I, deci presupun ca acesta trebuia sa fie capitolul IV partea II, ai grija la tastare mai ales acolo unde iese in evidenta

craciun - Craciun
si ii s-a parut - si i s-a parut
arnjat - aranjat
deschi - deschid
oparte - o parte
Citat:Zane m-a cuprins de talie si [fara "si", ca altfel nu mai are logica, daca tii neaparat sa fie in acest context] dansand pe ritmul melodiei care tocmai incepuse, privirile noastre se intalneau si obraji mi s-au inrosit instantaneu....
nu mai pun si continuarea ca mi-ar lua aproape tot capitolul.. deci se presupunea ca acesta e un fic la persoana a III, ce cauti in aproape tot capitolul cu persoana I, si ceea ce scrii tu acolo nici macar ganduri nu sunt... nu mai uita esentialul intr-un fic. Daca te-ai hotarat sa scrii la o persoana, cum incepi asa si termini.
Citat: am dat-o la o parte si de acolo si-a facut aparitia un ghemotoc de blana de culoare alba,[ ghemotocul acela putea sa fie si o pisica, pentru ca eu la asta m-am gandit la inceput, incearca sa descrii mult mai detaliat animalul pentru ca cititorul sa inteleaga despre ce vorbesti] cu ochii negri si patrunzatori, era un bichon adorabil.
catelusul se acomodase deja in pat, si era adormit. - gandeste-te putin.. fraza asta nu are logica... fii mult mai atenta la folmulare
am deci sa-i spun Cookie. - am sa-i spun Cookie.. "deci"-ul ala strica tot8-|

deci greseli de tastare nu prea au fost atat de multa in capitole... aveti grija la persoana, trebuie sa faceti fic-ul numai la persoana a III, descriere.. mai aveti de adaugat o gramada, mai ales la sentimente... deci tineti cont de critici pentru a va imbunatati, ca deageaba scrieti mult, daca nu scrieti si bine....
deci mai exersati :bye:







Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  £>Unde iubirea nu are speranta si totusi, EXISTA <3 Uchiha Rose 4 2.412 01-12-2013, 08:29 PM
Ultimul răspuns: THE LAST UCHIHA
  Speranta Pierduta Ai_4ever 13 7.936 11-08-2013, 02:41 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Inima fara speranta Hope 6 3.897 05-08-2012, 03:36 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Franturi de speranta Katniss 160 76.386 22-06-2012, 11:16 AM
Ultimul răspuns: Katniss
  O noua speranta . Un nou inceput [ Naruto Fic ] Sayumi 4 3.757 21-01-2012, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Mai exista speranta? Ame 3 3.144 06-08-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Ame
  Speranta moare ultima MooN. 7 5.033 08-03-2011, 03:53 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  [split] Franturi de speranta Crazy.Froggie.InTown 3 2.671 16-02-2011, 04:57 PM
Ultimul răspuns: Arikashika
  [split] Franturi de speranta LemonCandy 5 2.820 27-01-2011, 09:43 PM
Ultimul răspuns: Turta Dulce
  Fara speranta ! Denny 19 9.720 18-02-2010, 04:24 PM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)