Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Some things

#1
Nu prea am multa experienta.. Sunt incepatoare. Stiu ca nu sunt foarte reusite, but merita sa incerc.

Sig`uri:

http://yfrog.com/5mblueanimej

http://yfrog.com/jlanimeumbrellaj

http://yfrog.com/5zteam7j

Astept comentarii, sfaturi si critici ...
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#2
Pentru inceput e bine. Dar incearca sa nu turtesti imaginile. Ce program folosesti? Daca folosesti Photoscape or I dunno, nu vei avea rezultate bune. Pentru inceput baga-te pe GIMP. E un program asemanator Photoshopului si te-ar ajuta mult. Apoi cauta tutoriale. Pe DeviantART gasesti o multime.
Daca deja folosesti GIMP si nu stiu eu *desi sig-urile pe care le-ai facut nu prea par facute pe GIMP* trebuie sa mai lucrezi. De comentat nu prea am deoarece nu par siguri, dar pentru inceput e foarte bine ca incerci ^^
Gambate si spor la lucru!Pinguchuu~

*iarta-ma daca am fost dura ^^;*
[Imagine: Zero_Kiryuu_sig_by_YuwaWi.jpg]
Zero-Kun <33333

I couldn't stop myself from devouring you. I may kill the next human I target as my prey. Shoot me. You're afraid of me, aren't you? Hold the gun with both hands, and aim straight. Aim for my heart. It's not a crime to kill a vampire. ~Zero Kiryuu (Vampire Knight)~

#3
Ma descurc cu photoscape. Dar sunt incepatoare, dar pentru inceput cred ca sunt destul de bune. Pe viitor, o sa incerc sa lucrez mai mult la ele.

Nu ai fost deloc dura. Ma asteptam la critici mai dure. Multumesc pentru sfaturi !

Gfx-uri noi ...

[Imagine: butterflyeffectz.jpg]

[Imagine: hopek.jpg]

[Imagine: japanesse.jpg]
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#4
Hm, indiferent de programul pe care îl foloseşti, îţi pot recomanda şi photoshopul, chiar dacă eşti începătoare, te poţi familiariza şi cu el. Pentru mine e mai facil, având în vedere că m-am obijnuit cu el. Oricum , pentru început îţi recomand să foloseşti o mărime mai mică la siguri. Mărimea folosită nu e potrivită pentru un sig. Asta e o chestie generală, indiferent de programul pe care îl foloseşti. Şi textul îţi recomand de asemenea să-l faci mai mic. Ideea de text este doar de estetică şi transmiterea mesajului [ de exemplu sigul meu de la signature. Are numele lui Ciel, adică stockul ], iar stockul trebuie să iasă mai bine în evidenţă, nu textul. În general el stă pe lângă focal, undeva aproape. Am observat că potriveşti cât de cât culorile şi sigul ţi-am zis. Mărimea e mult prea mare pentru un sig. Poţi încerca să foloseşti şi alte fonturi. Îţi recomand un site www.dafont.com este un site de unde îţi poţi procura alte fonturi. Cât despre îmbunătăţirea ta, poţi încerca tutoriale, probabil că te vor ajuta. Poţi exersa mai mult.
-

#5
Multumesc pentru sfaturi. In legatura cu marimea gfx-urilor ... Stiu ca sunt mari pentru semnatura, dar din cateva am vazut trebuie sa iasa in forma dreptunghiulara, nu ?
Daca ajustez marimea prea mult, imi ies turtite. O sa vad niste tutoriale, poate ma ajuta. Stiu ca photoscape nu este prea performant, dar nu stiu de unde pot descarca photoshop gratis.
Mersi pentru link si o sa incerc sa tin cont de sfaturile tale.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#6
http://rapidshare.com/files/134309378/Ad...3.rar.html
Uite un link pentru photoshop. Dai pe Free User şi aştepţi să se descarce.
De acolo l-am luat ÅŸi ei. MI-a fost dat de cineva de aici de pe forum.
Photoshop CS3 este bun. Sunt mulţumită de el şi este bun.
Poţi lucra pe el dacă doreşti.
În ceea ce priveşte mărimea, tot în photoshop este o comandă care îţi face sigurile
de orice mărime doreşti-
-

#7
Multumesc pentru link !
But ... " Unfortunately right now our servers are overloaded and we have no more download slots left for non-members. Of course you can also try again later. " Asta imi zice cand incerc sa downloadez. Astept putin si dupa aceea tot asa imi zice. Cand l-ai descarcat tu, a mers dar acum nu mai ma lasa daca nu sunt premium user. Oricum, o sa mai incerc sa caut site-uri de unde pot sa iau photoshop gratis.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#8
Dacă e, aş putea să ţi-l dau pe mess 39 Daci vrei. Id-ul meu este la profil.
Îţi pot da photoshopul acolo, dar nu e dezarhivat. Însă aş putea să ţi-l dau
dacă vrei. Mă găseşti oricum pe mess dacă te hotărăşti.
Da, ei bine eu l-am descărcat de acum un an sau doi, nu mai ştiu sigur, însă
dacă vrei [ cum am mai spus ] ţi-l pot da.
-

#9
Ne~ Nanami, de aici mi-am luat eu Photoshopul. E cu crack si nu trebuie serial. Probabil stii ce sa faci. Merge foarte bine ^^ Cu torrentul se downloadeaza mai repede, sa stii.
[Imagine: Zero_Kiryuu_sig_by_YuwaWi.jpg]
Zero-Kun <33333

I couldn't stop myself from devouring you. I may kill the next human I target as my prey. Shoot me. You're afraid of me, aren't you? Hold the gun with both hands, and aim straight. Aim for my heart. It's not a crime to kill a vampire. ~Zero Kiryuu (Vampire Knight)~

#10
Acum am si eu photoshop ...
Inca nu stiu sa-l folosesc prea bine ...
Am facut un gfx, dar nu este realizat in photoshop, ci in photoscape.

[Imagine: inuyashaandkagome.jpg]
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).























Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My signatures, my stupid things Sayonara 13 8.344 28-04-2011, 10:53 PM
Ultimul răspuns: Sayonara
  Things Mitsukai Yoru 1 2.234 04-09-2010, 02:10 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Things I colored (lineart,manga & co.) Shiva 1 3.307 05-01-2008, 11:08 PM
Ultimul răspuns: white angel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)