Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My signatures, my stupid things

#1
OK, stiu ca mai am un topic...dar am sters lucrarile din el pentru ca erau, hmm... un cuvant...ORIBILE si nici astea nu sunt mai bune dar macar nu sunt ca cele vechi. Am photoshopul de o luna si ceva si nu prea am lucrat in el din cauza lipsei de timp, dar am facut ceva acum o saptamana:
In unele nu prea ma semnez:

1.
[Imagine: jl1i4w.jpg]

2.
[Imagine: 287ekvq.jpg]

3.
[Imagine: m9sz8j.jpg]

4.
[Imagine: 6p8fnb.jpg]


5.
[Imagine: 2z9kvbn.jpg]

6.
[Imagine: ofsxvc.jpg]

7.
[Imagine: rsyb8l.jpg]

Stiu, sunt groaznice si sigurile astea. Astept critici dure 65
edit: Na, am dat edit si am sters unele variante 22

#2
Au trecut de foarte mult timp douazeci si patru de ore si nimeni nu a postat, asa ca fac dublu post ...
Am mai facut cateva lucraari:

1. [Imagine: girl_by_cocomocococo-d3c4m11.jpg]

2. [Imagine: tom_and_jerry_by_cocomocococo-d3c1wii.jpg]

3. [Imagine: emo_girl_by_cocomocococo-d3c1sjv.jpg]

4. [Imagine: strawberry_by_cocomocococo-d3c1sfn.jpg]

5. [Imagine: girl_in_fight_by_cocomocococo-d3c1s6v.jpg]

Si un wallpaper:
http://fc07.deviantart.net/fs71/f/2011/0...3cnefn.jpg - prima mea incercare esuata]

#3
Daca nu ai posta atatea lucrari, in zeci si mi de variante, poate s-ar indura careva sa critice/comenteze. Enfin, dau edit pe maine cu sfaturile.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#4
N- ai mai dat edit 21
Oricum, am mai facut cateva prostioare:

1. [Imagine: signature_by_cocomocococo-d3e7ps6.jpg]

2. Set:
Avatar: [Imagine: avatar_by_me_by_cocomocococo-d3dk025.jpg]
Semnatura: [Imagine: signature_by_cocomocococo-d3dk04y.jpg]

3. [Imagine: simple_thing_1_by_cocomocococo-d3di6c2.jpg]

4. [Imagine: itachi_uchiha_by_cocomocococo-d3dhgh8.jpg]

5. [Imagine: my_signature_by_cocomocococo-d3dfkdm.jpg]

6. [Imagine: simple_signature_by_cocomocococo-d3dacuo.jpg]

7. [Imagine: music_party_by_cocomocococo-d3d1mn3.jpg] -facuta dupa un tutorial

Cam atat deocamdata.

#5
Salut! Vad ca nu a comentat nimeni aici, Alysu a spus ca editeaza si.. nimic. In fine, o sa comentez ultimul post pentru ca sunt prea multe. Incearca sa alegi 2/3 lucrari cele mai bune si sa le postezi, ne ingreunezi noua munca de a tot comenta aceeasi greseala si probabil nimeni nu are rabdare ca sa mai comenteze asa ca din cauza asta nu prea primesti mesaje aici.

In fine, sa trecem la treaba. La prima lucrare culorile sunt cam sterse, nu sunt prea multe efecte si brushurile cam lipsesc. Cel mai mult imi place ultimul sig, si setul pe care il porti acum. Ai combinat bine culorile dupa parerea mea, iar la semnatura ( cea pe care o ai acum ) acel praf de culoare se potriveste perfect. Se vede intr-un fel ca ai evoluat, probabil ca ai tot exersat, ceea ce e bine.
La numarul 6 mai mergeau ceva efecte, nu e foarte clara poza, poate ii trebuiau alte dimensiuni. Oricum, acelor ochi din coltul de jos ( partea stanga ) nu le vad rostul, serios, parca strica toata poza.
Cel cu Itachi este dragut, dar in partea stanga ai folosit un brush banal, incearca sa le pui in spatele personajului, nu peste el. La numarul 3 culorile sunt sterse, insa textul a iesit binisor.

Astept si alte lucrari si sper sa pui mai putine, cele care crezi tu ca au iesit cel mai bine, caci nu toti avem rabdare sa comentem toate chestiile. Bafta hug

#6
Aish 22 am uitat... cum am putut uita? 22 Cum Doamne, cum?

Iarta-ma [dar nici tu nu ai putut sa ma anunti -.-"] dar o voi face acum, si pentru postul ala.

Lucrarile din postul 2:
~~in mare parte folosesti cam acelasi lucruri - marimi mari la semnaturi, culori extravagante, text urias si prea multe chestii intr-o semnatura [1 si 2]

Ultimele lucrari:

~~intr-un fel sau altul, ai mai avansat, dar asta nu inseamna ca esti experta, ai putea incerca tutoriale

1 - too big, semnatura mare, text care iti sare in evidenta, desi nu ar trebui, plus ca e prost pozitionat si prea mare, si culorile nu imi plac, ai lucrat cumva la ele?
2 - nice nice, pot zice ca e preferata mea din set, insa tot ai anumite greseli - nu sunt multe, sunt cateva doar si minore - e prea rosiatic, puteai sa mai aranjezi contrastul putin, si putin de splatter brush asa pe langa ea sa dea un sens semnaturii, era mai bine :]]
3 - ai stricat tot =.= daca nu puneai ce ai pus pe tipa, atunci cred ca imi placea si asta... si Doamne, nu mai face textul asa mare.........
4 - e bun si acesta, textul oarecum imi place >.>" insa ai folosit prea mult sharpen... x.X
5 - okay, acesta pot zice ca e nasol - blurat rau de tot, nu are claritate, textul e prost pozitionat, si sa nu zic ca nu imi place marimea semnaturii
6 - iar ai acoperit focalul, plus ca text rosu pe fundal verde? wtf, I hate this combination! si iar prea mult sharpen
7 - interesanta, dar - text mare, [place fontul in schimb] "norii" aia nu arata bine, si cam mic...

Vorba lui Tani, stai la o semnatura mai mult, si nu face 10 odata ca sa avem noi ce comenta, mai ales daca au aceeasi greseli. Si Tani, "Alysu a spus ca editeaza si.. nimic." nu am atat timp liber, in plus am multe pe cap si uit, asa ca te rog eu, nu critica daca nu stii [sper sa nu o iei in nume de rau - chiar nu vreau sa zici ca ma cert, desi nu o fac]

ps - scuze de criticile la obiect, dar venita de la servici sunt franta, si am zis sa termin repede... si scz de greseli
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#7
Okay, am mai facut una, de plictiseala, nu e cine stie ce, so:

[Imagine: my_art_by_cocomocococo-d3eda9f.jpg] - stockul nu a fost de la inceput prea bun, l- am ales pentru ca ... :-'' asa ca fata ei este, nu stiu cum, dar nu arata bine. Enn fin.

Edit: inca o stupizenie

[Imagine: my_signature_by_cocomocococo-d3eg784.jpg]

#8
Ohayo seara~

yuhm.. sigurile tale sunt cam mari.
Incearca sa scoti personajul in evidenta, sa pui chestii pe langa el dar nu incerca sa le faci complicate daca nu poti, pentru ca altfel iti vor iesi prea incarcate. Cam toti au un stil.
Din cate am vazut ai cam incarcat si personajul si sigul. In primul, din primul post e prea sters. Daca aveai niste culori mai vii ar fi iesit dragut.
La a doua din ultimul post ai facut-o din nou incarcata si ai acoperit peersonajul. Ca idee e draguta si imi plac brushurile.
Bafta in continuare~
x.o.x.o
Cea mai reuşită semnătură.

#9
Am mai facut o stupizenie:

[Imagine: stupid_by_cocomocococo-d3ehr3a.jpg]

#10
Again here.
Pai semnatura e cam mare. . . si vad ca ai pus textura aia peste, puteai sa stergi de pe fata personajului si sa dai alte efecte. Si sa incerci sa mai pui cate ceva. Textul imi place cum e pus, la fel si brushul ala jos. In rest, culorile sunt cam sterse, pentru ca asa cum am zis, nu ai sters textura de pe personaj.
[nu stiu de ce, dar am chef de comentat. Dar le fac scurte rau 21]
x.o.x.o
Cea mai reuşită semnătură.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Some things Nami 59 27.805 30-01-2011, 10:00 AM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Bloody Rose(really stupid GFX) Sayuri 4 3.794 27-09-2010, 09:37 AM
Ultimul răspuns: Aggie
  Things Mitsukai Yoru 1 2.234 04-09-2010, 02:10 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  My Stupid GFX Iukia 3 3.311 11-09-2008, 03:40 PM
Ultimul răspuns: nibbles
  signatures?o.O dark_anime 7 4.728 15-02-2008, 01:12 PM
Ultimul răspuns: Shiva
  My Signatures Kyo 10 7.870 13-01-2008, 07:41 PM
Ultimul răspuns: Queen of Peace
  Things I colored (lineart,manga & co.) Shiva 1 3.307 05-01-2008, 11:08 PM
Ultimul răspuns: white angel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)