Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Some things

#51
Asa, deci am trecut pe la GFX-urile tale. Ce pot spune? Pentru o incepatoare, sunt destul de ok. Acum la inceput poti folosi Photoscape ca sa te obisnuiesti cu ce inseamna border, efect de lumina etc. si sa iti formezi un stil. E mult mai usor dupa aceea sa te apuci de photoshop. Eu iti recomand sa nu prea folosesti photoscape, fiindca nu iese cine stie ce cu ele. E foarte greu sa alegi marimi potrivite in photoscape, la fel si cu renderele si brushurile e greu. Super greu. Eu iti recomand sa lasi Photoscapeul, pastreaza-l sa-ti editezi poze personale iar daca vrei sa te apuci serios de GFX[posturi unite]
Asa, deci am trecut pe la GFX-urile tale. Ce pot spune? Pentru o incepatoare, sunt destul de ok. Acum la inceput poti folosi Photoscape ca sa te obisnuiesti cu ce inseamna border, efect de lumina etc. si sa iti formezi un stil. E mult mai usor dupa aceea sa te apuci de photoshop. Eu iti recomand sa nu prea folosesti photoscape, fiindca nu iese cine stie ce cu ele. E foarte greu sa alegi marimi potrivite in photoscape, la fel si cu renderele si brushurile e greu. Super greu. Eu iti recomand sa lasi Photoscapeul, pastreaza-l sa-ti editezi poze personale iar daca vrei sa te apuci serios de GFX ca lumea, ia tutoriale pentru photoshop sau GIMP(e la fel ca si photoshop).
Mult succes!^^
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


#52
Well ... I have some new sigs. Am folosit brush si diferite fonturi.

[Imagine: 7wh0s3eicopy.png]

[Imagine: saywhat.png]

[Imagine: Untitled-1.png]
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#53
New things:

[Imagine: cd5.png]

[Imagine: c4df.png]

[Imagine: freeb.png]
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#54
Am făcut un banner pentru blogul meu:

http://jugatsu-shuki.deviantart.com/#/d2sikb4
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#55
Umn, mai ai mult de muncit dacă doreşti să le faci bine.În primul rând, caută tutoriale şi înarmează-te cu diferite chestii pentru GFX (gradient maps, patients, textures, brushes, C4D, fonturi şi ce mai este), se găsesc pe dA din câte am auzit (eu îmi fac plinul de pe gugăl).
Să vedem ...
Încep cu penultimul post, nu le iau pe rând pentru că toate au aceleaşi probleme.
Încep prin a-ţi spune, ca la toată lumea, concentrează-te şi pe background, nu numai pe personaj.Găseşte poze, suprapune-le, găseşte brushuri, adaugă-le pe acolo ştergând ce nu-ţi convine, etc.Textul ... I-aţi fonturi de pe acest site şi întreabă pe cineva cum le poţi folosi (trebe băgate în C(sau unde ai tu Windows-ul)->WINDOWS->Fonts).Mai joacă-te pe la Layer->New Adjustments Layer(dacă foloseşti PS, deşi mă înşel)...
Deci, dacă foloseşti rendere, când faci un sig, trebuie să te axezi foarte mult şi pe back ; dacă foloseşti o imagine, e mai bine, spun eu, pentru că ai deja back şi nu trebuie să te mai stresezi aşa de mult cu el.Try some pictures, fă o pauză de la rendere. : )

La revedere.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#56
Nu am mai trecut de mult pe aici. Acum am altă versiune a ps-ului, şi m-am obişnuit cu ea cât de cât. Mi-am descărcat şi font-uri şi brush-uri şi am mai făcut ceva nou.

http://i52.tinypic.com/2lwksd1.png
http://i54.tinypic.com/a0a1ww.png

Omo, nu ştiu dacă se vede vreo îmbunătăţire, dar aştept sfaturi şi critici. ^^
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#57
Deci:
Prima pare mult prea simplă. Ai folosit soft light pe Miku? De ce am impresia că este singurul efect folosit? Oricum trebuia pe o opacitate mai mică. Vârfurile părului care apar în dreapta şi în stânga trebuiau şterse. Ar fi arătat mai bine dacă foloseai un cliping mask pe lângă ea, nişte c4d-uri, un text şi poate să te mai joci un pic la culori. Pe lângă asta, fondul e prea simplu. Poate dacă puneai imagine cu o cafenea şi schimbai culorile lui Miku + restul chestiile care ţi le-am zis mai sus, arăta mai bine.

A doua e făcută la fel ca şi prima. Mi se pare că nu e tăiată cum trebuie bâta aia. Ideea textului e draguţă, dar fontul ales şi poziţia lui nu sunt foarte reuşite. Nu ţine totul doar de brushuri ><' . Văd că numai din astea ai pus în fond, nu ştiu dacă ce e in stânga fetei e efect, c4d sau brush. La fel ca mai sus, mergeau nişte c4d-uri, textul să fie pus ceva mai jos pe lângă ea şi tipa un picuţ mai închisă.
Baftă!
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#58
Sunt foarte frumoase,în comparaţie cu ale mele 21,doar că sunt puţin cam prea simple...chiar ar trebui să mai adaugi ceva culori pe acolo să le mai dai puţina viaţă. Pentru început cred că e bine,după cum spun şi ei,eu nu sunt o expertă să-mi dau cu părerea,spun doar ce cred.Ar trebui să foloseşti GIMP.Acolo ai mai multe opţiuni,şi e chiar foarte uşor de utilizat :3. L-am folosit şi eu să-mi editez pozele de pe un joc 21
Continuă tot aşa.Foarte frumoase :3

Baii Baii Take Care Hugs 4
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#59
Prima e prea ţipătoare. o_o'' Încearcă să foloseşti o paletă mai vastă de culori nu doar una că devine monoton. + too much sharpen and blue. Nu văd diferenţa dintre bg şi fată asta e problema şi de asemenea nu văd evoluţii prea mari de la ultimul post. Încearcă să foloseşti culori mai calme nu să ţipe în creieri : )) La al doilea sig ai mai diversificat culorile, dar bg-ul iar e ţipător, dar un ton mai calm nu ca primul. Nu sunt potrivite acele floricele sau ce sunt acolo + ai într-o parte prea mult sharpen. Textul e bun. Baftă Nami *hugs*
-

#60
Am venit si eu pe aici. Sunt destul de ok gfx-urile.
So, ma leg de ultimul post:
Prima: Cum sa spun, culorile sar prea mult in ochi. Ar fi fost bine sa folosesti o gama mai diversificata de culori,ar fi fost mult mai bine. Oricum, sa revenim. E destul de dragut brush-ul folosit, dar parca nu este asa de potrivit. En fin, bg-ul este destul de bun, dar tipa parca nu se incadreaza asa de bine. Contrastul dintre culori nu prea este reusit, prea saritor in ochi. Poate ar fi mers si un text ceva, e bine ca ai folosit border.

A doua: Aici ai mai diversificat culorile, e mai bine. Destul de dragut brush-ul folosit, se potriveste ceva mai bine cu restul imaginii. Contrastul nu prea imi place cum se face intre culori. Intr-o parte ai cam abuzat de sharpen. Aceea bata nu este incadrata cum trebuie in bg.

Nu mai am ce spune, decat bafta in continuare.*Hugs*
[Imagine: j5atg3.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My signatures, my stupid things Sayonara 13 8.306 28-04-2011, 10:53 PM
Ultimul răspuns: Sayonara
  Things Mitsukai Yoru 1 2.231 04-09-2010, 02:10 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Things I colored (lineart,manga & co.) Shiva 1 3.296 05-01-2008, 11:08 PM
Ultimul răspuns: white angel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)