Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Some things

#21
Well ...
Multumesc pentru comenatrii.
Am mai facut un gfx.

[Imagine: bluegfx.png]
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#22
Eeeh, se vede diferenţa 15 Ai avansat destul de mult ^^ Din penultimul post, îmi place cea cu "orange". Mi se pare foarte bun. Din ultimul post...mda...e bun, dar foarte simplu. Foloseşte brush-uri să mai umpli spaţiul acela gol. Plus, după ce te obişnuieşti, foloseşte tutoriale. Să ştii că ajută mult.
În rest, sig-urile arată mult mai bine şi se vede o anumită evoluţie ^^ Aştept următoarele sig-uri *hugs*

#23
Multumesc pentru comentarii ...
Cred ca sig-urile mele au evoluat ...
Am facut gfx-uri noi ...

[Imagine: purplere.png]

[Imagine: musicmo.png]

[Imagine: animegfx.png]

[Imagine: shanaa.png]

[Imagine: poweru.png]
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#24
Hm, am cam uitat să trec pe aici, dar voi trece acum. Ei bine din ultimul post mi se pare o evoluţie a ta de la primele siguri şi până acum se vede o evoluţie destul de mare. În afară de asta, încearcă să pui un border la siguri se vede mai frumos, însă vreau să spun că backgroundul de la ultimul sig este mult prea simplu.
Iar textul nu se potriveşte mai deloc plus că fontul nu se potriveşte. Puteai încerca alt font, mai pe lângă stock. En fin, bg-ul e mult prea simplu, mergeau nişte brush-uri ceva înflorat nu ştiu, tu decizi acest lucru.
-

#25
Ultimul este destul de simplu, un render si un bg facut cu nu mai stiu ce + text.
Incearca sa folosesti mai multe lucruri, cum ar fi c4d, textures, brushes si mai multe, dar astea cam ar fi de baza, dupa parerea mea, le gasesti pe toate pe deviantart.com si ca sa le poti folosi le deschis in ps si le pui peste restul sig-ului dupa care alegi una dintre obtiunile PS-ului, sti tu, Screen, Soft Light si asa mai departe ^^
Font-uri ( adica scrisurui cum ar veni "" ) gasesti pe dafont.com, si ca sa le poti folosi, dupa ce le dowloandezi Start -> Control Panel -> Fonts si le pui acolo. :]
Si ar trebui sa mai lasi din renders ^^ dar totusi ... nihonomaru.com este un site unde gasesti si renders, este depart un forum dar dai la gallery si de acolo te descurci tu, sper ^^
Oricum, PS-ul are multe lucruri pe care le poti folosi, trebuie doar sa le descoperi, poti gasi tutoriale pe deaviantart.com, am gasit si pe youtube.com 21)

Oricum, succes pe viitor.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#26
Multumesc pentru comentarii .
Stiu sa folosesc brush-uri. Stiu ca sunt cam simple lucrarile mele, but m-am gandit ca multor oameni nu le plac gfx-uri incarcate. Am incercat sa le fac nici prea simple, nici prea incarcate ...

[Imagine: sakurah.png]

[Imagine: sakuraharuno.png]

[Imagine: sakuragfx.png]
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#27
ÃŽmi place primul sig. Fontul se potriveÅŸte relativ cu sigul.
Dar parcă mergea mai spre stock. Dar îmi plac sigurile, culorile sunt
asortate. Destul de bine ai evoluat. Încearcă să foloseşti cât mai
multe brush-uri. Pe brushking.com găseşti mult
mai multe. Relatv...poate o să te descurci mai bine cu ele
până vei învăţa să foloseşti cf4-urile şi stuff.

baftă
-

#28
Ăă, ce crezi, îţi ajung 3 posturi pe zi ? O să te rog să te rezumi la unul; dacă lucrezi aşa mult, postează seara totul într-un post. Evoluţia în gfx nu o să o vezi dacă postezi dimineaţa la prânz şi seara ceea ce ai muncit în aceeaşi zi. Alege câteva care crezi că sunt mai bune din ziua respectivă, şi mai lasă pe altă dată, când ai mai exersat şi ai învăţat chestii noi şi o să ai ce arăta. Dacă tot am postat...

Nu se observă o evoluţie pronunţată de la început şi până acum, elementele şi greşelile fiind tot timpul aceleaşi. Până treci tu la brushuri şi alte lucruri, zic mai întâi să îţi aşezi render-ul cum trebuie, e prea mare, în majoritatea sigurilor ocupă cam 3/4 din sig. Dă un resize. Scrisul e prea mare, şi stroke-ul imens. În ultimul post de exemplu nu văd rostul la a posta 3 siguri relativ identice. O Sakura uriaşă, scris enorm, bg inflorat care nu e o bună idee. Btw, să nu mai dai blur peste render, că ăla e focal point, pe el trebuie să-l evidenţiezi nu să-l ştergi. Mai fă ceva tutoriale, şi nu te grăbi să le postezi pe toate. Baftă în continuare :]

De asemenea, posturile strict despre photoshop, resurse şi altele de genul au threaduri speciale, dacă nu postaţi siguri - respectiv criticaţi, postaţi în cealaltă parte, nu aici.

#29
Multumesc pentru critici ...
Postez de multe ori, pentru ca lucrez la gfx-uri, este ca un hobby pentru mine, chiar daca nu ma pricep ...
Am mai facut gfx-uri ...

[Imagine: jeffhardyl.png]

[Imagine: girlw.png]

[Imagine: pinko.png]

[Imagine: sakurah.png]

[Imagine: narusaku.png]
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#30
1.arata un pic ciudat, nu sunt pe acceasi directie jeff si backgroundul
2,3,4. daca ai facut tu backgroundul, felicitari ai descoperit liquify21, oricum, nu distorsiona imaginile Smile, se vad foarte naspa acuma, mai bine mai tai un pic din ele, si le maresti(sau in ordine inversa 21 )., dar niciodata sa nu maresti doar pe o axa,ca se va vedea nasol(exceptie e alungirea fetei, da merge doar cu foarte putin)
5.sincer aici nu imi dau seama ce ai facut tu? doar ai scris sweet love sau ai facut si backgroundul(+border).

oricum, incearca sa faci un backgroung mai elaborat in general, si incearca sa faci blend intre personaj si backgroundSmile



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My signatures, my stupid things Sayonara 13 8.307 28-04-2011, 10:53 PM
Ultimul răspuns: Sayonara
  Things Mitsukai Yoru 1 2.231 04-09-2010, 02:10 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Things I colored (lineart,manga & co.) Shiva 1 3.296 05-01-2008, 11:08 PM
Ultimul răspuns: white angel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)