Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Some things

#41
Me again.

Asa, ai avansat enorm de mult, si chiar ma incanta sa aflu ca ai urmat sfaturile. Vezi, ca daca le urmezi faci lucrari mult mai reusite? ^^ Iar acum, sa comentez pe rand:

1 - hmm, data viitoare incearca sa faci astfel incat ca imaginea aleasa sa fie mai in centru, [de ex aici] dar e bine si asa, insa pe data viitoare sa alegi o pozitie mai buna pt semnatura, iar textul - desi ai alt font, incearca sa gasesti fonturi ce se potrivesc mai bine pt lucrari, fiindca dk le folosesti aiurea nu mai au nici un rost.
2 - ceva mai bun [insa cred k e imaginea de vina O.o], nu cred k ai folosit ceva modificari extreme, doar ceva efect si textul ala [care pot zice k l-ai pozitionat bine], incearca si niste gradient map cu niste screen/lighten/etc [depinde care se potrivesc mai bine]
3 - daca nu puneai partea cu personajul in dreapta acolo, era mult mai bine, iar textul pe viitor sa il pozitionezi mai aproape de personaj ^^

Avatarele, cred ca ar mai trb practica la ele, asa ca mai astept altele sa vad.

Si niste ultime sfaturi - ai pomenit de brushuri - pai le gasesti pe deviantart [sunt cu miile]; bordura - ei bine, nu stiu ce ps folosesti, dar orice ps are aceste actiuni: Edit --> Stroke --> si setarile tale [intrebari dk ai, fii libera si pune-le]; efecte peste caractere - nu arata bine, dupa cum vezi pe ultimul avatar, asa ca ia o radiera si sterge [stii la ce ma refer cu radiera XD].

Ar cam trebui sa termin, k si asa am scris mult >>" Good luck si astept altele.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#42
Multumesc pentru comentariu, Alysu. Apreciez ca ai trecut si pe la gfx-urile mele, pentru ca ai experienta si mi-ai dat niste sfaturi. Am gasit si brush-uri pe deviantart si font-uri pe dafont.

Mi-au venit idei si am vrut sa le incerc ...

[Imagine: nh3mxeb6.png]

Aceasta este cam luminoasa ...

[Imagine: qfvqk1qh.png]

Aici, fata este pozitionata cam in stanga, dar asa era imaginea ...

Am facut si un wallpaper ...

http://yfrog.com/2p7wh0s3eip
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#43
Deci, fiindca mi se descarca ceva greu xD am decis sa comentez sa treaca timpul mai repede, desi trb sa ies k maine am oralul la info =.=

1 - Imi place imaginea, insa daca nu o redimensionai era mai frumoasa, si stiu ca e greu, insa incearca niste fundalul create de tine, si ca imagini niste rendere, gasesti oriunde [doar bagi anime renders pe google si gasesti] iar textul, park e aruncat, doar sa stii ca l-ai pus si sincer, nu e prea luminoasa, doar ca ti se pare...

2 - hmm 39 e mai greu cu imagini, asa cum am zis mai sus XD rendere... incearca-le si nu o sa regreti, te asigur, si mi place brushul, iar dk era imaginea peste brush era superb

3 - la wall, sigur nu ai facut u fundalul XD doar niste efecte minore... deci, mare lucru nu e, insa ai incercat si asta e important

Mersi ca ai ascultat sfaturile, si astept alte lucrari, si nu uita -- Rendere XD
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#44
Well ...

Am mai facut ceva gfx-uri. Am tinut cont de sfaturile tale Alysu si am folosit rendere si am pus border. Font`uri am gasit pe dafont, dar mai am de lucart la text.

[Imagine: c8bdd928.png]

[Imagine: childish.png]

[Imagine: icei.png]
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#45
Asa, n-am mai trecut de mult pe aici XD dar trec acum xD

1 - lol abia acum k am stat sa ma uit la lucrare am vazut textul O.o pe data viitoare incearca sa nu faci textul asemanator cu fundalul k va fi greu de gasit XD; brush ai folosit dar park te-ai cam zgarcit la el - stiu stiu, ba e prea mult, ba e prea putin, niciodata nu e destul XD si ce sa mai zic, renderul e pus cam aiurea, ceva mai sus mergea, insa e bine 39
2 - ador fontul O.o care e, k vreau si eu xD - doar dk nu il am in pc si eu nu stiu 21 k am mai patit xD - culorile imi place, renderul e foarte bine pozitionat, chiar imi place dar... niciodata nu mai pune brushuri sau orice altceva peste render, puteai sa duci layerul mai sus si era peste brush, si era mult mai bine...
3 - idem mai sus, place brushul, de pe fundal, culorile, renderul e bun, doar partea cu brushul peste render e idem mai sus -.-"

Borderul ori e invizibil, ori nu il vad eu O.o fiindca de pus nu l-ai pus. Intrebari/nelamuriri/probleme intreaba ^^
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#46
Well ...

Am mai facut câte ceva. La sig, am folosit render. Înainte, la photoshop, îmi apărea renderul simplu, nu trebuia să-l decupez, dar, acum, apare fundalul.

[Imagine: hinata.png]

[Imagine: qk2m7h50.png]

[Imagine: a5vzfz8p.png]

Îmi puteți recomanda o dimensiune potrvită pentru avatar ?
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#47
Hm, dap. 100 cu 100 sau 150 cu 150, dimensiunea maximă de avatar fiind 150x150, dar poţi face si la 100 cu 100 dacă doreşti ceva mai mic.
De siguri, îţi recomand să foloseşti diverse fonturi pentru text nu aceleaşi pentru că fac sigurrile plictisitoare. pentru că devine totouşi cam boring să vezi aceleaşi fonturi mereu şi mereu şi încearcă să scoţi stockul mai în evidenţă. Focalul trebuie să fie stockul însăşi şi bg-urile sunt cam simpliste. Încearcă diferite site-uri cu brush-uri, dacă ai nevoie de site.uri dastea, ţi le pot da pe mess când intrii.
-

#48
Well ...

Încerc să mă obişnuiesc să fac şi avatare. So, am făcut câteva din sig+uri mai vechi. Sunt făcute în photoscape.

Am folosit ca dimensiuni 121x103.

[Imagine: blueava.png]

[Imagine: animeava.png]

[Imagine: ashleyava.png]
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#49
Îmi plac noile fonturi pe care le foloseşti la text. Chiar te-ai obijnuit cu asta şi îmi place că foloseşti noi fonturi. Cât despre avatare, mai bine ai încerca nişte mărimi de genul 100.100 sau 120.120, dacă le combini gen 124.121 iese destul de aiurea şi pare puţin inestetic.
Dar oricum e bine şi aşa, încearcă să foloseşti un border mai subţire. Pare inestetic dacă îl foloseşti de aceiaşi mărime în toate părţile. Poţi încerca un border pe verticală sau doar pe orizontală. Merge destul de bine. Nu îs prea prietenă cu avi-urile dar te descurci relativ bine de la un timp.
-

#50
Am mai facut cateva avatare si un gfx. Sunt facute in photoscape. Lucrez de ceva timp in el si imi este mai usor decat in phtoshop.

[Imagine: avril.png]

Este ceva mai simpla ...

[Imagine: bluewinter.png]

[Imagine: bluewinterava.png]

Nu am stiut unde arata mai bine pozitionat textul. But ... Mie, personal, imi place mai mult a doua varianta ...

[Imagine: freeava.png]

[Imagine: ishida.png]

[Imagine: jeffhardyava.png]

Asta imi place cum mi-a iesit. Am avut rabdare si am cautat in lista cu bordere si mi-a placut asta. Cat despre text, prima litera este scrisa cu un font, iar restul cu alt font.

[Imagine: music.png]

Mi se pare putin cam simplu font-ul si parca mergea ingrosat ...

[Imagine: narusaku.png]

[Imagine: shanaava.png]

Este dragut, dar cam simplut.

[Imagine: power.png]

[Imagine: bluegfx.png]

Este facut tot in photoscape.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).























Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My signatures, my stupid things Sayonara 13 8.348 28-04-2011, 10:53 PM
Ultimul răspuns: Sayonara
  Things Mitsukai Yoru 1 2.234 04-09-2010, 02:10 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Things I colored (lineart,manga & co.) Shiva 1 3.308 05-01-2008, 11:08 PM
Ultimul răspuns: white angel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)