Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Some things

#11
Hello ! So am văzut că ai mai postat, aşa că am trecut şi eu pe aici. Stockul ( imaginea cu inuyasha şi kagome ) relativ scoasă în evidenţă datorită luminozităţii şi accentuarii culorilor. Asta mi-a plăcut. pentru început e bine. însă e prea simplu. Ai putea totuşi încerca o mărime mai acceptabilă şi poate un text interesant pe lângă stock. Sigul e prea simplu şi totodată ar trebui să lucrezi la mărimile sigurilor.
Deasemenea sunt prea simple sigurile. Ai putea încerca nişte efecte. În photoshop sunt multe efecte şi le poţi folosi. Pe lângă asta cum am zis ar fi mers un text, dar încă mai trebuie lucrat la mărime şi ai putea folosi brush-uri. Poţi să le descarci de pe net, sunt acolo o grămadă. POţi încerca.
-

#12
Multumesc pentru sfaturi.
Am incercat sa tin cont de ele ... Mi-am ales o marime si cred ca nu mai sunt asa simple, Cred ...
More gfx ...

[Imagine: jeffhardyy.png]

[Imagine: fairyz.jpg]

[Imagine: inukago.jpg]
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#13
Peaaaaaaaaaaaaaaace *fun Jeff Hardi *=p~
Mai, nu sunt rele, nu sunt rele chiar deloc, dar ai grija, pentru ca pozitionarea renderelor in lateral nu este intotdeauna cea mai buna solutie, mai ales daca ai un backround simplu.Incearca intr-un mod ca fontul sa contrasteze cu acele culori pe care le folosesti la render, astfel incat sa fie o trecere mai usoara de la o nuanta la alta. De altfel, iti recomand ca fontul sa contina una dintre culorile renderului. Succes in continuarepupic

#14
Hm, pentru început chiar e destul de bine. Mă bucur că ai început să foloseşti o mărime mult mai accesibilă şi potrivită pentru un sig, de asemenea potriveşti destul de bine culorile.
# primul sig este relatv bun aşa pentru început, dar te-ai bazat prea mult pe text. Textul trebuie să fie doar aşa de formă. Cel ce trebuie scos în evidenţă este stockul [ imaginea. ] Fontul mi se pare inestetic acolo. Albul ăla pe un aşa font violet ce o dă spre albastru nu se potriveşte. Încearcă să potriveşti fontul culoare fontului cu fundalul. Şi să nu te mai bazezi aşa mult pe text. E mai potrivt un font mai mic.
# Sigul doi este drăguţ, însă culorile sunt potrivite după părerea mea, însă e cam simplu. Bg-ul ar trebui să fie mai ... vioi părerea mea.
# Al treilea sig mi se pare cel mai reuşit, părerea mea. Culorile sunt potrivite, textul acela mare nu era necesar, cred că puteai renunţa la el şi să alegi un font mai bun şi o mărime mai bună.

În rest, lucrează. bye
-

#15
Multumesc pentru comentarii ...
Am facut ceva gfx-uri si in photoshop dar cand incerc sa le incarc pe imageshack sau pe alte site-uri imi spune ca nu este bun formatul sau ceva de genul asta, pentru ca este psd.
Momentan, acestea sunt facute in photoscape.

[Imagine: kimiko.jpg]

[Imagine: mariakanellis1.jpg]

[Imagine: jeffhardyd.jpg]
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#16
Hm, nu ştiu ce să spun în privinţa aia, dar după terminarea sigului dai ca să salvezi Save As apoi îţi apare o fereastră şi mai jos de căsuţa unde scrii titlul sigului iti apare o mică listă dacă apeşi pe căsuţa aia şi printre alea apar format PNG ? Sigurile se salvează de obicei în PNG.
În privinţa sigurilor, mărimile sunt bune, însă mai trebuie să lucrezi la asortarea culorilor. Poate niişte efecte mai potrivite şi poţi totuşi încerca
saă iei nişte tutoriale.
www.deviantart.com
Pe acest site poţi găsi o gamă largă de tutoriale pe care le poţi încerca pentru a te perfecţiona şi a evolua.
-

#17
Am inteles cum se face cu formatul ...
So, acum pot sa fac gfx-uri si in photoshop ...
More gfx, realizate in photoshop ...

[Imagine: hellokittyd.png]

[Imagine: 51786005.png]

[Imagine: witchs.png]
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#18
awww ce cute sunt 8
Primul sig cu Hello Kitty îl ador pur şi simplu, bg-ul mi se pare potrivit pentru stock-ul cu HK şi textul ar trebui să mai lucrezi la el. Ar fi mers şi un border totuşi pentru a defini mai uşor sigul.
La al doilea mi-a plăcut bg-ul. A good one. I like it. Pot spune că haruhi se află într-p poziţie bună aşa încât şi floarea aia de pe bg iese în evidenţă foarte bine. La text mai ai ceva de lucrat, dar pe sig pot spune că e oke din punctul meu de vedere.
Ultimul e cam fail. Culorile sunt mult prea ţipătoare. Iar textul ăla nu se potriveşte deloc bine cu bg-ul roz.
-

#19
Incep sa inteleg cum se lucreaza cu photoshop ...
Este mai usor decat in photoscape, unde ies simple ...
Am facute gfx-uri noi ...

[Imagine: orangegi.png]

[Imagine: nanay.png]

[Imagine: gfxw.png]
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#20
Mdah, am urmarit postul tau de ceva timp, si pot sa iti dau niste sfaturi:
-incearca sa nu redimensionezi imaginea doar intr-o parte, sa fie ori prea lata ori prea lunga, fiindca nu arata deloc bine [cum ar fi [postul 12 - a doua lucrare - ai redimensionat-o k nu mai arata deloc bine] si sa nu le pui prea aproape fiindca atunci nu mai are rost sa te uiti la ele [sigul doi din ultimul post]
-culori prea inchise - deschise -- incearca sa le imbini, si cum ti se pare ca e mai bine, asa lasi ^^
-scrisul - fonturi -- sa fie potrivit - gasesti pe dafont.com cate vrei si vezi sa nu le faci prea exagerate, adik mari, colorate sa nu se potriveasca X.x si etc.
-si ink ceva - in cazul in care ai pus niste efecte, si nu iti palce cum arata pe imagine/render/focal atunci ia putin radiera si sterge ca sa fie mai frumos :3

Asa, aici la lucrarile astea [ca sa nu fac off], imi place ca ai avansat, [ce face ps-ul din om xD] insa pe viitor pune si ceva border [dk nu stii intreaba cum] scrisul sa fie placut si nu exagerat de mare, iar imaginile cum am mai zis, sa nu fie redimensionate. Incearca efectele, care iti plac le lasi, care nu le stergi, si asa mai departe.

Gambate si astept altele. ^^
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My signatures, my stupid things Sayonara 13 8.213 28-04-2011, 10:53 PM
Ultimul răspuns: Sayonara
  Things Mitsukai Yoru 1 2.222 04-09-2010, 02:10 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Things I colored (lineart,manga & co.) Shiva 1 3.274 05-01-2008, 11:08 PM
Ultimul răspuns: white angel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)