Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Some things

#31
Mdah, multe si unele chiar inutile. Sunt de acord cu Toxic si Tan - nu mai face o suta de lucrari, fiindca chiar nu isi are rostul si cum a zis Toxic, nici nu ai avansat, aceleasi lucrari si lucrari. Daca chiar asa de multi iti place sa faci, precum zici, atunci faci pt tine cate vrei, dar posteaza cele mai bune lucrari. Acestea sunt la fel ca restul, redimensionate - care desigur arata urat -, stupid de colorate si fara sens. Tan a zis cam tot, eu am mai adaugat ceva si sper sa nu te superi dar asta e adevarul.

Incearca sa stai mai mult la o lucrare, si incearca niste tutoriale, chiar ajuta.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#32
Multumesc pentru critici ...
Incerc sa postez doar lucrarile care au iesit mai bine.
Deocamdata cand lucrez, folosesc gimp pentru background, in photoshop extrag imaginea, iar in photoscape folosesc font-uri si fac avatare.

Am facut ceva seturi ...

Stiu ca nu-s reusite ...

[Imagine: 65309619.png]

[Imagine: bgava.png]

[Imagine: kanameh.png]

[Imagine: kanameava.png]

[Imagine: orangekt.png]

[Imagine: orangeava.png]
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#33
Alysu ai fost cam rau/rea.
On:~personajele- le turtesti prea mult
- nu le incadrezi cine stie ce bine
Efecte: - nu am observat prea multe efecte la sig uri
-si cand folosesti vezi sa se potriveasca si cu restul sig ului Zuppy05

Sfat: Uita te la niste tutoriale ceva ..
A si daca folosesti gimp 2.6.8 poate te mai pot si eu ajuta ... nici eu nu ma pricep prea bine dar ..

Apropo pentru render uite un link :
http://www.animeonline.net/gallery/showp...hoto/25292
ca sa nu le decupezi tu ..

#34
Multumesc pentru comentariu ...
Acum am inteles putin mai bine cum se foloseste photoshop-ul. Am gasit pe un site brush-uri si mi-am descarcat. Am folosit din ele la gfx-uri.
Am inceput sa ma acomodez cu photoshop-ul.
Este mult mai usor sa lucrez in photoshop, de cat in photoscape ...
Stiu, m-am obisnuit sa lucrez cu culori aprinse ...

[Imagine: avriltk.png]

[Imagine: bg1d.png]

[Imagine: ishida.png]

[Imagine: love1g.png]

[Imagine: toshirov.png]
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#35
Culorile sunt mult prea ţipătoare. Arde ochii mai mult. La prima e prea mult roz, god mai redu din intensitatea culorilor, fă-le mai calde. Sunt mult prea ţipătoare, te enervează mai mult. La a doua la fel ._. too much colours. E un amalgam de culori
care parcă îţi ţipă în ochi. Folo seşte aceleaşi nuanţe de culori şi aceleaşi culori, nu curcubee.
În marea majoritate, bg-urile sunt simple, brush-urile sunt mult prea multe şi puse într-o anumită ordine care strică mai mult. Foloseşte nişte bordere la siguri and...lucrează la text.
-

#36
Am mai făcut ceva gfx-uri. Am încercat să mai lucrez la stilul meu de ale face, dar nu știu dacă se vede ...
Personajele sunt puțin cam turtite ... Eu iau renderele de pe photobucket. Sunt mari și trebuie să le ajustez mărimea. Uneori renderul iese mic, alte ori mare și nu se încadrează bine ...
Trebuie să mai lucrez la text. Nu prea îl încadrez bine în imagine. Deocamdată lucrez cu font-urile care le am. Imaginea o fac în photoshop și scrisul în photoscape ...

Inițial, acesta era un wallpaper, dar i-am schimbat mărimea ...

[Imagine: bluewinter.png]

Varianta 1.

[Imagine: blueg.png]

Varianta 2.

[Imagine: blue0.png]

Varianta 3.

[Imagine: blue1y.png]

[Imagine: freekp.png]
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#37
Am văzut că ai mai lucrat la culori. en fin la faza cu fonturile poţi să descarci fonturi de pe dafont.com e un site cu multe fonturi le descarci şi dacă nu ştii cum să le bagi ca să le foloseşti în photoshop te pot ajuta. Dacă în caz nu ştii şi culorile se potrivesc, însă mai ai mult de evoluat. Încearcă să scoţi mai bine stock-ul în evidenţă şi să faci bg-urile mai bune. Sunt cam simple chiar dacă foloseşti brush-uri.
Nu te mai baza atâta pe text. E doar de formă şi estetică. textele sunt cam mari şi nu ar trebui să fe chiar aşa. Atrag atenţia mai mult decât o face stockul. Încearcă să le oferi singurilor tale o mărime pe care să o foloseşti. Primul sig parcă e wall nu sig. A tendinţa să lucrezi la bg şi să pui stock-ul într-o altă parte. Şi astfel arată cam aşa: într-o parte stock-ul şi în altă parte bg-ul cu brush-urile. Încearcă nişte tutoriale . Le poţi găsi şi pe deviantart.com.
-

#38
Mulțumesc pentru comentarii ...
Am mai făcut ceva gfx-uri ...
Aștept sfaturi, comentarii și critici ...

[Imagine: ashleyd.png]

[Imagine: unknow55.jpg]

[Imagine: backgrounddc.png]
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#39
Nu sunt foarte grozave dar nici chiar atat de groaznice. Incearca ca nu mai decupezi imaginile, indiferent daca sunt anime sau reale.
Ai potential dar mai ai de lucrat la culori, intr-un sig nu poti folosi mai multe nuante a unei singure culori, foloseste mai multe, dar asta nu insemna ca trebuie sa faci un curcubeu 21 , incearca sa imbini culorile in asa fel incat sa nu iti lase impresia unui razboi al culorilor. 21)
Si la text mai e ceva e lucrat, pentru inceput iti trebuie niste font-uri noi, dafont.com ^^
Si evita sa folosesti border ca si cel folosit la avatar, unul normal este de ajuns. :]

Succes in continuare.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#40
Well ...

Am incercat sa ascult sfaturile. Nu sunt sigura daca sunt reusite. Am incercat sa nu mai folosesc culori puternice. Am mai lucrat si la text si am incercat sa nu mai folosesc aceleasi font-uri. Nu am pus border pentru ca lucrez in alt photoshop si trebuie sa ma obisnuiesc cu el. Trebuie sa mai lucrez la marime. Pe dafont am gasit niste font-uri. Caut niste site-uri cu brush-uri ...

Astept sfaturi, comentarii si critici ...

[Imagine: u24c09r3.png]

[Imagine: v1cvwva4.png]

[Imagine: uvdxdimj.png]

[Imagine: 1cdrjfh8.png]

[Imagine: zfsvalc1.png]
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).























Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My signatures, my stupid things Sayonara 13 8.344 28-04-2011, 10:53 PM
Ultimul răspuns: Sayonara
  Things Mitsukai Yoru 1 2.234 04-09-2010, 02:10 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Things I colored (lineart,manga & co.) Shiva 1 3.307 05-01-2008, 11:08 PM
Ultimul răspuns: white angel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)